Voorschotense woonwagen moet in Leiden blijven Herprofilering Leiderdorpse Hoofdstraat 9 We krijgen voor volwaardig verk onvolwaardige beloning CDA Lisse wil nieuw raadhuis Gouden trouw in Lisse MINISTER GARDENIERS VAN CRM: Katwijk krijgt skateboardbaan srste kinderzegels SE Het CDA in Lisse vrijwel unaniem voor- ider van nieuwbouw van raadhuis. Behoud vani huidige gemeentehuis en, nieuwe aanbouw wordt de meeste leden afge- :n. Dit bleek gistera-; I tijdens de jaarvergade-^ (eden constateerden, dat leer de discussies op dej Ige wijze worden voortge-; zet het nieuwe gemeentehuis een beslissing moet nemen. De. er in '85 nog niet is. En dan zal bevolking krijgt nog de gele-' alles nog wel veel duurder; genheid tot inspraak. Het CDAj zijn. Fractievoorzitter H.' houdt een hoorzitting over het Smith opperde, dat dit niet raadhuis op maandag 26 no- mogelijk was, omdat de ge-' vember om kwart over acht in meenteraad op .12 december gebouw Rehoboth. LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 PAGINA 7 LEIDERDORP De ge meente Leiderdorp is van plan nog volgend jaar een aanvang te maken met de herprofilering van het Dorpsplein en de Hoofd straat. Ook de nieuwbouw aan de Engelendael school staat voor\ dit jaar op het programma. Dit blijkt uit het beleidsplan voor de ja ren 1980 tot en met 1984 dat burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad hebben aangeboden. Het nu uitge brachte plan is gebaseerd op de wensen van de gemeente raad gekoppeld aan de fi- nanciëele - en personele mo gelijkheden. De gemeente raad zal zich in haar verga dering van 21 november moeten uitspreken of zij al dan niet akkoord gaat met de plannen zoals die zijn neergelegd in het beleids plan. Het beleidsplan bestrijkt de periode van 1980 tot en met 1984. In de praktijk betekent dit dat slechts voor het ko mende jaar er in enige mate zekerheid bestaat dat de plan nen ook werkelijk uitgevoerd zullen worden. Voor de vol gende jaren geeft het beleids plan slechts weer wat de wen sen van het gemeentebestuur zijn. Of deze wensen ook te re aliseren zijn is afhankelijk van diverse factoren die nu nog niet te overzien zijn. Zo staan voor het komende jaar onder meer een voorziening voor de kanovereniging en de aanleg van een recreatiepad langs de Dwarswetering op het pro gramma. Het gemeentebestuur wil in dit jaar ook komen tot het opstellen van een nota in zake openheid en openbaar heid. Voor 1981 worden de doortrekking van de Maurits- singel en de aanleg van een volkstuinencomplex genoemd. Naast de diverse voornemens zijn in het beleidsplan ook een aantal verplichte projecten op genomen. Zo zal de herbeplan ting van bomen langs de Acht-r hovenerweg nog in *1980 plaatsvinden. Over de recon structie van het kruispunt Acacialaan - Persant Snoep- weg en de verbreding van de Leiderdorpse brug dient de ge meenteraad zich nog uit te spreken. Op de agenda van de komende gemeenteraad staat ook de vaststelling van een nieuwe al gemene politieverordening. Deze verordening komt in grote lijnen overeen met de oude politieverordening zij het dat zij in tegenstelling tot de oude verordening het gehele Leiderdorpse grondgebied be slaat. Met betrekking tot het sluitingsuur zijn in de verorde ning geen nieuwe tijden vast gelegd. Het college voelt er meer voor deze zaak in regio naal verband op te lossen. Nieuw is dat de verordening de burger de mogelijkheid biedt om via het „administra tief beroep" zijn recht te ha len. In praktijk is deze proce dure vrijwel identiek aan de zogenaamde Arob-procedure. Met 1 juli van het volgend jaar verlaat de Leiderdorpse ge meentesecretaris. de heer C.Hobo, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de gemeentedienst In verband hiermee heeft het col lege een uitgebreide benoe mingsprocedure ontworpen om in de vacature te voofzien. Op deze wijze hoopt het ge meentebestuur in maart vol gend jaar een nieuwe gemeen tesecretaris te kunnen benoe men. Hel Lissese echtpaar Bee- len-van Leeuwen heeft gis- teren het 55-jarig huwe lijksfeest gevierd met een Eucharistieviering in de Sint Agathakerk en een drukbezochte receptie in café restaurant De Beurs aan de Lissese Haven. De 79-jarige molenaarszoon Piet Beelen verliet de toen malige molen 'De Koren bloem' aan de Lissese Gracht nog juist voor de teloorgang van dit am bacht. Hij zoch en vond zijn heil in het bloembol lenvak. Nu woont het echt paar in het bejaardente huis Eikenhorst. Het bruid spaar heeft 9 kinderen. 