9' 10 VERANDERT 'SHANS UITERLIJK VOOR 160 CMSfi/ft. mrz/eve bRwrs/ort?\ 6AWE6. cocxtsri/r? k/AT/S DAT?\ Binding FC Den Haag met amateurs moet verbeteren bj&t/eetdwr... 't/s gevoerd, eróy. A/tfjd/ro# l/oorde//ger dort e/r. RVC wint van VIOS Resultaten Hilversum LZ'86 ronde verder in bekercompetitie NIÉUWE VOORZITTER PIETER DEN DULK: «Mg I Er zijn méér voortreffelijke mannenjacks van diverse leer- kwaliteiten. In vele nieuwe modellen, 't Zit lekkerder, 't staat vlotter, 's Mans uiterlijk is aan verandering toe. Cowspiit suède jack, i gevoerd met dikke winter- Cjjj voering met capuchon, echt warm. 160,- Cowsplit suède jack, geheel gevoerd, inclusief gebreide sjaal 180- SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1979 Moezou/t? Ét ^51 ÉH Ec/tó/eerj&ig&t, edit/eer, ócortsuèdb^ DWG? DEN HAAG Eerstek lasser VIOS heeft gister avond in de reeks neder- laagwedstrijden om de Gerrit Versteeg-bokaal met 1-0 verloren van hoofdklasser RVC. In een aantrekkelijk duel scoorde Ger Oosterveen halverwege de tweede helft het enige doelpunt. LeriS speelde op eigen veld met 2-2 gelijk tegen Quick. Bij' de rust was er nog niet ge scoord. Na de hervatting nam LenS de leiding door Jos Dis seldorp, maar Quick had een snel antwoord klaar en nam via Mick Kok en Frank van Beek de leiding over. Op de valreep kwam de gelijkmaker voor LenS tot stand door toe doen van Ton 's Gravendijk. Overige uitslagen: Naaldwijk- GDS 3-0; Rijnsburgse Boys-Die Haghe 5-2; Paraat-DORR 2-3; Loösduinen-Vitesse Delft 0-5; Marathon-BMT 1-0; SVPTT- RAVA 2-5; SOA-VVM 3-1. HILVERSUM De uitslagen van de gisteren in Hilversum "gehou den draverijen zijn: Axbondprijs (eerste afdeling), 2000 intr.: 1. Regina du Bois (J. de Leeuw jr.) km tijd 1.26.0.; 2. Reveille.; 3. Sarova R. Toto: winn. 2,60.. pl 1,30. 1,80, 1,40., kopp. 7,60. Trio 46.10. Marieprijs, 2440 mtr: 1 Real For mosa (M. L. van der Togt) 1.24.1 2. Sigrid.; 3. Souvenier Toto: winn. 2.60pl 1,80. 5,30, 3.70. kopp. 37.30. Trio 419.20. Vitalityprijs, 1540 mtr: 1 Totem Volita (G. G. M. Gommans) 1.24.1.; 2. Tina Star.; 3. Terry N. Toto; winn. 1,30., pl. 1.10. 2,80. 2.00,. kopp. f 13.20. Madngalprijs, 2020 mtr 1. Sasja van Willy (H. Sas) 1.25,6.; 2. Silvio uit Uden.; 3. Ruth. Toto: winn. ƒ19.50., pl. 4,30. 2.60. 2,30., kopp. 226,50. Trio 3028,90. Niet gestart, nr 11 Rinse. Peter Stanleyprijs, 2000 mtr: 1 Pipi V (R. J. Hejnen) 1.24,2.; 2. Sylvia Uv- terdyk.; 3. Oli V. Toto: winn. 11,80 pl. 2,60, 1.90.. kopp. 9,60. Niet gestart: nr 8 Ria S. Konoraprijs, 2000 mtr.: 1 Ronny W (M. Bouwhuis) 1.20,2., 2. Neyil Fez.; 3. Makker. Toto: winn. 1,70., pl. 1.10. 1,10, 1,10.. kopp. 7.90. Trio 52,30. Niet gestart, nr. 8 Paloro du Bois en nr 11. Nant buitenzorg. Llcda B Prijs, 2940 mtr.: 1. Sera S (M. Bouwhuis) 1.27.0 2 Onno van Assum.; 3. Randolph D. Toto' winn - 5,90.. pl. 3,40, 1,90, 5,10., kopp 16.90. Duluthprijs, 1600 mtr.: 1. Melehior (J. U. Offenberg) 1.19,8.; 2. Odisea H.; 3. Maybe. Toto: winn. 12.00., pl. 3,40, 2,10, 3,40., kopp. 90,80. Trio 886,20. Malie B-prijs, 2440 mtr: 1. Podo du Dois (R. Esteje) 1.23,8.; 2. Playboy Fortuna.; 