Nijssen Trotters speelt Zaandam weg Herenploeg van AAV'36 gepromoveerd derby Zuiderkwartier verrast opnieuw VEELBELOVEND DEBUUT IN EERSTE DIVISIE: Mat DIOK wint toch: 6- 35 SPORTTRIBUNE LEID3E COURANT maandag 17 september 1979 pagiH LEIDEN Nijssen Trot ters is in de competitie veelbelovend van start gegaan. Het debuut in de eerste divisie eindigde in een knappe 100-76 over winning op Zaandam. De bezoekende ploeg werd vorig jaar kampioen, maar miste in de play offs tussen de hoogste twee van beide afdelin gen de promotie naar de eredivisie. De Trotters hadden aanvanke lijk enige moeite om zich aan het veld in de Vijf Mei-hal aan te passen. De trainingen vin den namelijk plaats in de Vliet- schans. Bovendien speelden de zenuwen een rol. De titel houders van het vorige seizoen namen dan ook in het begin van de wedstrijd een kleine voorsprong. Al snel echter kreeg de thuisploeg contole op het duel. Zaandam ondervond steeds meer problemen bij het verschalken van de Nijssen- verdediging. Er werd met een gelijke stand gerust: 39-39. In het vervolg van de krach tmeting speelde de Leidse aanval vrijer, terwijl de verde diging even solide als in de eerste speeltijd bleef. Zaan dam" probeerde het zowel met man to man als met zone-spel, evenwel zonder succes. Binnen zeven minuten hadden de gas theren een voorsprong van twaalf punten genomen, die vijf minuten later tot twinitg pun ten was uitgegroeid. Via een pressverdediging over het ge hele veld slaagde Zaandam er in om de achterstand tot elf punten te verkleinen. Toen was Zaandam uitgespeeld. In de laatste zes minuten voerde de ploeg van Ben van Kleef de stand op van 81-70 tot 100-76. Scores Nijssen Trotters: Eric Berendse 27, Peter Paulides 16. Rein Paulides 14, Peter Paul Maassen 12, Peter Kop 9, Benjamin Ruysenaars 8, Tony Lamping en Wil Moore 6, Frans Kales 2. In de tweede divisie behaalde MSV Noordwijk een zege op Binnenland uit Barendrecht. De conditie van de Noordwij- kers gaf in de slotfase de doorslag. De achterstand bij rust (35-39) werd toen omge bogen in een 82-66 eindstand. Nijssen Trotters kende een veelbelovende start. Zaan dam werd met 100-76 weg gespeeld. 12-7 verslagen: De Danaïden beheerst Van onze korfbalmedewerker LEIDEN De positie van De Danaïden als Leiden's sterk ste korfbalploeg stond na twee degradaties nogal stevig op de tocht. Fides Pacta zou zondag de „kroon" dan wel eens over kunnen nemen. Daar was in de derby De Da naïden Fides Pacta echter geen moment sprake van. De ploeg van Gerard Bos beheer ste de wedstrijd op een ma nier die bij vlagen deed den ken aan de hoofdklassetijden. Het duel was in feite al na een helft beslist. Nadat Yvonne Neuteboom voor Fides Pacta de score had geopend nam De Danaïden het heft stevig in handen. Het aanvalsspel van de thuisploeg was door het statische karakter weinig spec taculair maar bijzonder effec tief. Onder de korf benutten De Danaïden dames op knap pe wijze het lengtevoordeel. Fi des Pacta-coach Hans van Zonneveld zag dan met lede ogen de langste Fides-dame Jacquelien Velthuyzen met een blessure aan de kant zitten. Bovendien was het vizier van de veel van afstand schietende Cees Christiaanse goed afge steld, zodat de Fides Pacta korf onder grote druk kwam te staan. Achtereenvolgens scoorden Hans van der Leek. Hennie Devilee, Trudy Nap en Cees Christiaanse (2) en na twintig minuten stond er een 5- 1 stand op de borden, In eer ste instantie kwam Fides Pacta deze tegenslag wel te boven. Ronald van de Velde, Daan Carree en