Foreholte nog zonder punten lenny Koemans moeizame winnaar serste Match Masters Toernooi ierke competitie-start II0K BELANGRIJKE ROL VOOR sportuitslagen LGA SATURNUS OPNIEUW NAAR ZEGE et er Na zeventien nederlagen eindelijk zege voor Alphians HENNY FEHLING STERKSTE DAME (ERWINNING OP HILVERSUM: 15-6 S5S*ssé tïïrffi-,™'-'- S=:- giPs MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 'e p il De heren van Olga- irnus doen het als debu- in de landelijke tweede laatA'ö uitstekend, it, ppe winst vorige week te- Rotterdamse idze uwen zegevierde pee iwitte formatie wederom Met 12—7 wer- teg nu de reserves van Anco- ei afgetroefd. Ook voor de rwaï >es van OASE en MMO /iebfoopt de competitie tot nu naar wens. Beide ploegen teg kten hun derde zége in ht cessie tegen resp. EHC ■11) en Egac/Ondo (11— aak '^es itenhoek/Foreholte gaat moeilijk veldseizoen tege- In Den Haag werden de it 5 et. W irhoutsen tegen Wings we- 3 W om met een nederlaag ge ns f fronteerd, 9—8. Toch heeft ouw eholte alle kans op een eer- er resultaat gehad. Vooral defensief gedegen spel (keepster Mariëlle Augustinus stak in een uitstekende vorm) liep Foreholte met nog zo'n tien minuten te gaan naar een 6—8 voorsprong. Als de Voor- houtse formatie gewoon met hetzelfde spelletje was doorgé- gaan, zou er geen vuiltje aan de lucht zijn geweest. Het on geroutineerde Foreholte liet zich door het sterk aandrin gende Wings in de slotfase echter danig van de wijs bren gen met het gevolg dat men onnodig in de fout ging. Wings profiteerde daar dankbaar van en drukte via 8— in de laatste minuut door naar een 9—8 zege. Een puntendeling zou de verhouding juister hebben weergegeven. Voor de Voorhoutse treffers zorgden: Annemiek de Bruyn 4x, Ineke Bollen 2x, Margreet van Velzen en Marlies Turen- hout. HVS ging verrassend ten on der tegen het Rijswijkse Hercu les, 12—10. Het lukt bij de Stompwijksen gewoonweg niet. Men had te veel schoten nodig om tot treffers te komen. Bovendien had Hercules Ank van de Bosch op een persoon lijke dekking getracteerd, die bijzonder effectief werd uitge voerd. Bij rust keek HVS al te gen een 6—3 achterstand aan. In de tweede rondgang kwam HVS nog knap terug tot 10— 10 maar daarmee had de Stompwijkse formatie toch al haar kruit verschoten. Hercules niet. De Stompwijkse doelpun ten kwamen op naam van: Leny van de Bosch 4x, Ank van de Bosch 3x, Marijke Bos, Sjanie Waayer en Ans Luiten. Door de ruime 6—11 zege op EHC heeft OASE zich op de eerste plaats genesteld van de landelijke tweede divisie, de ploeg uit Alkemade draait dit seizoen bijzonder goed. Zowel aanvallend als verdedigend „klikt" het bij Helma van der Geest c.s. Dat ondervond het jonge en nog onervaren EHC op duidelijke wijze. Bij rust (5—2) was het In feite al een verloren zaak voor de Leid- schendamsen. Monique van der Meer vertolkte in het Alke- madese doel een rheer dan be trouwbare rol. Marian van der Geest 3x, Helma van der Geest 3x, Corrie Weenlnk 2x, Loes van der Geest 2x en Lydla van de Poel tekenden voor de OASE-doelpunten. In dezelfde klasse wacht Nor ths nog steeds op haar eerste winstpunt. Tegen De Hollandi- aan leek het er even op dat de Noordwijkerhoutse ploeg ten minste één winstpunt in de wacht zou slepen. Met nog twaalf minuten te spelen keek Northa namelijk tegen een ver diende 4—2 voorsprong