'El Barco' en de nachtrust van Oude Wetering Alphens gezondheidscentrum nagenoeg van de baan Parkeerverbod in Van der Boschstraat Nieuw tenniscomplex Nieuwkoops sportpark Nieuw veen mai fietspad langs Schilkerweg aanleggen Reconstructie Voorweg nader Meer dan diamant Hazerswoude heeft 309 woningzoekenden REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 PAGINA Caféhouder J. Krispijn: „Het valt allemaal best mee". OUDE WETERING Het café 'El Barco' aan de Kerkstraat in Oude Wete ring heeft het de laatste tijd te stellen met uit hun nachtrust gehaalde bewo ners. Bewoners die in het holst van de nacht worden gewekt door 'te diep in het glaasje-kijkers'. Niet met een eenvoudig wegsterven de gil maar met „ramen bonzen, deuren slaan, over geven en allerlei andere vieze dingen. Het is af en toe net een wild-west" al dus de bewoners. Een actie van de bewoners hing dan ook in de lucht. Met een brief aan de gemeenteraad maakten zij duidelijk dat het zo niet verder kon en eisten ingrijpen door de plaatselijke overheid. Zon debok voor het nachtelijk ongerief is de heer J.N.W. Krispijn, de café-houder. Een vijfendertigjarige ex- melkman van Oude Wete ring, die met het café 'El Barco' een droomwens in vervulling zag gaan. Van gemeentezijde heeft men er ondertussen geen gras over laten groeien. In een gesprek tussen burge meester P.J. Bolten, de groepscommandant van de Rijkspolitie de heer M. Por tengen en de café-houder werd duidelijk gemaakt, dat er weleens een einde ge maakt zou kunnen worden aan zijn bedrijf, als de nach telijke onrust blijft aanhou den. De heer Krispijn die zelf de buurt ook wel kan begrij pen en natuurlijk graag zijn zaak wil behouden, heeft toe gezegd om alles wat in zijn macht ligt in het werk te stellen om de gewraakte ex cessen te voorkomen. In het voorstel aan de raad, dat 19 november wordt behandeld, staat te lezen over het nobele streven van de café-houder: "Deze toezegging vormde voor de burgemeester aanlei ding om de zaak eens even aan te zien en nog geen ge bruik te maken van de hem op grond van de APV toeko mende bevoegdheid de ex ploitanten te verplichten in het belang van de openbare orde en zedelijkheid hun in richting te sluiten en gesloten te houden gedurende de door hem aan te geven en open baar te maken tijden". Dit 'even aanzien' gaat on dermeer gepaard met een verscherpt politie-toezicht. Groepscommandant M. Por tengen over het verscherpte toezicht: „Er wordt wat extra toegezien op de zaak maar dat betekent niet dat wij de hele dag met de wagen voor de deur staan. Er zijn nog meerdere zaken in de buurt. Het is nu ongeveer veertien dagen dat wij voornamelijk in de weekenden vaker lang srijden en er is nog geen last geweest". De heer J.N.W. Krispijn zelf probeert er alles aan te doen om 'De jongens' in het gareel te houden. „Ik sta zelf in de weekenden aan de deur en dan probeer ik ze nogmaals uit te leggen dat het rustig houden in hun ei gen voordeel is want anders kunnen ze nergens meer te recht na pakweg twee uur. Jongens, hou rekening met de mensen die slapen, zeg ik dan ook voortdurend. Overi gens wil ik wel even zeggen dat de meeste last komt tus sen twaalf en twee als da an dere bars sluiten. De mensen die willen dan nog naar bin nen. Die mensen wil ik er niet in hebben, want meestal hebben ze hem al goed ge raakt. Dan haal je alleen rot tigheid op je dak. Ja, en als die lui dan herrie gaan ma ken heb ik het gedaan. Het is jammer dat de buurt