Strijdlustige PvdA-fractie wil Digros dwarsbomen LPKV toont pluimvee en konijnen .Revalidatiecentrum ^Mytylschool noemen "verbindingsroute in iVogelwijk barrière ,WIJ MAKEN HET HEM MOEILIJK DOOR ELKE MEDEWERKING TE WEIGEREN" Sf Koninklijk goud voor deurwaarder Knot STAD LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 NOVEMBER 1979 PAGINA 3 ,EIDEN De fractie van Ie Partij van de Arbeid wil ich blijven verzetten tegen Jo|iet verlenen van eventuele iedewerking aan de inrich- a ing van een Digros aan de *1 ,angegracht. In meerder- ari eid besloot de fractie gis- We eravond een motie die het aadslid P. Bordewijk aan- taande maandag in de ge- leenteraad wil indienen bij e behandeling van het ont- verp-bestemmingsplan loordvest, te steunen. In na, leze motie wordt het college gevraagd niet met Digros sa men te werken bij het ont wikkelen van een procedure om buurtwinkeliers in het koopcentrum te doen vesti gen. Zoals wij reeds gisteren meld den heeft Digros-directeur J. van der Broek het Leids colle ge uitgenodigd zijn medewer king te verlenen aan het selec teren van ondernemers die zich in een van de zelfstandige shops, die in het centrum zul len worden ondergebracht, willen vestigen. Vooral bij winkeliers uit de buurt van de Langegracht (Leiden-Noord en De Kooi) blijkt hiervoor veel belangstelling te bestaan. Een minderheid in de PvdA- fractie, waaronder A. Groos en M. van Aken stelden zich op het standpunt dat, nu de vesti ging van een Digros koopcen trum aan de Langegracht defi nitief is, de gemeente maar be ter een vinger in de pap kan houden, waar het de invulling van de shops betreft. Met name de heer P. Borde wijk en mevrouw M. Koning zijn hier tegen gekant. Zij vre zen dat Digros op die manier de gemeente wil chanteren om andere zaken, zoals meer par keerruimte en dergelijke, af te dwingen. „Door de gemeente er bij de betrekken maakt Van der Broek de gemeente op de een of andere manier verant woordelijk voor het welslagen van de ondernemers die zich in het centrum zullen vesti gen", aldus de heer Bordewijk. Met mevrouw Koning was hij van mening dat de gemeente raad eerst het bestemmings plan Noordvest moet goedkeu ren, alvorens het aanknopen van enige betrekkingen met Digros, waarvoor hij so wie so niets voelt, ook maar te over wegen. In het bestemmings plan heeft het koopcentrum de bestemming „meubels of ande re volumineuze artikelen". Teneinde het koopcentrum zo veel mogelijk te dwarsbomen, stelde de heer Bordewijk zelfs Digros-directeur J. van der Broek. bereid te zijn een voorstel te doen om het voormalige'ter rein van Krantz een woonbes temming te geven, in plaats van een parkeerbestemming. Zoals bekend is het terrein be stemd voor de bouw van een nieuw politiebureau met daar onder een parkeergarage. „Ik denk dat als we alle medewer king aan Digros weigeren, het nog weieens heel moeilijk kan worden voor de heer Van der Broek", aldus mevrouw Ko ning strijdlustig. Protest omwonenden Boshuizerwatering tegen wegsleepincident EIDEN Een groot aantal imwonenden van de Boshui erwatering heeft bij het ,eids gemeentebestuur ern- tig bezwaar gemaakt tegen Siet op 7 november wegsle- van de twee woonarken ie vanaf december vorig ieaar in de watering lagen, ilet name maken de omwo- tenden bezwaar tegen het ;ehanteerde argument dat •r klachten uit de buurt wa iver de illegaal aange- neerde boten. ..Deze boten waren naar onze mening een verfraaiing van onze omgeving. Bovendien maskeerden zij het uizicht op een braakliggend land met enige bouwvallen", aldus de omwonenden die bovendien stellen pijnlijk getroffen te zijn over het onder politiedwang wegslepen van de boten. Zij vragen zich af of er geen spra ke van discriminatie is, als men bedenkt dat