Nijssen snelt naar derde zege op rij PARKER KLOPT OOK DONAR HVS deklasseert Wings: 3-27 DIOK behoudt aansluiting poggenpohl keukens/bad Leiden „rommelig" naar zege helpt u kiezen: AlectO'dames verpletteren ladhoevedorp SPORTTRIBUNE Zware opgave Glasbergen UITSTEKEND HERSTEL SATURNUS LEIDSE COURANT MAANDAG 1 OKTOBER 1979 LEIDEN Nijssen Trotter9 blijft winnen. Tegen de derde kompetitietegenstander, het Utrechtse BC Markt, speelde de Leidse ploeg haar favorie te spel. Een hoog tempo, vrij ongekompliceerd aanvalsspel en een 8ttente man-to-man verdediging. Dit alles was te veel voor Markt dat wat al te afhankelijk bleek van haar twee Amerikanen. Nijssen was een veel sterker kollek- tief. Aan alle spelers werd een behoor-lijke speeltijd toegemeten en ook de score was fraai verdeeld. Het Leidse Luba, dat een klasse lager speelt, stak niet in de gewen ste vorm. Tegen DAS uit Delft werd de eerste nederlaag ge leden: 67-69. Ook MSV ver loor. Bij Anquilla kwamen de Noordwijkers er niet aan te pas: 114-76. Direkt na de eerste sprongbal sloegen de Nijssen Trotters een gat: 9-2. De voorsprong werd gestaag uitgebouwd, vooral door toedoen van de koel kansen benuttende Peter Kop en de uiterst effektief spe lende "Beer" Berendsen. Hal verwege de eerste helft was het 28-18 en met nog zeven minuten te gaan kwam even een monsterscore in zicht: 42- 24. Door de Amerikanen van Markt, de akrobatische James Hodge en de steeds uit onmo gelijke stand schietende Run- ge, kreeg Markt bij rust toch nog enigszins aansluiting: 53- 44. In de tweede twintig minu ten werd de Markt-speler Hod ge uit de wedstrijd gespeeld, vooral door uitstekend verde- digings-werk van Trotter Tony Lamping. Een kwartier voor tijd liep Hodge tegen zijn vier de persoonlijke fout op en was daarna niet meer bereid zich serieus in te zetten. Nijssen trok er daarentegen flink aan. Captain Peter Paulides fun geerde als de grote "vaartma ker" en de Trotters "bleven gaan". Via 77-56 werd het met nog een kleine vijf minuten te gaan 93-63. Met de honderd in zicht haperde het even. Coach Ben van Cleef nam enige se- konden voor tijd, met Nijssen op een score van 99, een time out om zijn spelers tot een ko misch aandoend vier-mans- muurtje te instrueren. Op het moment dat de muur "uiteen stoof" werd de bal ingenomen. De 100-punten-truc lukte niet. Toch wist Benjamin Ruijse- naars in het eindsignaal via een score met een bonus-vrije- worp zijn eindserie en de to taalscore nog leuk op te voe ren. Eindstand 102-78. Scores. Nijssen: Berendsen en Kop 20, Ruijsenaars en Pauli des 18, Lamping 11, Maassen, Moerer en Pley 4, Kales 4 Markt: Hodge 27, Runge 23, van der Haar 21. Luba was tamelijk van slag in de ontmoeting met DAS. In de 14de minuut was het zelfs 18- 33. Bij de rust was het door een agressieve press-verdedi- ging weer wat draaglijker: 33- 39. De sterk spelende Israëli sche Luba-man Ram Lahav maakte wat al te enthousiast persoonlijke fouten en ver dween snel na de pauze uit de De Israëlische speler Ram Lahav was nog de sferkste Luba-vertegenwoordiger. Door zijn persoonlijke fouten werd hij echter veel te vroeg uit de wedstrijd gestuurd. wedstrijd. Luba had tegen het eind toch nog een sterke ein sprint. DAS speelde wat onbe zonnen en mocht pas opge lucht ademhalen bij het eind: 67-69. Ook MSV uit Noordwijk ver loor. Het team kende een alge mene malaise en ging duidelijk ten onder in de uitwedstrijd te gen het geroutineerde Spaken- burgse Anquilla (114-76). De beker-dubbelwedstrijd tegen het Vughtse Octopus werd winnend afgesloten. Zowel uit als thuis