achter mijn rug om naar de gemeen te is gestapt. Ik heb ze hier nog nooit gezien. Laten de mensen een kop koffie ko men drinken en dan rond dé tafel om het uit te praten. Eerlijk het wordt teveel op geblazen. Ik ben blij dat de politie scherp contröleerd. Dan kunnen ze zien dat het allemaal wel meevalt", aldus de caféhouder. ALPHEN AAN DEN RIJN Het stichten van een gezondheidscen trum in de wijk Ridderveld te Al phen aan den Rijn blijkt een nage noeg onmogelijke zaak te zijn. Wet houder J. W. Haanstra, die conform het beleidsplan van de gemeente raad de afgelopen tijd „een voortrek kersrol" heeft vervuld, heeft al zijn pogingen om zo'n centrum van de grond te tillen, zien stranden. Hoewel er nog niet definitief een punt is achtergezet, is het wel zeker dat de gemeenteraad dit beleidsvoornemen wel kan vergeten. De laatste ontwikke lingen omtrent het gezondheidscen trum werden gisteravond in de com missie Algemene Zaken door Haanstra belicht. Hij maakte duidelijk dat de Al- phense huisartsen het zeker niet zien zitten. In een laatste gesprek dat door hen is aangevraagd zullen de huisart sen volgens Haanstra, alleen laten blij ken dat de economische mogelijkheden er nog slechter voorstaan dan dat zij in een eerder stadium vermoedden. Een vleugje van hoop die nauwelijks gerechtvaardigd is, is nu nog gevestigd op de Alphense Kruisverenigingen die nog geen duidelijk neen hebben laten horen. Maar ook via dit kanaal lijkt het stichten van een gezondheidscentrum geen haalbare kaart. Zo zouden de kruisverenigingen artsen in vaste dienst moeten nemen voor een periode van zo'n 10 jaar. De landelijke vereni ging van huisartsen acht het volgens Haanstra, onmogelijk om tot zo'n af spraak te komen. De kruisverenigingen zouden dan voor de eerste vier jaar kosten moeten maken die het half mil joen ruim zouden overschrijden. En die hoge kosten hebben alles te maken met de beginperiode als zo'n gezondheids centrum nog niet over voldoende pa tiënten zou kunnen beschikken. Een prognose leert dat er in 1981 zo'n 800 patiënten zouden kunnen zijn. Dit aan tal zou in vier jaar dan kunnen uit groeien naar ruim 4000. Volgens Haanstra is de enige mogelijk heid die nog rest om in de toekomst alsnog tot een gezondheidscentrum te komen, dat een groepspraktijk spon taan tot een gezondheidscentrum zou uitgroeien. „Maar dat staat of valt weer bij de bewogenheid van de artsen. Het moet in ieder geval niet uit het oogpunt van gemakzucht worden opgezet". Haanstra kwam tot de slotsom dat Rid derveld meer gebaat zou zijn „bij een solerend arts met initiatief, dan met een halfbakken gezondheidscentrum". ijn partijgenoot H. den Duijn (VVp was dat met hem eens. Hij stelde of i raadsleden zich niet langzamerhar moesten gaan afvragen om er maar h j lemaal van af te zien. „Het is jamm< i we hebben er alles aan gedaan, ma het zit er gewoon niet in", aldus Di Duijn. Hopman (CDA) zei te zulk wachten met zijn definitieve standpu tot het antwoord van de kruisverer gingen binnen zal zijn. Een voorschot gaf hij al wel: „We hebben hoe dan o< een voortrekkersrol vervuld, ook al z< die dan niets uithalen", aldus Hopma L. Kleingeld (PvdA), op wiens initiatifcfe het gezondheidscentrum in het beleid v plan werd opgenomen, beperkte zit ,1c gisteren vooralsnog tot het stellen vj,te enige aanvullende vragen. Ook A. vadi Geest (PCA) wachtte met het stelling nemen tot het finale-gesprek hierovein HAZERSWOUDE Het ziet er naar uit dat in de