Veel applaus op kortebaandra voor Regina Hanover en Andries van der Blonk h" Unieke show met twaalf hengsten op dertiende ,Dag van het Familie Van der Lip beheerst roeiwedstrijden op alle fronten Gemeente Alkemade mag korten op salaris Kaagpont-veerlieden Insluiper slaat toe Illegale zender in beslag genomen Brand bij NEM HAZERSWOUDE De familie Van der Lip heerste op alle fronten tijdens de roeititel- wedstrijd voor ingezetenen van de Hazers- woudse buurtschap Het Rietveld en voor hen die hiermee enige (commerciële) binding heb ben. Op het parkoers, dat was uitgezet op de Rietveldse Vaart tussen Klein Giethoorn en de Rietveldse Molen, was het al Van der Lip wat de klok sloeg wat betreft de bezetting van de eerste plaatsen bij het dames- en het herenroeien. Immers, toonde Adri van der Lip-Harkes zich de sterkste bij het vrouwe lijk geslacht, bij de heren prolongeerde haar zwager Jan van der Lip de titel. Jan van der Lip eiste overigens voor de vijfde achtereen volgende keer de eerste plek voor zich op. Hij klopte in de finale zijn oudere broer Gijs, man die in het verleden (de roei- derby vond voor de zeventiende maal plaats) al heel wat kampioenschappen in de wacht sleepte. Om het familiesucces compleet te ma ken roeide Hugo van der Lip zich naar de derde prijs. Dus kon burgemeester J. ten Heu velhof bij de prijsuitreiking de drie gebroe ders op het schavotje de hand schudden. Adri van der Lip-Harkes, de echtgenote van Gijs (die met Piet van der Werf en Reinier van Vliet tekende voor de organisatie), werd dus gehuldigd als de kampioene anno 1979 bij de dames. Haar schoonzus, Annie van de Bosch-van der Lip, werd tweede in een span nende wedstrijd, die door velen vanaf de wal- lekant werd gadegeslagen. Carla van der Lip, dus ook familie van de genoemde prijswin- Ook Dij de eerder deze week gehouden roei- kampioenschappen voor de jeugd hebben de telgen van het roemruchte geslacht Van der Lip, dat immer heeft bewezen goed van wan ten te weten wat betreft het doorklieven van het water, hun visitekaartje afgegeven. Zes „Van der Lip-pies" namen plaats op het scha votje, toen de prijzen werden uitgereikt. Bij de meisjes van dertien tot vijftien jaar de monstreerde de familie Van der Lip een enor me overmacht: Petra won, Irma, haar zusje, werd tweede, en nichtje Arienne werd derde. Bij de categorie meisjes tot en met twaalf jaar zegevierde Jolanda van der Lip, ten kos te van Claudia Berger (tweede) en Linda van der Lip (derde). Bij de jongens tot en met twaalf jaar greep Hugo van der Lip naar het „goud", eindigde Gerard van Nierop als twee de en werd Fred van der Werf derde. Bij de jongens van dertien en veertien jaar prijswin naars, bij wie geen enkele Van der Lip naar voren kwam: 1. Arie Hofman, 2. Riny van Zuilen, 3. Rien van Vliet. Het schouwkloeten werd een aangelegenheid voor Jan van Dorp, een vijftiger die het va met de schouw en de vaarboom het beste af ging. De kampioen van vorig jaar Gijs de Hertog, slaagde er niet in de titel te prolonge ren. Van der Lip senior, vorig jaar smaakma ker van dit waterfestijn, kwam niet aan de start. Hetgeen inhield dat bij het schouwkloe ten de familie Van der Lip niet in de prijzen viel. Eervolle vermelding kok Van der Plas NOORDWIJK Hugo van der Plas uit Katwijk, die in Huize Sint Jeroen werkzaam is als tweedejaars instellings kok, heeft onlangs meegedaan aan een landelijke wedstrijd, georganiseerd door de Neder landse Club voor Chef-Koks en de Stichting Leerlingwe zen voor Horecabedrijven. Hij behaalde daar