Nieuw Voordorp krijgt eindelijk bestemming Operettemelodieën van Troubadours Kritiek op bezuinigen Leiderdorpse begrotin Geen trapveld in Duinpar Goed concert Rokazan o -koor Rare Chinezen van st. Matthias LISSE KEURT KLEINVEE Geslaagd openingsbal De zwarte kraai van REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 19 NOVEMBER 1979 PAGINA Projectontwikkelaar Bagon heeft bovenstaand plan ontwikkeld. Links Huize Nieuw Voordorp en recht het nieuwe kantorencomplex. VOORSCHOTENS TEHUIS AL VIJF JAAR LEEG VOORSCHOTEN Het voormalig kindertehuis Nieuw Voordorp aan de Badhuisstraat krijgt einde lijk een bestemming. Het ge bouw, dat vroeger nog eens op de monumentenlijst heeft gestaan, staat inmiddels vijf jaar leeg en is door de tand des tijds niet onberoerd ge laten. De bijgebouwen wer den al eerder afgebroken en het hoofdgebouw is tot een nauwelijks te herstellen ruï ne vervallen. Totdat het ter rein met hekken werd afge zet was het bij de Voorscho- tense jeugd als speelterrein in gebruik wat er toe leidde dat politie en brandweer verschillende malen moes ten uitrukken om brandjes in het gebouw te blussen. De huidige eigenaar, de firma Bagon b.v. uit Amstelveen, is van plan om op het ter rein een kantoorgebouw neer te zetten. Het voormali ge hoofdgebouw wordt op nieuw opgebouwd. Huize Nieuw Voordorp staat al sinds 1974 leeg. Voor die tijd was het in gebruik als kinder tehuis. Nadat het leeg kwam te staan bestonden er diverse plannen met het complex die echter geen van allen gereali seerd werden. De grond met de daarop^ staande gebouwen wisselde verschillende malen van eigenaar. Begin 1978 werd het complex overgenomen door de firma Bagon b.v. uit Amstelveen. De bijgebouwen waren toen al afgebroken en het hoofdgebouw verkeerde in erbarmelijke staat. Bagon b.v. is nu met de gemeente in on derhandeling over de bestem ming van het terrein. Zoals het er nu uitziet wordt het hoofdgebouw afgebroken en opnieuw opgebouwd. Hierbij wordt getracht het karakter van het oude gebouw zoveel mogelijk in het nieuwe ge bouw te laten terugkeren. Het nieuwe gebouw wordt dan als kantoorpand ingericht. Achter dit gebouw zal een kantoorflat worden opgetrokken. Dit com plex wordt in drie lagen ge bouwd. De Voorschotense Welstands commissie heeft op de plannen van het architectenbureau in eerste instantie niet negatief gereageerd. De oorspronkelij ke plannen heeft men zo we ten aan te passen dat zij nu binnen het bestemmingsplan vallen. In de praktijk betekent dit dat er geen mogelijkheid meer bestaat om bezwaren te gen de plannen in te dienen zodat de gemeente Voorscho ten zonder veel moeite een bouwvergunning af kan ge ven. Verwacht wordt dat bin nen een jaar met de bouw kan worden begonnen. Met de bouw van de twee gebouwen is zeker twee jaar gemoeid. Bazar Vredeskerk levert 35 mille op KATWIJK De vrijdag en zaterdag gehouden bazar ten bate van de verbouwing van de Gereformeerde Vredeskerk aan de Voorstraat in Katwijk heeft vijfendertigduizend gul den opgebracht. Dit bedrag be tekende voor de organisatoren ruim een verdubbeling van het streefbedrag. Het gebouw van de Vredes kerk was afgelopen vrijdag en zaterdag omgebouwd tot een waar marktterrein. Vele kraampjes zorgden voor gezel lige uitstalpunten, waar twee dehandsspullen verkocht wer den. Daarnaast waren er ook stands waar nieuwe produkten en bloemen e.d. te koop aange boden stonden. Naast de verkoopaktiviteiten werd er ook een verloting ge houden. In totaal bracht men drieduizend loten aan de man. Daarnaast zorgden het rad van avontuur en een werkelijke veiling voor het nodige in het kassalaatje (kerkezakje). Ook kon men in het kerkge bouw de maag vullen. De mannen van de zangvereni ging Jubilate hadden hier, net als vorige week in de veiling hallen bij de Ulcinj-hulpaktie, hun eet- en drinktent opge bouwd, waar druk gebruik van gemaakt werd. Bromfietsster