J> sportuitslagen
VOIGENS DE BIOLOGIEBOEKJESZIJN DE
OERWOUDEN ROND DE AMAZONE DE LONGEN VAN DE MENSHEID.
DE KRANT WEET HOE LANG NOG.
LEKKER VOORDELIG GEKLEED DE KLAS IN.
59.-
u.-
ISCP
COMPUTER-
PROGRAMMEUR(SE)
Dansen leren?
Danscentrum Evert Castelein
Dansles voor 65+ers
Danscentrum Evert Castelein
Jeugdklubs van 7 t/m 13 jaar.
Danscentrum Evert Gastelein
LEIDSE COURANTMAANDAG 13 AUGUSTUS 1979 PAGIty
2.05: 6. gelijk; Joep Eienbaas
(Sparta) en Ger Heinsius (SAV)
2.00.
Speerwerpen heren: 1. Dirk Koo
reman (Zaanland) 68.64 meter; 2.
Rob van Bokhoven (HAC) 64.04; 3.
Piet Olofson (Hollandia) 61.76; 4.
Arjan Eleveld (Spero) 6138; 5.
200 malar rugalag:
1 Larissa Gertsjakova (Sov)
2 15.90. 2. Birgit Treiber (Odl)
2 15 93. 3 Monique Bosga (Ned)
2 17.73 (Nederlands record). 4
Carinne Vorbauwen (Bel) 2.19.63
(Belgisch record). 5. Jane Adams
(Gbr) 2.19.93. 6. Michele Ricaud
200 meter echoolelag:
1. Bert-Jan Cornelisse (Ned)
2.26.87 (Nederlands record). 2.
Gheorghl Dingalakov (Bul) 2.27.67,
3. Jose Morlllo (Spa) 2.31.50, 4.
Jonel Luccl (Roe) 2.34.84.
100 meter vlinderelag:
1 David Lopez-Zubero (Spa) 55.47
125 CC-KLASSE 1 Angel Nieto
(Spa) Mlnarelll 34 44 01; 2. Gert
Bender (Wdl) Bender 34 44.19; 3
Guy Berlin (Fra) Motobecane
34.44 19; 4. Stetan Dirflinger (Zwi)
Morbidelli 34.48.13: 5. Pier Paolo
Blanchl (Ita) Mlnarelli 34 50.33; 6
Maurizio Massimianl (Ita) MBA
van Rilsbsrgen (Tilburg). 12. F.
Moons (Helmond). 13. G. Seers
(Australië), 14. R. v.d. Rakt (Baar-
le-Hertog), 15. M. Teunissen (IJs-
selstein). 16 W van Montfoort
(Lopik), 17 P van Leeuwen (Hilva-
renbeek), 18 H van Di|k (Veenen-
daal). 19 E. Brand (Dordrecht). 20.
dam). 12. M. Drop (Vlaardingen).
14 W Ummels (Rotterdam). 16. P.
Onck (Vlaardingen). 17. J. Tim-
mers (Vlaardingen). 18. E. v. Praag
(Dordrecht).
Liefhebber*: 1 Jan Jansen (Val-
kenswaard). 2 G. de Wil ('s-Gra-
vendeel). 3. W Veenboer (Nieu-
nover (W P. Strooper) jT
1 26.9. 2 Olga Frances, 3
Pluto, winn 10.50, pl 2.20 J
1.70. kopp 334,70, trio 1
39,70.
De gouden armband 7 2040
ven) 2.51.2 1.26.4. 2 Nibble
HONKBAL
Tweed* klas 8:
Wassenaar—Schiedam 3—9;
DOS'32 Do Geuzen 7 1; Crom-
tigers—Celeritas 0—2; Blue
Birds—Groenoord 10—3; Holy—
OOIZ Frogs 1—3 (in ell innings).
Weel III Slandaardklas:
Hawks—Neerlands Hoop 5—2;
Gouda—SI. Lodewijk 10—3;
NADO V - VUC 4 5; Alphians—
Botlek 18—27; Zwijndrechl—
CRICKET
Hoofdklatee:
HCC-VRA: HCC 225 voor 4; VRA
147 voor 6; HCC wint me! 4 2
Kon UD HBS: Ud 143 HBS 100
RW RW 203 voor 6 Kievitten 150
RW wint met 45 runs: Quick(H)—
Hago (Olympia '48) 46.62; 5. Ingrld
Suylen (Achllles/Top) 45.12; 6.
Mar(an Moritz (Blauw Wit) 42.52.
400 meter dames: 1. Tilly Verhoet
(Sparta) 53.27; 2. Liliane Mande-
ma (Olympia '48) 54,05; 3. Connie
Vermazen (Sparta) 55.02; 4. Olga
Commandeur (Ada) 55.80; 5. Jac-
quelino Spaans (Ada) 56,28; 6.
Asti Oskamp (De Bataven) 57.59.
Verspringen dames: 1. Sylvia Bar-
lag (Ada) 6.11 meter; 2. Edine van
Heezlk (Ada) 6.02; 3. Tineke Hid
ding (Daventria) 6.00; 4. Conny
Vermazen (Sparta) 5.96; 5. Marjan
Goedhart (AAV) 5.89; 6. Els Slolk
(Saqitta) 5.77.
Kogelstoten damee: 1. Jennifer
Smit (Sparta) 15.21 meter: 2. Tine
Schenkels (Sagltta) 14.13; 3. Betty
Bogers (Sparta) 13.81; 4. Isaline
Hage (Olympia '48) 13 59; 5. Ria
Stalman (Sparta) 13.55; 6. Ingrid
Suylen (Achilles/Top) 12.64.
Kort (GVAV/Rap.) 53.71: 4. Ge
rhard Verkaart (Athos) 54.00; 5.
Eddy IJzerman (Thor) 55,14; 6.
Wim van de Pennen (Sprint) 56,15.
Verspringen heren: 1. Roy Sedoc
(AAC) 7.31 meter: 2. Jeroen Bron
wasser (De Keien) 7.01; 3. Edsel
Trumpet (AAC) 6.97: 4. Peter van
Leeuwen (Thor) 6.91; 5. Frans
Krechtlng (AVR) 6.88; 6. Peter van
do Heyden (Athos) 6.77.
110 meter horden heren: 1. Bert
Knollema (AAC) 14.71; 2. Paul
Wijnbergen (AAC) 14.79; 3. Freddy
Burgos (Startbaan) 14.97; 4. Eltjo
Schutter (AV Nijmegen) 14.98; 5.
