'Nieuwe buurthuizen dringend noodzakelijk' Leiderdorps gemeentehui wordt vrijdag geopend Streekmuziekschool Alphen bespeelt gevoelige snaren HUM; ALPHENSE JEUGDRAAD: Twee miljoen voor reconstructie van Hazerswoudse kruising Boete voor bromfietser Jeugdige inbrekers aangehouden 'n BLOEMEN GROET met een boodschap Urgent in Qbus Zaterdag komt Pieter van Vollenhoven Voorlichting welzijnsplan in Ter Aar NKV-belastingcursus in Roelofarendsveen KORTWEG NIEUW GESPREK MET GEMEENTE ZEVENHOVEN REGIO LEIDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN De „werkgroep akkommoda- ties" van de Alphense jeug draad is van mening dat een nieuw buurthuis bij Gouw- sluis over een netto vloerop pervlakte moet kunnen be schikken van minimaal 200 m2. Een buurthuis in de Zee heldenbuurt zou een dubbel aantal meters nodig hebben. De werkgroep meent ook dat nieuwe accommodaties in ge noemde buurten volkomen ge rechtvaardigd zouden zijn en dringend noodzakelijk. Een en ander staat te lezen in een „programma van eisen" voor de twee buurtaccommodaties, dat door de werkgroep is op gesteld en vanavond zal wor den voorgelegd in de algeme ne vergadering. Over Gouwsluis zegt de werk- f;roep verder dat bij de inde- ing en inrichting van de ruimte niet alleen rekening moet worden gehouden met de aktiviteiten van de „Stichting Gouwehoek", maar ook met' aktiviteiten die nu (nog) niet kunnen worden ontplooid. Die indeling zal dan ook nog nader moeten worden uitgewerkt in overleg met de Stichting en de dienst Openbare Werken en Sociaal Culturele Zaken van de gemeente. Een accommoda tie in deze buurt is volgens de werkgroep dringend gewenst. „Hoewel nogal excentrisch ge legen, is toch gebleken dat een buurtaccommodatie in dit ge bied voldoende deelnemers trekt om de bouw van een nieuwe buurtaccommodatie te rechtvaardigen. Nagestreefd dient daarbij te worden een gebouw waarin zoveel moge lijk verschillende aktiviteiten* kunnen worden uitgevoerd", aldus de werkgroep. Over de nieuw te bouwen ac commodatie in de Zeehelden buurt waarin de buurtvereni ging Halfje Wit met name ope reert, stelt de werkgroep het te betreuren dat er al „vergaande verwachtingen" zijn gewekt ten aanzien van de realisatie. Volgens de werkgroep zal er in de toekomst dan ook een procedure gevolgd moeten worden die zoiets moet voor komen. De werkgroep is ver der van mening dat het door „Halfje Wit" ingediende „pro gramma van wensen", groten deels als model kan worden gebruikt. Het programma biedt volgens de werkgroep, „een zeer gevarieed aantal so ciaal-culturele activiteiten, ter wijl bovendien rekening is ge houden met het meervoudig gebruik daarvan". Volgens de werkgroep is de buitenruimte met name voor het peuter- werk, noodzakelijk. Tot slot tekent de werkgroep aan dat gezien de grootte van deze ac commodatie de jeugdraad zich nu reeds dient te realiseren dat in de toekomst wellicht personeel daarvoor zal moeten worden aangetrokken. Het DB (dagelijkse bestuur) van de Jeugdraad tekent bij het voor stel aan dat het vaststellen van het programma van eisen vooralsnog alleen gewenst is om de voortgang te waarbor gen. „Het houdt niet in, dat daarmee een datum zou zijn vastgesteld waarop deze buur taccommodaties zouden wor den gerealiseerd", aldus het DB. Volgens het DB is dat af hankelijk van de prioriteiten die de jeugdraad nog moet gaan stellen en verder van de financiële middelen die de jeugdraad het volgend jaar ter beschikking zullen staan. Het DB stelt voor om na het vast stellen van het programma van eisen, dit ter kennis te brengen van B. en W. met het verzoek, de noodzakelijke voorbereidingen te treffen in overleg met de jeugdraad en „gebruikersgroepen". De vergadering van het alge meen bestuur van de jeug draad wordt gehouden in de Opstandingskerk aan de Prin ses Marijkestraat en begint om 20 uur. HAZERSWOUDE De reconstructie van het kruispunt Ge- meneweg-Dorpsstraat