"Industrieterrein voor Rijnsburgse bedrijven Veel Katwijkers zijn blij met ongeschonden Zeereep Prijzen voor mooiste tuinen Voetbal voor Ulcin j Öegstgeest moet meer geld uitgeven voor beïnvloeding van verkeerslichten Zoeterwouds kindertheater Wouw brengt zeker vijf voorstellingen KORTWEG Geld voor Foreholte Gamut in Boerhaave Verbazing over op handen zijnde verhuizing Mallegat EGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 NOVEMBER 1979 PAGINA 7 Begin 1980 gronduitgifte KIoos terse h u ur [JNSBURG Het Rijnsburgse col- ;e gaat in de- toekomst meer aan- cht besteden aan de bedrijven. Er Drdt een inventarisatie gemaakt n bedrijven die in aanmerking wil- komen voor vestiging op een in te •hten industrieterrein. In de nota n aanbieding bij de begroting voor 80 stelt het college zich bewust te n van het feit dat in het verleden te el het accent is gelegd op het agrari- ïe gedeelte van het bedrijfsleven, erdoor zijn in de loop van de tijd le bedrijven geruisloos uit het dorp rdwenen. aar ook de agrariërs worden niet ver ten. De Kloosterschuur is aangewezen ;uw tuinbouwgebied van Rijns- irg. Verwacht wordt dat begin 1980 n begin wordt gemaakt met de uitgifte n grond die ongeveer 32,54 per m2 at kosten en waarvan men minimaal 1 moet kopen. Gisteravond stelde Wethouder Noort naar aanleiding van vragen over de nota van aanbieding in de gemeenteraad dat de bouwnota meer onderbouwd zal wor den. Voor een snelle verkoop van pre miewoningen wil hij een boete en ket- tingbeding opnemen. Volgend jaar wordt een begin gemaakt met de bouw van 120 tot 130 woningen. Deze zullen in de wo ningwet en vrije sector worden ge bouwd. Over de reconstructie van De Dijk, de buitenweg naar Öegstgeest zal met deze gemeente in contact worden getreden over de vraag wat Öegstgeest met deze weg van plan is. Daarna zal Rijnsburg zo snel mogelijk plannen ten uitvoer bren gen die moeten leiden tot reconstructie van deze weg. die veel te smal en onge lijkmatig is. Op het moment spelen nog ongeveer vier onteigeningszaken. Er komen twee verkeersdrempels en wel een bij de basisschool „De Wegwij zer" en een bij het Cappelrijeland (onge veer bij de tweede basisschool in Rijns burg „De Schakel"). Aan wethouder Van der Meij werd gis teravond gevraagd of hij bereid was de werkgroep welzijn uit te breiden met mensen uit de burgerij. De wethouder wilde dit graag onderzoeken. Het college komt binnenkort met een voorstel op ei gen kosten een onderwijzeres te laten meedraaien op de openbare lagere school, die nu een eenmanschool is. De taken kunnen dan beter worden ver deeld. Over een wijkcentrum in Frederiksoord zal met eventuele gegadigden worden gepraat, hoewel wethouder Van der Meij twijfels heeft over het goede verloop van dit gesprek. Een sporthal komt waar schijnlijk niet eerder van de grond dan in de tweede helft van de jaren tachtig, aldus wethouder Van der Meij tenslotte. Hij zag niet eerder mogelijkheden om een sporthal te bouwen. De heer J. A. Schouls, die de eerste prijs kreeg in de sector grote tuinen. LEIDERDORP Burge meester M. A. van der Have reikte gisteravond in een zaal van de Scheppingskerk de prijzen uit van de voort uinkeuring. Het was voor de tiende maal dat er een voort uinkeuring in Leiderdorp plaats vond. De organisatie was in handen van de com missie „Mooi Leiderdorp" onder leiding van de heer J. van Wijck, hoofd van de af deling groenvoorziening van de gemeente Leiderdorp. De afgelopen maanden hebben de leden van deze commissie een rondgang door Leiderdorp gemaakt teneinde te beoorde-1 len welke voortuin voor een prijs in aanmerking kwam. In totaal waren er 76 prijswin naars, 10 in de sector grote tui nen, 5 voor de groepstuinen en 61 voor de mooiste kleine tui nen. De wisselbeker voor de mooiste kleine tuin ging