Tientallen zieke huisdieren kwijnden weg in ES~G Voorschotense boerderij Noord wij kerhoutse wethouder zwaait jmet portefeuille Pegstgeest stimuleert Rijk betaalt niet aan Schipholtunnel Geen gemeenschapsgeld voor peuteropvang bij dagmavo Voorschoten geeft volgend jaar ruim 20 miljoen uit ISTGEEST Ligt het op de weg een gemeenteraad daadwerkelijk te nemen aan ontwikkelingssa- iwerking? Of is het een kwestie I j landspolitiek? Vragen waar de li- ■kal Steenkamp lang en breed over gedacht heeft. Gisteravond, tijdens I hadsvergadering, bleek hij de enige instemmer te zijn omdat hij had ge- _tn voor de landspolitiek. Tégen een le die tot stand gekomen was na aantal onderlinge discussies met PPR-fraktievoorzitter K. Beckers ■^r al jarenlang van overtuigd is dat iets moet doen op gebied ontwikkelingssamenwerking, «ad vraagt het college de instellingen, T>eringen en burgers in de gemeente Itgeest, die aktief zijn op het gebied de ontwikkelingssamenwerking nog het einde van dit jaar bijeen te roe pen. Verder verzoekt men een deskundige uit te nodigen om een inleiding te houden over de functie van de gemeenten in het totaal van ontwikkelingsaktiviteiten. Ver der verlangt men van de gemeente dat deze geïnteresseerden oproept plannen te ontwerpen die in aanmerking kunnen ko men voor een financiële bijdrage van de gemeente. Ter voorbereiding van de akti- viteiten vraagt men de gemeente een be drag van 50.000 gulden beschikbaar te willen stellen. Alle fractievoorzitters spraken .zich uit voor de motie (VVD, CDA, PvdA en D'66) met de nadruk op het stimuleren van de samenwerking, de gemeente geeft de bur ger een goed voorbeeld! CDA'er van Ha zel: Het bewustwordingsproces is mis schien belangrijker dan de daadwerkelij ke steun aan ontwikkelingssamenwer king.". Het was de eerste maal dat burgemeester mr. S. H. Scheenstra de raadsvergadering leidde. Hij dankte de raad voor de warme ontvangst die hij in Oegstgeest heeft on dervonden. Opvallend was de snelheid waarmee mr. Scheenstra de agenda door sprak en behandelde. Werd er tot nu toe altijd hoofdelijk gestemd door de raadsle den, thans werd een aantal benoemingen bij acclamatie afgedaan. De raadsleden juichten dit toe. Bootvluchtelingen B. en w. tasten de mogelijkheden af voor de onderbrenging van Vietnamese boot vluchtelingen. Het ligt in de bedoeling in Haaswijk vijf woningen te reserveren, dit na overleg met de woningbouwvereniging „Buitenlust". Met cfe nadruk op „konkreet maken", zo willen sommige raadsfracties het graag zien. Bedankt voor Oegstgeest in combinatie met Lisse: R. van Nus te Bruchterveld. Hooischuur uitgebrand LEIDSCHENDAM Een grote hooischuur met stallen op een boerenbedrijf aan de Kniplaan is gistermiddag bij een uitslaande brand vol ledig uitgebrand. Het vuur is vermoedelijk ont staan door overslaande von ken van kookpotten. De brandweer was met drie wa gens aanwezig maar kon de ondergang van de schuur niet verhinderen. Het in de schuur aanwezige vee kon op het nip pertje worden gered. Een schadebedrag is niet bekend. iMOND De gemeen- id van Warmond is ak- d gegaan met het voor- voor een lening van |neenhalf miljoen gul- jvoor de bouw van 52 fersoons- en 4 tweeper- swoningen aan de Gan- fei. De raad had wel eni- joeite met de ingediende bezwaarschriften en vroeg het college of met het aanne men van de lening, de be zwaarschriften in gevaar zouden kunnen komen. Bur gemeester W.F. de Vreeze kondigde echter aan dat het plan slechts ten uitvoer kon worden gebracht, als de be zwaarschriften behandeld waren. Het plan van de woningen is afkomstig van de woningstich ting 'Warmunda', die de hui zen heeft gepland aan de Gan- zenwei en de Vlietweg. Burgemeester W.F. Vreezen bracht gisteravond tevens ver slag uit van de besprekingen over de 'Schipholtunnel' raeï het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De