poggenpohl keukens/bad Wereldkampioenen tor ten hoofdprijs kas The Little Stars9 helpt u kiezen: z:\in der wagen -zi tten Stoomlokomotief reed Leiden binnen Teleurstellend bezoekersaantal 18e Leidato T in Jjfde olk- "Sjstival ccesvol -jerlopen Skateboardcentrum naast Ton Menkens ijsbaan LEIDSE COURANT MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 PAGINA 3 LEIDEN De 18e Leidato- Huishoudbeurs heeft een wat teleurstellend aantal be zoekers getrokken. Geduren de de tien dagen dat de beurs werd gehouden, kwa men 63.824 betalende bezoe kers een kijkje nemen. Met de reductie- en vrijkaarten- houders kan dit jaar een be zoekersaantal van een krap pe 70.000 in de analen van de beurs worden geschreven. Dit zijn er 8.000 minder dan vorig jaar. Met dit teleurstellend bezoe kersaantal volgt de Leidato de landelijke tendens, waarbij de huishoudbeurzen aanzienlijk minder bezoekers trekken dan andere jaren. Aan de „publiek strekkers" van de Leidato heeft het in ieder geval dit jaar niet gelegen. In de spie gelzaal werd een praktisch doorlopend programma aange boden, vlot bijeen gepraat door beroepsgrappemaker Hans Versnel. Als regelrechte top pers kunnen het optreden van Willem Ruis op maandag avond en van de groep „Luv" op zaterdagmiddag worden ge noemd. Zaterdag was er na sluiting van de beurs een feestavondje voor de standhouders. Hier werden de prijzen voor de mooiste, de origineelste en verkoopkrachtigste stands uit gereikt. Ook de winnaars van de foto-, handwerk- en schil derijententoonstelling namen tijdens het feest hun prijzen, een ets en een bos bloemen, in ontvangst. b v. Gebr Roftfs Handebnij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 Langspeelplaa t Tijdens het 10-jarig bestaan van de Stichting Gemiva werd een cabaret opgevoerd, waarbij de zwakzinnigenzorg werd bezongen. Deze liedjes zijn onlangs op de plaat gezet. Deze langspeelplaats getiteld „Overpeizingen" wordt vrijdag 21 september officieel gepresenteerd door de voorzitter van het Stichtingsbestuur mevrouw Mr. M. H. L. Nolet-Conran- di, in de kantine van Huize „De Weipoort" aan de Vrou- wenweg 1 in Leiden. De opbrensgt van de plaat komt ten goede aan de geestelijk gehandicapten. De meeropbrengst is bestemd voor financiering van de aanleg van een ver- keerstruin bij het in bouw zijnde internaat voor 315 geeste lijk gehandicapten te Zoeterwoude. De plaat kost 17.50 gul den en te bestellen op het bestuursbureau van de Stichting Gemiva. Schoolslagbaltoernooi De gemeentelijke schoolsportcommissie Leiden houdt woensdag 19 september weer een slagbal toernooi voor leer lingen van de basisscholen in Leiden. De wedstrijden wor den gehouden op het sportterrein aan de Zoeterwoudsesin- gel vanaf één uur. In totaal 27 scholen nemen aan het toer nooi deel. Bij eventuele afgelasting wordt het toernooi ver schoven naar woensdagmiddag 26 september op dezelfde plaats en vanaf dezelfde tijd. Cursussen voor werklozen De cursussen voor werklozen in het Leids Vrijetijdscen trum zijn vorige week weer van start gegaan. Er zijn nog plaatsen op de cursussen die ongeveer vijftien weken du ren, en die kosteloos zijn, open. Iedere dinsdagmiddag is er van twee uur tot half vij een EHBO-cursus in het LVC en een cursus spinnen en weven. Woensdagmiddag is er tus sen twee uur en half vijf een cursus tekenen en schilderen en een cursus fotografie. Donderdagmiddag staat op het cursusprogramma een cursus etsen. Belangstellenden werklozen kunnen zich melden bij het Leids Vrijetijdscen trum, Breestraat 66, tel. 146449. Ongeval op Haagweg Een 55-jarige man en een 49-jarige vrouw uit Den