Ds. D. A. v.d. Boschstraat te Ila- zerswoude-dorp een parkeer verbod wordt ingesteld tus sen de Dorpsstraat en de Lindelaan. Een voorstel hiertoe wordt in elk geval naar voren gebracht in de o- penbare vergadering van de commissie voor openbare werken en milieuhygiëne. De bijeenkomst vindt vana vond om acht uur 's avonds plaats in het gemeentehuis. Ter sprake komt i vraag of al dan niet een brom fietsverbod zal gaan gelden voor de gebruikers van het rij wielpad tussen bejaardencen trum Driehof en de protes tants-christelijke Mavo-school. De aanleg van het rijwielpad op de Zuiddijk en de verbete ring van de openbare verlich ting aan de Rijndijk zijn ande re agendapunten. Ook wordt van de commissie een advies aan b. en w. verwacht betref fende het plaatsen van zitban ken nabij de Mozartlaan en het instellen van een woonerf voor de hofjes aan deze laan. De commissie algemene zaken, die morgen vanaf 20.00 uur vergadert, gaat praten over de instelling van een tweede koo pavond in de kerstweek, het krediet ten behoeve van de aanleg van het rijwielpad over. de Zuiddijk (de eerste fase), het brughuisje nabij de Koude- kerkse Brug, de legesverorde ning 1980 en over het concept van de huisvestingsverorde ning. Kabeltelevisie in Rhynenburch Hazerswoude Burgemees ter en wethouders van Hazers woude verwachten dat halver- weg 1980 de eerste aansluiting op het centraal antenne sy steem in de wijk Rhynen burch een feit zal zijn. Zo ver is het overigens nog niet, want de gemeenteraad moet in eerste instantie het krediet beschikbaar stellen ten behoeve van de aanlegkosten. Ook moet deze raad nog be slissen over de gebieden die op de C.A.S. zullen worden aan gesloten. Tenslotte moet even eens worden besloten in welke beheersvorm het project zal worden geëxploiteerd. PTT is akkoord gegaan met de aansluiting van het kabeltele visienet op de toren in Alphen aan den Rijn. Wanneer de ge meenteraad hieraan haar fiat geeft, kan wellicht in het be gin van het komend jaar wor den begonnen met het grond werk. Hierna zou, aldus het college, medio de eerste aan sluiting een feit kunnen zijn. De aanleg en de onderhouds kosten zullen door de burgerij in de vorm van abonnement sgelden worden gedragen. Hoe een en ander in haar werk zal gaan, hoopt het college van B en W in een uitgebreide voor lichtingscampagne kenbaar te maken. Verzet tegen Veense belasting voorstellen ROELOFARENDSVEEN De commissie financiën kan zich niet vinden in de belas tingvoorstellen van het col lege. Met name de verhoging van de reinigingsrechten met veertien procent wordt als een wat al te forse stij ging gezien door commissie. Zowel het VGA als de PA willen de reinigingsrechten met niet meer dan zes pro cent laten stijgen. Door de afwezigheid van de heer van W. van Nugteren (CDA) wilde de heer W.P. Klerks (CDA) niet tot een uit spraak komen. De heer Van To' (PA) wilde ook de onróe- rend goedbelasting slechts met di ieen een half procent laten s ïjgen. De dekking voor de verminderde inkomsten zag hij in het niet verbouwen van het 'oude' postkantoor in 1980. Voorts vond de heer van Tol uitbreiding van het personeel Openbare werken niet nodig. De heer Van Duijkeren, voor zitter van de commissie finan ciën, antwoordde dat die mo gelijkheid uitvoerig is bekeken maar dat de mensen hard no dig zijn aangezien er anders taken blijven liggen. Met name voor het onderhouds werk aan het gemeentehuis en de sporthal zijn hard mensen nodig De heer J.W.Kret (VGA) wil