i uiarnecte Dit seizoen een vlotte mantel ISCP COMPUTER- PROGRAMMEUR(SE) ad sanctos Finale Vocalistenconcours - was afspiegeling vorig jaar SPERCIEB00NTJES Nieuw Engels talen t op geslaagd New Pop 79 PAGINA 8 LEIDSE COURANT MAANDAG 10 SEPTEMBER 11 Familieberichten „Dan ga ik op tot Gods altaren" In de Hope des Eeuwige Levens ging rustig van ons heen onze geliefde moeder, grootmoeder en over grootmoeder JOHANNA VAN ELK weduwe van Reinier Middelkoop, in de ouderdom van 79 jaar. Woubrugge: M. van Tienhoven-Middelkoop P. G. van Luiing Zoeterwoude: A. van Doorn-Middelkoop N. van Doorn Klein- en achterkleinkinderen. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de kapel van huize Emmaüs, Bennebroekweg 1Zoeterwoude-dorp. Be zoek aan de kapel woensdagavond a.s. van 8.00 tot 9.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 13 september a.s. in de kapel, aanvang 14.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de be graafplaats van de N.H. Kerk, Dorpsstraat te Zoeter woude-dorp. Ook na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in huize Emmaüs. Heden riep God tot Zich, na een arbeidzaam leven, op de gezegende leeftijd van 92 jaar en voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze geliefde va der, behuwd-, groot- en overgrootvader CORNELIS JOHANNES VAN DER GEEST weduwnaar van Cornelia Maria de Haas Katwijk aan den Rijn: A. C. van der Boog- van der Geest H. van der Boog Hoogmade: J. G. van der Geest Oud Ade: L. C. van der Geest W. van der Geest-van der Hulst Rijpwetering: C. A. Borst-van der Geest C. Th. Borst Noordwijkerhout: J. P. van der Geest Hengelo (O.): G. A. Groothuis-van der Geest M. Th. A. Groothuis Kleinkinderen en achterkleinkind 9 september 1979 Achterdijk 3 2355 CB Hoogmade Vader is opgebaard in de aula van „Ad Sanctos", Lange Mare 69 te Leiden. Woensdag 12 september is er voor zijn intentie een Avondmis in de parochiekerk van St. Bavo te Oud Ade om 19.30 uur. Wij vieren de H. Eucharistie voor zijn zielerust op donderdag 13 september om 10.30 uur in bovenge noemde kerk, waarna de bijzetting plaatsvindt in het familiegraf op het parochiekerkhof. Dankbaar dat wij vader zo lang in ons midden mochten hebben delen wij u mede dat van ons is heengegaan, voorzien van het H. Sacrament der zie ken, in de gezegende leeftijd van 91 'jaar, onze lieve en zorgzame vader en opa JOB VAN DER POST weduwnaar van Maria Cornelia Klijn M. J. van der Post H. van der Post P. A. van der Post-de Jong Angela - Bernadette Miranda - Hans M. Th. Hilgersom-van der Post A. Hilgersom Jolanda - Arno - Maurice 7 september 1979 Weipoortseweg 92 2381 NJ Zoeterwoude Maandagavond om 7.30 uur is er een avondmis, tot intentie van de overledene, in de kapel van „Huize Emmaus", waarna gelegenheid tot condoleren. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op dins dag 11 september om 10.00 uur in de St. Janskerk aan de Zuidbuurtseweg te Zoeterwoude, waarna de begrafenis zal volgen op het R.K. Kerkhof aldaar. Na een kortstondige ziekte en gesterkt door het Sa crament der Zieken, is in vrede heengegaan mijn lieve man, onze pleegvader en opa JOHANNES JACOBUS HEEMSKERK echtgenoot van Engelina Petronella Klein, in de leeftijd van 66 jaar. Roelofarendsveen: E. P. Heemskerk-Klein Koudekerk a.d. Rijn: Ria en Henk Bart Peter Heidemarieke Haarlem: Peter en Josien Minou Micha Sacha Vader ligt opgebaard in het mortuarium van Huize Jacobus. Gelegenheid tot bezoek van 15.30-16.30 uur, van 19.30-20.30 uur. Maandagavond 10 september Rozenkransgebed om 19.30 uur. Dinsdagavond 11 september Eucharistie viering om 19.30 uur. Woensdag 12 september 10.30 uur gezongen H. Mis vart Requim in de kerk van St. Petrus Banden, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na Avondmis en Rozen kransgebed. JAN HEEMSKERK Hij zal altijd als een opgewekt en gezellig mens in onze gedachten blijven. Roelofarendsveen. 