Noordse dorp wil verbetering van de verkeerssituatie Katwijkse Buitensluis- bewoners willen rehabilitatie woongebied Badminton- weekeinde in De Tweesprong „SLUIPVRACHTVERKEER LAAT ZEVENHOVEN BEVEN" Eindelijk onderdak voor verkleumende bejaarden Speelvoorzieningen in Rhynenburch-oost E REGIOLEIDSE COURANT ZEVENHOVEN De bewoners van de Noordse Dorpsweg in het Noordse Dorp (gemeente Zevenhoven) zouden graag zien dat de gemeente Zevenho ven zich in zal zetten voor verbetering van de verkeerssituatie zoals deze mo menteel is. Na het aanbrengen van ver- keerssluizen (vernauwingen) in de Si mon van Capelweg en de Noordense Weg in Noorden (gemeente Nieuw koop) kan men, vooral tijdens de spit suren, een verkeerstoename merken die zich met name toespitst op vracht verkeer. Veel schoolgaande, jeugdige wielrijders zien deze vrachtauto's liever gaan dan ko men. „Ze moeten ze allemaal weghouden, ze rijden vreselijk hard en ze rijden je haast ondersteboven", aldus een 15-jarige Noordse Dorpswegbewoner. Ook de ande re bewoners spuien hun grieven: „Er wordt hier vaak onverantwoord hard ge reden. Je begrijpt niet dat die mensen al leen maar aan zichzelf denken. Als je weet dat er aan de Noordse Dorpsweg veel schoolgaande kinderen wonen, dan vraag je je wel eens af, of de borden van 50 km maximum snelheid en „Denk om onze kinderen" nog invloed hebben op het gemotoriseerde verkeer. Het zijn niet alleen buitenstaanders die het gevaar ver oorzaken, maar ook eigen bewoners, met name een aantal kwekers die gejaagd naar en van de veiling in Aalsmeer „racen". De heer R. de Waal van gemeentewerken Zevenhoven zegt er het volgende over: „Er wordt nauwlettend gevolgd hoe de verkeerssituatie aan de Noorse Dorpsweg is en zich ontwikkelt. Men is over deze si tuatie met een regionale verkeerstudie be zig. Er zijn nog geen concrete gegevens beschikbaar". Er is een druk bezet politieapparaat, zodat de gemeente Zevenhoven maar 1 a 2 keer per maand aan de beurt komt voor ver keerscontrole. Tijdens de laatste openbare gemeente raadsvergadering heeft de heer W. Kem penaar (CDA) tijdens de rondvraag de si tuatie nog weer eens naar voren gescho ven. Burgemeester J. Wagenaar heeft de heer Kempenaar toegezegd dat b en w de zaak nader zullen bekijken. De CDA-er is wel voorstander van de aanleg van verkeerssluizen in de Noordse Dorpsweg. Volgens hem werken ze af remmend en zullen hopelijk toch de ver keerssnelheid over de hele weg doen af- Over de wegverbetering aan de Simon van Capelweg en de Noordense Weg ver telt initiatiefnemer voor deze wegvers- mellingen de heer J. Lases uit Noorden: „Deze wegverbetering is tot stand geko men nadat .zich in 1978 enige droevige on gevallen hebben voorgedaan. Drie men sen, waaronder mijn eigen dochter, kwa men om bij deze ongelukken. Ook vielen er nogal eens lichte en ernstig gewonden bij aanrijdingen". „Ik wilde mij na deze gebeurtenissen ex tra inzetten voor verbetering van de weg om de leefbaarheid ten koste van de auto te bevorderen en de kans op een ongeluk zo klein mogelijk te houden. Er gaat veel verkeer langs deze weg. Buiten de be bouwde kom rijdt men over het algemeen nogal hard en als men dan de bebouwde kom binnenrijdt, handhaaft men die snel heid. De oude situatie leende zich daar ook voor". Voor de bescherming van de voetgangers en de fietsers moest er maar een oplossing gezocht worden. De gemeente Nieuwkoop heeft toen kontakt opgenomen met de heer Rietveld, chef van Provinciale Wa- Informatieavond over bestemming dorpskern Warmond WARMOND Het gemeen- tebestuur van Warmond or ganiseert vanavond een in formatieavond over de in spraakprocedure met betrek king tot het bestemmings plan „bebouwde kom". Dit bestemmingsplan, waar van verschillende delen al vastgesteld zijn, zal voorname lijk betrekking hebben op de oude