kkoord NOS-KNVB voor 3,6 miljoen Zoetemelk: heb h orm oonpreparaa t geslikt omdat ik te veel vermager Zege van Den Hertog overschaduwd Eervol afscheid van Eric Wilborts Hugo Simon: geen woorden maar daden Krappe winst Madera ORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1979 De Nederlandse voetballiefheb- kunnen gerust zijn: er is een ak- 1 bereikt tussen de NOS en de B over het uitzenden van flitsen de radio en samenvattingen voor de defcvisie van de Nederlandse voetbalwed- nd L ar.r delegaties zijn gisteravond op het KNVB-centrum in Zeist overeengekomen dat de NOS voor de komende drie jaar een bedrag van 3,6 miljoen gulden zal betalen. Eventueel zal er een matige aanpassing ko men indien daartoe aanleiding is, zo werd er aan toegevoegd. De KNVB heeft voorts aan gekondigd in de nabije toekomst een ge rechtelijke procedure aan te spannen inzake het principe van de vrije nieuwsgaring. De leider van de KNVB-delegatie zei over de aan te spannen procedure dat dit alleen de vraag betreft of de activiteiten van radio en televisie daaronder verstaan moeten worden. „We willen in dit verband hele maal niet spreken over vrije nieuwsgaring en de schrijvende en fotograferende pers' aldus mr. Vilé. Hij zei ook dat de aanbieding van een Rot terdams reisbureau om het oorspronkelijke gat van een half miljoen gulden te willen aanvullen niet bij de onderhandelingen be trokken is geweest. De KNVB zal ook geen poging doen om van deze reisorganisatie enig geld te krijgen. „Er is nu immers een overeenkomst bereikt", aldus mr. Vilé. Het nieuwe contract zal dezelfde bepalingen bevatten als het contract dat dinsdagnacht om twaalf uur verliep. Dat betekent dat de NOS per speeldag drie samenvattingen op de televisie zal mogen uitzenden. jevanche maerkenkam- oenschap ielrennen op heveningen |n onze sportredactie) N HAAG Op de Schc- tingse Boulevard is mor de revanche van het ukenkampioenschap van ^Herland. Behalve de zes merkenploegen komen »k buitenlandse wieier- :gen, die toch al in ons id zijn voor de komende reldkampioenschappen ir amateurs, aan de start, kon Cees Kouwenhoven, |lih de Stichting Organisatie 'brtevenenten, vertellen in elk geval renners Australië. Nieuw Zee- dJd, Noorwegen, Belgie, *4nkrijk en Engeland aan startstreep zullen ver- b^iijnen. lenjstart bij de amateurs is om 1 uur. De wielerdag begint half elf met een proloog damesploegen over één le(4200 meter). Tineke sn j>ma. de nationale kampioe- IsciMonique Kaufmann. Kee- van Oosten-Hage, Petra de lin, Truus van der Plaats, zijn enkele namen van de eveer vijftig wielrensters forJna de proloog later op de nge| zullen rijden in de Omloop de Maasland. Om 12.15 uur is iog een wedstrijd voor lief- e libers en veteranen. ^Jandria stopt jissel De Belgische wie- ploeg Flandria zal met in- ng van 1 januari 1980 - na 22 |r ophouden te bestaan. De tie van de firma heeft de :gleiders Briek Schotte en Huysmans van deze be ing op de hoogte ge- icht. hleiding tot het besluit is de Inigheid in de ploeg en het blijven van prestaties. Het trendeel van de ploeg is te- p het kopmanschap van feddy Maertens en steunt Irom Mark Demeyer. Jos lysmans heeft al eerder aan- kondigd te zullen vertrek- h bij Flandria wanneer Ma- bns bij de ploeg blijft. |ick Schneider ïzie bij Eagles IvENTER Go Ahead feles zal het zaterdagavond pe eerste competiewedstrijd ken Sparta) vrijwel zeker Ider Dick Schneider moeten |n. Tussen de aanvoerder en I bestuurslid Harry Eibers is „knallende ruzie" ontstaan ertoe heeft geleid dat Dick jneider heeft besloten