9 september 1979. In september start in Rotterdam'en Den Haag de avondBffIMf.HiM mondeling onroerende goederen Geen vooropleiding vereist - Cursusduur 2 joar Inschrijving vanaf heden mogelijk. Inlichtingen: Q2E0 Mak OpI Onr. Goed.) Pikeursbaan 12 - 7411 GV Deventer Telefoon 05700-109 1 6 International School Computer Programmers RIJKSERKENDE DIPLOMA'S twee-jarige Avondopleiding te Leiden Vooropleiding: Mavo-4, Havo. MBO, HBO, VWO. I.S.C.P. antw. nr.21. 6160 VK Beek LB. Tel. 04402-2277 ook na 18.00- uur. Naam:,,,Opl.: Adres:Tel.: Postcode:Woonpl.: stel dat er yeen krant was begrafenissen crematies kantoor en aula lange mare 69 leiden 071-126618 De finale van het 26ste In ternationaal Vocalistencon cours *s Hertogenbosch was identiek aan het concours van vorig jaar. De jury was wederom terecht zuinig met eerste prijzen, ook ditmaal werd de hoofdprijs niet toe gekend. Voor het tweede achtereenvolgende jaar! De Roemeense sopraan Nelly Miricioiu kreeg de enige eer ste prijs. Teveel eer voor een vocaliste die een Brahms- lied zo brutaal zingt, de sfeer van Louise van Char- pentier té theatraal presen teert, en in Verdi's La Travi- ata te weinig echte coloratu ren ten toon spreidt. De tweede prijs in deze catego rie was voor de Nederlandse sopraan Coby Dijk, die on danks het feit dat zij in ver wachting is, en zodoende minder vrij ademt, zeer veel indruk maakte, onder ande re in Ariadne auf Naxos van Strauss. Een stem zo kleurig en ongekunsteld, met prach- iN Te koop RUITEN TROEF CONSERVEN FABRIEK B.V. Alkemadelaan 9, Roelofarendsveen Tel. 01713-9011 Afhalen van maandag t/m vrijdag van 's morgens 9 uur tot "s middags 5 uur. Deze aanbieding geldt tot eind september. tige coloraturen en trillers, dat het na het optreden van de Roemeense, een verade ming was. Een nieuw ingestelde Janine Micheaul-prijs ging naar de Engelse Fiona Dobie, twee En gelse baritons kregen een tweede prijs, bij de alten twee de prijzen voor een Roemeen se en een Amerikaanse, bij de tenoren en countertenors tweede prijzen voor een Ame rikaan en een Engelsman, en voor niet-finalisten de Prijs van de Vrienden van het Lied voor Piet Nievelstein en de Toonkunstprijs als aanmoedi ging voor Judith Mok uit Delft. Het euvel was dat alweer te veel deelnemers de finale be reikten, en dat de keuze van sommige kandidaten voor de categorie Lied, Opera of Ora torium aanvechtbaar was. Met de voorzitter van het bestuur, Frans van de Ven, kon men zich echter verheugen over een toenemende belangstelling voor het 20e eeuwse repertoi re, zelfs in de finale was zulks merkbaar. Het aantal aanmeldingen be droeg dit jaar 104, daarvan be reikten niet minder dan veer tig vocalisten de demi-finale. Een weinig benijdenswaardige taak voor de jury! Deze jury bestond dit jaar uit Manus Willemsen, voorzitter, en voor de 22e maal jurylid, Jo Bolle- kamp, Erna Spoorenberg, de Belgische Jeanne Deroubaix, de Engelsen Dorothy Dorow en Alexander Young (die zich tijdens de finale bijzonder beij verde met de pen!), de Rus Ar thur Eisen, en de Westduitser Horst Giinter. Van die 40 demi-finalisten be reikten vier bassen, vier alten, drie tenoren, één counter-te nor en zes sopranen de finale. Het aantal finalisten vertoont een stijgende lijn. In 1977 wa ren dat er 13, in 1978 17, en nu 18. Door zoveel deelnemers toe te laten tot de finale, tast men op den duur de hoge kwaliteit van dit concours aan. Het feit, dat slechts één eerste prijs werd toegekend en dat die prijstoekenning dan ook nog discutabel is, moet voor de or ganistoren toch een teken aan' de wand zijn. Een kleiner aan tal finalisten maakt het moge lijk iedere kandidaat meer uit voerig te testen, zodat men completer beeld krijgt techniek, muzikaliteit, v dracht en