dorpskern. Op de infor matieavond zal informatie ge geven worden over de toe komstige inspraakprocedure. Daarbij wordt een informatie map met een vragenlijst uitge reikt die geïnteresseerden de mogelijkheid biedt nu al hun mening kenbaar te maken. De bijeenkomst wordt gehou den in gebouw „de Zon" aan de Warmondse Dorpsstraat. De vergadering begint om acht Onderscheiding in Wassenaar WASSENAAR De heer J.Gras heeft gistermiddag uit handen van burgemees ter mr. K. Staab een konink lijke onderscheiding ontvan gen. Dc heer Gras kreeg de onderscheiding in verband met zijn 40-jarig jubileum bij de plaatwerkerij Slot boom in Katwijk. De jubilaris kwam als leerling plaatwerker in dienst bij het bedrijf, dat destijds aan de Wassenaarse Kerkstraat was gevestigd. Tegenwoordig is de heer Gras een van de beste vaklieden van het bedrijf. Hij kreeg een bronzen eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Rookverbod bij Jeugdraad Hazerswoude De leden van de Jeugdraad Hazerswoude zullen in hun vergaderingen voortaan niet meer roken. Een op de laatst gehouden bijeen komst door G. J. A. van Eijk gedaan voorstel in deze rich ting werd met algemene stem men aangenomen. Het pu bliek, dat eventueel zitting neemt op de publieke tribune, is het op vergadéringen van deze raad eveneens verboden om dc vlam in de pijp, sigaar of sigaret te steken. In de Jeugdraad is een drasti scher maatregel genomen wat betreft het miniseren van het roken dan in, bij voorbeeld, de gemeenteraad. Daar is, op voorstel van de PvdA-PPR- fractie, overgegaan tot de plaatsing van een bord in de raadszaal, waarin wordt ver zocht het roken te beperken. Katwijk De bewonersvereniging „Buitensluis" heeft zich opnieuw tot het Katwijkse college van b en w ge richt, om een definitief antwoord te krijgen op haar vraag het woongebied tussen de E.A. Borgerstraat en de Oude Buitensluisstraat om te zetten in reha bilitatie. De gemeente had eerder te kennen gegeven dit gebied te willen sa neren, maar de Rijksoverheid wenst daar geen medewerking aan te verle nen, zodat Katwijk zelf bijna 2 miljoen voor sloop en aankoop moet opbren gen. De buurtbewoners zijn het lange wachten beu, vooral omdat er geen on derhoud aan de woningen kan plaats vinden, en omdat een aantal woningen leeg staat, wat een negatieve werking op het aangezicht van de buurt heeft. De woonwijk „Buitensluis" heeft vlak na de oorlog een saneringsbestemming ge kregen. Van af die tijd werd pand na pand zo successievelijk door de gemeente opgekocht. Dit leidde er toe dat de ge meente inmiddels 50 van het huizenbes tand in handen heeft. Een aantal van die huizen is verhuurd, een ander gedeelte heeft een „wisselwoning"-funktie en de rest staat leeg: zichzelf te saneren. Na heel wat onderhandelingen en samenspraak met de gemeente (hoofdzakelijk wethou der J. van Dijk) is de buurtvereniging met het verzoek gekomen de saneringsbestem ming om te zetten in rehabilitatie. Op dit verzoek dat de gemeenteraad van Katwijk in handen gesteld heeft van het college, is nog steeds geen officieel ant woord gekomen. Vandaar dat de bewo nersvereniging nogmaals een klemmend verzoek aan de gemeenteraad richt om de saneringsplannen definitief terug te ne- Woordvoerder en voorzitter van de bewo nersvereniging E. Pompe licht de achter grond nog enigszins toe. „Het Ministerie ziet de noodzaak van Saneren niet in, vandaar dat de subsidie op de sanering een lachertje gaat worden. Het gevolg daarvan is dat de gemeente wel kan zeg gen dat ze gaat saneren, maar dat valt fi nanced toch niet te realiseren. WOUBRUGGE De heer en mevrouw Ra venhorst van het Weteringpad krijgen als nog een bejaardenwoning in het centrum „Thuisweide" toegewezen. Een van de huidi ge bewoners van „Thuisweide" vertrekt voor de winter, waardoor het bejaarde Wou- brugse echtpaar onder