Hevige protesten tegen verbreding Wantveld „Rijnoord'Vordt gemoderniseerd DADERS Serie inbraken in Katwijk STEEKPARTIJ IN KRAAG GEVAT Van Westerop ereburger van Warmond Tal van spelen in Hazerswoude Geroyeerd lid Gemeentebelangerfc blijft in raad Botsing motors HAZERSWOUDE In hun laatste vakantieweek wordt de jeugd van Hazerswoude op velerlei wijzen be ziggehouden door ouderen, die spontaan een deel van hun vrije (vaak vakantie-)tijd stoppen in de organisa tie van sport- en spelwedstrijden. In het dorp en in de wijk Rhynenburch speelt een groot gedeelte van het programma zich af rond de daar begin deze week ge bouwde huttendorpen; in de Groenendijk is speeltuin De Groenendijk meestal het trefpunt van de diverse activiteiten. Gisteren stonden er spelletjes op het pro gramma voor de jongste „dorpers", werd er door de wat ouderen gesport en stond er rolschaatsen op het programma, evenals straattekenen. Het slapen in het huttendorp in de afgelopen nacht is een van de attrac ties van de vakantieweek anno 1979. Voor de jongste tieners was er ook een discofestijn; iets wat al eerder in Rhynenburch werd gehouden. Daar vormden vissen, een aantal behendigheidswedstrijden en een in de wijk gehouden spel de programma-onderdelen. In de Groenendijk was het polsstokspringen gisteren een van de programma-onderdelen. Vandaag worden de vakantiespelen in de drie wijken van Hazerswoude afgesloten. Vanavond is de „trekker" het zo merfeest aan de Da Costasingel, waar speeltuinvereniging De Rode Wip onder meer boegsprietlopen op touw zet. De ondernemers van de winkelgalerij, die vijftien jaar bestaat, hopen middels een braderie, op te luisteren met een optre den van een muziekgezelschap, veel publiek naar de „sin gel" te trekken. Gisteren werd de laatste hand gelegd aan de hut ten, waarin de bouwers vannacht hebben geslapen. REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1979 NOORDWIJK De bewoners van het Wantveld hebben bij B en W en de gemeenteraad een protestschrij- ven ingediend tegen de plannen van de gemeente om de straat te verbre den van zes tot zeven meter. „Voor deze maatregel kunnen wij geen en kele waardering opbrengen", delen zij mede. „Het zal de verkeersveilig heid in sterke mate doen verminde ren". Het Wantveld vormt de verbinding tussen de Northgodreef en het Vuurto renplein. Aan de ene kant van de straat staan huizen, aan de andere zijde ligt het grote parkeerterrein. Het gemeentebestuur wil de straat niet alleen verbreden, maar ook van een as- faltlaag voorzien. Dit laatste juichen de bewoners toe, omdat het geluids- en trillingsoverlast doet verdwijnen. Voor de verbreding achten zij echter geen enkel redelijk argument aanwezig. De bewoners vrezen dat een brede, geas falteerde rijbaan extra verkeer zal aan trekken en dat ook de rijsnelheid zal toenemen. „Rechte, brede geasfalteerde wegen prikkelen de automobilist tot hard rij den", schrijven zij in de brief. Zij wijzen voorts op tegenstellingen in het gemeentelijk beleid. De Van Pan- huysstraat bijvoorbeeld is kort geleden door het aanbrengen van strepen op tisch versmald. Een veel beter en veiliger alternatief is het aanleggen van een vrijliggend fiets pad naast de bestaande rijbaan van zes meter, vinden de Wantveld-bewoners. Dit fietspad zou ter hoogte van Groot Hoogwaak een uitstekende aansluiting krijgen op het rijwielpad langs de Northgodreef. De gemeenteraad besloot een paar maanden geleden tot verbreding van het Wantveld, omdat daarover bij de invoering van de nieuwe routes de NZH-bussen zijn gaan rijden. VOORHOUT Het door de partij Gemeente belangen geroyeerde raadslid, de heer F.C. Meijer, heeft gistera vond, tijdens de raads vergadering te kennen gegeven in de gemeente raad te willen blijven zitten. Hij zal zich onaf hankelijk opstellen on der de naam „partij Meijer". In zijn toelichting stelde de heer Meijer gisteravond het te betreuren dat hij nooit in staat was gesteld om zijn mening in de fractie te geven. Hij ver klaarde ten stelligste „in geen enkele relatie te staan of te hebben gestaan met een door een projectontwikkelaar