Ellle Vessies verslaat Marijke Schaar in .generale voor nationale' Israëlische pleeg beheerst jeugdtoernooi Koudekerk Leidse hoofd rollen voor Lelieveld en Van der Hoorn Ajphjans Van de Capellen blijft leider bij Match Tennis Circuit Rob Hak verrassend Open Leidse Tennis Kampioen Slecht werkend Ajax verspeelt laatste kans op behoud RCL in finale NCRV- foernooi Drie records Degenaars LEIDSE COURANT MAANDAG 13 AUGUSTUS 1979 LEIDEN Hoewel er voor de Leidse tennissers op Roomburg geen hoofdrollen waren weggelegd, vergaarden de voornaamste kandidaten voor het Match Masters Toernooi toch de nodige punten. Vooral via het herendubbel werd gescoord. Arnold van de Capellen haalde de punten ook nog via zijn halve finaleplaats in het enkelspel binnen evenals John Visbeen. Van de Capellen heeft nu 109 punten verzameld, vijftien meer dan Visbeen, die er wel vijf inliep door in het dubbel te winnen. De strijd spitst zich nu voornamelijk toe op de zevende en achtste plaats. De zes hoogst geklasseerden lijken nu, met nog drie toernooien te gaan zeker van een plaats bij het Masters toernooi. Bij de dames voegde Ineke Kallenberg twee punten aan haar to taal toe, waardoor ze op dertien komt. Maureen Meijer volgt met elf. Ellen Driebergen klom op naar de derde positie met zeven punten. Eén punt minder is het flink dringen: Petra Wessels, Ro- semarie Verdegaal en Milou Bron hebben ieder nog ruime kan sen op een plek bij de laatste vier. De komende week wordt zowel in Nieuw-Vennep als in Hazers- wnude om de Dunten in het Match Tennis Circuit gespeeld. De enkelspelfinalisten René Boers (links) en winnaar Rob Hak LEIDEN Dat de debuterende A-speler Rob Hak de halve fi nale in het herenenkel zonder kleerscheuren is doorgekomen kan al opmerkelijk genoemd worden, maar als iemand voor aanvang van het toernooi beweerd zou hebben, dat Hak aan alle te verspelen finales zou deelnemen, zou een ieder sterk aan de verstandeljike vermogens van deze persoon hebben getwijfeld. Desalniettemin won de 20-jarige Rob Hak het en kelspel en moest hij zich in het heren -en gemengddubbel met „slechts" zilver tevreden stellen. Het in de finale in twee sets verslaan van René Boers (6-4, 7-6) is zonder twijfel dè grote verrassing van de Open Leidse Tennis Kampioenschap pen. Bij de dames in de hoogste klasse bleef de nationale kampioe- ne Ellie Vessies niet onverwacht haar opponente Marijke Schaar in twee sets de baas: 7-6, 6-1. Bij aanvang van het treffen tussen René Boers en Rob Hak kon niet met een redelijke kans van zekerheid worden ge zegd. op wiens naam de laat ste editie van de „Open Leid se" zou komen. Immers had Rob Hak door goed tennis, eerder in het toernooi al reeds de aandacht op zich gevestigd. Hak begon de wedstrijd door in de eerste game de service van Boers te doorbreken, maar deze opening was meer te wij ten aan de dubbelfouten van de als derde geplaatste René Boers, dan aan de kwaliteiten van zijn tegenstander. In de volgende games bleek de snel heid van Hak een belangrijk wapen. Hierdoor kon hij veel van de door Boers toch goed geplaatste drop-shots retour neren. Het gaf dan ook attrac tief tennis te zien; lange sla genwisselingen, waarbij de spelers af en toe de meest on mogelijke ballen nog wisten te halen. Gedurende een groot deel van de wedstrijd zocht Boers zijn heil in dropshots. Zelfs vanaf de achterlijn pro beerde Boers zijn tegenstan der op deze manier uit te spe len; veelvuldig ondervond de bal in de netband een struikel