dit maal naar A. M. Schinkel, Hoofdstraat 55. KATWIJK De activitei ten ten bate van de actie „Katwijk helpt Ulcinj" krijgt morgen een sportief hoogtepunt. Voorafgaande aan het competitieduel Quick Boys-Rij nsburgse Boys strijdt de Katwijkse gemeenteraad tegen de Rijnsburgse om de sportie ve eer en een meerop brengst van entreegelden, wat ten goede komt aan de actie. De tweemaal een kwartier du rende wedstrijd der gemeente lijke giganten begint om half twee. Afgesproken is dat de partij, die in dat half uur de meeste doelpunten maakt, winnaar is. Bij gelijkspel na dertig minuten volgt penalty schieten. Er is zowel een eerste als een tweede prijs beschik baar. Het mannenkoor Jubilate zal maandag na afloop van de we kelijkse repetitie-avond, in het Katwijkse theater Tripodia het eindbedrag van de Jubilate-ac- tie, in het kader van de actie „Katwijk helpt Ulcinj", aan burgemeester Mr. C. A. Bos aanbieden. Dit eindbedrag wordt hoofdzakelijk gevormd door de opbrengst van de rom melmarkt en fancy-fair, die op 9 en 10 november gehouden werd. ^™ht D eer zwendel ït BV's in )orschoten RSCHOTEN De poli van Voorschoten heeft voor een tweede keer te en met een BV-zwèndel. ïaal is het de uit Pijnac- afkomstige 'Intura BV', louder van de BV is de rige H.J. M. uit Be- 'lenhoek. De schade die an heeft aangericht met BV, die handelt in zee kelen, loopt in de hon- luizenden guldens. tonnenschade is toege- t in de periode 1975 tot De man wordt vandaag ;eleid voor de Officier stitie. Ten laste gelegd 't flessetrekkerij, oplich- verduistering enzovoort, rmiddag heeft de belas- beslag gelegd op de nog ezige goederen. De ver van de goederen wordt schijnlijk volgens een dvoerder van de politie lecember. Aderen uit derde t reld schrijven 4 fter zichzelf helder igoven n Bevt IONEE ventue i, s bij J. aardeut, (anks alle goede bedoelin- lijkt Het Jaar van het voor vele duizenden, chien wel miljoenen kin- nog slechter te eindigen, het was begonnen. Men de kranten van de laat- aanden er maar op na te i: bootvluchtelingen, Cam- aanse vluchtelingen, de jer op Oost-Timor en de steeds bestaande kinderar- zorgden ervoor, dat „het regelmatig in het mid- nt van de belangstelling en daarnaast >het thema van taltijke publicaties oeken. Een van die werk- hoewel het niet speciaal legenheid van het Jaar het Kind op de markt is acht, het tiende deel in de in-reeks: „Waar ik waon". opvallendste aan dit boek- wel, dat het door kinde en een paar volwassenen) oornamelijk landen uit de e wereld is volgeschreven, 'ertellen in het kort waar onen, wat ze eten, wat ze 'ijks doen op school en Het zijn merendeels kin- die in erbarmelijke om- digheden leven. Toch is geen zielig boekje gewor- omdat de kinderen (van- iprekend) de ongelijkheid n bijvoorbeeld arm en riog niet zien en bijna alles rmee ze worden gecon- "teerd mooi en interessant n. „Onze krottenwijk Is en mooi". „We zijn trots nze krottenwijk", zijn op- 7 kingen, die regelmatig in relaas van de kinderen I 'komen. Een laatste hoofd- is gewijd aan een stukje wereld in eigen land: [Q Bnlandse kinderen, die ^"llen hoe zij het vinden t Nederland te w.onen. ir ik woon" is met name hikt voor kinderen tussen :ht en veertien jaar, heeft agina's tekst, 30 foto's en is uitgave van de Stichting imenlijke Missiepublici- ar ik woon", kinderen uit derde wereld schrijven zichzelf. Prijs: 9,50. Uit- Bijëen-publicaties, Post- 33, 5750 AA Deurne. KATWIJK Een de laatste jaren steeds terugkerende ak- tiviteit van de Katwijkse dienst Openbare Werken is het afschuiven van de zeereep langs de Boulevard. Deze ak- tiviteit wordt verricht om het uitzicht van wandelaars, weg gebruikers en zeker niet in de laatste plaatsbewoncrs, van de Boulevard naar zee niet te belemmeren. Echter, niet iede re Katwijker is even gelukkig