Het zal lukken tegen Everton Waterpoloteam té geconcentreerd SABOTAGE? U kunt ze nu kopen. MICHEL VAN DE KORPUT: Staatsloten? SPORTWERELD Ajax nog niet wakker NEDERLAAG TEGEN SPANJE (3-4) SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 2 OKTOBER 1979 PAGINA 12 g ROTTERDAM Ir het bij Breda lig gend dorpje Wagen berg is nog ruimte voor de jeugd om op straat te voetballen. En daar komen dik wijls heel goede voetballertjes uit voort. Michel van de Korput is er zo een. Hij woont er nog en ziet dagelijks de dorpsjeugd op de pleintjes voetballen. Zeven jaar geleden kwam hij naar Fey- enoord toen hij was opgevallen in het Nederlands jeug- delftal voor 14- en 15-jarigen. Hij door liep de hele vader landse voetbal- school en vorige week woensdag speelde hij een deel van Nederland-Bel- gië mee. Over die blamerende wed strijd praat Michel van de Korput liever niet meer. In het spelershonk van Feye- noord is trouwens Feyenoord- Ajax van afgelopen zaterdag HET gesprek, een duel waaro ver ook de spelers niet uitge sproken raken. Maar elders staat al het video-apparaat ge reed om Feyenoord-Everton af te draaien. Trainer Vaclav Je- zek zal, zoals hij voor de ont moeting van Ajax deed, de wedstrijd van morgen, de tweede uit de eerste ronde van het UEFA-Cuptoernooi, hele maal „uitkruisen". Over Feye- noordAjax en het duel met Everton praat Michel van de Korput, twee weken geleden .23 jaar geworden, afkomstig van VWC uit Wagenberg en bezig aan zijn laatste van de „BIJ EVERTON ZULLEN WE COUNTEREN, EN DAT KUNNEN WE „Eigenlijk moeten we nu al helemaal bezig z'ijn met Ever ton maar we zijn nog niet los van de wedstrijd tegen Ajax. Ja, je mag zeggen dat Jezek dat duel tevoren geheel heeft uitgekruist en omdat iedereen, zonder uitzondering, zich aan de opdracht heeft gehouden, kon het niet fout gaan. Als je dan ook nog snel twee doel punten maakt, krijg je vleu gels. We waren zelfs helemaal niet moe na afloop". Terzijde merkt Ben Wijnstekers met Wim Janssen en Michel van de Korput behorend tof de se lectie van bondscoach Jan Zwartkruis - op: „We hadden nog vijf uur door kunnen gaan. Zo lekker liep alles". Na het gejaagde spel tegen Everton, na de slechte wed strijd tegen Excelsior voor de competitie, ineens die briljante opvoering tegen Ajax. Ze heb ben het er zelf ook over gehad maar komen er niet uit. Er waren factoren die een speler over zichzelf heen tillen: te-; genstander Ajax, een volle Kuip en (weer) die twee doel punten binnen elf minuten. De vraag die eenieder bezig houdt is of Feyenoord die vorm morgen ook in Liverpool zal tonen. Michel van de Korput: „Dan kom je in de theorie terecht. Everton heeft hier het verde digend spelletje heel uitge kookt gespeeld maar dat we geen doelpunt tegen hebben gekregen is van grote waarde. We zijn sterk in de counter met onze snelle aanvallers en daarvan zullen we het toch wel moeten hebben in deze tweede wedstrijd als Everton de achterstand van 1-0 onge daan moet maken. Maar je weet het nooit. Je kunt uit gaan van een concept maar als Everton gauw. scoort, kun je je daaraan misschien niet meer houden. Ajax hèd natuurlijk ook een tactiek maar die werd helemaal omver gegooid door die snelle 2-0". „Everton speelde met twee spitsen maar die waren dek sels lastig, vooral die Eastoe. Verder vond ik Kidd en Bai ley erg goed spelen. Maar bij ons draaien we ook allemaal