•Voorhout verkoopt woningbezit niet meer voor een 'habbekrats' ooral jongeren worden e dupe van ledenstop HTIOS zorgt voor gave opening van theater in dorpshuis De Kuip Miening" wil niet alle Verkeerslast alleen dragen Rijnsburgs bedrijf mag opslagplaats behouden Leiderdorps koor in Scheppingskerk Lj REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 OKTOBER 1979 PAGINA 7 HOFJES IN LEIDEN TE KOOP tijdelijk 69.50 Herman Kleibrlnk en Ruud Spruit Verkrijgbaar via de erkende boekhandel In voorraad bij alle boekhandels in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Sassenheim en Voorschoten. Een uitgave van Louis H. Los Boekhandel De Kier - Leiden VOORHOUT De gemeen de Voorhout zal geen wonin gen van het gemeentelijk I Woningbedrijf meer1 voor ®en 'habbekrats' verkopen. Dit besloot de gemeenteraad j Bisteravond. Hiermee komt een eind aan een raadsbe- «issing uit 1964 waardoor j nuizen voor prijzen varie- I fend van twintig- tot vijfent wintigduizend gulden aan belangstellenden werden verkocht. Pestijds werd tot verkoop van de woningen besloten om Jensen die de huizen al gerui de tijd bewoonden en er veel. aan hadden opgeknapt, de kans te geven een stukje eigen bezit te verkrijgen. Het college stelde gisteravond voor om fl'ermee maar te stoppen, om dat de ouderen die nog steeds niet tot aankoop waren over gegaan dat ook zeker niet meer zullen doen, terwijl jon geren nu wel voor enkele tien duizenden guldens aan een ei gen huis kunnen komen, ter wijl andere jeugdigen hiervoor in het geheel niet in aanmer king komen. Burgemeester Van de Wouw concludeerde dat dit niet fair was. Soms werden de huizen al gekocht voordat de mensen erin woon den, stelde hij vast. Raadslid dr D.J.W. IJdo vroeg of als de gemeente de wonin gen in eigen beheer houdtf men deze ook aan de moderne eisen zal aanpassen. Burge meester Van de Wouw zegde toe, dat de gemeente als een goede huisbaas zal blijven op treden. (i)verigens zijn er nog drie aanvragen. Deze zullen nog normaal gehonoreerd worden. Maar daarna is het af gelopen. Alleen raadslid J.Warmenhoven van Gemeen tebelangen \vas tegen het voorstel. Sluitingsuur - De horeca van Voorhout mag in de weekeinden (vrijdag, za terdag en zondag) een uur la ter sluiten. Dit betekent, dat cafés en snackbars pas om twee uur behoeven dicht te gaan. Ook werd gisteravond vastgesteld, dat deze etablisse menten 's morgens al om vijf i/ur geopend mogen zijn. Als men daar tenminste behoefte aan heeft, want van een ver- plichtig is uiteraard geen spra ke. De NS is voorlopig nog niet van plan passende veiligheids maatregelen te nemen voor de spoorwegovergang in de Her enstraat. Dit kan geconclu deerd worden uit de woorden van 'burgemeester Van de Wouw op vragen van het raadslid irig. J.H. Dirkse. De beveiliging wordt gewenst door ouders van leerlingen die aan de andere kant van de spoorlijn de sporthal moeten bezoeken. Burgemeester Van de Wouw deelde mee, dat al leen de leerlingen ,van de hoogste .klassen tijdens schoo luren de overgang zullen pas seren en -dat in het begin de politie assistentie zal verlenen. De oudercommissie van de o-- penbare school De Boekhorst is inmiddels een procedure be gonnen tegen de tocht naar de' sporthal. NOORDWIJK. Noordwijks oudste toneelvereniging HTIOS bracht gisteravond in het dorpshuis De Kuip het blijspel „Jongens van de Koopvaardij" op de planken. Daarmee beleefde HTIOS een primeur, want het was voor de eerste maal, dat in de nieu we zaal van het dorpshuis to neel werd opgevoerd. Een af gestampt vol theater heeft er met veel genoegen naar geke ken. Stichtingsvoorzitter Hoeve- naars zorgde voor de introduc- ,;Komt u maar binnen, het is hier gezellig". Een speciaal welkom gold burgemeester en mevrouw Bonnike, die als ere gasten de voorstelling bij- •voonden. In zijn speech signaleerde Hoevenaars een paar onvolko menheden van de nieuwe ac commodatie. Zij