blok. Hak daarentegen plaat ste met zijn topspin beladen backhand veel ballen nauw keurig tegen de achterlijn, wat de eerste set met 6-4 voor Rob Hak. In 'de tweede set Kwam Hak met 3-1 voor te staan en het pleit leek beslecht. Op de rand van afgrond balancerend ging René Boers onverwacht hoe langer hoe beter spelen. Wat voorheen mislukte, bleek ineens wél te kunnen. Van 3-1 achter werkte hij zich op tot een 5-3 voorsprong en kwam zelfs op set- point. Maar de strijdlustige Rob Hak krabbel de terug tot 4-5 en won daarop zijn servicegame. In de beslis sende tie-break maakte Hak kortte metten: 7-1 In het damesenkelspel beleef den Ellie Vessies en Marijke Schaar de generale repetitie voor de nationale kampioen schappen. Ook bij „de natio nale" staan beide dames als respectievelijk nummere één en twee geplaatst. Het liep al lemaal wat gemakkelijkerbij El lie Vessies. De harde, stijlvolle slagen drongen Marijke Schaar in de verdediging. Resultaat was, dat Vessies zich vrij kon bewegen, maar dat Marijke Schaar het dermate druk had, dat het voor haar onmogelijk was om een bezoekje aan het net te brengen. Al snel keek Marijke Schaar tegen een 1-4 achterstand aan. Halverwege de eerste set kreeg Schaar meer vat op Vessies spel. Zij werd nog wel tegen de base een leuk wedstrijdsbeeld te line gedrukt, maar vond de zien gaf. Veelvuldig doorbra ken de beide tenissers eikaars service, maar uiteindelijk was meest logische remedie tegen de taktiek van haar rivale: de lob. Als Vessies opliep om af te maken, zond Marijke Schaar haar middels de boogbal als een hazewind terug naaar de plaats van herkomst, vaak wa ren de lobs niet meer met goed resultaat te verwerken. Het spel van Schaar bleef ef fectief tot 5-4. Daarna ging Marijke Schaar onzorgvuldiger spelen, het werd nog 6-6. In de tie-break sloeg Vessies met 7- 1 ongenadig hard toe. In de tweede set tenniste Marijke Schaar te haastig. De goed ge plaatste slagen van Vessies hadden resultaat, vooral met de backhand bestookte zij de vijandige stellingen. Slechts één game stond Ellie Vessies haar tegenstandster toe: 6-1. Na afloop verklaarde Marijke Schaar: „Puur slecht, ik speel- De hoogste gemengddubbel fi nale ging tussen Els Veentjer- /Marian Laudin en Ellie Ves- sies/Rob Hak. Het ging gelijk op, van klasseverschil was geen sprake. De eerste game ging met 4-6 naar het koppel Vessies/Hak. De tweede set werd door Veentjer/Laudin vrij gemakkelijk met 6-3 gewon nen. De beslissende derde set gaf een gelijkopgaande strijd te zien met goed tennis. Na een servicedoorbraak was de strijd gestreden en zegevier den Veentjer/Laudin met 6-4. De A-finale herendubbel vorm de de afsluiting van het toer nooi. Wederom troffen René Boers en Rob Hak elkaar. Eerstgenoemde had Everaars - en Hak had Bastiaans als part ner. Bij aanvang van deze fina le was Hak niet in optimale conditie; hij had al drie zware partijen, waaronder twee fina les achter de rug. Deze keer werden Boers/Everaars in een toch boeiende wedstrijd over tuigend winnaar; twee maal 6- De als nummer één geplaatste Hugo Ekker vond in C in de niet geplaatste Ton van Rooyen een waardig tegen stander. Drie sets had de ga- plande winnaar nodig: 6-4,3- 6,6-5. Bij de dames won de als tweede geplaatste Bernadine Sluyter van de nummer één, Ellen Driebergen; 7-6, 6-3. In het gemengddubbel beant woordden de geplaatsten vol komen aan de verwachting. Marjolein Visser en Henny Koemans wonnen met 7-6, 6-4 van Yvette van de Ruyt en Ar nold van