het zoge naamde „kraken" vaak ooglui kend wordt toegestaan. IAZERSWOUDE Sint Ni- olaas arriveert zaterdagmor en om tien uur in Hazers- 'oude-dorp. Nadat hij door jde urgemeester J. ten Heuvelhof p.: »p het Ambachtsplein welkom geheten, maakt hij met Pie- nc*pn en Tamboer- en Trompet- rkorps een rondrit door het )rp. Een filmvoorstelling in t Nederlands Hervormd renigingsgebouw en een poppenkast-show in het Mi- chelshuis completeren het feest van Sints aankomst. Om streeks 13.30 uur hoopt de goedheiligman aan de Rijndijk zijn entree te maken. Tijdens de rondrit, die start bij Het Anker, gaat hij met zijn knechten naar het gemeente huis, om er zijn opwachting te maken bij een vertegenwoord iger van het gemeentebestuur. Deurwaarder H. Knot zag gisteren zijn veertig jarig dienstjubileum met goud beloond. Burge meester A.J. Vis overhandigde de hoofdcom mies de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Knot begon zijn loopbaan in Friesland. Daarna verhuisde hij naar Haarlem om tenslotte in de Sleutelstad zijn uiteindelijke bestemming te vinden. Vanaf okto ber 1961 is de heer Knot deurwaarder bij de ge meente Leiden. In 1974 werd hij benoemd tot hoofdcommies bij de dienst der financiën afde ling balastingen. „Door zijn, als deurwaarder, menselijke behandeling van soms grote proble men voorkwam hij vaak een onmenselijke be handeling.", aldus de burgemeester. Ook op ander gebied is de jubilaris actief. Onder meer is hij voorzitter van het Rijnlands Christelijk Mannenkoor. >0: sr .EIDEN Bewoners en instellingen in de .eidse Vogelwijk maken bezwaren tegen de ^^anleg van een doorgaande verbindingsrou- He tussen Vinkenstraat en Wassenaarseweg, Hoals deze door de gemeente Leiden in een Hntwerp-bestemmingsplan is geprojecteerd. Stichting Professor Jan Mulder Kliniek cht de weg onwenselijk, omdat deze een arrière zal vormen tussen de Mytylschool ^an de Blauwe Vogelweg en het te bouwen .ijnlands Revalidatiecentrum. Langs deze. reg zou de gemeente woonbebouwing wil- en realiseren. Ie ne()e Vogelwijk is niet zo zeer gekant tegen het on ouwen van de circa zestig woningen, die daar eprojecteerd zijn, maar wel tegen de doörgaan- Ln®e route over het terrein van het revalidatie- P Intrum tussen de nu nog doodlopende Vin- 'e enstraat en de Wassenaarsweg. Een scheiding Pra issen de Mytylschool en het te bouwen revali- ?er atiecentrum is onaanvaardbaar, omdat het de ®"!edoeling is, dat de kinderen die in het revali datiecentrum zullen worden behandeld, onder- 1 r' 'ijs gaan volgen op de Mytylschool. Veel kin- n eren verplaatsen zich in rolstoelen of maken gebruik van hulpmiddelen als krukken en ki riepootjes. Als er een weg over het terrein zou worden aangelegd, dan zou de verplaatsing van de kinderen onder begeleiding moeten geschie den. Met het oog op de gekozen therapie (zelf standigheid bij de kinderen bewerkstelligen) is dit niet bepaald gewenst. Een en ander schrijft het bestuur van de Jan Mulder Kliniek in zijn bezwaarschrift op het ontwerp-bestemmings- plan voor de Vogelwijk. Leeuwenhoek Ook de stichting wijkcomité Vogelwijk heeft een bezwaarschrift bij de gemeente ingediend. Het comité sluit zich hierin aan bij de kritiek van de Jan Mulder Kliniek op het bestem mingsplan. Aan een verbindingsroute naar de Wassenaarseweg heeft de buurt geen behoefte, omdat de doorgang slechts op 70 meter afgstand van de Blauwe Vogelweg komt te liggen, die de wijk reeds met de Wassenaarsweg verbindt. In de door de gemeente Leiden gekozen variant (de buurt is voor een andere variant) met be trekking tot woning"bouw aan de Vogelwijk-zij de is volgens het wijkcomité voorts geen reke ning gehouden met de eventuele gevaren die de laboratoria op het naburige Leeuwenhoek- terrein