aan gekochte gronden". Desgevraagd was de heer P. Jansen (Gemeentebelangen) bij afwezigheid van voorzitter J. Warmenhovën, wel bereid om namens zijn partij com mentaar te geven op de rede nen van royement. Hij ver klaarde dat de heer Meijer in het verleden veel te weinig op fractie-vergaderingen was verschenen om actief aan de uitvoering van het partijpro gram te kunnen meewerken. „Slechts wanneer het in de ogen van Meijer niet naar wens verliep, was hij altijd vol kritiek over het gevoerde be leid en de genomen beslis gen", aldus Jansen. Dat heer Meijer nooit in staat zijn gesteld om zich te verin ren, noemde Jansen een gr pn( leugen. Tijdens de fractie-) irei gaderingen zou de heer Me eel het voortdurend oneens geweest met beslissingen t overeenkomstig het partijj gram werden genomen. ,,H® hier herhaaldelijk op gewe; 'P' maar hij stelde dan niets i het partijprogram te makei hebben", aldus de heer Jarn ,e° >di Ambassadeur Boven-Volta brengt bezoek aan Noordwijk NOORDWIJK Dr. P. Ibou- do, de ambassadeur van Bo- ven-Volta bij de Benelux, ver tegenwoordigt morgen zijn land op de Evenementen markt in Noordwijk. 's Middags om twee uur zal hij op het raadhuis officieel door het gemeentebestuur worden ontvangen. Burge meester mr. Bonnike houdt daar een toespraak en daarna gaat de ambassadeur de talrij ke stands en attracties op de markt bezichtigen. Zoals bekend wordt de Evene mentenmarkt georganiseerd in het kader van de aktie om vanuit de Noordwijkse bevol king een fors bedrag bijeen te brengen voor het ontwikke lingswerk in Boven-Volta, een land dat gerekend moet wor den tot de armste van het Af rikaanse continent. De markt belooft het meest grootscheep se gebeuren te worden, dat ooit in de badplaats is gehou den. Het centrum van Noord- wijk-Binnen rond de Grote Kerk en omgeving zal een dag lang compleet op z'n kop staan. Honderden Noordwij- kers steken voor deze aktie de handen uit de mouwen en men verwacht uit het dorp en de verre omgeving duizenden bezoekers. Manifestatie voor behoud Groene Brug HAZERSWOUDE Het ac tiecomité voor het behoud van de Groene Brug organi seert morgen vanaf elf uur een manifestatie op het Am bachtsplein te Hazerswoude- dorp. In overgrote meerder heid is de raadscommissie voor openbare werken voor vervanging van de Groene Brug, de oeververbinding van de Dorpsstraat en de Voorweg. Nu de gemeenteraad donder dag 30 augustus moet beslissen over het voorstel van b. en w. vervanging van de bestaande brug; geen restauratie), wil het comité nog eenmaal van zich doen horen. Eerder deed het comité iets soortgelijks op het Ambachtsplein. Niet vele inge zetenen gaven toen (in de win tertijd) acte de présence, maar velen gaven wel te kennen dat ze voor handhaving van de brug zijn en vervanging door een betonnen brug (negen me ter breed) niet zien zitten. Het actiecomité meent dat de thans bestaande brug als ver- keerssluis fungeert. De oever verbinding, die wordt be schouwd als een „monument", hoort volgens het comité „thuis in het dorp". Slotcon clusie van het comité: „De be volking is aan de brug ge hecht". Ontvreemding van „Dikke Van Dalen" maakt dief niet wijzer DELFT/DEN HAAG Drie weken gevangenis straf, waarvan één voor waardelijk en een proef tijd van twee jaar was de veroordeling, die een 28-jarige inwoner van Delft voor de Haagse rechtbank tegen zich hoorde eisen. Een eerde re voorwaardelijke ver oordeling van twee we ken werd bovendien om gezet in onvoorwaarde lijk. Verdachte was zonder betaling een Delftse boekhandel uitge wandeld met een „Dikke Van Dale", het gêzaghebbende woordenboek der Nederlandse taal, onder zijn jas. Drijfveer voor deze diefstal was het chronisch gebrek aan geld. Na aanhouding bleek de man niet over een onberispelijk straf blad te beschikken, waardoor de rechter tot deze veroorde ling kwam. ALPHEN AAN DEN RIJN Het zie kenhuis Rijnoord in Alphen aan den Rijn zal in de toekomst gemoderni seerd worden. In welke mate er ver anderingen zullen worden aange bracht zal deels een efficiencyonder- zoek moeten uitmaken dat binnenkort van start gaat. Met