,,De Groenoordhal is tien jaar geleden ook bijna verkocht. R Banenmarkt in Stadsgehoorzaal {STADSGEHOORZAAL „UITDAGING" VOOR ANDRE DE JONG EN JAN HARLAND: armond sluit V erhuizing van buitenlanders naar Beukenschans stuit op grote problemen 31ITAD LEIDSE COURANT MAANDAG 16 JUL11979 PAGINA 3 •>1 55 LEIDEN Hij heeft naar eigen tnj zeggen „gelukkig" zwemmen ge leerd in de, tegenwoordig in de meervoudsvorm aangegeven Groe noordhal. Toch noemt hij zelf de gang naar de Leidse Stadsgehoor zaal „een sprong in het diepe". Maar wel een sprong waarin rede lijke perspectieven zijn verpakt Toekomstmogelijkheden die André de Jong (met Jan Harland aan zijn zijde) op korte termijn hoopt te vertalen in directe resultaten. Re sultaten die dan weer met name moeten worden teruggevonden in „bezettingsgraden" en „percenta ges". Onder de zojuist vertrokken bedrijfsleider Milikan kwam de Leidse Stadsgehoorzaal tot een be zettingspercentage van 45. De Jong hoopt in het seizoen 1980 dat getal tot 55 procent te hebben uitge- bouwd, wat zou inhouden dat de gehoorzaal in dat jaar 200 dagen I zal zijn verhuurd. Een optimisti- 4 sche blik in de toekomst die door Groenoordhallen-directeur De Jong als reëel wordt ervaren, zoals ook m Harland (de oude chef interne 30 dienst van de hallen - nu directeur 15 van de Stadsgehoorzaal) meent dat deze streefgetallen kunnen worden gehaald op korte termijn. Juist de met de bedrijfsvoering van de Groenoordhallen opgedane erva- •t ring brengt De Jong en Harland tot optimistische geluiden. Harland: „Er zijn veel overeenkomsten te vinden tussen het werk in de Groenoord- hallen en in de Stadsgehoorzaal. Het voorbereiden van examens bij- t-\ voorbeeld, of het organiseren van evenementen komt immers gewoon op hetzelfde neer, of je nu in de 2 hallen dienst doet of in de Stadsge- u! hoorzaal. Het enige echte verschil is in feite te vinden in het culturele '•4 aspect In de Groenoordhallen wor- den geen concerten gehouden, hier 1 wel. Maar overdreven grote proble men verwacht ik daar toch niet mee te krijgen." 0 Waar het tweemanschap wel duide lijke problemen mee heeft is de toestand van de Stadsgehoorzaal op dit moment. In de afgelopen jaren heeft het gebouw nauwelijks onder in houdsbeurten gehad, waardoor een nogal uitgebreide „opknapactie" op het programma is komen te staan. 3 „Het gebouw", weet André de Jong, „moet weer leefbaar worden ge maakt Nu kan ik me niet voorstel len dat iemand hier voor z'n lol komt, nou dat is eigenlijk toch wel de bedoeling." Sfeer „We gaan dan ook", vervolgt Dé Jong, „werken aan een gezellige Stadsgehoorzaal, aan een ambiance waarin iedereen zich weer prettig zal voelen. Een bloemetje hier, een plantenbak daar, een gordijn in die zaal, noem maar op. De Stadsge hoorzaal moet weer een echte ont moetingsplaats worden, dat is het eerste doel dat we hier gaan nastre ven. Voor het winterseizoen hopen we dat te hebben gerealiseerd." Bij deze werkzaamheden is het vreemd genoeg een pluspunt dat de Stads- Jan Harland (links) en André de Jong: ambtenaren met een managersfunctie. gehoorzaal na komende week een periode van een maand volledig „stil,, ligt. De Jong: „Het is op zich natuurlijk niet prettig dat het ge bouw in die periode nauwelijks is verhuurd, maar voor ons komt het wel uitstekend uit." Er wordt erg veel verwacht van de overplaatsing van de Stadsgehoor zaal naar de dienst Groenoordhal len. De Jong en Harland weten dat Zijn bereid er „keihard tegen aan" te gaan met de „beperkte midde len" die er op dit moment zijn. De twee zoeken in deze ook naar nieu we mogelijkheden om de Stadsge hoorzaal te exploiteren. Volgende maand trekt dan ook de eerste ta- pijtbeurs de Stadsgehoorzaal bin nen. „Ze zullen wel zeggen daar heb je hem weer", lacht De Jong, „maar een feit is nu eenmaal