te Hazerswoude-dorp neemt ongeveer negen, maanden in beslag. Verwacht wordt dat de werk zaamheden volgend jaar een aanvang kunnen nemen. De kosten worden geraamd op twee miljoen gulden. Bij de reconstructie krijgt de Gemeneweg betere voorsortering- smogelijkheden: twee opstelvakken voor het verkeer in noorde lijke richting en drie voor dat in zuidelijke. De stukken Dorps straat nabij de kruising worden verbreed, terwijl ook de Geme- newegbrug wordt verbreed. De bushalte van de maatschappij Westnederland in de buurt van het benzinestation wordt ver plaatst naar de noordelijke kant van het kruispunt. De beveili ging van het kruispunt zal geschieden middels een verkeerslich teninstallatie. Het werk wordt verricht door Provinciale Waterstaat. Koudekerk/Den Haa!g Het was geen erg gelukkige ma- nouvre die een 19-jarige bromfietsrijder uit Koudekerk aan de Rijn in Alphen aan de Rijn maakte. Hij reed daar in de Hoogstraat in een voor hem verboden richting van de straat, hetgeen door de politie werd geconstateerd. Hem werd een stopteken gegeven maar ging er vol gas van door. Desondanks werd hij even later aangehouden als ge volg waarvan hij zich nu voor de Haagse politierechter moest verantwoorden. Hij gaf toe zes glazen bier te hebben gedronken en het alcohol- promilage in zijn bloed bedroeg 0,95. „Het was niet de bedoeling om zoveel te drinken maar al pratende weg dronk ik teveel", bekende verdachte. De officier wilde er rekening mee houden dat een bromfietser I minder gevaarlijk is dan een autobestuurder en verdachte nog niet eerder veroordeeld, zodat hij wilde volstaan met tweehon derd gulden boete dat ook het vonnis werd. ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen aan den Rijn heeft gisteren zeven j jongelui aangehouden in de leeftijd van 13 tot 15 jaar, die zich schuldig hebben gemaakt aan zes inbraken. De jongelui die de inbraken inmiddels hebben bekend, zijn woonach tig in een Alphens tehuis. Ingebroken werd bij de Sport stichting aan de Dillenburg, waar 2.400.- werd gestolen. Uit de bloemenkiosk aan het Stationsplein verdween naast wat klein geld ook een casset terecorder. Een recorder werd ook gestolen uit de sociale werkplaats aan de Molenwerf- straat. Hier werd ook nog een draagbare radio meegenomen. Uit de Christelijke Nijver heidsschool verdwenen mirco- foons terwijl verder de boel goed overhoop werd gehaald. Uit de Willibrordusschool na men de jongelui een doos drop en eveneens enkele micro foons mee. In het gebouw van de scholengemeenschap „Alba- nianae" werd 170.- buitge maakt. De jongelui zijn na het verhoor en het opmaken van een proces verbaal weer heen gezonden. Fleurop kent Iedere straat In stad en land. n Bloemengroet uit Rotterdam naar Oss en Tokio is geen probleem, u zegt welke bloemen, voor welk bedrag en Fleurop regelt dat. De Fleurop-bloemlst belt zijn collega In Oss om de groet te willen verzorgen. De order voor Tokio loopt vla interflora. Altijd perfect geregeld, verzorgd en bezorgd. U herkent de Fleurop-bloemlst aan het Fleurop-vignet. Fleurop interflora staat garant voor uw bloemengroet Koninginne gracht 135, 2514 AM Den Haag. In het kader van de Lissese Najaarsfeesten die volgende week gehouden worden rond de jaarlijkse Kortebaandraverij In die gemeente, speelt de. popformatie „Urgent" zater dag 22 september in het vor mingscentrum Qbus aan de Ruishoornlaan. Deze popgroep is ontstaan uit de redelijk succesvolle groep „Gazeuse". De harde kern van Gazeuse is aangevuld met ex- Spoil-gitarist Harry en ex- Sphinx toetsenman Kees. De nieuwe groep die zich in het Qbusconcert voor het eerst presenteerd speelt voorname lijk zelfgeschreven melodieuze rock. Toegangsprijs tot het concert dat om 20.00 uur be gint, bedraagt 5 gulden. Qbu- sleden kunnen a raison van vijf gulden kennismaken met het nieuwe geluid van Urgent. Het interieur van de afdeling bevolking in het nieuwe