goed. Er zijn soms ogenschijn lijk kleine dingen die het spel van iemand beïnvloeden. Sinds Jan van Deinsen in de Betuwe woont en René Notten weer in het oosten, is hun vorm enorm gestegen. Die kun je toch niet uit het elftal laten? En wat mezelf betreft ben ik ook best tevreden. Het is waar, dat ik vroeger wat speelser was. Pat kon ook als laatste man. Dan heb je meer tijd. Als voorstopper - en het maakt me niets uit of- ik op die positie speel of-als laatste man, ik heb geen énkele voorkeur - speel je directer. Trouwens, als je op het veld moet nadenken, ben je al te laat. Maar ik ben in derdaad soberder gaan spe len". hij al uit. Het Brabantse elftal was snel gehaald en toen hij geëtaleerd werd in Nederland se jeugdelftallen kwamen de grote clubs. „Ik kon kiezen tussen NAC en Feyenoord. In Breda moest ik 's avonds trai nen, bij Feyenoord kon" dat in de middag en dat had de voor keur. Ik ben moet ik zeggen, geen Feyenoorder in hart en nieren. Ik ben full prof. Er is wel eens bij me thuis aan de bel getrokken door andere clubs maar tot eind van dit sei zoen zit ik bij Feyenoord. Dan zien we wel. Als er een heel goed aanbod komt, ben ik wel weg. Ik heb in mijn contract staan dat een buitenlandse club niet meer hoeft te betalen dan een in Nederland. Dat was het enige wat Cor Coster er voor me uit Won slepen". „Ja, natuurlijk moet je je laten adviseren. Ik was toch veel te jong Om dat zelf te doen. Ik doe er niets bij. Andere jon gens die het wel doen, komen dikwijls in de problemen. Als ik zou studeren, zou ik toch niet steeds naar school kun nen. Dan kun je het beter niet doen. Wat er later gebeurt, zie ik wel. Ik was metaalbewer ker maar ik denk niet dat ik daarin terug ga. Misschien een zaak, misschien verder in'de voetballerij, het is nog zo ver weg". Everton is dichtbij en de stemming in de groep is op timistisch. „We hebben een leuke groep. Er wordt wat af gelachen. Mannen als Van Deinsen en Van der Lem zijn onbetaalbaar voor de groep. Zulke moet je erbij hebben. Het is ook een fac tor die niet verwaarloosd mag worden. Als je je pret tig voelt, gaat het voetballen Michel van de Korput (tweede van rechts) bezig aan het laatste van de vier contractja ren bij Feyenoord. beter. En na die wedstrijd van zaterdag hebben we het el dat ook Everton zal fevoel „Het zou beroerd zijn als we, vooral na zaterdag, uit het UEFA Cuptoernooi gewipt zouden worden. Dat moeten we met zijn allen natuurlijk voorkomen. Daar draagt ie dereen zijn steentje toe bij, al staan er altijd wel een paar meer in de belangstelling. Neem nou André Stafleu. Ik zeg dat hij voor Feyenoord een klassevoetballer is. Als ik een keer naar voren ga, néémt hij over maar dat doet hij ook op andere posities. Dat pakt hij erbij. André Stafleu knapt veel vuil werk op maar dat wordt niet altijd opgemerkt. Neem Iwan Nielsen. Is die even snel geacclimatiseerd? Mag die jongen misschien wij aan hem?". „Nu gaan we de video van Feyenoord-Everton bekijken. Dan zal Jezek ons wel precies zeggen wat er niet goed is ge weest en daarop stemt hij zijn opdrachten af. Vervelend, die. opdrachten? Welnee, het is je vak en je wordt er toch voor betaald. Het zal in Liverpool niet meer voorkomen dat we met dat uitgekiend verdedigen van Everton geen raad meer weten, zoals thuis gebeurde. We speelden bovendien voor zichtig omdat we geen tegen-' doelpunt