"00 kinderen speldag Aeidato haalt bijna 16.000 sbezoekers naar Groenoordhallen Veel belangstelling eerste lustrum BOSK Bloemen voor Leidse bejaarden -Zad LEIDSE COURANT MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 n der ,erie EIDEN - De Leidato-huishoud- n <Branrurs heeft het afSeloPen week- tugese nde in totaal 15646 bezoekers lar de Groenoordhallen gehaald. i der Poewel geen record-aantal, is dit szoekersaantal, gezien het mooie eer, toch alleszins bevredigend, Idus de organisatoren. In de Spiegelzaal" was er het gehele eekeinde van alles te doen voor N«»ng en oud. Maar ook de stand* 3etor. Ouders en hun talrijke mede- 8:40 rerkers deden op de beurs goede 'JZ *ken- Files, |et gelukt het Leidato-bestuur elk |ar weer iets bijzonders naar de roenoordhallen te halen. Dit jaar is een tentoonstelling van amateur- itografen en zondagsschilders. De Crowhjto-expositie wordt gehouden onder (et motto: „Leiden, die mooie stad... Leiden, die lelijke stad. Vrijdaga vond ging een jury op pad om de fo to's te beoordelen. De heer W. Kwa- kernaak uit Oegstgeest heeft de eer ste prijs gewonnen met zijn foto van de Mooi Japiksteeg met fietsen. De tweede prijs is naar K.C. van Ark uit Leiden gegaan voor zijn inzending van een aantal kinderen, die een muur slopen. De derde prijs van de foto-tentoonstelling is naar de heer G. Gussenhoven uit Leiden gegaan voor diens hele inzending. De foto van de schoorsteen van de Grofsme derij aan de Zuidsingel, die werd ge schoten door de heer C. Weekhout was goed voor een vierde prijs. Behalve een fototentoonstelling is er op deze Leidato ook een expositie van werken van zondagsschilders en van naald- en draadkunsternaars(es- sen). Bij de schilderijen is de eerste prijs naar H. van Bekkum uit Ha- zerswoude gegaan, voor diens gehele inzending. A. Pieterse uit Hazers- woude heeft een tweede prijs be haald met zijn schilderij van een boerderij in Hazerswoude. Het duin- tafreel van P. Vooys uit Katwijk heeft een derde prijs behaald en het stilleven met klaprozen van Ria Lek uit Ter Aar een vierde prijs. Bij de handwerkexpositie ging de eerste prijs naar G. Verweij uit Sassenheim met het doek in zijdekant waarop de hervormde kerk van Sasenheim staat weergegeven. Ria Mieog uit Oegstgeest heeft de tweede prijs be haald met haar hele inzending. Sonja Weeckhout uit Leiden kreeg met haar sisalobjecten een derde prijs en mevróuw A. Stouttener-de Wit uit Leiden een vierde prijs met haar wandkleed waarop boomstammen staan weergegeven. Gistermiddag beoordeelde een jury de stands op de beurs. Er werden vier prijzen uitgedeeld in de categoi rie „fraaie stand". De eerste prijs ging naar „Lucky Leder", een stand met uitsluitend leren zitmeubelen. De tweede prijs is gewonnen door „De Leidse sleutels", een stand met huishoudelijke artikelen en de derde prijs is gegaan naar L en B boutique uit Hillegom, die op de beurs scha penwollen wand-, tafel- en vloerkle den uit Ethiopië verkoopt. Een eer volle vermelding in deze categorie was voor Broekmans plantenshop. De eerste drie prijzen voor de ver- koopkrachtigste stand gingen respec tievelijk naar Sysas Nederland met een stand braadpannen, rauwkost- schaaf, garneerapparatuur horloges, cassettebandjes enzovoort, naar de schiettent en de enveloppentent van carnavalsvereniging „De Hutspot ten" en naar muziekhandel Servaas uit Leiden met zijn orgelstand. In deze categorie zijn twee eervolle ver meldingen uitgereikt en wel aan de twee computer print stands die de beurs met hun