Gestolen truck Scholen in De Engel onveilig oplegger gekanteld Geslaagde reünies voor BNS-leerli Onverwachte ontslagaanvrage burgemeester Van der Haar N KORTWEG RAPPORT LINKSE FRACTIES WIJST UIT: Porrelhoek heropend Zoeterwoude maakt ernst mét woonwagenkamp j e ALPHEN AAN DEN RIJN MAC Rijnland houdt vana vond een „zomerrit". Inschrij ven voor deze oriëntatierit is mogelijk tussen zeven uur en kwart over acht in het restau rant van de Rijnstreekhal aan de Dillenburgstraat Regle menten zijn aan de start te krijgen. Er wordt in vier klas sen gereden. De prijsuitreiking heeft plaats direct na het slui ten van de finishcontrole. HAZERSWOUDE De vrij willige brandweer moest za terdag in actie komen. Het dak van een woonark aan het Kromme Jaagpad had vlam gevat. Toen de spuitgasten er arriveerden, bleek het vuur door de bewoners en de om wonenden al bedwongen. HAZERSWOUDE De af deling Rijnstreek van de In dustriebond FNV presenteert zich morgen vanaf acht uur in het Anker in Hazerswoude- Rijndijk. Het uit acht personen bestaande bestuur wordt defi nitief gekozen. Piet Spijkers zal namens het hoofdbestuur een uiteenzetting geven op welke wijze de nieuwe bond, die op 1 juli officieel van start ging, eruit ziet. VOORSCHOTEN De ont slagaanvrage van burgemees ter J. van der Haar met in gang van 1 december is ook voor de raadsleden volkomen onverwachts. Na de vergade ring van b. en w. kregen de wethouders de mededeling en vrijdagavond werd per ge meentebode de mededeling ge daan aan de raadsleden. De nestor van de gemeente raad Drs. C. Meershoek (CDA) spreekt van een komplete ver rassing. Hij zegt: „We wisten wel dat de fut er een beetje uit was, maar dat de VUT direckt gebruikt zou worden door de burgemeester hadden we niet verwacht. Ook die korte ter mijn. Precies voordat de druk ste tijd in het gemeentelijk le ven, de behandeling van de gemeentebegroting, begint, het zou mijn stijl niet zijn. Natuur lijk moeten we als raad om de tafel gaan zitten en snel over leggen hoe de toekomst er uit gaat zien. Ik verwacht zeker een burgemeesterloze tijd van negen maanden. Loco-burgemeester L. Marcelis (CDA) ziet al het werk op zich af komen. De drie Voorscho- tense wethouders hebben alle drie een topfunktie in het maatschappelijke leven en kunnen weinig tijd meer vrij maken. Marcelis zegt: „Er zal wat moeten gebeuren. Mis schien een vierde wethouder erbij, want ik verwacht dat de REGIO LEIDSE COURANT Succesvol concert in Warmondse LISSE De veiligheid rond de scholen in De Engel, de Tuinbouwschool, de scholen aan de Achterweg, de Ruis- hornlaan, de Don Boscoschool en de toekomstige Lisbloem in Meerenburgh laat te wensen over. Tot deze conclusie komt een onderzoek dat op initiatief van de politieke partijen D'66, PPR en PvdA is verricht. Het doel van het onderzoek was een in ventarisatie van de situatie rond alle scho len in Lisse te maken en om een aantal voorstllen tot verbetering van de situatie aan te dragen. Bij de 35 scholen in Lisse werden de volgende aspecten onder de loupe genomen: de situatie van het school gebouw en de in- en uitgangen; de soort en intensiteit van het verkeer in de stra ten rond en naar de school; de overzichte lijkheid van de verkeerssituatie voor de deelnemers aan het verkeer; de aanwezige beveiligingen; de voorzieningen die zijn getroffen met betrekking tot het overste ken; de begin- en eindtijden van de lessen in verband met de dan optredende ver keersdrukte; de wijze van verkeer naar en van school van de schoolkinderen; de mate waarin ongelukken en bijna-onge- lukken optreden; de mogelijkheid tot ver andering van de verkeerssituatie en de verantwoordelijkheid van ouders en over ige burgers. De onveilige situatie voor de scholen langs de Ruishornlaan kan, volgens het onderzoek, wordt verminderd door het aanbrengen van snelheidmatigende voor zieningen, alsmede een verbetering van de bruikbaarheid van de parkeerterreinen voor het schoolverkeer. Zebrapaden beho ren eveneens in veel gevallen tot de mo gelijkheden, volgens de onderzoekers, e- venals het aanbrengen van „schoolnade- ringsborden". Bij