I Boxberger Bloem 'kampioen Nederlandse volbloeds Hoge totalen bij clubtitelstrijd jeugdatletiek Connors houdt Vilas I op afstand Jack Middelburg zonder te rijden motortitel 350cc Sportwereld Grand Prix in Canada voor Jones SPORTTRIBUFNJE Basketbalbond zonder commissie van beroep Europa Cup korfbal voor PKC Haagse bridgers verrassend eerste Volley- halsters nemen revanche Patrick Pons titel 750cc Opvallende prestaties kanoploeg LEIDSE COURANT MAANDAG 1 OKTOBER 1979 PAGINA 15 9 Jockey Terry Cain kan rustig omkijken Met Boxberger Bloem gaat hij met grote voorsprong als eerste over de eindstreep. WASSENAAR De jaarlijkse KLM- dag, gistermiddag op Duindigt, veel publiek op de been. In de sociëteit van de Wassenaarse renbaan Duindigt kon je niet meer lopen. Vooral liep je tegen mensen van de KLM en Holland Inter national aan. Het leek er op of er giste ren geen vliegtuig de lucht in is ge gaan. De KLM-dag is een traditie op Duindigt, maar voor velen mag hij snel verdwijnen. Voor de luchtvaartmaat- De Grote KLM-Prijs. met een gewonnen door Mario van eerste prijs van slechts 2800 Gisteren met The Toy. Na de gulden, werd zeer verrassend start nam de combinatie de schappij wordt veel reclame gemaakt, terwijl een verzekeringsmaatschappij vorige week vele duizenden guldens sponsorde tijdens een supertrioren, en de KLM een paar ereprijsjes geeft die meestal achterin de kast verdwijnen omdat ze te lelijk zijn om aan te zien. De Grote KLM-prijs bestond uit een grote glazen vaas, waarvan het aan brengen van de inscriptie waarschijn lijk duurder is geweest dan de vaas. leiding en stond deze niet meer af. Mush Kabad werd tweede voor Oriental Prince. De volbloeds hadden echter hun hoofdnummer aan het kampioenschap Nederlandse volbloeds dat door hoe kan •het anders, een paard in En gelse training van de Neder landse eigenaar Nuy, Boxber ger Bloem, werd gewonnen. Mike Ryan was weer met twee paarden naar Duindigt geko men. Boxberger Cook met de Nederlandse kampioensjockey Kevin Davies bleek volkomen uit vorm te zijn. Terry Cain won met Boxberger Bloem vrij gemakkelijk voor Fair Hunter met Mario van Gisteren en King met Rober Wetemans. Een prachtige prestatie van Fair Hunter en een leuk suc ces voor trainster Margot van Dijk, die haar paarden als tweede en derde over de eind streep zag gaan. Niettemin ging Fair Hunter van Stal Ge- ran gisteravond mee met de Engelse trainer Mike Ryan. De hengst gaat in Engeland in training en zal wellicht in de toekomst met zijn vriendjes Boxberger, Pink Tank en hoe al die anderen ook mogen he ten de overstap naar Duindigt wel weers eens maken. Bij de dravers kon Kees Ver kerk het net niet bolwerken in de G.J.v.d.Elshoutprijs. De tienjarige ruin moest over de afstand van 2500 meter veer tig meter voorgift geven aan winnaar Nanouk met Martin Vergay. Op de eindstreep kwam hij net een paar meter tekort. Niels Zuidvelde met Yvonne Wagenaar kwam op de derde plaats. De dochter van Jan Wagenaar diende bij het draverijcomite een protest in tegen winnaar Martin Ver gay, omdat hij hinderlijk zou zijn geweest met zijn paard voor Niels Zuidvelde. Het dra verijcomite veranderde echter niets aan de uitslag. De supertriodraverij werd door Jan Wagenaar gewonnen met Pier Pander. Prinses Al- kestis werd tweede en favoriet Ornantus Duke moest genoe gen nemen met een derde plaats. ARTHUR VAN RIJSWIJK h il RIO DE JANEIRO Jimmy Connors heeft in Rio de Janeiro 3 een internationaal tennistoernooi gewonnen. De Amerikaan c versloeg in de finale de Argentijn Guillermo Vilas met 6—3, El 6—4, 6—3. x In de eindstrijd