Nieuwe verbinding "net „Haaswijk" gaat „Van Eysingabrug" heten 'ouden onderwijzer, in Roelofarendsveen Noordierse kinderen in Sassenheim Flag robbery Oegstgeest neemt afscheid van burgemeester Recreatiebasisplan binnenkort op tafel Welzijnsraad geeft weer Kursuswijzer uit Erepenning voor scheidende gemeentesecretaris in Alphen iamanten huwelijk tart aanleg kabel- ;^levisie in Koudekerk aginj; gen. hoor j 1.02 U 20.0 (S)Zc J. c. SASSENHEIM De Scouting Bollenstreek had gisterochtend een groots opgezet spel in de duinen voor de Noordierse kinderen georganiseerd. Het was een soort vlaggeroof gecombineerd met stratego waarmee de kinderen ruim een uur bezig waren. Nadat ook de lunch in de duinen was gebruikt ging het per bus naar de Fokker fabrieken op Schiphol voor een rondleiding. De kinderen kregen op deze wijze een goede indruk van hoe vliegtuigen worden gebouwd en ze mochten zelfs een kijkje nemen in de hal waar de F-16 wordt geassembleerd, 's Avonds was er volksdansen in de jeugdsociëteit aan de Vaartkade. Maandagochtend brengen de kinderen een bezoek aan Sikkens, waar ze onder meer met verf van die fabriek creatief bezig zullen zijn. 's Middags wordt gelunchd met het gemeentebestuur van Sassenheim. 's Avonds is er een korfbalwedstrijd tegen TOP. I've been on many programmes with Northern Irish youngsters, but I tell you one thing: there has never been before a group in which there were so many birthdays. The person celebrating her birthday today: is Tracy McDermott. Good Luck Tracy, and happy birthday to you. Yesterday we were taken by private cars to the dunes near Noordwijk. In the dunes the local boy-scouts had created a nice game for us. Flag robbery, combined with stratego. You were divided into two groups, two armies in fact, and each group got a flag. Both groups had to steal the flag of eachother, and finally the group of Desmond succeeded. We had lunch in the dunes as well, and however many of you wanted to go for a swim in the sea, we walked to the parking place where the bus was waiting for us. For heavens sake, the day before yesterday we were swimming, today we could do some swimming, we can't swim alle the time. It's devenately not a group of Northern Irish fish we asked to come over! Anyway, the bus brought us to the national airport Schiphol, and there we visited the Fokker factories. Now you could see how, for instance, the airplane was made in which you came over from Belfast to Holland. It takes a long time to have an airplane made, very complicated as they are. Did you know that the wings of the Fokker airplanes are made in Northern Ireland? I didn't, but they are. They are even made in your hometown, dear old Belfast. From Belfast they are shipped over to Holland, where they are assembled on the body of the plane. We also had a look at the F 16 fighter. They are assembled at Fokker's as well. After dinner in the Zevensprong we went to the youth club near the Vaartkade, where we first did some folk dancing. Some of you really enjoyed it, others didn't. But this is life. You cannot always do the things you like the most. Afterwards we had a disco. Tomorrow it is Sunday and we'll go to church or chapel then as usual. Afterwards we will drink coffee and then you spent the rest of the day with your fosterparents. On Monday we go to the Sikkens paint factory. After a short tour around the factory you are allowed to make your own painting with the paint of the factory. Try to make a nice souvenir for your fosterparents. We have lunch with the lord mayor and the two aldermen