Melis onderstreept stijgende vorm met drie treffers Wolsink wint in Markelo, maar verspeelt titelkans von Feyenoord besluit toernee door IJsland met gelijkspel Alan Jones eindelijk verlost van pech iheim-Ring, Invalide sporters succesvol' Winst j Aztecs SPORTTRIBUNE Hort winnaar schaakstrij Resultaten van sport prijsvrage VEEL UITVALLERS IN GROTE PRIJS VAN DUITSLAND F.C. OEN HAAG vraagt controleurs en kassiers Gaarne schriftelijke sollicitaties ADMINISTRATIE FC DEN HAAG Mr. P. Drooglever Fortuynweg 16, 2533 SR Den Haag. DEN HAAG Feyenoord besloot de vier wedstrijden omvattende toe rnee door IJsland gisteren met een gelijkspel van 3-3 tegen Akranes. Petur Petursson scoorde tegen zijn oude club twee doelpunten, waarvan één uit een strafschop. Het derde doelpunt kwam op naam van Carlo de Leeuw. Eerder speelde Feye noord met 1-1 gelijk tegen Akranes en werd met tweemaal 4-0 gewon nen van Westmonshavn en Koeyire- vi. In Sevenum was de oefenwedstrijd tussen FC VW en Fortuna Sittard bepaald niet van vriendschappelijke aard. In de 55e minuut ontstond een handgemeen tussen Joop van Daele en de Venlonaar Stanley Bish. Scheidsrechter Ignace van Swieten toonde beide spelers de rode kaart. Fortuna won het treffen met 2-1. De doelpunten kwamen van Ruys (strafschop) en Titaley voor Fortu na en van Verlijsdonk voor FC VVV. Ajax heeft zaterdag in Borger met 1-0 verlo ren van eerste divisieclub FC Groningen. Voor 9000 toeschouwers scoorde Van Dijk het enige doelpunt. Roda JC ging zaterdagavond op eigen ter rein met 3-1 ten onder tegen de Westduitse Bundesligaclub FC Kaiserslautern. Riemens gaf in de 53e minuut de Limburgers de lei ding maar in de laatste zeven minuten scoorden Kaminke, Dobiasch (strafschop) en Meltzl tegen. Kist scoorde tweemaal voor AZ '67 dat hier door van de Belgische kampioen Beveren Waas won: 2-0. In Maastricht verloor MVV met 2-0 van Anderlecht. De Brusselse tref fers kwamen van Nielsen en Martens. RWD Molenbeek versloeg SC Amersfoort met 3-1. Het Amersfoortse doelpunt werd gescoord door Hulshoff. PSV schoot met scherp tegen FC Peelland: 11-1. Van der Kuijlen (6), Janssen (2), Poort vliet, Van Kraaij en Brandts waren succesvol voor de Eindhovenaren. Sparta was in Roggel te gast en won met 7- 0 van de gelijknamige amateurclub. Van Zoest had hieraan het grootste aandeel met zes treffers. Weerdenburg scoorde eenmaal. NEC won in Malden met 10-0 van Juliana '31 door doelpunten van Janssen (3), OPhof (3), Ronald Hendriks (2) en Peter Hendriks (2). PEC Zwolle won in Norg met 8-0 van GO- MOS. Hoekstra (3), Van 't Land (2), Kamstra (2) en Frandsen zorgden waren de doelpun tenmakers. Go Ahead Eagles won in Hoek van Holland met 11-1 van een plaatselijke combinatie. Körver (2), Groeneweg (2), Kristiansen (2), Van Kooten, Ten Cate, Padding, Gotink en Schneider zorgden voor de Deventer doel punten. FC Amsterdam versloeg in Katwijk Quick Boys met 3-1. Jansen, Bouwmeester en Bos doelpuntten voor de eerste divisieclub. Eindhoven won door doelpunten van Poè- thuma, Van de Vleut, Jacobs en Van de Pas met 4-1 van Oirschot Vooruit. SVV ging met 3-1 ten onder tegen Borussia Dortmund. Kreft scoorde uit een strafschop de enige Schiedamse treffer. Nederlandse lotto De winnende getallen zijn 5 - 26 - 27 - 34. de re getallen 20 en 40. Er waren 66.501 deelni die voor een totale inzet den van 2.896.059,00 prijzenbedrag 1.375.628,03. De verde volgt: eerste 481.469,81; tweede 137.562,80; derde 206.344,20; vierde 275.125,61; vijfde 275.125,61. 