de pannen is voordat het echt koud wordt. De heer en mevrouw Ravenhorst leven in hun woning aan het Weteringpad in erbarmelijke omstandigheden, vooral bij vorst. Dan is het zo koud dat zij met de sneeuw op de dekens sla pen. In het voorjaar kwam aan het licht dat het echtpaar Ravenhorst bij de toewijzing uit de boot was gevallen. Hierdoor ontstond nogal beroering in de gemeenteraad. Het PvdA raadslid Vos overwoog het college over deze zaak te interpelleren. Het colleg deelde mee dat het niet op de hoogte 1 weest van de erbarmelijke omstandighedei waarin het echtpaar verkeerde. Nu is er onverwacht toch f heer en mevrouw Ravenhorst. De heer Vc heeft het er evenwel niet bij laten zitten. H heeft bij de minister van CRM geprotesteerd tt gen de gevolgde procedure bij de woningtoewi zing voor de „Thuisweide". De minister hee inmiddels schriftelijke vragen aan het gemeer tebestuur over de gang van zaken gesteld. Roelofarendsveen Van vrij dagavond tot zondagavond gonsde het van de badminto- nactiviteiten in sporthal De Tweesprong in Roelofsarend- sveen. Badmintonclub Apollo hield er haar eerst invitatie- tournooi. Zowel in de enkel als de dubbelspelen werd fer vent gestreden om de bekers door spelers en speelsters van de badmintonclubs Gamepo- int. Leiden Merenwieck, Hil- legom, Rijnsburg, Lisse Kic kers en Apollo. De deelne mers waren ingedeeld in twee speelsterktegroepen. Bij de meeste tournooien wordt met een afvalsysteem gewerkt. Apollo had gekozen voor inde ling in poules wat door de deelnemers zeer werd gewaar deerd omdat men nu minstens 3 of 4 partijen kon spelen. In zijn dankwoord aan de or ganiserende vereniging het slot van h roemde voorzitter Heetveld van Gamepoint de perfecte or ganisatie. Hij benadrukte bo venal de grote mate van spor tiviteit die de deelnemers tij dens het tournooi hadden ge toond. Voorzitter Hans Smits van Apollo reikte de bekers uit en kondigde aan dat Apollo zo dat maar enigszins kan, vol gend jaar haar tweede tour nooi zal organiseren. Hij sprak de wens uit dat alle deelne mers dan naar Roelofsarend- sveen zullen terugkeren. De finale in het herenenkel spel (in de groep spelers 2e t/m 4e klasse districtcompeti tie) was een volledige Apollo aangelegenheid. Ton de Jong die al vele badmintonlauwe- ren heeft geoogst, kon de aan stormende jeugd in de persoon HAZERSWOUDE De dienst gemeentewerken uit Hazerswoude treft voorberei dingen, om speelvoorzienin gen te plaatsen in de Mozart- laan en het Schubertplantsoen in de wijk Rhynenburch-oost. Tevens is genoemde dienst doende om een speelveld te re aliseren in de omgeving van de Chopinlaan/Joseph Haydn- laan in de componistenbuurt. Aanvankelijk lag het in de be doeling om ook aan de Wouter Crabethstraat (in Zuid) speel voorzieningen aan te brengen. Omwonenden hebben dusda nige bezwaren naar voren ge bracht, dat van deze plannen is afgezien. van André Nieuwenhuizen afstand houden en nam de b ker voor de eerste prijs naar huis. Het damesenkelsp werd een enerverende tussen Ellie Tuithof (Rijn burg) en Brigitte Korteka; (Apollo). Die Ellie uiteindeli in haar voordeel besliste. Ook de herendubbel deed vele toeschouwers op de tribi ne regelmatig de adem inhoi den. Cees L'ami en Rino Ka ker (Apollo) triomfeerden i eindelijk over J Massaan en Smakman (Lisse). De overige uitslagen in d groep: damesdubbel 1. C. Ba ning /E. Tuithof (Rijnsburg) C. Olijerhoek/J. Steenvoorde (Apollo) gemengd: 1. C mi/B. Kortekaas (Apollo) 2. Plug/E. Tuithof (Rijnsbürg De uitslagen in de groep sp Iers 5e klasse districtscompet tie en recreatiespele'rs luiende damesenkel: 1. M. v.d. Apollo 2. M. Plug Rijnsbur Herenenkel: 1. W. d. Zoete G mepoing 2. A. Hazenoot Rijn burg. Damesdubbel 1. L. Hei zen/M. Roo Roosendaal Ki kers 2. J. Noort/M. Plug Rijn burg. Herendubbel: 1. T Boom/ J. v.d. Willik