F Centimeterslag in Koudekerkse Dorpsstraat Volgend jaar nieuwe verlichting Rijndijk Tweetal mishandelt moeder en zoon en tracht vader dood te rijden WERKZAAMHEDEN GESTOPT, MAAR HAAST IS GEBODEN oplossing* gei Tien maanden geëist voor diefstal van vrachtwagen BAKKER BAKTE TE KLEINE BRODEN ;ta KWAAD DOOR VERKEERSOVERTREDING Nog geen conflict Ashram- 'Van Deurenmars' bij Van Deuren college Voetballend Woubrugge uit de moeilijkheden Langeraarse jeugd adopteert Basri Gezondheidscentrum voor Ter Aar Alphen aan den Rijn De PPR, afdeling Alphen aan den Rijn heeft voor morgen een de monstratie op touw gezet die ge richt is tegen een verdere uit breiding van de kernwapens in Nederland. Voor deze demon stratie zijn alle politieke par tijen, kerken, vakbonden en vredesorganisaties uitgenodigd. De demonstratie die van 13 tot 14 uur zal duren, wordt besloten met het aanbieden van een peti tie aan de wacht van het Genie complex aan de Hoorn. Verzocht zal worden om de petitie ter kennis te. brengen van de minis ter van Defensie. HAZERSWOUDE Het al ja ren bestaande plan om de straatverlichting van de Rijn dijk te herzien zal in het ko mende jaar worden uitge voerd. In hun begrotingsnota deelt het college van Hazers- woude mee, dat de onderhan delingen met Rijkswaterstaat zich thans in een dusdanig stadium bevinden dat ver wacht mag worden dat al aan het begin van 1980 met de werkzaamheden wordt ge start. Werkzaamheden, die verband houden met de verbetering én met de uitbreiding van de straatverlichting, die, zoals vele verkeersgebruikers weten, aan de Rijndijk op een zéér laag pitje staat. Verwezenlijkingen van het plan betekent dat de ge meente zich geplaatst ziet voor een (globale) kostenbedrag van 288.000,- Voorts delen de leden van het college mee, dat een dezer dagen het voorstel van het architecten bureau betreffende de verbou wingsplannen van het gemeen tehuis tegemoet kan worden ge zien. Verwacht wordt dat nog dit jaar in de kringen van het college en in commissieverband aandacht zal worden besteed aan dit project, dat 1.300.000,- gaat kosten. Realisatie van het plan betekent dat de dienst ge meentewerken in het gemeente huis een onderkomen zal vinden en het huidige onderkomen, in het flatgebouw aan de Willem Kloosstraat, zal verlaten. REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 16 NOVEMBER 1979 PAGINA ALPHEN AAN DEN RIJN Twee broers uit Alphen aan den Rijn hebben eergis teravond een moeder (49) en haar zoon (20) ernstig mishandeld en de vader (47) getracht omver te rij den met hun auto. De broers, de 26-jarige J. D. en de 22-jarige R. D., waren woedend geworden omdat ze meenden dat de zoon die een auto bestuurde waarin ook zijn moeder zat, hen had „gesneden" op de Presi dent Kennedylaan waar twee rijstroken overgaan in een. De broers achtervolgden moe der en zoon tot hun huis in het Ericapark. Daar vloog de 22-jarige R. D. zijn auto uit en sloeg met een ijzeren staaf achtereenvolgens de ruit van het portier aan de bestuur derszijde kapot en daarna de gehele voorruit aan diggelen van de auto waarin nog steeds moeder en zoon zaten. Toen de moeder uit de auto stapte, koelde de man zijn woede op haar en sloeg met de ijzeren Va,af op haar in. De vrouw werd aan alle kanten geraakt. Toen ook de zoon uitstapte werd ook hij nog eens onder handen genomen. De vader die zijp huis uit kwam snellen om hulp te verlenen werd door J. D. die nog in zijn auto zat, twee keer bijna omver ge reden. De man kon door in de tuin te springen van zijn bu ren, het vege lijf redden. Even later reden de twee broers met hoge snelheid weg. Omdat het kenteken van de auto was opgenomen, kon de politie de bestuurder, de 26-ja- rige J. D., nog dezelfde avond aanhouden. Zijn 22-jarige broer werd gisteren in zijn kraag gepakt. Het tweetal is opge sloten. De verwondingen van de vrouw en haar zoon blijkei achteraf mee te vallen. ;ide ►cernl sico-a ;ii i1 ngoo J_ Cjcmisc ii lijs ïgei lap] afu >i KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Het werk aan het wegdek in het ge deelte van de Koudekerkse Dorps straat waar benzinepomphouder Wille zijn bedrijf uitoefent, is voor onbepaal