waren tijdens de officiële openingsavond aan het licht gekomen: het was vreselijk warm en de ruimte tussen de stoelen is te krap. Het eerste euvel is al verhol pen. „We weten nu hoe het apparaat werkt", aldus Hoeve naar^. Aan de ruimte voor de benen gaat het stichtingsbe stuur ook wat doen. kondigde hij aan, en een deskundige is reeds bezig om een wat ruimè- opzet uit te dokteren. Inmiddels zat „tante Gras in 't hok" (om zonodig voor te zeg gen) en verscheen het eerste tafereel op het terrasje van ,,De Brulboei'-, het zeemansca feetje, waar de wederwaardig heden van de koopvaardij-jon gens zich afspeelden. Verma kelijk waren ze zeker. Zowel Gré, de werkster, als de knap pe dochter Marijke hebben het in stilte voorzien op een ro buuste kapitein. „Een echte man", vindt Marijke. Er ont staan echter allerlei zotte peri- kelen als het scheepsvolk, bui ten medeweten van hun baas, de minnecorrespondentie gaan verzorgen en daarbij abusieve lijk de namen van de dames verwisselen. Een dergelijk stuk van de zee en zeelieden is de ras-tonelis ten van HTIOS op het lijf ge schreven. Sommige typen konden zo van een coaster af gestapt zijn. Natuurgetrouwer kon het niet. Dit geldt even zeer voor de sjofele straatven ter. die regelmatig het cafeetje bezoekt en deelgenoot wordt van de „Liefde op lange af stand", die de beide dames voor de kapitein koesteren. Aan humor ontbrak het even min. Geen namen van «xelle- rende spelers deze keer. Het zouden er,zo'n twintig zijn. Te zamen zorgden zij voor een boeiende en vrolijke toneela vond. Morgenavond, vindt in De Kuip een herhaling plaats. De toegang is gratis. Toegangsbe wijzen zijn te bekomen aan de bar van het dorpshuis, bij de familie A. de Jong-Rijnders. Weteringkade 50 en bij de fa milie J. Brederode, De la Bas- .secour Caanstraat 2. C. L. Raad Voorschoten afgelast H. A. van den Bout nieuwe korpschef politie Noordwijk HAZERSWOUDE Inbre kers hebben vannacht voor 2500 gulden aan gereedschap meegenomen uit een bouw keet bij de in aanbouw zijn de RABO-bank aan de Am bachtsherenweg. Door het verbrenen van het slot is men binnengedrongen. Door de dieven zijn meegeno men: een bandschuurmachine, een electrische schroeven draaier, een spijkermachine en een kleine niethamer. Demonstratie borden voor tunnels aan Zwijgerlaan LEIDEN De Leidse hulp en informatiedienst heeft vanmorgen vroeg borden met leuzen op het kruispudt Willem de Zwijgerlaan/Su- matrastraat geplaatst. De actiegroep wil de gemeente door middel van de borden op de noodzaak van aanleg van fiets- en voetganger stunnels op het gevaarlijke kruispunt wijzen. Onlangs deed zich op het drukke kruispunt -weer een ongeval voor en dat was voor de hulpgroep aanleiding tot actie over te gaan. Het plaat sen van de borden gebeurt in het kader van de woensdag te houden commissievergadering over verkeerszaken. /OORSCHOTENSE BUITENSPORT KAMPT MET VELDENTEKORT 'OORSCHOTEN Diverse _»rtverenigingen in Voor noten kampen met een :nstig tekort aan speel- jimte. Het is vooral de bui- •nsport die door het velden- ikort getroffen wordt. On- inks de een aantal jaren jleden gepleegde heriiide- ling van de voetbalvelden, [de verplaatsing van de hoc keyclub en de uitbreiding in de voorzieningen van :nnisclub „Forescate" is de aanwezige ruimte niet ieer in overeenstemming iet de diverse ledenaantal- n. De plaatselijke hockey- ub en tennisvereniging jn noodgedwongen overge gaan tot het instellen van een ledenstop. Nog meer spe lers op de bestaande velden is bij beide verenigingen een opmogelijke zaak. De vraag is of in Voorschoten de (fi- nancieële) ruimte aanwezig is om nieuwe sportvelden aan te leggen. De verwach- ing is dat het college van burgemeesters en wethoU- in het beleidsplan van )5 de gemeente Voorschoten, jc'dat over twee w^ken zal ver- 1 schijnen, nader op het tekort tan sportaccommodaties in tal gaan. Vooral de jeugd dreigt de dupe van het tekort aan sportvelden te worden. De Mixed Hockey Club Fores- :ate werd in 1962 opgericht. Jarenlang huurde deze club laar velden in het burgemees- er Van der Hoevenpark. Toen leze ruirhte te klein bleek, 51 creeg zij de beschikking over nog een veld op het M.O.C.