Wilko Visser (SAV) 15,15; 6. Frans
Krechtlng (AVR) 15,26.
3000 meter steeple chase: 1.
Hans Koeleman (AAC) 8.58,07; 2.
Martin van Hoorn (Holland L)
9.00,5; 3 Evert van Ravensberg
(Haarlem) 9.02.4; 5. Chris Semplo-
59.50; 6. Frank Tromp (AAC)
ZWEMMEN
FINALE EUROPESE
BEKER VOOR LANDENTEAMS.
DAMES:
100 meter vrij* elag: 1 Barbara
Krause (Odl) 55.70 (beste wereld-
seizoenprestatie). 2. Olga Klevakl-
na (Sov) 57.21. 3. Marion Aizbers
(Wdl) 57.59, 4. Guylene Berger
(Fra) 58.57, 5. Ineke Ran (Ned)
59.22, 6 June Croft (Gbr) 59.32, 7.
Lena Ekblom (Zwe) 59.52. 8. Ma
rie-Rose Verplaetse (Bel) 1.01.79.
200 meter vrije «lag:
1. Barbara Krause (Odl) 2.01.05. 2.
Marion Aizbers (Wdl) 2 02,59. 3.
Enith Brigitha (Ned) 2.03.22, 4. La-
ria Tsavora (Sov) 2.05.94, 5. June
Croft (Gbr) 2.07.74. 6. Anne Vial
qelika Grleser (Wdl) 2.21.93, 8.
Penso Andersen (Zwe) 2.24.10.
200 mater wieaelalag persoonlijk:
1. Petra Schneider (Odl) 2.16.43.
2. Sharon Davies (Gbr) 2.19.15. 3.
Olga Klevakina (Soiv) 2.19.52, 4.
Annelies Maas (Ned) 2.21.59, 5.
Irene Sinders (Wdl) 2.23.83, 6.
Christel Fechner (8el) 2.25.60. 7.
Annette Fredrlksson (Zwe)
2.25.62, 8. Laure Clement (Fra)
2.31.08.
400 meter wlaeelalag persoonlijk:
1. Petra Schneider (Odl) 4.48.75,
2. Sharon Davies (Gbr) 4.52.99, 3.
Olga Klevakina (Sov) 4.55.64, 4.
Annelies Maas (Ned) 4.57.71, 5.
Irene Sindern (Wdl) 5.03.28, 6.
Christel Fechner (Bel) 5.08.49, 7.
Agnela Oehmann (Zwe) 5.17.30, 8.
Patricia Clug (Fra) 5.18.75.
4 mast 100 metar wieaelalag ea-
(Ned) 56.45, 3. Youlian Vassilev
(Bul) 57.68 (Bulgaars record). 4.
Horoa Lucaciu (Roe) 59.20.
1. David Lopez Zubero (Spa)
2.07.11, 2. Peter Duinmayer (Ned)
2.08.54. 3. Youlian Vassilev (Bul)
2.10.25. 4. Horatlu Neagrau (Roe)
2.14.04.
100 meter rugalag:
1. Fred Eettlng (Ned) 58.81, 2.
Kraslmlr Petkov (Bul) 59.35, 3. Mi-
hal Mandacha (Roe) 1.01.38, 4.
Moises Gonsalves (Spa) 1.02.36.
200 mefer rugslag:
1 Fred Eetting (Ned) 2.05.86, 2.
Branlmlr Popov (Bul) 2.09.98. 3.
Ladlslau Szakadatl (Roe) 2.13.21,
4. Moises Gonsalves (Spa)
2.15.60.
200 meter wlsaelalag:
1 David Lopez-Zubero 2.08.84. 2.
Gheorghl Dingalakov (Bul) 2.09.76
(Ned) MBA 35.12.72; 18. Martin
van Soest (Ned) MBA 35.52.51.
STAND WERELDKAMPIOEN
SCHAP: 1. Nlelo 120 punten: 2.
Thierry Esple (Fra) 48; 3. Massimi
anl 40; 4. Bender en Hans Muller
(Zwi) 39; 6. Dorlinger 34.
250 CC-KLASSE: 1. Kork Balling-
ton (Zal) Kawasaki 38.58.65; 2.
Randy Mamola (Vst) Yamaha
39.22.47; 3. Anton Mang (Wdl) Ka
wasaki 39.22.61; 4 Graeme
McGregor (Aus) Yamaha 39.22.85;
5. Roland Freymond (Zwi) Yamaha
39.23.16; 6. Olivier Chevalller (Fra)
Yamaha 39.45.80.
STAND WERELDKAMPIOEN
SCHAP: 1. Balllngton 111 punten;
2. Gregg Hansford (Aus) 69; 3.
Graziano Rossi (Ita) 54; 4. Mamola
50; 5. Fernandez 48; 6. Mang 42.
350 CC-KLASSE: 1. Korky Balling-
ton (Zaf) Kawasaki 38.09.91; 2.
A. de Jager (Lekkerkerk). 21. E.
Dorgelo (Nljverdal), 22. J. de Bie
(Haarlem). 23. Th Luyten (Steln).
24. A. van Peer (Sprundel). 25. D.
Hunt (Steenbergen). 26. G. Vos
(Eexloo), 27. M. van Dijk (Some
ren). 28. W Kroone (Schoonho
ven). 29. P Rooymans (Bladel), 30.
B. Bruinenberg (Zuid-Beijerland).
Dames: 1. Keelie van Oosten-
Hage (Klootinge) 70 km In 1.44.39;
2. B. van der Spiegel-Hage (St.
Maartensdijk). 3. M Havik (Am
sterdam). 4. P de Bruin (Nieuw
koop). 5. A. Möhlmann-Riemersma
(Apeldoorn). 6. M. Barendregt
(Ooltgensplaal). 7. T. v.d. Plaat
(Geldermalsen). 8. M. Lagerlóf
(Rotterdam). 9. B. van IJken
(Baarn). 10. C. Dekker (Ouderkerk
Haag). 13. M. Bax (Rotterdam). 15.
E. van Leeuwen (Lisse). 18. D.
Wesdorp (Schiedam). 20. N. Street
wenhoorn). 4 H Lap (H l. Am
bacht). 5. E. Kloosterman (Leiden).
