"Jostduitse pers vol lof over Nederlands elftal Droomdebuut Glenn Hoddle FC Den Haag ook in mter-toto Ruime overwinning van Zijl/LGB tegen Neptunus Coe sportman van het jaar LDWS uitgeschakeld EBBC beneden Europees ntveau André Stafleu voor vier wedstrijden geschorst Colo Colo loopt leeg rrpORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 NOVEMBER 1979 PAGINA 17 tSTBERLIJN De Oostduitse kran- i hebben gistermorgen de pijn over de schakeling in het Europees voetbal- mpioenschap verzacht door emmers lof uit te gieten over het Nederlands tal, de „Vize-Weltmelster". „Op het he ksende moment overtroffen de Neder- iders zichzelf", constateerde de Berli- Zeitung. Junge Welt sloot daarbij aan door de Ne derlandse zege als „redelijk verdiend" af te schilderen, „De DDR-nationalmannschaft ging" aldus het jeugdblad ten onder in een uiterst dramatisch duel, waarbij aan het eind de teleurstelling wachtte, maar waarin Nederland het respect afdwong dat van een vice-wereldkampioen uitgaat. De gasten werden gedwongen hun hele arsenaal aan technisch vernuft aan te spreken, maar toen zij dat dan ook deden, bleek ons elftal daar in tal van punten niet tegen opgewassen". Neues Deutschland schrijft over de zege van 32 van Nederland: „Het was een open wedstrijd met energieke inzet van beide kanten de gasten overdreven de hard heid soms wellicht en vele goede spelmo menten. Meer dan 90.000 toeschouwers hebben een grootse wedstrijd beleefd en juichten aan het einde beide ploegen toe. De gasten voor hun niet onverdiend succes en de gastheren voor hun wil om te vechten en hun ijver tot aan het laatste fluitsignaal". In het begeleidend artikel in de Berliner Zeitung klinkt enige teleurstelling door: „Zonder twijfel was bij de beschermelingen van trainer Georg Buschner de wil voor handen, de kansen op een Europees kam pioenschap met beide handen aan te grijpen. 'telende boksers vinnen \nterland loVENTRY Vier Hongaarse amateur-bok- |ers hebben een reis voor interlandwedstrijd i Groot-Brittannië jenut voor diefstallen warenhuizen. Het iiertal werd in Coventry getrapt toen het toiletar- kelen en geluidsappa- latuur ter waarde van hiim 500 gulden weg- tm. vier werden onmiddel lijk voor de rechter geleid veroordeeld tot een Ibete van ruim 2400 gul len. 's Avonds won Hon- de interlandwed- Trijd met 12-10 Aangetast ;n Zuidafrikaanse rech- is mild geweest voor in voormalige profbok- Oud-zwaargewicht like „de Tank" Schutte vergeten voor de hter te verschijnen in .erband met een overtre- ling van de maximum nelheid. De rechter nam h overweging dat treffers jp het hoofd Schutte's lerinnering mogelijk aan- |etast hebben en veroor- leelde de bokser wegens jelediging van de recht- ink tot een boete van iechts 50 gulden. Verzekering Sij de algemene jaarverga- lering van de WBC (de 'eréldboksraad), van 5 m 8 december a.s. in Ca- iblanca (Marokko), komt voorstel ter tafel om °Pg^oor elke beroepsbokser n levensverzekering af sluiten. Verder wil de ind, die het beroepsbok- regélt in 96 landen, de trijd tegen rassendiscrimi- itie verscherpen. pL p^.olhockey-team 'ln K|:rliest van Italië JlRCELONA Het Neder- ?li Jds team heeft bij het toer- te" om het Europees kam- jenschap rolhockey in Bar- pna een tweede nederlaag Jeden. Italië won met 21 |een ruststand van 11. t was een harde wedstrijd, bral na rust, toen Nederland j stevig slotoffensief inzette I de achterstand ongedaan te (ken. Daarbij deden zich on- [egeldheden voor, waarte- de