- errein aan de andere kant ran het dorp. Bij de realisatie /an sportpark Adegeest in 972, betrok Forescate drie erreinen in dit sportpark. Ook Ie voetbalvéreniging Randstad verhuisde van het Van Ier Hoevenpark naar splort-' iark Adegeest. De voetbalver- niging S.V.L.V. bleef in het fan der Hoevenpark gehuis vest en nam de terreinen van landstad Sport over. De in letzelfde park spelende ten- lisvereniging Forescate kon oor de verhuizing van de lockeyclub haar eigen velden litbreiden en zette een nieuw lubhuis neer. Ondanks deze ierhuizingen en uitbreidingen ijn de „nieuwe" accomodaties i alle vier de verenigingen al te klein. Om het gemeentebestuur te- overtuigen van de noodzaak van aanleg van nieuwe hoc keyvelden stelde de hockey club Forescate in 1977 de nota „Forescate quo vadis" op. De nota gaf een duidelijk beeld van het accommodatie-tekort en gaf burgemeester en wet houders een aantal suggesties om dit probleem op te lossen. Bij de club waren toentertijd 420 leden aangesloten en toen al bestond de wachtlijst uit 120 Voorschotenaren. Momenteel telt de club 450 leden maar het aantal wachtenden is nog steeds niet teruggelopen. Het grootste gedeelte van de wach tlijst wordt ingenomen door „aspiranten" (81). „Juist voor deze catagorie is het triest dat ze niet kunnen hockeyen", al dus de voorzitter van de hoc keyclub J.Luns. „Als je op la tere leeftijd goede sportpresta ties wilt leveren, moet je zo jong 'mogelijk beginnen. Juist daarom is het voor deze aspi ranten zö frustrerend dat ze bij ons Voorlopig nog niet aan bod komen". De. oorzaak van het instellen van een wachtlijst, waarvan hij overigens betwij felt dat deze binnen afzienbare tijd terug zal lopen, noemt de heer Luns het tekort aan vel den. „Momenteel beschikken wij over drie grasvelden en een half verhard training sveld. Dit is voor onze 30 spe lende teams veel te weinig. De officieële norm is 6 1/2 elftal per veld wat betekent dat wij nog twee velden erbij zouden moeten hebben willen we de bestaande velden niet kapot spelen". De heer Luns heeft echter goede hoop op een op lossing: „Wanneer de verhui zing van het naast ons terrein gelegen volkstuinencomplex rond is, worden op deze grond drie sportvelden aangelegd. Twee van deze velden zijn voor de Voetbalverenigingen bestemd, de andere is voor ons. Wanneer daar een kunst grasveld zou worden aange legd zijn wij voorlopig uit de zorgen. Daarbij zou het veld overdag gebruikt kunnen wor den voor- bijvoorbeeld de schoolsporten". Een kunstgras veld heeft een capaciteit die gelijk is aan 2 natuurgrasvel- den plus 1 half verhard veld. Of de gemeente echter bereid is 1,2 miljoen voor een kunst grasveld op tafel te leggen is vooralsnog twijfelachtig. Nieuwe tennisvere niging Niet alleen bij de hockey de jongeren de dupe te worden, ook ij de gelijknamige tennis vereniging zijn het de junioren die de grootste lappen krijgen. Op de wachtlijst van de ten nisvereniging staan 350 junio ren en 65 senioren. Mevrouw Van Gogh, secretaresse van Forescate, verwacht niet dat e junioren voor 1983 aan bod zullen komen. „Daarbij willen als tennisvereniging eigenlijk niet groter worden; wij hebben nu ongeveer 1000 eden en we willen het gezellig houden. Het beste zou eigenlijk zijn als er een ieuwe vereniging wordt opgericht die de beschikking krijgt over 5 tot 6 elden", aldus mevrouw Van Gogh. Waar deze velden aangelegd zouden moeten orden, is voor haar ook onduidelijk. „We hebben nu eenmaal niet zoveel grond ver in Voorschoten", e beide Voorschotense voetbal verenigingen S.V.L.V- en Randstad Sport werken iet met vereniging wachtlijsten maar hebben