•6. J v.d. Kooy (Spijkenisse), 8. H.
Ulttenbogaart (Rotterdam). 11. H.
Kef (Rotterdam), 12. T. Koop (Den
Hoorn). 14. W. Tönder (Rotter
dam). 15. M Compeer (Roller-
dam). 16. J Tap (Rotterdam), 17.
C. Solleveld (Maasland). 20. J.
Smits (Delft).
Nieuwelingen: 1 Cees Muis (Gies-
senburg), 2. R. Sienders (Zwijn
drechl). 3. W. den Hoedt (Ridder
kerk), 4. A. de Ruijg ('s-Graven-
deel), 5. R. Breeman (Amsterdam),
6. R. Lupgens (Rotterdam). 10. W.
v. Oorschot (Zwijndrechl). 11. J.
Nijssen (Ridderkerk), 13. R. den
Ouden (Noordeloos). 14. M. v.d.
Berg (Rotterdam). 15. P. Verbeek
(Rotterdam), 17. H. Deelen (Zwijn-
drechti,_20. Ft Roos (Rotterdam).
PAARDESPORT
9 60, kopp 11,10.
Caprlcornua prija 2380 nr. 1.
chlor (J. G, Oltenberg) 3
1 26.7. 2 Parodie, 3. Llebestr
wlnn 30.70, pl 4,40, 8.00,
kopp 46,90. trio 1195,90.
Pools) 3 55 .oVf7.oe2°0Miralo
3. Nlco Roodnool. winn 6,S
Virgo prija 2040 m: eerste
ling: 1 Oscar Baker (J. J. de
2 49 5 1.23.1, 2. Pablo D.. 3
nette D.. winn 3,20, pl 1,60
2,00, kopp 8,90.
Alkmaars •printkampioent
1700 m: 1. Speedy Pay Day
van der Togt) 2.17.3 1.20.
Makker. 3. Laike Beroona.
2.50. pl 1,80, 2,50, 3,50,
32.50.
Aquarius prija 2700 m: tweed
VOC Ouick 216 voor 8 VOC 110
Excelsior Hermes/DVS afgelast
Hercules—ACC. Hercules 153
ACC 97 voor 9 Hercules wint met
4—2; VUC—Bloemendaal: Bloe-
mendaal 210 VUC 80 voor 8 Bloe
mendaal wint met 4—2;
HCC/QuiCk(N): HCC 229 voor 7
Ouick 151 HCC wint met 78 runs
ZATERDAG:
Hoofdklasse:
VRA-UO: VRA 200 voor 4 UD 85
voor 6 VRA wint met 4—2.
Hercules—Bloemendaal: Hercules
143 Bloemendaal 86 voor 8 Hercu
les wint met 4-2; HCC/II—Excel
sior: Excelsior 200 voor 6 HCC
125 voor 8 Excelsior winl mot 4-
2.
Hoofdklasee: Bloemendaal—Ter
rasvogels 0—8. Shell—Kinheim
2—3. EDO—HHC afgelast. DSS—
Storks algelast. Shell—Bloemen
daal 3-2 (in acht innings). EDO-
Terrasvogels 3 4 (in acht in
nings). HHC DSS 1—2. Storks—
Kinheim 3—16. HHC—Bloemen-
Eersle klas: UVV—Birds 5—0, De
Pinguïns—Onze Gezellen 0—14.
HCAW—Weslerkwartier, afgelast.
Pinguins Pirates 3—4 en 4 7,
Onze Gezellen—UW 12—0 en
0—5. Weslerkwartier—Oe Mete
oor 0—7 en 7—3. Birds—HCAW
800 meter dames: 1. Elly van
Hulst (Olympia '48) 2 05.6; 2. Karin
de Nijs (RKHAV) 2 06.1; 3. Saskia
Brouwer (Daventria) 2 06.6; 4.
Margreet Verbeek (Olympus '70)
2 08.7; 5. Bona Keller (Parthenon)
2 09.2; 6. Maaike Persoons (AAV)
1500 meter dames: 1. Tineke Kluft
(Thor) 4.20,2; 2. Karin de Nijs
(Sparta) 4.21.1; 3. Elly van Hulst
(Olympia '48) 4 21.6; 4. Marga
Wiegman (AV'55) 4.22.0; 5. Saskia
Brouwer (Daventria) 4.22.8; 6.
Margreet Vorbeek (Olympus '70)
Hoogspringen dames: 1. Sylvia
Barlag (Ada) 1 81 meter: 2. Mirjam
van Laar (Achilles/Top) 1.75; 3.
Joke do Jong (AV'55) 1.75; 4. Els
Stolk (Sagitta) 1.70; 5. Ria Hulsink
(PEC) 1.70; 6. Lia van der Linden
(Olympia '48).
400 meier horden dames: 1. Olga
Commandeur (Aria) 58,23 (Neder
lands record); 2 Truus van Amstel
(Olympia '48) 59.08; 3. Elly Fieren
(Spado) 61.05. 4. Esther Schouten
(Ada) 61.52; 5. Petra van de Kerk
hof (HAC) 62.04.
Speerwerpen dames: 1. Elly van
Beuzekom (Castricum) 51.12 me
ter; 2. lida Berkhout (DEM) 50.26;
3 Gerda Blokzeil (AZ'23) 43.58; 4.
Hanne Jansen (Caesar) 42.36: 5.
Monique Peters (AV Nijmegen)
41.00; 6. Lenny Vos (Sparta) 39.58
100 meter horden damee: 1. Tine
ke Hidding (Daventria) 14,15: 2.
Mirjam Olyslager (Schelde Sport)
Delden (Siko '66) 9.11.5; 6. Dirk
van Delden (Trias) 9.11,6.
400 meter heren: 1. Harry Schut
ting (PH) 46.71; 2. Hugo Pont
(Sisu) 48.80; 3 Henk Kraayenhot
(AAC '61) 49.68; 4 Heivin Felix
(AV Nijmegen) 49.93; 5. Rob Ma-
hieu (VLTC) 50.11. Koen Gijsbers
startte niet wegens ziekte.
Polestokhoogspringen: 1. Eltjo
Schutter (AV Ni|megen) 4.85 me
ter; 2 Hans van der Pal (DEM)
4.50; 3. Mark van Vliet (Holland L)
4.50; 4. Pim GObel (Lycurgus)
4.50; 5. Frans van der Ham
(VenLTC) 4.40; 6. Jeroen Bron
wasser (De Keien) 4.40.