wilden. Ach, voetbal len is theoretisch zo gemakke lijk. Als je het balletje maar. waarheid als een koe die niet laat gaan, is er niets aan de voor het eerst wordt gedebi- hand. Dat het op het veld wel teerd. Ik verwacht drie Spitsen eens anders uitpakt, is natuur- bij Everton, dat zal aanvallen, lijk ook waar. Je kunt einde- Nou, dan counteren wij toch. loos praten maar het moet op En dat kunnen we het veld gebeuren, ook al een HERMAN VAN BERGEM CHIPPENHAM In de autobus, die het Zuid- afrikaanse rugbyteam de „Barbarians" ver voerde, is gisteren op snelweg M4 in de buurt van de Engelse plaats Chippenham brand uit gebroken, die het voertuig in lichterlaaie zette. De bus brandde geheel uit. Spelers en officials, konden het voertuig tijdig verlaten en bleven ongedeerd. De oorzaak van de brand, die in de motor ontstond, is nog niet bekend. De Zuidafrikaanse ploeg, waar zowel blanken als zwarten in zitten, werd bij aankomst op de lucht haven Heathrow opgewacht door een klein aantal demonstranten. De Barbarians waren op weg naar Devon, waar zij morgenmiddag hun eerste wedstrijd spelen. ADVERTENTIE 'VL.i Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070-653955. Speel mee in de Staatsloterij. Elke maand 30 miljoen aan prijzen. ROTTERDAM De Belg Deswert is op 5 november scheids rechter in het gevecht om het Europees bokskampioenschap in het halfzwaargewicht tussen Rudi Koopmans en zijn officiële Franse uitdager Hocine Tafer. TORONTO Geoff Hunt heeft 3, ASUNCION In Asuncion hebben Victor Pecci en Jimmy Connors de finale bereikt. In de halve eindstrijd versloeg de Pa- raguaan Eddie Dibbs met 63, 64. Connors ontdeed zich van Guillermo Vilas met de cijfers 75, 63. Dè finale van het toer nooi in San Francisco leverde een zege op voor John McEnroe. De New Yorker versloeg in de eindstrijd zijn vaste dubbelspel- partner Petjr Fleming met 4—6, 7—5, 6—2. LONDEN Johan Heins heeft gisteren op Argonaut het eerste onderdeel van de „Paard van het jaarshow" in Londen gewon- DEVENTER Paul van der Meeren, doelman tot 1 januari gehuurd door Go Ahead Eagles. AMSTERDAM De gese ling van Ajax in de Rotter damse Kuipzaterdaga heeft zijn sporen achterge laten. De evaluatie die plaatsvond tussen de spe lersgroep en het trainersduc Leo Beenhakker en Bobby Haarms, nadat Cor Brom uit de Watergraafsmeer wai vertrokken, leek een helen de werking te hebben op de Amsterdamse prestatielijst. In competitieverband AZ '67 het slachtoffer werd HJK al na het eerste deel van de Europese vloer geveegd. In Rotterdam was niet Ajax maar Feyenoord de ploeg die zich aan zijn tegenstan der vastbeet en alle regis ters opentrok. Leo Been hakker: „In aanleg hebben wij het beste materiaal van Nederland". Gelijk heeft hij, de niet te benijden tech nische leidsman van Ajax. Maar ook Beenhakker weet drommels goed waar schoen wringt binnen zijn spelersgroep. „Aan kw teit alleen heeft de pu echter niet voldoende, zal keihard moeten worden geknokt zoals Feyenoord •aantoonde. Kwalitatief ren Ajax en Feyenoord elkaar gewaagd, maar Ajax verloor ongelooflijk ver diend, gewoonweg omdat Feyenoord via die optimale inzet resultaat afdwong". „Ik hou van temperament volle jongens", riep Been hakker gistermiddag na af-1 loop van de training. „Een\ groep die telkens in brand staat wanneer zij het veld ingaat en moet worden ge remd door haar trainer om te vermijden dat zij