Eerste nederlaag ongeconcentreerd Parker Dames Gemini/K nu op tweede plek Avanti laat kansen liggen bij D0C0S Ook BS Weert loopt zich stuk op tempo van Nijssen Trotters Eerste plaats voor heren De Zijl/LGB SPORTTRIBUME DELTA LLOYD WERKT EN WINT: 84-75 SCYLLA-DAMES WEER AAN KOP LEIDSE COURANT MAANDAG 22 OKTOBER 1979 PAGINA! Basketbal AMSTERDAM De eerste actie zou uiteindelijk type rend blijken te zijn voor het gehele duel. Direct nadat John Washington namens Parker de sprongbal had ge wonnen, werd Ervin Giddings ingeschakeld. Knap werkte Giddings zich door de defen sie van Delta Lloyd. Onder de basket gekomen besloot Gid dings, door de ontmoetingen met Groningen, Rotterdam Zuid en Punch duidelijk in dunkstemming gekomen, van de eerste Leidse score maar meteen een „hoogtepunt" te maken. Het lukte Giddings niet. Op zijn weg omhoog vond hij plotseling Pete Har- ris als onverwacht obstakel op zijn route naar boven de basket. Harris ontfutselde de bal, zette spelverdeler Edwin van der Hart aan het werk en was even later persoonlijk onder de Leidse basket aan wezig om de eerste punten voor Amsterdam te laten no teren... Tekenend voor het duel dus. Giddings als exponent van een wel erg gemakkelijk en nauwe lijks geconcentreerd spelend Parker; alleskunner Harris als voorbeeld van een Amster dams clubteam dat wél wilde werken en daar uiteindelijk vol ledig verdiend de winnende vruchten mee plukte. Met 84- 75 begroette Delta Lloyd de tweede zege van het seizoen, was de eerste nederlaag van Parker dit seizoen een feit. En, nogmaals, dat clubje van voorzitter Bram Brakel en coach Karei Vrolijk, maar voor al, dat clubje van Pete Harris, verdiende die overwinning. Pete Harris. De begenadigde Amerikaan v^n Delta Lloyd kon zaterdag weer alles. Scoorde in het eerste part negentien punten, beperkte zich in de tweede helft tot elf, maar bleef dominerend aanwezig. Zoals ook mensen als Hank Smith, Ben van Doorn en Franklin Liesdek (de na afloop com pleet uitgespeelde verdediger van Mitchell Plaat) hun partij nadrukkelijk mee bleven spe len. Nadrukkelijker in ieder ge val dan vele Leidenaars. Jimmy WoudStra en Ron Kruidhof kwamen pas ver in de tweede helft echt in de wedstrijd. John Washington en Harrie Kip be reikten nimmer hun niveau, wisselspeler Bruinsma kreeg de tijd er niet voor van de con stant press" spelende Blom en Ervin Giddings ontving al in de twaalfde minuut zijn derde persoonlijke fout en kwam na de pauze eigenlijk alleen maar terug voor de twee resterende p-tjes. Blijft over Mitchell Plaat. De Leidse guard meng de zich als enige wel in het grote spel. Voorkwam in de eerste helft op zijn eentje dat Parker helemaal uit de wed strijd werd gespeeld, maar kende (geïrriteerd door scheidsrechters en medespe lers) in het tweede speldeel ook een terugval. Die tweede periode begon voor Parker overigens met een 49-36 ach terstand. Een niet onoverko melijk ogende marge, vooral niet omdat het slpchts met weinig spelers actieve Delta Lloyd per definitie door ver moeidheid een terugval kent in dat part. Ook zaterdag weer. Een schotpercentage van 41% is immers niet direct grandi oos, maar het bleek hoog ge noeg om Parker ruim op af stand te houden. Slechts een maal werd de afstand tussen beide teams verkleind tot vijf punten, geen moment kwamen de Leidenaars dichterbij. En toen die vijf-punten-grens vijf minuten voor tijd wel werd be reikt, leed Parker tot tweemaal toe balverlies en mocht Delta Lloyd de partij ..gewoon" ui* spelen tot de eindscore 84-75... Leidse coach Hennie Blom hafca het er moeilijk mee. „In nqrmiar Ie doen is Parker een klas: >e sterker dan Delta Lloyd. Ma cl1 •je ziet wat onderschatting oi vervolgens verkrampt baske ar bal kunnen opleveren." Scores: Parker: Woudstra Jh