werd ruim gewonnen. LEJO BUCK LEIDEN Ook de derde top per op rij heeft Parker Leiden zaterdag een overwinning op geleverd. Nadat de Leide- naars eerder in deze nog zo prille competitie Amstelveen ruim en landskampioen EBBC Den Bosch met minimaal ver schil hadden geklopt, bleef de formatie van coach Hennie Blom ook tegen en in Gronin gen aan de winnende hand. Met 78-82 werd Nationale Ne derlanden Donar afgetroefd in de eigen Evenementenhal - een nipte zege die overigens ruimer had kunnen uitvallen. Een echte topper, daar in Gro ningen. Parker (lees Mitchell Plaat) had er weer zin in en ook Donar wilde voor de twee duizend toeschouwers een leu ke partij op het veld leggen. Dat lukte de thuisclub met name in de eerste helft erg goed. Met nieuweling Mike Schultz (overgekomen van het Oud Beijerlandse BOB) in een reboundende hoofdrol en John Franken en Renzo Zwiers als traditioneel sterke mensen in de Groningse equipe werd het Leidse team, waarin sterk schietende Ron Kruidhof in dat part met Plaat excelleerde, volwaardig tegenstand gebo den. Ondanks matig presteren van nieuwe Amerikaan Tim Evans (met nieuwe coach Chuck Campione uit Zweden gehaald) en toch wel nerveus spel van ex-Parker-speler Hans van Rooden kon dan ook een gelijke ruststand (36-36) worden bereikt. Direct na de hervatting demar reerde Parker echter. Met Plaat als beste Leidenaar (hij maakte opnieuw bijzonder dui delijk op een wel erg eenzaam niveau te verkeren) werd een ruime voorsprong van tien punten opgebouwd. Het pleit voor Donar dat de Groningse ploeg zich niet bij die achter stand wenste neer te leggen. Geholpen door enig concentra tieverlies aan Leidse zijde kwam Groningen stap voor stap dichterbij. En kwam Par ker, evenals tegen Den Bosch, in de slotfase toch nog in de problemen. Met nog zesent wintig seconden te spelen be- Mitchell Plaat (hier op archief in actie) was opnieuw de grote man van Parker in het treffen met NN Donar. droeg de Leidse voorsprong nog slechts twee punten. Mit chell Plaat was op dat moment echter opnieuw aanwezig. Speelde de tijd op zijn eigen wijze uit en schakelde enkele seconden voor tijd ook Ervin Giddings nog in. Giddings' dunk bepaalde vervolgens de eindstand van dit uitstekende basketbalduel op 78-82 én het aantal winstpunten van Parker na drie wedstrijden op zes. Scores Parker: Kruidhof 24, Plaat 16, Bruinsma en Gid dings 12, Washington 10. Do nar: Schultz 20, Franken 13, Evans 12, Limmen 11, Van Rooden 10. Delft DIOK blijft koploper Den Haag, dat gisteren van Hilversum won, op de voet volgen. Nu moesten de Delft- se studenten in een onaan trekkelijke wedstrijd tegen de Leidenaars het onderspit del ven: 416. Vooral het optreden van de Leidse voorwaartsen als een hecht gesloten pack was be slist niet optimaal, ondanks goede individuele acties van Altink en Rijsdam. Beiden had den het echter moeilijk met een aantal zwakke mensen om zich heen, daar Koemans en del Prado door blessures niet konden meespelen. Menige bal werd dan ook in de setscrums verloren, waardoor de beweeg lijke Delftse driekwartlijn tot voornamelijk ongevaarlijke aanvallen kon komen. Te grote gretigheid naar de bal van vele spelers was niet be paald bevorderlijk voor de noodzakelijke rust in het spel. der Born meende de Delftse fullback Hette Hielkema hem met obstructief spel van de go- allijn af te kunnen houden. Re feree De Loos gaf DIOK te recht een penalty-try: 0—4. Ab Huisman verzilverde de con versie en de geelblauwen leid den bij de rust met 06. Direct in de tweede helft liet Otto van het Hof de Delftse