de Beekbrug zou men de mogelijkheid moeten onderzoeken voor de aanleg van een tunnel onder de pro vinciale weg door, een voorstel dat al vele malen in de Lissese raad is gedaan. Vol gens de onderzoekers zou intensivering van het politietoezicht op sommige plaat sen evenens veel goeddoen, alsmede een legalisering van de sluiproute langs de brandweergarage, thans een uitgesproken plaats voor „bijna-ongelukken". De door de dief achtergelaten ravage MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 Een samenkomst in de aula van „Leeuwenhorst". Dorpskerk WARMOND Het concert door het John Bate Choir op zaterdagavond in de Ned. Her vormde Kerk mag een onge kend succes genoemd worden. Het sfeervolle kerkje was tot de laatste plaats bezet en het publiek reageerde enthousi ast. Het John Bate Choir uit Lon den komt jaarlijks naar Neder land in verband rnet de her denking van de Slag om Arn hem. De leden van het koor logeren dan in Warmond en zij geven dan een concert in de Hervormde Kerk. Het publiek wist de Engelse liederen hoog lijk te waarderen evenals het orgelspel van Gareth Green. Een toegift na de staande ova ties kon dan ook niet uitblij ven. Tenslotte werd het Wil helmus gezongen. Een bijzon der mooi concert waarvan jong en oud duidelijk genoten. Op zondagmorgen namen de le den van het koor deel aan de speciale dienst in de Hervorm de Kerk bij de start van het Winterwerk. Het Hervormde koor en de Brass Band War mond verleenden medewer king aan deze dienst. De Hoorn, gekanteld. Toen de politie arriveerde was de truck .onbemand. Van de da- der(s) ontbreekt elk spoor. De chauffeur van de truck heeft vermoedelijk met te hoge snelheid de bocht willen nemen naan de oprit van de Albert Schweitzerbrug. De op legger met de apparatuur stond geparkeerd op de Rijn havenkade voor transport naar Noorwegen. Met de truck die in dezelfde nacht in Zaan dam werd gestolen, is de op legger aangehaakt om met on- Enkele bezoekers van de heropende „Porrelhoek". NOORDWIJKERHOUT Met het wegtrekken van een kleed werd zaterdagmiddag de verbouwde Porrelhoek aan de Langevelderweg heropend. Welpen, kabouters, Joso (Jon- gerensoos) en hobbyclub kun nen nu in een uitgebreide en gemoderniseerde omgeving hun activiteiten bedrijven. Vertegenwoordigers van het gemeentebestuur (waaronder burgemeester Bosma) en van het bestuur van de St. Josefpa- rochie waren aanwezig bij de heropening. Hiermee zijn dan ook de grootste geldschieters genoemd. De kosten, ongeveer f 53.000,-, worden namelijk door gemeente- en kerkbe- ZOETERWOUDE Over de realisering van een woonwa genkampje in Zoeterwoude wordt donderdag 20 septem ber om acht uur een informa tieavond gehouden worden. Hierbij zal van verschillende kanten toelichting op de zaak worden gegeven. Vertegen woordigers van de provincie en de gemeenten Leiden en bekende bestemming te trekken. De reis duurde |j wel slechts enkele kilom Het duurde tot ver in de zy dagmiddag voordat de weer vrij was. De schadejn de apparatuur bleek m^oi vallen. De politie heeffrr zaak in onderzoek. pn Geslaagd debuut „Anabasis"" ZOETERWOUDE Het de buut van de toneelgroep „Ana basis" zaterdagavond in de Eendenkooi mag zonder meer geslaagd worden genoemd. Het blijspel „Den Haag ver gist zich niet" was het eerste optreden van deze onlangs op gerichte vereniging voor eigen publiek. De waardering bleek niet alleen uit de grote op komst, ongeveer 170 mensen zorgden voor een overvolle zaal, maar ook vooral uit het veelvuldig applaus. Het spel handelde over een dienstplichtig soldaat, die op dracht heeft gekregen zich naar de Van Halenkazerne te Eslo te begeven. Dóór een schrijffout in de plaatsnaam komt hij bij een woonhuis te recht, waar toevallig een rit meester buiten dienst woont. De beide dochters van deze ritmeester, gespeeld door Li- anda Teske en Yvonne van Diemen, worden door de uit stekend acterende Paul- Tijssen als soldaat Fre J Appel van verwende w in spontane jongedames o turnd. Ook de verloofde een van hen, gespeeld 4 Wim Helversteijn, krijgt^ privéles waardoor hij echte vent" wordt. In