Plaat 18, Kruidhof 16, Bruin J ma 10. Delta Lloyd:' Harris 3 Smith 22, Van Doorn 12. LEIDEN Alleen in de beginfase mocht BS Weert hoop koesteren op een qunstig resul taat in de ontmoeting met koploper Nijssen Trotters. Toen de Leidse ploeg echter de snel opgelopen achterstand had weggewerkt was er voor de Limburgers geen houden meer aan. Aardige individuele prestaties zijn nu eenmaal niet toereikend om de Trotters die een sterk kollektief vormen voor grote problemen te stellen. De 120-82 zege voor Nijssen had nog ruimer kunnen uitvallen als de ploeg niet bij perioden een - overigens verklaarbaar - kon- centratieverlies had gekend. In de hoogste af deling van Rayon West leed Luba in Leiden een nederlaag tegen het Spakenburgse An- guilla. De nederlaag van Luba was te wijten aan een dosis pech en slordigheid. Luba kwam uiteindelijk zes punten te kort: 74-80. Sedelaar MSV boekte in dezelfde afdeling ein delijk weer een overwinning. In Noordwijk werd het Soestse Red Stars bedwongen met 84-68. Nijssen Trotters had een moeilijke start tegen het opportunistisch spelende BS Weert. De ploeg speelde onzeker, miste veel scoringskan sen en beging nogal wat persoonlijke fouten. Benjamin Ruijsenaars was wat dat laatste be treft koploper Al na tien minuten was hij met een vijftal (overigens niet allemaal terechte) p's uit de wedstrijd. Nijssen Trotters had BSW toen al achter zich gelaten. Van 11-17 was de score omgebogen naar 20-17 en Weert kon met een uiterste inspanning "hog éèrtmaal langszij ko men: 25-25 halverwege de eerste helft. De ak- ties van de BSW-Amerikaan Veney en de jeug dige Weertenaar Peters zagen er heel aardig uit, maareffektief was het niet. Vooral niet toen - al snel - de vermoeidheid een woordje mee ging spreken en de zuiverheid sterk verminder de. Aan de Leidse kant was vooral Peter Kop trefzeker met zijn sobere korte-afstand-schoten. Nijssen spurtte net voor rust in twee minuten van 48-39 naar 63-43 en ging in de tweede helft met korte onderbrekingen in hoge vaart door met het uitbouwen van de voorsprong. Het eind kwam bij 120-82. Scores. Nijssen: Peter Kop 29, Rein Paulides 20, Peter Paul Maassen 16. Wil Moerer 14. BS Weert: Veney 30, Peters 17. Het Leidse Luba kent nog steeds het probleem dat het zich pas helemaal inzet als de tegen stander een flinke voorsprong heeft genomen. Met de rust had het team nog een minimale voorsprong (42-41), maar vijf minuten 'voor tijd was het maar liefst 57-71 voor Anguilla. Door een press-verdediging naderde Luba nog tot op twee punten maar niet verder. Het einde viel bij 74-80. Sedelaar MSV won weer eens. In de eer ste helft werkte het Soestse Red Stars een ach terstand van 15 punten nog goeddeels weg (rust 41-39), maar na de hervatting liep MSV lang zaam maar zeker uit naar de uiteindelijke 84-68 zege. Peter Goosen scoorde 20 punten voor MSV en ook Tom Schlagwein en Rinus van de Nieuwendijk speelden een prima partij. LEJO BUCK Marian Wilmer (links) en Maria Wuisman vormen het Geminiblok tegen deze aanval van Brevoc. LEIDEN De dames van Gemini- /Kangeroes beginnen goed op gang te komen. Dit weekeinde werd een over tuigende zege op het Bredase Brevoc behaald. Door dit resultaat klom de Voorschotense formatie naar de twee de plaats in de eerste divisie. Van Houten/VCH 2 staat bovenaan, al moet daarbij vermeld worden, dat om dat de eredivisie dames nog niet be gonnen is, de Limburgers hun eerste teamspeelsters bij de reserves heb ben opgesteld. De hereneiite van de Voorschotenaren ging door blessures geteisterd, met slechts zes man naar Zaandam en verloor daar met 3—1 van Argus. In de promotieklasse heren verraste Donar door overtuigend van Be Fair te winnen. Bij de dames hand haaft DAC uit Aiphen zich op kop. Deze keer was er winst