de tijd stilgezet. Tussen de heer Wille en de gemeente van Koudekerk is een strijd losgebarsten om 35 centimeter grond. De centimeters zijn voor de heer Wille broodnodig voor de uitoefening van zijn bedrijf. Zonder de centimeters kunnen namelijk de automobilisten niet zonder gevaar bij zijn benzinesta tion in en uitstappen. Mevrouw Wille: „Het enige wat wij vragen, is wat wij hadden. Zonder dat stukje grond wor den wij brodeloos". De gemeente heeft een heel plausibele verklaring voor de noodaak om die paar decimeter aan de openbare weg toe te voegen. Om in aanmerking te komen voor subsidie van de provincie staat de eis dat het wegdek zes meter breed wordt. Nu ligt aan de ene kant van de Dorpsstraat een smal trottoir en aan de andere kant het benzinestation. Wil de gemeente de zes meter bereiken, dan moet óf het trot toir (nog) smaller worden of helemaal verdwijnen, óf moet een plakje grond van het benzinestation worden afgehaald. Dat plakje grond dat aan een van beide zijden moet worden gewonnen is niet groter dan drieëneenhalve decimeter. Maar de ge meente wil de stoep niet tot een simpele trorroirband inkorten. Vandaar dat men besloot aan de overzijde het stukje van de familie Wille te nemen. Veilig Verkeer Nederland heeft in soorteglijke bewoor dingen geadviseerd, want ook deze orga nisatie had meer oog voor het belang van de voetganger dan voor de nering van de familie Wille. Mevrouw Wille over het advies: „Als er een voetganger komt, wat trouwens erg weinig gebeurt op dit ge deelte Dorpsstraat, dan halen wij gewoon even de slang uit de wagen en dan kun nen de voetgangers passeren. In al die ja ren dat wij hier zitten is dat goed gegaan. Als wij het stukje grond niet hebben dan is het voor de bestuurders veel te gevaar lijk om uit te stappen. De gemeente zegt, dat de bestuurder dan maar in de wagen moet blijven zitten. Dat kan toch niet". De gemeente, verwoord door gemeente- voorlichter A. van Gent: „Het is begrijpe lijk dat de heer Wille het onderste uit de kan wil halen. Het is alleen jammer dat wij niet in een gesprek tot elkaar kunnen komen. Maar wij blijven maar praten en praten tot er een oplossing gevonden is". Zoveel tijd is er echter ook niet meer, wil men binnen de bestektijd, die half decem ber afloopt, met de Dorpsstraat kl*ar zijn. Het kost de gemeente waarschijnlijk nu al een aardige hoeveelheid geld; het bedrag is op het ogenblik niet bij benadering te schatten. Meer B.V., het aannemingsbe drijf uit Benthuizen dat met de Koude kerkse Dorpsstraat bezig is, houdt zich buiten de problemen en presenteert de eventuele rekening later wel. De heer Van Ruiten van het bedrijf uit Benthui zen: „Het is een zaak tussen de gemeente en de heer Wille. Wat de kosten van de stagnatie zijn, is nog niet te zeggen. Laat eerst de gemeente maar tot een oplossing komen". Opzichter Geertsma, onder wiens toezicht het werk gebeurt: „Wij hebben de tijd to\ half december, dan loopt de bestektijd af. Maar het werk gaat gewoon door. Wij zitten hier niet te kla verjassen. Er is nog wel meer aan de Dorpsstraat te doen, dan alleen het ge deelte in de buurt van de heer Wille'.' Een snelle oplossing voor de problemen moet in elk geval snel worden gevonden. De winkeliewrs in de Dorpstraat dringen met klem aan op spoed. Men heeft nu al geruime tijd schade. Mevrouw Wille over de reconstructie van de Dorpsstraat: „Het heeft ons al erg veel klanten gekost. Nog maals, wij vragen niet meer dan dat wij hadden. Mijn man wil alleen zijn bedrijf kunnen blijven uitoefenen". Het Langeraarse 'Arti et Religioni' heeft gistera vond de heer J. van Deu ren met de Jan van Deu renmars verblijd. Het mu zikaal onthaal vond plaats in de woonplaats van de heer Van Deuren, Alphen aan den Rijn. Het gebaar voorzag in de behoefte die bij de vereniging bestond om de heer Van Deuren de naar hem genoemde mars te laten horen. Op het jubi leumconcert van 'Arti' 3 november) kon, om ge zondheidsredenen de heer Van Deuren niet aanwezig zijn. De mars is gecompo neerd door de dirigent van 'Arti' de heer G. Stellaart, als herinnering aan de op richters van de vereniging, waar de heer Van Deuren er