eestelijke omlijsting Korte baandraverijen Leidschendam in beroep tegen niet- goedkeuren plan 'Landelijk Gebied' Katwijk helpt Ulcinj Buurtbus experiment in Zoeterwoude IESLISSING NU VOORGELEGD AAN DE KROON KORTWEG LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1979 indhonden-rennen nieuw evenement in Lisse ;E Het bijna traditionele para- jangen vormt deze weken de intro- ie op de Lissese Harddraverijfees- die van 21 tot en met 27 september juden wordt. Het is een feestweek vooraf gaat aan de 108ste Korte- idraverij die op donderdag in Lisse dt vereden. Deze kortebaanwed- den voor paarden zijn samen met raverij van Stompwijk erg popu- in Nederland. Ook de totalisator is dit evenement een graag geziene Als het dit jaar op de laatste don- van september mooi weer is, zal bookmaker zo'n 30.000 spijkerhar- dens omzetten. week zijn er 20.000 programma de Bollenstreek verspreid. Evierders uit Lisse en omgeving kun- en, sportdagen en be- »n uit biji volksspeli hendigheidswedstrijden, wordt er nogal wat aandacht besteed aan wedstrijden voor paarden en honden. Nieuw dit jaar zijn de Windhondenrennen die zondag 23 september in het gemeentelijk Sportpark worden gehouden. Het gaat om demon- stratierennen die worden georganiseerd door de Zuidhollandse Windhonden Ren- vereniging en zijn opengesteld voor grey hounds, afghanen en whippets. De Grey hounds kunnen een sftelheid van 70 kilo meter per uur bereiken. Het paraplu-hangen dat drie jaar geleden door sociëteit Cherubijn in Lisse werd geï- troduceerd, is dit jaar waarschijnlijk voor het laatst in de feestweek te aanschouwen. Het parapluhangen is inmiddels door veel oranjeverenigingen in de Leidse regio overgenomen. Reden genoeg voor de mensen van de Cherubijn om voor vol gend jaar wat nieuws te bedenken. Intus sen heeft de vereniging wel een autosla lom en een autosteprace aan haar pro gramma-inbreng toegevoegd, met onder andere een step-zijspanrace voor vetera nen. Dit evenement wordt georganiseerd op dinsdagavond 25 september. Nieuw is dit jaar een vaartocht voor ge handicapten, tot nu toe in de harddrave- rijweek een vergeten groep. Zo'n 70 jach ten en bemanning van watersportvereni ging Uitermeer, zijn beschikbaar gesteld voor de vaartocht over Zuidholandse wa teren. De vaartocht wordt besloten met een diner in de Lissese Beurs en Taveer- Met dank aan de Oranjeverehiging van Sassenheim kan er zaterdagmiddag 22 september voor het eerst aan tobbetje-ste ken gedaan worden op het Ooievaarsplein in de Poelpolder. Parapkihangers: „volgend jaar wat nieuws bedenken...." fiënterend Izoek ij. M. Scheenstra, wiens leming tot burgemeester Oegstgeest vorige week md werd, bracht gisteren oriënterend bezoek aan gemeente. Na door burgemeester J. Thorn breid aan het gemeente- lersoneel te zijn voorge werd een aantal ge ntediensten bezocht. Na ip van deze rondleiding i een bezoek gebracht oud-burgemeester Jhr. J. van Eysinga. Rond half onderhield de nieuwe emeester zich met de sleden in het Raadshuis. gezellig onderhouden, s uit de foto blijkt. hr> iVIJK Het pas opge- comité „Katwijk Uleinj" presenteerde plannen voor de ko lde maanden. Een scala geprogrammeerde akti- 'len moet er toe leiden doel, stichten van een terschool in het Joego- iche Ulcinj, te berei- L Het comité, hoofdzake- geboren uit Initiatief l het gemeentelijk colle- I staat onder voorzitter- van Drs. J. Bergman, [hoopt dat Katwijk de be- igde 250.000 gulden zal [engen. Op 15 april van dit jaar vond er in verschillende