een eervol le vermelding welke hem uit gereikt werd door de heer H. Foks, cnef-kok van het Paleis Soestdijk. In zijn toespraak benadrukte de voorzitter van de jury, dat de kwaliteit van de inzendingen over het alge meen op een ongekend hoog niveau lag. In het succes van Van der Plas deelt uiteraard ook zijn leermeester, chef-kok A. J. J. Prevo van Huize Sint Jeroen. DEN HAAG Het ambtenarengerecht in Den Haag heeft gisteren vijf veerlieden van het Kaagpontje tussen Kaagei land en Buitenkaag niet ontvankelijk verklaard in hun be roepszaken tegen het college van burgemeester en wethouders van Alkemade, de gemeente die eigenares is van de pont. Met de procedure wilden de veerlieden bereiken dat zij alsnog van de gemeente een volledig salaris met evehtuele toeslagen en rente zouden krijgen over de periode waarin ze destijds ge schorst waren. Dat gebeurde twee jaar geleden toen zij ervan verdacht werden veergelden in hun eigen zak te hebben gesto ken in plaats van deze af te hebben gedragen aan de gemeen te. B en w van Alkemade hadden de veerlieden in een brief laten weten dat ze wel bereid waren over de schorsingsperiode sala ris te betalen, maar dan wel onder verrekening van de in die tijd bij derden verkregen inkomsten. De veerlieden waren het daarmee niet eens. De schriftelijke motivatie van het ambtena rengerecht volgt over ongeveer een week. In oktober 1977 verklaarde de ambtenarenrechter dat de ge meente niet gerechtigd was geweest het salaris stop te zetten. De gemeente ging tegen deze uitspraak in beroep maar trok deze later weer in. Dat gebeurde nadat de rechtbank in Den Haag drie van de vijf veerlieden vrijsprak en twee voorwaar delijk veroordeelde. LEIDERDORP Het onbe heerd achterlaten van een woning aan de Eikenlaan, om boodschappen te doen, heeft insluiper de kans gege ven een Zaanse klok te ont vreemden. De bewoners hadden bij het verlaten van het huis de ach terdeur niet op slot gedaan. De waarde van de klok is 700 gulden. KATWIJK De Katwijkse politie heeft gistermiddag illegale zendapparatuur in beslag genomen van een 18-jarige etherpi raat. De politie reageerde op een melding van bewoners van de Katwijkse Boshuizenstraat. Deze mensen klaagden over storin gen op radio en televisie. In de straat aangekomen bleek de Katwijker vanuit zijn geparkeerde auto zendapparatuur te ge bruiken. De zender en golfzoeker zijn in beslag genomen. Te gen de radioamateur is procesverbaal opgemaakt. Zomerexpositie galerie De Sluis LEIDSCHENDAM In Gale rie De Sluis aan de Leid- schendamse Sluiskant wordt morgenmiddag om drie uur een zomertentoonstelling van de kunstenaars van De Sluis geopend. De tentoonstelling die tot 3 augustus duurt, is van woens dag tot en met vrijdag geo pend van 12.00 tot 18.00 uur en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag en zondag zijn de openingstijden: 11.00 tot 17.00 uur en 13.00 tot 17.00 uur. Orgelconcert in Grote Kerk LEIDEN De Nederlan Elektrolas Maatschappij gisteravond omstreeks I negen door een brand get fen. De met hevige rookit wikkeling gepaard gaa 0 brand, werd door de bra weer snel geblust. De aai richte schade is gering, deden zich geen persoonli ongelukken voor. Vonken van een lasappai kwamen op een rubber dichtingsschot terecht. De werkzaamheden waren onderdeel van het on< houdswerk. Schade liep electrische bedrading op i een straalmachine met aar bouwde verfinstallatie. REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 JUL11979 PAGINjp STOMPWIJK Andries van der Blonk kon gistermiddag