ook de reininging- srechten met slechts zes pro cent laten stijgen. Volgens de heer Kret moet de dekking uit het 'fonds voor kapitaalswer- ken' komen. Dit fonds van ruim één miljoen, is gevormd uit de overschotten 75/76 uit het Streekenergiebedrijf. NIEUWKOOP De leden van de tennisve reniging Nieuwkoop zullen morgenavond kunnen besluiten over het nieuwe tennis park „De Dulen". De beslissingen behelzen onder meer de verkoop van het huidige club gebouw en baancomplex, de aanbesteding van de aanleg van de acht nieuwe banen en de participatie van de reeds in het sport park gevestigde hockeyvereniging. De sa menwerking met de hockeyvereniging heeft ook financiële aspecten. Lange tijd heeft het bestuur van de tennisvere niging (in diverse samenstellingen) gestreefd naar een uitbreiding van het huidige tennisba nencomplex aan de Kennedylaan te Nieuw koop. Men stuitte daarbij echter steeds op het probleem, dat het gemeentebestuur een derge lijke uitbreiding op deze plaats niet aanvaard baar achtte op basis van planologische overwe gingen. Als alternatief gaf het gemeentebestuur in overweging om een nieuw tennisbanencom plex te stichten aan de overzijde van de provin ciale weg binnen het sportpark „De Dulen". Daar had de tennisvereniging echter weer lan ge tijd veel moeite mee. Het huidige bestuur van de vereniging heeft eindelijk uit deze impasse willen komen omdat de wens naar meer speelaccommodatie steeds dringender werd. De wachttijd van jeugdleden liep op tot 3 a 4 jaar, waardoor deze jeugd qua training en spelpeil-opbouw steeds met een achterstand van enkele jaren begint. Daarnaast blijkt, dat de seniorleden op de huidige 4 banen onvoldoende gelegenheid hebben om hun sport te beoefenen, vooral ook omdat op diezelfde ba nen de competities en toernooien moeten wor den afgewikkeld. Dit is vooral in het weekend het geval, terwijl dan juist de meeste tennislief- hebbers erop uit trekken om een balletje te slaan. Dit heeft er al toe geleid zo meent het dagelijks bestuur van de vereniging dat vele volwassenen elders een tennis-heenkomen" hebben gezocht. Na maanden van onderhandelingen komt het dagelijks bestuur van de tennisvereniging nu met concrete voorstellen binnen de daartoe eer der door de algemene ledenvergadering gege ven richtlijnen. Men hoopt en verwacht dat nu eindelijk de kogel door de kerk zal gaan en in 1980 op een nieuwe accommodatie met vol doende tennisbanen kan worden gespeeld. Het is feest aan de Westkanaalweg 41 in Ter Aar. Vijfenzestigjaar geleden, op 18 november 1914, traden Johan van der Hoorn en Debora Vermeulen in het huwelijk. Een zegenrijk huwelijk dat zijn sporen nalaat in negen kinderen, vierenvijftig kleinkinderen en achttien achterkleinkinderen. In het rijk met bloemen omhulde huis is het goed toeven voor het echtpaar dat grote steun in de verzorging bij de kinderen vindt. Het echtpaar heeft altijd in de Ter Aarse gemeenschap geleefd en is dan ook geeh onbekende in de gemeente. Johan door zijn vroegere werk als groenteteler en zijn vrouw Debora met het werk als baker. Bij nacht en ontij stond zij paraat om te helpen waar het maar nodig was. Een aar dig verhaal is het feit dat Johan officieus een kerstkind is; een gemeenteambtenaar dacht er echter anders over en schreef de heer Van der Hoorn in op 23 december 1886. Eén van de vele verhalen die het echtpaar rijk is. Het jubileumfeest wordt aan staande maandag gehouden. HAZERSWOU DE Op 1 no vember jongs tleden telde