*3.980 luidt voor Rijnsburg 'magere jaren' in Warmond herstelt Laan van Oostergeest 5S Gemeente Valkenburg wil spreekrecht invoeren Katwijk voert massaal actie voor Yoegoslavisch Ulcinj JEGROTINGSPOSITIE NIET ROOSKLEURIG Noordwijk zoekt kandidaten voor reserve politie Duitse vliegtuig bom op Katwi jkse strand KORTWEG 3EGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 NOVEMBER 1979 PAGINA 7 -È 56 IJNSBURG De gemeente ijnsburg zal het komende be- otingsjaar een beroep moeten loen op de in de afgelopen ja- :n opgebouwde algemene re- :rves. In voorgaande jaren laakten sluitende begrotingen et batige saldi van rond de 4 ton, grootscheepse investerin- n mogelijk. Dit jaar heeft ijnsburg 282.000 gulden tekort m het meest urgente te verwe telijken. Nu al is te overzien ïat ook 1981 tot 'de magere ja- ten' gerekend kan worden. Een van de tegenvallers van het vol gend begrotingsjaar is het wegvallen van de leges voor de bouwvergunning van de nieuwe Floraveiling. Dit levert op de post Volkshuisvesting een minde- ropbrengst op van bijna 3 ton. Aanleg van riolering ten noorden van het Oegstgeesterkanaal kost Rijnsburg, on der verrekening van de rijksbijdrage, altijd nog meer dan 100.000 gulden. Burgemeester en wethouders van Rijnsburg willen het tekort enigszins indammen door 30.000 gulden te bezui nigen op de post openbare werken en de belastingen en rechten tot een mee ropbrengst van 140.000 gulden te ver hogen. Rijnsburgers kunnen in 1980 onder meer rekenen op een verhoging van de onroerend goedbelasting met 10 procent. In de aanbiedingsnota bij de begroting wordt de gemeenteraad erop gewezen dat Rijnsburg in de nabije toekomst een strak investeringsbeleid zal moeten volgen. Nieuwe of investeringen mei een hogere prioriteit zullen ten koste gaan van andere investeringen of be lastingverhoging in de hand werken Uit het meerjarenprogramma voor 198C -1984 blijkt dat Rijnsburg in 1980 op grote schaal zal moeten investeren in onderhoud van wegen, riolering en wa terleiding. Een evenmin onaanzienlijk bedrag vindt een bestemming in de ontwikkeling en ontsluiting van de landbouwgebieden Kloosterschuur en Trappenberg. De noodzakelijke uitbreiding van de sportvelden aan de Noordwijkerweg vergt in 1980 een investering van 200.000 gulden. Rijnsburg heeft hier voor al een gedeelte van de benodigde grond voor verworven. Over de reste rende gronden worden nog onderhan delingen gevoerd met de eigenaar. Als deze besprekingen geen resultaat krij gen zal met de inmiddels aangekochte grond geprobeerd worden om de vel- dennood van de „Rijnsburgse Boys" te lenigen. Voorts wil Rijnsburg in 1980 een begin maken met de renovatie van 35 gemeentewoningen. HUIZE AGNES ZETTE BOOM OP De oudste inwoner van het nieuwe bejaarden verzorgingstehuis 'Huize Agnes' in Voorhout, mevrouw C. van der Post - Zoetemelk (94), plantte gistermiddag de eerste boom op het ter rein voor het tehuis. Directrice Zuster Jacobia Elsgeest stak haar een helpende hand toe en bediende de spade. Het was de eerste maar ze ker niet de laatste boom die in de groenstrook werd geplaatst. Met de officiële eerste boom stonden de bewoners van het verzorgingstehuis nog even stil bij de voorgenomen bouw van een postkantoor aan de overzijde. Dit volumineuze postkantoor zou de bejaarden het uitzicht be lemmeren. Vandaar ook het spandoek aan Hui ze Agnes met het opschrift: 'Ook onze leus PTT foute keus'. Infomatie- markt in ^Leiderdorp Leiderdorp in de sportzaal „Op Dreef" f"'wordt vanavond de tweede informatiemarkt gehouden. Deze markt ivordt door het gemeen tebestuur georganiseerd ftn biedt aan nieuwe in woners van Leiderdorp fle mogelijkheid om ken- tiis te maken met het Leiderdorpse vereni gingsleven. |n het afgelopen anderhalf jaar hebben zich bijna 800 ge- finnen in Leiderdorp geves tigd. Al deze mensen hebben van het gemeentebestuur een persoonlijke uitnodiging ont- Vangen. De markt is geopend Van 19.00 tot 23.00 uur. Vorig jaar trok de informatiemarkt meer dan 2000 bezoekers. GEREFORMEERDE jCERKEN Beroepen te Franeker (missio nair predikant te Santiago, (Chili) J. H. de