Dik Onderwater scoorden tegen, maar tot een gelijkmaker kwam het niet. Terwijl Fides Pacta zichzelf haast voorbij liep om gelijk te maken sloeg De Danaïden toe. De klap die Trudy Nap, Yvonne Kamerling, beiden hun tegen standsters Diet Rijsbergen en Yvonne Neuteboom volledig de baas, uitdeelden (7-4) kwam hard aan. Fides Pacta was zichtbaar aangeslagen, miste zelfs een tweede strafworp. Al leen Piet Koorneef profiteerde door voor een 8-4 ruststand te zorgen. De tweede helft was duidelijk van minder gehalte. Fides Pac ta maakte niet de indruk er nog in te geloven en De Danaï den nam erg veel gas terug. Tekenend waren twee straf- worpen door scheidsrechter Visser over de beide partijen verdeeld. Noch Hans van der Leek, noch Dik Onderwater slaagde erin de bal in de korf te lepelen. Toch'scoorde Hans van der Leek nog driemaal waarmee hij zijn sterk geste gen aanvalswaarde nog eens onderstreepte. In de laatste tien minuten kwam Fides Pacta door Robin Sommeling (2) en Dik Onderwater nog tot 12-7 terug. De resterende tijd was echter veel te kort voor een werkelijk spannende slotfase. Hans van der Leek en Frans de Bruin (nr. 20) van De Danaïden belagen Fides Pacta-verdedi- ger Ronald van de Velden. LEIDEN De heren van AAV'36 zijn gepromo veerd naar de eerste klasse. In de finalewed strijd werd een tweede plaats achter het Amster damse ATOS behaald, hetgeen voldoende was. De dames van de Bata ven daarentegen hebben het niet gehaald. De Leidse ploeg eindigde als vijfde, terwijl slechts de hoogste twee ploegen overgingen. AAV bereikte een totaal van 15865 punten en bleef daar mee Atilla, dat als derde ein digde en net buiten de prijzen viel, ruim honderd punten voor. Charles den Uyl scoorde goed door over de 1.95 meter te springen. Ook de resultaten op de 5000 meter mochten er zijn. Rob van Slooten liep 15.11.8 en Adri Hartvelt 15.15.6. Sjaak van Leeuwen en Charles den Uyl waren op de 110 horden even snel: 16.4 sec. Erik van der Hoek wierp de speer 50.82 meter weg. Overige uitslagen: Versprin gen: Ger Egbers 6.44; hoog Ri chard Slechter 1.90. De dames van de Bataven kwamen in totaal uit op 11117 punten, wat een vijfde plek op leverde. Astie Oskam raasde op de 110 meter horden in 15.6 seconden naar de finish. Anne Politiek was eveneens snel op de 100 meter: 13.1, Je- anet Hendriks bleef hierbij tweetiende seconde achter. Bij het hoogspringen bedwong Tina Bunsma de anderhalve meter. Anne Politiek bleef er net vijf centimeter onder. Overige uitslagen: Speerwer pen: Ria van Dijk 28.84, Linda Krouwel 25.18; Kogelstoten Trees Struive 9.20, Linda Krouwel 7.97; 400m Astie Os kam 5.78; 800m Lia Verbeek 2.22.1, Tina Bunsma 2.22; Ver springen Lia Verbeek 4.53, Je- anet Hendriks 4.14; Discus Trees Struive 28.44, Ria van Dijk 20.94; 4x100m estafette 51.00. De lange-afstandloperts heb ben zich dit weekeinde goed geweerd. Bij de 100 kilometer van Winschoten bereikte Ben Hage van de Noordwijkers- houtse Strandlopers een eer volle vijfde plaats. Zijn tijd van 7 uur, 37 minuten en 34 seconden was de derde Nederlandse tijd. Ad Dulijn had op dez superlange afstand ruim negen uur nodig, goed voor een zeventiende plaats. Kees van der Zwaan legde de 1200 kilometer in 11.38 uur af. In Dordrecht behaalde Hein den Elzen een zestiende plaats bij de Veronica-loop. Zijn tijd voor de tien Engelse Mijlen was 57.34 minuten. Willem Tu- renhout finishte bij de vetera nen als achtste. Tijdens de Vlietloop legde Jan Hendriks (Bataven) de tien kilometer als snelste af. Ellen