Discuswerpen heren: 1. Harry Zlt-
sen (Achilles/Top) 51.56 meter; 2.
Sjaak Ruhl (AVR) 50.66; 3. Piet
Meydam (Typhoon) 48.04; 4. Nico
Kriatkow (Spirit) 47.92; 5. Jan
Diender (RKDOS) 47.82; 6. Nico
van Noort (Spartaan) 45.70.
1500 meter heren: 1. Joost Borm
(Phoenix) 3.43,2; 2. Henk Lindner
(Marathon) 3.43.8; 3. Cor Louws
(De Gemzen) 3.45,9; 4. Erik van
Amstel (Klmbria) 3.47,2; 5. Mark
Borghans (Caesar) 3.47,6; 6. Wlbo
Lelieveld (Bataven) 3.49,8.
800 meter heren: 1. Arno Körme-
ling (Sisu) 1.49,0; 2. Ronaldo Mer-
celina (AAC) 1.50,8; 3. Wybo Lelie
veld (Bataven) 1 51,3: 4. Arie Rui
ter (AV Nop) 1 52,3; 5. Jan Evers-
dijk (AV'56) 1.52,7; 6. Jan Ruiter
(AV Nop) 1.53.0.
Kogelelingeren heren: 1. Wil van
Uylhoven (DJA) 52 46 meter; 2.
(Zwe) 2.12.17. 8 Jolande Verstra-
eten (Bel) 2.12.28.
400 meter vrije slag:
1 Annet Kalatz (Odl) 4.13.79. 2.
Annelies Maas (Ned) 4.15.03. 3.
Ina Beyermann (Wdl) 4.18.01, 4.
Galina Emilianenko (Sov) 4.23.14.
5. Jacky WHmott (Gbr) 4.24.31. 6.
Pascale Verbauwen (8el) 4.26.63.
7 Anne Vial (Fra) 4.27.42, 8. Kate-
rlna Agerberg (Zwe) 4.33.63.
800 meter vrij* elag:
1. Annet Kalatz (Odl) 8.46.99. 2.
Jackie Wilmott (Gbr) 8.51.40. 3.
Reggie de Jong (Ned) 8.53.20
(Nieuw adsplrantenrecord), 4. Ga
lina Emellanenko (Sov) 8.54.26. 5.
Katrln Helse (Wdl) 8.54.74. 6. Pas
cale Verbauwen (Bel) 8.59.72. 7.
Bernadette Barbut (Fra) 9.18.66. 8.
Brlgitta Granlund (Zwe) 9.25.11.
100 meter echoolelag:
1. Julia Bogdanova (Sov) 1.11.51.
2. Sylvia Rinka (Odl) 1.12.24, 3.
Margareth Kelly (Gbr) 1.12.27. 4.
Maritzka van der Linde (Ned)
1 13 20 (Ned. record), 5. Angelica
Knlpplng (Wdl) 1.14.15, 6. gelijk:
de Suslnl (Fra) belden 1.15.45. 8.
Brigitte Bosmans (Bel) 1.18.40.
200 mater echoolelag:
1. Lina Kalsjoesjile (Sov) 2.31.05,
2. Bettina Lobel (Odl) 2.36.08. 3.
Martina Thran (Wdl) 2.38.71, 4.
Debbie Rudd (Gbr) 2.39.78. 5. Bri
gitte Bosmans (Bel) 2.41.41 (Bel
gisch record). 6. Mantzjka van der
Linden (Ned) 2.41.82, 7. Annie
Holstom (Zwe) 2.44.23, 8. Annick
1 04.23. Sylvia Rinke. Andrea Pol
lack en Barbara Krause) 4.16.30.
2. Nederland (Monique Bosga
1.04 69. Maritzka van der Linden.
Enith Brigitha en Conny van Se
nium) 4 19.28. 3. Sovjet Unie (Je-
lena Kroeglova 1 05.83. Yoelia
Bogdanova, Lea Grigjekova en
Olga Klevakina) 4.20.08. 4. West-
Duitsland (Ute Neubert 1.05.70.
Angelica Knipping. Karin Seick en
Marion Aizbers) 4.20.23, 5. Groot
Brittannie (Jane Adams 1.07.85,
Margareth Kelly, Anne Asgerby en
Juno Crofl) 4.23.61, 6. Frankrijk
(Michele Ricaud 1.05.72, Annick
de Susini. Sophie Falendry en Gy-
lene Berger) 4.28.53, 7. Zweden
(Pense Andersen. 1.07.83, Annelie
Golslrbm, Cecilia Lenndall en
Lena Ekblom) 4.30.27, 8. België
sorlh, Marline Verbreyt en Marie
Rose Verplaetse) 4.35.11.
4 msal 100 meter vrije slag:
^46^2.' I3'312 West-Duitsland
3.50.54. 3. Nederland (Brigitha,
Van Bentum. Ran en Maas)
3.51.89, 4. Sovjet Unie 3.55.50, 5.
Groot Brittannie 3.59.05, 6. Zwe
den 4.00 59. 7. Frankrijk 4.01.63.
8. Belgie 4.05.88.
Eindstand:
1. Oost-Duitsland 136 punten. 2.
Sovjet Unie 96, 3. Nederland 92,
4. West-Duitsland 82. 5. Groot
Brittannie 77. 6. Frankrijk 42.5. 7.
Belgie 36 en 8. Zweden 30,5.
(Ned) 2.12.33, 4. Andrej Linteanu
(Roe) 2 18 0
400 meter wlaeelalag:
1 Fred Eeftlng (Ned) 4.34.90, 2.
Petroslev Tenev (8ul) 4.35.71. 3.
Ralael Escalas (Spa) 4.40.22. 4.
Andrej Linteanu (Roe) 4.55.78.
4 maal 100 metor vrije elag:
1. Bulgarije (S. Gheorghiev. Vassi
lev. P Gheorghiev en Petkov)
3.34.14, 2. Spanje (Lopez, Zubero,
Lavln, Jimenez en Barro) 3.34.95,
3. Nederland (Eljorman, Vervoorn.
Maasdijk en Debets) 3.35.54, 4.
Roemenië (Plev, Mandracha. Sza-
kadati en Opritescu) 3.43.69.