één van was. Op de foto boven de sere nade voor de woning van de heer Van Deuren. Op de foto rechts de heer Van Deuren in de deuropening, die een oorkonde ontvangt uit handen van Arti-voor- zitter G. van Lammeren onder het toeziend oog van G. Stellaart. fvcr de oorzaak van problemen binnen het hramcollege heeft het stuur van deze scholeng meenschap eindelijk c ning van zaken gegeven, problemen die hebben gele tot het schorsen van red Chamuleau en de conrect Van Casteren zijn gerez na een verschil van meni met andere leden van schooldirectie en veel ders. De klachten die de ders op deze gang van zak hadden, bereikten ond meer de inspecteur van onderwijs. De verschillen van inzicht treffen onder meer het proj< tonderwijs, leerlingenbegel ding en de sfeer op het hram college. De ouders z verschillen overigens ook v mening en zijn ruwweg te v< delen in een kamp voor en e kamp tegen het gevoerde leid. Een oplossing voor het prl bleem wordt nu gezocht in ea Overgangs Bevoegd Orgaa (OBO) bestaande uit docente! krijgt ondermeer de bevoegd heid om voorstellen te doe over het wel of niet ongedaa maken van de schorsing va de rector en de conrector. IJ taak van het OBO is verder verbetering van de verstanl houding bewerkstellige Eveneens moet het orgaan ee nieuw bestuur gaan vormei Waarschijnlijk zal een grcx aantal bestuursleden aftreder De vorming van een nieuv oudercommissie kan niet ui blijven. Nu reeds is er et groep ouders in de pen g klommen om de bezettingsa tie van de school door een a dere groep verontruste oude af te wijzen. Zij wijzen onde meer op 'het verstoren van tentamens en rust in de sch lengemeenschap'. Deze gro< ouders heeft zich voorgen men om uiterlijk op 10 decen ber een nieuwe ouderverer ging te vormen. Voorlopig echter één ding wel duidelij rector W. Chamuleau en co rector H. van Casteren moet< thuisblijven. Een verzoenir tussen hen lijkt vooralsm niet tot de mogelijkheden behoren. Truck met kostbare lading verongelukte ALPHEN/DEN HAAG De officier van 'justitie bij de Haagse rechtbank eiste tegen twee Zaandammers ieder tien maanden ge vangenisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk en tegen een derde stadgenoot vijf maanden wegens diefstal van een trek ker met oplegger van een terrein in Alphen aan de Rijn. Het voertuig had een waarde van 25.000 gulden en de lading, bestaande uit t.v.-toestellen en scheepsmotoren van 250.000 gulden. Verdachten waren niet ver gekomen, want goed en wel buiten Alphen aan de Rijn kantelde het voertuig hetgeen uiteraard aanzienlijke schade veroorzaakte, die op 45.000 gulden werd geraamd. Eén van de verdachten had daags tevoren de trekker naar Alphen aan de Rijn gebracht en daar vertelde hij over in een café te Zaandam. Dat was tegen geen dovemansoren gezegd en het drietal begaf zich naar Alphen aan de Rijn, waar de diefstal werd uitgevoerd. In Zaandam werd een trekker gestolen, waarmee naar Al phen werd gereden. Bestuurd door een 23-jar ge chauffeur ving de rit naar Zaandam aan. H plan was gemaakt om de lading daar op te slaa in een leegstaand gebouw, waarna de oplegg< in stukken zou worden gesneden en daar o een schroothoop worden gegooid. Zover is het allemaal niet gekomen, want mee doordat de chauffeur onder invloed van dran verkeerde, kwam het voertuig in de berm va de weg terecht en kantelde. Verdachten beker den hetgeen hen.werd verweten. Het zou var wege geldgebrek zijn gebeurd. Na het verongelukkken namen de verdachte aanvankelijk de vlucht, maar keerden enig tijd later, toen de politie met het onderzoek b< zig was, terug. Dat feit leidde tot de arrestatii De bestuurder van de truck was niet in het b< zit van een rijbewijs. De verdediger, mr. Snijders, wees erop dat ve dachten een vlotte bekentenis hadden afgelegi Hij wees op de moeilijke omstandigheden vei keerden en vroeg een groter deel voorwaard! lijke gevangenisstraf. Vonnis op 29 november ALPHEN Voor de economische poli tierechter in Den Haag stond gisteren een Alphense bak ker terecht omdat hij zijn klanten bro den had verkocht die niet voldoende zwaar waren. De bakker was overi gens niet komen op dagen, zodat het tot een