aan. Ongelukkige momenten in de tot dat moment betrouwbare Northa-defensie echter gaven het geroutineerde De Hollandi- aan de gelegenheid sterk terug te komen tot 4—4, om in de slotfase zelfs met 4—5 aan het langste eind te trekken. Voor Northa scoorden: Nelleke de Jong 3x en Marian van de Berg. In de afdelings eerste klasse blijft MMO het goed doen. Ook tegen Egac/Ondo behaalde de ploeg van trainer/Coach Karei de Caron de volle winst, 11 6. In de eerste helft kon EGa- c/Ondo het spel nog aardig bijbenen (rust 4—2), doch na de veldwisseling had de ploeg uit 's-Gravenzande geen ver weer tegen het beweeglijke en snelle spel van haar tegenstan der. Vooral op het punt van de break-out waren de Hoogma- dese dames ongrijpbaar. Verantwoordelijk voor de Hoogmadese score waren: Elly Jan Wolter IJssel de Schepper haalt uit en scoort het derde doelpunt voor Saturnus in de wedstrijd tegen Ancora van Leeuwen 4x. Leidy Vink 3x, José Elstgeest, Adrie van der Meer, Helma Volwater en Gerrie van der Meer. Saturnus had de nodige moei te met het tweede team van Westlandia, maar dankzij een grotere schotvaardigheid (vooral Monique Plouvier was weer op dreef) werd het een Leidse zege, 11—8. MSV moest de eer met 9—10 aan het derde team van Hellas laten. Ook HVV'70 moest met een nederlaag genoegen ne men. de reserves van Duinoord bleven na een matige wedstrijd met 2—4 in de meerderheid. Olympia ondervond in het ge heel geen tegenstand van het derde team van Westlandia. Na een reeds duidelijke 011 ruststand zegevierden de Was- senaarse dames uiteindelijk met 318. Heren Tegen de reserves van Ancora is de zege van Saturnus geen moment in gevaar geweest. De Leidenaren speelden gewoon een klasse beter. Vooral het verschil in snelheid was op merkelijk. Na een 5—2 rust stand werd het een verdiende 127 zege voor Saturnus. Doelverdediger Rob Spieker man was deze wedstrijd weer een klasse apart, hij stopte on der meer een drietal straf schoppen. In aanvallend op zicht kan de Leidse ploeg in de toekomst nog veel plezier be leven van de debutanten Hans Blansjaar en Jan Wolter IJssel de Schepper, die in dit duel de Rotterdamse defensie menig maal tot wanhoop brachten. Doelpuntenmakers aan Leidse zijde: Jan Wolter IJssel de Schepper 4x, Hans Blansjaar 3x, Wim van Leeuwen 3x en Anton Klok 2x. Met slechts één wisselspeler kon MSV niet het redden te gen het over het algemeen te fors spelende CWP uit Den Haag. Na een nog redelijke 8—5 ruststand moest MSV uit eindelijk met 22—12 afhaken. In een gelijkopgaand duel bleef Olympia dankzij een krachti ger eindsprint met 19—14 in de meerderheid tegen streek genoot HVV'70. Bij rust had den de Wassenaarders al een 9—7 voorsprong. Olympiaan André Prins debuteerde zeer verdienstelijk. OASE tenslotte overklaste het tweede team van VELO met 5—20. Voor de Alkemadese treffers zorgden: Hans Bayens, Anton van Noort en Jos Stig- ter. ALPHEN AAN DEN RIJN Na zeventien nederlagen op rij eindelijk een overwinning voor de honkballers van Al phians. Een zege die tot stand kwam in de laaste wed strijd van het seizoen. Tegen stander Laakkwartier werd met 9-8 verslagen. Het waa een uiterst spannende aange legenheid gistermiddag in Al phen. Pas in de laaste innings zorgde een 'wanhoopsrun' van William de Greet voor de nipte zege. In de derde innings liep Laakk wartier uit