zichzelf ment heeft de selectie Ajax niet. De optater dieI 1 Feyenoord zaterdagavond 1 uitdeelde, was vreselijk t hard, maar klaarblijkelijk} t niet hard genoeg om enkelel s Ajacieden volledig wakker^ te schudden. Leo Been hak- f™ ker kreeg tijdens de trainiri-[~~ gen van zondag en gisterenï namelijk de indruk, dat en kele spelers gelaten overh het bijveld meehobbelden. j druk maken, ondan pak slaag in Rotterdam. Met die problematiek ben ik bezig". Enkele Ajacieden zijn der halve nog altiid blasé. „Ik% zal moeten kijken bij welke spelers de klok nog terug is te draaien en bij dergelijke houding chror. nisch is. Mogelijke oplossin gen komen misschien uit de jeugd. Al een half jaar pochen we met onze jongeren. Vorig jaar hadden we vijf UEFA -in tern a tica nals en ook dit jaar hetzelf: de aantal. Het inpassen van die jongeren zal toch eens een keer moeten gebeuren". Eén van de eerste voorbeel den is Ton Blanker geweest, die door een ware golf van publiciteit uit vo raakt. „Ton is een nuchterè jongen, maar he veel voor hem". j Ondanks dat er nog maar[I. nauwelijks kaarten voor hét*iC Europa Cup 1-duel tegen HJK morgenavond zijn ver-ÏJf kocht, wenst Leo Beenhak-r ker van zijn pupillen eenb- klinkend resultaat. „De toe- EW- schouwers die komen, moe-1 ten een gave show voorge- UU schoteld krijgen. Die spelers \r die dat niet begrijpen en ertSj daarom ook niet naar zullen handelen, zullen dan tot de categorie hopeloze gevallen behoren ERIK VISSER fc lut HU AR Met beheerste gezich ten accepteerde de waterpolo- ploeg de nederlaag. Na afloop van de topper tegen Spanje op het Joegoslavische eiland Huar stond 4-3 op het electronische scorebord. Juiste cijfers, dat wel. Voor de wedstrijd had coach Trumbic best willen tekenen voor verlies met deze cijfers, maar achteraf niet meer. De we tenschap zo vreselijk dicht bij een gelijkspel te zijn geweest was moeilijk te verteren. Het nationale waterpolo maakt moeilijke tijden door. Het heeft dringend een pas sende reddingsgordel nodig, want anders is de kans niet denkbeeldig dat de fina- le-ronde van het Olympisch toernooi in Moskou niet gehaald wordt. De poïo-sectie van de KNZB, jarenlang een rimpelloze vijver in de normaal ru moerige sportwereld, heeft de laatste ja ren uitsluitend tegenslagen en de laatste maanden uitsluitend rellen gekend. Na de verrassend derde plaats op de Spe len in Montreal nu drie jaar geleden ^volgden een vierde plaats op de Eurppe- se en een zevende op de Wereldkampi oenschappen. Prestaties waarmee water- poloënd Oranje best voor de dag kon-ko men, maar toen volgde de diepe tuime ling in West-Berlijn, waar een 13e plaats tussen polo-anonimi hetresultaat was. Daar werd de illusie getorpedeerd dat Nederland zich rechtstreeks voor Mos kou zou kunnen plaatsen. Een bescha mende toestand en herstel leek nauwe lijks mogelijk omdat er een conflict ont stond tussen AZC, hofleverancier van het Nederlandse zevental en de waterpo- lo-leiding bestaande uit Trumbic en Lichtenveldt. AZC wilde graag een trip maken naar Australië maar de bond hield vast aan een nationaal trainings kamp. Er zijn natuurlijk aan weerszijden fouten gemaakt. De zwembond, die ja renlang een uiterst welwillende houding tegenover de clubbesturen had aangeno men, stelde zich ineens zeer star op, maar ook AZC hield het been stijf. Het hele drama, want dat is het, had tot gevolg