Regiogemeenten reageren positief op bezwaren ambulancevervoerders Leidse Vrouwen Raad levert bijdrage aan jaar van het kind UITWISSELING TUSSEN LEIDEN EN OXFORD WEER VAN START Clubhuis Oostvliet officieel geopend STAD LEIDSE COURANT MAANDAG 13 AUGUSTUS 1979 PAGINA 3 ADVOCAAT TEEKENS BENADERT LEIDSE RAADSLEDEN AFZONDERLIJK LEIDEN De gemeenten Alkemade, Hiliegom, Lisse, Noordwijk, Noord- wijkerhout, Oegstgeest, Valkenburg, Voorhout, Voorschoten en Zoeterwou- de staan niet afwijzend tegenover de bezwaren die de particuliere ambu lancevervoerders hebben tegen de centrale post in de vorm die de ge meente Leiden daaraan wil geven. De advocaat van de ambulancevervoer ders, mr. M. Teekens jr. verwacht dat ook de gemeenten Katwijk en Rijns burg binnenkort hun steun zullen toezeggen. Aangezien volgens de heer Teekens de gemeente Leiden in tegen stelling tot de andere gemeenten doof blijft voor elk argument van de parti culiere ambulancebedrijven heeft de advocaat elk Leidse gemeenteraad slid afzonderlijk benaderd in een brief met het verzoek aandacht aan de kwestie te schenken. De oprichting van een centrale post of meldka mer voor het ambulancevervoer is een ver plichting opgelegd door de Wet Ambulance vervoer. De gemeente Leiden heeft het op zich genomen deze centrale post op te zetten voor de Leidse regio. Het grootste bezwaar dat de particuliere ambulancevervoerders hebben te gen de regeling zoals die door Leiden wordt voorgesteld is dat ze veel te weinig stem heb ben in het bestuur van de centrale post, dat voornamelijk uit gemeenteambtenaren bestaat. De ondernemers, die meer dan 80 procent van het ambulancevervoer in de regio voor hun re kening nemen vinden dat ze op die manier veel te weinig invloed hebben op het verkrij gen van opdrachten. Eén en ander zou ook wel eens ongewenste saneringen tot gevolg kunnen hebben, aldus de vervoerders. De regeling is ook geheel buiten de particulie re ambulancevervoerders om ontworpen, aldus advocaat Teekens in zijn brief aan de gemeen teraadsleden. „De reactie van de gemeente Leiden op de eisen van de ambulancevervoer ders is bedroevend en pijnlijk. Bedroevend omdat geen enkel begrip wordt getoond voor de gerechtvaardigde en gematigde eisen van de ambulancevervoerders en pijnlijk omdat op zelfverzekerde toon pertinente onjuistheden worden voorgeschoteld. Het lijkt er zelfs op dat mén niet eens de moeite heeft genomen de wettekst van de Wet Ambulancevervoer be hoorlijk te lezen", aldus de advocaat. De Wet Ambulancevervoer eist dat vooraf gaand aan de oprichting van een centrale post de belanghebbenden, in het bijzonder de parti culiere ambulancebedrijven, worden gehoord. Er wordt verlangd dat zij worden betrokken bij het functioneren van de meldkamer en zit ting nemen in de besturen. De enige concessie die de gemeente Leiden tot nu toe heeft ge daan aan de vervoerders is dat het enige lid dat ze mogen afvaardigen twee sterpmen krijgt toegewezen in plaats van één. De zeven regio nale ambulancebedrijven eisen echter dat uit iedere betrokken gemeente een particuliere af gevaardigde zitting in het dagelijks bestuur moet hebben, in totaal dus zeven afgevaardig den. Volgens de heer Teekens loopt de verant woordelijkheid van het openbaar bestuur daar door geen gevaar omdat de betrokken gemeen teraadsleden qua stemmenaantal veruit in de meerderheid blijven. Het blijft voor de particuliere vervoerders een onverteerbare zaak dat Leiden vasthoudt aan het plan om de directeur van de Leidse GG