Breng bestuur dicht betrokken bij bevolkingsgroep9 Rente tot maarliefst adsvernieuwing verdrijft bedrijven uit binnenstad ufgde 150 BELEGGINGSBEWIJZEN. Eerste sleutel Zuiderstraat Sassenheim Mishandelaars bloemenkoopman gearresteerd Laatste kerkdienst in Oudshoornsekerk kD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1979 IN f Door de stadsvernieuwing waarbij de woon- ie moet worden versterkt worden de uitbreidingsmo- ;heden voor bedrijven in deze gebieden steeds meer te- drongen. Daarom zien we een steeds grotere trek van t hun jasjes gegroeide bedrijven naar industriegebie- li zou er toch voor willen pleiten de kleinere bedrijven i de stadsvernieuwings gebieden zoveel mogelijk te handhaven, omdat daaraan grote behoefte bestaat bij met name de kleinere ambachtelijke en klein-industriële bedrij ven. Dit past in de gedachte van de verwevenheid van func tie in de binnenstad en ook in de visie dat stadsvernieu wing zich niet mag beperken tot verbetering van de wo ningbouw alleen". 'Dit zei gisteren wethouder van Economische Zaken mevrouw J. Fase-Dubbelboer tijdens de opening van het nieuwe bedrijfs pand Electronisch bureau Langeraar Inniger. Zij stelde dat de uittocht van bedrijven van de binnenstad naar de industriege bieden vooral wordt veroorzaakt door veranderde normen en grondprijzen binnen de stadsvernieuwingsgebieden. „Voorheen konden door de steeds minder wordende woonfunctie in de bin nenstad, bedrijven makkelijker uitbreiden door relatief lage huisvestingslasten en ook was gemakkelijk goedkope opslag ruimte te verkrijgen. Door een beleid dat gericht is op de ver sterking vart de woonfunctie is één en ander op de tocht komen te staan. Er ontstaat een vermindering van beschikbare vloe- ropppervlakte en ook de grondprijzen worden steeds hoger Hierdoor worden de uitbreidings- en herhuisvestingsmogelijkhe den voor bedrijven in de binnenstad drastisch verminderd Commissaris mr. M. Vrolijk bij opening raadhuis Leiderdorp het nieuwe gemeentehuis met een LEIDERDORP Onder grote belangstelling open de de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. M.Vrolijk, gistermid dag het nieuwe gemeente huis in Leiderdorp. Hij deed dit door het tot oht- ploffing brengen van een aantal donderslagen. Na het oplaten van hun balon- nen boden delegaties van de Leiderdorpse scholen hun werkstukken aan die zij in het kader van de o- pening gemaakt hadden. De burgemeester van Lei derdorp, de heer M.A.van der Have, sprak in zijn ope ningshuis van een gelukkig moment. „Een huis vol droe fenis is een huis vol vreugde geworden" zo sprak hij. De burgemeester doelde hierbij op het feit dat het nieuwe gemeentehuis na maanden van gezaag en getimmer nu eindelijk zijn voltooing had bereikt. Hij zei er het volste vertrouwen in te hebben een fijn huis te hebben gevonden van waaruit de belangen van de gemeente en haar in woners volwaardig behar tigd kunnen gaan worden. Als herinnering aan het oude gemeentehuis bood de burgemeester de gemeente- raad een schilderij van het gemeentehuis aan de Hoofd straat aan. De heer Vrolijk ging in zijn toespraak vooral in op de nog steeds veel besproken decentralisatieplannen. „Ik ben van mening dat het be stuur zo dicht mogelijk bij de betrokken bevolkingsgroep dient plaats te vinden", al dus de heer Vrolijk. Hij zei dat de nog