veroordeling bij verstek kwam. De bewuste Alphense bakker was al eens eerder betrapt op de verkoop van broden die niet aan het wet telijk voorgeschreven gewicht voldeden. Vandaar dat de Offi cier van Justitie het nodig achtte de man eens behoorlijk stevig terecht te wijzen. „Het publiek heeft recht op voldoende gewicht", concludeer de hij en noemde het uiterst vreemd, dat c bakker niet op de zi ting was verschenen De eis werd zeshon derd gulden. De rech ter stemde daar m« in en voegde aan c uitspraak toe: „Mi schien dat het nu eert afgelopen is". WOUBRUGGE In een bijzondere raadsvergadering ging de raad van Woubrugge akkoord met de aankoop van een stuk grond. Deze aankoop heeft als doel „de voetbalpolitiek in de gemeente op te lossen", zoals burgemeester Brouwer de Koning opmerkte. Het stuk grond grenst onmiddelijk aan het huidige voetbalcom plex. Zoals bekend heeft v.v. Woubrugge reeds lang te kort aan haar ene veld. In het begin van de jaren zeventig werd de ac commodatie te klein. Toen ook nam de vereniging kontakt op met de gemeente om uitbreiding te bepleiten. De vereniging vond vanaf het begin goed gehoor bij burgemeester Brouwer de Koning, maar de mogelijkheden tot uitbreiding bleken tot voor kort niet aanwezig. Onlangs kwamen er veranderingen in de si tuatie. Grondeigenaar van der Drift bleek bereid te verkopen. Gedachtig het spreekwoord, „dat men het land van zijn buur man maar één maal kan kopen", heeft de raad nu positief be slist. Welke de overwegingen van de raadsleden waren, is niet bekend. De zaak werd namelijk in besloten raadsvergadering' behandeld. Het resultaat van de overweging was wel „open baar". Unaniem beslisten de raadsleden het voorstel van B en W aan te nemen en openden daarmee de deur naar de betere toe komst voor de voetbalvereniging. Na de raadsvergadering konden de raadsleden nog niet naar huis. In een informele bijeenkomst werd de knelpuntennota over het reilen en zeilen der gemeentesecretarie behandeld. Een funktionaris van de Vereniging Nederlandse gemeenten - overi gens niet de samensteller - kwam het rapport uit de doeken doen. LANGERAAR Twee Langeraarse jeugdgroepen, te we ten de Sint Bavogroep en de R. K. Meisjesgilden, hebben een Indonesisch jongetje van 8 jaar oud geadopteert. Het is de bedoeling dat zij door middel van financiële steun bij dragen in de, opvoeding en het levensonderhoud van het in landse kind. Het jongetje, Basri geheten, woont in Bonto- lanra, een klein en arm dorp in Zuid-Sulawesi op Celebes. De Langeraarse kinderen gaan in de komende tijd aktiviteiten ontplooien om geld voor Basri bijeen te brengen. Het is de be doeling dat er zo'n vijfhonderd gulden per jaar naar Indonesië gestuurd wordt (via het Foster Parents Plan). Van dat geld kan ook de familie van Basri meeprofiteren. Het ligt voorts in de be doeling dat de Langeraarse jeugdgroepen zich voor vijf jaar gaan inzetten. Juist in het jaar van het kind is het Langeraarse plan een mooi plan; kinderen die zich inzetten voor leeftijdgenoten die het zoveel minder hebben. Bovendien maken ze zo op een rechtstreekse manier nader kennis met de problemen in de lan den van de Derde Wereld. Zó gaat straks het nieuwe gezondheidscentrum aan de Essenlaan in Aardam er uitzien. Het ge bouw een ontwerp van de dienst Gemeente werken gaat een uit 1956 daterend wijkge- bouw aan de Prinses Beatrixstraat vervangen. De raad van Ter Aar heeft inmiddels haar fiat gegeven voor een lening van zes ton door „In- terkruis Ter Aar". Het nu te realiseren gezond heidscentrum zal een zo multifunctioneel moge lijk opzet krijgen. Naast de gewone baby- en kleuterbureaux denkt men praktijkruimte toe aan een diëtiste en een fysiotherapeute, terwijl ook de EHBO in het nieuwe gezondheidscen trum een passend onderkomen zou kunnen krij gen. „Interkruis Ter Aar" denkt voor haar oude gebouw straks ongeveer twee-en-een-halve ton te innen. Een bestemming daarvoor is overigens nog niet gevonden. Aardam is over enige tijd een prachtig wijkcentrum rijker, geheel vol doend aan de eisen die tegenwoordig aan een dergelijk gebouw gesteld worden.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4