supporters juichend opsprin gen toen hij vanuit een line-out direct kon scoren: 46. Maar daarmee hadden de Delftena 4 DVERTENTIE bv Gebr. Rolff's Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 Winkelcentrum Babylon Den Haag Tel. 070-85 13 08 ren al hun kruit verschoten. De Leidse driekwartlijn kreeg mede door betere conditie meer greep op het spel en na goed aangeven van Hans Görtz en Barry van Dooren wist Gideon van der Born nog tweemaal het ovaal achter de trylijn te drukken: 4—14. Ab Huisman bepaalde met de conversie de eindstand op 4— 16 van een wedstrijd waarin maar weinig goed spel werd vertoond. LSRG In een spannende en attractie ve ontmoeting hebben de Leidse studenten hun Rotter damse collega's met een 8—0 nederlaag naar de Maasstad teruggestuurd. RSRC had zich uitstekend op deze wedstrijd voorbereid, wat duidelijk bleek uit de tactiek, het aanvalsspel van de Leidse driekwartlijn direct fanatiek af te breken. In de tweede helft kreeg LSRG wat meer over wicht en dit door uitstekende tries van Toon van der Lande en Paul Hofman, na een fraaie scissor-pass van Hans Sie- mans, op het scorebord te la ten aantekenen. LEIDEN Glasbergen de Best wacht een zware opgave in de inter regionale hoofd klasse zaalvoetbal. De Rijns- burgers spelen vanavond om half negen tegen het op de tweede plaats staande Rozet. Glasbergen de Best heeft één punt minder dan de Rotter dammers. Plaats van hande ling is Sporthal de Rozet, Ro zenburg. Juffermans de Engel speelt vanavond om half negen in de Rotterdamse sporthal Wou- destein tegen Rotterdamse studenten. Koosjardin reist naar Waddinxeen waar het om negen uur in sporthal De Sniep tegen Sporthuis de Bron speelt. Overige wedstrijden: Huug van Es - FV Snoekie, Voetbal International - Concor dia. Woensdag: Chess Z'75 - Benco. (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN De dames van OASE handhaafden hun ongeslagen status middels een rUime 104 overwinning op naaste concurrente het Schiedamse De Hollandiaan. Ook het dames team van MMO bleef nog zonder puntenver lies. AHC'28 uit Den Haag moest José Els- tgeest c.s. met 12—6 voor laten gaan. Met Plantenhoek/Foreholte blijft het sukkelen. Op eigen terrein moest de eer met 8—12 aan An- cora worden gelaten. Door dit resultaat zijn de Voorhoutse dames op de laatste plaats beland in de landelijke eerste divisie. De bovenste plaats in deze klasse wordt bezet door het Stompwijkse HVS, dat het Haagse Wings met 327 (I) deklasseerde. Bij de heren heeft Ol- ga/Saturnus zich goed hersteld van de onfor tuinlijke nederlaag vorige week tegen DWS. In Rotterdam trokken de Leidenaars met 8—14 aan het langste eind tegen Atomium. DAMES HVS had zich terdege voorbereid op het duel met het sterke Wings. Groot was de deceptie van de Stompwijkse dames dan ook, toen bleek dat in plaats van het eerste team van Wings de tweede garnituur van de Haagse ploeg aantrad (het eerste team nam deel aan een zaalhandbal- toernooi In Groningen!). HVS heeft overigens deze discutabele handelwijze van Wings op overduidelijke wijze afgestraft. Van meet af aan werden de Haagsen door het bij vlagen voor treffelijk spelend HVS op alle fronten volledig afgetroefd. Bij rust had de ploeg van Jan Mac- kaay al een comfortabele 1 15 voorsprong. Ook in de tweede rondgang speelde er in feite maar één ploeg en dat was HVS. Met schijnbaar gemak werd het arme Wings via de tussenstan den 1 17 en 2—26 uiteindelijk naar een geenszins geflatteerde 327 nederlaag ge speeld. Voor de Stompwijkse score zorgden: Leny van de Bosch 11 x, Sjanie Waayer 4x, Ans