de Capellen. Yvette van de Ruyt en Marjolein Vis ser, de tegenstandsters uit het gemengddubbel waren in de fi nale te sterk voor Ellen Drie bergen en Wendela Giel; 6-3, 6-1. De hoogste eer in het her- endubbel-C werd door Mari- nus Brooshooft en John Vis been opgeëst. Dick Bouman en Theo Bollerman werden met 6- 2, 3-6 en 6-3 verslagen. In C vervielen de heren -en da- mesdubbels, de enige onder delen, die door de weergoden tot slachtoffer werden ge maakt. Hans Tönjann onder vond veel tegenstand van Maarten Wolterink, maar sloot zijn partij winnend af: 6-4, 3-6, 8-6,. Overige uitslagen: DEC: G De- mink-M Guyt 2-6, 6-1,6-4, Vet HE: J Rodenburg-A Koppelle 4-6, 4-6. HD A Koppelle/J v.d. Hoek-J Wolters/J Rodenburg 6-2, 3-6, 7-5. GD M Koppel- le/A Koppelle-A van Paridon/P van Paridon 2-6, 3-6. WIM BUNSCHOTEN LEIDEN Het tweede opeen volgende dubbelprogramma heeft de cricketters van het Leidse Ajax aanzienlijk min der succes gebracht dan dat van vorige week. Werd toen tweemaal de volle winst ge pakt en een veilige midden- mootpositie bereikt, dit keer zat er voor de cricketters van Ajax niet meer in dan een 1 6 nederlaag tegen HCC 3 en een „verliezend" gelijkspel (2—4) tegen de combinatie van Klein Zwitserland en de Krekels. Na een verloren toss werd Ajax door HCC aan het batten gezet. De verrassende opening kwam van Herman Hartevelt. De 17-jarige invaller sloeg veertig knappe runs bij elkaar. Ton Eldering (14), Eric Spruyt (25), Jan Wolter IJssel de Schepper (32) en Johan Gordi- nou (21 niet uit) leverden ver volgens belangrijke punten aan voor het Ajax-totaal: 167 voor het verlies van acht wickets. De start van de Hagenaars was duidelijk minder sterk. Na 16 runs was HCC 3 al twee wic kets kwijt en een goede Ajax- prestatie leek in het verschiet. Leek, want een aantal Haagse routiniers dacht daar duidelijk anders over. Cees Bakker (50 harde runs) en Reuter (31) her- stelden de matige opening (101 voor 4). Peter van Arkel, evenals Bakker oud-internatio nal maakte daarna het karwei af. Onder zijn leiding (Van Ar kel sloeg 34 runs) bereikte HCC drie overs voor tijd het winnende totaal van 169. Eric Spruyt toonde zich aan Leidse zijde de sterkste bowler: 2 voor 24, Frits de Jongh scoor de 2 voor 40, Johan Langer- horst 1 voor 39 en Johan Gor- dinou 1 voor 23. Wicketkeeper Terry Jones van Ajax hield drie vangen vast, De Jongh en El dering elk een. De partij van gisteren tegen KZKC werd in feite al bij de toss beslist. Ajax-captain Rens de Graaff verloor opnieuw en mocht op het supernatte veld eerst gaan fielden. Een wel erg moeilijke opdracht, aangezien met doorschieten gelardeerd veldwerk nauwelijks succesvol kan worden volbracht. Ajax slaagde dan ook niet. Drie wic kets konden slechts worden veroverd. Frits de Jongh, Ton Eldering en Eric Spruyt teken den daarvoor. Met Bototski en Van Santen in de absolute hoofdrollen (resp. 71 en 63 runs niet uit) liep de combina tie van Klein Zwitserland en Krekels in bijna vier uur naar een totaal van 203 runs. De Leidenaars resteerden vervol gens iets meer dan twee uur om eenzelfde totaal te berei ken. Ajax deed daartoe zelfs geen poging. De Leidenaars beperkten zich tot het bijeen sprokkelen van wat punten en het vasthouden van de wic kets. Captain Rens de Graaf: „Een wat ongelukkige beslis sing van KZKC om zo lang door te batten, op deze manier kon er geen sprake zijn van een echte wedstrijd...". Ernst Oudshoorn (21), Johan Langer- horst (20) en Johan Gordinou (25 niet