Portugese scheidsrech- Domingos Ferreira onvol- pnde optrad. De beste speler h Nederlandse zijde was liman Tom Sorensen. Het ylerlandse doelpunt werd (naakt door Theo Habraken. erige uitslagen: Frankrijk- iitserland 11; Spanje jjst-Duitsland 74. Na de Jde dag is de stand: 1. Span JO pnt; 2/3 Portugal en Ita j7; 4. Zwitserland 5; 5/6 Ne Hand en West-Duitsland 4; Frankrijk 3; 8. België 2; 9. pot-Brittannië 0. litslagen lotto toto U vi •ve% HAAG Zowel de lotto als I70rd£ gelijk van afgelopen weekein- :ft geen winnaar van de eer- js opgeleverd. In de normale voorspelden acht deelnemers n gw bears 18.500 gulden. lotto en toto van afgelopen (no. 46) vielen in totaal 36.448 ltslag lotto 46 peze lotto vielen in totaal 31.244 pen. Prijzenbedrag 1.719.499,05, 3.619.998,00. Ie prijs geen Van het bedrag van de le at 1/5 deel naar de jackpot week 47. Het overige 4/5 deel rdt in gelijke delen verdeeld fe t/ m de 5e>prijs. 2e prijs, 10 p, bruto 29.231,40; 3e prijs, 142 —re,- bruto 2.664.00; 4e prijs, t biltslag toto-normaal e toto vielen in totaal 3665 prij- Prijzenbedrag 291.860,93, inleg #7.101,00. (trijs 8 winnaare. 18.417.10; 2e 312 winnaars 193,00; winnaars 25,20. slag toto-gelijk 46 tenbedrag 36.555,72. Inleg $100.00. "prijs, geen winnaar. Van het be- f van de le prijs gaat 1/5 deel l de jackpot van week 47. Het inge 4/5 deel wordt in gelijke de- Jjverdeeld over de 2e t/m de 5e ïaar, 4.561,60; 3e s 573,60; 4e prijs, j winnaars 15,60; 5e prijs, 820 paars 11,40. Jackpot bestemd f week 47: 2.944,23. Met de voorsprong van 20 was men al een heel eind op de goede weg. Maar toen het Nederland ernst werd, kwamen toch de grenzen van het prestatievermogen van de blauwwitten in zicht. Bij de zwakke mo menten in de verdediging kwam nog, dat ook de aanvallers niet de vlam in de pan konden laten slaan, waar de 95.000 zozeer op hadden gehoopt". BULGARIJE KANSLOOS TEGEN ENGELAND De 22-jarige Glenn Hoddle (witte shirt), uitkomend voor Tottenham Hotspur, speelde zijn eerste interland en had een belangrijk aandeel in de twee treffers van Engeland. LONDEN Het Engelse voet balelftal heeft gisteravond in Londen de wedstrijd tegen Bulgarije voor groep 1 van de EK-kwalificatieronde met 2 0 gewonnen. Bij rust was de stand 10. De doelpunten werden gemaakt door Dave Watson en Glenn Hoddle. En geland was al zeker van een plaats in het eindtoemooi, dat in de zomer van 1980 in Italië zal worden gespeeld. Bulgarije was in het Wembley- stadion voor 71.491 toeschou wers kansloos. De uitslag gaf maar een flauwe afspiegeling van de heerschappij in het veld van de Engelsen. Voor- stopper Dave Watson opende in de negende minuut de score met een kopbal na een voorzet van de ontspannen spelende 22-jarige debutant Glenn Hoddle (Tottenham Hotspur). De Bulgaarse doelman Hristov slaagde erin tot twintig minu ten voor het einde verdere schade te voorkomen. Toen moest hij echter zwichten voor een treffer van Hoddle, die was bediend door Trevor Francis. Verder kwam Enge land niet, hoewel er zich talrij ke kansen op een hogere score voordeden. Engeland was voor de wed strijd, die gisteren wegens mist moest worden verschoven, al zeker van de zege in poule 1. Kevin Keegan ontbrak omdat hij morgen met zijn club Ham burger SV een competitiewed strijd tegen VFB Stuttgart moet spelen. Zijn vervanger was debutant Kevin Reeves van Norwich City. Stand in groep 1: 1. Engeland 7 13 20— 5 2. N.Ierland 8 9 8—14 3. Ierland 7 7 9—7 4. Bulgarije 8 5 614 5. Denemarken 8 