raadhuis. LEIDERDORP— De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Mr. M. Vro lijk. opent komende vrijdag het nieuwe gemeentehuis in Leiderdorp. Hoewel de Leiderdorpse ambtenaren dit nieu we gemeentehuis reeds eerder in bezit hebben genomen, heeft de officieële o- pening nog niet plaats gevonden. Ter gelegenheid van de opening is een uitgebreid feestprogramma samengesteld. Nadat bazuinblazers daartoe het signaal hebben gegeven verricht Mr. Vrolijk om 15.00 uur de opening, waarna de Leider- dorpse kleuters balonnen zullen oplaten. Vervolgens worden door deputaties van de lagere scholen werkstukken aangebo den die tezamen een tableau in de kleuren van Leiderdorp zullen vormen. Na het welkomstwoord van burgemeester Van der Have zullen diverse sprekers, omlijst door muzikale bijdragen van docenten aan de streek-muziekschool, de genodig den toespreken. Daarna vindt de bezichti ging van het nieuwe gemeentehuis plaats. Het gemeentehuis is ontworpen door Ir. H.K. van Moort en uitgevoerd door Noor- lander Bouw B.V.Leiderdorp. Bij de bouw en inrichting is getracht zoveel mogelijk gebruik te maken van natuurlijke kleuren en vormen, iets waar de ontwerpers won derwel in geslaagd zijn. Bij de eerste aan blik is het opvallend hoezeer het nieuwe gemeentehuis één is met zijn omgeving. Dit beeld wordt versterkt wanneer men bij het binnentreden ontdekt dat de be strating van buiten doorloopt in de hal van het gemeentehuis, hetgeen het open karakter van dit gemeentehuis benadrukt. Er bestaat de mogelijkheid om in deze hal exposities te houden. Behalve een infor matie- en voorlichtingsstand zijn op de be gane grond ondermeer Sociale Zaken en Huisvesting ondergebracht, afdelingen die het drukst bezocht worden. Aan de grote hal zijn ook twee commissie-kamers, een trouwzaal en de raadszaal gelegen. Deze raadszaal kan door het verwijderen van twee schuifwanden direct met de hal ver bonden worden. Vooral bij druk bezochte gemeenteraadsvergaderingen en recepties kan dit van pas komen. De raadszaal is, e- venals de rest van het gebouw, ook voor invaliden toegankelijk. In het hele ge bouw zijn geen drempels te bespeuren, en de twee verdiepingen zijn met een lift be reikbaar. Wel zijn er op iedere étage voor invaliden toegankelijke toiletten aange bracht, die allemaal over een alarminstal latie beschikken. Op de eerste verdieping vindt men ondermeer de afdeling welzijn (sport, recreatie en onderwijs), op de twee de verdieping is de afdeling gemeente-be drijven gehuisvest. Ook met het energietekort is bij van dit gemeentehuis rekening g( De raamoppervlakte is met opa gehouden terwijl alle vensters zijn van dubbele beglazing. Bov« een warmteterugwin-installatie bracht waardoor uit de afvoerlt het gebouw een groot gedeelte warmte wordt terug gewonnen. le gemeentehuis is door een rooki sinstallatie automatisch tegen bi veiligd. Met de bouw van het nieuwe g{ huis in Leiderdorp is ruim twee moeid geweest Men verwacht da hele complex, waar nu nog dri merd en getimmerd wordt, 1980 geheel gereed zal zijn. De to ten zullen tegen de 11 1/2 miljoei bedragen. Hiermee wordt het raad beschikbaar gestelde krediet overschreden. In de raadszaal van het nieuwe g< huis zal zaterdag Mr. Pieter van hoven worden ontvangen. Hij r de opbrengst in ontvangst van de Unie Van Vrijwilligers georg; collecte „sport voor gehandicap heer van Vollenhoven is lid van lijks bestuur van de Stichting I- Fonds Sport Gehandicapten. D dracht vindt om 14.00 uur plaats. TER AAR De ge meente Ter Aar houdt vanavond een voorlich tingsavond over het wel zijnsplan in het gemeen tehuis. Het onderwerp van de eerste avond han delt over 'Maatschappe lijke dienstverlening en bejaardenzorg'. De bij eenkomst vangt aan om 20.00 uur. Het subsidiebeleid 'wordt in de komende jaren sterk verandert. Op de voorlich tingsavonden, vier in to taal, wordt duidelijk ge maakt wat de invloed is van het nieuwe