herbergen. f^Jan van de Grond-band b zeer succesvolle Jan van de Grond-band treedt zaterdagavond 24 november op bij jongerenve- niging Augustinus aan het Rapenburg. Zanger 'Franky Boy' voert een podiumact ten tonele. Be halve de zanger maken Menno Esfijf (bas), prof. Enno (Viool). Bel Evert (slaggitaar) en Boedha drums) deel uit van de groep. Jan van de Grond brengt 'eigen' rockmuziek. Opmerkelijk daarbij is de rol van de viool, die de tweede gitaar vervangt. De naam van de band is een contaminatie van Jan met de pet' en 'jongens v n de koude grond'. Minister Gardeniers. MINISTER GARDENIERS OPENT EXPOSITIE LEIDEN Mevrouw M, Gardeniers-Berendsen, mi nister van CRM, opent zater dagavond 17 november om acht uur de jaarlijkse ten toonstelling van de Leidse pluimvee- en konijnensport vereniging (LPKV). De ten toonstelling is zaterdag tot 22.00 uur en zondag 18 no vember van 10.00 tot 17.00 uur te bezichtigen in de aula van de scholengemeenschap St. Agnes aan de Eymer- spoelstraat 3 in Leiden. En tree bedraagt voor volwasse nen 2 gulden en voor kinde ren tot 14 jaar 50 cent. De LPKV is er in geslaagd alle Nederlandse hoenderrassen op deze tentoonstelling bijeen te brengen. Tevens zullen twee Bankiva-Hoenders te zien zijn, Chinese zijdehoenders, prach tige sier- en watervogels en een gevarieerde collectie sier- duiven. Behalve deze geveder de diersoorten is ook een grote groep konijnen te bezichtigen. De vogelvereniging Leiden- Voorschoten zal de show op luisteren met een gevarieerd gezelschap kleurkanaries en tropische vogels. Bij een gezel lig zitje tussen de dieren in is koffie of een frisdrankje te verkrijgen. Leerlingen van de tweede klassen biologie, expressievak ken, aardrijkskunde en foto grafie houden zich al geruime tijd bezig met het thema „Het behoud van de Nederlandse rassen in de dieren- en vogel wereld" en het resultaat van hun project zal ook op de ten toonstelling te zien zijn. Automobilist gevlucht LEIDEN Een onder invloed verkerende 23-jarige Leide- naar verloor gisteravond om kwart over negen aan de Peli kaanstraat/bocht Hooigracht de macht over het stuur en reed daarbij tegen vijf paaltjes op. De man schrok kennelijk zo van zijn daad, dat hij zijn beschadigd voertuig liet staan om vervolgens de plaats des onheils te voet te verlaten. De politie trof de bechonkene eni ge tijd later later aan in de bosjes aan de het Kraaien- Overtreder slaat agent LEIDEN Een 22-jarige Noord wijkse fietser heeft gisteravond om zes uur een agent in het gezicht gesla gen, nadat deze hem had ge maand verlichting te voeren of anders te gaan lopen. De fietser reed zonder verlich ting op de Steenstraat, toen surveillerende agenten de man verzochten te gaan lopen. De stugge Noordwijker reed door en de agenten herhaalden hun verzoek. Toen de man ook daarop niet reageerde reed de politie de tweewieler klem en de agent pakte de bagagedra ger. De fietser dacht dit pro blem op te lossen door de agent een dikke lip te bezor gen, maar het averechtse re sultaat daarvan was, dat de fietser -met als aanklacht mis handeling- naar het bureau werd overgebracht. LEIDEN ONDERTROUWD: D F Duin en J. Pennenburg, C. C. Gulde- meester en A. Keijzer, A. J. Heems kerk en H. Noordervliet, M. M. Nieu- wenburg en A. M. J. Kaskens, A. A. M. Koek en M. Boogerd, L. P. J. van der Post en M. Reïnders. J. H. M. van Schie en M. M. Borst. A. Snoep en S. M. van Heijningen, J. A. Zuidijk en W. W. J. M. van Barneveld GEHUWD: M. D. Breel en Y M. Piket, J. H. Kiel en M. L. Borsboom. N. Ie Mair en T. Bosman, H. T. Wansink en W E. Koel, H. Strik en M. B Dee. P. J. J Maessen en J van Aalst, C. W. van Venetien en S. M. A. van der Krogt. GEBOREN: Carolien. d.v A F. M. de Knegt en C. Bos. Douwe