'h Supertrio Het supertrio werd gister» A lopen in de Speedy Cou»S te Duindigt. De uitslag is; g 3 Pori Mariza; 2. nr 16 Pr g Pride; 3. nr 5 Oscar Starj o omzet 210.011,00. De uitkerii draagt 423,40. Westduitse lotto De winnende getallen 27 - 29 - 37 - 40 - 48. servegetal is 33. In het het winnende 8298211. Belgische lotto De winnende getallen zijrf 17 - 24 - 26 - 28 - 36, h<| komende getal is 37. De»§ bedroeg ono I 9.250.000,00. STOKE De 26 man teil ploeg van de NIS (Nedei se Invaliden Sportbond op succesvolle wedstt op de Stoke Mandevilli mes terugzien. Er werd» medailles veroverd: gouden, tien zilverer twaalf bronzen. Voor de laatste zilverei daille zorgde de zwempld de 4 x 100 meter wissels tafette met Eelco Pleviel Oostenbroek, Henk Legf en Henk Heijnen. Henk Legebeke won m« tijd van 3 min. 2,5 sec. 4 veren medaille in klasse i de 100 meter wisselsla nesestafetteploeg 4 meter bestaande uit Janrl der Woude, Ineke Mol,| van Gils en Rieke Aderho" brons. Joop van de Beid uit Lc (klasse 1b atletiek) sprint de 60 meter naar gou 1.22,31. Jaap Lodder uit nendaal werd voorts der» de 200 meter, Andrè M uit Leiden eindigde op d derdeel als zesde. Op di meter werden zij resped lijk vierde en vijfde. D« meegse student Ebo Roel brons op de slalom. Hiji voorts vierde op de 100 n Jaap Lodder werd in klair op dit onderdeel vijfde, j J" AMSTERDAM Vla I Hort (Tsj) en Gyula (Hong) zijn met negen pl op de eerste plaats geëi in het internationale sd toernooi in Amsterdam. werd op grond van het I nenborn-Berger systeem I ter uitgeroepen tot winnl In de grootmeestergrof eindigde Dolmatov (Soj eerste. Sosonko die in d( tiende en laatste ronde rt. I speelde tegen Torre wasl j A-groep de beste Nederl* I Hij eindigde met zeven p| I op een gedeelde vijfde pj Ree werd achtste met zes ten voor Donner met vijl| ten. Van der Wiel eindigl groep B als tweede met I f punt voor v.d. Sterren acht. WASHINGTON Los f les Azteeks heeft gisterq h uitwedstrijd in de Noordi F rikaanse voetbalcompf c tegen Washington Diplcj met 2—1 gewonnen. Beide doelpunten van del f Rinus Michels getrainde Ij gen waren van Nederli makelij en vielen voor de r Eerst scoorde Ton Rongj® even later Leo van Ve^E een voorzet van Johan 0 fc Bij Azteeks speelden v nog Smeets en Suurbier I (Van onze sportredactie) MARKELO Op het door de krachtsinspanningen getekende gezicht van Gerrit Wolsink streden vreugde en teleurstelling om voor rang. Nadat hij in de Nederlandse 500 cc Grand Prix van Markelo net als zijn enig overgebleven concur rent in de strijd om de wereldtitel Graham Noyce een eerste en een tweede plaats uit het kleffe zand van de Herikerberg had gegrist, waar hij op basis van een snellere tijd eindwinnaar was geworden, verklaarde de Achterhoeker zijn onvoorstelbaar rustige houding met: „Natuurlijk geeft het voldoe ning als je een Grand Prix wint, ze ker als het bij je in de buurt is. Maar dit was niet de eerste keer dat ik zo'n zege op mijn naam heb gebracht. Daarom loop ik niet zo te springen en te juichen". Maar de houding van Wolsink had zeker ook te maken met het vervliegen van de laatste kans op het wereldkampioenschap, waarop hij al vele seizoenen tevergeefs jacht maakt. Noyce en Wolsink incasseer den gisteren ieder zevenentwintig punten (vijftien voor de eerste en twaalf voor de tweede plaats) waardoor de marge in het klassement om de wereldtitel veertig pun ten in het voordeel van Noyce bleef. Met nog slechts de Grand Prix's van België en Luxemburg te gaan, staat nu al vast dat Graham Noyce voor het eerst in zijn grilli ge carrière wereldkampioen zal worden. Evenzeer is al zeker, dat Gerrit Wolsink voor de tweede maal tweede zal worden. Overzicht Niet alleen het resultaat maar vooral ook de manier waarop Graham Noyce zich op het lievelingscircuit van Gerrit Wol sink manifesteerde, moet de coureur uit Lochem alle hoop hebben ontnomen. Noyce, tot voor kort bestempeld als