beleid op de subsidie voor de vereni gingen. Inbraken in scholen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij de Alphense politie zijn gis termorgen twee nieuwe inbra ken gemeld. De eerste inbraak vond plaats in de Koningin juliana-huishoudschool aan de Jongkindt Coninckstraat. Een versterker ter waarde van f 900,- en twee microfoons van 79,- per stuk werden hier gestolen. ROELOFARENDSVEEN De plaatselijke afdeling van het Nederlandse Katholiek Vakverbond gaat in samen werking met het FNV een be lastingcursus organiseren in de Alkeburcht in Roelofarend sveen. De cursus omvat 6 avonden 3- 10-17-24-31 januari en 7 febru ari. De avonden beginnen steeds om 20.00 uur. Het maxi mum aantal deelnemers be draagt 30. Leden van de NKV die belangstelling hebben voor de cursus dienen zo spoedig mogelijk contact op te nemen met een van de bestuursleden C. H. M. v. Ruiten, Rembrandt v. Rijnsingel 2; J. v. Hameren, Langeweg 42 en W. de Jong, Harteveldstraat 21. WASSENAAR In het ka der van de Wassenaarse Vre- desweek houdt de Korrtakt- groep Schmockwitz, een groep van Wassenaarse jongeren die kontakten onderhoudt met Oostduitse Christenen, op woensdag 26 September om 20.00 uur een bijeenkomst in de foyer van de Zijllaankerk aan de Zijllaan. In de Dorps kerk vindt zondagavond 30 September van 19.-20.00 uur een Oecomenische Vredes-- dienst plaats. Na afloop van deze dienst wordt in de Schoolstraat een markt inge richt waarbij het mogelijk is om rnet diverse organisaties en vertegenwoordigers van de Wassenaarse politieke partijen van gedachten te wisselen over het vredeswerk. LISSE Fotoclub De Bloem bollenstreek viert het 25-jarig bestaan van de vereniging met een expositie in het „Huys De- ver" aan de Lissese Heereweg.^ Zaterdag 29 september wordt' een tentoonstelling van het werk van leden om 14.00 uur. geopend. De expositie is daar na tot 7 oktober dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur te bezichti gen in de gerestaureerde rid derhofstede. ZEVENHOVEN „Het onderhoud met de streekmuziekschool in Alphen ver liep niet zo vlot. Wij hebben weer een uitnodiging gehad voor een nader onder houd met het dagelijks bestuur van de muziekschool, maar resultaten zijn er niet bereikt". Met deze woorden bracht wethouder P. de Boer zijn verslag in de .gemeenteraadsvergadering van gistera vond over het verloop van het gesprek, dat afgelopen week gehouden is met het bestuur van de streekmuziekschool. Het tweede belangrijke onderwerp van de vergadering was de vaststelling van een nieuwe 'Verordening tot vaststelling van regelen omtrent de toepassing van de Woonruimtewet 1947'. Door de in breng van de heer P. van der Drift (Ge meentebelangen) werd er ondermeer een 'hardheidsclausule' toegevoegd, waar-' door Burgemeester en Wethouders in 'billijkheid' kunnen oordelen over het wel of niet plaatsen van 'buitenstaan ders' in het register van woningzoeken den. De streekmuziekschool is een onderwerp dat al weer een tijdje loopt. Enkele gemeen ten, waaronder Zevenhoven, hebben beslo ten om uit de muziekschool te stappen. De kosten werden te hoog. Maar het uittreden gaat gepaard met de moeilijkheid dat er een uittredingssom betaald moet worden aan de school. Het gesprek van de afgelopen week hield ondermeer in een oriëntatie op de mogelijkheid van een tegenprestatie door de streekmuziekschool in de vorm van les sen. Van de school en met name door de di recteur van de school, is er een briefje uit gegaan naar de ouders van de muziek-leer- lingen, in de desbetreffende gemeenten, waarin duidelijk van een afbouw van les sen sprake was, terwijl de uittreding pas per 1 januari 1980 ingaat. Dat zette kwaad bloed bij de gemeenten en een toenadering over onder andere het betreffende schrij ven was het gevolg. Wethouder P. de Boer: „De afbouw is volgens de streekmuziek school niet begonnen. Maar vooral de heer Haanstra was nogal 'to the