delen van Joegoslavië een vernietigende aardbeving plaats, In een tijds bestek van 'luttele minuten werd jarenlange arbeid omver gegooid. Tussen Katwijk en Joegoslavië bestaat een bijzondere verhou ding. Ten eerste zijn er in Kat wijk veel Joegoslaven, of ex- Joegoslaven die in Katwijk ge trouwd zijn, woonachtig. Ver der onderhoud Katwijkal vele jaren vriendschapelijke be trekkingen met Joegoslavische gemeente Ochnid. Om nu te laten zien dat het hebben van goede verhoudin gen meer inhoudt dan onder avond in Tripodia, een grote loterij, een muziek-, markt-, linge bezoekjes brengen, heeft en terrasgebeuren in de Kat het comité een aktie op touw wijkse Groenteveiling plus een gezet, met het doel geld te ver zamelen voor de stichting van een kleuterschool in Ulcinj. De keuze voor een kleuterschool houdt verband met het jaar van het Kind, waartoe 1979 uitgeroepen is. Het hoogtepunt van de aktie zal in de week van 5 tot 10 no vember zijn. Het aktië-comité, waarin bijna alle Katwijkse in stellingen en stichtingen parti ciperen. organiseert dan ach tereenvolgens een Bingo- rasechte Katwijkse rommel markt, georganiseerd door de mannen van Jubilate. (Voor het afgeven van bruikbare spullen kunt u kontakt met Jubilata). Als absoluut hoogte punt en slot van de aktie zal op zaterdag 24 november een voetbal-wedstrijd tussen de Katwijkse en Rijnsburgseraad gehouden worden, omlijst met muziek, vooraf aan het compe titie treffen Quick Boys Rijnsburgse Boys. Brand in Hillegom HILLEGOM Door nog on bekende oorzaak is van nacht rond half twee brand ontstaan in het leegstaande hotel „Het Wapen van Fries land". Het hotel werd prak tisch geheel in de as gelegd. De brandweer, geassisteerd doob de collega's uit Heemste de en Bennebroek had rond half drie het vuur onder con trole. De naast het hotel gele gen woning moest worden ont ruimd. Het huis liep aanzien lijke rook- en waterschade op. Het is nog niet bekend hoe hoog het schadebedrag is. Gitaarconcert in Lissese „Slof" LISSE In café De Slof aan de Lissese Heereweg wordt zondag 16 september een gitaarconcert gegeven door Rene Gervais, Ivon Fedda en Glen Stones. ■Rene Gervais is vrij bekend in Lisse. Hij is in 1974 afgestu deerd aan het Amsterdamse Conservatorium en geeft gi taarles op de Muziekschool Bollenstreek. Tijdens het con cert wordt de percussie ver zorgd door de Fransman Ivon Fedda. Hij is regelmatig te be luisteren in het Amsterdamse BIM-huis, het thuisfront van leden van de Bond voor Im proviserende Musici. De bas sist Glen Stones completeert zondag het gelegenheids-trio. Het concert begint 's middags om half vier. LISSE De VVD in Lisse houdt maandag 17 september een thema-avond in café res taurant De Beurs aan de Lisse se Haven. Het onderwerp „Onderwijs" wordt ingeleid door mevrouw drs. N.J. Gin jaar-Maas. Tijdens de bijeen komst die om acht uur begint, kan gediscussiëerd worden. LEIDEN Minister Tuin man van Verkeer en Water staat heeft positief gerea geerd op het verzoek van de Planologisch Overleg Open baar Streekvervoer (POOS) en de provinciaal planologi sche dienst om buurtbusex perimenten in, ondermeer, Zoeterwoude. De twee dien sten hebben samen de nota "Openbaar vervoer in de kleine kernen in Zuid-Hol land", samengesteld. In deze nota wijzen zij op de buurt bus als mogelijkheid van al ternatief openbaar vervoer. De buurtbus is uniek in de wijze van opzet. Het beheer van de bus is in handen ge steld van een 'buurtbuscomi- tés'die zijn samengesteld uit de bevolking in de