dat er geld moet worden verdiend. Niet dat een exploitatie van de Stadsge hoorzaal ooit sluitend flees: zonder verlies) zal kunnen worden ge maakt, maar wat je redelijkerwijs gesproken mee kan pakken, moet je ook meepakken. Eén van onze doelstellingen is ook dat het huidige tekort op de begroting van iets meer dan vier ton niet groter wordt Het naar de zaal toehalen Cultuur Hetgeen overigens niet impliceert dat Harland en De Jong de meege kregen opdracht („Cultuur niet ver geten") anders zouden vertalen. „We hebben", weet Harland, „in de plan ning tijd, plaats en ruimte voldoen de, de culturele zaken zullen door ons echt niet worden vergeten. Sterker nog, ik denk aan een toena me van de activiteiten op dat ge bied, als er tenminste vanuit de Leidse bevolking animo voor be staat. Maar dat betekent allerminst dat we niet aan andere evenemen ten zouden kunnen gaan werken. Ook daar is binnen het kader van de Stadsgehoorzaal ruimte genoeg voor." De Jong haakt in: „Persoonlijk zie ik de Stadsgehoorzaal ook als een soort „broedplaats". In het verleden zijn evenementen als de Leidato en de Katten-expo ook in de Stadsge hoorzaal begonnen en later, groter van opzet, overgeheveld naar de Groenoordhallen. Ik zie niet in waarom dat in deze situatie niet zou kunnen. Sterker nog, zoals de zaken er nu voor staan zal dat zelfs eenvoudiger te realiseren zijn. En ook voor de organisatoren van een evenement biedt een dergelijk gege ven duidelijk grotere mogelijkhe den. Iets opzetten in de gehoorzaal (klein en dus minder risico's) en la ter misschien uitbouwen in de Groenoordhallen. Maar nogmaals, dit is een persoonlijke mening." De via de Groenoordhallen gelegde contacten, zien De Jong en Harland (ambtenaren met een managers functie) eveneens als een bijzonder positief bijverschijnsel. De Jong: „In het verleden gebeurde het re gelmatig dat ik aanbiedingen kreeg van evenementen waarvoor de Groenoordhallen gewoon te groot waren. Nu kunnen dat soort zaken worden doorgeschoven naar de Stadsgehoorzaal. Duidelijk een ge geven waardoor het (te) lage bezet tingspercentage van de Stadsge hoorzaal nu omhoog zal kunnen gaan." Iets waar overigens toch al hard aan wordt gewerkt Behalve de tapijtenbeurs zal ook het Leids Folkfestival binnen de poorten van de Stadsgehoorzaal gaan plaatsvin den, terwijl ook het LAK activitei ten in de gehoorzaal overweegt. „De voor het tweede gedeelte van 1979 gemaakte raming van 45.000 gulden is nu dan ook al overschreden", meldt De Jong niet zonder trots. „En dat ondanks de belachelijke ta rieven die er in de Stadsgehoorzaal worden gehanteerd. In de laatste tien jaar zijn de tarieven nooit bij gesteld. Een erfenis waar wij nu mee moeten gaan werken en ook iets wat nooit binnen een jaar valt recht té trekken. We streven in dit. verband wel naar een redelijke aanpassing van de tarieven van de zaalhuur." Verhoogde tarieven waar „de klant" met ingang van het komende win terseizoen ook meer voor mag ver wachten. Het „huisje" wordt opge knapt, de uitdaging is aanvaard. „En van uitdagingen hou ik nu een maal", besluit Jan Harland. „Tien jaar geleden gingen er nog stem men op de Groenoordhallen maar aan Albert Hein te verkopen, nu denkt niemand daar meer aan. Nu zijn er weer voorstelletjes geweest de Stadsgehoorzaal maar te verko pen. Aan ons nu de taak duidelijk te maken dat de Leidse bevolking de Stadsgehoorzaal ook veel te kostbaar vindt om zo maar weg te doen..." GERT-JAN ONVLEE aagweek portief if ARMOND De festivitei- d rond de Kaag-week wer- dit weekeinde besloten et enkele sportieve evene enten. Zaterdagmiddag ond de nationale ringrijde- voor aangespannen paar- in de Beatrixlaan op het ogramma. Bijna veertig larden en wagens namen el aan dit spektakel. ikele bijzonder fraaie Oud- ollandse wagens brachten