w F koningen in oorschotens Bijdorp eel duurder an voorzien Lisse zal een zuinig beleid moeten voeren SW-ers blijven werken in Leiderdorpse BURGEMEESTER BERENDS ANTWOORDT OP ALGEMENE BESCHOUWINGEN: rouwentrefpunt in oorhoutse Agnes Oegstgeest optimistisch over nieuwbouw scholen Bewoners protesteren tegen verkeersoverlast LEIDSE COURANT PIKANT KOPERS DREIGEN UIT DE BOOT TE VALLEN JRSCHOTEN De prij- van diverse premie- pwoningen die in de rschotense wijk Bijdorp tuwd gaan worden, zijn uitgevallen dan in te instantie was voor- Met name in de prijzen een aantal huizen die F de Christelijke Wo- jbouwvereniging ge- wd gaan worden, heeft een forse stijging voor- jan. In sommige geval- is deze prijs opgelopen 12.000 gulden boven de ferste instantie genoemde pprijs. Verschillende as- int kopers dreigen nu uit boot te vallen omdat zij loopprijs niet meer kun- opbrengen. De geplande woningen in Bijdorp zullen gebouwd worden door de Christelijke Woningbouwve reniging Voorschoten en de Algemene Woningbouwve reniging Voorschoten. Het is voor beide verenigingen de eerste maal dat zij wonin gen bouwen. In Bijdorp worden 190 premiekoopwo ningen gebouwd. Het ge meenteraadslid Aikens (D'66) heeft het college van burgemeester en wethou ders van Voorschoten vra gen over deze zaak gesteld. De Christelijke Woningbouwvereniging bouwt 92 van de 190 woningen. Nadat de gemeente een aantal gegadigden voor de woningen had aangewezen, werd de lo ting voor de verschillende typen huizen in drie groepen verricht. Op een door de Christelijke Woningbouwvereniging op 2 De huizen in Bijdorp zoals zij eruit zullen gaan zien. oktober belegde bijeenkomst kregen de aspirant-kopers te horen dat de prijs van de woningen 11.000 gulden hoger zou uit vallen dan in eerste instantie was voorge spiegeld. Deze kostenstijging had te ma ken met het feit dat bij de oorspronkelijk genoemde koopprijs enkele kosten niet begroot waren. Zo waren de kostenstijging van de grond, de afkoopsom voor de aan nemer en de duurdere bouwkosten niet ingeschat. Bij elkaar vormde dit een ver hoging van 11.000 gulden die voorname lijk zal drukken op de middenklasse wo ningen. ,,Het is een heel normale zaak dat tussen de eerste gesprekken met de archi tect en de oplevering van de woning een prijsstijging van 10% van de oorspronke lijk overeengekomen prijs optreed", aldus de heer Uyterlinde, voorzitter van de Christelijke Woningbouwvereniging. Nieuwe prijsstijging „Wij hebben met twee van de drie groe pen aspirant kopers uitgebreid contact ge had over hoe het er allemaal uit zou moe ten zien en we hebben beide groepen ko pers er voor gewaarschuwd dat de prijzen wel eens hoger zouden kunnen uitvallen dan toen bekend was. Bij deze twee groe pen bestaat ook begrip voor de prijsstij ging. Bij de derde groep kregen we de na men van de gemeente echter zo laat door dat we nauwelijks met deze mensen over de toekomstige bouw konden praten. Deze groep kopers was dan ook niet voorbereid op de prijsstijging en daar zitten dan ook de meeste afvallers tussen", aldus de heer Uyterlinde. Hij voorspelt overigens nog een prijsstijging omdat de funderingskos- ten hoger zullen uitvallen dan geraamd. In het totaal zullen verschillende wonin gen 12.000 gulden meer gaan kosten. De algemene Woningbouwvereniging heeft ook te kampen met prijsstijgingen. Deze zijn echter niet hoger dan 5000 gul den omdat „wij verschillende kostenstij gingen al in de kostprijs ingeraamd had den", aldus de heer Heesen, voorzitter van de Algemene Woningbouwvereniging. k)ERDORP De ge- Jte Leiderdorp heeft de Dienst Sociale voorziening