Haag zijn zaterdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de Haagweg in Leiden. Het ongeluk gebeurde door dat de man die op de Churchilllaan reed geen voorrang gaf aan een vrachtauto op de Haagweg. De man moest met hoofdletsel en de vrouw zwaargewond worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. De bestuurder van de vrachtauto bleef ongedeerd. Turk neergestoken Bewoners aan de Hoge Woerd in Leiden hebben gistera vond omstreeks half tien in hun straat een bloedende 20- jarige Turk uit Den Haag aangetroffen die door nog onbe kenden was neergestoken. De man is door de Eerste Hulp Dienst naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden ver voerd. De man is ernstig gewond geraakt, maar verkeert thans buiten levensgevaar. De Leidse politie stelt een on derzoek in. D. 1 hoorn. zar voor ^ópjiitenzorg in. 11 twintig le op 'EN De bazar die ten van de dubbelgehandi- dos t kinderen van huize Sept Itenzorg" in het gebouw c- 19,j3IV! Nederland aan de 18 Monf Rooseveltstraat zater- werd gehouden, heeft roltiojj schatting 20.000 gulden bracht. Het geld zal wor- 8,cal 'gebruikt voor de inrich- Ivan een nieuw gebouw. iNSk azar werd zaterdagoch- ...Jdoor wethouder Tesselaar •oule fnc'- direct nadat hij zijn lulien pngsspeech had uitgespro- traden er mensen naar die het hadden gemunt Ge koopjes van de rommel- mtiekmarkt. Er was van te doen op de druk be- bazar. Zoals het mee- ,aan een hometrainer- ijd met als hoofdprijs de oogtrui van ex-wereld- lioen Gerrie Kneteman, )or wereldkampioene Pe- le Bruin werd uitgereikt en Amerikaanse verkoop onder meer de Groene y. 10.3 van Jan Raas. Diegenen urnaal. e bazar niet hebben kun- 15 i«n ^zoeken, kunnen alsnog !»b J bijlage storten op giro- sh. nmer 409164 t.n.v. de pen- Cham oeester Stichting Vrien- ie- 17 van Buitenzorg, Parijs- rd Fill 3i Zwijndrecht, onder leldding van september- lity. Opa Veel belangstelling voor majorettenconcours LEIDEN Het Leise majo rettenconcours dat zaterdag in de speeltuin „Zuiderkwartier" aan de Anjelierstraat werd ge houden, heeft veel belangstel lenden op de been gebracht Het was de vierde keer dat het majorettenconcours hier was georganiseerd. In totaal deden er 21 korpsen mee. Winnaars in de A-groep wa ren: de Kooigirls met 76,5 8 punten, Pauline (72 p.) en Ak- tief (69,5 p.), alle uit Leiden. Miss majortte uit de A-groep was Anneke Green, tweede was Wilma Paauw. B-groep: De Splendids (77 p.) uit Alk maar, Eureka (71 p.) uit Den Haag en de Caravella's (67,5 p.) uit Katwijk. Miss majorette was hier Albertine Roobek, gevolgd door Henny Hoogen- dijk. In de C-groep waren de winnaars: de Kooigirls (66 p.) Aktief (61,8 p.) en Toekomst (16,3 p.). Hier werd Bianca de Boer miss majorette met als tweede Jolanda Laterveer. Haagsche Courant in Leiden LEIDEN De Haagsche Courant verschijnt met in gang van vrijdag met een aparte editie voor de regio Leiden. Dit vooral om te vol doen aan de wensen van oud-Hagenaars, die de laat ste jaren in de richting Lei den zijn verhuisd. De Leidse editie van de Haag sche Courant, een uitgave van Sijthoff Pers, zal vanuit een kantoor in het hart van Lei den, aan de Apothekersdijk, worden verzorgd door een re dactieteam, dat volstrekt onaf hankelijk zal opereren van de redactie van de Leidse Cou rant. De Leidse Courant, een uitgave van een dochteronder neming van Sijthoff Pers, is tweehonderd meter verder aan dezelfde straat gevestigd. Ouders richten zelf •EN Het vijfde Leidse festival, dat afgelopen za* ig werd gehouden heeft Naaiierden liefhebbers, niet al- Openj uit Leiden, maar uit het land naar de Stadsge- lal