en GD tevens directeur van de centrale post te maken. Zij vinden dat er een onafhankelijk medicus op deze positie moet komen. „De di recteur van de GG en GD kan nooit als onaf hankelijk medicus opereren. Deze directeur heeft immers in eigen dienst een drietal ambu lances onder zijn beheer. Als directeur van de centrale post zou hij derhalve aan zichzelf als directeur van de GG en GD vervoersopdrach- ten verstrekken", aldus Teekens. De vervoer ders achten het in deze situatie niet uitgesloten dat de chauffeurs van de Leidse GG en GD meer werk krijgen toebedeeld. De advocaat Teekens doet aan het einde van zijn brief een dringend beroep op de Leidse ge meenteraadsleden de zaak in de raad aan de orde te stellen en het Leidse college te inter pelleren over het tot op heden gevoerde beleid. „Dit beleid is in strijd met de Wet Ambulance vervoer en de interpretatie die de Rijksover heid daar middels richtlijnen, brieven en cir culaires aan heeft gegeven. De particuliere am bulancevervoerders vragen dat U bevordert dat alsnog de door de Staatssecretaris gewenste reéle overlegsituatie onstaat en dat daarin plaats is voor de inwilliging van de gematigde en redelijke eisen van deze bedrijven", aldus de advocaat Teekens. Molentochten De Wandelkring Leiden en Omstreken houdt zaterdag 18 en zondag 19 augustus weer molentochten. Het is voor de 22-ste maal dat deze tochten zijn uitgestippeld. De afstanden die kunnen worden gewandeld zijn vijf. tien. vijftien, vijfentwintig en veertig kilometer. Ge start wordt bij de kantine van voetbalvereniging „Meerburg", Laan de Goede Herder in Zoeterwoude- Rijndijk. Deelnemers aan de veertig kilometer tocht moeten zich zaterdag of zondag tussen negen en tien uur aan de start melden. Deelnemers aan de overige af standen starten tussen negen en twee uur. Het in schrijfgeld bedraagt twee gulden vijftig per persoon. Dit bedrag kan worden gestort op gironummer 549595 ten name van de penningmeester van de Wandelkring Leiden en Omstreken. Hackfortstraat 140 in Den Haag, tel. 070-948402. Inschrijving kan ook geschieden op 18 augustus aan de start. tSSSCTto HEDEN Erica Terpstra spreekt over VVD-vrouwen SPEELPLAATS VOOR „DE HORST" LEIDEN De sectie maatschappelijke dienstverlening van de Leidse Vrouwen Raad wil een bijdrage leveren aan „Het Jaar van het Kind". De sectie gaat zich inzetten voor de school „De Horst", die begin februari door brand werd ver woest. „De Horst" wordt bezocht door kinderen uit de gehele Leidse regio, die moeilijk heden hebben met het leggen van con tact met anderen. De school is na de brand opnieuw van start gegaan in de voormalige Don Bosco School aan de Franchimontlaan. De school ontbeert evenwel nog steeds een be hoorlijk ingerichte speelplaats, want voor de in richting daarvan waren de subsidie- en verze keringsgelden niet toereikend. Die zijn geheel opgegaan aan het verbouwen en het opnieuw De sectie maatschappelijke dienstverlening van de Leidse Vrouwen Raad wil nu, in het Jaar van het Kind ongeveer zesduizend gulden bij eenbrengen omm „De Horst" klimrekken te ge ven voor zijn speelplaats. Een gedeelte van dit bedrag is al door de leden van de zeventien vrouwenverenigingen die zijn aangesloten bij de Leidse Vrouwen Raad bijeengebracht. Het overige gedeelte wil de Vrouwenraad bijeen krijgen tijdens de Leidato waar de raad tweede hands artikelen te koop aanbiedt. Artikelen voor deze actie kunnen worden inge leverd bij ,,'t Huis op de Waard", Kaarsenma kerstraat 2 tussen negen