uit), kwamen als enige Ajacieden tot een leuke score. De Leidenaars, die morgen op het LMHC-terrein tegen een ploeg uit Oxford in het veld ko men, scoorden uiteindelijk 87 runs voor '6 wickets, voldoende voor twee punten. LEIDEN Het jeugdtoernooi van de Tennisvereniging Artesia uit Koudekerk is gedomineerd door een Israëli sche jeugdploeg. De buitenlandse bezoekers behaalden drie enkelspeltitels en grossierden in finaleplaatsen en dubbelspeltitels. Het evenement was een groot succes met het dubbele aantal inschrijvingen, vergeleken met het vorige jaar. Bij de jeugd tot twaalf jaar stonden twee Israëlische jon gens tegenover elkaar in de eindstrijd. Gay Swillinger bleef Roner Akerman met 6-4, 6-1 de baas. Petra Velsel had wei nig moeite met Brigitte Lepelaar en zegevierde met 6-0, 6- 2. Bij de veertienjarigen troffen Marcel Vink en Waldo Jan sen elkaar in de eindstrijd. Marcel won met 7-6, 6-3. Sarid Shalev versloeg Ellen Winkel met 6-3 6-2. Sarid speelde zich ook nog in beide dubbelfinales, waarbij zij met Hen Lipman de titel in het meisjesdubbel bemachtigde. Ellen Winkel bereikte eveneens in de leeftijdsgroep tot zestien jaar de laatste twee. Ook nu echter trok zij aan het kortste eind. Simone dan Hollander veroverde de titel na een moei zame driesetter: 6-4, 5-7, 6-1. Ellen kwam toch nog één maal als winnares uit de bus. Met Peter Paul Pruin klopte ze de combinatie Sarid Shalev en Olaf ten Bosch met 7-6, 6-4. In de oudste leeftijdsgroep maakten Rami Deraha en Miki Behar er een spannende wedstrijd van. Rami drukte in de laatste set door: 5-7, 7-5, 6-3. In de meisjesfinale kwamen twee meisjes van Artesia tegen elkaar uit. Alice van Eist en Yvonne Snellenberg streden op het scherpst van de snede en de beslising viel dan ook pas in de laatste reeks.Alice van Eist toonde de betere conditie en won met 6-2, 4-6, 6- 2. Overige uitslagen: 12 jaar: JD R. Akerman/G. Swillinger - K. Schouten/F. Bonnemeer 6-4, 6-2. GD S. Gilat/G. Swillin ger - H. Lipma/R. Akerman 7-5, 7-6. 14 jaar: MD H. Lip man/S. Shalev - B. Lepelaar/E-Krul 6-3, 6-1. JD W. Jan sen/P. Pruin - J. Pröpper/O. ten Bosch 7-5, 3-6, 9-7. GD. Winkel/P. Pruin - S. Shalev/O. ten Bosch 7-6, 6-4. 16 jaar: MD H. Sommerveld/M. Vertegen - Y. Kouw/C. Bantman 4- 6, 6-1, 7-5. GD C. Jansen/L. van Diest - M. Oudshoorn/R. Schreuder 6-2, 6-4. JD F. Grimbergen/L. van Diest - J. Plei- nar/J. de Bruin 6-2, 6-1. 18 jaar: MD A. van Elst/B. van de Velden - A. Wanders/I. Parmed 6-1, 6-2. JD M. Behar/R. Beraha - I. Parmed/J. de Bruin 6-4, 6-3. BIJ NEDERLANDSE ATLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN: (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Bij de Nederlands^ kampioenschappen ver tolkten Wybo Lelieveld (Bataven) en Martien van der Hoorn (Holland) met ereplaatsen op de 800 meter en de 3000 meter steeple chase de „Leidse hoofdrollen". Wybo Lelieveld, geruime tijd door blessures geveld, maakte op de 800 meter een verdienstelijke rentree. Met 1.51.4 bleef hij weliswaar ver achter bij de kampioen Arno Körmeling, maar veroverde hij wel het brons. Martien van der Hoorn pakte na een regelmatig gelopen 3000 meter steeple cha se het zilver met een tijd van even boven de negen minu ten. Ook Joke van Gerwen (De Spartaan) maakte in Nijmegen haar rentree. Op de 3000 meter finishte zij als vierde: 9.49.1. De vijfde positie op dit nummer was voor Marian van Schie (Bataven): 9.56.1. Deze laatste atlete ging ook van start op de 1500 meter, maar speelde hier geen be