aanwezigheid opluis teren. Origineelste stand op deze 18e Leidato is die van de Rabobanken van de kring Leiden. In de stand staat een stevig gedeukte Mini. Ieder die dit wil mag een gokje wagen naar de schade. De tweede prijs in deze categorie gaat naar de Fitness Finn Sauna shop uit Roelofarend- sveen met zijn zonnebanken, trimap- paratuur en Hot Wirpool. De Ervan Warnink b.v. uit Middelharnis kre gen met hun advocaat-proefstand de derde prijs. Ruim 500 kinderen namen zater- deei aan de Leidse versie van de Natio- Orch«t Spelendag, uitgeroepen door de NUSO, landelijke organisatie voor speeltuin- k en jeugdrecreatie. De organisatie in IS lien was in handen van de Leidse Bond p. Speeltuinverenigingen, die -een vrij an gebeurtenis- alle speeltuinverenigin- Leiden op het terrein van het Jeugd- Zuid-West aan de Voorschoterwcg had om de speldag gezamenlijk te in plaats van afzonderlijk per speel- Üag begon met het bijeenkomen van de kin- jn (4 tot en met 13 jaar) en ouders op het Meiplein in Zuid-West. Van daaruit werd q fer muzikale begeleiding van Allegro Vivace d. ïiet het benenwerk van de majorettenkorp- afl4 Noorderkwarier en Rondom de Maredijk tngo'ngroep naar het Jeugddorp gemarcheerd. notjjwel er wat moeilijkheden waren geweest 'an de gasvoorziening konden toch om half elf precies -gelijk met de oplatingen in het gehele land- de balonncn worden losgelaten. Vervol gens werden de spelen geopend De NUSO had daarvoor een spelenpakket geleverd dat kon worden gefinancierd dankzij een subsidie van de Stichting Nationale Commissie van het In ternationaal Jaar van het Kind. De kinderen moesten 20 opdrachten zien te vervullen, onder meer het passeren van lastige poortjes met een hockeystick en het kruipen door fietsbanden. Daarnaast werd ook nog gevoetbald tussen elf tallen van de speeltuinverenigingen. Ben van Kempen verzorgde een poppenkastvoorstelling. Tussen de spelen door kon het inwendige kind worden versterkt met de snacks, snoep en fris drank uit de diverse stands. De organisatoren waren bijzonder tevreden over het verloop van de speldag en de speeltuinverenigingen hopen tot meer gemeenschappelijke activiteiten te ko men. De kinderen kregen als herinnering aan het gebeuren een speldje van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen en een lintje. Hockeyen op de nationale spelendag. It bestuur van de BOSK dat zaterdag het eerste lustrum compleet meevierde. LEIDEN Meer dan 200 mensen bezochten af gelopen zaterdag het eer ste lustrum van de afde ling Leiden van de Bond van Motorisch Gehandi capten (BOSK) Het lustrum werd gevierd met een informatie markt in de Mytyl school aan de Blauwe Vogel weg 1 in Leiden. De BOSK is een landelijke or ganisatie van ouders van ge handicapten met in totaal 23 afdelingen. De afdeling Lei den werd op 2 april 1974 zelf standig opererend voor stad en regio en is de jongste van de afdelingen. Aangezien er soms nog wel eens verschil van in zicht bestaat tussen ouders van gehandicapten en de medische hulpverleners was het afde lingsbestuur verheugd over het feit dat er zich onder de bezoekers ook veel hulpverle ners bevonden. „We willen de medici graag duidelijk maken dat we zeker niet van plan zijn om op hun stoel te gaan zit ten", aldus de secretaris van de Leidse BOSK. De informa tie-markt bood leden en be langstellenden volop de gele genheid om zich te oriënteren over allerlei zaken in verband met het gehandicapt zijn. De standhouders waren zeer te vreden over de belangstelling. Het ging om de