door de buurt bus te bedienen kernen. Het is verder de bedoeling dat het busje wordt bestuurd door vrijwilligers. Zij ontvangen geen vergoeding hiervoor. Het busje ie met een 'klein -rijbe wijs' (categorie BE) te bestu- Volgens de Nota, telt Zoeter woude vier kernen die onvol doende door het openbaar ver voer zijn ontsloten. Zuidbuurt, Westeinde, Weipoort en Ge- lderswoude. Met name de ker nen Zuidbuurt ert Weipoort lij ken geschikt voor de buurtbus. Gedacht wordt dat een aan sluiting op lijn 4 (Zoetermeer- Stompwijk-Zoeterwoude-Lei- den NS) van de Vervoersmaat schappij West-Nederland (WN) goed mogelijk moet zijn, gezien de 30-minuten frequen tie waar deze bus mee rijdt. Voor de gemeente Koudekerk wordt gedacht aan een betere ontsluiting van de kernen Hondsdijk en Lagewaard. De nota bewerkstelligt dit door lijn 6 of 7 van WN niet via de Hoge Rijndijk te laten rijden maar, komende vanuit Alphen bij Gnephoek rechtsaf, de La- gewaard op,te laten slaan. De routelengte is gelijk dus waar schijnlijk de rijtijd ook. Door deze omlegging is ook het noordelijk deel van Koude kerk aan den Rijn beter te ontsluiten. OEGSTGEEST Het paard staat zaterdag 15 september letterlijk en figuurlijk centraal in het Oegstgeestse winkelcen trum Lange Voort, 's Middags worden er dertig sjezen uit Po len en Rusland voorgereden. Op het terrein aan de Irislaan zullen de paarden worden aangespannen. Een rondrit door Oegstgeest begint om kwart ovev een. Om drie uur wordt op het plein voor het flatgebouw aan de Lijtweg tekst en uitleg gegeven. LISSE Na ruim 40 jaar in Lisse gewerkt te hebben neemt postbesteller C.M. Boot woensdag 19 september af scheid van zijn werk en de in woners van Lisse waar hij al die jaren lief en leed trouw be zorgde. In café-restaurant De Beurs wordt van half vijf tot .zeven uur een receptie gege ven voor de postbode en zijn gezin. EIDSCHENDAM De lidschendamse gemeente- ad zal worden voor ge- eld op een achttal punten beroep bij de Kroon te an tegen het onthouden in goedkeuring door Gede- iteerde Staten aan belang- jke onderdelen van het be- Emmingsplan „Landelijk ebied". De provincie heeft meer beswaar tegen opgenomen wijzigingsbe- iegdheid voor gronden et agrarische doeleindeh, aarbij kassenbouw is toe staan aan de Noordhey- an en omgeving. In het reekplan zou in verband et het landschapplijke, re- eatieve karakter hier ren uitbreiding van de astuinbouw mogen plaats- nden. Het gebied is aange- ezen als ontwikkelingszo- voor stads- en dorpsge- ied, maar de provincie be- >elt hiermee sportvoorzie- ingen en volkstuinen en 'rgelijke. irgemeester en wethouders ggen de commissie voor o- inbare werken en ruimtelij- l ordening, die maandag er de beroepschriften moet iviseren. dat de wijziging- «voegdheid op aandringen >n het Landbouwschap is 'genomen. In het gebied zijn namelijk al een aantal tuin bouwbedrijven gevestigd en bovendien wil bet gemeente bestuur tuinders in 't Lien (de strook grond tussen Veurses- traatweg en Veurse Achter weg) vervangende grond aan bieden omdat in 't Lien wo ningen moeten worden ge bouwd. Bij gebrek aan ver vangende grond zou de wo ningbouw aanzienlijk worden vertraagd, aldus het college, dat bovendien de uitleg van de aanduiding „ontwikke- lingszóne voor stads- en dorp- sgebied" maar zeer subjectief vindt. Bezwaren Leidschendam heeft verder grote bezwaren tegen plan nen om op gronden met agrarische doeleinden van landschappelijke waarde veevoedersilo's toe te staan van maximaal 20 meter. De provincie