34 kleinkinderen en 6 achter kleinkinderen. LEIDEN/DEN HAAG - Het enkele maanden geleden uit Voorschoten weggesleepte woonwagengezin Van der Werf zal naar alle waar schijnlijkheid binnenkort toch een standplaats toege wezen krijgen. Niet in Voor schoten overigens, maar in Leiden, de plaats waarheen de woonwagens werden ver sleept en waar het gezin thans een illegale stand plaats inneemt. Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland zal bin nenkort beslissen hen een le gale standplaats te geven. Minister Gardeniers van CRM heeft dit geantwoord op vragen van het PvdA-Ka- merlid Van Ooijen. Volgens de minister is het col lege wel geneigd om, gelet op de bijzondere omstandigheden waarin dit woonwagengezin verkeert, gebruik te maken van haar bevoegdheid om eventueel tegen de wens van het gemeentebestuur in, een standplaats aan te wijzen. In de schriftelijke vragen wees het Kamerlid erop, dat het ge zin op 30 augustus onder bege leiding van een aanzienlijk aantal politieagenten is ge sleept van Voorschoten naar het grondgebied van Leiden. Volgens minister Gardeniers moet dit verwijderen zoveel mogelijk worden tegengegaan, en met name in dit geval zou het de gemeente Voorschoten naar haar mening hebben ge sierd, als zij het betreffende gezin blijvend had opgevan gen. De minister vindt tevens dat de gemeente Leiden het gezin tijdelijk in de gemeente moet gedogen, totdat een op lossing voor de opvang van het woon wagengezin is bereikt. Het gemeentebestuur besloot destijds tot het wegslepen, om dat de woonwagen een illegale standplaats in het ceptrum had ingenomen en het gemeente bestuur vreesde, dat de ingeze tenen de gemeente 'slap be leid' zouden verwijten als men L hen liet staan. Dat zou volgens Voorschoten onverstandig zijn omdat in die gemeente thans gesprekken met bewoners worden gevoerd voor het in richten van drie kampjes voor elk drie woonwagens. In een verklaring in de gemeenteraad had burgemeester Van der Haar van Voorschoten gezegd,' dat het wegslepen ook voor de woonwagenbewoners een goe de zaak was. Het gemeentebestuur van Lei den weigerde het uit Voor schoten weggesleepte gezin een legale standplaats, omdat alle plaatsen op het regionale woonwagenkamp reeds bezet Stompwijk moet weer apart in telefoongids STOMPWIJK De fractie van het CDA in de Leidschen- damse gemeenteraad heeft er bij de algemene beschouwin gen op aangedrongen te zor gen dat Stompwijk weer apart in de PTT-gids wordt vermeld. De buurtschap is sinds enkele jaren in de telefoongids onder Leidschendam vermeld, zeer tot ongenoegen van de Stomp-, wijkers zo is al verschillende malen gebleken. Burgemeester en wethouders hebben de Dorpsraad destijds meegedeeld dat net buiten hun medeweten is gebeurd maar dat met de PTT over een wijziging zal worden overlegd. Nieuwbouw chr. school Voorhout VOORHOUT De gemeente raad van Voorhout moet mor gen beslissen over het ver strekken van een krediet van 450.000 gulden voor de bouw van een nieuwe prot. chr. school aan de Boerhaaves- traat. Op 6 oktober 1977 werd door de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Christelij ke scholen te Voorhout al om medewerking gevraagd om tot samenwerking van kleuter- en lagere school over te gaan. Dit zou dan betekenen dat op het terrein van de prot. chr. lagere school aan de Boerhaavestraat twee kleuterlokalen en één speellokaal gebouwd konden worden. Ter voorbereiding op het