point' inzake het overleg over het verdere verloop van de af wikkeling. Mevrouw Donker, wethoudster van onderwijs, was ziek. Het gesprek ging niet vlot maar ook weer niet krampachtig. In ieder geval is er weer een uitnodiging voor een nader onderhoud". Burgemeester J. Wagenaar over het overleg: „Mevrouw Donker moet boven water komen. Ze blijft ziek. Het wordt toch wel zaak dat er voor één januari 1980 een regeling wordt getrof fen. Ze zit tenslotte in het bestuur van de Streekmuziekschool en zonder haar kun nen wij moeilijk tot een regeling komen". In het begin van de discussie bracht de ver wijzing van burgemeester J. Wagenaar naar de wethouder 'van Onderwijs' enige verwarring bij bij de heer J. Aartman (Ge meentebelangen). „Ik wist niet dat wij een wethouder onderwijs hadden" aldus de heer J. Aartman. De streekmuziekschool kwam in de raadsvergadering in opspraak naar aanleiding van een verzoek van een Zevenhovense, voor een streekmuziek- school-subsidie 110 gulden. Het voorstel werd aangenomen. De 'Verordening tot vaststelling van rege len omtrent de toepassing van de Woon ruimtewet 1947' bracht vooral de heer P. van der Drift tot het plaatsen van veelvul dige opmerkingen waarop burgemeester J. Wagenaar naar voren bracht dat „De rege ling van het ministerie moet. Ik doe het lie ver zonder regeling maar als er eenmaal ie mand een AROB (Administratieve Recht spraak Overheids Beschikkingen)- zaak be gint dan staat de gemeente bijzonder zwak en is het zondermeer verliezen. Overigens wordt alles nader geregeld in de huisves tingsverordening waaraan secretaris J. Bons hard werkt". Een gevoelig punt kwam naar voren met de vraag van de heer W. Kempenaar (CDA) over de werkzaamheden aan het ge vaarlijke kruisppnt in Noorden. Met het 'afremmen' van het verkeer op het desbe treffende verkeerstraject wordt de verkeer- saanvoer naar Zevenhoven vergroot. Bur gemeester Wagenaar beloofde zich nader over het probleem te buigen. Hilariteit over aanschaf van vervangende kleding voor de vrijwillige brandweer ont stond na aanleiding van de vraag van de heer P. van der Drift over de kwestie rond de samenstelling van het hiervoor benodig de krediet van 10.500 gulden. Vragensteller vond het vreemd dat een broek, die toch extra brandbescherming moet bieden, maar 105 gulden kost. „Hoogstens toereikend voor een korte broek" aldus de aanvullen de wethouder W. Kopl. Burgemeester Wa genaar kondigde aan een onderzoek in te stellen naar de herkomst van het gevraag de krediet met betrekking tot de gedane of ferte. Huurcommi^re Alphen hou spreekuur ALPHEN AAN DE De hnurcommissii met ingang van 20 ber een spreekuur twee van de Opsta» kerk. Prinses Marijk! 69 te Alphen. Het is doeling om in het vei dere donderdagmidc 14.00- tot 15.30 uur spi te houden. Tijdens de spreekuren zowel huurders als x ders met alle mogelijk^ vragen terecht bij di commissie. Ook voor lossen van geschillen commissie ingeschakell den. Het* spreekuur gl van de huurcommissie| ressort Alphen aan dr waarvan het secretai Leiden is gevestigd. Tennis- demonstrat in Nieuwkfc NIEUWKOOP vereniging 'Nieuwkol staat dit jaar vijftie^ Deze mijlpaal wordt je meer gevierd met h r< den van een demon f tenniswedstrijd tusse hoofd-klasse spelers dag 23 september op I nispark van Nieuwk^ wedstrijd vangt on ,e uur aan. e De uitgenodigde spele rbrand Appelboom e Panman, behoren tot tien beste tennissers x ij derland. De toegang tennisevenement is gra n HAZERSWOUDE r dag 28 september, om a 's avonds, concerteert h wijks Christelijk Manr Jubilate onder leidir Sander van Marion in formeerde kerk te Haz< dedorp. Solistische m< king verlenen de alt Heemskerk, de teno Boer en de pianist Lef, der Leeden. Hi plaats ondei Culturele Koau nam s en van K. en O. te Lei< toegangsprijs bedraagt houders van een CJ-p {>as 65 en K. en O.-ledf en tien gulden.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4