Toekomst van "De Kleine Oase" hangt aan zijden draad Pater Wishaupt verlaat Hazerswoudse parochie „Goederenmarkt" Bernardus H> KORTWEG Cursussen in 't Spinneweb to Rijdende bibliotheek Ter Aar REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1979 PAGINA ROELOFARENDSVEEN Het Oranjecomité Juliana Al kemade-Oost houdt op zater dag 22 september weer het tra ditionele kinderbloemencorso in het kader van de oranje- feestén 1979. Iedereen wordt gevraagd om evenals in voor gaande jaren individueel, per groep, straat, vereniging, school, familie, wijk of bedrijf hieraan mee te doen. Inlich tingen bij Ant. Akerboom, So- taweg 39, tel. 3761; Loek v.d. Meer, Zuideinde 74, tel. 2886 en Joop Bakker, Mimosastraat 11. tel. 4193. HAZERSWOUDE De majo- rettengroep van het Hazers- woudse jeugdcircus Capriole heeft uitnodigingen ontvangen om medewerking te verlenen aan twee belangrijke evene menten. Zondag 2 september is het gezelschap present in het Brabantse Zundert, waar het bloemencorso wordt gehouden. Capriole wordt hier begeleid door de Goudse Padvinders Marsband. Bij het corso, dat voor de achtendertigste keer wordt gehouden, treden in to taal twaalf muziek- en show korpsen uit binnen- en buiten land op. Op zaterdag 8 septem ber trekt Caprioles majoret- tengroep mee in de grote his torische optocht die in Leider dorp wordt gehouden ter gele genheid van de viering van het twaalfhonderdjarig be slaan. AARLANDERVEEN De Speeltuinvereniging houdt za terdag 15 september een Mo lenviergang-fietstocht over 40 km. Deze tocht voert de deel nemers door het mooiste ge deelte van Hollands Midden, ook komen de deelnemers langs de nog enige molenvier gang in Europa. Er kan gestart worden in het Dorpshuis te Aarlanderveen, Dorpsstraat 53, tussen 8.00 tot 12.0Q uur. Het inschrijfgeld be draagt 3,- per persoon. Men kan zich voor deze fiets tocht opgeven bij de heren: P. Vos, Stationsweg 6rd, tel. 01725-2456 en bij H. J. Aart man, Jac. van Damstraat 22 en aan de start. RAAD LEIMUIDEN KIEST TUSSEN RENOVATIE OF SLUITING Betonkolos in sloot LEIMUIDEN De toekomst van het zwembad "De Kleine Oase" hangt af van een bedrag van 550.000 gulden. Voor dit geld kan het zwembad in exploitabe le toestand worden herschapen. De ge meenteraad heeft in de vergadering van aanstaande donderdag de keuze tussen twee voorstellen van het college van burgemeester en wethouders, namelijk het krediet toe te kennen van f 550.000,- voor de renovatie van het zwembad of liquidatie van "De Kleine Oase" ingaan de het seizoen 1980. Het college heeft met dit voorstel al afstand moeten doen van een oorspronkelijk plan om het zwembad voor 730.361 gulden te renove ren. Het bleek geen haalbare kaart dit bedrag beschikbaar te stellen. De ge meenteraad heeft 550.000 gulden als ma ximum bedrag gereserveerd in het prio riteitenprogramma 1979. Het eerste alternatief dat het college de raad voorlegt houdt in, dat er een bouwte am wordt samengesteld waarin een aanne mer voor het bouwkundige werk en een aannemer voor het grondwerk zitting heb ben. Bezuinigingen in terreinwerkzaamhe den en in installaties en het sober en gecon centreerd uitvoeren van de gebouwen maakt volgens het college een renovatie van het zwembad binnen het gestelde be drag mogelijk. In dit bedrag zit niet het be drag van 73.500 gulden, dat de raad op 28 juni beschikbaar heeft gesteld voor de aan leg van een parkeerterrein bij het zwem bad. Het