plan werd vorig jaar een voorberei dingskrediet van 25.000,— beschikbaar gesteld. Doordat men langdurig aarzelde tussen een dure stenen school en een goedkopefe semi-permanente oplossing werd de vastgestelde bouw van de school voor 1978 opgeschort. Nadat was gekozen voor een semi-permanente schoolgebouw heeft men con form deze keuze een plan in gediend. Noordwijkse jeugd wil spelen NOORDWIJK De jeugd van Noordwijk trekt aan de bel. Dat gebeurde gistermiddag op het raadhuis. Met zang en belgeklingel presenteer den de kinderen hun wens voor meer speelgele- genheid, vooral in de oude dorpskommen, een kinderboerderij en een speeltuin. Op ludieke wijze werd het pakket aan burge meester mr. Bonnike en de wethouders Jansen van Van Duyn aangeboden. Behalve de bel, had de groep jongens en meisjes een krijsende kip en een mekkerende bok naar de raadzaal mee genomen. Daar ging de bont gevederde hen de doos in en liet zich niet meer horen. Maar de bok voelde zich blijkbaar niet happy in de ver gaderkamer van de vroede vaderen. Alle pogin gen om hem het zwijgen op te leggen faalden. Hij wilde met alle geweld rondwandelen over het glanzend parket en keek af en toe bokkig onder de stoelen van B. en W. door, het gesprek van het college met de dames en heren van Kriti- sach Noordwijk luidkeels overstemmend. Tevre den bleek het bokje pas. toen de burgemeester hem in de armen nam en op de buik kriebelde, (zie foto). ONDANKS BEZWAREN TOCH INSTEMMING KATWIJK De léden van de Katwijkse commissie voor Jeugd- en sportzaken hebben over het algemeen bezwaar te gen de plaatsing van een ska teboardbaan in de Boekhorst straat. De commissieleden zijn overtuigd dat de geluidso verlast, die de geplande baan voor de omwonenden gaat. veroorzaken. Toch kan de commissie instemmen met het door Openbare Werken be dachte plan, om voor onge veer een halve ton een interes sante skateboardbaan te reali seren. Het plan om in Katwijk een skateboardbaan te maken be staat al geruime tijd. Het eer ste waar destijds de commissie het over eens was. was de plaats, n.l. de speelweide aan de Groen van Prinstererweg. Het plan voor een skateboard baan aldaar kon na enig reke nen niet doorgaan, omdat de geraamde kosten van 50.000,- met een ton overschreven zou den worden. Vandaar dat het college naar stig naar een andere lokatie gezocht heeft, waar men wel voor ongeveer 50.000,- een baan kon plaatsen. Als voorlo pige oplossing werd daarbij een geasfalteerd pleintje aan de Boekhorststraat gevonden. Echter deze plaats valt niet gunstig bij de commissie, waarop wethouder J. J. van Oosten (PvdA/PPR) de com missieleden toezegde het een en ander nogmaals grondig te onderzoeken. Het tekort op de Dienst Sportzaken is, in verge lijking met dit jaar, gegroeid met ongeveer honderdvijftig duizend gulden. De grootste onkostenposten, die hier voor zorgdragen, zijn de salariskos ten voor de „valide werkne mers" en het teruglopen van lestijden in de Boorsmahal van het voortgezet onderwijs. mevrouw Brak, die vindt dat haar werk zwaar ondergewaardeerd wordt. EHEERSTER OVERVALLEN POSTAGENTSCHAP DEN DEYL: ir IÉÉ& IJwel alle gemeenten zijn gisteren de eerste der het toeziend oog van twaalf scholieren, ver- lerpostzegels aan de man gebracht. In tegenwoordigers van de scholen In Rijnsburg. sburg kocht de echtegenote van burge- Het is de eerste maal dat in het Rijnsburgse ster De Roos (rechts) de eerste zegels on- postkantoor een stand is ingericht. ze nu mijn glazen hok over de hele breed te van de winkel doortrekken. Ook dit neem ik niet. Want het is geen doen om elk artikeltje, dat de klant wil hebben, zelf te pakken. Dat kost me te veel tijd. terwijl ik het nu al nauwelijks meer' kan bijbenen. En een hulp kan ik niet beta len". Ontevreden ..Want het is niet zo, dat je in dit beroep loon naar werken krijgt. Als ik dit jaar het minimuminkomen haal, mag ik blij zijn. Sociale verzekeringen, pensioen en vakantiegeld, daar moet