Luiten 3x, Mieke van Santen 2x, Marijke Luiten 2x, Ankie van der Helm 2x, Ank van de Bosch 2x en Antoinette Lexmond. Foreholte speelde in.de eerste helft van het duel tegen Ancora een goede partij. Zowel aan vallend als verdedigend kwamen de Voorhout- sen aardig uit de voeten. Ook in het begin van de tweede rondgang (de rust was ingegaan met een 3—4 voorsprong voor de Rotterdamse for matie) was Foreholte vrijwel gelijkwaardig aan haar tegenstander. Bij 88 zakte de Voorhout- se ploeg echter als een pudding in elkaar. Voor al in defensief opzicht stapelden dé Voorhout- sen fout op fout. Ancora kon zodoende nog be trekkelijk gemakkelijk de zege naar zich toe trekken, 8—12. Voor Foreholte scoorden: Ineke Bollen 3x, Marlies Turenhout 2x, Olga Almekin- deren 2x en Els Goddijn. Door de 10—4 zege op De Hollandiaan mag OASE zich herfstkampioen noemen van de lan delijke tweede divisie B. Voor een talrijk publiek werd de Schiedamse ploeg door het gemoti veerd spelend OASE op duidelijke wijze afge troefd. Vooral in snelheid moesten de Schie- damsen het afleggen tegen de Alkemadese for matie. De Hollandiaan had verder de pech dat Helma van der Geest in een grootse vorm stak. De OASE-vedette nam niet alleen zes treffers voor haar rekening, maar bovendien stichtte zij met haar onnavolgbare bewegingen zoveel ver warring in de Schiedamse defensie, dat haar medespeelsters daarvan ruim konden profite ren. Naast Helma van der Geest scoorden voor OASE: Gerrie Hoogenboom, Corrie Weenink, Margret Brugman en Marian van der Geest. Bij Northa gaat het er weer een beetje op lijken. Voor de tweede maal in successie zegevierden de Noordwijkerhoutsen ten koste van een rela tief sterkere tegenstandster. In Poeldijk bleef Northa namelijk met 59 in de meerderheid te gen Verburch dat in de zaalcompetitie 3 klasserj hoger uitkomt. Vooral in schotkracht is Northa de laatste weken enorm vooruit gegaan. Tegerj een straf verdedigende ploeg als Verburch is dat alleen maar een voordeel. Voor de treffers zorgden: Thea Terheide 6x, Marjan van der Berg 2x en Marjolein Duindam. MMO heeft zich door een 12—6 overwinning op) de nummer 2 op de ranglijst in de afdeling eer-^ ste klasse, het Haagse AHC'28, vaster genes-j teld op de bovenste positie in die klasse AHC'28 heeft in feite geen moment kans gehad MMO ook maar enigszins te bedreigen. De Hoogmadese ploeg was gewoon doorlopenq beter. Het was jammer dat de tweede helftj mede door het zwakken optreden van arbited Van Santen, werd gekenmerkt door een beJ paald onvriendelijke stemming. Verantwoorde^ lijk voor de Hoogmadese score waren: Etly van Leeuwen 6x, Leldy Vink 3x, Gerrie van deij Meer2x en Conny Elstgeest. Saturnus leverde een goede prestatie door het Haagse HMSH in eigen huis een 4—6 nederlaag toe te brengen. Bij rust hadden de Leidse da-j mes een 3—5 voorsprong. De doelpunten kwa men op naam van Lia Kok 2x, Agnes Kouwen-j berg, Carien van Wingerden, Inge Perquin en Marion Blansjaar. Olympia kende weinig problemen met het der-l de team van Hercules. Na een nog matige 2— 1j ruststand, zegevierden de Wassenaarsen met 13—4. In een matige partij bleef HVV'70 het derde team van AHC'28 met 100 de baas, na reeds bij rust met 4—0 te hebben voorgestaan. MSV dat zonder keepster Bernadette Haasnoot (gezinsuitbreiding) moest aantreden, heeft het in het duel tegen de reserves van Foreholte tot de rust goed kunnen bijhouden (rust 54 in het voordeel van MSV). Na de veldwisseling toen dq Noordwijkse ploeg gedwongen incompleet raak te (twee MSV-speelsters moesten weer aan de arbeid) moest