getrokken. Het lus- ifeest had dit maal wel 3 heel speciaal accent, door- het voor het eerst in vijf in de ruime vertrekken tiond de Stadsgehoorzaal was Pra, ganiseerd, een ambiance Dreanir de folk-muziek bijzon- !1.07 aan zijn trekken kon ko- 2 (S) Is en markant verschil met an- bm concerten is at de sfeer dit soort festivals enorm pannen is. Een ordedienst iet noodzakelijk. In ver- idene zalen werd zaterdag 30 jaf 's middags twee uur tot ii q niddernacht door zeer ge- )S: 1' •mmeede bands, zowel uit lemeierland als uit het buiten- )°der gespeeld. In totaal waren 36"ec 8roePen en artiesten, i wie muzikale entertainers uuf de „Amazing Stroopwa- 7 00- Davy Brown uit Wales, ngen s Ouwejan en Makkers uit lp® 'en. een van Ierlands beste sj j ospelers. Al O'Donell, de i VAF ^hckle Stringband en de tsbo perse groep Schürmlili i Be:«ig met authentieke strijk- iek uit het kanton Appel- Nws De verhuizing naar de 00 I sgehoorzaal werd mogelijk 9.30 aakt doordat de gemeente -e. len zich garant wilde stel- 3) W Voor de huur- De AVRO- ;zzo. 0 heeft opnamen van het iiass festival gemaakt, die wor- jn. 1 uitgezonden in het pro- 3Bei< nma ^oik-Live, vanaf 1 'ber elke maandagavond te listeren op Hilversum 3. Dar Lok) D3 19 Set ius Duit Schlag; Peter. 18.40 >orting inwide. lEN Je moest er wel de hele nacht op blijven, maar voor de rest had je kind aan ze: geen gejengel, geen ge en vastbesloten om zo lang mogelijk anjer doorbuigende wieltjes een plaats in iuinness book of records te veroveren, •ste, de liefste, de slimste en wie weet iog wel de meest zindelijke werd uit kijk winnaar. Dat waren J. Delfos (zit- en H. van Strien (helper), twee door- rers, die na 19 uur zich wereldkampioen lerwagen-zitten" mochten noemen. Een die in het Leidse winkelcentrum opermolen nog nooit eerder werd ver- en waar honderden Merenwijkers vrijdagavond acht uur tot aan zater- ag drie uur voor van huis waren weg- ven. Een strijd tegen de kou en vooral ;°)aap, die werd beloond met een nieuw Idkampioenschap van een genre, waar de Nederlanders toch wel de besten in blij ken te zijn. Want wie haalt het nu in zijn hoofd om bijna een etmaal lang met zijn benen tegen elkaar en de armen over de knie in een kinderwagen te gaan zitten? Een vehikel dat je als klein wurm misschien koninklijke genoegens kon verschaf fen, maar waar je nu zoveel centimeters langer en dikker, als een opgevouwen rolmops in wordt gepropt. Toch waren er afgelopen week einde 15 teams zo gek om de tijden van weleer op die manier her te beleven. Ach, er waren trouwens leuke prijzen mee te verdienen en zo veel dwazer is kinderwagenzitten nu ook weer niet dan 48 uur achtereen ergens in de polder op een paal tevertoeven, of ergens in een boe- rendisco je krachten te beproeven op een dans vloer tijdens een slijtageslag om het wereld kampioenschap langdansen. Speciaal zaterdag Sissend en puffend stond de locomotief stil op het Leidse station LEIDEN Tientallen liefhebbers van antieke treinen hebben zaterdagavond niet tevergeefs gewacht op perron 7 van het Leidse NS-station. Ondanks een half uur vertraging, maar dat voer de de spanning juist lekker op, reed om half zeven een ouderwetse stoomtrein het station binnen. In lange rijen, als een natuurlijke buffer, hadden de men sen zich aan de kop van het perron op gesteld om met het oog op de camera maar niets te missen van het dampen de brok geweld dat sissend en luid toe terend een paar minuutjes in de Sleu telstad kwam uithijgen van een reis die in Beverwijk, de Hoogovens, was begonnen. De Stoom Stichting Nederland was ver antwoordelijk voor het schouwspel. Dé