Pernix wankelt, maar blijft overeind: 6—7 Teleurstellende start De Algemene verspeelt punt tegen JCV Docos poggenpohl keukens/bad uiarneche "Leidse" jeugd op de weg terug helpt u kiezen: J=II=!HJU TOPKOMT STERKTERUG IN SLOTFASE: VERRASSEND EENVOUDIGE WINST DE DANAÏDEN vei [Millet Motorhuis Zuiver zijden damesondergoed Eerste verlies dames KRV LEIDSE COURANT MAANDAG 19 NOVEMBER 1979 PAGINA 15 [Van onze korfbalmedewer ker) SASSENHEIM „Het had geen vijf minuten langer moe ien duren", verzuchtte een levreden Pernix-coach Flip van der Kooij na afloop van de met 6—7 gewonnen derby legen TOP. „TOP werd pas in het laatste kwartier echt ge vaarlijk. Daarvoor speelden ze veel te steriel". Een teleur stellende uitslag vond TOP- coach Ruud van der Horst, ook alleen van het laatste onal vanki sure ft tenP kwartier onder de indruk was geweest. TOP haalde toen een 36 achterstand op tot 6—7. Speltechnisch was het allemaal niet zo hoogstaand wat TOP en Pernix lieten zien. Ook de spanning ontbrak lange tijd volledig vooral doordat TOP de bal wel langdurig in het aanvalsvak rondspeelde, maar zelden tot de uitgespeelde kans kwam. Pernix speelde meer met korte combinaties en trachtte vooral door individuele acties de verdediging open te breken. Kees van der Kraan en Wil van der Kooij waren de voornaamste wapens van de Leidse ploeg, felle duels uit vechtend met TOP-verdedigers Peter Ciggaar en Ilse Moole- naar. De taktiek van coach Flip van der Kooij bleek erg effectief. TOP kon in de eerste helft nog volgen maar moest na rust (2—3) al snel een twee doel punten achterstand incasse ren. Pas toen Pernix op 36 was gekomen traden er wezen lijke veranderingen op het aan- valsspel van TOP. Na Wilma Kuhn werd ook Harald Simme- link ingezet en het initiatiefloze rondspelen maakte plaats voor een op doorbraken gericht spelpatroon. Pernix kwam nog in de problemen en ging na wissels, Daan Vreeken en Ge- erten Breedveld, met nog ze ven minuten te gaan het spel bevriezen. Via 4—7 liep TOP wel snel in maar na 67 klonk het onverbiddelijke eindsignaal van scheidsrechter Keesmaat. Doelpunten TOP: Jan Willen (2) en Harald Simmelink, Ineke Westerbeek, Ilse Moolenaar, Peter Ciggaar. Doelpunten Pernix: Wil van der Kooij (2), Kees van der Kraan (2), Janco Breedveld (2) en Liesbeth Brokaar. Bram van Gent Agnes de Rooy van Pernix (tweede van links) waagt een schot. Ineke Westerbeek is te laat maar kan constateren dat de korf dit keer niet zal worden doorboord. Ir LE eler (Va'n onze korfbalmedewerker) "LEIDEN De start van de microkorfbalcompetitie iet wat betreft de ploegen uit de Leidse regio nogal 'isselvallige resultaten zien. Zo won De Danaïden irrassend eenvoudig van Westerkwartier (11-7) terwijl Fides Pacta in Heelsum de mindere bleek in DKOD (12-10). De Algemene kende een teleur stellende microstart. Met 11-15 werd van Ready ferloren. Tweede klassers Crescendo en Ons Ei- md boekten beide overwinningen. 