4 maal 100 metar «viaeelalag es
tafette:
1. Bulgarije (Craslmlr Petkov 59.29
(Buig. record). Plamen Oontschev,
Youlian Vassilev en Petor Gheorg
hiev) 3.55.66. 2. Spanje (Gonzal-
ves 1.02.48. Morillo. Barre en La-
vin) 4.03.74, 3. Roemenië (Szaka-
dati 1.01.58 (Roem. record), Luccl.
Lucaciu en Opritescu) 4.04.51, 4.
Nederland (Eefllng 59.04. Corne
lisse. Vervoorn en Maasdijk) Ge-
diskwalificieerd wegens te vroege
4 maal 200 meter vrije alag:
1. Nederland (Vervoorn. Elzerman.
Smil en Eeltlng) 7.45.54, 2. Bulga
rije 7.47.12 (Bulgaars record), 3.
Spanje 7.51.42. 4. Roemenië
8.11.17.
Eindstand:
1. Bulgarije 64 punten, 2. Neder
land 55. 3. Spanje 54. 4. Roeme
nie 22.
38.11.40. 3. Jeff Sayle (Aus) Ya
maha 38.11 40; 4. Michel Frutschi
(Zwi) Yamaha 38 19.34; 5. Roland
Freymond (Zwi) Yamaha 38.33.25;
6 Michel Rougerie (Fra) Blmota
38.33.25: 11 Klaas Hernandt
(Ned) 39.01.86.
STAND WERELDKAMPIOEN
SCHAP: 1. Ballington 78 punten;
2. Hansford 69; 3. Fernandez (Fra)
65; 4. Anton Mang (Wdl) 51; 5.
Frutschi 45.
500 CC-KLASSE: 1. Kenny Ro
berts (Vst) Yamaha 42.56.72; 2.
Barry Sheeno (Gbr) Suzuki
42.56.75; 3. Wil Hartog (Ned)
43.01.69; 4. Vlrglonio Ferrari (Ita)
Suzuki 42.32.00; 5. Boet van Dui
men (Ned) 43.33.54; 6. Christian
Sarron (Fra) Yamaha 43.37.37.
STAND WERELDKAMPIOEN
SCHAP: 1. Roberts 103 punten; 2.
Ferrari 89; 3. Sheene 72; 4. Hartog
66; 5. Van Duimen 50; 6. Unclnl
AUTOSPORT
Grot» prijs van Oostenrijk:
1. Alan Jones (Aus). Williams 54
ronden ot 320.868 km In 1 uur. 27
minuten 38,01 seconden, (gem.
219.706 km/u); 2. Gilles Villeneuve
(Can) Ferrari op 36.05 sec.; 3. Jac
ques Laflite (Fra) Llgler op 46.77
sec 4. Jody Scheckter (Zaf) Fer
rari op 47.21 sec.; 5. Clay Regaz-
zoni (Zwi) Williams op 48.92 sec.;
6. Renè Arnoux (Fra) Renault-Tur
bo op een ronde; 7. Didier Pironi
RONDE*VAN DUITSLAND
Eerste gedeelte van de vijfde
etappe is: 1. Noel de Jonckheere
(Bel) 104 km 2.14.13; 2. De Witte
(Bel). 3 Van den Haute (Bel). 4.
Priem (Ned). 5. Moser (Ita). 6. Hin-
delang (WDI). 7 Scheunemann
(Ned). 8 Leman (Bel). 9. Kelly (Ier).
10. Keiler (Zwi).
Tweede deel van de vijfde etappe:
1. Patrick Sercu (Bel) 105 km In 2
uur. 39 min. 3 sec.. 2. Clark (Aus)
op 17 sec., 3. Moser (Ita) z.t.. 4.
Thurau (WDI) z.t., 5. Schmutz (Zwi)
z.t., 6. Van den Hoek (Ned) z.t.. 7.
Knetemann (Ned) z.t., 8. Peeters
(8el) z.t.. 9. Van den Haute (Bel)
z.t., 10. Havik (Ned) z.t.
Eindklassement: 1. Didi Thurau
(WDI) 27 uur. 36 min. 46 sec.. 2.
Van den Hoek (Ned) op 1.18, 3.
Moser (Ita) op 2.32, 4. Knetemann
(Ned) op 4.14, 5. Clark (Aus) op
4.15. 6. Peeters (Bel) op 4.31, 7.
Van den Haute (Bel) op 4.41, 8.
Schmutz (Zwi) op 4.50. 9. Van de
Wiele (Bel) op 4 56. 10. Den Her
tog (Ned) op 4.56. 24. Pronk op
16.31. 28. Scheuneman 6p 16.44,
33. Raas op 16.56. 36. Havik op
Kamerik: 1 Van Sprlngel (Bol) 120
km in 2.44.53, 2. Aling (Bladel) op
5 sec.. 3. Smit (Badhoevedorp) op
15 sec.. 4. Mathis (Fra) z.t.. 5. Ver
linden (Bel) z.t., 6. Schipper (Kwa-
dendamme) z.t., 7. Kuiper (Ossen-
drecht) op 35 sec., 8. Maas (Maas
tricht) op 40 sec., 9. F. van Katwijk
CALE*CHE-PRIJS *2120 m: 1. Ralt
Rumelaar (J Kroon) 3.01.7 1 25.7.
2. Speed Buitenzorg. 3. Speed
Westland.a W.nn 3.30. pl. 1.20
QUEEN RAAPHORST-PRIJS°1300
m: 1 Ankara (A. Manuel) 1.23.1. 2.
Royal Charlie. 3. Wortwell. Winn
1.50, pl. 1.10 1.20 1.40, kopp 4.60.
DOGCART-PRIJS 2040 m. 1. Su
per Star Laren (1. Schoonhoven)
2.49.7 1.23.2, 2. Rush, 3. Par La-
mour. Winn 2.60, pl. 1.70 5.60
9 10. kopp 26.20. trio 2859.50.
CRITERIUM DER VIER-JARIGEN
2100 m: 1. Reglna Hanover (J.
Wagenaar) 2.50.4 1.21.1. 2. Ronny
W. 3. Reindert. Wlnn 1.80, pl. 1.20
1 10 1.40. kopp 3.40.
SPIDER-PRIJS 2040 m: 1. Savero
(W. Veils) 1.46.4 1.21.6, 2. O Anto-
le. 3. Dead Heat 1-7 (reprise en
rara extra). Winn 2.70. pl. 1.40
3.60 1.50-1.80. kopp 61.40. trio
voor 6-10-1 202.90, trio voor 6-10-
7 316.20.
