VEEL KANS OPI I SUK PRIJS 1 Plassen olie fataal op Zandvoort Middelburg gebroken bee Muts F zwaar gewonV Slotemaker verongelukt op „eigen circuit" Russische suprematie in Ronde van de Toekomst SPORTTRIBUNE ADVERTENTIE Hulp van een toegesnelde collega-coureur baat niet meer. Het wrak van de auto van de verongelukte Slotemaker. MAANDAG 17 SEPTEMBER 1970 PAGINA TOLBÈRT Jack Middelburg is tijdens do KNMV kampioensraces in het Groningse dorpje Tolbert otv,, gegaan en heeft opnieuw een bovenbeen gebroker delburg, die nog niet helemaal hersteld was van zijjrt re val onlangs in de Grand Prix van Engeland in (V, IEN W'if,' ijdi ontv neei 4 pat vera '6min stone, ging in de eerste ronde van de formuleracs voorlaatste bocht onderuit en kwam terecht in een de weg gelegen sloot. Willem Zoet, die door de crash van Middelburg uit raakte en ook kwam te vallen, kon de strijd vooruit Jack Middelburg werd per ambulance naar een ziekfen in Groningen gebracht. Even tevoren was hij nog gehuldigd voor zijn fraaie aiuid de 500 cc-klasse. Deze zege betekende zijn derde a om eenvolgende titel In deze klasse. Zijn aanspraken kampioenschap in de 750 cc-klasse kan hij door zijn wel vergeten, evenals het kampioenschap in de a klasse. Winnaar in de 350 cc-klasse werd nu Klaasiaai nambt, waardoor deze noordelijke coureur de bestev; heeft op de titel hoewel Jack Middelburg door zijn LJ plaats in Tolbert nog altijd de leiding heeft in het totasom sement. jkabi Rudi Muts uit Hilversum, Nederlands kampioen ifeel way, is in het weekeinde tijdens wedstrijden in L 0011 ernstig ten val gekomen en zwaargewond overgot naar een ziekenhuis. Muts werd in een wedstrijd in de Engelse speedwaycfj'. titie door een tegenstander uit de baan gedrukt, vlo a gen de afrastering en kwam onder zijn machine terecjj artsen constateerden een gebroken nekwervel. Zijrh stand was gisteravond ernstig. "i wam >®^)ag Jack Middelburg lijdt pijn. Bij de races in Tolbert t zijn bovenbeen. Twee slachtoffers laatste dag motorzesdaagse NEUNKIRCHEN De laatste dag van de internat! motorzesdaagse (zaterdag), is overschaduwd door dodelijke ongevallen, 's Morgens overleed de 41- Oostenrijker Hermann Sattlecker, die als assisten de Oostenrijkse ploeg was meegereisd. Later vont toeschouwer de dood. Hij wilde met zijn eigen moto moeilijke afdaling maken. Bovendien droeg hij helm. De Italiaanse ploeg heeft de International Trophy va 54e motorzesdaagse gewonnen. De Italianen triomfei eerder in 1930 en 1931. West Duitsland werd tweec Tjecho-Slowakije eindigde als derde. Nederland weri vende. In het klassement van de Zilveren Vaas eini Oranje als twaalfde. Winnaar werd Tjecho Slowakije. Eerste zege sinds jaar van Niki Lauda IMOLA Niki Lauda, die twee jaar geleden de Ferrs verliet, won gisteren met een Brabham in Imola de Ferrariprijs", wat sinds een jaar de eerste overwii j van Lauda in een formule-1 race is. De nieuwe we i kampioen Jody Scheckter reed in. zijn Ferrari nat derde plaats, achter de Lotusrijder Carlos Reutema J Slechts 35.000 toeschouwers waren aanwezig. Het fei de meeste stallen elk slechts één wagen inzetten, zal velen niet aantrekkelijk zijn geweest. Organisator Bi Ecclestone zal moeten toeleggen op dit evenemeil k plaats van (de verwachte) winst te boeken. De voorm v wereldkampioen motorracen, de Italiaan Giacomo Ago c werd met een Williams tiende. i ïfè Van Duimen op dertig ronden vijl LE CASTELLET De vierentwintig-uurwedstrijd Life d'Or in Le Castellet is gisteren gewonnen door het I se duo Christian Leon en Jean-Claude Chemarin. Zij eindigden in deze 43e Bol d'Or voor de Frans/Jap combinatie Patrick Pons en Tadeo Asami en hun landg u ten Jacques Luc en Alain Fontan. Het Nederlands/Finse duo Van Duimen en Korhonen met een achterstand van 30 ronden vijfde. De Fra Maingret en Lafond voegden zich tussen de derde en plaats met 20 ronden achterstand. De