3e start van De Danaïden was overdonderend en ia zeventien minuten stond er al een 5-2 stand op liet scorebord. Westerkwartier kwam in alle opzich- en wat tekort, het meest nog in de scherpte van iet afstandschot. Maar ook van de strafworpstip onden de Amsterdammers, en met name Charles jlfeckman, de korf maar moeilijk vinden. Bij de Da- païden was het vooral debutant Leo Brouwers die i positief opzicht opviel. In de aanvalsopbouw, ïaar ook scorend (drie maal) maakte hij zich waar. la de rust (6-3) daalde het spelpeil doordat er min der tempo gemaakt werd. Een korte opleving was toen al beslissend. In een minuut tilden Cees Chris- tiaanse en Hans van der Leek de stand naar 8-4, waarna De Danaïden de bal rustiger rond de korf ging plaatsen. Westerkwartier kwam niet verder dan een serie gemiste doorbraken en legde zich hierna wel bij de nederlaag neer: 11-7. Overige tref fers De Danaïden van Cees Christiaanse (3), Yvon ne Kamerling (2) en Hans van der Leek. ,,Twee doelpunten verschil waren een goede maat voor het overwicht dat DKOD had. Niet dat Fides Pacta een slechte wedstrijd speelde. DKOD was meer dan ik me er van had voorgesteld: Ben Crum met wat spelers die zich aan hem optrekken. DKOD had loupezuiver heren en snelle dames". Aldus Fi des Pacta coach Hans van Zonneveld over DKOD- Fides Pacta. Toch duurde het nog erg lang eer DKOD daadwerkelijk wegliep van Fides Pacta. Vlak na rust (9-7) kwam DKOD voor het eerst op een voorsprong van twee treffers. Deze marge werd in het verdere verloop van het duel niet verder meer vergroot: 12-10. Doelpunten: Dik Onderwater (4), Diet Rijsbergen, Janneke Verlind, Conne Caree, Zuiderkwartier moest na de tegenvallende veldpe- riode tegen Kwiek duidelijk over de drempel van de zaal stappen. Pas na de hervatting (rust 3-5) kon Zuiderkwartier iets weglopen.' Toen de ploeg van Co de Haas vij 8-11 de zege wilde veiligstellen door spelbevriezen raakte het nog bijna in de proble men. Domme foutjes leidden nog tot 10-11. Doel punten: Toos van Dam (3), Dirk Jan de Kreek (3), Jeep van Dam (2), Els Lardee, Eric van Lunteren en Wil de Wit. De Algemene en Ready maakten er een boeiend schouwspel van. Vanaf het allereerste fluitsignaal gingen de beide ploegen er driftig scorend tegen aan. In het doelpuntengeweld, alleen al zestien voor rust, kon De Algemene zich echter niet staande houden. Vanaf 4-4 was het initiatief duidelijk in handen van de Hagenaars. Via 4-8 werd een 6-10 ruststand bereikt. In de tweede helft bleef De Alge mene op vier doelpunten afstand volgen. Het Leid se aandeel in de 11-15 eindstand kwam uit handen van Ruud (5) en Wim (3) van Vliet, Martin Filippo (2) en Janny van Iterson. Lange tijd was het enige zichtbare verschil tussen Fiks en DKC het wat betere samenspel van de Delftenaren. Tot tien minuten voor tijd bleef Fiks volledig in de strijd. De stand was toen via een 3-5 ruststand opgelopen tot 5-7. DKC finishte gerouti neerd en boekte nog een forse overwinning: 5-11. Doelpunten: Conny Klijn, Agda Nonhebei, Jeroen Huizing, Robert van der Kraan en Aad Knetsch. Pas in de laatste minuut voor rust werd bij Ons Ei- land-Merwede de korf voor het eerst doorboord. De stugge Dordrechtse ploeg zorgde ervoor dat Ons Eiland nauwelijks het eigen spel kon spelen. Pas in de slotfase wist Ons Eiland het toch wel be staande krachtverschil in doelpunten om te zetten. Patrick Verra scoorde tweemaal en bracht de eind stand op 8-6. Tevoren hadden Rob Hasselbach (2), Yvonne van der Steen, Patrick Verra, Wim Nijen- huis en Huib Hasselbach gescoord. Halverwege de tweede helft kwam Crescendo bijna nog in de problemen tegen Merwic. De Leidse ploeg leek via 5-1 en een 6-3 ruststand een solide 8-4 voorsprong te hebben opgebouwd. Merwic wist tot op een punt te komen (9-8) alvorens invalster Marlies Albers en Wilfred