dat vier Alphense spelers be dankten nog langer voor het Nederland se zevental uit te komen. Onder hen ook Gijze, Stroboer en Tonnie Buunk, die een uiterst belangrijk aandeel hadden' gehad in het bronzen succes van Montre al. Daarmee leek het doek over het Ne derlandse waterpolo gevallen, want slechts weinigen geloofden aan de natio nale kansen alsnog Moskou te halen. Trumbic, dé onverbetelijke optimist, bleef echter hopen. De Joegoslaag, in ei gen land een groot sportidool bouwde voor de derde keer in drie jaar tijd een heersen, moet Nederland minimaal vier de van de zeven deelnemende landen worden om door te mogen naar het Mondiale toernooi waarvan de vijf beste naties zich kwalificeren. Nederland speelt in dit toémooi zelfs met twee de butanten. Dat lijkt echter allemaal niet zo belangrijk want door de affaires van de laatste tijd is deze ploeg, die pas 15 da gen voor dit belangrijke toernooi defini- tiëf geformeerd kon worden, mentaal ui terst geladen. De indruk werd gisteren in de wedstrijd tegen Spanje zelfs ge- •wekt dat de waterpóloërs overgeconcen treerd zijn. Wereldklasse Van de zes tegenstanders vreesde Ne derland Spanje het meeste. De statis tiek van de laatste jaren toont aan dat de Spanjaarden sterker zijn ge worden dan het Oranje-team. Het in ternationale toernooi in augustus in Drachten leverde daarvan nog het bewijs. Spanje zegevierde toen met 7-5 over Nederland, dat toen nog wel de beschikking had over de AZC- vrijwel nieuwe Nederlandse ploeg op., lijn was het al niet anders geweest. Voor de derde keer inderdaad, want na Trumbick bouwcje een nieuw team rond Montreal had een ware leegloop plaats- Jan-Evert Veer maar ook met een groot gevonden en na het onthutsend slecht aantal jeugdige spelers. Hier in Huar, verlopen wereldkampioenschap in Ber- waar de subtropén nog nadrukkelijk dissidenten. Vijf van die zeven tegen treffers werden toen geproduceerd door Manuel Estiarte, een jongen van 19 jaar, die kan uitgroeien toe een ster van wereldklasse. Hoe goed hij nu al is en hoe gevaarlijk als schutter beweest Estiarte al in de eer ste periode. Twee treffers, eéntje na een combinatie en een met een loepzuiver afstandsschot, zetten Nederland op een achterstand van 2-0. De vaderlandse in breng was gering. Afgezien van een schot van Noordegraaf, dat bijna een doelpunt opleverde, was het kommer en kwel in het Nederlandse team. Er wer den veel individuele fouten gemaakt, de passes waren slecht en de combinaties onnauwkeurig. Er kwam echter in het volgende speldeel een kentering. Geer scoorde uit een rebound na een poging van Van Zeeland, en Noordegraaf had het laatste aandeel in eén aanval waarbij de bal vlekkeloos van hand tot hand ging. Esteller zorgde voor tegengas door counterend succes te oogsten: 2-3. Neder land leek de Spaanse furie te kunnen weerstaan doch speelde zelf te sterk pressie-waterpolo met als logische gevolg dat Van Zeeland 3-3 maakte maar toen verviel men weer in de oude fouten. Een numerieke meerderheid werd niet uitge buit want Noordégraaf miste jammerlijk, Esteller deed het toen voor: 3-4 en dat doelpunt betekende de nederlaag voor Oranje. Aanvoerder Veer: „We hebben het niet slecht gedaan, maar toch was er sprake van verkrampt spelen. Dat moet tegen Frankrijk anders zijn." Overige uitslagen: Zweden-Engeland 4-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12