tweede alternatief, sluiting van "De Kleine Oase" is een logisch gevolg van het eventueel niet toekennen van het bedrag. Het zwembad bevindt zich in een dermate deplorabele toestand dat verdere exploitatie onmogelijk is. Onder meer verkeren de fil terinstallaties in zeer slechte staat. Een eventueel verlies van het zwembad be tekent een ernstige aantasting van het voorzieningenpakket dat de gemeente Lei- muiden biedt. BOOMKWEKERIJ DAG IN BOSKOOP BOSKOOP Het VVV ganiseert zaterdag 1 septei ber, in samenwerking m de Nedelandse Bond vj Boomkwekers, een Op« huis Boomkwekerijdag Boskoop. Deze dag biedt i gelegenheid aan mensen d eens iets meer willen weti over het stekken, enten, v( edelen, vermeerderen eni voort, van planten. Hierti hebben verschillende bedr| ven hun medewerking toej zegd. De bedrijven zijn te h zichtigen tussen 9.00 uur 15.30 uur. Voor dit doel is de loods v de firma Stolwijk Co. Re erskoop 321 te Boskoop i vertrekpost ingesteld. Alle i valswegen zijn voorzien v speciale verwijsborden op< het vinden van de loods ge problemen oplevert. Voor e genen die met het openba vervoer komen, rijdt er e bi'.sje tussen het N.S.-station Boskoop en de loods. Aan I gebruik van het busje z geen kosten verbonden. Vrachtwagen verliest gevaarlijke stof bij Leiderdorpse brug De Persant Snoepweg in Leiderdorp nabij de Leiderdorpse brug is gisteren rond het middaguur ruim een uur lang voor alle verkeer afgesloten geweest. Dit gebeurde, omdat een vrachtwagen dicht bij de brug drie vaten met het hoogst brandbare aceton verloor. De politie sloot de weg daarop voor alle verkeer af. Brandweerlieden voorzien van persluchtmaskers ruimden de gevallen lading op. HAZERSWOUDE Pater H. M. G. Wishaupt (OCD) neemt het komende weekeinde afscheid als pastor van de parochie H. Michael en H. Bernardus te Hazerswoude-Rijndijk/Koudekerk aan 'den Rijn. Tijdens de eucharistie vieringen van zaterdagavond en zon dagmorgen zal hij voor het laatste als pastor van de parochie voorgaan. Zon dag tussen 12.30 en 14.00 uur biedt het dagelijks bestuur van de parochie hem een receptie aan. Pater Wishaupt werd op 17 juli 1968 door de '.oenmalige bisschop van Rotterdam benoemd tot deservitor van de Michael-parochie. Op 1 ja nuari 1969, datum dat de fusie van de Michael- en Bernardusparochie officieel van kracht werd, werden hij en enkele collega's van het klooster der ongeschoeide karmelieten in de Groenendijk de pastores van de nieuwe paro chie. Enkele maanden geleden besloot pastor Wis haupt om zijn taak in de parochie te beëindi gen. Hij zei toen: „Ik wil meer rust brengen in mijn leven en mijn werk. Daartoe moet ik er gens werkzaamheden afstoten." Vanuit Hazers- woude-Groenendijk blijft hij overigens zijn werk doen als religieus assistent bij de Federa tie van Monialen der Ongeschoeide Karmel in Nederland en IJsland. Dit is een samenwer kingsverband van dertien kloosters van de vrouwelijke tak van de Karmel in Nederland. Pater Wishaupt: „Dit vraagt mijn voortdurende aandacht". Voorts is hij adviseur en begeleider van de Congregatie van de Zusters van de Goe de Herder en zijn er vele andere werkzaamhe den in de sector van vormingswerk en begelei ding in en vanuit het Diepgangcentrum in de Groenendijk. Dagelijks bestuurder Q. de Boer noemt in het „groene boekje", een uitgave van de parochie, pastor Wishaupt „de motor achter de realisatie van het Anker". Immers, in 1968 werd de com