bij en op VC Van Zwol. De dames van Gemirti keken tegen Brevoc al snel tegen een 2—9 achter stand aan. Verhoogde inzet en sterk serveren van Marian Wilmer zorgde er voor dat de Bredase ploeg geen punt meer schoorde in de eerste set: 15—9. De tweede set ging gelijk op en Gemini bewees opnieuw over de langste adem te beschikken, 159. Nadat de derde set verloren was gegaan, haalde de Voorschotense ploeg in de vierde set dankzij goed aanvalspel van Marijke van der Poel en gave set-pups van Cis- ka Beurze, de volle winst binnen: 15 9. De Gemini-heren beschikten maar over zes man tegen Argus. Dat dat te weinig was bewijst de 31 nederlaag. Debutant in de Voorschotense basis opstelling Simon Beurze deed het goed. .Setstanden: 415, 15—4, 1512, 15—12. De herenreserves speelden een pechvolle wedstrijd tegen USS. Bij 10— 6 in de eerste set werd een dubieuze wissel gepleegd, zodat de voorsprong nog verspeeld werd. Bij een 106 voorsprong in de tweede set blesseerde Mattie den Tombe een vinger en moes ten de Voorschotenaren mèt éèn spel verdeler verder. Dit kostte niet alleen de tweede set, ook de derde set werd kansloos verloren: 1614, 16—14, 15—8. In de derde divisie (dames) wonnen de „Leidese" vertegenwoordigers. Ge- mini 2 had het nog het moeilijkst te gen Be Fair: 3—2. NOVO en Lython hadden geen enkele moeite met hun respektievelijke tegenstanders. Die Raekse en WW 62x 3—0). In de promotieklasse heren ontmoette Donar het Waddinxveense Be Fair, wat ook nog zonder puntenverlies was. Sterkste punt bij de Leidenaars was de aanval. Vooral Wout van 't Veer legde keer op keer de zwakke plekken in de Be Fair afweer bloot. Na 8—15, 6—16 en 1315 was de 03 winst voor Do nar. Leython speelde een zwakke wed strijd tegen het onderaan staande VVV. Alleen de eerste set kwamen de leider dorpers nog redelijky voor de dag. drie volgende sets werden echter ov< l tuigend en simpel door de Delftenar-; gewonnen. NOVO en LUSV hadden I gemakkelijk. De eerste ploeg stuur Karssen met een 3—0 nederlaag n< huis, de studenten deden met Jodi< Boys hetzelfde. Orion tenslotte verlo kansloos van Tornado 2. Een slei sluitend blok was de voornaamste o zaak van de 3—0 nederlaag. Bij de dames won DAC van een st< VC van Zwol. Alleen de tweede set h de Alphense ploeg problemen het lan Goudse blok te omzeilen: 12—15, 15 11. 9—15, 11 15. LUSV verloor v( rassend van Zovoc. Een aan de stud< ten niet onbekende „off-day" zal wa schijnljk de oorzaak zijn, al moet to> geven worden dat de Zoetermeerse c mes op knappe wijze het Leidse 3-1 systeem stuk „prikten" (3-1). Leythoi haalde een simpele zege op VO.Y Stompwijk, terwijl Gemini kanloos vi loor van Velo. LEIDEN DOCOS bleef een afgang als de eerste keer (1 9) tegen Avanti bespaard. Sterker nog, het werd remise. De heren van Scylla waren vrij in verband met een Euro pacup-wedstrijd van tegen stander Midstars. De Leidse dames namen de leiding in de ereklasse weer over van streekgenote Avanti, omdat laatstgenoemde verloor van het laaggeplaatste Koning- slust en Scylla zelf geen kind had aan een verzwakt Am- sterdam'78. De wedstrijd tussen de beide koplopers van de promotie- ereklasse eindigde onbeslist. In deze derby was Avanti de gene die kansen liet liggen om de wedstrijd te beslissen. Bij een 5—3 voorsprong verspeel de Theo Louwers namelijk' twee matchpoints in de tweede game tegen Ed van der Berg. Na 19—21 en 24—22 kwam hij er in de derde game met 21 10 niet meer aan te pas. John van Strien had nog de 'mogelijkheid iets positiefs te doen, maar zwaar gehandicapt door de lage zaal van DOCOS waar hij zijn Chinese service, waarop zijn spel gebaseerd is, niet kon uitvoeren, kwam ook hij niet verder tegen'Ed Falli- aux dan 20—22 en 17—21. Voor Falliaux was de winst op Van Strien