gewond ALPHEN AAN DEN RIJN De 23-jarige Alphense brom fietsster J. v. d. D. is zaterdag avond op de Verlengde Mar- nixstraat vrij ernstig ten val gekomen toen ze in botsing kwam met een 65-jarige voet-, ganger uit die plaats die ze te laat had opgemerkt. Met een gebroken sleutelbeen, een her senschudding en verwondin gen aan het gelaat moest ze worden opgenomen in het Rij- noordziekenhuis. Leiderdorp - De commissie ad hoe belast met het onderzoek van de gemeentebegro ting 1980 heeft, bij wijze van voorproef op de algemene beschouwingen, de nodige vraagtekens gezet bij het .bezuinigingsbeleid van het college van B. en W. De uit de raads leden J. A. M. Gordijn (P.P.R.) G. Ph. He witt (P.v.d.A), A. Roest (C.D.A.) en W. Scheffer (V.V.D.) bestaande commissie is met name bevreesd voor aantasting van de kwaliteit van het onderwijs als gevolg van de toegepaste bezuinigingen op het onder houd van gebouwen bestemd voor het kleu ter- en lageronderwijs. Ligt er wel een ver antwoord beleid aan ten grondslag, zo vraagt de commissie zich af. In een uitvoerige brief aan de Raad verweert het college zich door onder andere op te mer ken, dat het de Raad zelf is geweest die op be zuinigingen heeft aangedrongen. „Wij willen U overigens niet verhelen dat ook wij best meer gelden zouden willen uittrekken voor het on derwijs. Echter mede op aandrang van uw Raad zijn wij gaan zoeken naar structurele be zuinigingsmogelijkheden om op die manier de gemeente financieel gezond te houden en om gelden beschikbaar te krijgen voor andere eveneens belangrijke zaken. Met andere woor den, indien U van mening bent dat meer gel den voor het onderwijs moeten worden uitge trokken dan moet u zich realiseren dat op an dere terreinen minder uitgegeven kan wor den", zo kaatst het college de bal terug. Het college stelt de Raad gerust dat het tech- gel nisch verantwoord is het zogeheten groot derhoud één jaar uit te stellen, waardoor kwaliteit van het onderwijs niet zal wor< n s aangetast. Ten aanzien van het bijzonder ssj derwijs, ook een punt van kritiek van de c< nS missie, merkt het college op, het in een peri van laagconjunctuur logisch te vinden dat bijzonder onderwijs in gelijke mate aan de zuinigingen bijdraagt als het openbaar ond wijs. In bedekte termen concludeert het co 11 (yj'( dat de commissie maar weinig verstand h w van de wettelijke bepalingen inzake de fin |s cièle gelijkstelling tussen openbaar en bijzon a onderwijs. '0p De commissie verwijt het college verder i bruik van sociale voorzieningen te maken. er acht het principieel onjuist, dat de gemeentieen haar streven naar bezuiniging op uitgaven v e, het schoonhouden van de gebouwen voor si, lager onderwijs gebruik blijft maken van w< t e nemers in D.S.W.-verband (Dienst Soc Werkvoorziening) zonder een vast dienstt band te overwegen. Het college werpt in dit verband tegen, dat "S' inschakelen van D.S.W.-ers niet alleen een vloeisel is van haar „bezuinigingsmanie", dat het er naar streeft de gehandicapte mij j wens aan een vaste baan te helpen. Het is erf leen nog niet van gekomen omdat betrokke te kort werkzaam waren, zo verweert het cc ge zich. Het rapport van de commissie kT aan de orde in de speciale begrotingsverga ring van de gemeenteraad op 20 en 21 nov< ber. ie NOORDWIJK. Met het creë ren van speelgelegenheden in bestaande woonwijken oogst men slechts zelden de dank van de bewoners. De gang van zaken rond de aanleg van een trapveld in het Duinpark is er een voorbeeld van. Een jaar of drie geleden klaagden de be woners van de Jan van Kan hof, dat zij veel overlast on dervonden van de voetballen de jeugd. Het gemeentebestuur toonde begrip voor de bezwa ren van de Duinparkers en in nauw overleg met hen werd naar een oplossing gezocht. Na veel wikken en wegen besloot men uiteindelijk tot de aanleg van een verhard trapveld op een groenstrook aan de west zijde