telefoontjes mededelingen gemeentebestuur leiden 19tlm23nov.79 leiden 071-122244 KANTOORRUIMTE Huis kopen Beukering ilili Informatie-avond voor winkeliers en bedrijven in Noord en de Kooi i LEIDSE COURANT 4,46 per plaatsing (voor de eerste 30 woorden niet groter dan 12 letters). leder woord méér 27 ct. exclusief 4% BTW BIJ PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST op 3 achtereenvolgende dagen slechts 2x betalen op 6 achtereenvolgende dagen: slechts 3x betalen regel-telefoontjes opdrachten worden telefonisch en schriftelijk aangenomen tot de dag vóór plaatsing 13.00 uur ^^"oïiroerend goed aangeboden ~j Te huur aangeboden In het centrum van Leiden Tel. na 18.00 u 071-210013 of 071-210168. maak het u gemakkelijk met de gratis uitgebreide overzichtelij ke woongids van Makelaardij Bel. 071-134341. Te koop een BENEDEN- en BO VENWONING voor woonge-. rechtigden te Leiden. Dichtbij het centrum en aan belangrijke invalsweg. Mooi vrij uitzicht en parkeren. Prijs n.o.t.k. Tel. 120513. Camping CARAVANVERHUUR. u kunt nu al bij ons bespreken voor 1980. Recreatiecentrum Kempen en Wisseloo. Oost Gouweweg 5a, Alphen a.d. Rijn. Tel. 01720- 74020. VRIJDAG 16 NOVEMBER 19] j|j mUIIIIIIIIIIIIIIIIIBai m Gemeenteraad isfsl De Gemeenteraad vergadert op maandag 19 no vember a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming van een lid van de bestuursraad voor de Schooladviesdienst Leiden. Vaststelling onteigeningsplan Haver- en Gortbuurt. Regeling van de spreektijd en het indienen van mo ties en amendementen tijden de behandeling van de begroting 1980. Voorlopig vaststellen van de gemeenterekening, alsmede van de rekeningen van de takken van dienst over 1977. Wijziging van de verordening tarieven van gemeen tebelastingen en andere heffingen. Vaststelling van het bestemmingsplan Noordvest. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in het partieel uitbreidingsplan "Leiden-de Waard". Beschikbaarstellen van een krediet voor de uitwer king van de schetsontwerpen voor een voetgan gersbrug over de Nieuwe Rijn nabij de Beschuit steeg en over de Oude Vest nabij de Lijsbethsteeg, alsmede de uitvoering van deze bruggen. Wijziging van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften. Een schrijven van de Commissie voor de rekenin gen inzake het onderzoek naar de besluitvorming van Burgemeester en Wethouders rond de gun ning van de uitvoering van de werkzaamheden voor de goederenlift in het Stadhuis. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Leiden met de mededeling, dat de heer A. Ver boom heeft besloten om met ingang van 8 mei 1980 wegens gezondheidsredenen als wethouder en raadslid af te treden. Wijziging van de Verordening op de Commissie voor de bedrijfstechnische school voor individueel technisch onderwijs. Interpellatie van de heer Beijen, mevrouw Ponsen en de heer Hoeven over onderhoudswerkzaamhe den aan de woningen van het Sint Janshof en de daarvoor geheven vergoeding. Vaststellen van het aantal wekelijkse lesuren vak onderwijs aan de openbare scholen voor gewoon lager en buitengewoon onderwijs voor 1980. Gelden voor de bouw en- inrichting van een sauna in het Vijf Meibad aan de Boshuizerlaan. Verhuur van het kantoorgebouw aan de Os en Paar- denlaan 45 en het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de verbouwing van dit gebouw. Gelden ten behoeve van de voorbereiding van de realisatie van recreatieve voorzieningen in de Kleine Cronesteinsepolder c.a. (het zg. Vlietpark) en tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 10 oktober 1977 (no. 248) waarbij een krediet beschikbaar werd ge steld voor de aanleg van vier sportvelden in ge noemde polder. Voorstel naar aanleiding van het advies van de Commissie voor de Beroepschriften met betrekking tot de