Cornelisse de zege veilig stelden: 11-8. Overige treffers: Wilfred Cornelisse (3), Louis Kok (2), Liesbeth Kok, Joke Geijer. Tessa Burgerhout en John Huigsloot. Velocitas kwam tegen All Ready kracht te kort om zich de agressief verdedigende Zeeuwen van het lijf te houden. Ondanks tegentreffers van Aart Duiser (2), en Henk- en Ybo Schutte eindigde het treffen in een 5-4 nederlaag. De Leiderdorpers hadden in de slotfase zicht op een gelijkspel, ware het niet dat Henk Schutte een strafworp miste. Een gemiste strafworp van Ventura Sport in de al lerlaatste seconden leverde Fluks nu juist wel een punt op. De Noordwijkers hebben zestig minuten lang moeten opboksen tegen een achterstand. Door treffers van Tineke en Jan Verloop, elk twee maal, en Lenie van der Plas, Ditte van der Meulen, Rob Schelvis en Peter van der Berg kon telkens weer worden aangehaakt: 8-8. DAMESAVAN11BEDWINGEN TEMPO TEAM OPNIEUW: 5-5 (Van onze tafeltennismedewerker) Het kampioensteam van Avanti 3. V.l.n.r.: Jan van Wetten (coach), Aljé Kamphuis, Richard Stolwijk en René van Wetten. Leiden Klein luimpje Scylla speelde in de ere klasse een goede wedstrijd, maar kwam niet verder te gen de Korenbeurs dan 3—7. Eén klasse w «lager haalde Avanti jruim uit tegen het Tafeltennishuis en verspeelde Oocos een punt tegen JCV. Bij de dames zorgde Avanti voor een uit stekende prestatie door Tempo Team op 5—5 te houden. Scylla had deze keer geen moeite met St. Zeer voordelige gasinstallatie, kompleet ingebouwd in elk merk auto volgens de laatste keuringseisen. En... u krijgt gratis een vervangende auto tijdens het inbouwen! Op gas rijden is echt veel voordeliger. Reeds bij 20.000 km per jaar verdient u een forse besparing. Maak gebruik van deze speciale aanbieding, welke slechts geldig is tot 31 december a.s. Wilt u meer inlichtingen? Bel de centrale werkplaats van Het Motorhuis. telefoon 071-120541 en vraag naar de heer J. van Seggelen. Het Motorhuis. Hoge Rijndijk 5. Leiden Aloysius en blijft op kop. Voor het eerst hadden Sjoerd Meyer en Pa trick Swier een kans om een punt te halen in de ereklasse. Frits Kantebeen kon hen in het geheel niet bij staan, zodat de beide benjamins zelf het werk moesten op knappen. Routine was echter weer eens het struikelblok, waardoor het dubbel na een winnende voorsprong werd verloren ert ook Meyer een partij on nodig uit handen gaf. Wel was hij, net als Swier te sterk voor van Aa. Zijn teamge noot leverde een pri ma prestatie door Hans Lingen, één van de sterkste spelers van Nederland, terug te wijzen. Maar met 37 was het resultaat toch weer net niet vol doende om Scylla's puntentotaal hoger dan nul te brengen. Docos speelde in een slechte, maar spannende, wedstrijd te gen JCV gelijk. Ed van der Berg bewees zich driemaal, terwijl een overwinning van Ed Fallaux op van der Zee en het dubbel de vijf volmaakten. Laddy Prorok speelde door een blessure niet voluit en moest Van 'der Zee net voor la ten. terwijl hij tegen Van der Sande en Van Gasteren vrij kansloos was. Dit betekende dat een tweede plaats in ieder geval zeker is voor de Leidena- ren, die daarmee een promo tie/degradatiewedstrijd mogen spelen tegen nummer vijf uit de ereklasse. Zelfs een eerste plaats is nog te behalen, maar dan moet Avanti volgende week verliezen van JCV, omdat de Hazerswoudenaren tegen het Tafeltennishuis geen enke le fout maakte. John van