sfeer van vroegere tijden rug, maar ook de wagens in wat recentere datum wa in met de mooie viervoeters n lust voor het oog. Hon- irden 'personen, ook van liten Warmond, genoten van ft schouwspeL Het echtpaar oot won de ringrijderij. et billenprikkersfeest in de esttent „ontaardde" 's a- ttids in een groot tuinfeest ider leiding van de Blach orse Salon Band. De fiet- «uzzletocht op zondag werd een echte gezelligheid- Dcht Iedereen hielp ieder- met het oplossen van de "agen en het zoeken naar de >ede weg. De bijzonder aaie route leidde onder «er langs de Vliet LEIDEN Ondertrouwd: W. Ligtvoet en J. I. Dickhoff; A. O. Kampschuur en J. G. Ciere; A J. L Wyrwas en M. E. Verschoor: A. G. M. Zeegers en R. A Nieuwendijk Hoek; H. Adali en M. van der Welle; W. E. van Waning en P J. C. Harms; J. W. Tieleman en J. I Shamier; M. H. Verbeek en G. Tolsma; A. E. Barrett en M. M. Be- rgshoeff; R. E. van Hugten en C. K. Rombaout; S. M. du Prie en G. M. J. Otgaar; B. J. Dijkstra en M. J. Chau- dron.' Geboren: Tamara, dr. v. H. M. Im- thorn en P. van Duijvenboden; Tanya, dr. v. A. C. Huson en B. L E. Kawilarang; Cindy, dr. v. P. van den Broek en F. A Carba; Hendrik Chris- tiaan Mathijs Ronny, zn. v. R. van Loon en C. Brouwer; Samuel, zn. v. G. H. L. M. van der Staak en L M. Hermans; Bianca, dr. v. A. van Mas- trigt en J. M. Sieval; Casper Filippo Doris, zn. v. C. Pater en A T. A van Veen, Petronella Wilhelmina Hendri- ka. dr. v. H. J. M. Alkemade en N. J. M. S. van der Lans; Astrid, dr. v P. de Jong en L Hoek; Robertus Paulus, zn. v. P. G. M. van Zanten en L. E. M. Schakenbos; Paulus-Wilhel- mus, zn. v. H. Zijerveld en M. A. M. van der Lans. Olga Simone. dr. v. M. Braam en S. G. Wage; Sabrina, dr. v. J. J. van der Blom en M. I. Janssen; Adrienne Anna Maria, dr. v. A A Verlinden en W. A. H. Rietberg. Overleden: L M. Chin, geb. 4 juni 1946, man; M.T.N. The. geb. 8 aug. 1916. gehuwd geweest met S. T. Tjioe; A A Stijlen, geb. 27 dec. 1911. man; H. van Rhijn. geb. 20 jan. 1895, man; J. I. Stoute, geb. 5 mei 1896. man; D. Vodegel, geb. 18 juli 1928. man; J. Ravensbergen, geb. 28 aug. 1966. zoon; S. van den Hoek. geb. 27 apr. 1915. man. Huwelijken: S. Bos en M. van der Heijden; J. H. M. Westenbroek en M. M. Lugtenburg; P. A. Michael en A J. Smidt. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht. Orgel en fluit Ben Fey en Veronica Steinbach zullen 24 augustus in de Leidse Marekerk te beluisteren zijn. Fey (orgel) en Stein bach (fluit) voeren dan negen stukken uit. Stukken van P. Martini, A. Vivaldi, J. Krebs, C.Pb.E. Bach, R. Schu mann, J. Ibert, A.C. Schuurman, K. Fucushima en J.B. Bach zullen worden vertolkt. Breehuys naar Terschelling Het Breehuys aan de Breestraat gaat op kamp naar Ter schelling in de periode van 13 tot 19 augustus. Het cen trum voor middelbare scholieren heeft dit uitstapje geor ganiseerd voor de jeugd van 15 tot 19 jaar. In deze periode is het scholierencentrum gesloten en gaat weer draaien eind augustus. Voor de rest staan er geen activiteiten op het programma. Orgel en hobo Jan Schmitz (orgel) en Han Kapaan (hobo) concerteren vrijdag 10 augustus in de Marekerk. Het tweetal zal werken uitvoeren van J.S. Bach, C.Ph.E. Bach, J.N. Hanft, J.L. Krebs, A.P.F. Boely, G. Fauré, C. Franck, E. Bozza en C. de Wolff. Het concert begint om kwart over acht. HOEVEN (CPN) VRAAGT UITSTEL LEIDEN Het gemeenteraadslid voor de CPN, de heer D. Hoeven heeft er bij het college van b en w op aangedrongen het tijdstip waarop enkele ondeugdelijke vreemdelingenpensi- oens in de Leidse binnenstad moeten worden gesloten uit te stellen. Het is de bedoeling dat de zaak voor 1 augustus is beklonken. Het CPN-raadslid Hoeven stelt in een brief aan het college ge schrokken te zijn van de weerstanden die verhuizing naar de Beukenschans