Sint "van teen voor u VERDER IN DEZE KRANT £eiclóe @ou/ta/nt Apothekersdljk 34. 2312 DD leiden, postbus 11. 2300AA. tel. 071-122244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (exd. BTW) ƒ0,49 per mm. Telefoontjes ƒ4.46 Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: NOVEMBER 1979 kwartaal ƒ43,05. jaar 160.70: losse nummers: 55 cent. )e Sinterklaasviering is in de loop Ber jaren hetzelfde gebleven. Het Boek St. Nicolaasavond van Jan Jteen bewijst dat. Dit tafereel is velhaast nog even huiselijk als vaarin dé viering anno 1979 blaatsvindt. Steen wist als geen knder de huistaferelen in beeld te prengen; spreekwoordelijk werd Jaarom ook de uitdrukking Een huishouden van Jan Steen. Jet moraliserende element is ook op dit joek, waarvan door de lardewerkfabriek De Porceleyne Fles |en tegelplateau is vervaardigd, terug te linden. Jongens onder de schoorsteen, yol verwachting. Zoete kinderen. Blij net hun cadeautjes. Het huilende knaapje die de gard in z'n schoen vond. De kinderen staan centraal. En dat is in Ie loop der eeuwen zo gebleven. Sinterklaas is het kinderfeest bij uitstek, pe kern van de viering bleef gelijk; de jranje er omheen veranderde anzienlijk. 'e Sint zelf is wat dat betreft van steen, ij blikt of bloost niet bij de eranderingen die voortdurend ilaatsvinden. Hij past zich gemakkelijk in soepel aan. Hoewel nog weinigen eten wat zij tegemoet mogen zien op iet Sinterklaasavondje dat evenals in de ijd van Jan Steen ook nu nog oornamelijk in huiselijke kring wordt ;evierd, is al wel duidelijk dat de iprukkende microprocessors daarbij in [rote getale aanwezig zijn. inders gezegd: de computer doet dit aar zijn intrede in het keuzepakket van le Spaanse bisschop. Aan die cadeaus en ie vele andere soorten geschenken die iit jaar uit de voorraadschuur van de leilige zijn gehaald wordt in deze lijzondere bijlage extra aandacht lesteed. Deze matstalen 4-kleurenbalpen is Mn van da kado's. waaruit u aan keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van aan nieuw kwartaalabonnement. Stuur als dank voor de moeite de 4-kleuren balpen naar: een schat aan kin derboeken, en de waarde daarvan. Een actuele boekbespreking van onze literaire medewerkster; de angstvoor Sin terklaas. „Lekkere angst kan geen kwaad", zegt de kinderpsycholoog dr Wolters; het Westfriese dorp Koedijk, waarde verjaardag van de bisschop tot voor enkele jaren ge leden traditiegetrouw aan het einde van het jaar werd gevierd; aangepast speel goed voor speciale kinderen. Hoe be langrijk is het wat voor speelgoed onze kinderen krijgen? een Sinterklaas plaat voor de allerkleinsten waaraan ze uren plezier kunnen beleven met inkleuren; •voorde liefheb bers een grote puzzel, die met een pa ginagrootte opgave menig uurtje aangenaam kunnen doorbrengen en daarmee bovendien nog enkele inter essante prijzen kunnen winnen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 23