DIANA-PRIJS 2500 m: 1. Boxber
ger Queen (T Cain) 2.46.8. 2. Box
berger Bloem. 3. Lady Rosa. Winn
1.10, alle plaatsen 1.10, kopp 1.30.
TILBURY-PRIJS 1600 m: 1. Pario-
ca (H. Langeweg) 2.06.2 1.18.9, 2.
Rio Tinto, 3. Mary S. Winn 1.80.
kopp 1.80 1.70 2.80. kopp 3.70,
trio 41.50.
SICILIE-PRIJS 2500 m: 1. Danish
Delight (Mvr Van de Ham) 2.56.6.
2. King Honesty. 3. Kings Lion.
Winn 9.90, pl. 3.00 1.50. kopp
naar) 3 45.8 1.27.0. 2. Ravin
Pratty Nebit. winn 2.50. pl
1,80, 1.80. kopp 6.00. trio 82
Virgo prija 2040 m: tweede
ling 1. Mesquita (D. Suyketf
2.53.1 1 249. 2 Oiga H
Maioor Rara- niet gestart:
Buitenzorg, winn 2.30. pl
2,20. 1.40. kopp 42,20.
Totaliaator omzet: 447.973,
NOORDWOLDE-PRIJS 18001
Single Belle (R. Kromkamp) 2
1.24.4. 2. Susy Bloemenlui
Romeo, Winn. 6.50; pl: 2.90
4,40; kopp. 44.00; trio: 1528,1
GARMERWOLDE-PRIJS 2300
1. Solo di Robles (T. Sme
3.18.7 1.26.4. 2. Slmon Marijk
Rosamunde. Wlnn.: 2,00; pl.;
3,70 1.50; kopp.: 17,20.
ZUIDWOLDE-PRIJS 1800 m
Ramona Norton (P. Rutting) 2
1.22.9, 2. Perry Erebus. 3.
Ashton Wlnn.: 71,90; pl.:
5,90 3,00; kopp.: 166.70;
4799.50. Niet gestart; Sybr
B.. Shilah dl Robles.
EELDE PATERWOLDE-P
2300 m.: 1. Patricia Larei
Smeding) 3.08.0 1.21.7, 2.
ton. 3. Penny H. Wlnn.: 2,40
1.40 2,10 6,10; kopp.: 6.30;
FINSTERWOLDE-PRIJS (1e
1700 m.: 1 Ricky Moore (W. I
2.17.9 1.21.1. 2. Pronto Dea
Sander L. Winn.; 5,30; pl.:
6,60 2,30; kopp: 52,20;
574.80. Niet gestart; Rioca S
MIDWOLDE-PRIJS 2300 mj
Tweede klas A: NeptunusADO
4. Jacqueline Selker (Thion) 14.67;
Peter van Noort (De Spartaan)
100 maler vlinderslag:
100 meter vrije alag:
MOTORSPORT
rek Daly (Ier) Tyrrell op een ronde;
(Germlgny-l'Eveque) z.t.
SJEES-PRIJS 2520 m: 1. Reinier
Olex Kandia (L. W. M. Seg
3.09.5 1.22 4. 2. Ombre Atta
14 7. EHS—Wassenaar 43.
The HeronsSparta 56. De
Spartaan Pino s 6—11. Spaarn-
woude—Heiioo 1511,
ATLETIEK
100 meter dames: 1. Els Vader
(Zeeland Sport) 11.56: 2. Elly Hen
zen (Olympia 48) 11.76; 3. Marjan
Olyslager (Schelde Sport) 11.82; 4.
Lilian Gillessen (Dynamo 70)
12.24; 5. Sylvia Dongen (Sprint)
12.28; 6. Martha Derby (Sparta)
6. Annemiek Stavenuiter (Ada)
15.28.
100 meter heren: 1. Raymond
Heerenveen (Argo) 10.63: 2. Henk
Brouwer (Siko '66) 10.65; 3. Mario
Westbroek (Haarlem) 10.76; 4. Ed
die Plerau (AAC) 10.89; 5. Hans
van Santen (Sparta) 10,98; 6. Theo
Kuyvenhoven (Sparta) 11,01.
Haren, 200 meter: 1. Marcel Kla-
renbeek (SOS) 21.68; 2. Raymond
Heerenveen (Argo) 21.79; 3. Hans
van Santen (Sparta) 21,99; 4. Mike
47.60; 5. Willie Leenders (HAC)
44.98; 6. Ruud Postma (Prins Hen-
5000 meter heren: 1. Klaas Lok
(Phoenix) 13.59.08; 2. Rudy Verriet
(AV Nijmegen) 14,01.4; 3. Henk
Mentink (Daventria) 14.01.7; 4.
Bram Wassenaar (Bataven)
14.08,4; 5. Jo Schout (Clko)
14.11,0; 6. Piet Vonck (RKHAV)
14.18,0.
20 km snelwandelen: 1. Dick
Maasen van de Brink (Holland L)
Enith Brigitha (Ned) 1.02.24.3. Ka
rin Seick (Wdl) 1.02.48. 4. Susan
Cooper (Gbr) 1 03.43. 5. Anna
Gresjenskova (Sov) 1.04,27. 6. So
phie Falendry (Fra) 1.04.46, 7.
Anja Pettersson (Zwe) 1.06.35. 8.
Marline Verbreyl (Bel) 1.07.21.
200 moter vlinderalag:
1. Heike Dahna (Odl) 2.11.12, 2.
Ann Osgerby (Gbr) 2.17.44, 3. Ina
Beyermann (Wdl) 2.17.62, 4. So
phie Falendry (Fra) 2.18.55, 5.
Anna Grlsjenkova (Sov) 2.18.62, 6.
Ramon Lavin (Spa) 53.69, 3. Zeno
Opritescu (Roe) 54.40, 4. Edward
Maasdijk (Ned) 54.69.
200 meter vrij* elag:
1. David Lopez Zubero (Spa)
1.53 72, 2. Henk Elzerman (Ned)
1.56.54. 3. Petar Petsjkow (Bul)
1.57.08. 4. Vladlus Wlsan (Roe)
2.01.56.