zijn geluk niet op. Met zijn zweep hoog in de lucht nam hij met Regina Hanover, een vierjarige merrie, het applaus in ontvangst van het talrijke publiek in Stompwijk. Zijn paard kwam de overwinning meer dan toe in het veld van 23 paarden. De kortebaandraverij van de zeventigja rige harddraverijvereniging „Nooit Ge dacht" bracht vele uitstekende ritten. Een van de juryleden, (keurmeester) Dr Klaas Clay, was echter niet al te best te spreken over het stuk land waar de paarden met elkaar de krachten moes ten meten. „Het is hier bijna net heu veltje- op heuveltje- af. En bovendien is de grond veel te hard. Maar dat mag de pret niet drukken". Dr.Klaas Clay, in het dagelijks leven direkteur van het voorlichtingsburo van de voeding en bovendien dierenarts, ontbreekt bijna nooit op de kortebaandraverijen in Ne derland. Sinds 1952 is hij dan ook met rode en witte vlag paraat. „De kwaliteit van de paarden die op de kortebaan van start gaan is de laatste jaren wel achteruit gegaan. Echte grote uitblin kers, zoals in het verleden een Miss A, Zelos van Vredenhof en O .Marijke, wel ke laatste in 1956 de Grote Prijs der Lage Landen won op Duindigt, kom je nu niet meer tegen. Er is bij de trai ners en pikeurs veel animo voor de kortebaandraverijen, maar hun goede materiaal houden ze begrijpelijk voor het langebaan-gebeuren van Duindigt, Hilversum, Nootdorp of elders". Ook de Nederlandse kampioen van de langebaan Manus Bouwhuis kwam ik Stompwijk in actie. De Hilversumse pi keur kon echter geen vuist maken. In de eerste omloop versloeg hij met Oh You Winn, de zesjarige bruine merrie van Jac Geluk, maar in de tweede om loop kon hij het tegen Regina Hanover niet bolwerken. Met zijn tweede paard. WASSENAAR Voor de organisatoren van de jaarlijkse „Dag van het Paard" op de Was- senaarse renbaan Duin digt wordt het steeds moeilijker om wat nieuws in de grootste paardenshow van Euro pa te brengen. Toch heeft de dertiende edi tie komende woensdag weer een primeur voor ons land. Het is een optreden van twaalf hengsten van drie en vier jaar oud, die door het Warmbloed Paar denstamboek Nederland voor de fokkerij zijn goedgekeurd. Op het Federatie Centrum van de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rijvereni- gingen in Uddel hebben zij een opleiding, die honderd dagen in be slag nam, achter de rug. Tijdens een centrale oplei ding, worden de hengsten on derworpen aan rij- en spring- proeven - ook het vrij sprin gen, een terreinrit - hoort hierbij. Dit alles gebeurt uit eraard onder strenge veteri naire controle. Talentenjacht Met veertig rijpaardhengsten is dit jaar begonnen, waarvan er slechts vijfentwintig na deze talentenjacht goed ge noeg werden bevonden. Op Duindigt staat het span onder leiding van de heer J. W. Rui terkamp. Als voorbereiding hiervoor komen de hengsten op 21 juli weer in Uddel bijeen om hun demonstratie goed onder de knie te krij gen. Het barrière-springen is een spectaculair onderdeel, dat al leen nog op de Dag van het Paard wordt beoefend. Aan dit zware nummer doen on der anderen mee: Piet Ray- makers met Eurotex Moreno, Emiel Hendrix met Demon- cratie, Wiel Heber met Iwan F, Peter Dikx met Anny Go en Maarten Bagchus met Quindo. Ook de nummers met aangespannen paarden vullen een deel van het veel zijdige programma. Er is voor de W.P.N.