stands van de Gemeenschappelijke Medische Dienst Leiden, het Sociaal Pe dagogisch Centrum Leiden, de Stichting Provinciale Revali datie uit Den Haag, de Stich ting Sport voor Gehandicapten uit Alphen, Activiteitencen trum De Gading uit Leider dorp, de Padvinderij voor Ge handicapten uit Leiderdorp, de Speel-o-theek en de Oppas- centrales uit de regio. Verder was er een kledingadviseuse voor aangepaste kleding en waren er leveranciers van aanpassings- en hulpmiddelen. Eén van hen demonstreerde een Simca voor gehandicapten die door zijn achterwielen kan zakken om iemand in een rol stoel binnen te laten. Veel suc ces had de demonstratie van de rolstoeldansgroep uit Kat wijk onder de bezielende lei ding van de heer Castelein. Voor de kinderen was er een disco georganiseerd en de al lerkleinsten konden terecht bij de peuteropvang. Sprekersavond De JOVD afdeling Leiden houdt donderdag 20 septem ber een sprekersavond in café-restaurant ,,'t Parle ment" aan de Nieuwe Rijn. Dr. W.F. van Eekelen, staatssecretaris van defensie spreekt over „De buiten landse en defensie-politiek. De sprekersavond begint om halt negen. Jazz on Sunday De serie jazzconcerten op zondagmiddag die in maart en april met succes in de Groenoordhallen werden gegeven, wordt dit seizoen voortgezet in het restaurant van bowling- centrum Hans Menken aan de Boshuizerlaan. De sessions beginnen om de andere zondag om half drie 's middags. De eerste session wordt zondag 7 oktober gehouden. Daar aan voorafgaande houdt het bestuur van „Jazz on Sunday" een zogenaamde „open huis-middag" zondag 16 september in het restaurant van bowling-centrum Hans Menken. Tij dens deze bijeenkomst kunnen leden zich aanmelden. Het bestilhr van Jazz on sunday heeft van de proefperiode in maart en april een evaluatie gemaakt, dat nu in de vorm van een boekje wordt verspreid. Alle musici die in de proefperiode hun medewerking hebben verleend, krijgen een boekje. Het boekje wordt tijdens de open middag aan geboden aan welzijnswethouder D. Tesselaar. De sessions in het Menken centrum zullen op de volgende data plaats hebben: 7 en 21 oktober, 4 en 18 november, 2, 16 en 26 de cember, 6 en 20 januari, 3 en 17 februari en 2, 16 en 30 maart. Ochtendwandeling In de serie excursies die volksuniversiteit K O dit najaar houdt, wordt zaterdag 15 september een rond wandeling door het Pan van Persijn in Katwijk ge maakt. Deze excursie is zoals gewoonlijk in samenwer king met het Instituut voor Natuur-educatie tot stand gekomen. De wandeling begint om tien uur en neemt ongeveer anderhalf a twee uur in beslag. Deelnemers aan de excursie dienen zich aan te melden bij K O, Oude Vest 45 in Leiden. Inlichtingen zijn te krijgen via telefoonnummer 141141 dagelijks tussen negen en vijf uur. Italiaanse speelfilms Het Kijkhuis aan de Vrouwenkerkkoorstraat 17 vertoont maandag 17 september wederom een film van Pier Paolo Pasolini en wel een film uit 1971. Woensdag 19 september wordt de film „Allonsanfan" van de gebroeders Taviani uit 1974 vertoond. Beide films worden tweemaal vertoond en wel om acht uur en om kwart over tien. Donderdag 20 sep tember is er in het Kijkhuis nog een extra lange film te zien van Pasolini en wel Mamma Roma. De voorstelling begint om acht uur. Bont-Soiree Van Egmond Breestraat Bontmode presenteert de nieuwe bontcollectie dit jaar tijdens een intiem bontso iree in kasteel Duivenvoorde in Voorschoten. Het soi ree, tijdens welke onder meer ontwerpen uit eigen ate lier worden vertoond, heeft dinsdag 18 