dergelijken. De L didaten moeten te snel ovl schakelen van de ene cate rie naar de andere. Onda de huidige beperking liep ochtendprogramma niet m der dan een uur uit! De finale werd bereikt deelnemers van de volge nationaliteiten: één Ne landse (Coby Dijk), één P één Fin, zes Engelsen (Gi Brittannië was goed verteg woordigd), drie Amerikai twee Japanners, twee Roeu- nen, één Ierse en één Isra sche. Dit jaar geen Russen, danks het feit dat een Ri a, sche sopraan vorig jaar de i ste prijs behaalde. Het Brabants Orkest onder ding van André vanderl begeleidt de prijswinnaars het slotconcert van woens aanstaande in het Casino Den Bosch. ADR. HAC !n Kiest U dit seizoen eens een vlotte mantel uit onze uitge breide kollektie. Wij hebben een enorme keuze in modieuze wintermantels, ook in grote maten. Vanaf f 498,- New Pop is verreweg het aan trekkelijkste muziekfestival dat jaarlijks met veel succes in Nederland gehouden wordt. De Rotterdamse Kunststich ting in samenwerking met de Gemeente Rotterdam speelt nooit op zeker en doet de naam New Pop eer aan door hoofdzakelijk nieuw talent te brengen, dit in tegenstelling tot de risicoloze programme ring van het bekende Pink Pop-festival in Geleen. Zo konden ongeveer 100.000 po pliefhebbers gistermiddag in het Rotterdamse Zuiderpark gratis kennismaken met groe pen die nog niet aan de top staan maar een goede kans maken er eens te komen. Met twee geslaagde New Pops als ervaring blijkt de organisa tie van dit evenement gemak kelijk tegenslagen te kunnen opvangen. Toen drie top-acts als U.K., Ian Gomm en Johnny Rotten's Public Image zich op het laatste moment hadden teruggetrokken werd een kwaliteitsgroep als Fischer Z binnengehaald en uit Enge land The Specials opgetrom meld, die de grote verrassing van de dag bleek. Daarbij kun nen we direct vaststellen dat het nieuwe talent voorname lijk in Engeland gezocht moet worden. De Londense Chas en Dave zijn rasechte cockney's en op enden in dit accent met gezel lige pub-rock. Niet direct ver nieuwend, maar genoeg om aan de zondagse rust van de eerste aanwezigen een defini tief einde te maken. Op een ander podium, (er waren er maar liefst vier) verging het The Royal Rasses minder goed. De uit Jamaica geïnspi reerde reggae van deze forma tie onder leiding van de kleur rijke Prince Lincoln Thomp son was te rustig om iedereen wakker te schudden. Nee, echte opwarmers kwamen maal van de Nederlandse m 'r tegenwoordiging. The Meten( in hun zoveelste bezettj maar nog steeds met voort Hugo Sinzheimer, bracM hun snelle rock'n 'roll, die] eigen fans al snel in veH ring bracht, maar verder tl niet kon overtuigen. Gelu, waren de Meteorfans in g getale opgekomen en da; zat de stemming er goed iri venals bij Daniël Sahuleka het andere hoofdpodium, middels stroomde het park en bleek niet alleen de org; satie op en achter de po vlekkeloos te verlopen m ook de voorzieningen op terrein opmerkelijk verbet! Minder lange rijen voor de letten en een grote markt n ongeveer tweehonderd ten van plantenzaken tot ak groepen, maakten het verb in het park erg aangenaam Het hoogtepunt kwam to van een oudgediende: Ro Chapman. De legendara Engelse zanger zag er in overall uit als een dronk over het podium, sloeg foons omver maar kwanu funk en stevige rythm bhi tot grote prestaties in bijval beeld „Who pulled the nil out". De daaropvolgende Tl Specials uit Coventry, in zvJ te pakken uit de jaren vyi met gleufhoedjes, bracnlj ska-rock-steady muziek. Du een sneller soort reggae veel roek-invloeden, die I verpakten in een akrobatisq show met stoeipartijtjes. Een klappen werden er onder i publiek uitgedeeld tijdens B optreden van The Cure, oververhitte gemoederen het publiek waren echter gauw gesust en New Pop' kon niet meer kapot. MICHAEL PETERS

Leidse Courant | 1979 | | pagina 8