met een afgeschoven duinerij. In de loop van de eeuwen is het kustgebied van Holland onder invloed van de zee en de wind erg veranderd. Niet alleen werd het duin- en strandzand door de wind lan dinwaarts geblazen, maar ook sloeg de zee herhaaldelijk stukken van de duinen weg. Eén van de eerste bescher mende barrières, voor moge lijk al te opdringerig zeewater, is'de voorste duinenrij, de zee reep genoemd. Net als iedere dijk elders in het land, wordt veel aandacht besteed aan de beschermende funktie. Vooral na invoering van het Delta plan zijn de eisen, die gelden voor de zeereep, aangepast en verscherpt. Het dilemma voor veel bad plaatsen is altijd een gezonde keuze te doen tussen het in- stand houden van een forse zeereep, en een. voor het tou risme aantrekkelijke, over gang tussen strand en dorp. Ook in Katwijk loopt direkt achter de zeereep de Boule vard, meestel, het Franse woord zegt het al, een chique visitekaartje van een bad plaats. De laatste jaren werd op advies van het college van Aan de Oegstgeestse IJsclus wordt een rentelo ze geldlening verstrekt van ruim 10.000 gulden. Dit bedrag is nodig om de afrastering rond de ijsbaan te vernieuwen. Aan de centrale voor pleeggezinnen in Zuid-Holland wordt een be drag van 250 gulden als eenmalige subsidie be schikbaar gesteld. Aan het einde van de raadsvergadering, deelde wethouder J. Thorn mee dat het verkeersrap- port van het bureau DHV dit weekeinde be schikbaar is. Daarin zijn enkele honderden re acties van Oegstgeestenaren verwerkt die naar aanleidding van een eerder verschenen rapport zijn ingediend. Volgende week komt het struc tuurrapport ter sprake in de commissie verkeer en vervoer. ÖEGST GEEST De gemeen teraad heeft gisteravond f 98.000,- be schikbaar gesteld voor het maken van zoge naamde „lussen" in de busbaan, die ervoor moeten zor gen dat de verkeers lichten door de buschauf feurs beïn vloed kun- nen worden, riet is altijd het plan geweest dat de verkeerslichten op de busbaan beïn vloedbaar zouden zijn, maar door onver klaarbare oorzaak zijn de daarvoor benodig de werkzaamheden niet tegelijk met de in richting van de busbaan verricht. De CDA-er Kakebeeke hekelde gisteravond de gang van zaken met betrekking tot deze ver keerslichten. Hij verbaasde zich erover dat bij de installatie van de lichten de rest van de werkzaamheden niet was uitgevoerd. „Nu kost het veel meer. Waar zit de fout? Er wordt nu onnodig geld uitgegeven omdat de zaak niet pa rallel heeft gelopen". Wethouder Thorn gaf toe dat het goedkoper had gekund, maar hij stelde dat er nu niets meer aan de zaak te veranderen burgemeester en wethouders de kam van de eerste duinerij tot de minimale hoogte ge schoren. Het afschuiven van deze zeereep had tot gevolg, dat de bijzondere fauna, waar onder de blauwe zeedistel, vernietigd werd. Veel van deze distels, struiken en plan ten staken na verloop van tijd de kop weer op. Een ander probleem dat door het aftoppen van de zeereep ontstond, was dat het stuifzand niet meer werd opgevangen en direct met zuider-, wester- en noorderstorm mee het dorp in geblazen werd. Dat veroor zaakte naast het ongerief en het vele werk, nogal wat be zwaren bij vele Katwijkers. Deze mensen constateren nu dan ook tot tevredenheid dat de eerste najaarsstormen voor bij getrokken zijn aan een dit jaar ongeschonden duintop. Het verschil is duidelijk te merken. Leek de badplaats an ders omgetoverd tot een groot bouwterrein, nu is er van overlast nauwelijks sprake. ZOETERWOUDE Ook dit sei zoen vindt er in Zoeterwoude weer kindertheater plaats. Ver antwoordelijk hiervoor is een groep Zoeterwoudse jongeren die zich onder de naam 'WOUW' bezig houdt met het organiseren van al lerlei culturele aktiviteiten in het dorp. Het programma is ten op zichte van vorig jaar sterk uitge breid. Inplaats van twee worden er dit seizoen minstens vijf voor stellingen opgevoerd. 