Strien liet de Amsterdamse tegen stander dan wel tweemaal de eer redden, maar daarmee was de koek voor wat betreft de Amsterdammers op, want Be- ttine Vriesekoop en Theo Lou- wers waren onaantastbaar. Scylla 2, dat al kampioen is, geloofde het tegen Seine Meu belen allemaal wel, en haalde niet het onderste uit de kan. Wibo van Gennip (3x), Peter van Schie en Rob van der Zeeuw (ieder 1x) kwamen een puntendeling overeen. Het derde van Scylla deed het net iets beter. Opmerkelijk was dat invaller Erik Lepelaar uit team acht, de wedstrijd besliste door een partij te winnen. Sjaak van Veen, Hans de Roo- de en het dubbel hadden er te gen Ravesteyn juist voor ge zorgd, genoeg te produceren, zodat 6—4 het eindresultaat was. Bij de promotie-hoofdklassers stelde Avanti 2 zich veilig door in de derby Scylla 4 nipt te slim af te zijn. Peter de Groot was met zijn hattrick de matchwinnaar. Zijn broer Ro bert en Leon van der Werff de den het ieder respectievelijk eenmaal slechter. De Scyllanen Klaas Pieter Vlieg, Johan Wes- sels en Karei van Schie, die ie der eenmaal het zoet der over winning smaakten, konden pas na een verloren stand van 6— 2 het geheel een beetje een draaglijker aanzien geven. Het vijfde team van de Leidse ver eniging degradeerde door het zwakke AMVJ niet te verslaan. De behaalde remise bleek te weinig om een kans op behoud te houden. In dezelfde poule deed MIZU het een stuk beter. Quick '32 2 kon tegen de Oegstgeestenaren slechts tweemaal de eer redden en dat alleen omdat Thomas van Nes zich niet bepaald optimaal had voorbereid. In de overgangsklasse was het gelijke spel van Avanti tegen Gispen voldoende om volgend seizoen in de promotie-hoofd klasse uit te komen. Richard Stolwijk, Aljé van Kamphuis en René van Wetten kunnen dan proberen of ze met een bonds- scheidsrechter nog beter spe len. De MIZU reserves maak ten er tegen Luto een uitje van, hoewel de wedstrijd vijf uur duurde, omdat Chiel Kuiper weigerde aan te vallen en prik te zodoende twee uur. Hij was overigens de enige die de eer kon redden, iets waar Bill van Alphen en Rob Mey niet toe in staat waren. Treffers speelde ook 9—1, al leen stonden de Veners aan de positieve zijde van het stree pje. Koos van Beek liet een veer, iets waar Jacques van Ruiten en Hans van der Zwet niet voor te vinden waren. Overige uitslagen: TCS—Do cos 2 7—3; Scylla 6 (kam pioen)MVO 91; Vrienden schaar 2—Avanti 4 2—8; MIZU 3—Elan 9—1; TOP—Pit 4—6; Treffers 2—UTTC 5—5; Papendrecht—Docos 3 2—8. DAMES Avanti en rpet name Jolanda Noordam toonde de tanende kracht van Tempo Team. De Hazerswoudse bleef namelijk knap ongeslagen, waarbij vooral de overwinning op inter national Marian van Vliet op viel. Voor Brigitte Kooter was dit het enige verlies. Nicht Mo nique Kooter miste driemaal de finishing touch, en kon zo doende niet verhinderen dat Tempo Team een kans op het kampioenschap behoud. Het staat namelijk twee punten achter op Scylla en kan dat volgende week In een direct duel goed maken. De Leidse dames verstapten zich overi gens dit weekeinde niet tegen St. Aloysius. Sophia Vaalburg, die niet geheel geïnspireerd speelde, moest genoegen ne men met een overwinning in het dubbel met Sandra de Kruiff en verder lijdzaam toe zien hoe Stephien van Gennip en de Kruiff het karwei met 7—3 klaarden. De reserves van Scylla over wonnen TOV met de nipte cij fers van 6—4. Liesbeth