van de :nte Leiden overeen- ling bereikt over de ieding die moet won ietaald voor de in het en recreatiepark „De Bloemerd" te werk gestel de WSW-ers. Dit deelde wethouder Jaap Bezemer (PvdA) mede tijdens de gisteravond gehouden ver gadering van de commissie financiën. Daarmee is de enkele weken geleden in onze krant veronderstelde vrees dat deze sociaal ge handicapte WSW-ers hun baan zouden verliezen, voorlopig van de baan. Dat deze vrees niet voorbarig is geweest bewijst de keihar de opstelling die wethou der Bezemer heeft ingeno men in de onderhandelin gen met de directie van deze Leidse dienst. „De WSW-ers mogen ons niet meer kosten dan een be drag dat we kwijt zouden zijn, wanneer we de werk zaamheden zouden uitbeste den aan een hoveniersbe drijf", was zijn stelling waar de directie van de WSW voor door de knieën is ge gaan. De gemeente Leider dorp behoeft nu niet meer dan 140.000,- te betalen, in plaats van de 256.000,- die op basis van de ministeriële richtlijnen van ƒ9,44 per uur voor iedere WSW-er op tafel zou moeten komen. „Liefdadigheid is een zaak van de landelijke overheid. Men heeft begrip kunnen op brengen voor het standpunt, dat de gemeente, vanuit zijn verantwoordelijkheid ten op zichte van de gemeenschaps gelden naar de kosten moet kijken. De WSW mag zich niet uit de markt prijzen. Dat js ook het tegenstrijdige in de richtlijnen van Sociale Za ken, dat de vergoedingsrege ling niet tot vermindering van werk voor de WSW-ers mag leiden", zo stelde de heer Bezemer, die overigens voorspelde, dat de minister van Sociale Zaken bij de ko mende begrotingsbehande ling in de kamer de nodige moeilijkheden op dit punt zou krijgen. rstbeeld ierd ttema |r grote belangstelling burgemeester mr. Bos van Katwijk rmiddag het ibeeld van kunstenaar id Bottema onthuld, fiorstbeeld, dat door as afgestudeerde houwer J. Hartman is prdigd, is officieel de gemeente Katwijk honken door de RVS, 1 Tjeerd Bottema in een vignet voor ite, dat nog steeds logmerk van die rneming is. lelegenheid van de jlling van het Ibeeid van de in 1978 drven Bottema, waren manifestaties baniseerd: een ^wedstrijd voor grijkse lagere scholen, georganiseerd door VS, en een kleine tichtstentoonstelling dde werken van de i tenaar door het ibtschap Oud Katwijk. LISSE „Wij zullen een financieel voorzichtig be leid moeten voeren". Dit verklaarde gisteren burge meester Berends van Lisse in antwoord op de algeme ne beschouwingen ter gele genheid van de begroting van volgend jaar. Dat zui nige beleid voor de komen de jaren is op alle be- stuursvlakken merkbaar. Bijvoorbeeld ten aanzien van de westelijke omlei- dingsweg. De provincie springt slordig om met deze voor Lisse zo belang rijke weg. De gemeente heeft al voor tweeeneen- half miljoen gulden aan gronden aangekocht, tegen jaarlijkse rentelasten van RHOUT In een zaaltje aan de achterzijde van Be- lenverzorgingshuis „Agnes" heeft het „Vrouwentref- Voorhout" voorlopig een onderkomen gevonden. Eer- Yas het Trefpunt gehuisvest in de ruimte van jongeren- teit Kontakt ,,'t Hoek" in het Jeugdcentrum aan de horstlaan dat onlangs door brand grotendeels werd oest. erwachting is dat in de toekomst een vaste plaats van sa- comst wordt verkregen in het SEC, het Sociaal Educatief rum'waarvoor vanmiddag de eerste steen is gelegd. Voor de e kinderen die ook van harte welkom zijn is er altijd limo- Behalve de koffie en de gezelligheid wil men dit keer in e groepjes praten over het stuk „Spiegeling" dat de toneel- „Proloog" op 19 september voor het Vrouwentrefpunt gespeeld. Voor de creatieve voruwen is er de mogelijkheid