een ordinaire wildebras, is nu een coureur geworden die overzicht heeft en zich niet laat verleiden tot het maken van fouten, zoals Gerrit Wolsink tot zijn spijt ondervond, met name in de eerste man che van veertig minuten en twee ronden. Wolsink nam met een razende start de kop, terwijl Graham Noyce in een verre van aantrekkelijke positie kwam te verke ren. Niettemin zag de Engelsman kans in één ronde van twee kilometer op te schui ven naar de derde plaats achter Wolsink en zijn stalgenoot Roger Decoster, die la ter met machinepech moest uitvallen. Noy ce hield Wolsink steeds binnen bereik om in de voorlaatste ronde te kunnen toe slaan. En zo geschiedde. Tenslotte stoof hij Wolsink voorbij en hield de koppositie tot en met de laatste meter van dé boeien de manche. Met speels gemak hield Graham Noyce in de tweede manche de hem door het uitval len van Gerard Rond als het ware in de schoot geworpen tweede plaats vast en verstevigde zodoende in feite zijn toch al riante positie in het klassement om het wereldkampioenschap nog verder, tot gro te droevenis van Gerrit Wolsink. ,,Het heeft mij verbaasd dat mannen als Lac key, Rond, Decoster en Niccola niet tus sen Noyce en mii hebben kunnen komen. Tegelijk bewijst het natuurlijk dat er voor aan heel sterk is gereden. Ik had gehoopt dat Noyce wat minder goed was geweest. Maar dat was helaas niet het geval. Hij staat natuurlijk ook niet voor niets boven aan". Winnaar Alan Jones wordt tijdens de huldiging op het circuit van Hockenheim door Jacques Lafitte met champagne bespoten, hoewel zijn Islamitische sponsors uit Sa- oedie-Arabië hem het contact met alcohol hebben verboden. LEIDSE COURANT MAANDAG 30 JUL11979 PAGI! DEN HAAG De resi van de lotto's van Nede West-Duitsland en Belg van het supertrio va weekeinde zijn: Gerrit Wolsink is hier als eerste weg bij de start van de grote prijs 500-cc motorcross van Nederland. HOCKENHEIM De Australische Formule 1- coureur Alan Jones heeft gisteren in zijn door Saoedische dollars gesponsorde Williams- Ford de 41ste Grand Prix van Duitsland ge wonnen. Hij leidde de 45 ronden durende race van start tot finish met een gemiddelde snel heid van 216 km per uur. Zijn Zwitserse team genoot Clay Regazzoni werd tweede. De F/ansman Jacques Lafitte behaalde een derde plaats in een Ligier-Ford. Het was de tiende Grand Prix van de 15 te rijden races dit sei zoen. Alan Jones, dit jaar in vaak kansrijke positie door pech achtervolgd, kreeg de gelegenheid direct de leiding te nemen doordat de Renault van de Fransman Jean-Pierre Jabouille, snelste in de training, een slechte start had. Jabouille herstelde zich vlug en lag bij de eerste door komst al op de tweede plaats. Het geluk lachte Renault echter allerminst toe. In de achtste ronde raakte Jabouille in de Sach- sbocht van de baan en was uitgeschakeld. Even later viel ook teamgenoot René Arnoux na tech nische problemen uit. De Ligier van de Fransman Jacques Lafitte vormde na het uitvallen van Jabouille de voor naamste bedreiging voor de leidende bolide. Lafitte, die Clay Regazzoni vlak achter zich wist, had een achterstand van zeven seconden na de tiende van de 45 te rijden ronden. Jones stelde in de zestiende ronde het baanrecord scherper en bracht het op 1 min. 51,97 sec. Zijn voor sprong groeide gestadig. Regazzoni had inmiddels de tweede positie van Lafitte overgenomen en had bij de twintigste doorkomst een achterstand van veertien secon den op zijn stalgenoot, Lafitte volgde drie se conden na de Zwitser in derde positie. Het ver schil tussen de leiders liep op tot 21 seconden. Doordat Jones het wat rustiger aan ging doen liep de Zwitser in de slotfase op zijn stalgenoot in. Het verschil tussen de