missie kerkbouw ingericht door de Nederlandse Hervormde Kerk en Gereformeerde Kerk te Oudekerk aan den Rijn en de r.k. parochie van de H. H. Michael en Bernardus te Hazerswou de-Rijndijk/Koudekerk aan den Rijn. Dit om de mogelijkheid van één gebouw voor de drie kerken te onderzoeken. Toen bleek dat de pro testantse kerken moesten afhaken, en de nood zaak van een kerkgelegenheid in de wijk Rhy- nenburch steeds sterker werd, kwam uiteinde lijk de participatie van parochie, gemeente en kruisvereniging tot stand. Wat, zoals bekend, resulteerde in het multifunctionele centrum Het Anker. Pastor Wishaupt hierover onder meer: „De opdracht van de bisschop om een fu sie van de parochies voor te bereiden en een nieuwe kerkgelegenheid te realiseren is snel neergeschreven. Zo'n opdracht uitvoeren in een pastorele betrokkenheid bij parochianen die daar niet op zitten te wachten, gaat niet zomaar aan je voorbij." De pastorale kwaliteiten van pater Wishaupt zijn vooral naar voren gekomen in de achter ons liggende jaren, aldus dagelijks bestuurder Q. de Boer. Jaren, „waarin zoveel ongenschijn- lijke zekerheden plotseling op de tocht kwamen te staan, terwijl voor een andere groep parochi anen de veranderingen veel te langzaam verlie pen." Wishaupts kwaliteiten en zijn organisatie talent hebben er, volgens hem, toe geleid dat de parochie niet is ingeslapen, maar een boeiende en bloeiende geloofsgemeenschap vormt. Zuster Cypriana viert 40-jarig professiefeest DE ZILK Fransciscanes- se Zuster Cypriana viert maandag 17 september haar 40-jarig professiefeest in het Moederhuis Sint Elisabeth in Breda. Velen in De Zilk zullen zich zuster Cypriana nog kunnen herinneren. Zij is niet minder dan 25 jaar wijkverpleegster geweest in de woonkern. In het Witgele Kruis aan de Fe- genvlietweg heeft zij jarenlang de scepter gezwaaid met de eenvoud die haar past. Ge plaagd door ziekte moet de 67- jarige zuster Cypriana het nu wat rustiger aandoen. rton menkenl ijsbaan! In de TON MENKEN IJSBAAN vanaf 1 september a.s. weer lekker overdekt schaatsen. Dagelijks van 9.00-11.30 uur 13.30-16.00 uur 19.30 -22.00 uur behalve vrijdag en zondagavond ter kennismaking: a.s. zaterdagavond 1 september SUPER SCHAATSDISCO GRATIS TOEGANG dinsdag- en donderdagmorgen 9.30 -11.30 uur: TRIMMEN OP DE SCHAATS. Informeer naar lidmaatschap ijshockey- en kunstrijclub. VONDELLAAN 41 - LEIDEN - TEL. 071-769344 ZOETERWOUDE Bij voldoende belangstelling zullen er in september in het clubgebouw van stich ting ,,'t Spinneweb" weer enkele cursussen van start gaan. Op woensdagavond zal, ge zien de grote belangstelling van vorig jaar, de opstapcur- sus georganiseerd worden. Tijdens deze cursus worden rekenen en taal behandeld op het niveau van de 5e/6e klas basisonderwijs. Ook wordt af en toe een actueel onderwerp behandeld. De cursus omvat 30 lessen van 2 3/4 uur, kosten 6,50 per avond. De cursus Engels voor beginners omvat de basisken nis van de Engelse taal, aan gevuld met conversatie. In principe wordt de cursus op maandag- of woensdagoch tend gegeven, als de meeste inschrijvingen voor 's avonds gelden zal getracht worden de cursus 's avonds te geven. De cursusduur is 25 lessen van 1 1/2 uur, 3,50 per les. Tijdens de cursus Nederlands voor beginners zal Neder lands op niveau 5e/6e klas basisonderwijs worden gege ven, hetgeen wordt uitge breid met kleine werkstukjes en kringgesprekken over ak- tuele onderwerpen. Ook