eigenlijk meer leden dan de beschikbare vel den toelaten. De heer Moes man, secretaris van S.V.L.V.": „wij achten het onze sociale taak om mensen die lid willen worden in onze vereniging op te nemen. Daarom hebben wij geen ledenstop ingevoerd. Dit heeft echter wel tot gevolg dat onze velden zwaar overbe- speeld worden; de veld.en staan er dan ook beroerd bij". Tennishal Met de binnensport is het gelukkig heel wat beter ge steld. Alleen badmintonve reniging Vlietwijk heeft een ledenstop in moeten stellen. Het gebrek aan voldoende accommodatie is er de oor zaak van dat 30 mensen hun badminton aspiraties nog even moeten uitstellen. De toekomst van de binnen sport in Voorschoten ziet er overigens gezond uit. Achter de bestaande Sporthal op het voormalige M.O.C. ter rein, is de gemeente van plan een tennishal te bou wen die op particuliere basis geëxploiteerd zal worden. De aanwezigheid van deze tennishal zal de druk op de bestaande sporthal aanzien lijk verlichten. Voolqpig ziet het er echter niet naar uit dat de wachtlijsten van .de sportverenigingen in Voorschoten afgeschaft kun nen worden. Mede door de bouw van de nieuwe wijk „Bijdorp" wordt een toename van het aantal sporters ver wacht; De begroting van de gemeente Voorschoten, die in de raadsvergadering van de cember wordt behandeld, kan, vooral voor wat de buiten sportverenigingen betreft, heel wat vragen beantwoorden. GERT VISSER 2500 gulden aan gereedschap gestolen Graven en gravinnen van het Hollandse Huis Drie commissarissen van de Koningin waren gisteren naar Rijnsburg gekomen voor de doop van het boek 'Graven en grainnen van het Hol landse Huis'. Drs. R.J. de Wit van Noordholland, C. Boertien van Zeeland en mr. M. Vrolijk van Zuidhojjand (van rechts naar links) ontvingen de eerste exemplaren van het boek uit handen van prof. dr. F.W.N. Hugeholtz. De doop vond plaats in het Rijnsburgse raadhuis. Auteur B.K.S. Dijk stra hield hier een lezing met lichtbeelden over zijn werk, waaraan hij 28 jaar geleden was be gonnen. Om de historie nog aanschouwelijker te maken was het wassen beeld van Floris de Vijf de geleend van het museum van Madame Tus- saud. QETERWOUDE De bewoners van Ie Miening hebben b en w van Zoeter- voude een brief geschreven over de 'erkeerstoestand op Miening en Keer- veer. In deze brief betuigen de Mie-, ïingbewoners hun instemming met de ïartekreet van de bewoners van de teerweer. „We herkennen de wan- i loop", zo staat in de brief te lezen. la een reconstructie van de Noordbuurt- eweg en de Miening zullen deze wegen 'en dezer dagen weer voor het verkeer 'pengesteld worden. Door een interpella- ie van Progessief Zoeterwoude aan b en waarin gevraagd wordt om de helft 'an het verkeer voortaan via de Keer teer te leiden, werden de bewoners van H,e Keerweer bang dat de verkeerschaos lie zich daar momenteel afspeelt ook in de toekomst zal blijven bestaan. Liever agen deze bewoners dat de oude toestand weer hersteld wordt en dus dat de Mie ning weer de enige verbindingsweg tussen Leiden en Zoetermeer wordt. Om deze verlangens kenbaar te maken schreven de Keerweermensen een week geleden een brief aan burgemeester en wethouders. De bewoners van de Miening hebben nu op hun beurt een brief geschreven, waar in wordt .aangedrongen op een duidelijk en evenwichtig beleid. Want het is niet een probleem tusen Keerweer- en Mie- ningbewoners, maar alle Zoeterwoudena- ren, in het bijzonder voetgangers, fietsers en schoolgaande jeugd, zijn constant aan enorme gevaren blootgesteld, zo wordt in de brief gesteld. Daarom ziet men de brief van de bewoners van de Keérweef louter als een bewijs van de onhoudbare toe stand. Deze weg is zelfs nog een meter breder dan de Miening (die op een plek zelfs maar 5.70 meter is), er geldt een in- haalverhod en er is een maximum snel heid van 30 km ingesteld, zaken die op de Miening niet haalbaar zijn omdat dit een