affiches te maken. Inlichtingen: Petra Rouwhorst-van d, Beukenrode 174, tel. 15126. ihaakvereniging „Het Witte Paard start haar seizoen in een We behuizing op de derde verdieping in het nieuwe Bejaar- erzorgingshuis „Agnes". De interne competitie is begonnen *1 in een later stadium worden uitgebreid me* externe deel- in de Leidse Schaakbond. Het nieuwe onderkomen is zo dat er nu ook een aantal nieuwe leden, of mensen die iets schaken afweten, een plaats kunnen vinden op de speela- en. Belangstellenden kunnen zich op dinsdagavond vanaf uur oriënteren. Die dinsdagavond blijft gedurende het hele ien de vaste speelavond. OEGSTGEEST De commissie Onderwijs van de gemeenteraad Oegstgeest toonde zich gisteravond optimistisch over de uitslag van een onderzoek van het mi nisterie naar de kwali teiten van diverse scho len die dringend aan vernieuwing danwel uit breiding toe zijn. Ambte naren van het ministerie zullen dezer dagen De Springplank en De Wil- librordschool zowel op onderwijskundig, bouw technisch als demogra fisch bezien. Dit in ver band met de aanvraag van de gemeente voor nieuwbouw en uitbrei ding. De Springplank is gehuisvest in een houten noodgebouw dat dringend aan vervanging toe is, nieuwbouw van een school aan de Frans Halslaan is door de raad goedgekeurd. De St.- Willibrordschool aan de Rhijn- geesterstraatweg is aan uit breiding toe. Voor de dr. K. Schilderschool aan de Voscuyl is zelfs van een noodsituatie sprake door ruimtegebrek. Wethouder mevr. Blom zei gisteravond aan het eind van deze maand een beslissing van het ministerie op de aanvra gen te verwachten. Die beslis sing werd dan optimistisch te gemoet gezien. De stichting 'Montessori lager onderwijs Oegstgeest en om streken' is bij G.S. in beroep gegaan tegen het gemeentelij ke besluit om geen medewer king te verlenen aan de op richting van een nieuwe school voor montessori-onder- wijs binnen de gemeente. WASSENAAR In een brief aan burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben bewoners van het Wassenaarse buurtschap Ker- kehout geprotesteerd tegen de verkeersoverlast in de Louises- traat. Door het doortrekken van de Persijnlaan en de van Bommellaan wordt deze straat veel drukker bereden dan voorheen, al dus de 34 ondertekenaars van de protest brief. Daarbij ontstaan voor de bewoners, maar vooral voor de kinderen vaak le vensgevaarlijke situaties. De briefschrij vers pleiten bij het gemeentebestuur voor de aanleg van verkeersdrempels om de snelheid van de automobilisten in toom te houden. De schrijvers dringen er bij het college op aan op korte termijn maatrege len te nemen anders zijn akties niet uitge sloten. twee ton. Maar het provin ciale startschot om met de aanleg te beginnen blijft maar uit. „Het gaat te ver om nu de borst maar nat te maken en de weg zelf aan te leggen", merkte burge meester Berends op, „dan stoppen we het nieuwe ge meentehuis als het ware de grond in en lopen de kans de rijksbijdrage van 75 procent te missen". Ten aanzien van de lokale be lastingen merkte de burge meester op, dat verhogingen zo redelijk mogelijk zullen moeten zijn. Verhoging van de toeristenbelasting zag hij niet zitten. Ten aanzien van de rei nigingsrechten wordt het be grip gehanteerd, dat de ver vuiler betaalt. Wethouder v.d. Berg maakte bekend, dat Lisse overweegt een .commissie in te stellen die de descentralisatie van het welzijnsbeleid op de voet gaat volgen. Naar aanlei ding van opmerkingen van het CDA merkte de wethouder op, dat in de nieuwe wijk Meeren- burgfy inderdaad andere nor men zijn gebruikt ten aanzien van de toewijzing