van de Jan van Kanhof. De gemeenteraad maakte een royaal gebaar en stelde voor de realisering een krediet van ruim 55.000,- beschikbaar, zodat men met het werk kon beginnen. Kort geleden kwam er even wel een brief binnen, onderte kend door twaalf bewoners van de Jan van Kanhof en drietal bewoners van het i grenzende Alexanderp waarin verzocht werd om trapveld niet aan te leggen, vonden het niet meer no< want de overlast van voetl ne| lende jongelui was duide ,rc| minder geworden. rht a ir Dit zal wel een gevolg zijn de aanwezigheid van een t lijk trapveld aan de North dreef. Het gemeentebestuu voornemens aan het te voldoen. bgr HAZERSWOUDE De jeugd van Hazerswoude moet tot za terdag 24 november wachten voordat Sinterklaas en zijn knechten in eigen dorp arrive ren. Sommige berichten wil den dat zij afgelopen weekein de al acte de présence zouden geven. Wel, de Hazerswoude- naartjes keken zaterdag tever geefs op straat naar hem uit, maar ja, de goedheiligman en de zijnen hadden het toen in Rotterdam met de tv-opnamen te druk. Zeker is dat Sint za terdag aanstaande om 10.00 uur op het Ambachtsplein door de burgemeester welkom wordt geheten en dat hij 's middags rond half twee bij het gemeentehuis zijn opwachting maakt. Rondritten door het dorp en via de wijk Rhynen- burch completeren het festijn. LEIDSCHENDAM Het Psychiatrisch Centrum „Scha- OEGSTGEEST Er was zaterdagavond te recht veel belangstelling voor het optreden van de Oegstgeester operettevereniging „De Troubadours" in de aula van het Rijnlands Lyceum. Voor de pauze beperkte men zich tot het bren gen van een aantal operettemelodieën, daarna bracht men een uitgebreide selectie uit de ope rette „Der Vögelhandler" van Carl Zeiler. Dit vormde wel de hoofdmoot van het programma waaraan solistische medewerking werd ver leend door Audri Bodar, Nell van Holland, Janny Potjes, Koos Kiens, Jan Bodar, Bert Vis sers, Rinse Herder en de heer Mackaay. „Der Vögelhandler" werd aaneengesproken door Roos Hazebroek die de mikrofoon niet altijd méé had. De selectie, uitgevoerd in kostuum en voor een fraai decor leverde veel kijk- en zang genot. Meta de Gee begeleidde „De Trouba dours" zowel voor als na de pauze op de piano. En zij volbracht haar taak op voortreffelijke wijze. Solistisch kon ons Audri Bodar ten zeerste be koren in „Letzte Rose" uit „Martha" van Von Flotow. Het koor had de volledige uitvoering van „De Parelvissers" op het repertoire geno men. Helaas ging het bij de heren even niet ge heel harmonieus. Iets meer „schwung" had het geheel zeker ten goede gekomen. Overigens niets dan goeds over de directie van Wim Kot-, terman die de uitvoerenden goed in de hand hield. Zoals bij vele Nederlandse koren hebben de dames sterk de overhand. Wellicht hebben een aantal heren inspiratie opgedaan om „de. Troubadours" te gaan versterken. In ieder ge val zullen zij plezier beleefd hebben aan het op treden van Jan Bodar en Koos Kiens in een duet uit „Der Walzertraum". Antoon Koch NOORDWIJKERHOUT Voor het jaarlijks concert van het „Rokazano"-koor in de St. Victor-kerk, gisteravond, be stond redelijke belangstelling. Daar was dan ook alle reden voor want het koor zorgt voor goede uitvoeringen met een afwisselend karakter. Zo ook gisteravond toen er be halve een optreden van het koor en meisjeskoor, ook kla rinettist Ben v.d. Burg werd uitgenodigd. Met Jan Postma aan de vleugel, werd een con cert van Stamitz voor de pauze uitgevoerd en daarna Capricio van Hugo de Groot, Vlucht van de Hommel van Rimsky Korsakov, en The little negro van Claude Debussy. Vakwerk van grote klasse. Het concert werd begonnen met een drietal motetten a Ca- pella. Hierna zong het koor van Bruckner „Tota Pulchra es Maria", met vleugelbegelei ding, dat tot één der hoogte punten van de avond gere kend mag worden, naast de klarinet-concerten. Het „Lau- date Jehovam" (Ps. 117) van