provinciale weg is. Als meest redelijke oplossing zien de be- vyoners van de Miening het instellen van éénrichtingverkeer op zowel de Keerweer (richting Zoetermeer), als op de Miening (richting Leiden). Bovendien moeten er voetpaden, snelheidsbeperkingen en in- haajverboden gerealiseerd worden, opdat elke Zoeterwoudenaar het minste risico loopt, aldus de bewoners van de Miening. Een en ander zal zonder twijfel uitvoerig, besproken worden, tijdens de komende raadsvergadering op 25 oktober. Een be langrijke rol op de achtergrond zal daarbij omleidingsweg P.W. 17 spelen, omdat als deze weg over 11/2 jaar gereed komt de problemen definitief opgelost zullen zijn. Zo lang kunnen bewoners van Miening en Keerweer echter niet wachten. KROON VERNIETIGT BESLUIT G.S. RIJNSBURG De technische handelsonderneming De Ruyter uit Rijnsburg mag dc opslagplaats voor aggregaten, pijpen, leidingen en dergelijke aan de Vinkenweg behou den. De Kroon heeft hiertoe besloten ija advies van de Raad van State. Daarmee is het besluit vernietigd van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland als zou de opslagplaats ont sierend zijn voor het landschappelijk schoon van Rijnsburg en daarom verboden moeten worden. De handelsonderneming was tegen het besluip van G.S. in be roep gegaan. In de agumentatie voerde de onderneming aan, dat de opslagplaats vanaf de openbare weg nie( zichtbaar was en voor een goede bedrijfsvoerig onmisbaar* zou zijn. Om toch aan de wensen van de overheden tegemoet te komen, zegde firma De Ruyter toe de opslagplaats te omringen met beplanting, zodat de op volle snelheid passerende automobilisten op rijksweg 44 ook de opslagplaats niet zouden kunnen zien. De Kroon heeft het bedrijf in het gelijk gesteld. VOORSCHOTEN Burge meester en wethouders van gemeente Voorschoten, hebben besloten de op 26 ok tober geplande gemeente raadsvergadering wegens het ontbreken van belangrij ke agandapunten niet door te laten gaan. In verband hiermee zullen ook de aangekondigde VVD en CDA fractievergaderingen niet doorgaan. De PvdA/PPR fractievergadering van 25 ok tober gaat wel door. Deze o- penbare bijeenkomst wordt ge houden in „de Werf" ei) begint om 20.00 uur. Ook de D'66 vergadering van woensdag 24 oktober gaat door. Deze bij eenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in het gemeen tehuis. NOORDWIJK Met ingang van 16 december,is de heer H. A. van den Bout uit Leerdam benoemd tot korpschef van politie te Noordwijk. Hij volgt de heer J. F. Basten op, die aan het eind van deze maand het korps in de badplaats met functioneel leeftijdsontslag gaat verlaten. De heer Van den Bout is thans chef van het gemeentelijk poli tiekorps te Leerdam en daarvoor was Jiij werkzaam bij de Rot terdamse politie. De nieuwe korpschef is 55 jaar. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen. LEIDERDORP Het Lei- Aan de uitvoering wordt derdorps Kamerkoor geeft meegewerkt door het Neder- vrijdag 2 november een con cert in de Scheppingskerk aan de van Poelgeestlaan. lands Hervormd Kerkkoor uit Alphen aan de Rijn, de Rijnlandse Orkestvereni ging, de sopraan Els van On- selen en de organist Simon Stelling. Op het programma* staan de „Messe Solenelle" van Charles Gounod en de cantate „Aus tiefer not schrei ich zu Dir" van Mendelssohn. Daarnaast worden werken van J.S.Bach, 'von Herbeck, Schulz én Perti uitgevoerd. Het geheel staat onder leiding van Wim van Meeuwen en Peter Siereveld. Het concert begint om 20.15 uur. De toegangsprijs bedraagt 7,50 gulden voor volwassenen en 5 gulden voor 65 +ers en CJP houders. De toegang skaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk. Hetzelfde programme wordt ook op vrijdag 26 oktober uit gevoerd in de Adventskerk aan de Julianastraat in Alphen aan de Rijn. Voor deze uitvoe ring gelden de zelfde aanvang stijden en toegangsprijzen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7