steeds voortdu rende discussie over de de centralisatie wel eens lang gerekte affaire zou kunnen gaan worden, wat tot som berheid aanleiding geeft. Over het nieuwe gemeente huis zei mr. Vrolijk: „mijn eerste indrukken waren overrompelend, van buiten af gezien zeer huiselijk doch van binnen een sfeer van o- penheid". „Ik hoop dat er veel gebruik van deze raads zaal gemaakt gaat worden zodat het in de toekomst wellicht noodzakelijk zal zijn dat de gemeenteraad voor haar vergaderingen de raad zaal moet bespreken" aldus de heer Vrolijk. Namens de Provinciale Staten van Zuid- Holland bood mr. Vrolijk de gemeenteraad een schilderij van Koningin Juliana aan, wat terstond een plaats kreeg in de raadszaal. i Raadhuisbouwer Noorlander bood het gemeentebestuur een tweetal beelden aan voor de hal van het nieuwe raadhuis. De projectontwik kelaar van het naburige „Winkelhof" schonk de ge meente Leiderdorp een ca rillon dat buiten het ge meentehuis een plaats zal vinden. In overleg met de omwonenden zal een pro gramma voor het klokken spel worden ontworpen. Raadsnestor J.M. Tieken vroeg de heer Vrolijk in zijn speech namens de raad om een snelle provinciale af wikkeling van het bestem mingsplan Buitenhof. Zoals bekend maken G.S. van Zuid-Holland bezwaar tegen de naar hun smaak onvol doende aantal woningen in het woningbouwplan. „Keur het nou maar goed", zo luid de het huiswerk dat de Commissaris van de Konin gin mee naar Den Haag mocht terugnemen. ?w,a^sterdammer "„Draken 2| n( 21IRHOUT Een 26-jari- heeft na duD aanhouding door de naarjspolitie bekend in Voor- 12 inbraken te hebben |egd. Hiermee is een aantal Voorhoutse in- ieei i*n opgelost. 3) Ko ia nsterdammer pleegde al- iag. P pad te gaan, gewapend prog en schroevendraaier. Met «icWerktuig bleek een groot 3riVs Voorhoutse achterdeu- (Q) ïoeiteloos open te gaan. (S) t breker was niet alleen in ockd lout actief geweest, maar n andere gemeenten. De is hoofdzakelijk op zoek st naar contant geld. ca f keurig opgeteld komt de hei olitie aan een aantal de- tpodi van niet minder dan 30 (i jaarsfeesten se van start E In het kader van jissese najaarsfeesten maandagavond 24 inber tijdens de traditi- spelavond een tafel- s.ls-demonstratie gegeven t MVO-school aan de se Heereweg. Ol! to.C larlijkse tafeltenniswed- 1 in worden om 21.00 ilur 20 broken voor een wed- tussen Nederlands kam- Bert van der Helm en de eer bekende internatio- es ert Schoofs. Gisteren zijn ssese' feesten die tot vol- week donderdag voort van start gegaan met utopuzzelrit. Vanmiddag aan de Haven de finale van het parapluhangen, ooitij Qs hoofdprijs anderhalve Sratis winkelen. In die zullen buiten mededin- ook een aantal Lissese leden aan het paraplu- ?n deelnemen. 'ml byprimeur okjf)EN Voor het eerst in 03 ischiedenis zal het radio- g o;! amma Langs de Lijn 33 enmiddag rechtstreeks 1.03 icht besteden aan een irad etitiewedstrijd in de ere- PO'B ru6by- Die primeur zal en ten deel vallen. Vanaf uur 's middags zal het iel tussen DIOK en kam- s'8' HRC (Den Haag) flitsge- weein de landelijke aandacht 9.0 bet luisterpubliek worden cht. Peter Brandt sr. (pr- J van de Nederlandse 'ybond en oud-voorzitter !e Leidse club) hoopt dat hte ingang van volgend sei- ook het tv-programma o Sport aanwezig zal zijn e rugbyvelden voor het aan van competitieduels. Cabaretplaat