voor- lg niet meer voor de Eagles ge komen. Gisteren weiger- pick Schneider de training I de A-selectie mee te ma- j:haaktoernooi erbeek tgesteld RBEEK Interne verwik ingen bij de sponsor1 heb- er toe geleid, dat het inter- i/iastionale schaaktoernooi in beek, dat van 6 tot 19 sep- iber zou worden gehouden, r onbepaalde tijd is uitge- intensieve besprekingen W de geldschieter kwam vast klub taan, dat doorgang van het ïstertoernooi op dit mo- [ht onmogelijk is. Dit houdt in dat de contacten met de isor verbroken worden. bs moet gezien worden als tijdelijk uitstel van het 'nooi. 'ockeyzege met el treffers TTERDAM Het Neder- ise herenhockeyteam heeft eravond op het kunstgras- de 1 in Rotterdam de vierde ui Istrijd voor de testserie te- wereldkampioen Paki- met 74 gewonnen, e rust leidde Nederland al 4—2. De stand in de wed den reeks is nu gelijk. Bei- eams wonnen tweemaal en doelpuntencijfers zijn 14 De uitslagen van de tot nu gespeelde wedstrijden zij jfl2 voor Pakistan, 32 voor JU Ierland, 32 voor Paki- i, 74 voor Nederland. W scoreverloop van de vier- wedstrijd was: 13 Litjens an afcorner) 1—0, 15 Hassan dar 11, 20 Ties Kruize 1, 24 Litjens (strafcorner) 26 Litjens (lange corner) 35 Samiullah 42, 37 't Hek 52, 50 Litjens afcorner) 62, 57 Manzoor Hassan (strafcorner) 63, Ron Steens 73. 62 Nasim i 7-4 li1' u ARNHEM Joop Zoetemelk heeft gisteren in zijn hotel te Arnhem toegegeven tijdens de Ronde van Frankrijk Anabole Steroïden te hebben gebruikt. Zijn persoonlijke arts, dokter Fuchs, gaf hem tijdens de laatste be rgetappes een dosis van een hormoonprepa raat, waarvan de sporen werden teruggevon den door de Duitse professor Manfred Doni- ke in het laboratorium in Keulen. Dokter Fuchs, al tien jaar begeleidend genees heer van Zoetemelk in Frankrijk, diende in de Alpen het geneesmiddel toe omdat de renner gedurende het verloop van de Tour te veel was vermagerd. Zoetemelk: „Een jaar eerder kreeg ik het pre paraat ook toegediend". In 1978 werd er echter nog niet in de Ronde van Frankrijk op hor moonpreparaten gecontroleerd. De wereld van Joop Zoetemelk stortte, in het jaar dat hij door negentien overwinningen po pulairder was dan ooit. in de nacht van woens dag op donderdag in elkaar. De mededeling dat ook de contra-expertise in het laboratorium te Keulen een positief resultaat had opgeleverd, knakte zijn moreel. Hij wilde niet meer starten voor de derde etappe van de profronde van Ne derland en hij wilde ook zijn plaats in de Ne derlandse wegploeg voor het wereldkampioen schap ter beschikking van een reserve stellen. „Ik kan deze wedstrijden niet meer rijden", zei hij moedeloos in een eerste opwelling. „Mijn concentratie is helemaal weg". Zijn ploegleider, Jean Pierre Danguillaume, en Harry Meuwese, de directeur van de Koninklij ke Nederlandse Wielrenunie, zagen kans Zoete melk weer in het zadel te praten. „De Ronde van Nederland zal ik uitrijden. Over het we reldkampioenschap neem ik later een beslis sing. Ik rijd mee in Valkenburg als ik honderd procent gemotiveerd ben en daar heb ik op het ogenblik mijn twijfels over. Na het bekend worden van zijn overtreding van het dopingreglement, heeft Zoetemelk onmiddellijk contact opgenomen met Fuchs. De dokter verklaarde volledig achter zijn handeling te staan. „Ik heb je een genees middel gegeven" zei Fuchs tegen Zoetemelk. Het middel om de vermagering van Zoetemelk in de Tour tegen te gaan, had wel degelijk uit werking. Zoetemelk won de laatste Alpenetap pe na een beklimming in een nieuwe recordtijd van l'Alpe-d'Huez. Zoetemelk: „Eigenlijk heb ik nu weer zo'n dosis nodig want door die crite riums na de Tour ben ik weer een paar kilo af gevallen". Danguillaume was ziedend toen Zoetemelk schouderophalend berustte in een procedure fout die was gemaakt. „Volgens de reglementen had ook mijn handtekening op het formulier van de contra-expertise moeten staan, maar ik werd er niet eens in gekend. Van de procedure klopte helemaal niets, het is een grote rommel", aldus Danguillaume. Procedurefout of niet, KNWU-directeur Harry Meuwese wilde deze affaire zakelijk opvatten. „Persoonlijk geloof ik dat gebruik van Anaboli- ca in handen van een arts vertrouwd is. Het is niettemin te betreuren dat dit met Zoete melk gebeurd is. Het is een feit en daar kunnen we niet omheen. We willen toch graag dat hij start in het wereldkampioenschap. We zullen ons uiterste best doen om hem optimaal gemoti veerd aan de start te krijgen in Valkenburg". Zoetemelk behoudt zijn tweede plaats in de ein drangschikking van de Ronde van Frankrijk. Door de tien minuten tijdstraf werd de achter stand van Zoetemelk op winnaar Bernard Hi- nault echter 13 minuten en 7 seconden. De Por tugees Agostinho werd derde op 26 minuten en 53 seconden. De weglopers in de Profronde van Nederland, v.l.n.r. de latere winnaar Fedor den Hertog, Bert Oosterbosch, Ludo Frijns en Roelof Groen. SITTARD In de Koninginnerit van 's-Heerenberg naar Sittard de derde en langste rit (223 km) van de Profronde, was de hoofdrol weggelegd voor Fedor den Hertog die in het Limburgse heuvelland te sterk reed voor zijn mede vluchters Bert Oosterbosch, Ludo Fryns en Roelof Groen, en ook nog ruim 14 minuten voor het peloton binnenkwam. De affaire rond Joop Zoetemelk zette de prestatie van Fedor den Hertog in de schaduw. Na 26 km voegde de ritwinnaar, met nog enkele renners, zich bij een aantal vluchters, waardoor er een kopgroep van zeventien man kwam. Die zeventien bleven niet bij elkaar. In Meyel, na 80 km waar het wandelende peloton op 19 minuten binnenkwam, waren Fedor den Hertog, Bert Oos terbosch, Ludo Frijns en Roelof Groen ontsnapt. Vervolgens de den de Couberg en Keuterberg, waar een enorme mensenmassa op de been was, hun werk en moesten Frijns en Groen lossen. De Belg kwam nog eenmaal terug maar op de Hulsberg demar reerde de latere ritwinnaar. In hoog tempo ging de nationale wegkampioen van 1977 door. Hij sloeg een gat van ruim 3,5 minuut en zorgde ervoor, dat Pe ter Post voor de eerste maal in deze lustrumronde geen renner van zijn ploeg zag winnen. Maar de lof, die Fedor den Hertog verdiende, werd naar de achtergrond geschoven door de kwestie rondom Joop Zoetemelk en dat had de winnaar gisteren niet verdiend. De uitslag van gisteren is: 1 Fedor den Hertog (Ned-Janssens) 5.37.52; 2. Bert Oosterbosch (Ned- Post) op 3 37 (met tijdvergoeding 5.41.10); 3. Ludo Frijns (Bel-Dries- sens) op 4 21 (met tijdvergoeding 5.42.08); 4. Roelof Groen (Ned-Koop- mans) op 10.05 (met tijdvergoeding 5.48 01); 5. Daniel Willems (Bel-Jans- sens) op 13.52; 6. Johan van der Meer (Ned-Koopmansl. 7 Dirk Heirweg (Bel-De Bruyne); 8. Etienne de Beule (Rel-Lelangue). 9 Regis Delephine (Fra-Naeye). 18. Kuiper (Ned-Naeye). 43. Zoetemelk (Ned-Danguillaume) z.l. als Willem's Het algemeen klassement; 1. Raas 16 48 9; 2. Willems 16.48 17. 