langrijke rol. De tweede afstand, die Wybo Lelieveld liep was eveneens de 1500 meter. Hier kwam hij door de trai ningsachterstand nog wat conditie te kort. Beter verging het zijn clubgenoot Bram Wassenaar op de 5000 meter. Met ruim veertien minuten werd hij vierde. Marjan Goed hart (AAV'36) kwam op haar favoriete nummer, het ver springen, tot een zesde plaats: 5.89 meter. Op de 100 me ter horden werd deze juniore in de series uitgeschakeld: 15.1. De juniore Maike Persoones werd eveneens zesde op de 800 meter horden: 2.09.9. Dirk Maassen van der Brink (AV Holland) werd Nederlands kampioen bij het snelwande len (20 km.) ip. 1 uur 43 min. 33,2 sec. Tweede werd zijn ploeggenoofNico Schroten, hij legde de afstand in 1 uur 44 min. en 28,9 sec. af. Van AV Holland behaalde ook Mark van Vliet een goede prestatie door bij het polsstokhoog springen een hoogte van 4 meter 50 te overbruggen en daardoor als derde te eindigen. Peter van Noort van de Spartaan werd derde bij het kogelslingeren met een worp van 48 meter 50. ALPHEN AAN DE RIJN Al- phian heeft de laatste stro halm om de degradatie te ontlopen niet gegrepen. In een enerverend duel tegen de directe medegegadigde voor de laatste plaats, Bot lek, werd een geflatteerde 18-27 nederlaag geïncas seerd. In deze krachtmeting, die vier uur duurde, werden maar liefst achtendertig honkslagen uitgedeeld, waaronder negen homeruns, vier voor de Alphians en één meer voor Botlek. Toch ble ken uiteindelijk deze home runs zwaar hun stempel op de wedstrijd te gaan druk ken. Immers, de Alphenaren sloegen voornamelijk solo homeruns, die slechts een punt opleveren omdat alle honken nog onbezet zijn. De bezoekers uit Spijkenisse daarentegen joegen de bal meestal over de omheining, wanneer drie man op de hon ken stonden. Aanvankelijk verliep het duel gunstig voor de thuisploeg. De eerste innings werd met een 1-0 voorsprong afgesloten, waarna de stand tot 5-0 werd opgevoerd. Anton Gerei te kende voor de eerste (solo)ho- merun. In de derde inning kwam Botlek weer volledig in de strijd. Via verdedigingsfou- ten, vier wijd en drie home runs werd de achterstand in een 5-11 voorsprong omgezet. Anton Gerell heeft de eerste homerun voor Alphians ge scoord. Onder meer door een grand slam homerun van beste slag man Rob van Tuyl raakte Al phians opnieuw op gelijke hoogte: 11-11. De zesde in ning leverde weer ruime winst op voor Botlek, onder andere via een homerun met alle hon ken bezet: 12-20. In de negen de inning sloeg Botlek er we derom genadeloos op los: 14- 27. Toch toonde Alphians nog een opleving, die nog vier punten en de eindstand ople verde: 18-27. Individuele resultaten: Huub Delsol/Frank Winkster: 7xdrie- slag, 5xvier wijd, 19 honksla gen. G. Angela 1.000 (2:2), R. van Tuyl 0.835 (5:6), W. de Greef 0.500 (3:6), A. Gerei 0.500 (1:2). RiJHSBURGSE BOYS OP DREEF TEGEN AFC LEIDEN RCL heeft zich ge plaatst voor de finale van het NCRV-toernooi. De Leiderdor pers zullen daarin volgende week te Nunspeet DOVO ont moeten. Om de eindronde te halen werden op het sport park De Bloemerd achtereen volgens Zwart Wit 28 RVVH en Spijkenisse geëlimineerd. De NCRV zal televisiebeelden van het finaleduel uitzenden. Vooral in de eerste wedstrijd liet RCL zien dat het de op gaande lijn al redelijk te pak ken heeft. Door twee treffers van Bennie Heemskerk besliste RCL de strijd in de tweede helft. In het tweede duel tegen RVVH viel het tempo aanzien lijk terug. Trainer Huguenin vond dan ook eigenlijk