over zwakzinnigenzorg LEIDEN Medewerkers van de Stich ting Gemiva, die al geruime tijd caba retvoorstellingen geven voor pupillen en medewerkers, hebben nu hun tek sten en liedjes op de plaat gezet. Deze langspeelplaat werd gistermiddag om vier uur officiéél gepresenteerd door de voorzitter van het Stichtingsbestuur mevrouw mr. M.H.L. Nolet-Conradi in de kantine van Huize „De Weipoort" aan de Vrouwenweg in Leiden. De Elpee is op initiatief van Harry Diede- riks op de plaat gezet door een opnames tudio in Den Helder. De plaat kost 17,50 gulden. Van dit bedrag wordt 10 gulden besteed voor de aanleg van een verkeers- tuin_ bij het in aanbouw zijnde internaat voor 315 geestelijk gehandicapten in Zoe- terwoude. De hoes van de plaat is ontwor pen door een bewoner van Huize „De Weipoort", Evelien van Drenth. Het cabaretgezelschap, begeleid door een aantal muzikanten, bezingt de zwakzinni genzorg soms op een uitermate geestige- en soms op een ernstige wijze. De plaat is verkrijgbaar bij de „Stichting Gemiva", Limburg Stirumstraat 10 in Gouda. Het telefoonnummer van de Stichting is 01820-16433. De presentatie van de langspeler in „De Weipoort". Beleggingsbewijzen zijn waardepapieren, die u voor f 1000,of f 5000,- per stuk kunt kopen. Om vervolgens te kunnen profiteren van wat wordt genoemd 'rente op rente'. Het rente percentage dat geldt op 't moment van aankoop, blijft gedurende de hele looptijd van kracht. Zowel het gestorte bedrag als de totale rente komen aan het eind van de looptijd vrij. R.RTUD AANH JOPBEDRAG OPBRENGST JASTE RENTf 3 JR. Spaardeposito's zijn rekeningen met dagaf schriften, waarop u bedragen vanaf f 1000,- voor één of meer laren kunt vastzetten tegen hoge rente. Het gestorte bedrag komt vrij zodra de looptijd is verstreken, maar over de jaarlijks bijgeschreven rente kunt u steeds direkt beschikken. Ook in dit geval geldt dat de op 't moment van aankoop geldende rente niet meer verandert tijdens de looptijd. Via onderstaande bon kunt u nadere informatie thuisgestuurd krijgen. U kunt ook bellen: 020-5912173 (afd. Beleggingsbewijzen), 020-5912138 (afd. Spaardeposito's). Beleggingsbewijzen Spaardeposito's Naam: 4 JR. 5 JR f 1.000,- 5.000,- 1.000,- 5.000,- 1.000,- 5.000- f 1.268,43 8'/,% 6.342,40 8%% 1.398,68 83/,% 6.993,38 83/,% 1.556,35 9VA 7.781,75 9V„% LOOPTIJD VASTE RENTE 1 JR. 7V2% 8 8%% 8%% 9%% 9V4% 2 JR 3 JR. 4 JR. 5 JR, 6 JR. Postkode/Plaats: Kruis uw wens(en) aan en stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Administratiekantoor postgiro en rijkspost spaarbank, Weesperzijde 190,1097 DZ Amsterdam. Een Eiffeltoren 'van eigen deeg' Is dezer dagen In het Nieuw- koopse dorpscentrum te bewonderen. Bakker Jan van der Laan maakte hem omdat In Nieuwkoop de laatste hand Is gelegd aan de herinrichting van de oude dorpskern. Door middel van sfeer volle oud-hollandse paaltjes en bestrating heeft het dorps/win kelcentrum een rustieke sfeer gekregen die past bij de Nieuw- koopse Toren en het 'Oude Reghthuys'. Er zijn parkeervoorzie ningen gekomen en meer ruimte voor de winkelende voetganger. Het is niet verwonderlijk dat de neringdoende middenstand in Nieuwkoop bijzonder tevreden is met het uiteindelijke resultaat. Zij brengen hun enthousiastme tot uitdrukking in een kleurwed- strijd voor de Nieuwkoopse jeugd en een