-tuigpaarden een NOORDWIJK In de r zomeravond-concerten, k onder auspiciën van de SI ting Orgelcentrum en de L nementencommissie van F VW in de Grote Kerke Noordwijk-Binnen worderjn houden, zal vanavond delz ganist Klaas J. Mulder Kampen een concert gevea,n Mulder heeft de volga werken op zijn progranr staan: Toccata van G. Fre|w baldi; de Prelude, Fuga (h cone van Buxtehude; h tweetal koraalvoorspelen fr J.S. Bach; de Sonata nor van Felix Mendelssohn; Cr red III van César FranckP de Toccata van H. Mulet.|d organist besluit met een eijg improvisatie. d Het concert begint om k\fo over acht. Katwijk knapt bruggen op KATWIJK De drie meentelijke bruggen die BV wijk rijk is krijgen de a mende twee maanden een i< knapbeurt. De werkzaanc den bestaan uit het verwit^ ren van oude verf en rok het opnieuw in de verf ze i en enige herstel werkzaarin den. v Vorige week is een begin v maakt met de Koningin Jit nabrug. De werkzaamhe h zullen drie weken in be t nemen. Begin augustus k de Sandtlaanbrug in Kat\ aan de Rijn aan de beurt september begint de om houdsploeg aan de Woldri van Hoopbrug over het P Hendrikkanaal. Met de n< zakelijke reparaties aan brug wordt gewacht to overeenstemming is ber om van de beweegbare b een vaste brug te maken. V~ OP WASSENAARSE RENBAAN DUINDIGT De „dikbillerT zullen op hel rassendéfilé op Duindigt niet ontbreken. random-nummer, een dames- nummer voor éénspannen en een concours voor hackneys kleine maat) tweespannen. Pony's Behalve twee rennen voor pony's, waaraan een zestiental combinaties deelneeemt, geeft de N.K.B. met 32 pony's een demonstratie. Hoogtepunt en middelpunt van dit paardefes- tijn vormt weer het rassendé filé. Ieder stamboek levert hiervoor één hengst en drie merries. De Dag van het Paard belooft weer een impo sant schouwspel te gaan wor den. Naast al die shownum mers zijn er zeven draverijen en vier rennen, waarop men zoals gebruikelijk op Duindigt een weddenschapje kan af sluiten. De belangstelling is in de loop van de jaren voor deze unieke manifestatie zo gegroeid, dat de tribunecapa citeit wordt uitgebreid met ruim vijfduizend extra zit plaatsen. De "Dag van het Paard" gaat om half een van start. mËSÈÈÊ Marnamai met pikeur Jan Dijs (op voorgrond) kon het in de openingsrit tegen Bertje van Dooyeweerd met Lapointe niet bolwerken. Remember Renate, viel hij in de eerste omloop al af door verlies tegen Perfor-' mer's Star met de oud- Voorburger Giel van der Togt. Drie paarden drongen door tot de vier de en laatste omloop. Dat waren Regi na Hanover met Andries van der Blonk, Phortos L met de kampioen van Nederland op de kortebaan Aad Pools en Myros Buitenzorg met zijn oudste broer Hairy Pools. Er was geen twijfel mogelijk. Regina Hanover, die het op de langebaan ook niet slecht doet, was de sterkste. Eerst versloeg de merrie Myros Buitenzorg en daarna Phortos L. Myros Buitenzorg pakte de tweede prijs door Phortos L de baas te blijven. Bij de totalisator, die goede zaken deed. was er veel vertrouwen in de goede loop van Regina Hanover. Winnend 1 de eerste omloop bracht de meriH ƒ3,10, in de tweede omloop ƒ3,70 en r de derde en( laatste die mogelijk wP' voor de totalisator) ƒ1,80. Voor trainejlC pikeur- en eigenaar Andries van Blonk waren er bij de p rij suitreikiift; behalve vriendelijke woorden van hL bestuur drie ereprijzen( waaronder ei paardedeken) en een vette geldprijs v|l 3500 gulden. Voor Regina Hanover wfl het haar tweede overwinning op kortebaan. Van de zeventien kortebaatt meetings was Stompwijk de vijfde afli vering van dit jaar. Op maandag c' is de volgende editie, in Voorschotel' Regina Hanover en Andries van Blonk hopen daar weer bij te zijn.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4