van Es toonde zich even sterk als Marjan Zoetemelk, terwijl Mo nique Blom en het dubbel de winst veilig stelden. Avanti 2 tenslotte kon weer blij zijn met de hattrick van Liesbeth Smits. Deze was namelijk met de ze ges van Guidi van Griethulzen, Irene Schmidt en dubbel vol doende voor 6—4 tegen Be Quick. Zoals onderblouses, hemdjes, broekjes en slipjes, in naturel en zwart Dun en toch warm. De prijs valt mee. Breestraat 126 Leiden 071-130960 Leiden De zaterdag-dames van KRV leden hun eerste ver lies. Ter Leede zegevierde met 4-1. In de tweede klasse be haalde Alphia 2 de grootste overwinning: Pancratius ging met 13-0 de boot in. In de eerste klasse zaterdag versloegen de dames van SVLV de opponenten van Siveo '60 met 3-0. Miriam Verplancken maakte twee doelpunten, uit een onoverzichtelijke scrimmage werd het derde doelpunt gescoord. Ter Leede won met 4-1 van KRV 1. Paula Brouwer scoorde tweemaal, Mieke Overvliet en Carla Cha- ritè eenmaal. Arien Schaap maakte de enige tegengoal. Valken '68 liet beide punten liggen bij RAS. Er werd met 3-2 verloren. In de tweede klasse maakten de dames van Lugdunum 2 elf doel punten tegen KRV 2, dat eenmaal scoorde. Karin van As scoorde vijfmaal, Marga Kins viermaal en Harriëtte Simon eenmaal. Het elfde doelpunt was een eigengoal van een Katwijkse verdedig ster. De Katwijkse tegentreffer kwam op naam van Jacqueline Pet. Als excuus voor deze nederlaag geldt dat de Katwijkse ploeg veel jonge dames in haar midden heeft, die nog niet tegen de routine van de oudere dames zijn opgewassen. Alphia 2 ken de geen medelijden in de strijd tegen Pancratius, dat dertien maal de bal uit het net moest halen. Jannie Schouten bracht ne gen doelpunten op haar naam. Simone Straathof, Beb de Ko ning, Connie Marshal en een verdedigster van Pancratius scoor den allen eenmaal. LEIDEN Dit weekeinde pakte de regionale jeugd van UVS weer eens een punt. Het werd 0-0 tegen HOV. De Katwijkse jeugd van Quick Boys gaf Xerxes geen kans. De Rotterdamse ploeg incasseerde vijf doelpunten. Weliswaar kwam de jeugd van UVS niet tot scoren, in de wed strijd bij HOV werd hqt duidelijk dat de ploeg op de weg terug is. Op het slecht bespeelbare veld van HOV wist de goed spelende verdediging de nul vast te houden. Beide ploegen kwamen nau welijks tot uitgespeelde aanvallen, wat in de eindstand tot uit drukking kwam. Een agressief spelend Xerxes was kansloos tegen een veel ster ker spelend Quick Boys. Vanaf de twintigste minuut in de eerste helft legden de Katwijkers Xerxes hun wil op: in negen minuten tijd scoorde Kees Zuiderduin driemaal, steeds op aangeven van Huug Aandewiel. Drie minuten voor rust maakte Piet van Eg- mond 4-0. Ook na de rust kwam Xerxes niet meer in de buurt van de Katwijkse doelman. Quick Boys echter creëerde kans op kans. Kees van der Plas miste de kans op 5-0 door de bal op de paal te mikken, Piet van Duin-die de geblesseerde Maarten van der Hoeven verving-had meer geluk. Na een slecht weggewerkte dreun belandde het leder op zijn voet, en zijn schot was wél goed gericht: 5-0. Na dit doelpunt deed Quick Boys het wat rustiger aan en beheerste de wedstrijd tot het eindsignaal. advertentie bv Gebr Rolffs Handelmij ,ndustriewe914 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 Winkelcentrum Babyion Den Haag Tel. 070 - 8513 08

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15