en vijf uur. In Oegst geest kunnen artikelen worden gebracht bij mevrouw De Jong, Hofbrouckerlaan 2. Behalve het kopen van de artikelen op de Leidato kan men ook een bedrag storten op de rekening van het „comité Vrouwenraad inzake Jaar van het Kind" bij de Amro Bank in Leiden (bankreke ningnummer 40.91.80.777). LEIDEN Wethou der D. Tesselaar van Samenlevingsopbouw opende afgelopen za terdag het clubhuis van de tuingroep Oostvliet aan de Vlietweg in Leiden. De wethouder deed dat door het hijsen van de Leidse vlag. Tegelijkertijd met de Leidse vlag werden j de vlag van het Alge meen Verbond en de vlag van Oostvliet ge- hesen. Meteen na de ceremo nie liet de jeugd een groot aantal ballon nen los in het kader van een ballonnen wedstrijd. De opening van het clubhuis vond plaats onder grote belangstelling van de volkstuinders. Voorzitter Cambier toonde zich verheugd over de op komst en over het nieuwe on derkomen van Oostvliet. De voorzitter bqdankte de vele vrijwilligers die aan het club huis hebben gewerkt. Zonder hen was er nooit een clubhuis gekomen, aldus de heer Cam bier. Na de opening, die werd begeleid door trompetgeschal volgde een geanimeerde re ceptie. De middag en de avond stonden in het teken van het openingsfeest, georganisserd door de contactcommissie van Oostvliet. De amateur-tuinders vermaakten zich met tal van attracties, zoals het Rad van Avontuur. Muziek was volop aanwezig, van de gelegenheid om er op te dansen werd uit gebreid gebruik gemaakt. Een typisch tuindersgebeuren was de bloemschikwedstrijd voor de jeugd. Daaraan werd mee gedaan door de tuingroepen „Ons Buiten", „Oostvliet", „Roomburg" en „OTV". De opening van het kantinege bouw van de tuingroep „Oost vliet" door wethouder Tesse laar. LISSE Op donderdag 16 augustus aanstaande zal in de Pauluskerk te Lisse mevrouw Erica Verkerk-Terpstra spre ken over „Vrouwen in de VVD en de aktuele politiek". Deze openbare bijeenkomst start om 20.15 uur en een ieder is van harte welkom. Na de pauze die op de inleiding volgt zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen, alsmede diskussiemogelijkheid. Vooraf gaande aan deze openbare bij eenkomst, zal in besloten VVD-kring de officiële op richting plaatsvinden van de afdeling Lisse van de Stichting Organisatie Vrouwen in de VVD. Dit is een organisatie binnen de VVD, die streeft naar een optimaal integreren van de vrouw in de VVD. Ie dere vrouw die lid is van de VVD, behoort automatisch tot de „Vrouwen in de VVD". De plaatselijke groepen zijn onder meer aktief met het geven van politieke informatie door mid del van kursussen, diskussie- groepen enz.; het stimuleren van vrouwen tot deelname aan het maatschappelijk leven en het geven van vorming, zoals vergader- en diskussie- techniek. LEIDEN Wederom be zoeken twee delegaties uit de Engelse stad Oxford deze week Leiden op uit nodiging van het comité Internationale Uitwisse lingen. De eerste delegatie is zaterdag aangekomen. Door de amateur-tuinders werd die dag een bezoek gebracht aan de volkstui- 1 nen in de Oostvlietpolder, I. de schermers maakten een rondvaart door de Leidse grachten, voor de I tafeltennissers stonden ta feltenniswedstrijden op het programma en de bal letgroep werd 's avonds verwacht in de balletzaal aan de Groenesteeg 5 voor een disco-avond. „Viscollege" Gisteren werden door de verschillende groepen dagtochten gemaakt. De amateur-tuinders gingen naar Elburg en Apel doorn, de cineasten naar de molens op de Kinder dijk en naar het