het onderzoek waar architectenbureau Twijnstra voor is aangezocht, is een bedrag ge moeid van ruim honderdduizend gul den. Rijnoord voldoet al geruime tijd niet meer aan de eisen die tegenwoordig aan een ziekenhuis worden gesteld. Rekening wordt er dan ook al mee gehouden dat de „operatie" een kostbare zal zijn. Voor het onderzoek heeft de staatsse cretaris van Volksgezondheid de benodigde toe stemming reeds verleend. Het onderzoek moet in eerste instantie leiden naar een „programma van eisen". Aan de hand daarvan zal een archi- tekt een plan moeten ontwikkelen. Het pro gramma van eisen zal dan samen met het schetsplan weer moeten worden voorgelegd aan de staatssecretaris. Het efficiencyonderzoek zal zich niet alleen be perken tot de personele bezetting maar zich ook gaan bezig houden met de vraag, hoe bepaalde afdelingen van het ziekenhuis functioneren en of deze beter op elkaar kunnen worden afge stemd. Met name gaat het daarbij dan om de operatieafdeling, de poliklinische ruimte en het „beddenhuis". Het is nog niet bekend hoe lang het onderzoek zal duren. Rijnsburgse bloemen meisjes in Barry Hughe Kwis" Een team van Rijnsbur m bloemenmeisjes neemt vrijdag 31 augustus int Barry Hughes Kwis" o; tegen een team van dt Koninklijke Marechausi1 in het televisieprogram ia dat de KRO om half at op Nederland 2 uitzena spelen de deeinemendt teams om de Barry Hughes Trofee" en eei geldprijs van 1000 guit NOORDWIJK De Noordwijkse recher che heeft twee inwoners van Voorburg aangehouden, die er van verdacht wor den afgelopen zondag betrokken te zijn geweest bij een steekpartij, waarbij twee jongelui uit Alphen aan den Rijn ver wondingen opliepen. De Voorburgers, een 20-jarige man zonder beroep en een monteur van 19 jaar, waren WARMOND De vierde wachtmeester le klasse van War mond, de heer W. van Westerop is gisteren gehuldigd in ver band met zijn veertig-jarig jubileum en zijn afscheid van de rijkspolitie. De heer Van Westerop is 26 jaar werkzaam ge weest in Warmond. Uit handen van burgemeester W. de Vreeze werd hem de eremedaille van de gemeente War mond, waarmee hij zich ereburger van de gemeente kan noemen, overhandigd. Namens de gemeente werd de heer Van Westerop tevens een fo tocamera aangeboden. Districtscommandant Paul sprak zijn waardering uit over de wijze waarop Van Westerop zijn taak heeft uitgeoefend, waarbij het contact met de burgers altijd voorop heeft gestaan. De heer Van Westerop is met ingang van 1 septembver om gezondheidsredenen eervol ontslagen. Per die datum aanvaardt de oud-politieman een parttime baan in dienst van de gemeente Warmond. Hij zal zich bezig gaan houden met het milieu. Zoals bekend speelt Warmond al enkele jaren met plannen om een milieurechercheur aan te stellen. Er is evenwel geen geld beschikbaar om iemand full time aan te trekken. De heer Van Westerop heeft zich bereid verklaard alvast parttime als milieurechercheur aan het werk te gaan. HAZERSWOUDE Een duopassagier van een motorrijder uit Hazerswoude is gisteravond met hoofdletsel in het zie kenhuis opgenomen na een botsing op de Rijndijk met een andere motorrijder uit Koudekerk. De twee motorrijders reden achter elkaar en haalden een aantal auto's in. De voorste man sloeg op een gegeven moment linksaf. Dit werd te laat opgemerkt door de achter hem rijdende motor bestuurder. De motorrijder uit Koudekerk liep een beenbreuk op, terwijl ook de duopassagier van de tweede motor in het ziekenhuis moest worden opgenomen. KATWIJK Inbrekers hebben vannacht enkele honderden guldens weggenomen uit het pand van de bouwmaterialenhandel Kruyt op het Katwijkse industrieterrein 't Heen. Daarnaast werd erg veel schade aangericht aan het interieur van de zaak. Deze inbraak staat waarschijnlijk in verband met twee inbraken die gisternacht op het industrieterrein gepleegd zijn. Bij het staalbedrijf Oostingh is snijapparatuur ontvreemd. Dit materiaal werd later aangetroffen in het kantoor van de Katwijkse firma Zeevries. De inbrekers hebben in dit bedrijf met een snijbrander een brandkastje geopend en er een nog onbekend