400 meter vrije slag:
1. Petar Kotchanov (Bul) 4.00.56
(Bulgaars record). 2. Gerard Smit
(Ned) 4.04.12, 3. Ralael Escalas
GROTE PRUS VAN ENGELAND
SILVERSTONE - De uitslag van
STANDAARDzIjSPANNEN: 1. Bi-
land— Waltlsberg (Zwi) Yamaha
33.39.4; 2. Taylor-Johansson
(Gbr-Zwe) Yamaha 33.46.55;' 3.
Greasley—Parkins (Gbr) Yamaha
33.46.86; 4. Schwarzel—Huber
(Wdl) Yamaha 34.17.35; 5. Stein-
hausen—Arthur (Wdl) KSA
34.18.54; 6. Ohrmann—Schmitz
(Wdl) Yamaha 34.26.67.
een ronde; 10. Patrick Tambay
(Fra) McLaren op een ronde. Snel
ste ronde: Arnoux in 1.35.77.
(gem. 223.378 km/u.).
Stand wereldkampioenschap* na
elf wedstrijden:
1. Scheckfer 38 punten; 2' Ville
neuve en Jacques Laffite elk 32
punten. 4. Jones 25 punten; 5. Re-
gazzonl 24 punten; 6. Reutemann
en Oepailler (Fra) Ligler elk 20
punten; 8. Watson en Jarler elk 13
trick Sercu (Bel) 150 km tn 3 uur.
57 min. en 3 sec.. 2. Kelly (Ier) z.t..
3. W. Peeters (Bel) z.t., 4. Fritz
(WDI) z.t., 5 Moser (Ita) z.t.
Nieuwendijk: 1. Ad Prinsen
(Raamsdonkveer). 82 km In
2.02.45. 2. Harry de Boer (Hilver
sum). 3. Van de Hoet (Baarn). 4.
Van de Broek (Dussen), 5. Keljzer
(Werkendam).
Dintoloord: 1. Egbert Koersen
(Emmeloord) 100 km In 2.38,25, 2.
Van de Poel (Hoogerheide). 3. Van
Olympus. 3. Pal|as Hanover. Winn
4.50. pl. 3.10 9.40 4.30. kopp
JAN PLEZIER-PRIJS 2100 m: 1.
Meindert O (M. Koppejan). 2.
Matchless. 3. Orpheus. Wlnn 2.40,
H. J. Geels prlj* 2040 m 1. Rosy
Rapid (J. Wagenaar) 2.57.2 1.26.9.
2. Rose Bowl. 3. Spudster Laren.
Niet gestart: Rancy Mars, wlnn
pl.: 3.30 1.40 2.30; kopp.: 10.
BELLINGWOLDE-PRIJS 18(X
1. Reema Beroona (R. Slik) 2
1.21.4. 2. Orient Hollandia. 3
tar. Winn.: 2.90; pl.: 2.20
5.00; kopp.: 13.30; trio.: 25
Niet gestart: Norman Elburg.
SCHILDWOLOE-PRIJS 22601
Oermana G. (L. Dooper) 3
1.21.9. 2. Myriy Terralse. 3.
Hollandia. Winn.: 1,20; pl.;
2.30; kopp.. 5,90. Nlot ge
200 meter dsmes: 1. Els Vader
(Zeeland Sport) 23,71 seconden;
2. Tilly Verhoef (Sparta) 23.88; 3.
Tineke Hidding (Daventria) 24.16:
4. Elly Henzen (Olympia '48) 24.36;
5 LMiane Mandema (Olympia '48)
24.65; 6. Elly Göbel (Lycurgus)
Thijssen (Achilles/Top) 22,31; 6.
Steef Heitkönig (AAC) 22,40.
Kogelstoten heren: 1. Sjaak Ruhl
(AVR) 16.49 meter; 2. Hans Hum
mel (Argo) 15.86; 3. Rob Hermans
(Achllles/Top) 15.42: 4. Jerome
van Gelfen (Swilt) 14.34; 5. Wim
land L) 1.44.29.8; 3. Plet op 't
Broek (Unitas) 1.47.50,6; 4. Hans
van Wakeren (Unitas) 1.48.35.9; 5.
Imco van der- Wal (Llonitas)
1.50.26,5; 6. Rob Kemna (PAC)
Anneke van Kraay (Ned) 2.18.90,
7. Cecilia Lenndal (Zwe) 2.27.89, 8.
Marion Michel (Bel) 2.28.90.
100 meter rugslag:
1 Monique Bosga (Ned) 1.03.81
(Nederlands record). 2. Birglt Trei-
ber (Odl) 1 04.26. 3. Carina Ver
bauwen (Bel) 1.05.17, 4. Larissa
(Spa) 4.06.63, 4. Vladius Visan
(Roe) 4.17.48.
1500 meter vrije elag:
1. Ralael Escalas (Spa) 15.55.61.
2. Gerard Smit (Ned) 15.56.44, 3.
Petar Kotchanov (Bul) 15.59 35. 4.
Octavia Bladin (Roe) 17.27.76.
STAND WERELDKAMPIOEN
SCHAP: 1. Steinhausen 58 pun
ten; 2. Biland 52; 3. Greasly 46; 4.
Taylor 43; 5. Schauzu 41.
SPECIALE ZIJSPANNEN: 1. Mi
chelGerard (Fra) Seymax
37 24.57; 2. Holzer—Meierhans
WIELRENNEN
OMLOOP VAN DE KRIMPE-
NERWAARD
Amateurs: 1 Plm Bosch (Gorin-
chem) 140 km in 3.01.43; 2. A.
Versluis (Ameide). 3. G. Rotteveel
Dongen (Oud-Gastel), 4. Laseroms
(Zegge). 5. Van der Steen (Etten-
Leur).
DUBBELDAM
Liefhebbers: 1. Wout Brouwers
(Rotterdam), 2. M. v. 8russel
(Oude Tonge). 3. A. Keijzerswaard
38.00.
Gemini prijs 2380 m: 1 Real For
mosa (M. L van der Togt) 3.24.5
1.25.9. 2. Rlcca Donna. 3. Rolanda
Faune. Niet gestart: Patrick Be-
Iwin. winn 2.30, pl 1,40, 1,40, kopp
FINSTERWOLDE-PRIJS (2e
1700 m.: 1. Red Solks (T.
ding) 2.19.4 1.22.0, 2. Recet
Nel Noordlandia. Wlnn.: 1.40
1.50 1.90 18,10; kopp.: 3,60;
116,30.