winnaars, viervc Europees kampioen, legden in 23 uur 55 minuten en 3 ja conden op het circuit van Le Castellet 120 ronden af, afstand van 3.602,2 kilometer. Dat betekende een ge delde snelheid van 150,555 kilometer per uur. Evenals voorgaande jaren stroomden de toeschouwersfc- geveer 70.000) het circuit op toen de overwinning vaffv Fransen vaststond. Gerard Rond cross-kampioen DOETINCHEM Gerard Rond is gisteren op het c De Heksenplas in Doetinchem de nieuwe motorc kampioen in de halve-literklasse geworden. In deze laatste kampioenscross slaagde de Edenaar er welis niet in titelverdediger Gerrit Wolsink van een dut manche-overwinning af te houden, maar zijn vierd tweede plaats brachten hem definitief buiten de concurrenten. De onttroonde kampioen Wolsink verdedigde in chem zijn minieme kansen tot het uiterste. Na zijn c dreigde zege in de eerste manche wachtte de Lochenf j de tweede manche tot enkele ronden voor het eindf zijn rivaal en stalgenoot Rond van de eerste plaats t dringen, het Suzuki-duo finishte met miniem verschil, de dagprijs naar Wolsink, de nationale titel in de 5( klasse schreef Rond voor het eerst in zijn carrière o[ naam. LEIDSE COURANT ZANDVOORT Op zijn „eigen" cir cuit is Rob Slotemaker gistermiddag verongelukt. Dubbel triest is het, dat het fatale ongeluk gebeurde in een race, die deze naam eigenlijk niet ver diend. In de elfde en voorlaatste ron de van de Camaro Superstarwedstrijd boorde de Chevrolet Camara van Slo temaker zich in een BMW van de wed strijdleiding. Rob Slotemaker was op slag dood. Dokter Bob Dale, hoofd van de medische dienst, <lié op de ach terbank van de BMW zat, liep een ge compliceerde beenbreuk op. Verpleeg ster Hetty Stövenbeldt, die naast de arts had plaats genomen, werd lichter verwond. De wagen van de wedstrijdleiding was in een bocht naast de baan gestopt om de Zweed Mi chael Strauch, die de motor van zijn NMK had opgeblazen, assistentie te verlenen. De wagen had veel olie verloren. De baan was daardoor direct na het hoogste punt van de Hunserug vrijwel onberijdbaar. Nog voor de arts had kunnen uitstappen, kwam Slotemaker met vol gas over de hoogte heen. Ondanks zijn grote stuurkunst, slaagde de slip- school-eigenaar er niet in de Camaro onder controle te houden. „De meest waarschijnlijke doodsoorzaak is", aldus dokter Hans Oostveen, die als eerste assistentie verleende, „een ge broken nek". Het stoffelijk overschot van de verongelukte coureur is overgebracht naar het rouwcentrum van Zandvoort. Strauch ontkwam aan ernstiger verwondingen door niet in te gaan op het verzoek van de wed strijdleiding plaats te nemen in de BMW. Hij klom over de vangrail. De wedstrijd werd na het fatale ongeluk afge- vlagd en de twee resterende races werden niet meer gereden. De Camaro Superstarrace verdiende allerminst een plaats in het programma van de Trophy of the Dunes. Met veel moeite waren de ruim twin tig, veeal sterk verouderde wagens, naar Zand voort gehaald. Het werd aanvankelijk een wed- strijd-in-kermissfeer. In ieder geval, de eisen die vaak doldrieste coureurs eraan stelden, bleken zo hoog dat menige motor werd opgeblazen. Op vier plaatsen gingen de wagens de vanghekken in. In plaats van oliesporen, lagen er op enige plaatsen plassen olie op de baan die het rijden onverantwoord maakten. Zestig meter van de baan was deels besmeurd met olie, deels ernstig beschadigd, omdat de olie in brand was gevlogen. Totaal was 130 me ter aan vanghekken vernield. Verslagen hebben coureurs, helpers, vrienden en officials kennis genomen van het fatale onge luk. Jan Lammers, die zijn loopbaan bij Rob Slotemaker als zeer jeugid assistent op de slip- baan begon, was zichtbaar diep onder de in druk, toen hij apart werd genomen het het be richt van de dood van zijn leermeester aan hem overgebracht. Raas op vuist met toeschouwer Rob Slotemaker in zijn Camaro waarmee hij de toerwagenrace 2500cc won. In dezelfde wagen vond hij later op de racedag de dood. DIVONNE LES BAINS De suprematie van de Sovjet- Unie in de ronde van de toekomst kwam het beste tot uitdrukking bij bestudering van de eindklassementen. Soekhoroet8jenkov de afgetekende winnaar, de Sovjet- ploeg ruim eerste in het ploegenklassement, Averin win naar van het puntenklassement en Morozov gehuldigd als de beste klimmer. Meedoen aan de Toto-Gelijk is een spannend spel. En - voor maar f 1,75 per week - heel veel kans op een prijs bovendien! 