Wit, kandidaat igen ie Oegstgeest. Voorhout Carnavalsve reniging De Bokken opent za terdag 10 november het feest- feeizoen met de traditionele •iering van de 'elfde van de 'lfde'. In het Parochiehuis aan Ie Herenstraat wordt het c iavaleske gebeuren vanaf 1.00 uur opgeluisterd door 'De lumpers' uit Leiden en de ei- &n boerenblaaskapel 'De iwarsdrijvers'. ISSERBROEK De Iroekse 'Rampestampers' ko len zaterdag bijeen in dorps- iuis De Meerkoet in Lisser- iroek. Traditiegetrouw wordt •ier om elf minuten over elf opvolger van prins Bob de rste bekendgemaakt. Het uzikale gedeelte van dit pro- amma wordt verzorgd door 'he Jolly Four' en de 'Bier- ilazers'. rISSE De Lissese 'Gaap stokken' vieren de 'elfde van Ie elfde' met een feestavond ip 10 november in 't Trefpunt ian de Schoolstraat. Daar zal de opvolger van Prins de Eerste zijn opwach ting maken. 1SSE Het CDA vergadert insdag 13 november in De 7itte Zwaan aan de Lissese Jeereweg. Naast de gebruike lijke agendapunten van een jaarvergadering, wordt sloop [of verbouw van het Raadhuis besproken. De vergadering be gint om 20.00 uur. NOORDWIJK In het INoordwijkse dorpshuis De IKuip is zaterdag 10 november een optreden van de toneel groep 'Appel' uit Den Haag. Het gezelschap brengt het pro gramma 'Zerken', vol ernst, pot en dubbele bodems. 'Zer- ;en' is gebaseerd op de horror [van Edgar Allan Poe. De spe llers Ans Greidanus, Henk Vo- Jtel, Willem Wagter en Peter van der Linden komen naar :Noordwijk op uitnodiging van Jde stichting Kulturele Aktivi- Noordwijk (KAN). Toe- ^plgahgsprijs voor de voorstelling ^die om half negen begint, be- 'Aldraagt 15 gulden. Kan-dona- HMteurs, CJP-houders en 65-plus- ■■lsers betalen 12,50 gulden. In de voorverkoop zijn kaarten -- [verkrijgbaar bij het VVV-kan- toor aan de Grent n dorpshuis HDe Kuip en telefonisch onder nummer 01719-11612. s Snelheidscontrole LEIDERDORP De politie van Leiderdorp heeft gister middag tussen half twee en drie uur, een snelheidscontrole gehouden op de President Kennedylaan. In totaal werd tegen 31 automobilisten pro ces-verbaal opgemaakt. De I snelheden varieerden van 63- tot 84 kilometer. D di !wg' ■mf v WARMOND De reconstructie van de Laan van Oostergeest krijgt in de begro ting van de gemeente Warmond een hoge prioriteit. Gezien de slechte staat waarin het huidige wegdek verkeert, wordt ko mend jaar getracht de laan van een nieu we klinkerbestrating te voorzien. Voor de reconstructie staat een bedrag van 76.500 gulden opgenomen. De Dr. Am- manstraat, Warmundastraat en Van Be- verningkstraat in „Plan Oost" zullen worden ingericht als woonerf. Daarbij krijgt ook de Burgemeester Nederburg- hlaan een nieuwe bestrating. De kosten hiervan bedragen bijna 100.000 gulden en het gemeentebestuur hoopt deze verande ringen in 1980 gerealiseerd te hebben. Met de verhoging van verschillende ge meentelijke tarieven heeft Warmond voor 1980 een sluitende gemeentebegro ting. De Warmondse vrijwillige brandweer krijgt ruime aandacht in de begroting. Voor nieu we alarmontvangers is een bedrag van 35.000 gulden genoteerd. Het gemeentebe stuur vraagt zich in haar aanbiedingsbrief overigens wel af of Warmond over genoeg bluswatervoorzieningen beschikt. Zij heeft de brandweer-commandant gevraagd jaar lijks een rapport uit te brengen over de brandpreventieve voorzieningen in de ge meente. De woningbouw in Warmond neemt de ko mende jaren aanzienlijk toe. In 1980 wordt begonnen met de bouw van 466 woningen waarvan het merendeel in het Warmondse deel van de merenwijk zal komen te staan. Daarnaast zullen nog 52 wooneenheden voor alleenstaanden in „Endepoel 2" wor den gebouwd. Een milieurechercheur in volledige dienst zit er voor Warmond voor alsnog niet in. De financiële positie laat dit de eerstkomende jaren niet toe. De gemeen te hoopt wel genoeg financiële mogelijkhe den te hebben om een part-timer aan te trekken. De gemeente wil nog niet in gaan op het subsidieverzoek van de tennisvereniging „Overbos". Alvorens hier een oordeel over te vellen wil zij over nadere gegevens be schikken. 