voor deze cursus geldt dat niet meer dan 20 mensen kunnen deelnemen. Woensagavond is h de cursusavond van 8 - 9.30 u, uur. De 25 lessen kostenpr 3,50 per les. De creatieve cursussen be-|b, staan uit een macramécursus i en een voor volksdansen. Beide cursussen bestaan uit fre 15 lessen, die op dinsdaga-ir vond van 8.30 tot 10.00 uur te gegeven worden. De kosten i, zijn 75,inclusief koffie E en beginmateriaal. Nadere inlichtingen en in-hi schrijving kan geschieden bij n Sjaan Beerenfenger, Zonne- Ie gaarde 7, tel. 2627. Ria v.d. se Hoeven, Noordbuurtseweg lei 40a, tel. 2601 en Ria van Mi Swieten, Jan v. Banning-W( straat 10, tel. 2682. ALPHEN AAN DEN RIJ Een vrachtauto die bet vervoerde is gistermiddag de Ridderbuurt te Alph aan den Rijn in een sloot j reden. De kolos die 8 ton woog, I landde daar in toen de 26-ja ge Amsterdamse chauffeur wagen te ver achteruit re toen hij van een erf kwam. wagen die halverwege bit steken moest met een zw; takelwagen weer op de w worden gezet. De schade a het voertuig viel mee. berm van de weg werd v zwaar beschadigd. De Riddi buurt werd door het ongei gedurende lange tijd afges! ten voor het overige verkee Volleybal toernooi van „Orion" HAZERSWOUDE Vc tien verenigingen hebben geschreven voor het dam en herenvolleybaltoernt dat de Hazerswoudse ver< ging Orion aanstaande terdag organiseert in Landvliethal. De club voor de derde maal een to nooi op touw met teams i in de competitie in hogt klassen uitkomen dan standaardformaties van 0 on. De wedstrijden beginn om 9.00 uur. In de ochtenduren word i ontmoetingen afgewerkt. op het niveau van eerste kl se van de afdeling en van promotieklasse liggen. De mes van Orion zijn hier n twee equipes van de partij, venals de reserves van de cl j uit de Landvliethal. Pron i tieklassers en derde divis ploegen, waaronder Orions I ren, komen 's middags a S bod. Behalve Orion nemen ver* de volgende verenigingen d l. aan het toernooi: AV (Delft), Be Fair (Waddir1 veen), Donar (Leiden), V Ginkel JB (Gouda), Leyth AC (Leiden), Punch (Del Supralux/DOS (Schoonhove RVV (Rijnsburg), VOY (Cs derkerk aan den IJssel), V r] terlanders (Nieuwkoop), W' (Wassenaar), Zeven kiapp (Zevenhuizen) en WV Z\ JC (Oudewater). 'L Diefstal 1L uit woning b LEIDEN Een inbrei heeft gisteravond zijn sljï in een woning aan de BI:, we Vogelweg geslagen. J, dief zag kans om een scl derij van Fleur, een oud p veren herenhorloge, een veren dameshorloge, c gouden damesring en portefeuille met 35 gulden ontvreemden. De inbreker werd waarschi'0 lijk gestoord door de inwonip Er stonden nog wat andi spullen klaar om 'verhuist'?3 worden. TER AAR De biblio- trailer, een rijdende bi bliotheek, voorziet van af donderdag 6 septem ber in de behoefte aan uitleenboeken. De maan denlange discussie over het wel of niet vestigen van een 'vaste' biblio theek is hiermee voorlo pig op de lange baan ge schoven. De bibliotrailer met plaats voor 5000 boeken, heeft 'van alles wat' in voorraad. De eer ste uitlening in Aardam is op 6 september; in Langeraar is de eerste uitlening 13 september. De bibliotrailer. een variatie op de bibliobus, verschijnt nor maal gesproken in gemeenten met een inwonertal van 2000- tot 5000 inwoners. Ter Aar met 9000 inwoners, komt dus in principe in aanmerking voor een vaste vestiging. Me vrouw Smit, hoofd van de af deling 'bibliobusdienst' van de Verenigde Proviciale Biblio theek Centrale (VPBC): „Ter Aar