Verdoorn leg de bij de dames op deze af stand beslag op de tweede plaats. BC Veglo en Leiden delen Badminton LEIDEN De badmintonderby Veglo-Leiden is na spannende strijd in een 4-4 gelijkspel geëindigd. Vlietwijk bedwong in het verre Middelburg Avanti met 6-5. Gevoegd bij de 7-4 zege van vorige week le vert dit de Voorschotenaren een keurige positie bo venaan de ranglijst op. De heren van Vlietwijk hadden een groot aandeel In de zege. Niet alleen werden drie herenenkelspelen gewonnen, (Dick Oos tergo, Henk Westerbeek en Ron Lapri bleven hun tegenstanders in twee sets de baas), ook de beide gemengddubbels werden in winst omgezet. Het tweede dasmesenkelspel van Irene de Vrindt was het, zesde punt, goed vóór de eindzege. (Van onze korfbalmedewer ker) LEIDEN Na twee competi- tiedagen blijft Zuiderkwartier de verrassing in promotiek lasse B. Ditmaal werd ZKV, vorig seizoen nog overgangs- klasser, aan de zegekar ge bonden: 10—9. Ook Pernix behaalde een zege, 11—4, op een tegenvallend MIK. Van de eersteklassers die binnen de lijnen kwamen behaalde al leen De Algemene een punt tegen Rozenburg. KNS boek te een tweede zege terwijl Fiks en Velocitas deelden. Voor een debutant in de pro motieklasse heeft Zuiderkwar tier al voor flink wat sensatie gezorgd. Voor coach Co de Haas komen deze prestaties wat minder verrassend. Zuider kwartier speelt gewoon erg sterk naar zijn mening en dan zijn overwinningen op topploe- gen een logisch gevolg. Ook taktisch speelde Zuiderkwar tier een slim, door De Haas uit gewerkt, spel. De drie routi niers waar ZKV momenteel op drijft werden zo goed mogelijk uitgeschakeld. ZKV kon dan ook alleen in de beginfase nog voorkomen. Na 4—4 was dit afgelopen en bleef Zuiderkwar tier aan de positieve kant van de score. Aanvankelijk be droeg de marge slechts een doelpunt. Toos van Dam en Rob den Hertog zorgden er voor dat Zuiderkwartier van 8—8 tot 10—8 weg kon lopen, waarmee de beslissing geval len was. ZKV scoorde nog een maal tegen. Overige Leidse treffers van Dirk Jan de Kreek (3), Eric van Lunteren (2), Els Lardee, Rens Henze en Joep van Dam. Als een wals ging Pernix de eerste minuten over het bezoe kende MIK heen. Na tien minu ten was het 3—0 en MIK was in feite al verslagen. Energiek aanvallend ging Pernix door tot een 70 ruststand werd bereikt. Deze periode bleek het beste van het duel te zijn geweest, want na de hervatting geloofde ook Pernix het wel. Het tempo in de Leidse aanval zakte en het duel ging uit als een nachtkaars. Bij een 114 stand doofde de vlam. Voor Pernix vonden Janco Breed- veld (4), Kees van der Kraan (3), Kees Hortensius (2), Alice Tieleman en Pieter Kuipers de korf. Drie doelpunten op rij maakten al snel duidelijk dat Ons Ei land het bij debutant Albatros niet eenvoudig zou krijgen. De ploeg van coach Piet Weer- helm trok zich deze waarschu wing aan, maar moest voor rust (62) nog drie tegentref fers incasseren. Tot 65 kwam de Leidse ploeg nog te rug alvorens twee strafworpen een negatieve beslissing brachten: 8—5. Het Leidse aandeel in de 8—6 eindstand kwam uit handen van Rob Hasselbach (2), Julia Arnoldus, Jan van kalkeren, Piet Beek man en wim Nijenhuis. Geruime tijd had Crescendo uitzicht op de eerste punten in het duel met OSCR. Na een zwakke eerste helft, afgi bij 2—3, volgde een km stel. Tot 6—5 had Cre telkens een doelpunt sprong. De Rotterda forceerden in de slotfas ter nog twee strafworp namen met 7—9 beide mee naar huis. Benno Bi Joke Geijer, Liesbeth ei i Kok zorgden voor de treffers. i