RODERWOLDE-PRIJS 2300 1
25.43.
Discuswerpen dames: 1 Ria Stal
man (Sparta) 53 68 meter: 2. Bea
Wiarda (Horror) 51.04: 3. Bellv
Bogers (Sparta) 50.06: 4. Isaline
de Graaf (AV Nijmegen) 14.22; 6.
Wim Mey (AV Ni|megen) 13.86.
400 mefer horden heren: 1. Harry
Schuifing (Prins Hendrik) 49.09; 2.
Hugo Pont (Sisu) 51.86: 3. Henk
W*ieiart (Haarlem) 2 26 meter; 2.
Raymond de Vries (Sparta) 2.14;
3. Erik Rottenberg (Holland H)
2.14; 4. Rene van Loon (Spado)
2.05; 5. Kees Verspaget (HAC)
Gertsjakova (Sov) 1.05.21, 5. Mi-
chele Ricaud (Fra) 1.05.27. 6. Ute
Neubert (Wdl) 1.05.55. 7. Jane
Adams (Gbr) 1.07.04. 8. Lene An
derson (Zwe) 1 09.78.
1. Gheorghl Dingalakov (Bul)
1.06.41. 2 Bert-Jan Cornelisse
(Ned) 1.08.56. 3. Francisco Bardo
(Spa) 1.08.96, 4. Alexandru Szabo
(Roe) 1.10.31.
no-Arduku (Jap) Yamaha
STAND WERELDKAMPIOEN
SCHAP: 1. Holzer 36 punten; 2.
Biland (Zwi) 30; 3 Kumano 26.
(Wemeldinge). 5. H. Donkers
(Veldhoven). 6. J. Idili (Echt). 7. A.
Kraan (Gouda). 8. A. de Groot
(Gouda). 9. H. Senders (Duizel),
10. B. Zoontjes (Tilburg). 11. T.
(Wagenlngen), 5. C. Butter (Put-
tershoek), 7. J. Martin (Hoek van
Holland). 8. C. Stegenga (Oude
Tonge). 10. H. v. Leeuwen (Den
Haag). 11. M. Brinkman (Rotter
Libra prije 2300 m: 1. Star Lady
Laren (M. L. van der Togt) 3.36.5
1.31.7, 2. Samba Judson, 3. Stan
Fries, winn 3,00, pl 2,30 5,70, 3,90,
kopp 60,20.
Scorpio prijs 2040 m: 1. Rick Ha
Sunny Flower (T. Smeding) 3
1.23.4. 2. Riemke Uithuizei
Rien Arctic. Winn.: 2.40; pl.:
2,20 1,50; kopp.: 9.50.
TOTALISATOR-OMZET
286.759 00.
International
School
Computer
Programmers
RIJKSERKENDE DIPLOMA'S
twee-jarige Avondopleiding te Leiden
Vooropleiding: Mavo-4, Havo, MBO, HBO, VWO.
I.S.C.P. antw. nr.21.
6160 VK Beek LB. Tel. 04402-2277 ook na 18.00-
uur.
Naam:,,Opl.:
Adres:Tel.:
Postcode:Woonpl.:
Lessen en clubs
Rekenen.
Begin september starten de nieuwe danslessen weer. Wilt U ook
leren dansen, schrijf dan in op èèn van onze gezellige klubs, en bel
of kom even langs bij
Hooglandse Kerkgrachf 48. Leiden
Telefoon: 071-123583
Inlichtingen en inschrijvingen vanaf heden dagelijks vanaf 14.00
tot 16.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur.
Vanaf Maandag 10 september starten de nieuwe danslessen voor
eerstbeginnenden. Inlichtingen en inschrijvingen voor deze gezel
lige klubs vanaf heden dagelijks vanaf 14.00 tot 16.00 uur en van
19.00 tot 22.00 uur bij:
Hooglandse Kerkgrachf 48. Lelden
Telefoon- 071-123583
Hooglandse Kerkgrachf 48. Leiden
Telefoon: 071-123583
Tien met een griffel
Corduroy jack Flannelvoering.
In bruin en beige. ML 122 (59.-)
t/m mt 176 (77.-)
Hoge Schoolwerk
EITen slipover. In diverse mode
kleuren. Mt. 116 (14.-) t/m
ml 176 (19.-). 1 J\
Tijdelijk. Vanaf Tijdelijk Vanaf
Ruitshirt met borstzak. Mt. 116
(19.-) t/m ml 176
(29.-).T|jdelijk Vanaf
Corduroy bandplooibroek In o.a.
tabac, olijf en bruin. Ml 92 (23.-)
t/m mL 176 (37.-). O O
Tijdelijk Vanaf A. I
Mooi zijn op 't schoolplein.
Badstof spencer. AcryL
Diverse kleurea Mt 104 (9.-)
t/m mt 164 (19.-). f\
Tijdelijk. Vanaf
Changeant bloes in diverse
modekleuren. Mt 92 (11.-) t/m
mt 164 (23.-).
Tijdelijk. Vanaf
Corduroy bandplooibroek
Diverse kleuren. ML 92 (15.-)
t/m mL 167 (29.-).d P
Tijdelijk Vanaf J n.-
BoIIeboos.
Effen bloesje van geruwde
katoen Verschillende leuke
kleuren. Mt. 92 (9.-) t/m mL
164(19). Q
Tijdelijk Vanaf
Romantische overgooier met
nopjesdessin Diverse kleuren
ML 104 (35.-) t/m mt 146
(45-). Ar
Tijdelijk Vanaf
Klasse!
Pullover met sjaaikraag. In oa.
grijs, raf en bordeaux/ beige.
ML 128(25.-) t/m mL176(29.-).
Tjjdelijk Vanaf 25.-
Prima jeans. Van smalle rib-
katoen In o.a. marine, bruin en
grijs. Ml 116 (19.-) t/m mL 176
(29.-). Tijdelijk Vanaf ^0
De knapste van de klas
Lekker jack van teddyb
Diverse modieuze klein
Ml 116 (35.-) t/m mL 1,
(49,). AC
Tijdelijk Vanaf iT].
Corduroy broek Divers
kleuren ML 92 (15.-) t/:
167 (29.-).
Tjjdelijk Vanaf
pppic fm <~T oppfmft ttvt r.rtifFT rvr.F innn r.FTcr t taf ctxfd