burgemeester ontnam de raad de hoop dat het ministerie de aanleg van een dergelijke tunnel zou sub sidiëren. De gehoopte 70 pro cent subsidie voor het bouwbe- drag van 1.700.000 gulden was volgens het ministerie een on haalbare zaak; temeer daar in de" nabijheid van de geplande tunnel reeds een onderdoor gang aanwezig is. De raad wil de gisteravond nog geen be slissing nemen en vroeg het college om het verslag van de besprekingen op papier te zet ten. De beslissing wordt nu uitgesteld tot de begrotingbe handelingen in december. Kattvijkse raad volgt college in afwijzing KATWIJK Noch de raad, noch het Katwijkse college van burgemeester en wethouders was tijdens de gisteravond ge houden gemeenteraadsvergade ring genegen het voorstel van de PvdA/PPR te volgen, om de verplichte bijdrage in de kosten voor de peuterspeelzaal, die verbonden is aan de Dagmavo voor volwasenen, kwijt te schelden. Volgens wethouder N. Parlevliet (CDA) blijkt het be drag van 540,- per kind per jaar geen sta in de weg voor as- pirant-dagmavoërs. Dé inbrengster van het voorstel, Ria de la Haije, was het met deze mening van de wethou der niet eens. Zij stelde van meerdere volwas senen gehoord te hebben, dat dit bedrag de mo gelijkheid tot het volgen van tweedekans-on derwijs in de weg staat. Ook zag het raadslid liever een onderzoek vooraf, dan wat de wet houder nu deed; het achteraf aanhoren van de reacties van dagmavoleërlingen. Het CDA raadslid A. C. Berkheij was bezorgd over de inhoud van het, zo stelde hij erg opti mistische, woningbouwprogramma voor de ja ren 1980 tot en met '82. De wethouder J. van Oosten kon dan ook een groot gedeelte van Be- rkheij's ongerustheid wegnemen, door te stellen dat de praktijk meestal nogal verschilt met de planning. Verder, zo zei de wethouder, hoeft het raadslid niet bang te zijn dat de raad gepas seerd zal worden bij de konkretisering van de nu gestelde planning om in drie jaar totaal 1175 woningen te bouwen en«f te leveren. Bij de vaststelling van de kampeergeldverorde- ning voor 1980 van de camping Noord, probeer den een aantal raadsleden een lans te breken voor de kampeerder, die op de fiets met een klein tentje, Katwijk een dagje aandoet. Het be drag van elf gulden voor die ene overnachting vonden de raadsleden, vooral in vergelijking met de buurtgemeenten, te gortig. Wethouder J. J. van Oosten (pvdA/PPR) beloofde de mo gelijkheid te bekijken of dat bedrag gehalveerd kan worden. IEGIO LEIDSE COURANTVRIJDAG 26 OKTOBER 1979 ELLE WOORDENSTRIJD OVER ILLEGAAL TENNISCOMPLEX ir RDWIJKERHOUT De il^ lal aangelegde tenniscomplex f I Noord wijkerhouter Jonkers I cht gisteravond de gemeente- d van Noorwijkerhout in rep ^-froer. In een soms emotionele tussie, dreigde wethouder ïmskerk (VVD) twee maal t aftreden. De heer Knap WD rwoog een motie tegen de ei- wethouder en burgemeester ima weigerde schorsing van de gadering. Hij reageerde ver- eidene malen kribbig op inte- jties. |e vergadering van 28 september 1978 a door de raad een aanvraag van de {Jonkers behandeld om vier tennisba- te mogen aanleggen op zijn terrein I pe Leidse Vaart. Het college weigerde pwcrking op grond van het feit. dat |flekke een agrarische bestemming De raad droeg echter allerlei vei lende omstandigheden aan om toch je stemmen in de plannen. Men wilde fcr niet dwars tegen het college in j en de zaak regelen via het bestemm- I isplan 'Buitengebied'. Het' bestem mingsplan is nu echter nog niet klaar. De heer Jonkers, die er van overtuigd was dat zijn plannen wel goedgekeurd zouden worden, begon enkele maanden geleden met de aanleg van zijn tenniscom plex. Op dit moment liggen er dan ook aan de Leidse Vaart vier tennisbanen in clusief een hoog afscheidings hek. Dit al les heeft de heer Jonkers zonder bouw vergunning gedaan en dit feit is wethou der Heemskerk in het verkeerde keelgat