of Sassenheim. There's ncr programma for the afternoon, so you can do some shopping then. In the evening we'll play a basket ball game against the lokal basket ball club TOP. Frits Beutick LEIDSE COURANT ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1979 PAGINA 3 d O J ZO C te© ei LEIDEN Het Recreatieschap Noord-Zuidhollands Plas- sengebied, op 1 februari 1979 officieel gestart met zijn werk zaamheden, heeft de opdracht voor het opstellen van een re creatiebasisplan uitbesteed aan het ingenieursbureau Oran jewoud BV te Heereveen. Het bureau heeft de opdracht om voor 1 oktober van dit jaar het recreatiebasisplan op tafel te brengen. Het recreatieschap had de opdracht om binnen twee jaar het ba sisplan samen te stellen. Tot 1 oktober kunnen belangengroepe-r ringen opmerkingen over de nota nog indienen bij het Recrea tieschap. Het ingenieursbureau Oranjewoud BV heeft een ruime ervaring in het opstellen van basisrecreatieplannen, met name op het gebied van de watersport. Met het opstellen van het plan is een bedrag van 163.050 gulden (exclusief BTW) gemoeid. spits. N 2 (S) ^rSTGEEST De brug die een nieuwe >un,ryfinding moet gaan vormen met de ies iwbouwwijk „Haaswijk" over het stgeesterkanaal gaat „Van Eysinga- heten. Dit werd gisteravond una- IIIAi door de Oegstgeestse gemeenteraad tijdens een buitengewone raads-, jadering, waarin burgemeester jhr. ii uur i.J. van Eysinga officieel afscheid nam ordrineerste burger van Oegstgeest. 02 (gvoorstel tot deze naamgeving werd geop perd door loco-burgemeester Thorn, die de aanwezige raadsleden evenwel geen gelegen heid gaf op- en aanmerkingen op het voor stel te maken. Onder grote hilariteit kwam de naamgeving dan ook tot stand. De fractievoorzitters kwamen desondanks toch uitgebreid aan het woord, maar niet om hun fiat aan de naamgeving te onthouden, dan wel te geven, maar om de scheidende-' burgervader toe te spreken. Wethouder me vrouw Blom bood burgemeester Van Eysinga namens de gemeenteraad een fraaie luchtfo to van Oegstgeest aan alsmede een grasmaai- machine. In zijn dankwoord herinnerde de heer Ey singa zich de hartelijke ontvangst in Oegst geest, elf jaar geleden, waar destijds wethou der Van der Voet en mevrouw Gouver neur—Van Deene debet aan waren. Het was ook de laatste die de burgemeester tijdens een grote afscheidsreceptie na afloop van de bijzondere raadsvergadering, uitluidde met het aanbieden van cadeaus van de bevolking. De geschenken bestonden uit een kleurente levisie, een fiets voor mevrouw Van Eysinga en een vakantiereis met een nog te bepalen bestemming voor hun beiden. Nadat de bur gemeester op bewogen wijze uiting had gege ven aan zijn dank, kwam buiten de Leidse harmonie „Werkmans Wilskracht" in actie met orkest en majoretten. Na een geslaagd' optreden volgde een receptie die door vele honderden Oegstgeestenaren werd bezocht. Felle branden in Voorhout en Boskoop (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJK/BOSKÖOP Bij felle branden in een pastorie in Boskoop en in een clubgebouw in Voorhout is afgelopen nacht grote schade aangericht. De brand in Voorhout legde het clubgebouw 't Hok voor voor. meer dan de helft in de as. De oorzaak is nog onbekend. Op het moment van de brand, rond kwart over een, was nie mand in het gebouwtje aanwe zig. Ook over de oorzaak van de brand in de pastorie is nog niets duidelijk. Persoonlijke ongelukken deden zich niet 8.02ELOFARENDSVEEN De leerlin- 00 k van de St. Ignatiusschool, de Mari- ighool en de kleuterschool „Kakel- im. jrft" hebben gisteren uitbundig feest