september van af half acht plaats. Er zullen ook stukken uit collecties van buitenlandse huizen, waaronder Finse, Zweedse, Italiaanse en Franse bontcouturiers. Tevens wordt een aantal exclusieve bontjassen voor mannnen getoond. Een speciaal aspect aan het soiree geeft het feit dat er tevens aandacht wordt geschonken aan het bereiken van de 65-jarige leeftijd van de heer S.J. van Egmond, oprichter van het bedrijf en thans de oudste directeur. Go-cursussen De Leidse Go-club geeft dit jaar weer een cursus voor be ginners in het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66. In de cursus worden de regels en eenvoudige beginse len van het spel uitgelegd. Na de uitleg van ongeveer an derhalf uur kan er tegen mentoren worden gespeeld, die tijdens de partij uitleggen welke zetten fout, of juist goed zijn. De cursus wordt vijf donderdagen gegeven en begint 27 september om acht uur. Voor personen die eerst infor matie willen hebben over de cursus, is er 20 september een introductiebijeenkomst in het Vrijetijdscentrum, waar van af acht uur het go-spel wordt beoefend. Jenner Band De Utrechtse popgroep de Jenner Band treedt zaterdag 15 september op bij jongerenvereniging „Augustinus" aan het Rapenburg 24. De groep bestaat uit Gerard Snijdelaar (zang, gitaar), Ad en Fred Jenner (gitaar). Jack Hazebroek (slagwerk) en Laurens van Rens (bas). Behalve het optreden van de Jenner Band zijn er nog enkele korte filmpjes te zien in het gebouw van de jongerenvereniging. De zaal is vanaf acht uur open. Het optreden begint om half tien. iA 11 t/m 15 september 1979 AHOY'- ROTTERDAM dagelijks van 10.00 17.00 donderdag en vrijdag van 10.00 17.00 uur en van 19.00-22.00 uur reslaagd „open huis' ljuingroep Zonneveld af|ElDEN Een redelijke hoeveelheid belangstel- Énden bezocht afgelopen zaterdag de open dag van "jfe tuingroep „Het Zonneveld". De amateur-tuinders ladden hun complex, dat is gelegen aan het einde de Nachtegaallaan in de Vogelwijk speciaal 'oor de bewoners van de Vogelwijk en de Raadshe- efenbuurt opengesteld. dag begon met het hijsen van de fraaie nieuwe tuingroep- lollag. De bezoekers konden onder het genot van een kop koffie ijpn alles te weten komen over de liefhebberij van de volkstuin- sfers, die aan de hand van hun met zorg gekweekte produkten iedereen de fijne kneepjes van het amateur-tuindersvak konden stertellen. Bij de tuingroep „Het Zonneveld" ligt de nadruk op iiet pure tuinieren. In tegenstelling tot andere volkstuincomple ten is er geen sprake van uit de krachten gegroeide gereed- pappenschuurtjes die tot vakantiehuisjes zijn geworden. m LEIDEN De Leidse bond van volkstuinverenigingen organiseerde afgelopen zaterdag weer haar jaarlijkse Bloemendag. Het was de zevende keer in successie dat deze fleurige dag werd gehouden. Op Bloemendag krij gen Leidse bejaarden van de Leidse amateur-tuinders bloemen aangeboden die door de tuinders zelf op de volkstuintjes zijn gekweekt. De bloemen werden vanaf negen uur in de morgen eerst door een grote wagen bij de verschillende volkstuincomplexen verza meld en naar het complex van de volkstuinvereniging Ons Buiten aan de Willem de Zwijgerlaan gebracht. Van daar af vertrokken een muziekkorps en majoretten -onder meer de majorettengroep van Ons Buiten- Leiden in om de Leidse ouderen kennis te laten maken met de praktische uitvoering van de kreet „Zeg het met bloemen". De zelfgekweekte attenties werden door de bejaarden bijzonder op prijs gesteld.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3