3. Van- denbroucke 16.48 36; 4. Knetemann 16 48 38; 5. Pirard 16.49.12; 6. Peeters 16.49.17; 7. Van den Hoek z.t8. Van VLiet 16.49.21; 9 Van Gerwen 16.49.22; 10 Heirweg 16 49 23; 22. Den Hertog 16.50.53; 23. Oosterbosch 16.54.29; 24 Frijns 16 5.36; 25. Blockx 17.01.31: 26. Langerijs z.t.; 34. Zoete melk 17.05.07. Puntenklassement: 1. Willems 46 punten; 2. Raas 45; 3 Vandenbroucke 28; 4. Den Hertog 25; 5. Knetemann 21. Dagploegcnklassement: 1. Janssens 17.21.28; 2. Post 17.24.57; 3. Dnessens 17.25.41; 4 Koopmans 17.31.33; 5 Naeye 17.35.12 (31 pi 6. De Bruyne z.t. (62 pi Algemeen ploegenklassement- 1. Janssens 50.03.38; 2. Post 50.07.25; 3. Lefevre 50.18.16; 4. Driesens 50 25.09; 5. Lelangue 50.31.02; 6. Naeye SCHEVENINGEN - Op de vierde dag van de nationale ten niskampioenschappen is er, zoals mocht worden verwacht, een eind gekomen aan de succesreeks van Eric Wilborts. Te gen titelverdediger Louk Sanders nam de 15-jarige Tilbur- ger echter op waardigde wijze afscheid van het toernooi. Want zoals het een onmiskenbaar talent betaamt liet Wil borts zich door de aanzienlijk meer geroutineerde Sanders niet glansloos naar de slachtbank leiden. Voor een opval lend grote menigte mensen weerde Wilborts zich voortreffe lijk en slaagde er zelfs in de eerste set op zijn naam te bren gen. Sanders voelde zich in de hem "vijandige" atmosfeer niet erg in zijn element en maakte in die eerste reeks zo veel fouten dat Wilborts onder luide bijval van de toeschou wers die reeks kon inpalmen. Sanders veranderde vervol gens van taktiek, joeg de ballen nog scherper naar de hoe ken van de baan en Wilborts moest het door deze tempover hoging afleggen. Maar, zoals gezegd, hij capituleerde met ere. Na een vier uur durend duel schreeuwt Frits Don van vreugde omdat hij Paul van Min (rechts) heeft verslagen. wat fouten. Maar die overige sets deed hij het erg sterk, ter wijl ik speelde zoals ik kan. Hij had bovendien wat geluk tegen het einde". Niet nodig Dat deed ook de als nummer twee geplaatste Paul van Min, die tegen Frits Don opnieuw zijn poging om de laatste vier te bereiken schipbreuk zag lij den. In een spectaculaire vijf setter van bijna vier uur, waarin de kansen tot het laatst wisselden, toonde Don zich de gelukkigste. De Hagenaar, die zichzelf tijdens de ontmoeting in het Engels moed insprak, had de eerste set zo eenvoudig op zijn conto geschreven dat de rest kinderspel leek te wor den. Maar Van Min herstelde zich. Hij won met moeite de tweede en wat gemakkelijker de derde set, waarna er een rustpauze volgde. Die bleek Don goed te hebben gedaan. Hij greep de vierde set met niet minder dan 6-1. Typerend Maar typerender voor het gelijkopgaande karakter van deze krachtenslopende wedstrijd had de laatste set Dat element had Martin niet kunnen zijn. Van Min Koek gisteren niet nodig, nam een voorsprong van 4-2, Geheel op eigen kracht le- waarop Don (MO op zijn ei- verde de Amsterdammer een gen service achter raakte, fraai staaltje werk af door Maar Van Min kon niet de als nummer drie geplaat- doordrukken. Don kwam te- ste Marc Albert uit te scha- rug en de score raakte bij 5-5 kelen. Met 5-2 en 15-30 stond weer in evenwicht. Koek in de vierde set(2-l in Dat bleef zo tot 7-7, waarbij sets voor Albert) achter beide spelers ondanks condi- toen hij een ander racket tievretend werk positief ble- pakte, omdat een snaar was ven opereren, hoewel gezegd gesprongen. Vanaf dat mo- moet worden dat Van Min wat ment leek het alsof hij een offensiever te werk ging en magisch slagwapen in han- Don wat meer achterin bleef den had. "hangen". Die taktiek van Don wierp vrucht af. Terwijl Hij knokte terug en de jeugdi- beide spelers op hun laatste ge Albert, die vorig jaar nog benen liepen scoorde Don in de halve finales haalde, maar die slotfase de belangrijke- sindsdien