naar een 1-5 voor sprong. In de vijfde slagbeurt echter sloeg Alphians terug en liep uit naar 6-5. De negende en tevens laatste innings was een bijzonder spannende aan gelegenheid. Laakkwartier be sloot zijn slagbeurt n^t het scoren van de gelijkmafcr. Al phians had vervolgens nog een punt nodig voor de eerste sei zoenoverwinning. William de Greef, na een bekeken stoot- slag van René Ligtvoet, zorgde tenslotte voor dat ene winnen de punt. Scores: pitcher Laakkwartier: Tomey elf keer drie slag; een keer vier wijd; tien honkslagen tegen, het veld maakte negen fouten. Pitcher Alphians: Mi chel Grollé: zeven keer drie slag, vier keer vier wijd; tien honkslagen tegen. Het veld maakte zes fouten. Slagprest- taies Alphians: Rob van Tuyl 0.800 (4:5); Pattrick meulen- broek 0.500 (2:4); Anton Gerrel 0.333 (1:3); Frank Winksra 0.250 (1:4); Huub Delsol 0.200 (1:5). onze tennismedewer- ker) EN In een kwalitatief istaande finale heeft Koemans, ondanks zijn start afgelopen vrij- toch kans gezien het rs-toernooi van het i Tennis Circuit op zijn te brengen. Het vuur is wel tot het laatst toe na schenen gelegd. Bij de de dames legde Henny Fehling op meer overtuigende wijze beslag op de titel. In de poule van vier sloot zij alledrie de duels winnend af. Gemakkelijk heeft Koemans het lang niet gehad. Na de for se nederlaag tegen Herman van der Capellen hingen zijn kansen al aan een zijden draadje en toen hij in zijn tweede partij Arnold van der Capellen in de tie-break voor moest laten gaan, leek het toernooi voor hem een afgang te gaan worden. Arnold liep zelfs uit naar 3—0 in de twee de set, maar toen vond Koe mans het welletjes. Met 6—4 trok hij de stand gelijk, waarna Arnold, die eerder al tot zijn schrik met 64, 64 klop had gekregen van broer Her man, het bijltje erbij neer gooi- 3P iden De Leidse rugbyclub DIOK speelde 5 1 teren tegen het zeer sterke Hilversum een '•'stekende wedstrijd. De Hilversummers, die k rige week in Den Haag nog het sterk bezet- Bechet-tournooi wonnen, gingen nu gena- loos met 15—6 ten onder in de Kikkerpol- v r. De ruim 300 toeschouwers hebben zich het algemeen best vermaakt want de Sl aliteit van deze eerste competitiewedstrijd l weinig te wensen over. DIOK begon gretig zeer enthousiast zodat Hilversum het eer- nii speelkwartier niet aan de bak kwam. Jam- 10 r genoeg wisten de Leidenaars hun meer- i rheid nie tin goals uit te drukken. De geel- 'm luwen gingen in eerste instantie nog even 01 boot in door een verdedigingsfout die de vi versumse winger Mike Hijpsteeg meteen trafte: 0-4. J1 nny van Altena verzilverde de conversie en in ^lats van een verdiende voorsprong keek !Vfl )K onverwachts tegen een 0—6 achterstand ,v( 1. Maar de Mellet-brigade bleef kalm en be- erst doorspelen, trouwens juist die beheer- ig is de basis geweest voor het uiteindelijke rloop van deze uitermate attractieve rugby Imoeting. >k voor de rust wist Kees Koemans met een nalty-kick de achterstand iets in te lopen: 3 ik in de tweede helft bleef DIOK het spel ma- n, maar de zeer geroutineerde Hilversumspe- s bleven op de loer liggen, iedere kans trach- id te benutten, duurde tot de vijftiende minuut eer DIOK superioriteit in cijfers uitdrukte. Winger Gi- in van der Bom werd vlak voor de Hilver- ise goallijn onreglementair onderuit gehaald 111 ordat hij kon scoren, maar