HIJ OPMERKELIJK IN MUITI KLEUR NSF pessimistisch over rijksbegroting ^§rt" Voor werknemers turnbond dreigt werkloosheid Resultaten Hilversum LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1979 PAGINA 19 W HAAG In een voorlopig commen- ir op de gisteren gepresenteerdejtijksbe- (ting 1980 toont de Nederlandse Sport Fe- tetie zich weinig optimistisch over het- ji er voor de sport op het programma erheugd over het feit dat de totale oor de onderafdeling sportzaken van het Ministerie van CRM van 41 miljoen, 4,5 miljoen gulden hoger is. Van die 4,5 miljoen gulden stijging zal drie miljoen gulden worden gebruikt voor de opheffing van het zogenaam de „stuwmeer", dat is ontstaan in de aanvragen 'voor de bouw van accommodaties. Minder optimistisch is de NSF ten aanzien van de slechts trendmatige verhoging voor de uit breiding van de bondsbureaus, zeker nu de ge organiseerde sportbeoefening explosief groeit. Hetzelfde geldt voor de financiering van de post opleidingen. Een uitbreiding van de oplei ding van het aantal vrijwilligers in de sport moet daardoor achterwege blijven. Opvallend vindt de NSF het dat in de begroting veel aan dacht wordt besteed aan het functioneren van de vrijwilliger in de sport. Zeker nu de NSF onlangs in een open brief wees op de minder benijdenswaardige positie van de vrijwilligers in de sport. Een onduidelijke post op de begroting is het. half miljoen voor de begeleiding van specifieke sportactiviteiten. De NSF hoopt dat, hoewel het bedrag gering is, hiermee een begin wordt ge maakt met de ondersteuning van de topsport. Het Ministerie van CRM onderstreept in de be groting dat het sportbeleid zich richt op het scheppen van voorwaarden voor landelijke ta ken. Uit niets blijkt echter dat dit financieel mogelijk wordt gemaakt. Verder ontbreekt vol gens de NSF de aanzet om te komen tot een herwaardering binnen de verschillende wel- zijnsfactoren. ;e Wiersma 'tEN Harm Wiersma «gisteren in Rijssen de partij uit de oefent- np tegen oud-wereld- Joen Iser Koeperman na zetten en twee uur en «twintig minuten spelen. ma verraste Koeperman ]»n nieuwe variant waar- 1de Nederlander groot j;el kreeg en dat be- afwikkelde naar (De stand in de twee van in totaal vijf par- 31 in het voordeel iiersma. DEN HAAG Zestien mensen vrezen werkloos te worden door de beslissing van de turnbond het bondsbureau te verplaatsen van Utrecht naar Be ekbergen, bij Apeldoorn. Het KNGV is inmid dels begonnen met de bouw van een sporthal an nex bondsbureau in de Veluwse bossen, de totale verhuizing wordt uiterlijk januari 1981 verwacht. „Het personeel is het goed zat", zegt woordvoer der Frits Schotsman. „Het is niet uitgesloten dat er in de toekomst acties komen. We moeten mee of anders de laan uit". „Dat is te zwart wit ge steld", vindt Wim de Wolf, directeur bondsbu reau. „Een aantal mensen helpen we al met het zoeken naar een goede nieuwe werkkring. Boven dien is iedereen, ook ik, in dienst van het KNGV en de turnbond is er niet voor ons, maar omge keerd. Dat klinkt keihard, maar het is nu een maal zo. Binnenkort is er weer een gesprek over de problemen en de mogelijke hulpverlening. Op straat zetten van werknemers is er beslist niet bij." Door de wijziging van het subsidiebeleid van CRM werd het voor de turnbond onverwacht mogelijk een sporthal te bouwen in Beekbergen, waar