door zijn inmiddels punten en dat leverde hem de met succes afgeronde gymnasi- zege en de tweede halve-fina- um-opleiding nauwelijks aan leplaats van zijn carriere op: 6- tennissen toekwam en in ni- 1.5-7,2-6,6-1,9-7. „Hij speelde veau zelfs wat achteruit lijkt te vandaag de beste partij van zijn gegaan, kon de druk niet het hele jaar", oordeelde Van weerstaan. Met 2-6,4-6,6-1,7- Min na afloop. „Die tweede en 6.6-2 bereikte Koek voor het derde set tenniste hij zoals hij eerst in zijn carriere de laatste dat doorgaans doet. met nogal vier bij de "nationale". Theo Gorter was de laatste halve fi nalist. Hij rekende in drie sets af met de verrasend zo ver ge komen, van een zeer onge bruikelijke stijl voorziene Be- verwijker Rob Hak. FRANK WERKMAN De uitslagen: herenenkelspel kwart finales Gorter-Hak 6-4, 6-3. 7-5; Don-Van Min 6-1, 5-7, 2-6, 6-1, 9-7; Koek-Albert 2-6, 4-6, 6-1, 7-6, 6-2, Sanders-Wilborts 2-6, 6-4, 6-1, 6-2; damesdubbel halve finales: Marijke Schaar/Karin Moos-Elly Vessies- /Mareella Mesker 3-6, 6-4, 11-9; Trudy Walhof/Els Veentjer-Marriet- te Pakker/Marianne van der Torre 6-4, 2-6, 6-4. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Zwaan/Fleury-Bouwer/Everaars 6-3, 6-2, 7-6; Van der Torre/Laudin- Schaar/Mentink 6-3, 7-6; Veentjer- /Koek-Den Bieman/Van Bladel 6-2, 6-4; Schutte/Appelboom-Mesker- /Vletter 7-6, 6-4. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De oefen wedstrijden voor amateur clubs blijven om aandacht vragen. Voor de beide hoofd klassers prijken uitwedstrij den op het programma. VUC komt morgen uit in een toer nooi van Middelburg en RVC treedt in Heemskerk aan tegen ADO '20, maar dan op zondag. Morgen spe len de Rijswijkers in Roc- kanje, waar men een trai ningskamp heeft opgesla gen, tegen de gelijknamige verenieine. Amateurs oefenen Zaterdag. 14.00 uur: Scheve- ningen zaterdag-Hillegersberg (Haringreeks): SEV-VEW. 14.30 uur: SV '35-HVV (om Job den Dulk-trofee); JAC- RAS; Die Haghe-PDK; Alm- kerk-DEVJO; Oegstgeest- Semper Altius. 15.00 uur: Roc- kanje-RVC; SVGEB-Marine; SVPTT-DSVP; Monster-GDS; Duindorp SV-Jong FC Den Haag: GDA-Loosduinen (Drui- venserie). Zondag. 14.00 uur: Oranje- plein-ADS. RKAVV-Blauw Zwart; VIOS-DHC (om Gerrit Versteeg-bokaal); De Vole- wijckers-GDS; VELO-SOA; Nieuwenhoorn-Lenig en Snel; Wilhelmus-PDK; Tonegido- RKDEO; ASC-Laakkwartier; Scheveningen-DFC (Haringse rie). 14.30 uur: DZS-Texas DHB; Zwaluwen Vooruit-Ce- leritas; VDS-BMT; Quick Steps-De Valkeniers; Een- drarht-VVP Worstelaar Kops tweede in w.k. COLORADO De Nederlan der Bert Kops van Hercules uit Amsterdam is in het Ame rikaanse Colorado tijdens de strijd om de wereldkampioen schappen Grieks-Romeins worstelen als tweede geëin digd. Sehreur E.k. windsurfen KIEL De Nederlander Jean Marc Sehreur is bij Kiel Europees kampioen windsurfen in de klasse vrije stijl geworden. Hij kreeg 532 punten. Tweede werd de Westduitser Sigi Hofmann met 480 punten. Sehreur volgt Dick van der Starre op, die tevreden moest zijn met de vierde positie. De Nederlandse vertegenwoordi gers veroverden in de overige klassen nog viermaal een bronzen medaille. Onno Fel- lier in het lichtgewicht, John v.d. Starre in het halfzwaar en Kees van Spronsen in het zwaar EUROPESE TITELFAVORIET SPRINGRUITERS BLIJFT BESCHEIDEN ROTTERDAM Geen woorden maar daden. Met deze nau welijks ruimte voor eventuele averechtse bedoelingen over latende tactiek zorgvuldig in zijn achterhoofd geprent is Hugo Simon vanmiddag met zevenenveertig andere deelne mers begonnen aan het vijftiende Europese