geschoten. Hij sommeerde de heer Jon kers het hek af te breken, daar hij anders genoodzaakt zou zijn met politiesteun de zaak te slopen. De heer Jonkers diende daarop een bezwaarschrift in bij het colle ge. Dit werd niet ontvankelijk verklaard. De heer Jonkers kan nu nog naar de AROB/rechter, terwijl hem geadviseerd is alsnog een bouwaanvraag in te dienen. De heer Koelewijn woordvoerder voor CDA. VVD en D66, was wat geschrokken van de gang van zaken en vroeg het colle ge te wachten met maatregelen tegen de heer Jonkers tot de zaak aan de orde was geweest in het bestemmingsplan 'Buiten gebied'. Hij verklaarde dat de raad in sep tember 1978 de intentie had de heer Jon kers te helpen. PvdA-raadslid Van Ko ningsveld was het niet met hem eens en vond dat de gemeente het gedrag van de heer Jonkers niet kon accepteren. Hij voorzag ondermijning van het gezag. De heer Kuiper (D66) zag veel in een be stemmingswijziging daar het om z klein stukje grond ging. Dit zou niet door de ambtenaren van de provincie opge merkt worden, verwachtte hij. Wethouder Heemskerk hielp hem echter snel uit de droom. Een bestemmingswijziging moet namelijk als een bijzonder geval in de toe lichting bij een bestemmingsplan worden gemotiveerd en met name de bijzondere gevallen krijgen meestal extra aandacht. Na deze toelichting verklaarde de heer Heemskerk nogmaals dat hij het 'niet pik te' en na de AROB-procedure tot optreden tegen de heer Jonkers over zou gaan. Bur gemeester Bosma beloofde een en ander nog eens in het college te bespreken er in een volgende raadsvergadering op terug te komen. De discussie werd chaotisch toen Van Ko ningsveld hiermee niet akkoord ging en een standpunt eiste. Burgemeester Bosma weigerde hierop een verzoek tot schorsing van de vergadering; de heer Knap (VVD) overwoog een motie tegen zijn eigen wet houder en de heer Heemskerk bleef kaarsrecht overeind in zijn standpunt. De heer Koelewijn (CDA) redde de zaak door alsnog voor te stellen zaak dan maar voor lopig door te schuiven naar het college. dierenambulance-auto's zetten de drie bewoonsters de ramen open, zodat veel katten in de omliggende bosjes en weilan den een goed heenkomen kon den zoeken. Het aanzienlijke aantal verwaarloosde katten, dat nu nog rondom de boerde rij zwerft, zal met gebruik van kattenvallen worden gevan gen. Nadat de boerderij en de omgeving geheel honden- en kattenvrij is gemaakt, gaat de gemeente Voorschoten over tot een grondige schoonmaak- en ontsmettingsbeurt van de penetrant riekende hoeve. De actie geschiedde gistermid dag onder toezicht van een in specteur van de Dierenbe scherming. Op last van de offi cier van justitie zijn de dieren in beslag genomen en onder gebracht in het Haags Diere nasiel aan de Nieuwe Haven en bij de Nationale Dierenzorg aan de Wassenaarse Zijdeweg. De hoofdbewoonster van „Wie kan keren de hand des heren", die gisteren haar levende, maar goeddeels zieke have zag verdwijnen, voelt zich nog al- Een met eczeem overdekte hond wordt naar de ambulance lerminst verslagen. „Als ze niet terugkomen, heb ik er zo weer twintig," beweerde zij. De inspecteur van de Dieren bescherming sprak van een verkeerde vorm van dieren liefde. Hij zei: „Je bent er niet als je zorgt dat de dieren vol doende te eten hebben. Daar komt nog meer voor kijken." Volgens hem hadden de dames onder meer verzuimd bijtijds de dierenarts te roepen bij de zieke dieren. Hoewel hij het een „zielig geval" vond, meen de hij dat er geen andere weg meer open stond. Tip Overigens, zowel b en w van Voorschoten als de landelijke inspectiedienst en de plaatselij ke afdeling van de dierenbe scherming konden zich met de actie verenigen. Het verzoek tot deze actie was uitgegaan van de Dierenbe scherming, waarvan de inspec tie enige tijd geleden na een tip van omwonenden een on derzoek had ingesteld in de voormalige hoeve. Eén