Michiel. z.v. O. J. Tromp en L. D Genang. Paolo Sherrede. z.v. S. Ciarrocca en A. S. Clifford, Linda Maartje, d.v. A. van Ouijn en C. J. Kuijt, Nienke, d.v. A. J. A. T. Clement en E. C. G. M. van Spa- endonck, Jolanda, d.v. C. J. M. van der Krogt en K. L. den Hollander. Jhanna, d.v. K. van der Horn en C. de Vreugd, Aouatif, d.v. M. Skakni en Y. Salhi. Olga Marielle, d.v. T j. Elder- horst en A. Broer. Abdelti», z.v. M. Stitou en R. Dahbi. Nisha Tara, d.v M. K. Gautam en A. M. T. Backx van Wereld. Marcus Wilhelmus Jacobus. Z.v. W T. J. Peschier en H. C. M Wetting. Maureen Antoinette, d.v. J. J Turenhout en J van Dui|n. Joost Benjamin, z.v. J. F. Steven en M. J Jongbloed. Miranda, d.v. H. Smit en C. la Lau, Daniëlle Agatha, d.v. A. T Ravensbergen en A Knetsch. Rudolf Peter, z.v. P. J. Caspers en E. C. W. Vlasveld, Karin, d.v. J. J. van der Lin den en A. M. Smit, Jacoba Johanna, d.v. C. Kromhout en H. C. Slootweg. Geertruida. d.v. T. G. de Vreugd en J. C. Truijers. Frans-Jan, z.v. J. P. Wes terbeek en F. A. C. Fransje. Robertus Paulus Johannes, z.v. C. F J. Mens, en E. M. C. Turk. Monica Winifred, d.v. H. E Dubois en T. M M Korte- kaas. Philip Johan. z.v. J. J. F. ter Laak en M L. D J Brugmans, Wahid, z.v M Dchiri en Y B M Borst. Se- bastiaan Leonardus Martinus, z v. B. van der Heijden en G. G. Keijzer. Inge Cornelia Petronella. d.v. B J M. Geerts en C. M J. Smekens, Melanie. d.v. F. G. C van Breukelen en S M. van der Meulen, Cornelia Arendje, d.v. C. van der Plas en A. de Jong, Christine Frederique, d.v. M. R. J. Hofstede en A. G. Bron, Ernst, z.v. B. L. Star en R. J. Wolters. Tamara, d.v. P J. F. Nagtegeller en F. P. Sloot, Kirsten. d.v. P. J. R. Delfgaauw en K. van Kesteren, Samlra. d.v. M. Sbaal en A. El Idrissi. Jan Daniel, z.v. A. L. H Heijbroek en W de Clercq. Sushila Seena. d.v. J. Baldewsingh en S. Sardjoe. Jochem-Alexander, z.v J. Bloemendaal en 0. van der Wilt. Da nielle Petronella Maria, d.v M Witte- man en P G. Mulder, Cornells Aart, z.v. A. M. ter Haar en P. C van Dijk. Alec. z.v. H. H. C. van Dierendonck en B. Fajardo. Gulden, z.v B. Bayte- mur en G. Bükucu, Rosemariin Anne- chien. d.v. P. G. W. van Graas en G. M van Iperen. Handtekeningenactie De vereniging „Voorkomen is beter"houdt in samen werking met het „Peter Stutvoet Komitee"een landelij ke handtekeningenactie tegen de bezuinigingen in de gezondheidszorg ten koste van patiënten. Deze actie is een onderdeel van een in de provincie Groningen ge houden actie, onder aanvoering van acteur Rutger Hauer. Er wordt protest aangetekend tegen het ver minderen van een groot aantal bedden op ondermeer de afdeling hematologie (bloedziekten) in het Acader misch Ziekenhuis van Groningen. Tragisch is het te moeten melden dat initiatiefnemer Peter Stutvoet in middels aan bloedkanker is overleden. De handteke ningenactie heeft zich thans over het hele land ver breid. De SP Hulp en Informatiedienst is in Leiden eveneens met een handtekeningenactie begonnen. Ad- hesiebetuigers kunnen bij deze instelling telefonisch kaarten bestellen op nummer 071-134640, die men in zijn omgeving kan laten invullen. De kaarten worden langs gebracht en als ze vol zijn, worden ze opgehaald door de SP Hulp en Informatiedienst. Textielcursus LAK De sectie textiel van het LAK organiseert maandagavond 19 en maandagavond 26 november van acht tot tien uur lessen in het maken van Sinterklaascadeautjes. Er is geko zen voor technieken, die snel resultaat opleveren, namelijk jute poppen maken en werken met naaldkant. Met de laat ste techniek kunnen behalve het opsieren van sjaals, kle dingstukken enzovoort ook raamversieringen worden ge maakt. De cursisten kunnen zich met één of beide technie ken bezighouden. Deelnemers kunnen zich van 14.00 