kampioenschap voor springruiters, dat ditmaal reeds voor de derde maal in de geschiedenis te Rotterdam wordt gehouden. De kleine Westduitser, de laatste jaren onder de vlag van Oostenrijk strijdend, laat zich niet makkelijk tot riskante uitspraken verleiden. Hoewel hij door de ware insiders vrijwel una niem als de grootste favoriet voor de titel wordt getipt, zal deze prognose nooit over zijn eigen lippen komen. Henk Nooren, met zijn vierentwintig jaar het jongste lid van de Nederlandse ploeg die bij het landenklassement de twee jaar ge leden in Wenen behaalde eerste plaats moet verdedigen, ziet ook duidelijk Hugo Simon als voornaamste kanshebber. „Als ik een favoriet zou moeten aanwijzen, dan wordt dat Hugo Simon. Waarop ik die voorspelling baseer? Op het feit dat Simon dit sei zoen bijzonder constante prestaties heeft geleverd. Op eerbiedige afstand achter hem volgt dan een groep van circa vijftien ande re potentiële kandidaten. En daar hoop ik zelf uiteraard ook bij te mogen horen". Hugo Simon barst in lachen uit zodra hij deze melding hoort. „Ik heb net zoveel winstkansen als alle anderen", zegt hij zit tend op een baal stro voor de stal. „Inderdaad heb ik tot nu toe aardig gepresteerd, maar ik heb dan ook niet aan al te veel wed strijden meegedaan. Bovendien wil ik gewoon niet te hard van stapel lopen. Er kan de komende dagen immers van alles gebeu ren. Zowel paard als ruiter kunnen geblesseerd raken. Ik moet het afkloppen, maar tot nu toe ziet alles er goed uit. De bodem hier in Rotterdam ligt er zelfs uitstekend bij. Het kan een inter essant kampioenschap worden. Maar persoonlijk blijf ik liever voorzichtig". Favorieten Aan het landenklassement zal Oostenrijk in Rotterdam dit maal niet deelnemen. Nadat vorig jaar in Aken tijdens het wereldkampioenschap nog een verdienstelijke vijfde plaats was behaald, werden nu slechts twee deelnemers uit dit land afgevaardigd. Behalve Hugo Simon verdedigt ook Thomas Frühmann de Oostenrijkse belangen. Hugo Simon tipt vooralsnog vier favorieten voor de Europese titel: de Westduitser Gerd Wiltfang, de Engelsman David Broome, de Ier Eddy Macken en de Nederlandse titelverdediger Jo han Heins. „Dat zijn de routiniers. Deze mensen weten wat hen te wachten staat. Die maken zich niet meer nerveus. Re ken er maar op dat ze stuk voor stuk zelfverzekerd aan de start komen". Hugo Simon zelf berijdt Gladstone, de Hannoveraanse vosruin die vroeger successen pleegde te boeken onder de vorig jaar ech ter tragisch verongelukte wereldkampioen Hartwig Steenken. Een imposant, maar uitermate eigenwijs toppaard dat een zeer speciale behandeling behoeft. Mede daarom was Hugo Simon niet erg gelukkig met het feit dat vanmiddag met een springcon cours waarbij de snelheid tevens een belangrijke rol speelt wordt begonnen. „Gladstone heeft erg veel temperament. Wan neer we meteen snel moeten beginnen, dan blijft het wat dit paard betreft ook zo. Dat kan wel eens wat al te drieste gevolgen krijgen. DICK KIERS In Nieuw Vennep NIEUW VENNEP - De in het herenenkelspel B als vijfde geplaatste Bram Madera heeft zich met moeite kunen hand haven. Tegen de sterk aanval lend ingestelde Amsterdam mer Lex Bosboom moest Ma dera in de tweede set zelfs twee matchpoints wegwerken voordat hij de partij in de der de set kon beslissen; 6-7,7-6. 