4 13—17. LEIDEN - Het hoofdklasse-wa- terpoloduel De Zijl/LGB-Neptu- nus Arnhem is geëindigd in een 6- 2-zege voor de Leidenaren. Door deze- overwinning en door het 6-6- gelijkspel dat het Y tegen VZC/Ritmeester wist te behalen, heeft de Leidse hoofdklasser de goede positie in de kop van de ranglijst verstevigd en ruimer af stand van de concurrentie geno men. Met doelman Theo Uitten- hout in een geweldige vorm en een bij vlagen uitstekend spelende voorhoede kon De Zijl/LGB al in de eerste periode door Stan van Belkum op 2-0 komen. De eerste treffer uit een snelle combinatie met Albert Spijker, de tweede maal na goed voorbereidend werk van Jaap Korevaar. In de tweede periode liep de score door Hans Korevaar (uit een man minder situatie) op tot 3-0 en uit een man meer, na goed aangeven van Martin Vreeburg, op tot 4-0 voor Hoogveld met een prachtig schot de stand op 4-1 bracht. Een om onbegrij pelijke redenen aan Neptunus toege kende strafworp werd door dezelfde Hoogveld benut, waarmee de stand half op 4-2 kwam. De derde speelperiode bood De Zijl/LGB volop kansen om de voor sprong te verzuimen, echter scheids rechter Haagberg bleef consequent weigeren het veel te zwaren verdedi gen van de Arnhemmers te bestraf fen en wuifde waar hij minstens vier strafworpen had moeten toekennen, het spel verder. De enkele Neptunu- saanvallen werden knap uitverde digd door Jacob Spijker en Martin Vreeburg en uit een knappe intercep tie van Jan Jaap Korevaar kon Al- bert Spijker met een omhaal de stand op 5-2 brengen. Gekomen op een 6-2-voorsprong, Jan Jaap Korevaar benutte in het laatste speldeel een man meer situatie, ge loofde De Zijl/LGB het verder wel. De concentratie en de snelheid ver dwenen waardoor onnodig balverlies werd geleden. Zelfs in deze slotfase zagen de Arnhemmers echter geen kans de score een beter aanzien te geven. (Van onze sportredactie) DEN HAAG FC Den Haag heeft zich als nog ingeschreven voor de intertoto-compe- titie, waarvoor zich al eerder FC Twente had aangemeld. Gisteren heeft wethouder Piet Vink van onder meer JSR het eerste exemplaar in ontvangst genomen van de door het bestuur van FC Den Haag opgestelde beleidsnota. De wethouder zal aan de hand van deze nota een pre-advies voor B en W opstellen, waarna in februari de raadscommissies van JSR en Financiën en vervolgens in maart de gemeenteraad moeten oordelen over de subsidie. Overigens heeft FC Den Haag, zo deelde voorzitter Pieter den Duik tijdens de presentatie van de nota's mee, in dit seizoen ruim 11.000 toeschouwers meer getrokken bij de eerste zes wed strijden dan in de dienovereenkomstige periode vorig jaar. Tevens deelde Den Duik mee dat FC Den Haag streeft naar een goede samenwerking met een eerste-divisieclub (FC Vlaardin- gen). Wethouder Piet Vink werpt een eerste blik op de beleidsnota, die hem juist door het bestuur van FC Den Haag is overhandigd. LONDEN Sebastian Coe, de drievoudige Engelse wereldre cordhouder en Marita Koch (OD1), wereldrecordhoudster op de 200 en 400 meter, zijn in de jaarlijkse verkiezingen die door het Amerikaanse pers- bvureau UPI worden georga niseerd, uitgeroepen tot sport man en sportvrouw van het jaar 1979. Op 23-jarige Sebastian Coe verbeterde in juli en augustus in een tijdsbestek van 41 da gen de wereldrecords op de 800 m. (1.42.3), de 1500 m. (3.32.1) en de mijl (3.49.0). Ma rita Koch stelde haar eigen (Van onze sportredactie) RIJSWIJK RVC heeft gisteravond in het toernooi om de districtsbeker