Telemann, en „Rejoice in the Lord always" van Rathbone klonken ook heel goed en wa ren een waardig besluit van het eerste deel van de avond. Voordat de pauze een aanvang nam sprak burgemeester Bos nia dankwoorden voor het ere-lidmaatschap. Het koor had hij altijd een warm hart toegedragen. Hij hoopte dat het steeds „Crescendo" mocht blijven gaan met het koor, dat in 25 jaar onder leiding van Jan Postma op hoog peil was gekomen. Na de pauze werd begonnen met frisse meisjes zang van het meisjeskoor, dat populaire liedjes zong, met Jan Postma aan de vleugel. „Roka- zano" besloot met „Cantique de Jean de Racine van Gabriël Fauré, en „Zigeunerlieder" van Brahms, mooi gezongen en begeleid door Henk Weber aan de vleugel. Zoeterwoude oogst 50 mille voor missionarissen ZOETERWOUDE De dertien missiegebieden die profite ren van de opbrengst van de week van de Missionarissen zullen elk 3800 gulden ontvangen. Dat is mogelijk door de hoge totaalopbrengst van 49.400 gulden. De tweedaagse veiling bracht met een opbrengst van 36 mille het meeste geld in het laatje. Entreegelden bij de kaartavond van de KPJ en de voetbalwedstrijd SJZMeerburg waren goed voor 950 gulden. Kollecten van diverse instellingen leverden 4200 gulden op. De wereldwinkel in de Christus Dienaarkerk voegde 750 gulden aan het totaal toe, terwijl een bedrag aan gif ten en schenkingen van 7500 gulden de 50 mille (bijna) comple teert. Met de opbrengst van deze week, die jaarlijks in de laatste week van september wordt gehouden, worden de 10 gebieden van de missionarissen, het gebied van Zr. van Grieken en twee voormalige missiegebieden van Pater C. Boer en Broeder S. Mulder, van de nodige financiële hulp voorzien. Drie inbrekers betrapt ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft af gelopen weekend 3 inbrekers gearresteerd. De 23-jarige M. H. uit Den Haag, de 18-jarige C. R. uit Hazerswoude en zijn plaatsgenoot de 16-jarige R. S. werden zaterdagmorgen om 4 uur op heterdaad betrapt bij een inbraak in de LTS. Ze wa ren in het bezit van onder meer een weegschaal, een gas brander en wat gereedschap die ze uit het scheikundelo kaal hadden meegenomen. Uit een brandkast van een winkel in de Raadhuisstraat werd voor enige duizenden guldens en sieraden van nog onbekende waarde ontvreemd. Omdat er geen braaksporen gevonden zijn staat de politie vooralsnog voor een raadsel hoe de diefstal in zijn werk is kenbosch" organiseert dins st" 20 november de jaarlijkse v* koopdag van de in de akt ru' teitensektor vervaardigde g®"' deren. In de kerkzaal van centrum aan de Veursestr;!'er weg wordt een flink aai voorwerpen aangebod!rc waaronder fraaie handwfê'e ken, schilderijen, ketting oorhangers, gebreide en gel duurde gebruiksartikelen Ook worden er een loterij K een rad van avontuur geh den. De verkoopdag is g" pend van 's morgens 10.00 ii tot 's avonds 21.00 uur. OEGSTGEEST In het meentecentrum aan de weg in Oegstgeest spr< prof.dr. K.H. Voous op d< derdag 22 november over onderwerp 'de ongelijke sti tussen mens en natuur'. De eenkomst wordt georganisei door de plaatselijke Raad v Kerken en begint om 20 Flairck nogfl niet naar Woubruggë WOUBRUGGE Het veel belangstelling tegem geziene concert van Flairck de Hervormde kerk aan Comriekade op 24 novem kan helaas niet doorgaan gens ziekte van de violiste de groep. De nieuwe dat voor het concert is nu 15 bruari. Alle bestellingen blijven van kracht. De afgehaalde kaarten blij' hun waarde behouden v het volgende concert. 