van het toernooi van Marbella (Spanje) heeft ui Björn Borg Adriano Panatta met 6—2, 6—2, 7—5 verslagen, e De finale van het toernooi in San Francisco gaat tussen John n McEnroe en zijn dubbelspelpartner Peter Fleming. McEnroe ver- a sloeg in de halve finales zijn landgenoot Tim Gullikson in twee K sets: 6—4 en 6—2. Peter Fleming versloeg Pat Dupre met 6—7, 6—4 6—3. ro De Fransman Yannick Noah heeft gezegevierd in het toernooi cc van Madrid. In de finale versloeg de negentienjarige Noah de Spanjaard Manuel Orantes in vier sets. De setstanden waren 6—3, 6—7, 6—1 en 6—2. 1~ In de halve finales moest ook Jose Higueras, zevende op de we- iel' reldranglijst, zijn meerdere erkennen in de Fransman. Betty Stóve en Wendy Turnbull hebben het damesdubbelspel ge wonnen in Atlanta. In de eindstrijd werden Ann Kyomura en Ann lt Smith verslagen in twee sets: 6—2, 6—4. De finale van het da- tst mesenkelspel eindigde in een overwinning voor Martina Navrati- lova. De Wimbledon-kampioene versloeg Wendy Turnbull met 7—6, 6—4. Egbert Streuer en Johan van der Kaap op weg naar hun nationale titel zijspan. GILZE RIJEN In twee van de zeven literklassen hebben de voorlaatste wegraces in de strijd om de nationale titels in Gil- ze Rijen de beslissing gebacht. In beide gevallen werden de kampioenen niet bekend op grond van hun prestaties. In de zijspanklasse weigerde Kees Smit uit Zuid-Scharwoude van start te gaan. Hij vond het circuit in de Brabantse plaats te ge vaarlijk voor zijspannen. Daardoor werd Egbert Streuer met bak kenist Johan van der Kaap bij voorbaat kampioen. De Assense combinatie bewees hun superioriteit door de race in Gilze Rijen voor 12.000 toeschouwers overtuigend te winnen. In de 350cc werd Jack Middelburg zonder te rijden kampioen. Middelburg brak veertien dagen geleden in Tolbert zijn boven been en was dus niet van de partij. Klaas Hernandt was de enige die hem de titel nog afhandig kon maken. Maar Hernandt viel tij dens de training zaterdag en had daar een dag later zoveel last van, dat hij een klein mankement aan zijn motor aanpakte om af te stappen, in de 125cc, gewonnen door Peter Looyestein, werd de Hagenaar Martin van Soest vijfde. In de overige klassen moeten de laatste races in Hengelo de be slissing brengen. Willem Zoet was zeer succesvol met twee over winningen, in de 500cc en formule (750cc en meer) klasse, en de derde plaats in de 350cc. AMSTERDAM Tijdens de finales van de clubkampioenschappen jeugd, die op de sintelbaan Ook- meer in Amsterdam werden ge houden, heeft Ada het nationale jeugdrecord op de 4 x 100 meter verbeterd en gebracht op 47.7 se conden. Het Amsterdamse kwartet bestond uit: Laura Verrijk, Marjo Wijnbergen, Yvonne Smit en Edine van Heezik. Het record stond met 46.0 seconden sedert 8 oktober van het vorig jaar (Den Haag) reeds op naam van een ploeg van Ada. 14.505. De tweede plaats was voor DEM (Beverwijk) en AAV '36 (Alphen aan den Rijn) eindigde als derde. Edine van Heezik (Ada) sprong 6.08 meter ver en Janneke Bosma (Impa la) won de 400 meter in 57.8 secon den. Bij de jongens was de eerste plaats voor AAC, dat met 16.496 punten ook een nooit eerder bereikt totaal scoorde. Sparta (Den Haag) eindig de als tweede. Derde plaats ging naar Lycurgus (Krommenie). Bij de jongens kwam de beste prestatie op naam van Bert Smit (Swift), die met de speer tot een afstand van 64,82 meter kwam. Eindstanden Jongens: Eerste klasse: 1. AAC 16.496 pun ten, 2. Sparta 15.582, 3. Lycrugus 14.346, 4. De Spartaan 14.124. 