met 10 gewonnen van LDWS. De Rijswijkers traden met veel invallers aan en daardoor kon de gastploeg uit Leiden voor de nodige tegenstand zorgen. André van Staal, die doelman Bakhuis verving, blonk echter uit bij RVC en bleek niet te passeren. Het doelpunt van Ger Ooster veen betekende de uitschakeling van LDWS. Morgen (14.30 uur) gaat de betaalde jeugd vu* FC Den Haag op bezoek bij leider Sparta; van de regionale jeugdelftallen (A) speelt koploper ADO uit tegen hekkesluiter Xerxes en ontmoe ten VUC en Rijswijk thuis respectievelijk UVS en HOV. In klas se B begint morgen om 12.30 al de wedstrijd RKAVV-Sportclub Lisse. wereldrecords op de 200 m. (21.71) en 400 m. (48.60) scher per. Sebastian Coe won de verkiezing, die voor de vijf tiende maal werd gehouden, met 351 stemmen ruim vóór Björn Borg. Marita Koch werd eveneens met een ruime voorsprong eerste (317-174) vóór de Oos tenrijkse Annemarie Moser- Pröll, die voor de zesde maal de wereldbeker skiën verover de. Heren: 1. Sebastian Coe (Eng/Atle tiek) 351 stemmen; 2. Björn Borg (Zwe/tennis) 223; 3. Pietro Mennea (Ita/atletiek) 156; 4. Bernard Hinault (Fra/wielrennen) 118; 5. Eric Heiden (Vst/schaatsenrijden) 113; 6. Renaldo Nehemiah (Vst/atletiek); 7. Ingemar Stenmark (Zwe/ski) 92; 8. Kevin Keegan (Eng/voetbal) 90; 9. Jody Scheckter (Z-Afr/autosport) 78; 10. John McEnroe (Vst/tennis) 43. Dames: 1. Marita Koch (Odl/atle- tiek) 317; 2. Annemarie Moser-Pröll (Oos/ski) 174; 3. Martina Navratilova (statenloos/tennis) 156; 4. Nadia Co- maneci (Roe/turnen) 155; 5. Evelyn Ashoford (Vst/atletiek) 122; 6. Crete Waitz (Noo/atletiek) 101; 7. Beth Hei den (Vst/schaatsenrijden) 100; 8. Cy nthia Woodhead (Vst/zwemmen) 95; 9. Tracy Austin (Vst/tennis) 78; 10. Mary Meagher (Vst/zwemmen) 48. BRUSSEL De Nederlandse basketbalkampioen bij de he ren EBBC heeft gisteravond in Brussel een kleine neder laag geleden tegen Royal Fresh Air uit Brussel: 6867 (33—28). De kans op een Euro pese finaleplaats is hierdoor erg verkleind. Een punt of een seconde te weinig. Hoe dan ook, de tref fer „in" het fluitsignaal van Buff Kirkland kreeg het fiat van de scheidsrechters Alba- nesi (Ita) en Jahoda (Tsj) niet. Mede daardoor verloor EBBC in Brussel met 6867. EBBC is gedurig in een ongun stige positie geweest en pas één minuut en vijf seconden voor tijd kwam de Bossche ploeg op een voorsprong (61 64). Tien minuten voor tijd leek de achterstand van 5438 nog uitzichtloos. De Bossche ploeg vocht terug. Het was een verdienste, maar tevens een noodzaak, want de nederlaag in Brussel betekent dat Den Bosch de kans niet meer in eigen hand heeft. Wint Royal Fresh Air zijn laatste wedstrijd, donderdag in Wenen, van ÜBSC, dan gaan de Belgen over naar de eind ronde, ongeacht de uitslag van Bob met één been in derde ronde de laatste wedstrijd van Den Bosch tegen Le Mans. Daardoor zou een ploeg bij de laatste zes komen die daar niet thuishoort. Dat geldt echter niet alleen voor Royal Fresh Air, het geldt evenzeer voor EBBC, zoals het gisteravond speelde. BOB BOB uit Oud-Beijerland heeft gisteravond in Wenen de eer ste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen (dames) tegen ABC Donau met 8884 ge wonnen. Bij rust stond BOB met 4637 voor. Door deze zege staat BOB reeds met één been in de derde ronde. In de eerste helft profiteerden de dames uit Oud-Beijerland ten volle van de fouten die Adi Biermaier maakte. Nadat de Oostenrijkse dames in de zesde minuut op een voor sprong van 13—12 kwamen, nam BOB het initiatief over. Zeven minuten na de hervat ting was de Nederlandse kam pioen zelfs tot 6445 uitgelo pen. Een onverwacht slotof fensief bracht ABC Donau twee minuten voor tijd nog tot 8082, waarna Nederland doordrukte naar 84—82. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft gisten* vond in Zeist besloten André Stafleu van Feyenoord een on voorwaardelijke schorsing van vier wedstrijden en 400 gulden boete op te leggen. Op basis van binnengekomen rap porten en verklaringen werd bewezen geacht dat Stafleu op zaterdag 11 november tijdens de wedstrijd AZ'67-Feyenoord (04)) de op de grond liggende Ronald Weijsters in het gelaat heeft getrapt. Ook de strafkaart van Stafleu, die niet helemaal blanco is, speelde een rol in het bepalen van de strafmaat. Stafleu had overigens in de wedstrijd geen gele kaart van scheidsrechter Bep Thomas gekregen. Op te levisiebeelden was de overtre ding echter duidelijk waar neembaar. Deze beelden zijn gisteravond niet vertoond. De tuchtcommissie had dit „be wijsmateriaal" niet nodig om tot een besluitvorming te ko- SANTIAGO De Chileense voetbalclub Colo Colo, die op het punt staat, kampioen te worden, dreigt het volgend seizoen negentig procent van zijn spelers kwijt te raken. Aanbiedingen uit de Verenig de Staten en Brazilië gaan de financiële mogelijkheden van de Chileense club verre te bo- POLEN: Uitslagen van de kwartfinales van de wedstrijden om de Poolse beker: LKS LodzGKS Katowice 20; Polonia BytomLech Poznan 12; Legia Warsaw Odra Opole 1—0; Chrobry GlogowStal Stocznia Szcze cin 21. Chrobry Glogow speelt in een lagere Silezische afdeling. Ilona Venema- Ignacz blijft trainster dameshandbal- ploeg DEN HAAG Ilona Venema- Ignacz blijft tot 1981 trainster- coach van het Nederlands da- meszaalhandbalteam. Haar contract met het Nederlands handbal verbond, dat tot 1 ja nuari 1980 liep, is omgezet in een tweejarige verbintenis. De 36-jarige Ilona Venema werd half oktober interim- trainster; zij volgde Simon Flendrie op. Tot aan het einde van het lopende seizoen zal zij tevens als clubtrainster aan de damesploeg van Sittardia ver bonden blijven. Dubbele winst Haagse biljartteams DEN HAAG De aandacht van biljartend Den Haag richt zich op komende zon dag 18.00 uur. Op die dag en dat uur speelt Die Haghe I in het kader van de drieban dencompetitie KNBB tegen Vreeburg met als inzet de voorlopige eerste plaats in poule A. Als ouverture voor die onge twijfeld bloedstollende con frontatie ontmoetten Die Hag he II en Fernic II elkaar, als mede O verlease I en Victoria (Zeist). Beide teams wonnen; die Haghe II met 54 en Overlease I met 72. Overleas I is met de zege een goede middenmoter geworden in de poule. Wim ter Hoek, Jan Aal- mers en Leo Duivenvoorde wonnen hun partij. Het meest opvallend was de overwinning van Wim ter Hoek op Wijn beek in 67 brt. met de krappe cijfers 45—42. Leo Duiven- voorde had onverwacht nogal wat te stellen met Flapper, die na 62 brt. met slechts 40—36 verloor. De overwinning van Aalmers vergde 84 brt. doch viel wat ruimer uit: 4535. De winstpartijen voor het tweede van die Haghe kwa men op naam van Piet Koek koek (tegen de Groot 5036 in 64 brt.) en debutant Koos Smits (tegen v. Waardenberg 40—33 in 72 brt). Winst Sanders BOMBAY Louk Sanders heeft gisteren in de tweede ronde van het grand-prixten- nistoernooi van Bombay met 64, 61 gewonnen vaa de Westduitser Klaus Eberhard.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17