bezwaarschriften van de B.V. Automobiel bedrijf L.A.G., een aantal bewoners uit en perso neelsleden van bedrijven in de Raadsherenbuurt, alsmede van de fa. D. Spoor en Zn. tegen het voorbereidingsbesluit voor de Raadsherenbuurt. Beschikbaar stellen van gelden voor buitengewone onderhouds- en verbeteringswerken aan de 27 voor oorlogse woningen aan de Oosterstraat en de Mun- nikenstraat van de woningbouwvereniging "Eens gezindheid". i Commissie vergaderingen Gezamenlijke vergadering Commissie voorvolkshuisvesting en Adviescommissie inzake het huisvestingsvraag- stuk Dinsdag 20 november a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Nota uitgangspunten woonruimte verdeling; Daarna vergadert de commissie voor Volkshuis vesting verder: Agenda: Stand van zaken onderzoek over vervangende huis vesting buitenlandse werknemers. Commissie voor Huisvesting Migranten Leiden. Donderdag. 22 november a.s. om 9.15 uur in ka mer 263 van het stadhuis. Agenda: Stand van zaken in de beheerde panden. Beleid t.a.v. buitenlandse werknemers. Beantwoording brief van SBBW "Rijn en Lek". Wij geven een leuk inruilprijsje voor UW OUDE FIETS bij aan koop van een nieuwe Batavus - Gazelle - Sparta - Peugeot fiet- Tweewielerspecialist Pola- Haarlemmerstraat 201, 5 \Aeiplein 128. Musici en artiesten Groep Tilt vraagt met spoed BASSIST en ZANGER(ES), liefst in bezit van installatie. Wij spe len snelle rock. Serieuze gega digden bellen naar 01713- 37.61. vragen naar Henri Aker boom. Werkgroep Begeleiding Totstandkoming Milieu nota. Donderdag 22 november a.s. om 16.30 uur in ka mer 234 van het stadhuis. Agenda: Bespreking hoofdstuk "water". Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 22 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Punten die eventueel tijdens de vergadering van 15 november jl. niet meer zijn behandeld. Bijstelling van het tijdschema bestemmingsplannen per 15 november 1979. Aanleg definitief tracé Gooimeerlaan en indiening plan met kostenraming ongelijkvloerse kruising Gooimeerlaan/Broekweg. Uitgifte in erfpacht v.h. perceel Breestraat 24 en verkoop van de opstal. Brief van de buurtvereniging 'Transvaal" inzake vernieuwing spoorbrug Galgewater. Brief van de buurtvereniging "Transvaal" inzake pakhuis in de Reitzstraat. Belanghebbenden, die naar aanleiding van bovenge noemd punt het woord willen voeren, wordt aange raden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Gezamenlijke vergadering van de Commissie voor Onderwijs, Sport, enz. en Maatschappelij ke Aangelegenheden en Volksgezondheid. Donderdag 22 november a.s. om 20.00 uur in ka mer 263 van het Stadhuis. Agenda: Preadvies m.b.t. het ondersteuningsinstituut; Procedure, plan en programma Rijksbijdrage Rege ling Sociaal Culturele Activiteiten; Commissie voor onderwijs, sport, enz. In aansluiting op bovenstaande vergadering ver gadert de commissie onderwijs, sport, enz. ver der om 21.00 uur. Agenda: Preadvies m.b.t. peuterspeelzalen; Preadvies m.b.t. kinderdagverblijven; Beschikbaarstelling van de geraamde kredieten over 1978 en 1979 t.b.v. de Sportstichting; Terrein-voorziening Pernix; Veiligheid van kinderen in het verkeer; Voorlopige vaststelling van de kosten openbaar Voortgezet Onderwijs over het jaar 1976; Voorlopige vaststelling van de bedragen, bedoeld in art. 187, lid 1 van het B.B.O. 1967, over het jaar 1977 en van de bedragen, bedoeld in art. 187, lid 2 van het B.B.O. 1967 over het vijfjarig tijdvak 1973/ 1977; Toepassing van art. 11, lid 2 van de K.O.-Wet t.b.v. de openbare kleuterscholen: "Zonnehoek", "De Boterbloem", "De Margriet", "De Wigwam" en "Hummelhof"; Instandhouding openbare school voor G.L.O. aan de drie Octoberstraat; Verzoeken van schoolbesturen om medewerking: a. P.C.-school voor K.O. "Meerhof", wijziging ver lichting; b. P.C.