Ha zerswoude tweehonderdee- nentachtig wo ningzoekenden. Voegt men hier bij de niet bij de gemeente in geschreven be woners van huizen, die on bewoonbaar zijn verklaard, nog niet onbe woonbaar verklaarde „kre- peergevallen" en zeer slechte huizen, dan komt men tot het totaal van driehonderdenne gen. van zal moeten worden gede tailleerd en, eigenlijk nog be langrijker, de gronden moeten beschikbaar zijn. Over een vorm van inspraak van de zij de van de burgerij voor de re alisatie van Zonneveld beraadt het college zich. Nog dit jaar hoopt het college het slotoverleg over al dan niet renovatie van de huizen in „oud Rhynenburch" (dé woningen benoorden de Jacob van Lennepkade) af te ronden. De minister van Volkshuisves ting weigert medewerking, omdat zijns inziens de kosten den overgedragen. Daarom is de renovatie niet rechtvaardi- Omdat de oplevering van de laatste woningen in de sociale sector in Rhynenburch-oost enige vertraging heeft opgelo pen, zal deze pas in de loop van volgend jaar kunnen ge schieden. Maar daarna zit de gemeente met het feit dat ge durende anderhalf jaar geen huizen kunnen wor- het streven van b. en richt op de start van de bouw van de eerste woningen in de nieuwe bestemmingsplannen. De tijd die zij zich daarvoor gesteld hebben (beginnend in het volgend jaar), is echter zeer kort. Wat het bestem mingsplan Zonneveld, bijvoor beeld, betreft: een deel hier- gen. Hij vindt dat de betrok ken huizen binnen tien jaar verwijderd moeten worden. Op 1 oktober waren in Hazers woude 163 woningen in uit voering. Tot deze datum wa ren er in dit jaar 52 in aan bouw genomen. In totaal 17 waren er op die eerste oktober gereed gekomen. ALPHEN AAN DEN RIJN De werkloosheid in het gewest Alphen aan den Rijn is in de maand oktober zo wel bij de mannen als bij de vrouwen nagenoeg gelijk ge bleven. Bij de mannen steeg het aantal van 431 tot 439 en bij de vrouwen daalde de werkloosheid van 348 tot 330. Bij de mannen daalde de werkloosheid bij jonge ren tot 19. Eind september was dit nog 33. Bij de vrou wen nam het aantal jeugdi ge werklozen af van 96 tot 71. Het aantal vacatures voor mannen bedroeg eind oktober 878, waarvan 232 bestemd voor jongeren. Het Arbeidsbu reau tekent hierbij aan dat het aantal van 878 exact het dub bele is van het aantal werklo zen. Het aantal vacatures voor vrouwen daalde van 117 tot 99. te Werkloosheid regio Alphen blijft stabiel Een derde betreft banen vo kantoor. Het Arbeidsburau concludeei|| dat uit de cijfers blijkt, grote onevenwichtigheid tu sen het aantal werklozen i het aantal vacatures. „De sit atie met betrekking tot i mannen in deze regio is o k gunstig in die mate, dat g sproken kan worden van e<[ krappe arbeidsmarkt, met al; problemen voor de bedrijvc vandien", aldus het Arbeic bureau dat tot slot opmerl f dat het overschot aan vrouw| lijke werklozen eveneens nil getuigd van een gezonde siti/ C Volop versprekingen in gemeenteraad NIEUWVEEN De Nieuwveense gemeenteraadsvergad T' ring werd gisteravond gekenmerkt door versprekingen vj 1 de diverse raadsleden. Zo wilde burgemeester G. J. van d Kroft ondermeer „het kalf dempen" en „de put verdrinkei en had wethouder J. Fransen veel moeite om het verscl tussen een nieuwe slijtlaag en een dikke bitumelaag vo< de Kerkstraat te onderscheiden. De vergadering werd ge 1 pend met de beëdiging van het nieuwe raadslid F. R. va Assendelft voor de partij Gemeentebelangen. Het nieuwe raadslid ging meteen van start