tot 18.00 uur bij het LAK aan het Levendaal aanmelden. Zij deelnemers betalen (inclusief materiaal) tien gulden (LAK- leden acht gulden). Pa tiën ten vereniging De Psoriasis Patiëntenvereniging Den Haag en om streken houdt maandag 19 november een voorlich tingsavond in Leiden en wel in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare 43. De vergadering begint om acht uur. Dr. M. Niermeijer, verbonden aan de afdeling kli nische genetica van de Erasmus Universiteit in Rotter dam houdt een lezing over het onderwerp „Erfelijk heid en psoriasis". Psoriasis (van het Griekse woord psora dat „schub" betekent en daarom in de volk smond ook wel schubziektewordt genoemd) is een erfelijk gebonden beslist niet besmettelijke huidaan doening, die zich naar schatting bij zo'n 200.000 tot 300.000 personen in Nederland voordoet Najaarsvergadering De Federatie Nederlandse Vakbeweging en het Neder lands Verbond van Vakverenigingen houdt maandag 19 november een najaarsvergadering in het Sint Antonius Clubhuis aan de Lange Mare 43. De agenda van de verga dering, die om acht uur begint, vermeldt onder meer een bestuursverkiezing. Tevens worden de activiteiten voor het komend seizoen besproken. Kindertheater De Poppenkeet brengt zondag 18 november het kinder programma „De Sores van Pellinores" in het LAK-the- ater aan het Levendaal 150. Het verhaal draait om een geheim dat in een grot wordt bewaard door de draak Pellinores. Een heks, een zwarte raaf, een ridder en zijn knecht proberen de draak zijn geheim te ontfutse len. De voorstelling begint om drie uur. Poëzie Hardop Met 'een tik in de lucht' van Bert Schierbeek komt Poëzie Hardop maandag 19 november naar Leiden. De voorstel ling in de Kapelzaal van het K&O-gebouw aan de Oude Vest begint om kwart over acht. Aan het programma, waarvan de regie in handen van Anthony Akerman is, werken Ineke Holzhaus, Arend Bulder en Rutger Weem- hoff mee. De muziek is van André Douw. 'Een tik in de lucht' is een dramatische collage in twee delen op teksten van Bert Schierbeek. De titel is ontleend aan Schierbeeks laatste boek 'weerwerk', waarin de Franse boer Marcel zegt: „Soms blijft een vogel zitten, maar nooit lang, dan tikt-ie met zijn vleugels tegen de lucht en vliegt weg. hij valt niet, hij tikt en weg is-ie. Toegangskaarten zijn aan het Oude Vest 45 verkrijgbaar. Telefonisch reserveren is mo gelijk op nummer 141141. De medewerkers aan Poëzie Hardop. Kijkhuis Het Kijkhuis aan de Vrouwenkerkkoorsteeg 17 in Lei den vertoont maandag 19 november en donderdag 22 november films in bet kader van de Poolse filmcyclus. Het gaat om films van de regisseur Andrej Wajda. Maandag wordt de film „Kanaal" uit 1957 gedraaid. Deze film behandelt de lotgevallen van een Poolse ver zetsgroep tijdens de opstand van Warschau. Er zijn twee voorstellingen, om acht uur en om kwart over tien. De toegangsprijs is vier gulden vijftig. Donder dag wordt „Het land van de grote belofte" uit 1974 ge draaid. Deze drie uur durende film speelt in dè stad Lodz tijdens bet begin van de industriële revolutie. Er is één voorstelling en die begint om acht uur. Ook hier is de toegangsprijs vier gulden vijftig. Zangdienst Het Leger des Heils houdt zondagavond 18 november een zangdienst in de Vredeskerk in Leiden. Het Leger des Heils ontvangt op deze avond ook graag buitenkerkelije belangstellenden. Medewerking verleent het muziekkorps Leiden met als dirigent Piet de la Rie en de Zangbtigade van Leiden onder leiding van Jos Nieuwenhuis. De predi king wordt verzorgd door kapitein R.B. Poppema. De toe gang is vrij. De dienst begint om acht uur. Èlr wordt van af kwart over zeven inleidende muziek ten gehore gebracht

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3