De beide koplopers in klasse, Rozenburg en De mene, speelden een en' trekkelijk onderling du Algemene moest na rust y leidzaam toezien hoe ee hersteld Rozenburg de a stand wegwerkte. Bij zorgde Wim van Vliet maals voor een marg twee doelpunten. Ook I voorsprong smolt weg i nuwachtige slotminuten den. De stand bleef echt gewijzigd 6—6, met Ru en Wim (2) van Vliet ei van Iterson als leidse do tenmakers. Een hard werkend Fiks zuiver schietend KOAG t elkaar negentig minutei j in evenwicht. Slechts eei bij 1—3 bedroeg de a meer dan een doelpunt scoorde in de 89ste r1 nog 65, maar kon voorsprong slechts zesti conden vasthouden eer I weer tegenscoorde. Mar en Jeroen (2) Huizing, F van der Kraan en Rob N bel scoorden. Ondanks het windvoi kwam Velocitas in de i helft tegen Ventura Spoi verder dan 3—2. Na df vatting had de ploeg uit de wind ook figuurlijk me locitas werd gepassea Ventura Sport leek bij 4 nog vijf minuten te ga winnende ploeg. Op de v zorgden Monique Schu Rien van Poelgeest noj een leiderdorps punt. C treffers: Wil van Poelge Aart Duiser (2). Een scheidsrechterlijke ling, een vrije na doodspr der dat van een overti sprake was, kostte Fluks duel met Nieuwerkerk e© diend punt. De vrije bal I tot een treffer waardoo 8—8 maar 98 op de fi lieren kwam. Voor de N wijkse ploeg scoorden van der Meulen (3), Corri Hoek, Tineke Verloop, Aa Drongelen en Peter van De eerste minuten na de vatting nam KNS afstam het bezoekende Ter Gouv drè Verhoogt, Peter Zitm Hennie Slegtenhorst vera de de 4—3 ruststand in Door concentratieverlies Ter Gouw in de slotfase gevaarlijk terugkomen to 6. Overige doelpunten va/ ca Velders, Heieen van Nat, Trudy Blansjaar en Zitman. AMSTELVEEN Ook de tweede competitiewedstrijd heeft DIOK winnend afgeslo ten. Ditmaal werd in Amstel veen NFC met 6—35 versla gen. De hoge score doet ver moeden dat de Leidenaars het gemakkelijk gehad heb ben. Doch dit is niet juist. Over de gehele wedstrijd lag een grote matheid wat vooral veroorzaakt werd door het geringe concentratievermo gen bij vele Leidenaars. Daar zal, met het oog op de be langrijke wedstrijd van aan staande zondag tegen Den Haag, snel heel wat aan die nen te veranderen. Het jonge NFC-team probeer de het duidelijk tekort aan techniek met agressief spel te compenseren, maar de Kikker polder-bewoners lieten zich niet provoceren. Voor de pau ze zorgden Albert Huisman en Dick Altink voor een 0—13 voorsprong. Ook in de tweede helft kwa men de onmiskenbare rugbyk- waliteiten er niet geheel uit bij de geelblauwen. Men bleef om onbegrijpelijke redenen ner veus spelen en hierdoor was de balbehandeling niet be paald vlekkeloos. Vooral in de line-out ging het nogal eens mis, daar de Leidse springer Erik-Jan Berendsen te weinig support van zijn teamgenoten kreeg. Eerst in de laatste twintig mi nuten kwam DIOK in zijn spel en wist met uitstekende com binaties in zijn driekwartlijn de score naar 0—35 te brengen. De goals kwamen van de hand van Paul Wamelink, William Mellet (2x) en good-old del Prado, alert als altijd. Altink verzorgde de convi op de juiste wijze. Voor zorgden Rob Balt en Eric gelveld nog dat, na een I van de Leidse verdedigin hatelijke 0 in de eindu verdween: 6—35. Maar gezegd voor de aansta match tegen Den Haai DIOK wat meer bij de les nen te zijn. LSRG De nieuwe opbouw van Leidse Studenten rugby is onmiskenbaar. In een de maar vooral faire wed werd de RC Castricum 3413 verslagen. De Leidse voorwaartsen

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20