Dtfierd. Aanleiding hiertoe vormde het jubileum van onderwijzer Flip emans. begonnen gistermorgen in 1 Nat vroegte, toen de heer Keulemans en vrouw Klazien van huis werden op- aald met een rijtuig. Op de tocht van Lijsterhof over de Van Alkemadelaan richting Petrus Bandenkerk schaarden zich steeds meer schoolklassen achter de wagen, zodat de stoet, met politie voor en achter, steeds groter werd. Na een Eucharistieviering met veel zang, orgel- en blokfluitspel werden de heer en mevrouw Keulemans naar de Ignatius school gebracht. Om beurten kwamen de klassen naar het feestlokaal om een stukje voor te dragen. De heer Keulemans begon zijn loopbaan 25 jaar geleden aan de Ignatiusschool met een klas met 47 leerlingen. Van de aller- De heer en mevrouw Keulemans in het feestelijk versierde rijtuig. eerste klas kwamen gisteren 19 oud-leer lingen om hem persoonlijk te feliciteren. Gistermiddag was er voor de bijna 400 leerlingen van de drie scholen een feest middag. „Appie en Flappie" van „Ren je rot" vermaakten de jeugd met een twee uur durende komische show. Als jubi leumcadeau ontving de heer Keulemans een negen-delige muziekencyclopedie. Vanavond is het de beurt aan alle volwas senen die bij de scholen zijn betrokken om de gouden onderwijzer de hand te schud den. LEIDEN De Welzijnsraad heeft ook voor het komend seizoen weer een cursuswijzer samengesteld. De „Kursuswijzer" is bedoeld voor iedereen die door middel van een cur sus iets wijzer of handiger wil worden, en in het bijzonder voor diegenen die nog nooit een cursus hebben gevolgd. Op overzichtelijke wijze maakt de „Kursuswij zer" melding van het „wie, wat, waar, hoe en wanneer" van alle cursussen in Leiden. Enkele club- en buurthuizen bleken niet in staat een volledig cursusprogramma bijtijds bij de Wel zijnsraad in te leveren. In het boekje zijn wel de telefoonnummers van alle club- en buur thuizen opgenomen, zodat belangstellenden om informatie direct naar de clubhuizen kunnen bellen. De „Kursuswijzer" is te krijgen bij de Welzijns raad, Stationsweg 28, tel 121341. Hier kan men ook schriftelijke of telefonische kritiek spuien over de uitvoering van de wijzer. Overigens verhuist de Welzijnsraad dit jaar nog naar het pand Breestraat 117. Hazerswouds muziekensemble zoekt strijkers HAZERSWOUDE Het in 1978 opgerichte 'Hazers wouds Muziekensemble', heeft een tekort aan strij kers. Het ensemble, een groep enthousiaste muziek liefhebbers, oefent elke woensdagavond onder lei ding van een dirigent met conservatorium-opleiding. Het muziekgezelschap heeft nu reeds de beschikking over een contra-bas bij de strijkers en een fagot bij de blazers. Voor eventuele nadere infor matie over het ensemble is Mevrouw H.F. Terlaak-Schü- sler. De Poelzoom 25 in Ha- zerswoude-dorp te benaderen. Telefoonnummer: 01728-8522. Zwemvierdaagse afgesloten LISSE De zeshonderd deelnemers aan de Lissese zwemvierdaagse werden gis teravond feestelijk inge haald onder muzikale bege leiding van een in het zwem bad „De Lis" aanwezige boe- renblaaskapel. Een en ander geschiedde ter afsluiting van de zwemvierdaagse die in het kader van de festivi teiten rond het 10-jarig be staan van „De Lis" werden georganiseerd. De heer Smith, CDA-fractie- voorzitter in de gemeenteraad en vice-voorzitter van de com missie sport en recreatie, reik te de prijzen uit die werden veroverd bij de fotowedstrijd die eveneens in het kader van het 10-jarig bestaan werd uit geschreven. De eerste prijs ging naar de heer Tekstra, de tweede naar de heer Blokhui zen en de derde naar me vrouw Ruigrok. Ook werden de