dat zo n toernooi niet helemaal in de opbouw past. Drie wedstrijden op een dag is in dit stadium nog te zwaar. Door een doel punt van Dick van der Bijl werd RVVH geklopt. Tegen Spijke nisse werd op wilskracht een 0-0 remise geboekt. Quick Boys kwam tegen Zon dag-tweedeklasser Blauw zwart een 2-2 gelijkspel over een. In het aantrekkelijke duel namen de Katwijkers via Teun v.d. PLas de leiding. Voor rust egaliseerde Pieter Donath de stand. Na de hervatting scoor den Kees van Rooyen voor Quick Bo ys en Ruud Ruigrok voor de bezoekers. Rijnsburgse Boys was afgelo pen zaterdag uitstekend op dreef. Het Amsterdamse AFC werd met maar liefst 4-1 van het veld gespeeld. Ruud v.d. Voort en Gé Perfors zetten de Rijnsburgers al snel op een 2-0 voorsprong. In de tweede helft kwamen de doelpunten van Gert Ouwersloot en Henk v.d. Zwan. Met name het laatste doelpunt ontstond na een schitterende aanval. Ter Leede oefende tegen Vlug en Vaardig, de huidige club van trainer Turkenburg. Na een aardig gespeelde wedstrijd stond de 1-1 stand op het sco rebord. In de eerste rondgang speelden de gasten met duide lijk meer pit. De 1-0 achter stand was dan ook volledig op zijn plaats. Johnnie Jansen zorgde na voorbereidend werk van Frits Hoekstra voor de ge lijkmaker. Voor Lugdunum verliep de eerste wedstrijd succesvol. In Wassenaar werd een 5-0 zege behaald. Vooral de nieuwelin gen Van Berkel, De Klerk pas ten zich uitstekend aan In de eerste periode bood Wasse naar redelijk tegenstand. De Leidenaren moesten toen slechts met een 1-0 (De Klerk) voorsprong genoegen nemen. Na de hervatting kon Wasse naar het hoge tempo niet meer bolwerken. Wetselaar(3x) en Sjardijn doelpuntten voor Lug dunum. LFC en Hermes DVS gaven el kaar voldoende ruimte om tot attractief spel te komen getui ge de 4-3 uitslag in het voord eel van de Schiedammers. Bij LFC onderscheidden zich John Verschoor en Blessie Zuma door hun spel. Bovendien bleek de van Warmunda over gekomen Frans van Veen een aanwinst. De doelpunten van LFC kwamen van de voet van Ger Nachtegeller, John Ver schoor en Blessie Zuma. Roodenburg gebruikte het toernooi van DCV uit Krimpen aan de IJssel als voorbereiding op de competitie. Tegen de or ganiserende vereniging werd een 2-1 nederlaag geleden. In de tweede wedstrijd kwam de formatie van Laurens Mouter beter uit de verf. Door treffers van Ton Nieuwenburg en Ro nald Guldemeester werd Rood Wit Amsterdam met 2-1 terug gewezen. SC Li.sse was te gast bij het tweedaagse Toernooi van DHL. De Lissenaren eindigden de het sterkbezette evenement als vierde. Opvallend positief punt was dat de jeugdspelers Ron Hoogenveen en Lau van der Voort zich eenvoudig staande wisten te houden. LEIDEN Dio Degenaars heeft in de leeftijdsgroep tot achttien jaar drie reeds op zijn naam staande jeugdre- cords gewichtheffen verbe terd. Tijdens de vriendschap pelijke, maar wel officiële wedstrijd tegen het Duitse KSV Mannheim trok Dege naars 82,5 kilo, stoote 102,5 en bracht daarmee het totaal op 185 kilo, een verbetering met 7,5 kilo. De krachtmeting tussen LKV de Spartaan en Mannheim stond in het teken van het 95- jarig bestaan van de Duitse vereniging. De Leidenaars re kenden op een flinke neder laag, maar het pakte anders uit. De acht man sterke ploeg, onder wie maar liefst vier juni oren, bleef de jubilaris 38,4 kilo voor: 1019,8 om 990,4. Ellie Vessies in concentratie tijdens de partij tegen Ma rijke Schaar

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15