vindt dit aan vaardbaar, maar dit is in te genspraak met haar eigen circulaire (van 3 juli 1979) aan de gemeentebesturen, waarin een silohoogte van 15 meter niet toelaatbaar wordt geacht. Alleen bij hoge uitzondering, en dan zeker niet in landschappe lijk kwetsbare gebieden, zou een hoogte van meer ips Het natuur- en recreatiegebied Viieiiand kan door de voorgestelde verbreding van de A4 worden aangetast. gekeurd. Ook hiertegen wil het gemeentebestuur beroep bij de Kroon aantekenen. Gedeputeerde Staten heb ben verder goedkeuring ont houden aan de bestemming van gronden gelegen in de door de provincie gewenste bouwlokatie. Leidschendam gaat hiertegen in beroep, omdat het gemeentebestuur heeft laten weten geen voor stander te zijn van bouwen op de grens van Leidschen dam en Nootdorp. Een uit gebreide ambtelijke com missie brengt zoals bekend hierover volgende maand advies uit. Vervolgens heeft de provincie goedkeuring onthouden aan delen van de Drooggemaakte Geer- en Kleine Blankaardpolder en de Gecombineerde Starre- vaart- en Damhouderpolder. In het eerste geval vanwege het zg. recreatieproject Noord Aa. Maar, aldus B en W van Leidschendam, de plannen hiervoor zijn nog steeds bijzonder vaag en bo vendien zijn geen regelin gen getroffen voor mogelij ke planschadeclaims van daar gevestigde agrarische bedrijven. Het is onduide lijk of het recreatieproject binnen de planperiode van 10 jaar zal worden gereali seerd. Dezelfde onduidelijk heid bestaat voor het recre atiegebied in de tweede pol der. De provincie zegt dat de polder binnen tien jaar ten dele als recreatief ge bied zal worden ingericht. Het college heeft geen be zwaar tegen het opnemen van een wijzigingsbevoegd heid, die in de toekomst ge bruikt zou kunnen worden voor gronden die nu eigen dom van de provincie zijn. Vanwege de grote onduide lijkheid over inrichting, maar vooral over een even tuele verkeersafwikkeling voor dit gebied wil het ge meentebestuur een uit spraak van de Kroon. Behalve op nog enkele onder geschikte punten is er ver schil van inzicht over gron den betrokken bij de aanleg van rijksweg 14 en de recon structie en verbreding van de rijkswegen 4 en 12. naar de mening van Rijkswaterstaat staat de noodzaak van de ver breding van rijksweg 4 onom stotelijk vast. Volgens Leid schendam is het evenwel niet duidelijk of de verbreding na de reconstructie van het ver- keersplein-Leidsehendam ook nog nodig is. Verder is het voor een groot deel van rijks weg 4 nog niet bekend aan welke kant de verbreding zal plaats hebben en tenslotte zijn de problemen met eventuele schadeclaims nog niet opge lost. De verbreding zou vol gens burgemeester en wet houders aantasting meebren gen van het agrarisch gebied met landschappelijke waarde, van het recreatiegebied Vliet- land en van de woonbebou wing aan de Kostverlorenweg en de Stompwijkseweg. Bo vendien zijn twee omvangrij ke benzinestations geprojec teerd die eveneens een in breuk op het landschap zullen vormen. Geslaagde uitvoering „Centrum" Rijnsburg De toneelgroep 't Centrum o.l.v. Jan van Nieuwkoop heeft gisteravond het blijspel van Johan Blaa- ser „Oom Noppie in de vernie ling" op de planken gebracht. Een paar honderd mensen wa ren naar de Petrakerk geko men om deze avond bij te wo nen. Voorzitter van het jeugd verband Jan Hogewoning opende avond. Hij heette ie dereen welkom en vertelde, dat na deze startweek de jeugdverenigingen, sozen, ca- techesaties enz. weer begon nen. Het werd een succesvolle avond. Vanavond