he ste bedrijf was vooral hel van het samenzwerende! Paul-Peter Tijssen en Ja Vette als ritmeester bijzol vermakelijk. Het tweedel drijf was eigenlijk ietwa leurstellend. Voor goed ren was geen plaats meer wege de drukke teksten e snelle opeenvolging van beurtenissen. Ineens ware twee bruiloften te vieren. einde kwam dan ook steld over. Desondanks regisseur Piet van der toch de komplimenten n< loop van het spel in ontva nemen en terecht. ROB JAN 5 Leiderdorp zullen aanv zijn om te spreken over pectievelijk het beleid me trekking tot de totstan ming van kleine kampjes problematiek van het ovei le Leidse woonwagenkam de situatie zoals die moi teel in een klein kamp in 1 derdorp is. Ook zal er gesproken wo over wat de gemeente Zod woude tot nu heeft onde men en de plaats die vooil kampje is gekozen. De be ling is om het kamp te bou nabij het gemeentehuis en nog te bouwen politiebu aan de Noordbuurtseweg. bouw van dit politiebureai twee dienstwoningen zal binnenkort van start gaan Deze lokatie is gekozen or deze grenst aan de bebou kom en er daardoor voldo* mogelijkheden tot integ zijn. Ook de bereikbaar van het terrein is goed. ministerie van CRM provinciale planologi dienst hebben reeds een g keuring gehecht aan deze ering van het kampje. Me aanleg van het kampje is r de 175.000 gulden gemoeid, clusief grondkosten. Dezei legkosten komen voor grootste gedeelte voor ning van het rijk, te w 95%. Het kampje zal plaats den aan maximaal drie v wagens en wordt voorzien een drietal units, waarin dergebracht bergingen, ches en toiletten. Het ge zal worden omgeven door groenstrook. Iedereen die belangste heeft is van harte welkor de raadzaal van het gemee huis. Het is de bedoeling d na alle toelichtingen ru wordt gemaakt voor disci en stellen van vragen. VOORHOUT/NOORDWIJKERHOUT De aloude Bisschoppelijke Nijver heidsschool stond de afgelopen twee weekeinden in het middelpunt van de belangstelling. In het congrescentrum „Leeuwenhorst" in Noordwijkerhout werden reünies gehouden. Het 55-jarig bestaan van de B.N.S. en de toekomsti ge sloop waren voor de heren Van Dun en Kraus de redenen om een dergelijke happening op touw te zetten. Het comité onder leiding van de heer Olde Dubbelink, ging voortvarend te. werk. De broeders Pius en Henricus ver richtten veel monnikenwerk. Zij waren het die zoveel mogelijk in contact pro beerden te komen met de ongeveer 5.500 leerlingen, die sinds 1923, toen de school in het voormalige seminarie Hageveld werd gevestigd, hebben bezocht. Onge veer 1600 positieve reacties kwamen bin nen. Besloten werd twee weekeinden voor de reünie te reserveren: de jaargangen 1956 tot en met 1969 het vorige weekeinde en de jaargangen 1923 tot en met 1955 het afgelopen weekeinde. Afgelopen zaterdag en zondag was er dus de oude garde. Ongeveer 500 reünisten bevolkten de drie bars, de aula en de gan gen van het oud-seminarie „Leeuwen horst". Veel blauw/witte corsages: de oud leerlingen. Een enkele blauw/rode of blauw/gouden corsage: leraren en broe ders. Op de gang waren groepjes reünisten met oude fotoboeken: herkenning maar ook vraagtekens. „Wie was dat ook al weer, wanneer was dat en waarom?" Aan de muren in „Leeuwenhorst" hingen en kele plakkaten. Een daarvan kondigde een grote loterij in 1931 aan met als hoofdprijs een elektrische haard van f 250,—. De niet-gesubsidieerde school moest het geld ergens vandaan halen. Slechts één leerling van de eerste lichting uit 1923 was er. Hij was een beetje teleur gesteld dat er geen ander van zijn jaar was. Hij herinnerde zich nog de „broeders van de Heibloem" of de „broeders van het blauwe koord", „Van de hel kwam ik te recht in de hemel", aldus zijn eerste op merking. „Toch kon het er ook hard aan toe gaan: het eerste jaar werd er al ie mand van school gestuurd". Gniffelend herinnert men zich het wek ken'. Geklop en de zin „Geloofd zij Jezus Christus". Men was niet eerder tevreden alvorens men had gehoord: „In alle eeu wigheid, amen". Huisregels waren er in deze „middenstandsschool", maar niet overdreven. De ochtendmis en het lof wa ren wel vaste ingrediënten tijdens de in ternaatsperiode. In de drie bars was het gezellig druk, ter wijl de aula het ontmoetingspunt was voor alle jaargangen. Een bandje zorgde voor de juiste sfeer. Een aanzwellen van de feestvreugde was er te bespeuren bij een bezoek van de boerenblaaskapel „De To rentrekkers" uit Noordwijk. Het feest ging door tot in de kleine uurtjes. Van het vorige weekeinde hadden de or- ganisatoren al reactie gekregen. Hieruit was af te leiden dat het niet de laatste reünie was van de B.N.S.