'WOUW', dat vorig jaar een breed scala van aktiviteiten ontplooide, wil zich speci aal toeleggen op het kindertheater. De groep richt zich hierbij op kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Óp het programma staan ondermeer poppen- en clownvoor stellingen en pantomime. Door de kinde ren actief bij het programma te betrekken en hen verschillende vormen van theater voor te schotelen hoopt men hen ver trouwd te maken met deze vorm van ex pressie zodat zij op latere leeftijd de weg naar het thater wat makkelijker weten te vinden. Een vereiste hierbij is dat ook de ouders hun interesse tonen door bijvoor beeld de voorstellingen bij te wonen, zo dat zij er achteraf met hun kinderen over kunnen praten. Voor het geld hoeven zij het niet te laten want de toegangsprijzen zijn met opzet laag gehouden. De eerstvolgende voorstelling vindt zon dag 25 november plaats in 'Ons Huis' in Zoeterwoude. Het poppentheater Otto van der Mieden voert s middags het stuk 'De vreselijk verlegen vogelverschrikker' op. De aanvang van de voorstelling is om 14.15 uur en de toegang bedraagt voor kinderen 2 gulden en voor ouderen 3 gul den. Deze voorstelling is bedoeld voor kinderen van 5 tot en met 10 jaar. NOORDWIJKERHOUT De Antwerpse theatergroep 'Het Trojaanse Paard' treedt vanavond op in het vorming scentrum 'De Mast' aan de Vlashoven 21. Zij brengen daar het spel "Ik ben niet gek, ik ben kwaad" ten tonele. Het stuk is opgebouwd uit sketches en liedjes. De toneeluitvoering begint om 20.30 uur en de toe gangsprijs is 2,50 gulden. NOORDWIJKERHOUT De 62-jarige Noordwijkerhou- ter Piet Graveleyn exposeert 30 schilderijen in restaurant „Den Oude S" aan de Noord- wijkerhoutse Zeestraat. De tentoonstelling die tot het eind van de volgende maand duurt, is met uitzondering van maan dag, dagelijks tot 17.00 uur ge opend. WASSENAAR Prof. mr. L.J. Brinkhorst, lid van de tweede kamer voor D'66 houdt donderdag 29 november een lezing in Wassenaar. Het ka merlid spreekt over het onder werp „Vrede, veiligheid en kernwapens". De discussie bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Sjaloom, Duinrell- •.veg 3 en begint om 20.00 uur. Nederlands Studentenorkest weer samengesteld DEN HAAG Voor de 28ste keer is er een Nederlands Studen ten Orkest. De tournee begint 14 januari, als gebruikelijk in Ber gen (NH) en eindidgt met het negende concert op 22 januari in het Concertgebouw te Amsterdam. De eerste fagottist van het Nederlands Balletorkest. Ronald Kar- ten, is solist in een concert van Von Weber en krijgt daarmee de kans meer bekenddheid te verwerven. Louis Stotijn leidt voor de derde keer het orkest, waarvopor zich veel enthousiaste, goed musicerende studenten hebben aangebo den. Half december is het eerste repetitieweekeinde en van 5 ja nuari af worden de concerten voorbereid in Bergen. De op brengst van de tournee is voor de Stichting Handicap en Studie, voorheen Nederlands Studentensanatorium. Wensen en mogelijkheden hebben geleid tot het volgende pro gramma: Akademische Festouvertüre van Brahms, Holberg-sui te van Grieg, Fagotconcert in F van Von Weber, Choraalmuziek van Tristan Keuris en Negende symfonie van Sjostakowitsj. Behalve in Bergen en Amsterdam concerteert het orkest ook in Groningen, Arnhem, Eindhoven, Middelburg, Brussel, Den Haag (Nieuwe Kerk 20 januari) en Rotterdam. Protest tegen bestratingen WARMOND De Burgemeester Neder- brughlaan en de Laan van Oostergeest worden bestraat. Dit deelde burgemeester De Vreeze gistera vond tijdens een ver gadering van de raadscommissie o- penbare werken mee. De heer Singerland ver zette zich tegen deze plan nen. Volgens het raadslid wordt het karakter van deze lanen ernstig