1 Het enige dat u hoeft te doen is op het Toto-Gelijk formulier met 6 kruisjes aan te geven welke van de 32 voetbalwedstrijden^. naar uw mening in een gelijk spel r zullen eindigen. Een spel voor kenners en liefhebbers? Zeker wel. maar niet voor hen alleen. Ook u.die denkt van voetbal geen verstand te hebben, kunt best (en met succes) aan Toto-Gelijk meedoen. Iedere voetbalwedstrijd begint tenslotte met 0-0. Wie bovendien de competitiestanden volgt heeft een prima basis om zijn kansen in Toto-Gelijk te grijpen. Gewoon meedoen! ^De speciale TotoGelijk formulieren liggen overal klaar: \bij duizenden mleveradressen door het hele land. Daar vindt u ook een foldertje, waarin duidelijk staat hoe het TotoGelijk spel in elkaar zit De „goldrush" van de Sovjetploeg komt zeker niet als een verrassing. Ook vorig jaar domineerden de Russen in de ronde van de toekomst en ook toen werd Soekhoroetsjen- kov winnaar. Deze 23-jarige coureur, 1.76 meter lang en 72 kilogram, heeft zich de afgelopen jaren een van de aller sterkste amateurwielrenners getoond. Twee keer winnaar van de ronde van de toekomst, eerste in de. ronde van Cuba en overwinnaar in de vredeskoers, verreweg de zwaarste etappewedstrijd achter het „ijzeren gordijn". De uiteindelijke eindoverwinnaar sloeg reeds vroeg in deze ronde toe. Soekhoroetsjenkov bouwde in de eerste dagen een grote voorsprong op op zijn achtervolgers van wie zijn grootste concurrenten landgenoten waren. Gedurende de dagen dat de ronde in de Alphen verbleef, consolideerde Soekhoroetsjenkov zeer knap zijn leidende positie. De Ne derlandse ploeg heeft geen indrukwekkende ronde achter de rug. Slechts Winnen en Nieuwdorp konden enigszins in het spoor van de sterksten meekomen. Roy Schuiten heeft gisteren in Forli (Italië) een individuele tijdrit over ruim 65 kilometer gewonnen. Schuiten was bij deze „generale" voor de Grand Prix des Nations, die zon dag in Cannes wordt gehouden, slechts als invaller aan de start. Michel Pollentier had zich op het laatste moment te ruggetrokken omdat hij meende dat zijn conditie niet goed genoeg was voor deze zware krachtmeting. Schuiten reed de 65 kilometer en 250 meter in 1 uur, 32 mi nuten en 27 seconden, een gemiddelde van 42,347 km per uur. De Nederlandse achtervolgingskampioen was slechts twaalf seconden sneller dan de Deen Marcussen. Bernt Jo hansson, die de vorige twee jaar winnaar was in Forli, start te niet. Wereldkampioen Jan Raas, die volgens vele Italianen zijn ti tel door een onregelmatigheid jegens hun idool Battaglin veroverde, staakte de strijd in de laatste ronde nadat hij met een toéschouwer op de vuist was gegaan. Zaterdag won de Italiaan Silvano Contini de Ronde van La- zio. Het was de eerste belangrijke zege voor de 21-jarige Italiaan, die alleen aan het peloton ontsnapte en op de meet een voorsprong had van 28 seconden op zijn achter volgers. In de eindsprint van de grote groep moest Jan Raas zijn meerdere erkennen in Knut Knudsen, Pierini Ga- vazzi en Francesco Moser. Raas eindigde als vijfde. Bert Ooserbosch is zaterdag in Schijndel winnaar geworden van een tijdrit over 62,5 kilometer. Hij legde de afstand in 1 uur 21 min. 15 sec. af. De tweede plaats was voor Jan van Houwelingen, die ruim tweëenhalve minuut minder snel v/as.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 22