van wonin gen dan alleen het achterlaten van goedkope eengezins-wo- n i ngwet woningen Wethouder De Kort noemde het een moeilijke zaak de wo ningbouw in de vrije sector af te remmen. Het beleid blijft in elk geval wel gericht op het verwezenlijken van sociale woningbouw. Een verkeerscir culatieplan voor de gemeente is niet nodig. „We kunnen het best zo redden", merkte de wethouder op waarbij" hij be doelde, dat Lisse geen behoefte heeft aan kostbare adviezen van excterne organisaties. Met betrekking tot de Kanaalstraat -Kapelstraatreconstructie zeg de hij toe een plan tijdens een hoorzitting in november te presenteren. Braakliggende terreinen worden bebouwd: op de plek waar ooit het VVV- kantoor gaat een makelaar bouwen; de hoek Kanaalstraa t/Oranjelaan wordt parkeer ruimte; tegenover de Heulga- lerij worden 16 eengezinsflats gebouwd; de afgebrande schuur in De Engel biedt ruimte voor enkele woningen. Voorts stelde wethouder wei nig heil te zien in de invoering van glascontainers. Wethouder mevrouw Meule- mans sprak uitgebreid over de problemen rond de uitbreiding van het sporpark. Intertijd werd een bedrag van 2,4 mil joen geraamd, terwijl een door de Grondmij ingediend plan als kosten 5,7 miljoen opvoer de. Bezuiniging is derhalve ge boden, weaarbij men wel de geplande wielerbaan wil hand haven. Ook de atletiekbaan moet worden verniewd. Morgen krijgt de raad gelegen heid tot repliek. De vergade ring begint om zeven uur. Klopjacht op ether piraten NOORDWIJK In een geza menlijke klopjacht van de Noordwijkse recherche en de radio-controledienst van de PTT, is gisteravond een ge voelige slag toegebracht aan de ethei^piraterij in de bad plaats. Legio klachten ovèr storingen op radio's, TV-apparatuur, electronische orgels, etc. kwa men de laatste maanden bin nen en dit was aanleiding tot het organiseren van de groot scheepse razzia. Daarbij werd in een zeventiental huizen een inval gedaan. In totaal werden bij de aktie dertig geheime zenders inbeslaggenomen. Men localiseerde in de omge ving van Calorama oók de voornaamste leverancier 'van de clandestiene apparatuur Diens gehele handelsvoorraad werd meegenomen naar het bureau. DONDERDAG 11 OKTOBER 1979 PAGINA 7 „Deze kostenstijging heeft bij onze leden geen onrust teweeg gebracht". Overigens zijn beide voorzitters van mening dat de prijs die de gemeente Voorschoten voor de grond vraagt wel erg hoog is. Oplossing Voor diegenen die uit de bóót dreigen te vallen zal nu een oplossing gezocht moe ten worden. Allereerst zal getracht wor den de mensen in een goedkopere woning onder te brengen .daarnaast bestaat de mogelijkheid dat het gemeentebestuur van Voorschoten de grondprijs alsnog ver laagd. Een derde mogelijkheid is dat in- plaats van de acht. nog niet verkochte, duurdere huizen van de Christelijke Wo ningbouwvereniging goedkopere premie woningen gebouwd gaan worden. Hoewel de heer Uyterlinde hier achter staat ver wacht hij toch niet dat in de bouwplannen nog verandering valt aan te brengen, De heer Aikens (D'66) heeft burgemeester en wethouders de vraag gesteld of zij niet vinden dat het de verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur is om de afge vallen kopers alsnog aan een huis in Bij dorp te helpen. Hij stelt burgemeester en wethouders bovendien de vraag of het college vindt dat de verhoogde koopprij zen door de Christelijke Woningbouwve reniging tijdig genoeg aan de aspirant ko pers kenbaar zijn gemaakt. Het college heeft toegezegd de vragen zo snel moge lijk te beantwoorden. GERT VISSER

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7