tevens zijn enige, e- venals voor Laddy Prorok. Ed van der Berg wees ook Avan- ti's derde man op zijn eenzij digheid, zodat het dubbel de beslissing bracht. Van Bettine Vriesekoop is weer te zeggen, dat zij haar partijen met speels gemak won, zij het dan dat ze Van der Berg een game moest toestaan. Na deze remise heb ben beide teams negen pun ten. JCV volgt op 7. De beslis sing zal dus pas vallen in het verdere verloop van de kom petitie. Scylla 2 gaat rechtstreeks op een kampioenschap af, doch zal niet mogen promoveren, mits aan het verzoek dal de Leidse vereniging bij het hoofdbestuur heeft ingediend voor dispensatie in dit geval gehoor wordt gegeven. Er be staat namelijk de regel dat in èén poule maar èèn team van een vereniging mag uitkomen, terwijl, als Scylla 2 promoveert en het eerste degradeert, er dus twee teams van Scylla in èèn promotie-ereklasse poule zouden thuishoren. Peter van Schie en Rob van der Zeeuw maakten ieder een misstapje tegen Kluis. Wibo van Gennip zorgde dat het daar bij bleef: 8—2. Bij de promotie-hoofdklassers verloor het vierde van Scylla voor de zoveelste maal met een nipte 4—6. Tegen koplo per TTCV Rath had Klaas Pie- ter VTieg echter meer dan een maal moeten scoren, zeker als zijn geblesseerde teamgenoot Johan Wessels dit tweemaal doet. Karei van Schie kwam ook niet veel verder dan èén winstpartij. In dezelfde poule verspeelde Avanti 2 een puntje dat wel eens kostbaar kan worden. De Hazerswoudse re serves kwamen zelfs met 2—5 achter tegen TSO, maar met bedwinging van hun zenuwen lukte het Robert de Groot, broer Peter en Paul van Wet ten de stand alsnog gelijk te trekken. Scylla 5 verbaasde vriend en vijand door Quick 2 met 91 naar huis te sturen. Hiermee hebben Hein Chris- pijn, Erik Noest en Rini Han sen, die de eer liet redden, een reële kans op handhaving ge kregen. Ook omdat MIZU Mac geen kans gaf en Scylla nu evenveel punten heeft als llac. Bij de Oegstgeestenaren was Thomas van Nes goed in vorm met een hattrick, teryvijl Friso Reitsma en Jaap Polak ieder het zoet der overwinning twee maal smaakten: uitslag.8—2. Eèn klasse lager kwamen de Treffers tot eenzelfde resul taat, alleen stond dit team'aan de negatieve zijde van de sco re. Jacques van Ruiten en het Veense dubbel gaven de stand een (beetje) beter aanzien. De MIZU reserves deelden de punten met Wibats. Als Rob Mey niet verstoken was geble ven van de 'finishing touch' had er meer in gezeten. Nu bleef hij op nul staan en ver zorgden Chiel Kuiper (3x7 en Bill van Alphen (2x) de gehele Ed van der Berg won namens DOCOS twee partijen -Mede daardoor kwam tegenstander Avanti niet verder dan een 55 gelijkspel. productie. Avanti 3 was de eni ge overgangsklasser die won, daar ook Docos 2 met 10—0 verloor van Wibats 2. Bij de Hazerswoudenaren was Ri chard Stolwijk deze week on geslagen kopman, met Aljè Kamphuis en Renè van Wetten op èén partij achter hem. Swift 2 won wel het dubbel zodat uiteindelijk 73 als resultaat uit de bus kwam. Overige uitslagen: MIZU 3 Pit'54 9—1; Scylla 6TOGB 9—1; 21 Up 3—Treffers 2 3— 7; Docos 3-TTVN 3—7. Dames De dames ereklasse blijft deze kompetitie niet ge speend van sensatie. Ver speelde Scylla vorige week onnodig punten, deze keer waren Tempo Team én Avanti zo vriendelijk het geheel ex tra spannend te maken. Voor Scylla, dat overigens zeer gemakkelijk won van Am- sterdam'78 (dat aantrad zon der Judy Williams) met 9—1 (Sophia Vaalburg liet de eer aan Conny van Moorst), had dit de prèttige konsekwentie dat het nu weer de leiding heeft. Öp één punt gevolgd door Tempo Team, dat de punten deelde met St. Aloysi- us, en Avanti. De Hazerswoud se dames verloren eigenlijk volkomen onverklaarbaar van Koningslust. Overtraind lijkt als enige ver klaring redelijk, maar is