-school voor G.L.O. "Kon. Emma", aan schaffing leer- en hulpmiddelen t.b.v. het vak handenarbeid; c. R.K.-school voor G.L.O. "H. Hart", aanschaf fing van een typemachine; Leerkrachten t.b.v het onderwijs aan buitenlandse kinderen; Informatie S.A.D.; Mededelingen voorzitter en secretaris; Ter kennisneming: a. Agenda en notulen G.L.O.-hoofdenvergadering; b. Informatie B.A.V.O.-commissie; c. Negende advies Commissie Open School; d. Binnenstadsblad; Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. 2 20 november a.s. om 20.00 uur is er een in formatie-avond voor winkeliers en bedrijven uit Lei den Noord en de Kooi. Deze informatie-avond wordt gehouden in "De Zeven sprong", Bernhardkade 35 en gaat over een landelijke financiële regeling en steun aan bedrijven, winkels die in stadsvernieuwingsgebieden gevestigd zijn. Tijdens de bijeenkomst zullen de secretaris van de ka mer van koophandel, hoofd dienstverleningscentrum voor het midden- en kleinbedrijf, een vertegenwoor diger van het K.N.O.V. en de wethouder van econo mische zaken aanwezig zijn om u te informeren over de mogelijkheden en voorwaarden van deze regeling. Vanzelfsprekend is er ook gelegenheid om vragen te stellen. Wat is het precies voor een regeling en waarom??? De regeling "Beschikking Steun Bedrijven Stadsver nieuwing" is in december 1978 door de minister van Volkshuisvesting, en Ruimtelijke Ordening afgekon digd. Sinds april 1979 is de regeling in de gemeente Leiden van toepassing op de door de gemeenteraad aange wezen stadsvernieuwingsgebieden. Met name Noord en de Kooi. Daar is men druk bezig met renoveren, nieuwbouw, rioleringsaanleg, straten en pleinen worden gewijzigd en er wordt opnieuw be straat. Zo'n stadsvernieuwingsproces heeft natuurlijk gevolgen voor de bewoners, maar ook voor winkeliers en bedrijven. Deze gevolgen kunnen positief zijn, zo als betere en gezelligere winkelstraten, maar ook ne gatief. Denk maar eens aan het wegvallen van een deel van de klantenkring, of bijvoorbeeld een tijdelijke onbereikbaarheid. Om dit nu op te vangen, is deze re geling van toepassing geworden. Er zijn vier subsidie mogelijkheden Subsidie bij verbouwing van een bestaand pand of bij nieuwbouw; hieronder vallen herinrichtingssub sidie, huurgewenningssubsidie en verbouwingssub sidie. Inkomenssteun bij tijdelijke inkomensdaling. Subsidie bij verplaatsing. Bedrijfsbeëindigingssteun. Geldt deze regeling nu alleen voor winkeliers en bedrijven uit Noord en de Kooi? Neen, dat niet, want er zijn nog meer stadswijken aan gewezen voor een dergelijke regeling. Te zijner tijd krijgen ook deze een uitnodiging. Nu kan het zijn, dat u geen winkel of bedrijf in Noord en de Kooi heeft staan, maar dat u wel voor meer dan 50% van uw in komsten uit deze wijk verkrijgt. Wij denken daarbij aan bv. straatventers in de groente-, levensmiddelen-, huishoudelijke artikelen-branche etc. In dat geval bent u ook van harte welkom op deze bij eenkomst. Mocht u verhinderd zijn, dan kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Economische Aange legenheden van het Stadhuis, tst. 335. Daar kunt u eveneens informeren over de regelingen. U komt toch ook? Diversen Open spreekuur afd. maatschappelijk werk van de Sociale Dienst Met ingang van dinsdag 20 november a.s. houdt de afdeling maatschappelijk werk van de Sociale Dienst twee keer per week een open spreekuur. Deze spreekuren zijn speciaal bestemd voer mensen, die andere problemen hebben te bespreken dan uit keringen. Dat kunnen huwelijks- en gezinsproblemen zijn, eenzaamheid na een scheiding of een sterfgeval e.d. De open spreekuren worden gehouden: op dinsdagmiddagen van 2 tot 3 uur, Apollolaan 1a, Zuid-West. op dondèrdagmiddagen van 2 tot 3 uur. Herensin gel 3, Leiden Noord. ledereen