woensdag 12 sep tember is er net als de andere dagen van deze startweek ook weer iets georganiseerd. Om 19.30 uur start vanaf het Cen trum voor jongelui vanaf 14 jaar een vossenjacht. Nader hand wordt ook bij terugkomst hier de prijswinnaar bekend gemaakt. Donderdagavond begint om 20.00 uur in de grote zaal van het Centrum een avond over het kinderadoptieplan Tear Fund. Een medewerker van deze organisatie gaat aan de hand van dia's vertellen hoe het allemaal in zijn werk gaat. Vrijdagavond is het voetbala vond. Om 18.30 uur beginnen de voetbalwedstrijden aan het sportpark Middelmors. De kerkeraad voetbalt dan tegen het jeugdverband en de zater- dagsoos tegen het CJV. Ieder een is van harte welkom. Enquête VAC LEIDERDORP De Vrou wen Advies Commissie (VAC) gaat een enquête hou den onder de bewoners van woningwetwoningen in de nieuwe wijk Voorhof. Het doel van de enquête is gege vens te verkrijgen of men te vreden is over de indeling van de woning en hoe men denkt over zaken als een open keu ken, schuur voor of achter het huis. ..De V.A.C. geeft allerlei ad viezen bij het ontwerpen van de woningen. Door middel van deze enquête willen we weten of we het wel goed doen. De mening van de mensen speelt voor ons een belangrijke rol", zegt de secretaresse van de V.A.C. mevr. Wesseling. De enquête wordt georgani seerd in samenwerking met de Algemene Woningbouwvere niging Leiderdorp (AWL). De formulieren worden eind van deze maand persoonlijk uitge reikt en begin oktober weer opgehaald. Eerste paal plan Wasbeek SASSENHEIM Welhou der P. Westerbeek van finan ciën openbare werken en economische zaken slaat vrijdag 14 september de eer ste paal voor de bouw van 28 woningwetwoningen in het bestemmingsplan „Was beek". Deze woningen ma ken onderdeel uit van de eerste bouwfase in het ge bied waarin circa driehon derd woningen worden gere aliseerd. De eerste fase, globaal gelegen in het gebied tussen huize Sint Bernardus en het Rijnlands ly ceum voorziet in de bouw van 28 woningwetwoningen, 18 premie A koopwoningen, 51 premie B koopwoningen en 32 vrije sector woningen. Bij de verdeling van de pre miekoopwoningen krijgen Sas- senheimers die een goedkope huurwoning achter laten voor rang. Voor de premie A koop woningen komen alleen perso nen in aanmerking van wie het belastbaar inkomen in 1978 niet hoger was dan f 30.800,--. De woonstraten in het nieuwe gebied worden kort en bochtig. Er is getracht een mengvorm te vinden tus sen straat en woonerf. Parke ren geschiedt gedeeltelijk op eigen erf of garage terwijl voor bezoekers aparte par- keerterreintjes zijn gecreëerd. LEIDERDORP In sport zaal „Op Dreef" aan het Lei- derdorpse Alphenplein zal morgenavond de sportman, sportvrouw en sportvereniging van het jaar bekend gemaakt worden. De hiervoor aange stelde Leiderdorpse commissie heeft een keus kunnen maken uit ruim 20 voordrachten. Na enkele demonstraties van plaatselijke sportverenigingen zal burgemeester Van der Have de prijswinnaars bekend maken om ongeveer kwart voor tien. KATWIJK Het genoot schap „Pro Organo et Musica" organiseert op vrijdag 14 sep tember een orgelconcert dat gegeven wordt door organist Nico de Raad in de Katwijkse Triumfatorkerk. Nico de Raad die aan de het Utrechtse Con servatorium studeerde, behaal de in 1977 de felbegeerde „Prix d'Excellence". Op het programma staan werken van Bach, Reger. Vierne. Saint Saëns en Boëlmann. Het con cert begint om 20.15 uur.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7