ik allemaal zelf voor zorgen. Ik vind dit schandalig. Het is tenslotte verantwoordelijk werk, dat je doet. Iedere dag moet de kas toch maar kloppen. Ook ben je altijd gespannen, of „het" jou niet zal overkomen. Bovendien moet je de hele dag aanwezig zijn". Me vrouw Brak heeft geen enkel vertrouwen in de bond van postagentschap, die alleen maar „ja" kan knikken tegen de hoge he ren van de PTT. ..We hebben tijdens de vergadering met de PTT-directieleden zelfs een spreekverbod. We mogen alleen in onze handen klappen, als teken van in stemming, wanneer één van hen met een voorstel komt. De meesten applaudiseren dan nog ook, zelfs wanneer ze niet weten waarover het gaat". Mevrouw Brak schrikt even van haar ontboezemingen. Bij de PTT vindt men toch al, dat ze te veel praatjes heeft. Maar dan vermant zij zich en zegt: „Je mag toch wel voor je rechten opkomen. En het is nu eenmaal zo, dat we voor volwaardig werk een on volwaardige beloning krijgen". LUDUINA SALTERS ASSENAAR „Die vent heeft zegge schrijve drie woorden gezegd. „Geld, og"- En „Vlugger", toen ik het geld ft snel genoeg naar zijn zin in het jtte, plastic tasje deed, dat hij over de lie naar mij toe had gegooid." Me- buw M. Brak, beheerster van het ptagentschap „Den Deyl" in Wasse- ar, waar maandagmiddag een roofo- rval is gepleegd, staat, ogenschijn- k alsof er niets is gebeurd, weer rus- achter haar loket en beantwoordt iuldig de eindeloze stroom vragen nieuwsgierige klanten. Een vrien- die haar altijd in de drukke uur- kosteloos helpt en ook tijdens de achter de balie stond, steekt helpend handje toe. besefte ik niet. dat het menens maar toen die kerel met eën pistool zwaaien, moest ik er wel in geloven, doe je dan, hoe verschrikkelijk je ook vindt, je kassa leeg halen en met ogen toezien, dat-ie er met tweedui- |d gulden vandoor gaat". Volgens haar eten de overvaller en zijn partner, die istraat in een auto zat. het postagent- jap die dag wel goed in de gaten heb- gehouden. „Want juist op het mo lt, dat er geen klant was, kwam hij ïenstappen. Mijn vriendin en ik kwa- net een beetje bij van de drukte", zou de beheerster geen enkele moeite ten de dader, die tijdens de overval geen enkele vermomming was voor- te herkennen. „Verleden week is hij hier, in mijn winkel, geweest. Een enlands type van, naar ik schat, dertig Hij deed ontzettend vervelend, kte op- en aanmerkingen en sprak een mengelmoesje van Engels en Neder lands. Het is niet de eerste keer, dat mevrouw Brak met dit bijltje hakt. In 1971 werd haar kassa ook door een aantal mannen leeg geplunderd. Voor een paar dagen bij komen van de schrik is geen tijd. De PTT heeft laten weten niet voor een vervanger te kunnen zorgen. „De PTT heeft wel be geleiding beloofd, maar wat dit precies in houdt, dat moet ik afwachten. Maandag middag hebben ze drie ambtenaren ge stuurd om de zaak van mij over te nemen.' Maar dat deden ze alleen, omdat ik anders schadevergoeding zou eisen. Na de over val van '71 is er van begeleiding helemaal geen sprake geweest. Toen lieten ze me rustig, nadat ik acht keer op mijn hoofd geslagen was, met de fiets naar huis gaan. 's Avonds moest ik toen ook nog de kas opmaken. En dat heb ik nu vertikt". De vriendin achter de balie onderbreekt haar: „Je moet er wel even bij zeggen, dat de directeur jou persoonlijk een bloemetje heeft gestuurd. Zonder een kaartje van het bedrijf, zodat je kon zien, dat hij het uit eigen zak had betaald". Veilig De verwachtingen van mevrouw Brak, dat haar werkgever betere veiligheids maatregelen zal treffen, zijn niet al te hoog gespannen. „Ze hebben me voorge steld mijn hokje van kogelvrij glas te ma ken en één zijde daarvan van staal. Dat kost niet al te veel, begrijp je. Maar daar voel ik niets voor. Ik heb dan aan een kant geen zicht meer opde winkelruimte, die ik er overigens wel verplicht op na moet houden. Uit een soort wraak willen

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7