-leerlingen. De volgende keer zullen de reünisten het evenwel moeten doen met de herinnering aan het gebouw waarin zij enkele jaren van hun leven hebben doorgebracht, want dan zal het pand gesloopt zijn. stuur gedragen. Veel vrijwillig werk werd verricht door leden van Joso, terwijl ook de be jaarden zich hierbij niet onbe tuigd lieten. De heropening werd muzikaal onder de aandacht gebracht door een rondwandeling van muziekvereniging „St.-Jeanne d'Arc". Na het wegtrekken van het kleed door een welp, een kabouter en een lid van de hobbyclub kwamen de oude ren bijeen in de grote zaal. De kinderen werden getrakteerd op een groot spel en een lange film. ALPHEN AAN DEN RIJN Een gestolen truck met opleg ger en geladen met onder meer stereo-apparatuur ter waarde van 250.000,- is in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks kwart voor drie in Alphen aan den Rijn op de kruising Prins Bernhardlaan- hele procedure minstens een jaar gaat vergen en dat vraagt wel erg veel van de huidige drie wethouders. Burgemeester J. van der Haar heeft zich de afgelopen jaren niet erg thuis gevoeld in Voor schoten. Hij stelde zich tegen over de raadsleden dikwijls erg formeel op en dat werd niet erg op prijs gesteld. Hij heeft zich gedurende zijn ge hele ambtsperiode in Voor schoten volledig afzijdig ge houden van hoorzittingen e.d. en tijdens de raadsvergaderin gen toonde hij meermalen zijn ongenoegen indien in raadsle den te lang over een bepaald onderwerp spraken. Daar stond wel tegenover dat hij tij dens zijn representatie-taak al tijd borg stond voor een met humor doorspekte speech en wie Dr. Van der Haar als mens ontmoette was best over hem te spreken. Drs. Meershoek: „Voorschoten is een aantrekkelijke gemeen te voor een burgemeester. Het aantal inwoners zorgt voor een dik belegde boterham. Nu maar afwachten of commissa ris en minister bereid zijn om de gemeenteraad een behoor lijke inspraak te geven. Het aantal sollicitanten zal onge twijfeld groot zijn." Wethou der Marcelis: „Die VUT (ver vroegde uittredingsregeling) is nu wel aangenomen, maar deze moet nog omschreven worden en dat kan toch nog wel eventjes duren. Ik blijf het jammer vinden dat de burge meester zo'n haast heeft om weg te gaan. Zo lastig zijn we toch njet voor hem geweest". Enkele feestvierenden. Alphense Montessorischool viert 5-jarig bestaan ALPHEN AAN DEN RIJN De Montessorischool te Al phen aan den Rijn heeft afgelopen zaterdag het vijfjarig be staan gevierd. De festiviteiten die voor die dag waren geor ganiseerd stonden in het teken van de middeleeuwen. Zo hadden de leerlingen net als de ouders en leerkrachten hun eigentijdse kloffie voor een dag verruild voor kledij uit die tijd. Decors zorgden verder voor een harmonieus geheel. Daarnaast waren er onder meer een wagenspel, kraampjes met oude am bachten, een spookslot terwijl leerlingen ook in reizang rond trokken. De Montessorischool in Alphen die werd opgericht op initiatief van enige ouders, begon vijf jaar geleden met 50 kleu ters en 45 leerlingen voor de lagere school. Thans telt de school 94 kleuters en 136 lagere schoolleerlingen. Verder zijn er 8 on derwijskrachten aan de school verbonden. Het huidige schoolgebouw aan de Preludeweg zit met deze aan tallen wel aan het plafond van de mogelijkheden. Vandaar dat er gedacht wordt om het komende schooljaar een dependance te stichten dan wel een tweede school voor Montessori-onderwijs, waarvoor het kenmerkende is dat deze niet is verdeeld in klas sen maar in leeftijdsgroepen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4