5. AVR 13.588, 6. AAC 2 13.205. Tweede klasse: 1. Swift 7909, 2. AV '34 7048, 3. Altis 7032. Meisjes: Eerste klasse: 1. Ada 14.505 punten, 2. DEM 12.591, 3. AAV '36 12.493, 4. AVR 12.418, 5. Sagitta 12.344, 6. Sparta 12.055. Tweede klasse: 1. Sperwers 6979, 2. Impala 6923, 3. AV '34 6851. Op het kunststof van Papendal wer den dit weekeinde de nationale meerkampen voor de C-jeugd ge houden. Bij de meisjes zegevierde Jacolies van Gastel (Delta Sport). De 13-jarige Zeeuwse kwam tot een to taal van 3250 punten. Zij vergaarde die met de volgende prestaties: 12.4 sec. (60 m horden), 10.54 m (kogel), 1.65 m (hoog) en 1.41.5 (600 m). De tweede en derde plaats waren voor resp. Liesbeth Gijssen (Spado) met 3041 punten (13.0, 9.00, 1.65, 1.47.2) en Annelies Heijnen (Thor) 3009 punten (14.1, 9.34, 1.65, 1.41.7). De achtkamp Jongens leverde een overwinning op voor Bob van Steij- nen (Holland Haarlem) met 6548 punten. Zijn prestaties waren: 11,6 (100 m), 6.06 m (ver), 12.01 m (ko gel), 1.65 m (hoog), 14.7 (100 m hor den), 44.36 m (discus), 48.26 m (speer), 2.54.4 (1000 m). René Scha de (Spirit, Lelystad) eindigde met 6245 punten als tweede en André van Spronsen (AV *47) veroverde het brons met 6113 punten. Gerard Tebroke (Cik** 66), de Ne derlandse recordhouder op vijf en tien kilometer met resp. 13.21.7 en 27.36.6, zal op 21 oktober zijn de buut als marathonloper maken. De Aaltenaar start dan in de interna tionale marathon van New York. Te- broke wil proberen op dit nummer de NOC-eis voor Moskou, die op 2 uur en 14 minuten staat, te halen. Dit seizoen werd Tebroke langdurig geplaagd door blessures. Zijn po ging om tijdens de nationale kampi oenschappen in Nijmegen de limiet op de tien kilometer te halen (27.55.0) mislukte omdat hij na zes kilometer een spierblessure opliep. De Fransman Thierry Vigneron heeft in Longwy (Fra) het wereldrecord polsstokhoogspringen (jeugd) verbe terd en gebracht op 5.61 meter. Het jeugdwereldrecord stond sedert en kele weken met 5.60 meter op naam van de Rus Volkov. EDE De Nederlandse basketbalbond zit sinds de algemene najaarsvergadering, die zaterdag in Ede werd gehouden, zon der hoogste rechtsprekende instantie. De vergadering name lijk stuurde de commissie van beroep naar huis. Die beslissing viel op het enige moment dat de vergadering zijn tanden liet zien, verder bleven de vertegenwoordigers, zij het soms na langdurige discussies, in de pas met het bondsbestuur. In zijn openingswoord benadrukte voorzitter Jan Beurling nog maals het standpunt van de NBB ten opzichte van de spelen voor gehandicapten, die in de zomer van 1980 in Nederland zul len moeten plaatsvinden. „Hoe de meningen in ons land zich ook wijzigen ten opzichte van hot deelnemen van een ploeg uit Zuid- Afrika, ons uitgangspunt blijft hetzelfde. Wij zijn voor het door gaan van de Paralympics en tegen het deelnemen van een Zuid- afrikaanse ploeg". PAPENDRECHT Het organiserende PKC uit Papendrecht I heeft het dertiende toernooi om de Europese beker veldkorf- bal voor landskampioenen gewonnen. In de finale versloeg ji PKC de kampioen van België, Borgerhout met 13-8. PKC had zich voor de finale geplaatst door in de voorronde te winnen van de Engelse kampioen Mitcham, Via de ruststand van I 7-2 werd het in die wedstrijd een overwinning met 13-3. De fami- He Euser was zeer productief: Sjaak scoorde drie keer, Corrie schoot twee keer raak en Theo eenmaal. De andere voorronde- wedstrijd tussen Borgerhout en Schwerlner KC (Wdl) eindigde in I 8-3 (5-3). In de strijd om de derde en vierde plaats versloeg de i Westduitse kampioen Mitcham met 8-6 (5-2). i De finale was een felle en tot aan