kan deze spreekuren zonder voorafgaande afspraken bezoeken. Deze hulpverlening is kosteloos. Wie liever telefonisch contact opneemt met een van de maatschappelijk werkers kan dèarvoor terecht iedere werkdag van 9.00 uur tot 10.30 uur, telefoon 76 66 00. Vragen naar afdeling maatschappelijk werk. Informatieavond voor bewoners van de Lammen- schansweg Op maandag 19 november a.s. is er een bijeenkomst in het buurthuis Du Rieuxstraat 4 voor de bewoners van de Lammenschansweg, tussen de Petruskerk en van der Waalsplein (de evennummers dus). Deze bijeenkomst gaat over de toekomstige kruispunt aanpassing ter hoogte van de Zeemanlaan-Lammen- schansweg. Vertegenwoordigers van de afdeling verkeerszaken van de gemeente, zullen de bewoners uitvoerig infor meren over de voorgestelde plannen. Andere omwonenden zijn natuurlijk ook welkom. Gemeentbegroting 1980 ter inzage en te koop Vanaf maandag a.s. ligt in kamer 315 (afdeling Finan ciën) van het Stadhuis de Gemeentelijke Begroting voor 1980 ter inzage. U kunt de begroting daar ook kopen. De verschillende begrotingsboeken zijn ook bij de balie van het Buro Voorlichting (hal Stadhuis) te koop. Deze Begrotingsboeken zijn de volgende: Nota van Aanbieding en Informatieve Nota Een overzichtelijke samenvatting van de financiële voorstellen en beleidsvoornemens van het College van B&W voor 1980. In de week van 17 december zullen deze bij de begrotingsbehandeling door de Ge meenteraad besproken worden. Prijs: f3,—. Begroting van Inkomsten en Uitgaven Memorie van Toelichting en Begrotingsbijlagen Twee dikke delen voor de prijs van f 119, Begroting van Gemeente Bedrijven en diensten set van 4 delen kost dus H76, Bijstelling tijdschema bestemmingsplannen In februari jl. heeft de gemeenteraad het tijdschema bestemmingsplannen vastgesteld. Daarin is de plan ning aangegeven, wanneer aan bestemmingsplannen voor de verschillende stadswijken gewerkt zal gaan worden. Deze planning moet regelmatig worden bijgesteld. Daartoe doen B&W nu een voorstel aan de Gemeen teraad. Op 22 november a.s. wordt dit voorstel ter voorbereiding van de Raadsbehandeling besproken door de Commissie Ruimtelijke Ordening. In het voorstel is onder meer globaal aangegeven voor welke stadswijken in 1980 met het maken van een be stemmingsplan begonnen zal worden. Dit zijn: Raadsheren- Levendaal- Maredijksebuurt buurt Noord Academiewijk Waardeiland Verschillende uitwer kingsplannen van Levendaal- Transvaalbuurt de bestemmings- West plannen De Kooi en Noorderkwartier Schuttersveld Groenoord Diamantplein Het volledige voorstel ligt ter inzage in het informatie centrum bij de hal van het Stadhuis (bij Buro Voor lichting). Goedkeuring bestemmingsplan Leiden-De Kooi ft Op 16 oktober 1979 besloten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan Leiden-De Kooi goed te keuren. Het plan werd op 28 augustus 1978 door de Gemeenteraad vastgesteld; het heeft (globaal) betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Oude Rijn, de Zijl, de Paramaribostraat, de Timorstraat, de Curacaostraat, de Kooilaan en de He rensingel. Met ingang van 19 november 1979 liggen voornoemd besluit en het goedgekeurde plan gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het Stadsbouw- kantoor, Langegracht 72, kamer 212. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Raad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend kunnen gedurende de bovengenoemde termijn beroep instel len bij de Kroon. Gelijke bevoegdheden komt toe aan hen, die zich tijdig tot Gedeputeerde Staten hebben gewend met bezwaren tegen wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aange bracht. Eventuele beroepschriften dienen te worden gericht aan de Raad van State, Afdeling geschillen van be stuur, Binnenhof 1,2513 AH 's-GRAVENHAGE. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt; Wijk 25 en 27 maandag 19 november Wijk 24-28 en 32 woensdag 21 november Wijk 33 - - donderdag 22 november Wijk 30 en 31 vrijdag 23 november 10 JL nde Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers, trekhaken. Jansen, Nassaus- traat 2, Bodegraven. Tel. 01726-1.43.61. FORD TAUNUS 1600 L juli 1974, i.g.st. 83.000 km. Be cker radio. Prijs 2.875.-. Tel. 071-89 60.24. Het beste, goedkoopste adres voor al uw PLAATWERK. Voor auto-onderdelen zoals bum pers. deuren, grills, lampen. 10 tot 50% korting. Opdam B.V. Verkoop: Overrijn 18, Leiden t/0 Laman Ijzerhandel, tel. 071- 13.10.47. Geopend: ma. t/m vrij. 8.00—18.00 u.. za. 9.00— 14.00 u. LOOP- o» SLOOPAUTO'S te koop gevraagd tegen contante betaling. Tevens afstandsverk- laring. Tgl. 071-760154. LOOP- of sloopauto's te koop gevraagd, tegen contante beta ling Tevens afstandsverklaring. Tel 071-760154. LOOP- of sloopauto's te koop gevraagd tegen contante beta ling. Tevens afstandsverklaring. Tel. 071-760154. Michelin, Good Year en Esso banden voor alle auto's, met kortingen van. 30-50%, vergelijk onze prij zen met anderen. Irislaan 281, Oegstgeest, telefoon 071- 154609. Opel Manta Berllnetta auto maat 1977, duurste uitvoering, slechts 23.000 km, van 1e eige naar, met o.a. leer dak, mis tlampen en radio-cass.rec. Proefrit toegestaan, nieuwprijs f 23.800,-, vraagprijs 13.500,-. Tel. 01719-12919, Hotel „Aan Zee". Parallel-boulevard 206, Noordwijk. GRILL (van auto Datsun 1000), 2 bumpers, houten krik, 2 stoot- blokken (voor bumper). Tel. 02523-2544. GOLF GTI, juni 1978, wit. Tel. na 18-00 uur 01751-10266. Gevraagd SLOOPAUTO'S met vrijwaringsbewijs. Tel. 071- J54355, Leiden. Diversen KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand - en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel 120794. Exclusieve LIJSTEN in vele ma ten, direkt uit voorraad lever baar, voor inlichtingen: Art Gal lery 1900, Geverstraat 25, Oegstgeest, tel. 071-156444. SINT en PIET komen op bezoek voor j 43,50. Bel de studenten- sinterklazen-centrale. elke dag tussen 17.30 en 21.30 uur 071- 312425. Ook verhuur van cos- tuums. GEBROKEN RUITEN, glas-in- lood reparaties worden door mij met spoed hersteld. Ook leve ring van ventilatoren. Glasrepa ratiebedrijf D. Galjaard, de Sit- terlaan 76. tel. 071-132916. Bij ontwikkkelen en afdrukken van uw kleurenfilm (20-24 en 36 opnamefilms) gratis nieuwe KO DAK KLEURENFILM. ASA 400 voor de halve prijs. Foto van Be- mmelen, Kerklaan 2, Zoeter- woude. Tel. 01715-1353. Tegelhandel „Mastrigt", Oude Vest 111, Leiden. Tel. 071- 133893 voor al uw TEGELWERK Wij zijn gespecialiseerd in het leggen van plavuizenvloeren. 5 jaar garantie. TALENS SIERKLOMP MET VERF, tijdelijk 19.50. Talens v. Gogh Schilderskist tijdelijk f 45.-. Studio Vrije Tijd, Haar- lemmerstraat 233, Leiden. KAARSEN MAKEN in ge schenkdoos 17.40. Smeltgra- nulaat in geschenkdoos f 14.75. Poppen maken, góed voor 2 poppen, in geschenk doos 47.50. Studio Vrije Tijd, Haarlemmerstraat 233. Leiden. NAAIMACHINES OPGELET! Demonstratie zig-zag naaima chines als nieuw 165, 185, enz. Vrije arm, super zig-zag van 595, nu 295. Laatste koopjes: elektrische naaimachi nes ƒ95, 125, enz. Verkoop onder garantie, zien is kopen. Herenstraat 23, Leiden. Tel. 071-132027. Te koop aangeboden NERGENS ZO'N KEUS. VE LICHTING, hang-, wand- staande lampen. Fa. De L- Molenstraat 49, Noordwijk. T 01719-11500, levering door Utslc gehele Bollenstreek. HEUGAFELTTEGELS. kleuren direct leverbaar, 5 ji garantie. Gemakkelijk te k S^lei gen. Tijdelijk Stanleymes htla deau bij aankoop van min. q (je tegels. Smits Woninginrichtt Mare 98, Vrouwensteeg 9. 123913. DAMESKAPSALON inventi I J Ka tere

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12