3. Pori Mariza. Toto: winn. 2,00., pl 1.10, 1.30., kopp 400. Niet gestart; nr. 7 Orion Laguna. Gouden speld VIII, 2000 mtr.: 1 Rainmaker (T. J M. van Ejden) 1.22,7.; 2. Omar.; 3. Nico. Toto: winn. 6 Poetje Patje. Axbondprijs (tweede afdeling), 2000 mtr.: 1. Ruth van Assum (B. Dapper) 1.26,7.; 2. Rex Hanover.; 3. Rosa Lamour. Toto: winn. 10.10., pl. 5,40., 13,80, 13,60., kopp ƒ519,40. Totalisatoromzet: 458.738,00. Rabobank nieuwe sponsor voor HYS? (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Haagi hockeyvereniging HYS i na rond met een nieuwe sor. De berichten doen dt de dat HYS in zee gaat m RabobankBoercnleenb voor de periode van vijf De heer Van Zijl, één va direkteuren van de bank, de geen enkel commentaa ven. HYS verloor aan het eini het vorig seizoen Interva sponsor. HYS komt zaten vond in Den Bosch al tijdens een vnendschapp wedstrijd tegen De Wo De versterking voor HYS het komende seizoen, ei nieuwe Canadezen, komt gen op Schiphol aan. LEIDEN LZ'86 heeft zich gisteravond ten koste van streekgenoot De Gouwe verze kerd van deelname aan de eer ste ronde van de Sportfondsen - KNZB - bekercompetitie. In de Sniep in Waddinxveen werd De Gouwe door LZ'86 naar een kansloze 6-3 neder laag gespeeld. Het betere spel van de Leidenaren en vooral het beter benutten van „man meer" situaties bracht de winst terecht bij LZ'86, al moet wor den gezegd dat LZ wat for tuinlijk aan een 2-0 voor sprong kwam. Doelman Van Tilburg van De Gouwe ver keek zich volkomen op af standsschoten van Jan Bakker Ruud Muusse, beide scho en via Van Tilburg in De Waddinxveners begonnen hierna te gehaast te spelen wat de nauwkeurigheid niet ten goede kwam en waardoor zelfs een „twee man meer" SKuatie niet kon worden benut. Met Jan van Duuren op de strafbank kon Rusner de stand op 1-2 brengen, nog in dezelf de periode echter scoorde Jan van Duuren 1-3 en 1-4. In de derde periode kreeg De Gouwe verschillende kansen om de score een beter aanzien te geven. Gelegenheidskeeper Fried Elzenga verkeerde ech ter in uitstekende vorm en verrichtte enkele goede red dingen. Met een fraaie en goed geplaatste boogbal passeerde Jan de Graaf de voor Van Til burg ingevallen doelman Boegschoten, die zich kort hierop nogmaals liet verrassen door een afstandsschot van Ruud Muusse. Met een doel punt van Bertels kwam de stand aan het eind van de der de periode op 2-6. In het laatste speldeel stapel den de onnauwkeurigheden in de De Gouwe aanval zich op, waardoor de enkele kansen die de Leidenaars weggaven niet konden worden verzil verd. In de slotfase kon de Gruyl met een fraaie omhaal de stand op 3-6 brengen. LZ'86 gaat nu als voorronde- winnaar deelnemen aan de eerste ronde van het Sport fondsen - KNZB - bekertoer nooi. In deze eerste ronde moet LZ'86 het opnemen tegen landskampioen AZC/Unique uit Alphen ad. Rijn en tegen de Meeuwen uit Amsterdam. Het Kanaal overzwemmen van de Engel se naar de Franse kust of andersom of in sommige gevallen zelfs heen en weer, dat staat de laatste tijd weer volop in de be langstelling. Het zeewater heeft kennelijk momenteel de juiste