de goedleidende eree Knoop wees DIOK zonder meer een pe- L| Ity-try toe: 7—6. Albert Huisman knalde de conversie recht tussen de palen en DIOK leidde met 9—6. Met deze achterstand geconfronteerd gaf Hil versum de strijd niet op, maar ging wel in de driekwartlijn veel fouten maken. Zoals het te diep terugspelen van de bal. Hier door kreeg de Leidse verdediging alle kans ei gen foutjes alsnog te herstellen. In de dertigste minuut was het wederom Van der Born die het ovaal in volle run met 2 korte kicks over de grasmat liet zoeven en er achter de goallijn voluit opdook: 13—6. Koemans schoot ook deze conversie raak: 15—6. Karaktervol bleef Hilversum ook de laatste 10 minuten maar kwam niet meer over de middel lijn. Met wat minder individuele egoïstische trekjes had de Leidse driekwartlijn de score van deze eerste competitiewedstrijd nog hoger kun nen maken. The Bassets—DIOK 4 50—10 De Sassenheimse rugbyclub The Bassets is zijn tweede competitiejaar uitstekend begonnen. Het vierde team van DIOK werd met liefst 50 10 geklopt. Nadat de „bollenjongens" vorig sei zoen hun bestaansrecht hadden bewezen zullen zij, uitkomende in de districts tweede klasse, beslist een goed figuur gaan slaan. De afgelo pen weken zijn zij daartoe door hun trainer, oud-International Peter Brandt, uistekend voor bereid. Bert Hoogenveen, Tinus Harskamp en Barry van Kesteren hadden een groot aandeel in de score waarmee de reserves van DIOK ten onder gingen. Kinheim—LSRG 4—27 Het Leidse Studenten Rugby Gezelschap heeft er in Haarlem geen twijfel over laten bestaan zonder meer terug te willen naar de ere-klasse. Trainer Peter de Bruyn, na 2 jaar weer terug bij Leiden, eist van zijn spelers uiterste inzet en discipline. En gezien de uitslag van deze eerste competitie-wedstrijd tegen het altijd grillig spe lende Kinheim, schijnt hij daar al aardig in te slagen. Geen moment is de zege van LSRG in gevaar geweest. Captain Hans Siemens wist zijn equipe constant te bezielen en daardoor Leiden naar een duidelijke overwinning te leiden. 3IDEN De Bataaf Marcel msbeek en Peter Blokker Kees Toussaint van De lartaan hebben een belang de rol gespeeld in de C- elen, het officieuze Neder- J idse kampioenschap voor in junioren. Marcel Honsbeek 9( i Peter Blokker ontvingen 5n ar zelfs een prestatieprijs. Ie drie zijn zij uitgenodigd 9 lor een interlandwedstrijd Den Westfalen. Marcel Honsbeek won zowel de 800 als de 1500 meter in zeer goede tijden. De 1500 meter liep hij in 4.16.1. Op de 800 meter werd hij eerste in 2.04.5 door Peter Blokker, die 2.05.8 liet noteren. Peter Blok ker had eerder het goud veroverd op de 300 meter hor den: 41.7. Hij werd ook nog derde bij het verspringen: 5.92 meter. Kees Toussaint finishte als tweede op de 100 meter: 11.9. Bi] het speerwerpen en het verspringen werd hij vijfde met 48.04 meter en 5.74 me ter. Marcel Hoogeveen (Spar taan) sprong 1.75 meter hoog, waarmee hij zesde werd. Gert Jan Faas (Spartaan) werd ne gende op de 800 meter 2.11.0. Perry Hoogeboom (Ba- taver kwam als vijfde aan op de 1500 meter 4.30.4. Remco Teegelaar liep deze afstand in 4.43.0. de, omdat zijn schouder hem problemen bezorgde. Via een twee sets overwinning op Bub van de Zee eindigde Koemans als tweede in poule A achter de overtuigende winnaar Her man van der Capellen. In poule B kwamen Jon Vis