in Leiderdorp, het woonoord voor buitenlandse werknemers, oproept Vervoer van en naar hun werk levert bij veel buitenlandse werknemers grote problemen op. Tevens hebben de buitenlanders bezwaren tegen het ghetto-karakter van het woonoord en tegen de hoge huren. De heer Hoeven stelt in rijn brief dat het hier om een speci fieke en kwetsbare groep gaat Daarom moet de overheid, vol gens het CPN-raadslid maatregelen nemen om te voorkomen dat deze groep na sluiting van de pensions in moeilijkheden komt. Hij wil de zaak nog eens heroverwegen in de raadscom missie voor maatschappelijke aangelegenheden. Met name wil de heer Hoeven nog eens spreken over het enkele maanden geleden door het PPR-raadslid L. Beijen gedane voorstel om eigenaren van pensioens te verplichten hun panden in overeen stemming te brengen met de Bouwverodeningbepalingen. Een en ander zou het college, volgens Hoeven, kunnen bewerkstelli gen, wanneer het een of meer geschikte panden die als vreem delingen pension kunnen dienen, aan te bieden de buitenland se werknemers. LEIDEN Het Gewestelijk Arbeidsbureau houdt in samen werking met het Leids gemeentebestuur en de Leidse vereni ging voor Industrie een banenmarkt. Als lokatie is de Stads gehoorzaal door de gemeente Leiden kosteloos ter beschik king gesteld. De Leidse banenmarkt, waar werkgevers en werkzoekenden op vrijblijvende wijze de gelegenheid krijgen elkaar te vinden, heeft donderdag 27 september plaats. Alle bij de gewestelijke arbeidsbureaus in Leiden, Lisse en Al phen aan den Rijn geregistreerde werkgevers krijgen een uit nodiging om aan de manifestatie deel te nemen. Als het aantal aanmeldingen van werkgevers te groot is, zal er een selectie worden gemaakt, waarbij het rendementscriterium het belang rijkste zal zijn. In totaal denkt het gewestelijk arbeidsburreau tachtig stands in de Stadsgehorzaal kwijt te kunnen. Alle geregistreerde werkzoekenden krijgen een uitnodiging de markt te bezoeken. Tevens wordt getracht ook niet bekende werkzoekenden te benaderen om ze op te wekken de banen markt te bezoeken. Deelname aan de markt door de werkgevers is niet gratis. Hoewel de Stadsgehoorzaal gratis beschikbaar is gesteld en de LVI en het GAB hun apparaatskosten niet doorberekenen, zul len er toch kosten moeten worden gemaakt om de Stadsge hoorzaal aan te kleden. Het is niet onmogelijk dat per deelne mer nog een bijdrage zal worden gevraagd van ten hoogste honderd gulden voor organisatiekosten die niet rijn gedekt. De Leidse Courant zoekt correspondenten voor de gemeenten: NIEUWVEEN, LEIMUIDEN, RIJNSATERWOUDE, ZEVENHOVEN, VALKENBURG Van de correspondenten wordt verwacht, dat hij/zij de nieuwsgaring in zijn of haar gemeente zo accuraat mogelijk verzorgt en zodanig als verlengstuk van de L.C.-redactie optreedt. De redactie in Leiden steunt de correspondent(e) daarbij uiteraard zoveel mogelijk, en zal zeker in het begin voor het „inwerken" zorgdra gen. De werkzaamheden, die een part-time karakter dragen, worden goed gehonoreerd. Wij vragen van de kandidaten, dat zij de Nederlandse taal redelijk tot goed beheersen; een vlotte pen en/of enige ervaring in een soortgelijke functie is uiteraard een plezierige bijkomstigheid. De aangeboden part time functies zijn bij uitstek geschikt voor jongelie den, die „straks" een journalistieke carrière ambiëe- ren; voor huisvrouwen die weer aan de slag willen nu de kinderen groter worden en voor gepensioneerden die menen, dat ze thans over te overdadig veel vrije tijd beschikken. Schriftelijke reacties naar chef-redacteur W. Buijteweg. Leidse Courant postbus 11 in Leiden. Telefonische informaties kunnen worden ingewonnen bij de chef-redacteur, of zijn plaatsvervangster Elisa beth Vogels, tel. 071-122244.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3