MSV afhaken. Foreholte won metj 5—11. HEREN j Saturnus heeft tegen Atomium vanaf de stand1 33 het spel volledig gedicteerd. Met snel erf bekeken spel werden de Rotterdammers dooij de op volle toeren draaiende Leidse formatie ac gauw naar een beslissende achterstand gej speeld, rust 3—9. De tweede helft was toen irf feite nog maar een formaliteit. Het werd na eenj gezapige partij handbal uiteindelijk een 814* zege voor de mannen van Frank Bonte. Doel-f puntenmakers bij Saturnus waren: Hans Blans-j jaar 4x, Peter Waalwijk 3x, Anton Klok 3x, Wirrf van Leeuwen 2x, Henk Verwey en Ad Dieben. j Dankzij een op dreef zijnde Cries Haasnoot in* het MSV-doel behaalden de Noordwijkers eenl 12—12 gelijkspel tegen het kwalitatief beter! spelende VELO uit Wateringen. HVV'70 maakte in de wedstrijd tegen EDH zo-: veel defensieve fouten, dat het niet zo verwonj derlijk was dat de Delftenaren ruim met 17S wonnen. Bij rust was het 8—2 voor EDH. Het incomplete MMO kon het niet bolwerken te4 gen een volledig EDH2. Na een 815 ruststand! werd het een 13—22 zege voor EDH. Gerard* Elstgeest had met 8 treffers een belangrijk aan-! deel in de Hoogmadese score. OASE won overtuigend van de reserves .Warmunda, 27—17. Topscorers bij OASE wa-l ren Hans van der Swaay en Jos Stigter, beiderf met 10 treffers. Zonder de spelmakers Hans van Rijn en Tori! Vogels (beiden zijn geblesseerd) ging Northa met 16—20 (rust 7—11) onderuit tegen het? tweede team van Westlandia. Keeper Mariof Heemskerk voorkwam overigens een grotero[ nederlaag. LEIDEN Er werd dit weekeinde met wisselend succes ge streden op de hockeyvelden in de regio. Bij de heren was er winst voor Forescate, Noordwijk en Hisalis. Bij de dames zege vierden Roomburg, Noordwijk en Alecto over hun respectieve lijke tegenstanders. Heren Roomburg (2e klasse) leed een 2—0 nederlaag tegen Spirit. De Leidenaars kenden een sterke eerste helft, maar het veldover- wicht werd niet in doelpunten uitgedrukt. Na rust ging het gelijk op, maar binnen tien minuten scoorden de Schiedammers twee maal. Dit verwerkte Roomburg slecht en de ploeg was niet meer in staat iets terug te doen. In de derde klasse behaalde Forescate een ruime 4—1 zege op Ring Pass. Voor rust kwam de ploeg uit Voorschoten al via een strafcorner van Frans Brouwer aan de leiding. In de tweede helft bouwden Jelmer Siersema, Sjoerd Zwanenburg en wederom Frank Brouwer de voorsprong bekwaam uit tot 4—0. Vlak voor tijd redde Ring Pass de eer. Noordwijk versloeg Fletiomare met 3—2. Hoewel de Noordwijkers via Hugo van de Berg op voor sprong kwamen, keken zij bij rust tegen een 2 1 achterstand aan. Na de pauze trok Noordwijk echter via doelpunten van John Asselbergs en Steef Oosterwaal de overwinning alsnog naar zich toe. Alecto behaalde tegen Weesp zijn vierde gelijkspel, 1 1. Het was Andries Osseman die in de tweede helft de scorde opende voor de Leiderdorpers. Vlak voor tijd kon Weesp na een verdedigingsfout toch nog langszij komen. Vierdeklasser Hisalis behaalde een regelmatige 30 overwin ning op Berkel-Rodenrijs. Al voor rust nam de ploeg uit Lisse, die duidelijk het beste van het spel had, via treffers van John Simons Dames E Leiden (2e klasse) verloor op eigen veld met 10 van Victoria.? In de eerste helft speelde de Leidse ploeg zeker sterker dan haar? opponent uit Rotterdam, maar de kansen die daar uit voorkwa-r men werden niet benut. Na de rust, die zonder doelpunten be-j reikt werd, kwam Victoria geconcentreerder het veld in, want nar een minuut stond Leiden al op achterstand. Na dit doelpunt isL Leiden niet meer