is een moeilijk geval door de verspreide ligging van de woonkernen. Een centrale plaats voor een vaste biblio theek geeft dus het probleem dat er altijd een woonkern uit de boot valt. Een vaste plaats is op het moment geen haalba re kaart. De trailer die vorig jaar oktober is geïntroduceerd in Zuid-Holland, biedt een •zeer goede oplossing. Op het ogenblik rijden er drie van dergelijke trailers in Zuid-Hol land en het slaat net als de bi bliobussen zeer goed bij de be volking in. Gemiddeld schrijft 25 procent van de bevolking zich als lid in. Hierin is vooral de jeugd sterk vertegenwoord igd. De trailer als overgangsre geling naar een vaste vestiging is dus zeer goed te doen." Het gebruik van de bibliotrai-, Ier is zeer goedkoop. Het duur ste tarief is 7.50 gulden per jaar voor volwassenen. Voor een jaar lang leesgenot geen prijs. Voor de jeugd tot achtien jaar is het gebruik van de bus gratis. Het verzorgen van do cumentatie voor gerichter on derzoek van scholen, gespreks groepen, etcetera. Op de even weken staat de bi bliotrailer in de Vierambachts- straat te Aardam. In Lange raar staat de trailer op de one ven weken, in de A.G.M. van der Hoevenstraat. Openingstij den voor beiden: donderdag van 14.00- tot 17.30 uur en van 18.30- tot 21.00 uur. Illllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Alphen koopt huizenblok voor 80 mille Het college van B. en W. van Alphen aan den Rijn is van plan om een huizenblok, de nummers 41 tot en met 49, dat ligt aan De Hoorn, te kopen. B. en W. zijn met de eigenaar een koopsom overeengekomen van 80.000. Hoewel het tijdstip nog niet vaststaat is het wel zeker dat de in slechte staat verkerende panden zullen worden gesloopt. Indien dat gebeurd is, zal er ruimte vrij komen om het fietspad te verleggen. De panden die op dit moment nog worden bewoond, liggen in het waterwingebied. De aankoop van het huizenblok komt donderdag in de raadsvergadering aan de orde. In verband met de uitgebreide agenda wordt er in Alphen ook vanavond een raadsvergadering gehouden. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll HAZERSWOUDE Twee weken nadat in de Hazerswoud se wijk Zonneveld door Jos van de Zon de eerste heipaal de grond in werd geheid, vordert de bouw van de zes kleedka mers en het clubhuis van de SV Bernardus volgens het door de bouwcommissie opgestelde schema. Op een ander front is de vereniging van voorzitter Jacques Straver eveneens ac tief. Het actiecomité „Bernardus bouwt" doet namelijk bin nenkort van zich spreken door de organisatie van een vei ling, die op vrijdag 5 oktober in Het Anker wordt gehou den. Het ligt in de bedoeling dat het publiek goederen beschikbaar gaat stellen, die op genoemde datum worden geveild. Voorzitter Straver: „Laat ons duidelijk zijn: het is geen rommelmarkt. De goederen die ons worden aangeboden, moeten in elk geval zeer bruikbaar zijn". Daarnaast zal op de vijfde oktober een aantal diensten, aan te bieden door de bevolking, worden „verkocht". Intussen heeft het actiecomité goed „geboerd" op de jaarmarkt, die het afgelopen weekeinde in het dorp werd gehouden. Met hun slapsticktent, waar de bezoekers naar hartelust met taarten konden gooien naar comité- en/of bestuursleden Cor Slikker veer, Jan de Groot en Leo Borst, werd weer geld ingezameld voor de nieuwbouw, die immers zo'n zevenhonderdduizend gul den zal kosten.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4