2500 gulden is in de begroting uit getrokken voor de steun aan een derde-we reld project. Er wordt de voorkeur aan ge geven een project te subsidiëren waarbij een plaatsgenoot betrokken is. Een plan-ont werp voor een woonwagen kampje is in voorbereiding. De gemeente wil eerst een informatieve bijeenkomst organiseren om het coptact en wederzijds begrip tussen om wonenden en woonwagenbewoners te be vorderen. Daarna wordt het definitieve plan ter goedkeuring naar CRM gestuurd. NOORDWIJK Een aantal langdurig getrou wen van het Noordwijk- se korps reservepolitie heeft onlangs afscheid genomen. Vele jaren ach tereen hebben deze vrij willigers met groot ge noegen bij het korps ge diend. Men heeft er niet alleen veel aan wetsken- nis en andere zaken op gestoken, maar er ont stond ook een hechte vriendenband, die nu en dan een extra dimensie verkreeg bij excursies en bijeenkomsten in een ge zellige sfeer. De vetera nen achtten nu de tijd gekomen om op te stap pen. Het reservekorps heeft hen met ere uitge zwaaid. Uiteraard dienen de gele deren weer te worden aangevuld. De korpslei ding van de Noordwijkse politie zou het bijzonder op prijs stellen als jonge re Noordwijkers, die wat meer van de politietaken willen weten, zich voor plaatsing bij het korps reservepolitie zouden willen aanmelden. Men kan daarvoor dagelijks terecht aan het politiebu reau, Oude Zeeweg 10. Tel. 11100. „Katwijk helpt Uncinj", zegt het spandoek al BEGROTING 1980 GEMATIGD OPTIMISTISCH VALKENBURG De ge meente Valkenburg wil in het strevert naar openbaarheid van bestuur niet verder gaan dan de commissie Welzijn in het openbaar te laten vergade ren en in de toekomst vooraf gaande aan de raadsvergade ring een spreekrecht voor in woners van Valkenburg in te voeren. Deze voorstellen doen b en w van Valkenburg aan de raad van die gemeente in de uitge komen begroting 1980. Het zal voorlopig bij die ene commis sie moeten blijven, vindt het Valkenburgse college, omdat er in de andere commissies veelal persoonlijke onderwer pen aan de orde komen. Aan de raadsfracties wordt ge vraagd hoe men de invoering van het spreekrecht wenst te zien. B en w stellen in de gematigd optimistische aanbiedingsbrief bij de begroting '80 dat de grenzen van het financieel haalbare bijna bereikt zijn. De begroting sluit dan ook ternau wernood met een post onvoor ziene uitgaven van 21.000 gul den. Er is geen bedrag uitge trokken voor de kapitaalslas- ten van nieuwe investeringen. 't Joght De in 1979 aangevangen bouw van 61 woningen in het be stemmingsplan 't Joght zal in 1980 worden voltooid. Diverse woningzoekenden zullen op deze manier aan een huis ge holpen worden. De woningbe hoefte is daardoor nog niet op gelost. Bij het gereedkomen van de woningen in 't Joght komen er 33 huizen in het dorp beschikbaar en zijn er 58 woningzoekenden. Hetgeen het juiste aantal op 25 woning zoekenden brengt. Pogingen om bewoners van gemeente woningen te interesseren voor dubbel glas zijn geweldig ge slaagd. De nieuwe gemeentewerk plaats zal dezer dagen in ge bruik genomen worden, waar mede een zeer belangrijke ver betering voor de mensen van de buitendienst tot stand zijn gekomen. Bij de werkplaats zal ook een kleine trekkas ge bouwd worden. Met de bouw van de school voor openbaar onderwijs zal dezer dagen een aanvang wor den gemaakt en deze zal naar verwacht wordt na de zomer vakantie betrokken kunnen worden. Zoals door de raad werd beslist is er een voorbereidingsbesluit ten aanzien van het Dorps plein gepubliceerd met daarbij de kennisgeving, dat de ge meente met toepassing van art. 