Apollo W. de Zoete/W. Barkmeiji Gamepoint. Gemengd dubbf 1. J. v. Nassau/H. Keimlir Gamepoint 2. H. Rodei huis/M. Beerlage Merenwiec De dagmarktwisselbeker de ploeg met het hoogste g middelde percentage prijswii naars werd door de heer Kennis uitgereikt aan Kicke. Leimuiden. DINSDAG 2 OKTOBER 1979 PAGINA terstaat, en deze beloofde een onderzoek in te stellen naar wegverbetering. Men kon echter niets bevredigends vinden; het idee van drempels aanbrengen werd afge wezen daar men met veengrond te maken heeft. Versmallingen Een werkgroep, bestaande uit de heren Kolmer en Van Weerthuizen van ge meentewerken Nieuwkoop, de heer De Jong van het V.B.V. (Verbond Bescher ming Voetgangers), de heer Nysink van de A.N.W.B., de heer Schuit van Ver keersveiligheid en de heer Rietveld van de provincie Zuid-Holland, werd in het leven geroepen en kreeg als taak de situa tie te bestuderen met als einddoel ver smallingen aanbrengen, en dan wel op punten die zich daarvoor lenen. De werk groep kwam voorlopig tot drie wegvers mallingen, twee aan de Noordense Weg en een aan de Simon van Capelweg. Deze drie zijn inmiddels aangelegd". De werk groep is nog steeds bezig met verdere plannen omtrent aanleg van sluizen. In oktober zal er overleg gepleegd worden over nog vijf sluizen. De heer Van Weer thuizen, lid van de werkgroep, kan er al iets meer over vertellen: „Wij zoeken naar logische vernauwingen in de weg, plaat sen waar de sluizen echt functioneren, zoals bij het fietspad naar de Hoge Dijk en de doorsteek van het fietspad naar de Kerklaan. Het ligt in de bedoeling in de Simon van Capelweg drie en in de Voor weg twee sluizen aan te brengen". De automobilisten worden gedwongen langzamer te rijden. Men moet voor de sluizen tijdig afremmen en elkaar de ruimte geven. De direktie Verkeersveilig heid heeft geadviseerd geen borden te plaatsen wie voorrang heeft of moet ver- -- De verkeerssluis in Noorden. lenen, om zo het effect van de sluizen te verhogen. Noordense huis Aansluitend hierop wil ik zeggen dat de provincie Utrecht bezig is met plannen tot verbetering van het „Noordense Kruis" (kruispunt Uitweg, Ir. Nysinghweg, Noordse Dorpsweg en Voorweg). Uit waarnemingen is geconstateerd dat, bij dit toch wel moeilijk liggende kruispunt, de weggebruiker vaak twijfelt welke richting genomen moet worden", aldus de heer Van Weerthuizen. Aan het „Noordense Kruis", waarbij de drie gemeentes Nieuw koop, Wilnis en Zevenhoven betrokken zijn, wordt hard gewerkt door de heer Kuiten van Provinciale Waterstaat van Utrecht „Er worden thans schetsontwer pen gemaakt die dit jaar nog rond moeten zijn. De ontwerpen zullen worden voorge legd aan <je drie betreffende gemeentes en de provincie Zuid-Holland. Ieder kan dan voor zich de zaak intern bekijken en zien hoe 't valt binnen de urgentie van de ei gen gemeente. Een ander punt is of wijzi ging wel of niet financieel haalbaar is. Dat hangt van het budget van de gemeentes af. Begin volgend jaar zal een ontwerpplan gemaakt kunnen worden. Eigenlijk heeft de provincie Utrecht niets te maken met dit kruispunt, maar wij wil len toch graag meedenken en meepraten. Wij komen met een provinciale weg op d provincie Zuid-Holland af en voelen c als overheid verantwoordelijk voor wat met het verdere verloop van de weg ge beurt. De provinciegrens ligt vlak voor di vervelende kruispunt. Er zijn reeds tellingen verricht en geble ken is, dat per dag plm. 900 fietsers di kruispunt passeren. Men is met een onge vallenonderzoek bezig. De analyse is ech ter nog niet helemaal afgerond. De afdeling „ontwerp" werkt op het ogen blik mogelijkheden tot verbetering i is tijd nodig, veel tijd. Men moet doordacht te werk gaan en zich niet haasten. Geduld van de kant van de be is wel gewenst".

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4