diezelfde bond al jaren een recreatieoord bezit. Omdat de be huizing in Utrecht zeer veel te wensen overliet en er over het Huis van de Sport (onderkomen voor alle bonden) een hele tijd niet meer werd gesproken, be sloot de turnbond de mogelijkheid van een combina tie aan te grijpen. „Al sedert jaren", vertelt Wim de Wolf, „zijn er maandelijks bijeenkomsten met het personeel waarin is gesproken over verbetering van de huisvesting. Ook over de mogelijkheid van Beek bergen. In januari van dit jaar is duidelijk gezegd dat het inderdaad Beekbergen zou worden; Niemand is overrompeld. Natuurlijk weet ook de bond, dat som mige mensen om welke reden dan ook gebonden zijn aan de eigen omgeving en dat het voor hen ondoen lijk is mee te verhuizen. De turnbond volgt overi gens zoveel mogelijk de rijksregeling aangaande ver goeding van reis- en onkosten. Alle zaken hebben we afgewogen, ook die van de mensen. Heel duide lijk." Frits Schotsman heeft een ander verhaal. „Er is ons inspraak beloofd, maar daar is niets van terecht ge komen. We zijn alleen maar op de hoogte gehouden. De situatie is nu zo, dfit als die zestien mensen bij de turnbond blijven werken, de ontslagaanvragen naar het arbeidsbureau gaan op het moment dat het kan toor verhuist. Er is niet gedacht aan woongelegen heid. Apeldoorn kent een wachtlijst van vijfduizend woningzoekenden. Als iedereen mee zou gaan naar Beekbergen, zou hooguit tien procent onderdak vin den. Er is geen enkele zekerheid. In Driebergen en Zeist lagen ook mogelijkheden, maar daar is niet over gesproken. Beekbergen is in verhouding met andere oplossingen zeker goedkoper, maar je mag toch nooit aan je eigen mensen voorbijgaan. In dit geval gaan economische motieven boven menselij ke." DICK HOFLAND i de gisteravond te Hilversum gehouden Hilversum De uitslagen koersen zijn: Canard S-prijs (2000 m.): 1 Rodachs G (C. Guldemond) km.tijd 1.26,2; 2. Speecf Westlandia; pl. 1.70,/ 2.00. 2.30; kopp. 11.40; trio 140.70. Niet g?start: Rosamunda T amillo-prijs (eerste afdeling) (2000 m.): 1. Spadille (A. J. Mollema) 1.27,2; 2 Sissano Star; 3 Stella Pomona Toto: winn. 2.70; pl. 1.30, 2.70,/ 2.30. Sebastiaan. Rovce di Ro Pluto; 3. Pallieter. Toto: i 12.00; trio 586.60. Niet gesta Caracara S-prijs (2020 m.): Sangria B (J. Wagenaar) 1.26,9; Starlight Laren; 3. Silvio Ulandia. Toto: winn. 3.20; pl. 1.30, 2.40. 2.00; kopp. 19.00. Niet gestart: Szeretlek Con Brio-prijs (2440 m.): 1. Nancy van Duke (R. J. van Stam) 1.23,0; 2. Ram maker; 3 Pantwa. Toto: winn. 19.10; pl. 2.60,/ 1.70,/ 1.70; kopD. f 66.70; 769.10. Carfc Cherié Spencer-prijs (2000 m.): 1 Riesta (A de Wrede) 1.22,1; 2. Rainier Gal lant; 3. Osmond. Toto: winn. 4.50; pl. 1.60, 1.50. 2.60; kopp. f 6.90, trio 94 30 Niet gestart: Odisea H Christine Mac-prijs (2000 m.): 1 Nuttert Norton (B Dapper) 1.21,4, 2. Ozo Hollandia; 3. Micky Toto: winn. 6.50; pl. 2.00, 2.20,/ 2.20; kopp. 20.30 Niet gestart: Longshot Multikleur is mode. Met zijn schake ringen van kleuren zoals groen met grijs, met blauw, met bruin, met beige. En alle schakeringen daartussen. Alles is afgestemd. En alles past bij alles. Nog nooit gaf een modebeeld zulke machtig mooie kombineer- mogelijkheden. Kolberts met vest of met pullover, maar altijd Multikleur. Ontdek 't nieuwe raffinement: Multikleur.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19