slot Loe- vestein. De schakers maakten een boottocht over de Kagerplassen. Vandaag is er een ontvangst door b en w in de Burgerzaal van het Leidse stadhuis. Voor de schakers staat 's avonds een wedstrijd tegen leden van de Leidse schaakvereniging Phi- lidor op het programma. Ook dinsdag wordt er schaak gespeeld. Dit maal zijn de le den van de schaakvereniging LSG de tegenstanders van de Engelse schakers. De Engelse cricketers binden 's middags de strijd aan tegen de leden van de cricketvereniging Ajax op het sportpark aan de Oegs- tgeestse Hofbrouckerlaan. Op deze dag komen ook de raads leden en ambtenaren, de twee de Engelse delegatie, aan. Zij worden om ongeveer kwart over zes op het stadhuis door het Leidse gemeentebestuur ontvangen. Woensdag 15 augustus maken alle gasten van de eerst aange komen delegatie een dagtocht naar Amsterdam en de kust. De ambtenaren en raadsleden praten met wethouder Tesse- laan, de directeur van de sportstichting, J. Duyvestein en de directeur van het soci aal-cultureel werk, de heer Van der Loo over sport en re creatie. 's Middags staan er voor deze groep een rondlei ding door het Merenwijkpark, een bezoek aan het volkstuin complex in de Oostvlietpolder en eventueel een bezoek aan het Jeugddorp aan de Voor- schoterweg op het programma. De raadsleden en ambtenaren bezoeken donderdag 16 augus tus 's morgens de bloemenvei ling Flora in Rijnsburg, 's mid dags staat een bezoek aan de Taffeh-tempel in het Museum van Oudheden op het pro gramma en 's avonds wordt er door deze groep gebowld. dag zijn er voor de andere de legaties weer tal van dagtoch ten. De schermers spelen voorts een wedstrijd in de sportzaal aan de Óppenheim- straat en de cricketers gaan naar Schiedam voor het spelen van een wedstrijd tegen Her- mes DVS. De cineasten kun nen die dag hun eigen werk tonen. De schakers spelen een wedstrijd tegen schaakvereni ging Voorschoten. Vrijdag 17 augustus staat een cricketwedstrijd tegen Quick Hg uit Den Haag op het pro gramma. De raadsleden en ambtenaren brengen 's mor gens een bezoek aan de Leidse sportaccommodaties, 's Avonds is er voor beide delegaties en hun gastvrouwen en -heren een grootse „Farewell party" in de recreatiezaal van het psychiatrisch ziekenhuis „En degeest" in Oegstgeest. Zaterdag 18 augustus wordt af scheid genomen van de eerste groep Oxfordianen die Leiden in het kader van de Internati onale Uitwisselingen bezoe ken. De ambtenaren en raads leden bezoeken de attracties rond de Engelse week in Lei- den en maken de unieke stadswandeling Kerkepad. 's Avonds is er barbecuen met de gastfamilies in de tuin van het Gulden Vlies. Zondag 19 augustus om vijf uur wordt ook van deze groep inwoners van de Leidse zustergemeente afscheid genomen. DVV vierde 75-jarig bestaan De Leidse hengelsportvereni- 9'ng „Door Vriendschap Vere- ot« nigd" vierde afgelopen zater- s!f. dag het 75-jarig bestaan met 17< i een receptie die werd gehou den in de „Biertegel" aan de Vestestraat. De belangstelling voor die receptie viel de orga nisatoren wat tegen. De aan sluitende feestavond kende wat meer publiek namelijk een man of veertig en kon bijzon der geslaagd worden ge noemd. De vereniging, of liever gezegd het viscollege DVV, is medeoprichter geweest van de Leidse Hengelaarsbond. Toentertijd telde het viscollege '5 leden. Dat aantal is met de jaren aanzienlijk teruggelopen. DVV telt nu 20 leden. Op de 'oto het jubilerende bestuur van DVV.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3