temperatuur en steeds meer enthousiastelingen wagen aldus de oversteek die anderen door gaans per boot, vliegtuig en in de toe komst wellicht per auto door de tunnel maken. Ditmaal wordt er zelfs een heuse wedstrijd georganiseerd, mogelijk ge maakt door de sponsoring van ene prins Faisal Ben Fahd Abdul Aziz van Saoedi Arabië. Deze veertien deelnemers wach ten in Folkestone op een gunstig tij. On der hen (zevende van links) de Neder landse Joke van Staveren. DEN HAAG Vreemd ge noeg heeft FC Den Haag de laatste jaren de binding met de amateurs verslonsd, of zelfs volledig genegeerd. In het Zuiderpark was daar door nauwelijks meer een Haagse betaalde club bezig. Met Aad Kila (naar FC Twente) verdween aan het eind van het vorig seizoen de zoveelste ras-Hagenaar. In die ontwikkeling is het niet zo verwonderlijk dat het amateurvoetbal steeds populairder werd. FC Den Haag kreeg te maken met een groeiende weerstand en- een dalend bezoekersaantal. FC Den Haag sliep in en dreigde een grauwe club te worden. Piet de Visser on derkende die gevaarlijke si tuatie al kort na zijn komst en ging met zijn enthousias me door muren, waarmee hij de basis legde voor een andere gedachte. Geheel in de lijn van de voetbalsitua tie raakte FC Den Haag ech ter ook in een bestuursim- passe. Na vele maanden moeizame formatie van een speciale commissie kon ein delijk een nieuw bestuur worden aangesteld. Opval lend daarbij: vrijwel alle le den komen uit het amateur voetbal. De exponent van de nieuwe lichting is voorzitter Pieter den Duik, tot 3 sep tember ook nog praeses van de zaterdag-derdeklasser SV'35. Hij introduceert hier onder zichzelf en zijn mede bestuursleden, die wellicht vorm kunnen geven aan een belangrijke verandering. „Het is een beetje gevaarlijk om het een keerpunt te noe men", zegt hij, „maar het wordt wel verwacht. Mis schien dat we over een jaar kunnen zeggen, dat het in derdaad zoiets is geweest." „Niet iedereen in de club zal het me in dankbaarheid afne men. dat ik naar FC Den Haag ga. Het is natuurlijk ook moei lijk te begrijpen, zo'n overstap. Maar ik was hoe dan ook van plan uiterlijk volgend jaar mijn functie neer te leggen. Dan zou ik als bestuurslid bij de Haagse Voetbal Bond zijn verder gegaan, waar ik net tien maanden zit. Al sinds mijn twaalfde ben ik lid van SV'35, ik was net dertig toen ik Joep den Duik, geen familie overigens, na zijn overlijden opvolgde als voorzitter. Door de gebrekkige accommodatie had het eerste elftal regelma tig bijeenkomsten op mijn kantoor (makelaardij en verze keringen, met de nadruk op het laatste-red.). Door dat soort dingen, maar ook omdat je als voorzitter van een amateur club de gekste klusjes moet op knappen, geloof ik dat het een voordeel is dat ik uit een ama teur-omgeving kom. Vooral de x r' rtf* 5", IIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIII beer wet mijn stempel op de vereniging te drukken, ten slotte kun je met een beleid wel degelijk sturen. Je jaagt immers ook als bestuurder re sultaat na. Maar ik zoek daar bij de gulden middenweg, zon der een kleurloos figuur te