6- 2. Ook Marco Winter kon niet voor een verrassing zorgen, al was hij er tegen de tweede ge plaatste Ronald Groen dicht bij: 6-7, 6-2, 6-2. Hugo Ekker, runner up in het Leids tennis1 circuit, won gedegen van B: Hof 6-1, 6-3. Bij de dames behaalde Mariël' le Smit van het pas naar de hoofdklasse gepromoveerde Westerhout een simpele over winning op Collé. Tine Lange- veld kwam adem tekort m haar partij tegen Aalders en verloor in drie sets; 4-6, 6-2, 6- 1. Het jeugdig Sassen hei ms ta lent Hennie Fehling als vierde geplaats gaf S. Wel- ler geen kans; 6-1, 7-5. Bij de dames in C verraste Georgette Demminck door de als tweede geplaatste Riet van Baaien de weg naar de kwartfinale te versperren; 7-6, 6-4. Op het tennistoernooi te Ha- zerswoude was het eerste op treden, na een zeer langdurige blessure van Leiderdorper Jan Theunissen te bewonderen. Theunnissen, voor zijn blessu re één van de betere B-spelers, had de eerste set nodig om het ritme te pakken te krijgen, maar gaf in de tweede set zijn tegenstander Rosberg geen schijn van kans: 7-6. 6-0. Her man v/d Capellen versloeg in een spannende partij de plaat selijke favoriet Marcel de Bak ker: 3-6, 6-3, 6-4. Wanneer de planning van de wedstrijdleiding uitkomt zul len zondag Bob v/d Zee en Jan Willem Bruin elkaar in de finale-B ontmoeten. In het herenenkelspel C moet Mark Nije bewijzen zijn bles sure te boven te zijn. Wanneer hij z'n plaatsing waarmaakt komt hij in de finale Hans Tönjann tegen. Bij de dames in C zal de eerste geplaatste Alie Snellenberg vermoedelijk Be rtie Koemans in de finale moeten bestrijden. De als tweede geplaatste A. Burgers moest in deze categorie al het hoofd buigen voor Tine van Velzen uit Zoeterwoude. Jeugdrecord 400 m. BYDGOCZS Marcel Kla- renbeek (SOS) verbeterde tij dens de Europese jeugdkampi oenschappen atletiek in het Poolse Bydgoczs het jeugdre cord 400 m. en bracht het van 47,96 sec. (Gijsbers sedert 26 juni 1977) op 47.38. Met Westbroek (Haarlem) die met 47.59 ook binnen de oude recordtijd bleef, plaatste Kla- renbeek zich voor de finale. Tienkamper Paul Wijnbergen (AAC) raakte geblesseerd en moest de strijd staken. Ton de Geest werd zesde en laatste op de 100 m., Knollema (AAC) overleefde de series 110 m. horden niet. Edine van Heezik (ADA) werd bij verspringen zesde met 6 20 m. en Marjan Goedhart (AAV'36) haalde de finale niet. Ingrid Stoot (Sprint) plaatste zich voor de halve finales 800 m. met 2.7.6. Eén winnaar in lotto 32 Den Haag Lotto 32 van afgelopen zondag heeft één winnaar van de eerste prijs opgeleverd. Hij ontvangt een brutobedrag van 483.417,10 gulden. De cijfers van lotto 32 zijn inleg 2.907.772.20 gulden, prijzenbedrag: 1.381 191.70 gulden, aantal prijzen 30 636; eerste prijs: één winnaar 483.417,10 gulden (bruto); tweede prijs: 16 winnaars elk 8.632,40 gulden (bruto); derde prijs: 202 winnaars elk 1 025,60 gulden (bruto); vierde prijs;, 8.324 winnaars elk 33,10 gulden; vijf de prijs: 22.093 winnaars elk 12,50 gulden. Tips voor Duindigt WASSENAAR De tip§ voor de rennen en drave rijen die morgen om 14.00 uur op de Wassenaarse rep- baan Duindigt worden ge houden. EVRYPRIJS( 1): Boxberger Sieg, King's Lion en Margo- t.EVRYPRIJS(2): Sir Raa phorst, Flying Dancer en Wildstar. EVRYPRIJS(3): Corrona,Partiele en Prins Adri. ROUENPRIJS: Sir Ro meo, Lady Pepper en Boxber ger Eik. NIENOORDPRIJS: Silvio uit Uden, Rene-Ann en Sorel Spencer MENKEMA- BORGPRIJS: Pleunie A. Roe lof en Reine de Pomme. EN- NEMABORGPRIJS: Pept H. Rainmaker en Rindy Fortuna. LAARWOUDPRIJS: Rasch Hanover. Peter Bov en Roxa- ne. COENDERSBÖRGPRIJS Rio Tinto. Mary S en Max RE- cord. ECHTEN PRIJS: Never Worry, New Petulance en Ne vada K. EKESTEINPRIJS: Sandy Buitenzorg, Reine For tuna en Rush.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11