onbe vredigend als men nagaat dat Koningslust nog nul punten had, en dus hekkes'luiter was, en Avanti koploper. Monique Kooter, gewoonlijk goed voor minstens éénmaal winst kon geen enkele keer aan de posi tieve zijde van de score ko men. Jolanda Noordam en Bri gitte Kooter moesten beiden Wilmie van Rijswijck voor laten gaan, zodat de schade tot 4— 6 beperkt bleef. Scylla 2 verspeelde in de kampioenswedstrijd de kansen op een eerste plaats. Marjan Zoetemelk was als enige tegen het geweld van Hoonhorst be stand en bleef knap driemaal overeind. Zij ontving echter te weinig steun van Liesbeth van Es en Monique Blom. zodat Scylla niet verder kwam dan 3 tegenpunten. Eenzelfde situa tie deed zich voor bij Avanti 3—Red Star. Liesbeth Smits bewees nog steeds te kunnen tafeltennissen en verschalkte driemaal haar opponenten. Guidi van Griethuizen deed haar dit maar een keer na, ter wijl invalster Wilmie Kooter niet aan de bak kwam. 4—6 was een schrale troost. Negen nationale titels voor LKV De Spartaan LEIDEN Negen Nederlandse titels, vijf tweede plaatsen tien nieuwe Nederlandse records is het trotse resultaat dat LKV De Spartaan behaalde op de Nederlandse jeugdkamp oenschappen (13-20 jaar) die gisteren in Dordrecht werden g1 houden. n De kampioenen: Karei Koppen, Csorba, Kluivers (drie record11 Randas, Aarts. Van der Putten (twee records), Stokkel, De Grc' (drie records) en Nieuwpoort. Hoog, Ellert, Verhoog, Degena. j en Zwaan eindigden allen op een tweede plaats. Den Haag In het Haagse zwembad „Morgenstond" werden de eerste wedstrijden van de nationale zwemcom- petitie gezwommen. Bij de heren werd de Zijl/LGB win naar, nadat de Leidse ploeg vorig jaar uit de A-afdeling was gedegradeerd. De dames van de Leidse vereniging de den het minder goed. Zij ein digden als vijfde in de „Haag se" poule. De 14-jarige Hans Lalau lever de op de 200-school een uit stekende prestatie. Bij de jon gens onder de 16 eindigde "hij als, tweede in een nieuw per soonlijk record: 2.42.7. Mare van Belkum, eveneens van de Zijl/LGB. bleek uitstekend in vorm te zijn. Zowel op de 200- rug voor jongens onder 16 jaar, als op de 100-vrij voor jongens onder 14 jaar, was hij voorin het klassement te vin den. Zijn tijden waren 2.38.9 (5de) om 1.03.7 (4de). Edward Maasdijk, eigenlijk de enige Leidse topzwemmer, lijkt de laatste tijd wat uit vorm te zijn. Bleef Maasdijk, vorige week op de Haagse kilometer op de 200-vrij nog vrij ruim onder de 2.00.0 (1.57.6). deze keer kwam de pupil van trainer Rob Schouten niet verder dan een zeer tegenvallende 2.00.6. Van de Leidse dames bleken alleen Hedy Anneeze en Ria Hasse- fras in staat om bij de eersten te eindigen. Eerstgenoemde fi nishte als tweede op de 10' vlinder voor meisjes onder jaar in een erg goede 1.21s Ria Hassefras behaalde zo\ op de 200-wissel 'als op i 100-vrij dames een vieiu plaats (2.37.2 om 1.03.7). In „De Mierenweide" in K wijk werden zaterdag recr e tieve wedstrijden gehoud n Deze wedstrijden zijn bestei voor zwemmers die nog mie zeer kort aan de wedstc sport deelnemen. De belait rijkste uitslagen: 25 schca meisjes onder 8: 1 Ingrid n Veen (Zijl/LGB), 22 8 ld Jongens: 1 Marco Kerkv h (Zijl/LGB) 23.1, 25 vrij meis onder 10: 1 Diane BouwmeO ter (Alkemade) 19.3 Idem jiü gens: 1 Peter v.d. Veer (Al made) 17.6. 100-school onii 10: 1 Melanie Bakker (Alker de) 1.50.0. Idem jongens: c Guido Reumerman (H 1.56.4. 100 rug meisjes on a 12: 1 Elvira Selier (Zijl/U 1.36.6. Idem jongens: 1 P< Venekamp (Zijl/LGP) 1.3 100 vrij meisjes onder 14 A Marga v. Pijpen Zijl/l H 1.17.3 Idem jongens: 1 Dail' Harken (Zijl/LGB) 1.19.5. 4 vrij meisjes onder. 8: 1 Zijl/Ln 1.25.7. Idem meisjes en j gens onder 10: 1 Alkem n 1.41.3. 1

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20