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening vergunning willen verlenen om de bouw van een sportzaal op dit plein mogelijk te maken. Tegen dit voornemen zijn bin nen de daartoe gestelde ter mijn enkele bezwaarschriften ingediend. Hierdoor is onze kerheid ontstaan of thans op korte termijn voortgang kan worden gemaakt met de voor bereiding van de plannen voor de bouw van de sportzaal. Evenals ten aanzien van het plan om nieuwbouw te realise ren op de plaats van de open bare school blijven ook hier beroepsmogelijkheden, zodat een eind-uitspraak nog lange tijd kan vergen. De gemeente acht het daarom weinig zinvol om op de verdere financiële aspecten hieromtrent in te KATWIJK De mijnopruiming- sdienst van de Koninklijke Marine heeft gisteren een bom uit de Tweede Wereldoorlog op het Katwijkse strand onschadelijk gemaakt. Het vervaarlij ke wapentuig was uit zee aange spoeld. De bom had een lengte van éèn meter en een doorsnede van veer tig centimeter Een burger had de bom tijdens zijn strandwan deling ontdekt. Het gevaarte werd door een ex plosie uit de weg geruimd. ROMMELMARKT EN FANCY-FAIR MOETEN ZESTIG MILLE OPBRENGEN viteiten. Vrijdagavond om half acht wor den de poorten van de Katwijkse groente veiling opengezet, en wordt de burgerij een avondvullend en vermakelijk pro gramma voorgeschoteld. De doorgaans kale hallen zijn omgetoverd tot een cen trum van bruisende aktiviteiten, waarin hele muziekkorpsen optreden, majoretten- korpsen zwieren, 'discoprogramma's ge draaid worden enz. Naast al deze verma kelijkheden worden verschillende ronden met het Rad van Avontuur gedraaid, waar waardevolle en mooie prijzen (en dat zo vlak voor de Sinterklaas) te winnen zijn en zijn er gezellige hoekjes ingericht waar wat te drinken en te eten valt (van taart tot saté). De zaterdag krijgt daarnaast nog een ei gen karakter. De mannen van Jubilate hebben de laatste weken iedere zaterdag het dorp leeg geklopt, en zo doende een partij voor de rommelmarkt verzameld, wat meer dan de moeite waard is. Naast de gewone verkoop in de hal. die 's mor gens om 9 uur begint, wordt er tweemaal een veiling van waardevolle spullen ge houden, n.l. om 11 uur en 3 uur. Veiling meester in deze is Harry Minneé. Vermeldingswaardig verder is, dat de ge hele dag vrachtwagens beschikbaar zijn, om de gekochte spullen tegen een kleine vergoeding thuis te laten bezorgen. Behal ve deze rondtoerende vrachtwagens rijdt er ieder heel uur een bus van Brouwers door het dorp, via de route Tripodia, Duinrand, Visserij school, V.V.V., Vuur baakplein, Varkevissersstraat, Bosplein, Raadhuis, naar de veilinghallen. Een van de grootste gokken die men deze dag kan doen is het gewicht raden van de voorzit ter van het comité, de Katwijkse wethou der J. Bergman. De winnaar kan zeker zijn van een mooie prijs, voor de wethou der is te hopen, dat vele hem niet te ligt bevinden. In ieder geval zal in het éind van de middag, met behulp van een speci ale weegschaal, het juiste gewicht bekend gemaakt worden. Zaterdagavond sluit dc hal omstreeks 9 uur. Slopers doen hun verwoestende werk op een plek waar vele inwoners van Lisse voor het eerst de schoolbanken betraden. Vorige week werd met het slechten van de muren van de voormalige St.- Agathaschool begonnen om straks plaats te maken voor de Lindenlaan. die wordt doorgetrokken om de kom van Lisse te verbinden met de woonwijk Berkhout. De naastliggende panden, het klooster en de St. Joseph- school, worden voorlopig nog niet door de slopersmoker beroerd. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIHIIIIIII KATWIJK Minister H. M. de Ko ning heeft burgemeester mr. C. A. Bos gegarandeerd, dat als de Katwijkse burgerij een bedrag van een ton op haalt voor het door een aardbeving ge troffen Joegoslavisch plaatsje Ulcinj, zijn ministerie dat bedrag verdubbelt. Het daardoor vrijkomende bedrag van ongeveer 2 1/2 ton is voldoende om een nieuwe school, naast het door de aard beving vernietigde gebouw te laten ver rijzen. Vandaar dat het Katwijkse co mité „help Ulcinj" o.l.v. dr. J. Bergman alle hoop op de Katwijkse burgerij richt, om de nu nog resterende zestig duizend gulden bijeen te brengen. Het evenement dat daarvoor moet gaan zor gen, is de door het mannenkoor Jubila te georganiseerde, grootse rommel markt en fancy-fair, die komend week end in de veilinghallen in Katwijk aan de Rijn gehouden wordt. Deze grootscheepse en langdurig voorbe reide rommelmarkt en muziek- en fancy- fairgebeuren staat bol van bijzondere akti- St.- Agatha- school tegen de vlakte

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7