willen worden. Zonder be stuurscrisis zóu ik trouwens nooit voorzitter van FC Den Haag zijn geworden. Dan had den ze wel in eigen kring ge zocht. Ik vind het wel leuk. zo'n betaalde club. Maar ik ben niet het type dat er tien jaar zal blijven zitten." DJCK HOFLAND Pieter den Duik: „Ik waak ervoor een tè uitge sproken me ning te heb ben". afstand tot de spelers, waaro ver je nogal vaak hoort praten,' zal er nauwelijks zijn. Het voetbalgébeuren blijft prak tisch hetzelfde. Het grote ver schil is dat het bij FC Den Haag met geld te maken heeft. Maar het is geen miljoenenbe drijf. De totale exploitatie ligt rond de twee miljoen. Bij een bedrijf schrik je niet van zulke bedragen. Er is ook bewust ge kozen voor tamelijk jonge mensen die een zakelijke ach tergrond hebben. Geen geld schieters, dat zeker niet, maar mensen die bekend zijn met het leiden van een bedrijf. We zullen FC Den Haag evenwel niet louter zakelijk Benaderen, dat is te eng. Je moet niet ver geten dat het met voetbal te maken heeft." Beleidsvisie „Er is met opzet gezocht naar nieuwe bestuursleden die een binding met het amateurvoetbal hebben. Na tuurlijk met het oog op het publiek, maar ook in ver band met de spelers. FC Den Haag moet je zien als het topvoetbal in de regio. Al het talent moet daar naartoe kunnen, maar ook blijven. Het is een gok geen eigen ta lent meer te verkopen en dat kan alleen als je iedereen overtuigt, ook het bedrijfsle ven, als de verhouding met de amateurverenigingen ver betert en er een duidelijke beleidsvisie in die zaak is. Die zal dan ook op papier komen, eind september, in de vorm van een meerjaren plan. Meer kan ik er onmo gelijk over zeggen, want vandaag is pas de eerste be spreking, zowel van het be stuur onderling als met Piet de Visser". Zo'n voetbalschool als Go Ahead had. dat is geweldig. Daar zijn wij voorlopig nog niet aan toe, maar in de toe komst zie ik die mogelijkheid wel degelijk. Er moet in elk geval wel het nodige verande ren. Momenteel trainen er twee jongens van de amateur club Duindorp met FC Den Haag mee, maar wedtsrijden spelen ze met hun eigen elftal. Dat soort zaken zijn goed. De samenwerking met de ama teurs is heel belangrijk. Het geld zal gaan ontbreken om tonnen te blijven investeren. Ook politiek is dat niet meer haalbaar. Een zaak zoals de re cente aankoop van Aad Mans veld is in zo'n beleid vreemd, maar kan altijd gebeuren en was nodig. Het gaat een eigen leven leiden. Maar en verras sing moet er in blijven zitten, dat is noodzakelijk, als het maar niet gaat overheersen. Met een betaalde club in een stad als Den Haag moet je stre ven naar de subtop. Later kun je dan zelfs proberen mee te gaan doen aan de strijd om de hogere plaatsen." „Als bestuurder moet je in elk geval vermijden dat er conflic ten ontstaan, die het beeld ernstig verstoren dat het pu bliek van de club heeft. Je moet je ondergeschikt maken aan het voetbalgebeuren. Ik waak er voor een té uitgespro ken mening te hebben. Zo'n Harmsen van Ajax, die moet overal op terugkomen. Ik pro-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12