de rust een spannende strijd. i De Belgen stonden na de eerste helft met 4-3 achter. Toen in de eerste minuut van de tweede helft PKC 5-3 scoorde en daarna vlot uitliep naar 8-3 was het met de weerstand van de Borger- houters gedaan. Scheidsrechter Gilles moest acht strafworpen j uitdelen om de partijen tot enige rust te manen. De eindstand was 13-8 voor PKC dat daarmee de Europese beker won. DE BILT In het afgelopen weekeinde is in De Bilt de bridgecompetitie van start gegaan in de meesterklasse. De grootste kanshebber voor de titel van het seizoen 1979/1980, Bridgekring Rot terdam met de teruggekeerde Slavenburg in de ploeg, staat na de eerste drie ronden op de derde plaats. Verrassende leider is Studie centrum Den Haag. Dit team speelde vorig jaar als ABC 2 één klasse lager. Landskampi oen ABC 1, verzwakt door het vertrek van hun sterkste speler Van Koppen, scoorde slechts vijftig procent en kwam op de zevende plaats terecht. Oe uitslagen zijn: Eerste ronde: Stu diekring—Studiecentrum 713, Bridgekring—Star 12—8, ABC— HOK 10—10, USS 1—USS 2 20—0. Studiecentrum8USS STAR—USS 2 20—4. Derde ronde: Studiekring—ABC 146, Brlge- Stand: 1. Studiecentrum (Den Haag)' 42 punten; 2. Star (Utrecht) 40; 3. Bri- gekrlng (Rotterdam) 38; 4. HOK en USS 2 (beide Amsterdam) 30; 6. Stu diekring (Rotterdam) 29; 7. ABC (Am sterdam) 27; USS 2 (Amsterdam) 0. Spelmoment van het door Nederland gewonnen duel tegen Oost-Duitsland. HALSTEREN- Het Nederlandse damesvolleybal team heeft giste ren revanche ge nomen voor de nederlaag die daags tevoren werd geleden te gen Oost-Duits land. In Drunen verloren de Oranjedames zaterdag met 3- 0(setstanden 15- 7, 15-10 en 15- 13). In Halsteren slaagden de Ne derlandse speel sters er gisteren in met 3-2 te ze gevieren. De tus- senscores waren ditmaal 13-15, 15-12, 15-12, 9- 15 en 15-10. De duels tegen Oost-Duitsland golden als oe fenwedstrijden voor de Europe se kwalifikaties- trljd die eind deze week in Frankrijk begint. LONDEN Een Britse anti-apartheidsbe weging heeft op last van Scotland Yard een betoging tegen de komst van de Zuid-afri- kaanse rugbyploeg Barbarians moeten af gelasten. Ierland heeft de Zuidafrikanen de toegang tot het land geweigerd. ST GALLEN Twee Tjechische beoefe naars van het cyclo-bal hebben tijdens hun vakantie in Zwitserland politiek asiel aange vraagd. STEENWIJK —De Amerikaanse voetbal ploeg Los Angeles Aztecs heeft gisteren een vriendschapppelijke wedstrijd tegen hoofdklasser Steenwijk met 2—0 gewon nen. Clyde Best (ex-Feyenoord) en Kozic zorgden voor de doelpunten. VELSEN De Tulsa Roughnecks heeft za terdag Telstar met 3-1 verslagen. Van der Meer scoorde de tegentreffer. BRUSSEL Het Nederlands militaire voet balelftal is samen met Oostenrijk en Turkije in groep 1 ingedeeld voor de voorronden voor het wereldkampioenschap in Doha. DEN HELDER Zaal Kardolus uit Zoeter- meer heeft zaterdag de traditionele wed strijd om de Sade-Combi schermtrofee ge wonnen. Ganeff en Kardolus behaalden 32 winstpartijen. TRAVEMUNDE Erik en Sjoerd Volle- bregt, vrijdag al winnaar in de Flying Dutch- manklasse, hebben zaterdag de week afge sloten met de vierde plaats in de zesde en laatste race. ZOLDER Geerlof Stam heeft gisteren In Zolder een autorace In een Renault 5 alpine gewonnen. Vos werd tweede en Van der Ende eindigde als derde. DEN HAAG Cor Everstein, die onlangs zijn debuut als prof-bokser maakte, komt op 15 oktober opnieuw In de ring. De Rot terdammer bokst in het Haagse Amicitia te gen de Fransman Pierre Koenig. MONTREAL Alan Jones heeft gisteren bij de Grote Prijs