aange tast wanneer tot klinker bestrating wordt overge gaan. Een meerderheid van de raadscommissiele den was het met hem eens wat betreft de Laan van Oostergeest. De onlangs gehouden ver keerstellingen hebben uit gewezen dat het door gaand verkeer in War mond duidelijk is toegeno men na de afsluiting van de Haarlemmertrekvaart. Warmond zal daarom bij de provincie sterk aan dringen op haast met de reconstructie van de vaart. VOORHOUT De raadscommissie financiën zal het college po sitief adviseren inzake het verlenen van een voorlopig krediet aan sportvereniging Foreholte. In totaal 250.000,— wordt be schikbaar gesteld voor het aanleggen van een oefenveld en het aanbrengen van een nieuwe toplaag ter verbetering van het tweede veld. De vereniging krijgt 50.000,— voor het aanbren gen van verlichting rond het veld. Wat betreft de subsidie voor de Bejaardenbond betoogde de heer Meyer dat vergeleken met andere gemeenten Voorhout een hoge subsidie verleent. Hij stelde meer een voorstander te zijn van verhoging van contributie. Hem werd geantwoord dat bij een Bejaardenbond niet zoals bij sportverenigingen de subsidie wordt bepaald aan de hand van contributiegelden, maar dat b en w zich genoodzaakt voelen dit bedrag beschikbaar te stellen, ge zien het zeer nuttige werk van de bond. Vrachtauto rijdt door ROELOFARENDSVEEN - Het rechts inhalen van een vrachtauto op de provinciale weg 5 ter hoogte van de op rit naar de Rijksweg, heeft gistermiddag een valpartij opgeleverd voor een Ter Aarse motorrijder. De vrachtauto draaide onver wachts de oprit op met als gevolg dat de motorrijder de achterkant van de auto raakte. Bij de valpartij brak hij een pols. De vrachtauto reed door na het ongeluk. De vrachtauto kon later door de politie worden achterhaald. De bestuurder van de auto had een geheel andere verklaring. "Die motorrijder lag al op de grond" volgens hem. Toch maar gewoon doorgereden. VOORHOUT De Voorhoutse popformatie Gamut treedt vanavond, na een rustperiode van twee maanden, weer op en wel in bar „Boerhaave". Vanwege het feit dat er op het ogenblik weinig te doen is voor de jongeren, is besloten tot dit initiatief. Gamut brengt eigentijdse rock ten gehore afgewisseld met in strumentale en eigen nummers. Het concert begint om negen uur. De toegangsprijs is vijf gulden. KATWIJK Het bestuur van de Katwijk se Stichting Open Jongerenwerk is verbaasd over de uitlatingen van het college van bur gemeester en wethouders, dat het Mallegat binnen twee jaar haar huidige behuizing zal moeten verlaten. Het bestuur van het Malle gat is geërgerd deze uitspraken van het Kat wijkse college via de kranten te horen. Zij hopen dan ook dat het college binnenkort melding doet van zijn plannen. Tijdens een openbare vergadering afgelopen maandag liet burgemeester Mr. C. A. Bos offi cieel weten, dat het Mallegat binnen twee jaar een ander onderdak krijgt. Burgemeester Bos reageerde daarmee op een aantal vragen van ongeruste raadsleden, die vinden dat de geluid soverlast van het Open Jongeren centrum aan de Voorstraat de spuigaten soms uitloopt. Echter de bestuursraad van het Mallegat zegt verbaasd te zijn zulke mededelingen achteraf te moeten horen. Zij hopen dan ook dat burge meester en wethouders op korte termijn hun uitlatingen zullen toelichten. Ondanks dit alles gaat het programma voor het aantstaande weekeinde gewoon door. Op vrij dagavond krijgt het muziekkaffe haar zoveelste vervolg. Zaterdag 24 november treedt vanaf half negen de popgroep „Pee Wee" op. Deze acht-mans formatie garandeert een goed stukje swingende muziek. Zondagavond draait in het filmhuis een goede film, maar daaraan vooraf Is eerst de thee-middag. Het Mallegat is te vinden in de Voorstraat 83 achterom.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7