been en Marinus Brooshooft sterk voor de dag. Zij eindig den samen bovenaan, waarbij Visbeen het gunstigste setsal do bewerkstelligde. Brooshooft had het onderlinge treffen wel iswaar in zijn voordele beslist (4—6, 7—5, 6—1), maar hij verspeelde kostbare punten door met 7—'6, 2—6, 2—6 van Bram Madera te verliezen. In de halve finale, waarin de winnaar uit de ene poule tegen de nummer twee uit de andere poule moest spelen, werd dui delijk hoe miniem de krachts verschillen wel waren. Belde poulewinnaar moesten nu met een nederlaag genoegen ne men. Jon Visbeen redde het niet tegen Koemans. Koemans speelde plotseling sterker dan In de poule. Doordat hij daar door het oog van de naald was gekropen, was er een last van hem afgevallen. Bovendien blijft Koemans voor Visbeen, die nu al meer dan tien jaar in want zijn opponent Van der Capellen liet zich overdonde ren door de diepe groundstro- kes en sterke service van Brooshooft (60). De tweede set ging wel gelijk op. Herman had zich goed hersteld en trak teerde het talrijke publiek op slimme dropshots en lobs. In de tie-break bleek de uiterlijke kalmte van Brooshooft schijn. Op een kritiek moment sloeg hij dubbel fout, wat een derde set noodzakelijk maakte. Hier in werden de railey's steeds langer. Van de Capellen bleef steeds tegen een game achter stand aankijken, totdat Broos hooft de beslissing via 9—7 forceerde. Een herhaling van zijn stunt te gen Koemans was daarmee voor Van de Capellen van de baan. Ook Brooshooft bleek evenwel goed tegen Koemans opgewassen. Noch qua servi- cegeweld, noch qua variatie in de drives deden beide spelers voor elkaar onder. De grotere vastheid van Brooshooft leek eerst de doorslag te gaan ge ven, maar een nu of nooit of fensief van Koemans op 3—5 pakte goed uit. Op 66 moest de tie-break een beslissing Ondanks een nederlaag in zijn eerste wedstrijd schreef Henny Koemans het Match Masters Toernooi op zijn naam 6, 63, 63 tegen Petra Wessels). De strijd om de mans dan toch nog de voor tweede, derde en vierde plaats het toernooi door een ieder was nog heviger. Het tellen van aan hem toebedachte eindzege de games moest hierbij uit peilen, 4. J. Visbeen, 5. B. Ma dera, 6. B. v.d. Zee, 7. A. v.d. Capellen, 8. R. Blommendaal. PAUL THEUNISSEN naar zich-toe, wat hem naast de eer een geldprijs van 400 gulden opleverde. Het jeugdtalent Henny Fehling heeft aan de verwachtingen name de nog jongere Petra Wessels gaf echter goed te genspel, waarvan de scores getuigen (6-0, 7-6 tegen Maureen Meyer, 6—3, 7—5 tegen Ineke Kallenberg en 2— komst brengen. Petra won in drie sets van Ineke, Ineke won met 64, 76 met een tie break van 9—7 van Maureen, ™dV™b.c«iwó,r!A-T AFDELING 2 2 0 4 6-2 2 Altior 2 2 0 0 4 3-1 3 Alphia 2 10 12 3-2 4 Warmunda 2 10 12 2-1 5 Leidse B 2 10 12 7-7 6 Stompw B 2 10 12 3-3 7 VTL 2 10 12 1-1 8 Oranje G. 2 0 2 0 2 2-2 9 ZLC 10 10 12-2 10 Alkmania 10 10 11-1 11 Unltas L 2 0 1113-4 12 VNA 2 0 1115-7 13 Kickers'69 2 0 0 2 0 1-6 Uitslagen: Afdeling zaterdag eerste klasse: TAVV - SJZ 1-1; Valken'68SVLV 0-0; Wou- bruggeKRV 0-1; SVOW 2-1, Ka 2 Alphia 3 LSVV'70 2 2 0 0 4 7-4 2 1 1 0 3 9-2 2 1 1 0 3 6-3 2 1 1 0 3 3-2 2 0 2 0 2 5-5 6 MVKV 2 10 12 1-1 7 VVSB 2 0 111 2-3 8 Bernardus 2 0 1 1 1_ 1- 2 9 Unitas L 2 0 1' 1 1 1- 4 10 Stompw B 2 0 0 2 0 4-13

Leidse Courant | 1979 | | pagina 21