in haar spel van voor de rust gekomen en wasr niet meer in staat te scoren. r In de derde klasse behaalde Roomburg een nipte 1—0 overwin-E ning op het Amsterdamse FIT. Halverwege de eerste helft scoor-P de Marleen van Schaik de enige treffer. Forescate deelde de? punten met Te Werve, 1 1. Vlak na rust maakte Liesbeth vanr der Burg Forescate op voorsprong. Tien minuten later kwam der ploeg uit Rijswijk door een strafcorner toch nog op gelijke hoog-r te. Noordwijk won met 3—2 knap van koploper Myra. Nadatr Noordwijk via een doelpunt van Jannèke van Egmond aan de lei- ding was gekomen, scoorde Myra meteen tweemaal tegen uit een strafcorner en een strafbal. Na rust nam de Noordwijkse ploeg echter duidelijk het heft in handen en haalde via Loki Faas-f, sen en Alexandra van Veen de twee punten binnen. Vierdeklasser Alexto verpletterde Badhoevedorp met 10—0. Hetjl grootste deel van de Leiderdorpse doelpuntenproduktie kwamE op naam van Marie-Yvonne van Alphen, 3—1 verlies. Voor rustr kon de ploeg uit Lisse via Margriet Overbeek, die uit een straf- j corner scoorde, nog bijblijven. In de tweede helft liep Alphen£ echter makkelijk uit. OEGSTGEEST Leiden heeft Pinoké op eigen veld met 2—1 verslagen. Pinoké dat evenals Apeldoorn is ge promoveerd, bleek een moei lijker te bestrijden tegenstan der dan Apeldoorn. Leiden bezette de vijfde plaats in de competitie met drie punten uit drie wedstrijden (winst op Apeldoorn, in Breda werd verloren en in Den Bosch moest Leiden genoegen ne men met een gelijk spel) Pi noké dat evenals Leiden drie punten had bezette de zeven de plaats. Een belangrijke wedstrijd voor Leiden derhalve die winnend werd afgesloten. Leiden, dat het goede spel van vorig jaar niet heeft kunnen evenaren, kreeg al in de eerste minuut een doelpunt te verwerken. Een achterstand bleef de ploeg echter bespaard omdat de treffer wegens buitenspel werd afgekeurd. Lelden zocht duide lijk de aanval en forceerde wat strafcorners maar slaagde er niet in te scoren. Pas in de vij fentwintigste minuut scoorde Leo ten Brink de eerste goal voor Leiden, hij soleerde langs drie man en schoot hard op doel: 1—0. Pinoké kreeg wat kansen via strafcorners maar een alerte Leidse stick op de lijn wist tij dig het gevaar te keren. On danks het feit dat het bij Lei den allemaal niet zo lekker liep, kregen de Leiden-spelers toch een aantal goede kansen. Vlak na de hervatting scoorde Pinoké gelijk uit een strafcor ner, Esso Noordhoff stopte de bal en zag kans twee Leide naars te omspelen en scoorde knap: 1 1. Leiden kwam nu een beetje onder druk maar goed kee perswerk van Martijn Drijver nam de hoop van Pinoké op een tweede treffer weg. Omdat Pinoké vaak met veel mensen verdedigde was het moeilijk voor Leiden, de spitsen van goede diepte-ballen te voor zien. In de vierentwintigste mi nuut scoorde Edwin Dekker de winnende goal voor Leiden: 2—1. Leiden trok opnieuw ten aanval en kreeg nog een paar kansen, in de dertigste minuut werd een strafcorner-rebound van Rob Feenstra van de lijn. gehaald en even later schootd Jeroen Leenen uit een moeilij- r ke hoek voor een leeg doel» over. Een rommelige wedstrijd j met veel overbodige overtre-1 dingen bracht Leiden de ge-fii wenste punten. Bezoek a.s. donderdag 4 oktober de voetbalwedstrijd K.N.V.B.-team tegen de TULSA ROUGHNECKS Amerikaans profteam Gespeeld op L.F.C.-terfein. Aanvang 20.00 uur. De baten zijn bestemd voor de sport ge handicapten. Toegang volwassenen 5.-. Jeugd tot 16 jaar 2.50. Diploma's zijn niet geldig.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20