'rJ M Frans schiplC verspeelde papieren ijst De afdeling toneel van St. Matthias uit Warmond verzorgde in het weekend twee voorstellingen in het Trefpunt. De belang stelling was zo groot dat de zaal beide avonden overvol was. De klucht „Rare Chinezen" werd met veel elan op de plan ken gezet. Er blijkt veel talent onder de Warmondse amateur-toneelspelers aan wezig. De soms lange teksten werden vlot en met zwier gebracht. Dat het publiek een avond puur amusement wist te waar deren bleek uit het applaus. Het dorpsto neel kan dus toch nog, zelfs op zaterdaga vond, konkureren met de televisie. De harmonie van St. Matthias zal samen met de drumband en majorettes een mu ziek- en showavond organiseren op zater dag 24 november. In de portzaal Klim Op aan de Endepoellaan zal vanaf 20.00 uur een geheel nieuw programma worden ge presenteerd waaraan hard is gewerkt. Voor de pauze wordt klassieke orkestmu ziek ten gehore gebracht door de harmo nie. Na de pauze een wat luchtiger pro gramma met drumband, majorettes, mini- rettes en ook met de harmonie. De toe gang is voor donateurs gratis, anderen be talen 3,50. rk' BURGERLIJKE STAND SASSENHEIM Geboren 6 nov. Si mon P.. z.v. van Rijnswou, J. en: Pe- schler, H. M.; 13 nov. Fransicus M., z.v. Ammerlaan, J. H. M.. en: Baak, M. P. J.; 13 nov. Maria J. C.. d.v. Wol vers. P. W. M., en: Welsink, E. J. M.; 13 nov. Carola M. M.. d.v. Wolvers,. P. W. M.. en: Welsink. E. J. M.. 14 nov. Walid, z.v. Shahin, O., en: Ko ning, J. M. Gehuwd: 2 nov. Kaptein, H. M. en: den Duik, I.; 6 nov. Langeveld, J. J. P en: van der Poel, W. A. M.; 7 nov. Vos. G. J.. en: Niewold, J. M. A. Overleden: 1 nov. Tan, T. L. LISSE Niet minder dan 833 kooien waren dit week einde in de Hobaho-hallen bezet door kleinvee. Hier werd de jaarlijkse tentoon stelling van de Pluimvee en Konijnensportvereniging Lisse gehouden. De belang stelling, zowel van inzen ders als toeschouwers was weer groter dan in voor gaande jaren. Een ploeg keurmeesters had grote moeite alle dieren te keuren en de prijswinnaars aan te wijzen. De hoofd-ere- prijs bij de hoenders werd weggesleept door de Brahma van de combinatie JJBS uit Katwijk. Bij de dwergpoedels was het de witte schabo van C. Nedepelt uit Lisse die met de hoogste eer ging strijken. Het kampioenslint bij de sierdui- ven ging naar L.A. Kreft uit Katwijk. De goud-agouti-cavia van Paula Zwaan uit Lisse vereoverde eveneens een kampioenstitel, evenals de vlaamse reus van T.J. de Wit uit Oegstgeest. KOUDEKERK Het openingsbal van de Carnavalsvere niging „De Zwarte Kraai" in Koudekerk aan den Rijn, is zaterdagavond een groot succes geworden. Veel meer mensen dan in vorige jaren hebben deelgenomen aan deze feestavond. Ook burgemeester G. Swaan met echtgenote waren tot in de kleine uurtjes aanwezig. De Boerenkapel „De Hooibouwers", samengesteld uit leden van de Muziekvereniging „Kunst na Arbeid" kweten zich prima van hun Carnavalstaak. Dansmariekens, die door nijvere arbeid van een aantal dames uit Koudekerk geheel in het nieuw waren gestoken, oogstten veel bewondering. Een prima start van het Carnaval in Koude kerk. Op 26 januari 1980 zal eveneens in de Ridderhof het Prin senbal worden gehouden, waarbij Ciska Peters als speciale gaste zal optreden. NOORDWIJK Op strand ter hoogte van Duindamse Slag spoelde teren een kokervormig v werp aan, dat door de dikte kop bedenkelijk op een projectiel gele Maar niemand zou ei lucht mee ingaan, bleek teraf. Een nader onderzi bracht aan het licht dat ging om een soort brieve n tui, waarin zich een sta doorweekte papieren bëv den. Zij werden aan het p< tiebureau te drogen geil en toen werd duidelijk, het een partij in de Frai taal gestelde telegramn betrof, afkomstig van waarschijnlijk Frans sch Het communicatiemateri dat van vrij recente dat was, bevatte de correspond tie tussen schip en wal, onder meer opdrachten bepaalde havens als Le Hal Bordeaux, en andere hav steden. Voorlopig is het nog een ra sel hoe het zorgvuldig verj te telegrampakket, dat woonlijk in de kapitein: thuis hoort, in zee terechljdt gekomen. De aangespoelde bescheii zijn inmiddels ter beschik! gesteld van strandvonder Hollander. rt(Va vDE vor vat pta der is per der per dder ktetu DBo

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4