donateurs vah de SSN, allemaal liefheb bers van oude lokomotieven en stoomma chines, waren vanuit Beverwijk meegeko men in een stoet van negen rijtuigen die in Rotterdam ontbonden zou worden. In Leiden was er even sprake van, dat het hier ging om een grap of een of ander spoortreintje, want de lokomotief kwam met een half uur vertraging de stad bin nenrijden. De klok werd niettemin even teruggezet toen de lokomotief onder het glazen perrondak enorme hoeveelheden zwarte stoom de lucht injoeg, die in no time het halve station in nevelen hulde. Een leuk gezicht, minder leuk echter voor mensen die net een wik pak aan hadden getrokken en hun haar hadden gewassen. Hoe zal dat vroeger zijn gegaan toen er nog geen sprake was van de elektrische trein? De SSN moest het antwoord hierop schuldig blijven, want na drie minuten zette de oude schicht zich weer luid pro testerend in beweging, richting Den Haag en vervolgens Rotterdam waar de stich ting op het veilingterrein in Crooswijk haar verzameling stoomlokomotieven heeft staan. speeltuin in Bewoners van het Waar- gracht/Herensingelgebied hebben zaterdag op de hoek van de Groenesteeg een speelplaats voor hun kinderen geopend. De ou ders betreuren, dat het ini tiatief vanuit de buurt moest komen en niet van uit de gemeente. Deze nieuwbouwwijk heeft nau welijks voorzieningen voor kinderen. Het spelen op straat Is ook niet alles en houdt gevaren In. Vandaar dat de speelplaats, inge richt met oude speeltuin spullen, op demonstratieve wijze in gebruik werd ge steld. Op een spandoek had de buurtcommissie als waarschuwing voor het verkeer geschreven: Rij voorzichtig denk aan onze kinderen. Het centrum werd geopend met een demonstratie plankschaatsen Leiden Leiden is sinds zaterdag een „skateboardcen trum" rijk. Naast de Ton Menken-IJsbaan op een stuk grond dat voor de ene helft van de gemeente en voor de an dere helft van Menken is, kan men vanaf deze week iedere dag zijn talent op de rolschaats of skate-plank beproeven. Het skateboardcentrum, opgebouwd uit een groot aantal ver plaatsbare units, is via de VB. en Rotterdam in Leiden terecht gekomen. Afgelopen zaterdag na de opening door wethouder D. Tesselaar (onderwijs) gaven enkele teams een staaltje skatebo ard-rijden weg. Het is de bedoeling dat het centrum een jaar lang door Menken wordt uigeprobeerd. Het centrum is er geko men, doordat Menken en de gemeente herhaaldelijk vanuit de jeugd werden gezocht een dergelijke voorziening in Leiden aan te brengen. Duizenden handtekeningen zouden aan dit verzoek kracht hebben bijgezet. Vandaar dat Menken voor de aanschaf van de units heeft gezorgd en de gemeente een stuk van de be strating op zich heeft genomen. De twee hoofdprijswinnaars met rechts, Barry Hughes en links presentator Hans Ver snel. voor het slot van het feest was de bekende kwis-leider en trainer Barry Hughes uitgeno digd. V/agen nummer 1, het winnende team, de emo ties waren die twee duidelijk van het gezicht te lezen, had de keuze tussen een reis of een belo ning in klare munt uitbetaald voor de somma van 999,99. Delfos en Van Strien kozen voor het geld, dat in de kas zal worden gestort van het majorettenkrosp „de Little Stars". Tweede prijswinnaars, Th. Pet en W. van Weeren (wa gen nummer 2, voor de band Pauline) kreger behalve de prijsjes die zij in de loop van de wedstrijd in de wacht hadden gesleept, beiden een zwart-wit t.v.-toestel en de derde prijs (toe valligerwijze wagen nummer 3) ging naar E. H. Steenbergen en J. A. van der Linden van de showband Allegro Vivace.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3