van de drie bewoonsters verblijft tij delijk in „Wie kan keren de (pn. hand des Heren". Zij had al eerder problemen met haar huisdieren gehad in Noordwij- kerhout en Leiden. De ge meente beraadt zich op maat regelen om het drietal te ver plichten er niet meer dan één hond en hoogstens drie katten op na te houden. Verder laat het gemeentebestuur, bij mon de van secretaris De Graaf, het Voorschotense publiek met nadruk weten geer» katten of honden meer af te geven of te „droppen" bij "Wie kan keren de hand des Heren". BEGROTING '80 SLUITEND VOORSCHOTEN De ge meentebegroting voor 1980 sluit met een inkomsten- en uitgavenbedrag van 20,2 mil joen, terwijl er bovendien ge reserveerd is een bedrag van f 213.000,- voor onvoorziene uitgaven en een stelpost voor kapitaalslasten en exploitatie van 625.000. Van dat laatste bedrag is 300.000,- niet struk- tureel, zodat van die stelpost eventueel 3,2 miljoen ge bruikt kan worden voor inves teringen. Wethouder Ir. J. van Dalen toonde zich bij de presentatie van de gemeentebegroting niét ontevreden. Moest de gemeen te Voorschoten vorig jaar nog ruimte in de begroting maken door een renteverlaging toe te passen op de gelden die van de gemeentebedrijven geleend werden voor de algemene dienst, voor 1980 is dat niet nodig. Het voordeel van zelf kapitaal te hebben, waardoor de gemeente Voórschoten sinds 1973 geen geld behoefde te lenen, werkt duidelijk in het voordeel van de sluitende begroting. Incidentele bezuini gingen zijn wel toegepast, maar deze hebben geen be trekking op de subsidieverle ningen. De grote subsidiepos- ten van de Stichting Gezond heidszorg en de Openbare bi bliotheek zijn gehandhaafd volgens de ingediende begro tingen. Nog niet verwerkt in de gemeentebegroting zijn de zgn. retributies en gemeentelij ke belastingen. De gemeente raad heeft zich al akkoord verklaard met die verhogin gen, maar zij worden eerst als begrotingswijzigingen na de behandeling van de begroting toegevoegd. Hoewel volgens de gemeente begroting 1980 deze verhogin gen niet nodig zijn om de ba- lans- in evenwicht te houden, zijn de verhoging van de ge meentelijke belastingen nood zakelijk om een prioriteiten lijst van de uit te voeren wer ken mogelijk te maken. De prioriteitenlijst van de uit te voeren werken in 1980 is nog niet bekend. Ook de aanbie dingsbrief van burgemeester en wethouders welke normaal gelijktijdig met de begroting wordt meegegeven is nog niet gereed, waardoor de openbaar heid van de Voorschotense ge meentebegroting thans alleen bestaaGuit het ruim 400 pagi na's tellende boekwerk met cijfers. VOORSCHOTEN Naar schatting zestig tot tachtig katten en honden zijn giste ren tijdens een gezamenlijke actie van het personeel van de Vereniging Nationale Dierenzorg uit Wassenaar, de Dierenhulpdienst Leiden en de Dierenambulance uit Den Haag verwijderd uit de voormalige boerderij „Wie kan keren de hand des He ren" aan de Leidseweg in Voorschoten. De dieren had den vrijwel zonder uitzonde ring alle een matige tot slechte gezondheid. Vrijwel alle katten leden aan de niesziekte en bovendien bleek een groot deel ernstig te lijden aan darminfecties, veroorzaakt door de talrijke vlooien die de dieren bij zich hadden. De meeste hondpn waren bedekt met eczeem. Tegen de drie bejaarde be woonsters van de voormali ge hoeve is proces-verbaal opgemaakt. Bij nadering van de politie- en De nieuwe Rijnsburgse biblio theek wordt naar alle waar schijnlijkheid op 11 januarie voor het publiek opengesteld. Het exterieur is momenteel bij na gereed 20dat aan het inte rieur kan worden begonnen. De Rijnsburgse gemeenteraad ging gisteravond akkoord met het bouwplan van de woning bouwvereniging Spinoza voor vier woningen bij de biblio theek. ondenvanger in de „kennel" terzijde van de boerenwoning. Rijnsburgse bibliotheek

Leidse Courant | 1979 | | pagina 9