van Canada zijn vierde Grand Prix overwinning van dit seizoen behaald. Tweede op het lie Notre Dame in Montreal werd de winnaar van vorig jaar Gilles Villeneu- ve. De strijd om het wereldkampi oenschap was al beslist tijdens de Grote Prijs van Italië, waar de Zuidafrikaan Jody Scheck- ter zijn wereldtitel veilig stelde. Jan Lammers was één van de tien rijders die er in slagen hun wagen heel te houden. Zijn be loning was de negende plaats met een achterstand van vijf ronden op Alan Jones. Uitslag: t. Alan Jones (Aus). Williams. km./u.,); 2. Gilles Villeneuve (Can). Ferrari. 1.52.07.972; 3. Clay Regazzo- Shadow. op vijf ronden; 10. Mario Rijeka De Fransman Pa trick Pons is gisteren wereld kampioen motorracen in de 750 cc-klasse geworden. Pons had in Rijeka aan een derde plaats in de eerste manche voldoende voor het veroveren van de wereldtitel. Pons voegde daardoor tien punten aan zijn totaal toe en heeft nu 154 punten, wat door de concurrentie niet meer kan worden gehaald. Eindstand w.k.: 1 Pons 154 punten, 2 Frutschi 132, 3 Cecotto 126. In de laatste kampioensmo torcross van de halve-literk- lasse heeft Gerard Rond, die twee weken geleden reeds de titel op zijn naam bracht, zich een waardig opvolger van Gerrit Wolsink getoond. Op het circuit De Vrijenberg in Loenen wonnen beide rivalen één manche. Voor de ont troonde kampioen Gerrit Wol sink stond in deze wedstrijd de tweede plaats in het eindklas sement nog op het spel. Toon Karsmakers heeft deze positie niet kunnen bedreigen, omdat hij twee keer door machine pech werd uitgeschakeld. Eindstand Nederlands kam pioenschap: 1 Rond 231 pun ten, 2 Wolsink 221, 3 Toon Karsmakers 210, 4 Peter Her- lings 191, 5 Frans Sigmans 174. Zijspancrosser om gekomen SCHWENNINGEN Tijdens een zijspanmotorcross voor het kampioenschap van West- Duitsland in Schwenningen is de 40-jarige Willi Haas om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde kort na de start, toen een aantal zijspancombi- naties met elkaar in botsing kwam. MUNCHEN De Nederland se kano-afvaardiging naar de internationale wedstrijden in München heeft opvallende prestaties behaald, in het bij zonder Ron Stevens, die op grond van zijn resultaten uit geroepen werd tot beste ka novaarder van deze krach tmeting. Aan de wedstrijden werd deel genomen door acht landen, waaronder Hongarije en Bulga rije met hun a-ploegen. Voor de Nederlandse kano- ploeg gold de tweedaagse ont moeting als één van de selec tiewedstrijden voor de Olym pische Spelen van 1980 in Moskou. De pupillen van Karei Muys hebben de keuzeheren aan zich verplicht door in Mün chen als beste Westeuropese natie uit de bus te komen. De verrichtingen van Ron Stevens waren na het debêcle tijdens de WK in Duisburg beloftevol. De nationale kampioen eindig de als derde in de k1 over 10.000, werd tweede in de eenmanskano over 500 meter en derde over de dubbele af stand. Bovendien maakte hij deel uit van de k4, die de enige grote triomf voor Muys binnen- haalde. Het kwartet werd aan gevuld met de Nederlanders Baaijens en Lebbink en de Zwitser Amman. Baaijens en Lebbink stelden enigszins teleur in de k2 over 500 meter met de zesde plaats, maar revancheerden zich op de dubbele afstand met de tweede plaats. Dezelf de klassering behaalde Leb bink bij de junioren over 6000 meter. Bij de dames waren Ineke Bak ker en Marijke Kegge goed voor de derde plaats in de k2. In de k1 voer Ineke Bakker eveneens naar de derde posi tie. Marijke Kegge was succes vol in k1 over 6000 meter mer de tweede plaats.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15