geldbedrag uitgehaald. met nog drie vrienden in een auto naar de badplaats gekomen, waar zij enkele bar- dancings bezochten. Na flink wat bier naar binnen te hebben geslagen, keerden zij in een baldadige stemming terug naar hun op de Abraham van Royenstraat geparkeerde auto. Door midden op de rijbaan van deze vrij smalle straat te blijven lopen, noodzaak ten zij een Duitse dame, die in haar auto kwam aanrijden, tot stoppen. Een van de Voorburgers ging vervolgens op de motor kap zitten en eerst na langdurig claxonne ren kon de gaste haar rit voortzetten. Een groepje jongeren uit Alphen aan den Rijn ergerde zich aan het lastig vallen van de automobiliste en één van hen maakte daarop enkele ongezouten opmerkingen aan het adres van de uitbundige kroeggangers. De oudste van de beide Voorburgers haalde daarop een soort klewang uit z'n auto en be gon daarmede in Tiet wilde weg te slaan en te steken, overigens zonder iemand te ra ken. Bonter maakte het de monteur Deze greep een groot mes en stak daarmee een tuinder (19) uit Alphen aan den Rijn in de schouder. Een heftruck-chauffeur (19) trof hij in het bovenbeen. Na de steekpartij re den de Voorburgers weg, door het open por- Jongen (3) gewond ZEVENHOVEN Een drie jarig jongetje uit Zevenho ven is gistermiddag gewond geraakt toen hij voor zijn huis aan het Zuideinde plot seling de weg overstak. Het kind dat kennelijk aan de aandacht van zijn ouders was ontsnapt, liep zonder waar schuwing de weg op. Een auto mobilist kon niett meer uitwij ken en raakte de jongen die wonderwel geen ernstiger let sel opliep dan een gebroken sleutelbeen en wat schaafwon den. Aanrander aangehouden VOORSCHOTEN Op ver denking van aanranding heeft de Rijkspolitie gister middag in het centrum van Voorschoten een 22-jarige student, afkomstig uit Den Haag, aangehouden. Bij verhoor bekende de man in de periode van afgelopen maandag tot en met woensdag in Wassenaar en Voorschoten tien vrouwen te hebben lastig gevallen. Zes vrouwen hebben hiervan bij de politie aangifte gedaan. NOORDWIJK De Maassluise organist Feike Asma g jjz' vanavond een concert in de Grote Kerk te Noordwijk-I js^( nen. Dit gebeurt in het kader van de zomerconcerten |eV( door de Stichting Orgelcentrum in samenwerking mei rje Evenementencommissie worden georganiseerd. Feike Aie|, verzorgt het zevende zomerconcert met onder meer het 1 eV( ludium en Fuga in c van J.S. Bach. Het concert begint jn( kwart over acht. Cgf loo LISSE Ruim 320 jonge dieren zijn ingeschreven voo jongdierendag die morgen door de pluimvee en konijlat' sportvereniging wordt gehouden in de voormalige openl01* lagere school aan de Heereweg. Onder de jongedieren as* worden gekeurd bevinden zich 26 sierduiven, 25 cavia's, :ni konijnen en 145 hoenders. 00 J >01 e I ZOETERWOUDE De KPJ-Zoeterwoude houdt vam evi en zondag 19 augustus voor de tweede maal een wielerfes pai Vanavond wordt om zeven uur begonnen. Er wordt een e k rit over 11,5 km gereden. Zondag is er een sprint over 1 ers en een wegwedstrijd over 40 km. 'eri sni hui VOORHOUT Het grote zwemfeest in het kader vai pm vakantieactivciteiten is gisteren een groot succes gewori Meer dan 230 kinderen deden mee aan de verschillende s letjes. De prijswinnaars van de diverse activiteiten zullen aa terdagmiddag tijdens een groots afsluitingsevenement kend worden gemaakt. ra; isc VALKENBURG Het raadslid voor de Partij van de beid, mevrouw A. van der Broek-Westerink is benoemd lid van de Provinciale Staten. Zij volgt de heer E. Drentll die burgemeester is geworden. Over zes maanden zal vrouw Van der Broek moeten kiezen tussen de Provincf Staten of de gemeenteraad. Burgemeester De Vreeze feliciteert de scheidende wachtmeester met zijn benoen >1 tot ere-burger. tierraam hun slachtoffers en geschroH vrienden nog een „prettig weekend" wensend. Bij hun onderzoek vonden de recherchl later de klewang en het mes verstopt i auto terug. De beide verdachten zullen I te zijner tijd moeten verantwoorden wef openlijke geweldpleging, bedreiging en I boden wapenbezit.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4