met een vraag ov de plaatsing van een of meer gla^containers in Nieuwveen waa in flessen en potten kunnen worden weggegooid, zodat die ni bij het gewone huisvuil behoeven te worden gedaan. De he Van Assendelft had een berekening gemaakt, die uitwees dat toepassing van zo'n glascontainer zelfs een financieel voord' voor de gemeente zou kunnen opleveren. De provincie Zuid-Holland heeft de gemeente Nieuwveen het derde ontwerp-plan (de twee eerste plannen konden door genwerking van derden niet worden uitgevoerd), eindelijk t< gezegd dat het fietspad langs de Schilkerweg er kan komen, dat de provincie de kosten daarvoor zal subsidiëren. Zo zal binnenkort, nog voor het nieuwe zwemseizoen een fietspad zi. aangelegd waarover de kinderen veilig naar het zwembad ku nen fietsen. 'P Tevens kwam er van CD A-zijde uit de raad nog een suggestleJ dat door aanleg van een fietspad tussen de oude- en de nieuv M nieuwbouw in Nieuwveen nog meer kinderen van het veili fietspad gebruik zouden kunnen maken. Mevr. Amelunen (G meentebelangen) stelde nog voor om ook voor de kinderen i de richting van Zevenhoven een goede en veilige aansluiting maken. De raad besloot unaniem tot aansluiting op het regionale kabt' t.v.-net, dat binnenkort zal worden aangelegd. De kosten zulk per abonnee ongeveer 16,50 per maand bedragen. Men zal ec ter niet verplicht worden zich te laten aansluiten. De gemeenteraad behandelde de Kapverordening. Deze voroj" dening regelt dat iemand die een boom in zijn tuin wil omha ken, daarvoor toestemming van de gemeente nodig hee Vluchtige lezing van deze verordening geeft reeds de indri van een juridisch en praktisch slecht onderbouwd geheel wa; aan nog veel gesleuteld zal moeten worden. De raad hield de kapverordening dan ook aan tot de volgende vergadering. Bij de rondvraag ontspon zich een verwarmde discussie rond nieuwe top-laag op het wegdek in de Kerkstraat en de A. Kooistrastraat. De heer Fransen kwam er niet goed uit toen de heer Pulleman moest antwoorden of het wel verantwoo de winter te asfalteren. Bij het antwoord van de he tng Fransen ontstond er een spraakverwarring over slijtlagen en 1 tumelagen. De heer Fransen antwoordde in tweede instantie c het een toplaag betrof die best in de winter kan worden aangftR; bracht mits het maar droog weer is. Hazerswoude Door diverse oorzaken is het niet mogelijk gebleken, om nog dit jaar te starten met de reconstructie van de Voorweg te Hazers- woude-dorp. Maar de voorbe reidende werkzaamheden heb ben nu wel een stadium be reikt, dat aan het begin van het komende jaar met de werkzaamheden kan worden begonnen. Behalve dat de reconstructie van het bestaande wegdek ter hand zal worden genomen, wordt de uitvoering van het vrijliggende fiets- en bromfiet spad aangepakt. De globale kosten, gemeld in het investe ringsprogramma van de ge meente, worden geschat f 5.173.500. B en w delen in de begrotii snota mee dat op zeer ko termijn de eerste fase van aanleg van het (brom)fietS{ ?n op de Zuiddijk zal worden v wezenlijkt. Het gaat hier het gedeelte vanaf de wielii1tle derstunnel onder de Provin ale Weg tot aan de Tori K straat. Het karwei zal daal tw<r in nog twee fases worden 10*T realiseerd. Maar dan mi1 eerst het eigendom van de I 1 nodigde grond worden v v worven: het stuk van de 1 pen renstraat tot de Zuiddijkla lmP' (fase 2) en van deze laan nr de Voorweg (derde, tevê laatste fase). ei -ger

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4