ludieke „weegwed strijd". Deelnemers aan deze competitie moeten het gezamenlij ke gewicht raden van de Nieuwkoopse middenstand die zich voor dit doel 'schoon aan dé haak' heeft laten wegen. Aarlandervener onderscheiden AARLANDERVEEN Cor nells Schellinghout uit Aar- landerveen is gisteren ko-' ninklijk onderscheiden door de Alphense loco-burgemees ter J. Goedhart Het opspelden van de Ereme daille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau vond plaats in de kantine van de firma Blom, waar de heer Schellinghout ai 50 jaar werkt als timmerman. De 64-jarige Aarlandervener staat bekend als een prima vakman die zijn werkzaamhe den met grote toewijding ver richt. De heer Schellinghout had bij zijn 40-jarig jubileum al de Eremedaille in brons ont vangen. SASSENHEIM Ir. J. Arink van het Ministerie van Volks huisvesting heeft gistermorgen de eerste sleutel overhan digd van een serie van 99 woningen in het Sassenheimse plan Zuiderstraat. De familie Paans kreeg met de sleutel toegang tot een van de zes woningen die gisteren opgele verd werden. De overige woningen worden in de komende maanden afge bouwd en opgeleverd. In het plan worden 16 woningwetwonin gen, 54 premiekoopwoningen, 17 bejaardenwoningen en 9 vrije sectorwoningen gebouwd. Het bouwproject heeft niet alleen faam verworven doordat de bouw ondanks de strenge winter nog steeds 'op schema' is, maar ook omdat de eerste paal voor het Zuiderstraatplan vorig jaar door ZKH Prins Claus werd ge slagen. VOORHOUT Drie Hagenaars zijn door de Voorhoutse politie opgepakt naar aanleiding van de mishandeling van een Rijnsburgse bloemenkoopman. Een van de gearrresteer- den bekende en passant nog vier inbraken in de Leidse re gio. De drie vrienden vierden het feit dat één van hen een vrij weekeinde had gekregen uit de strafgevangenis waarin hij gede tineerd is. Bij de verkeerslichten voor de Voorhoutse Nagelbrug namen de mannen een aantal bossen bloemen uit de auto van de bloemenkoopman. Toen deze protesteerde werd hij door het drietal afgetuigd. De Rijnsburger liep hierbij rug- en hoofdletsel op. De Hagenaars konden worden aangehouden doordat een ge tuige van het incident, het kenteken van hun auto noteerde. ALPHEN AAN DEN RIJN In de Oudshoornsekerk wordt morgen voorlopig de laatste kerkdienst gehou den. Daarna zal de wijkge- meente die 500 leden telt, voor zeker anderhalf jaar aangewezen zijn op het ge bouw „Onderweg" aan de Alphense Lijsterlaan. Die tijd is namelijk nodig voor restauratiewerken aan de Oudshoornsekerk die bin nenkort zullen beginnen. Met de restauratie van het monumentale gebouw in een bedrag van 2 miljoen gulden gemoeid. De actie 'fundering verrot; onze schouders eronder' die op touw is gezet om de nog ont brekende 250.000 gulden bijeen te krijgen, heeft het eer ste resultaat opgeleverd. Op de onlangs gehouden jaarmarkt kon een bedrag van 1200 gul den worden bijgeschreven. Een folder die volgende week huis-aan-huis verspreid wordt, geeft de Alphense bevolking informatie over de restauratie. Belangstellenden kunnen zich opgeven als lid van de 'Kring Vrienden van de Oudshoorn sekerk'. Verder wordt een boekje met historische prent briefkaarten verkocht. Het gi ronummer dat ten behoeve- van de monumentale kerk ij geopend luidt: 4142309.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3