oudste en de jongste deelne mer aan de vierdaagse gehul digd. Het waren de 80-jarige heer Wijnhout en de 6-jarige Marion Baelde. Pater de Pontl vlak voor hij officieel de eerste steen metselde. Eerste steen wijkgebouw in 'De Kooi' LEIDEN Groot feest was het gistermiddag in „De Kooi" toen pater De Ponti, die zich altijd heeft ingezet voor het buurtwerk in de wijk, de officiële eerste steen legde voor het multi functionele centrum op de hoek van de Driftstraat en de Javastraat. De kinderen van de lagere scholen en de jeugdige leden van de diver se verenigingen waren naar het in aanbouw zijnde ge bouw gekomen getooid met kleurige pet en ballon. Ook het bejaardenkoor was mee gekomen. Het bracht na de officiële steenlegging van pater De Ponti een lied ten gehore. De bouw van het centrum is het resultaat van jarenlange inzet van diverse instellingen in de buurt zoals het wijkco- mité, de speeltuinvereniging, het dienstencentrum, de stich ting welzijnsgroep, buurtcen trum de Honken en het buurt- clubhuis „De Mirt". Het multi- functionele centrum dat onge veer ander half miljoen gulden gaat kosten, zal onderdak moeten bieden aan deze vere nigingen en stichtingen. >z w echtpaar B. Hensen—van Loenen, heeft gisteravond het 60- 9 huwelijksfeest gevierd in hun woning in de bejaardenflat igwijk in Leiden. Ter ere van deze feestelijke gebeurtenis Jcht burgemeester A.J. Vis een bezoekje aan het diamanten jj tpaar. 1 gezin Hensen verhuisde in 1941 van Rotterdam naar Leiden, heer Hensen is kleermaker geweest. De 84-jarige heer Hen- en de 83-jarige mevrouw Hensen-van Loenen hebben 2 chters, 1 kleinzoon, drie kleindochters en 1 achterkleinzoon. ALPHEN AAN DEN RIJN De scheidende gemeentese cretaris van Alphen aan den Rijn, mr. H. van der Top, heeft gistermiddag tijdens een bijzondere raadsvergadering de er epenning in zilver ontvangen van deze gemeente. Mr. van der Top zei „diep onder de indruk" te zijn van de onder scheiding die hem werd toegekend vanwege zijn „grote ver diensten" voor de gemeente. Loco-burgemeester J. Goedhart die hem de onderscheiding uit reikte roemde de scheidende secretaris vooral voor de manier waarop hij het administratief apparaat had opgebouwd. „Daar door was een vlotte besluitvorming door goed onderbouwde ad viezen gewaarborgd", aldus Goedhart. De nestor van de raad, J. Plompen, kenschetste de gemeentesecretaris als „een nauwgezet en punktueel man" en overhandigde hem namens de raadsleden een radio-cassette-recorder. Een kado dat mr. Van der Top „af schuwelijk mooi" vond. Mr. Van der Top nam afscheid als gemeentesecretaris vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij werd ge meentesecretaris in 1965 toen mr. Z. Bruins Slot burgemeester was. Deze en ook de vorige burgemeester, mr. R. M. Gallas, wa ren aid genodigden aanwezig. Mr. Van der Top gaat vooralsnog niet op zijn lauweren rusten. De heer Van der Top neemt de onderscheiding geroerd in ontvangst. i jeöUDEKERK AAN DE RIJN Burgemeester G. Swaan heeft officieel het startsein gegeven voor de aanleg van ka- (S)^elevisie in Koudekerk. Een en ander geschiedde door een di- ."jjte.uitzending van de „huisomroep" in het bejaardencentrum onfiijndael". S) I lastster" tijdens de speciale uitzending was de heer J. Baas uit Iddinxveen, de aannemer die voor de aanleg van de kabel in iudekerk zorgt. De firma Baas zal in tachtig werkdagen het ev^iele dorp bekabelen. Ter bezegeling van een en ander bood de 36 ?r Baas een splinternieuwe kleurentelevisie aan het bejaar- .liieentrum aan.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3