leidende coureurs be droeg toen de finishvlag viel een kleine drie se conden. Jones verklaarde na afloop van de race dat hij in de slotfase wel gas moest terugnemen. Er waren problemen met de bevestiging van een van de achterwielen van zijn wagen. „Ik had angst dat ik ook nu weer door pech zou worden uitgeschakeld", waren de woorden van de cou reur na zijn tweede zege in een Grand Prix. Ruim 100.000 bezoekers trok de 41e grote prijs van West-Duitsland, die gekenmerkt werd door een zeer groot aantal uitvallers. Daardoor legde Jan Lammers met zijn Shadow beslag op een tiende plaats. De Nederlander had een ronde achterstand. De stand om de wereldtitel: 1. Jody Scheckter (Zaf) 35 punten; 2. Jacques Lafitte (Fra) 28 pun ten; 3. Gilles Villeneuve (Can) 26 punten; 4. Clay Regazzoni (Zwi) 22 punten; 5. Patrick Depailler (Fra) en Carlos Reutemann (Arg) 20 punten; 7. Alan Jones (Ays) 16 punten; 8. Jean-Pierre Ja- rier (Fra) en John Watson (Ier) 13 punten. Harry Melis zorgde gisteren voor de ope ningstreffer voor FC Den Haag tegen het Oostenrijkse Wolfbergen AC. (Van onze sportredactie) WOLFSBERG-Harry Melis heeft zijn stijgende vorm uitgedrukt in tref fers voor FC Den Haag in het oefenduel tegen de Oostenrijkse tweede divi sieclub Wolfbergen AC, dat de afsluiting bete kende van het een week durende trainingskamp. De oud-Feyenoorder, die in de reeks gespeelde oefenwedstrijden tot za terdag geen grootse in druk had kunnen maken, begint daarmee zijn aan koop te rechtvaardigen, hetgeen tevens geldt voor André Wetzel. FC Den Haag, dat in de Oos tenrijkse pers werd gekwalifi ceerd als een hard spelende ploeg, welke reputatie in de gespeelde wedstrijden overi gens niet geheel werd bewaar heid, moest overigens zater dag in de eerste fase van de ontmoeting zijn meerdere er kennen in zijn tegenstander. Maar de Oostenrijkers konden uit een aantal kansen niet tot scoren komen. Dat lukte FC Den Haag bij de eerste de beste gelegenheid wel. De 3000 toeschouwers zagen tot hun ongenoegen dat in de twintigste minuut Harry Melis na enig sjor- en trekwerk kon doorlopen naar doelman Jager en doeltreffend kon uithalen. Er werden nogal wat stevige duels uitgevochten zonder dat de confrontatie nu direct over de schreef ging. Aad Mansveld kreeg weliswaar een gele kaart, maar deze was een ge volg van praten nadat scheids rechter Kuster Wolfbergen een strafschop had toegekend. Cees Tempelaar had nogal on gelukkig Boekhofski ten val ge bracht. De protesten van Haagse zijde baatten niet en Cermanek scoorde de gelijk maker. De 1-1 werd ook de ruststand. Doelman Dido Havenaar toonde zich een waardige vervanger van Hans Galjé. Zes minuten na de hervattina stond FC Den Haag, dat Dido Havenaar in het doel had, op nieuw voor. Het was weer Me lis die een dubbele een-twee van Van Leeuwen en Mansveld keurig afrondde. Na deze tref fer trad een fase aan waarin er eigenlijk niets gebeurde. Tot de slotfase was er sprake van een lauwe vertoning, die werd beëindigd door een knappe redding van Havenaar op een inzet van Stokker. Drie minu ten later zette Van Vliet, die na de hervatting Wickel had ver vangen, zijn ploeg op 1-3 en Melis bracht de score voor de Haganaars zelf nog in een be ter perspectief na een oogstre lende actie, waarin de voor Treling ingevallen Monsanto, Lorie en Wetzel de hand had den. Wetzel kreeg nog voor open doel de kans op 5-1, maar hij faalde. Schubl zorgde ten slotte voor de eindstand van 4-2 door Havenaar te pas seren. De opstelling van FC Den Haag: Havenaar, Tempelaar. Mansveld, Wickel (Van Vliet), Korevaar, Wotte (Van Bergen Henegouwen), Wetzel, Lorie, Melis, Van Leeuwen, Treling (Monsanto).

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12