SPORTUITSLAGEN
Peter Sterk nationaal
kampioen 100 meter
schoolslag jongens
Komst van
Hennie Kuipei
in profronde
Wateringen
onzeker
Monique Kaufmann sterker dan wereldkampioene Beate Habetz
Opnieuw
verlies
Alphians
Schaker Ree
staat vierde
Van den Hoek
winnaar
profzesdaagsr
SPORT
LEIDSE COURANT
MAANDAG 16 JUL11979 PAGINA
(Van onze zwemmedewerker)
Amersfoort In het Amers-
foortse sportfondsenbad zijn de
Nationale Zwemkampioenschap-
pen van start gegaan. Bijna
duizend deelnemers uit hon
derdvierendertig verenigingen
zullen bijelkaar tot en met aan
staande donderdag bestrijden
met als inzet de Nationale titels
in de diverse leeftijdsklassen.
Petra Hoek (Katwijk) zwom een
uitstekende 200-rug bij de
meisjes '64. Zij finishte als ze
vende in de nieuwe Kringre
cordtijd van 2.31,79. De hoogste
klassering werd zaterdag be
haald door Eric Rieken (AZC).
Op de 400-vrij jongens '66 be
haalde hij zilver in een zeer
goede 4.36,12.
Edward Maasdijk (Zijl/LGB)
plaatste zich als vierde voor de
finale van de 100-vlinder heren
in 59,44. 's Avonds ging het in
de finale nog wat sneller, waar
door Maasdijk toch nog beslag
legde op de bronzen medaille in
59,20. Op het zelfde nummer bij
jongens '67 was BZ&PC-zwem-
mer Gijsbert v.d. Leeden even
eens goed voor een derde prijs
in 1.13,84. Overige klasseringen
van de „Leidse zwemmers" (za
terdag): 100-vlinder jongens '66:
11. Eric Rieken (AZC) 1.14,9.
Idem jongens '64: 11. Carolo
van Zwol (BZ&PC) 1.06,22. 400-
vrij jongens '64: Edwin van
Houten (BZ&PC) 1.06,22. 100-vrij
meisjes onder 10: Sandra Kik
kert (Katwijk) 1.22,74. 100-vlinder
jongens '68: 8 Jimmy Lassooy
(AZC) 1.22,59. Zondag was het
de grote dag voor Peter Sterk
(BZ&PC). Hij was de eerste
zwemmer uit de Leidse regio
die een nationale titel behaalde.
Op de 100-school jongens '67
liet hij een schitterende 1.23,09
noteren. Eveneens op de 100-
school werden Jimmy Lassoy en
Sander Verheul, beide AZC,
resp. tweede en derde bij de
jongens '68. Voor de Zijl/LGB
was er ook op deze tweede
wedstrijddag een bronzen me
daille weggelegd, Reinier Haas
noot was hier verantwoordelijk
voor. In 2.56,56 voltooide hij de
200-school (jongens '66). Edwin
van Houten, tegenwoordig uitko
mend voor BZ&PC, liet zien hoe
sterk de Bodengraafse club op
dit moment is. Op de 200-rug
(jongens '65) finishte hij als
tweede in een nieuw Kringre
cord: 2.19,95. Overige klasserin
gen (zondag): 200-rug jongens
'66: 4 Eric Rieken (AZC) 2.3Ö.27.
Idem '65: 10 Petra Hoek (Kat
wijk) 1.09,06. Idem dames: 10
Ria Hassefras (Zijl/LGB) 1.08,47.
200-school jongens '66: 4 Freek
Prins (AZC) 3.00,60. Idem jon
gens '65: 7 Hans Lalau
(Zijl/LGB) 2.52,84, 11 Wilco v.d.
Zeeuw (LZ'86). Idem jongens
'64: 5 Carlo v. Zwol (BZPC)
2.47,0. 100-vrij jongens onder
10: Ronnie Brouwer (AZC)
1.15,29. 4x 100 wissel-estafette
jongens onder 16: 8 BZ&PC
4.35.52.
DEN HAAG Van het Alphi-
ans-front is wederom geen op
zienbarend nieuws te melden.
De honkballers uit Alphen aan
den Rijn leden hun twaalfde
nederlaag in successie. Dit
keer bleek VUC te sterk en
stuurde Alphians met een 10-0
nederlaag naar huis.
Alphians speelde erg wisselval
lig, de eerste twee innings hield
pitcher Frans Schouten de scha
de beperkt tot een 2-0 achter
stand. Maar de derde en de
vierde innings kreeg Schouten
het erg moeilijk, VUC liep in die
twee slagbeurten uit naar een 9-
0 voorsprong. Daarna kreeg
Schouten weer vat op de wed
strijd en stond VUC in de reste
rende vier innings slechts een
punt toe. In die periode liet Al
phians af en toe prima veldwerk
zien. Dat in tegenstelling met
het slaan, een van de zwakkere
punten van de Alphenaren. De
partij, die rijkelijk was bedeeld
met vangballen Alphians 13,
VUC 16, duurde slechts een uur
en vijftig minuten.
Resultaten: VUC-pitcher Haaks-
ma, 6 keer 3 slag, 0 keer 4
wijd, 2 honkslagen tegen. Het
veld maakte 3 fouten. Alphians-
pitcher Frans Schouten, 2 keer
3 slag, 1 keer 4 wijd, 12 honk
slagen tegen. Het veld maakte 9
fouten.
Slagresultaten Alphians: George
Angela 0,333 (1:3), Frans Schou
ten 0,333(1:3).
AMSTERDAM In de derde
ronde van het internationale
schaaktoernooi in Amsterdam
zijn de Tsjechoslowaken Hort en
Smejkal door overwinningen op
respectievelijk Sahovic (Joe) en
Torre (Phi), naast de Hongaar
Sax op de eerste plaats geko
men. De drie spelers hebben ie
der 2 1/2 punten. Hans Ree
staat met twee punten op de
vierde plaats.
aan nog ÏOOO jonge mannen en vrouwen
die tenminste 16 jaar, maar niet
ouder dan 26 jaar zijn
en naast 4 dagen werken
een dag in de week naar school willen
Stuur de bon in voor meer informatie
of bel naar het Bureau Werkgelegenheid
Grafische Industrie, 020/5418418.
BON: Graag informatie over het grafische vak en de
opleidingen.
Naam:.
Straat:.
.Nr..
Woonplaats:.
Leeftijd:
Invullen in blokletters.
Zo spoedig mogelijk opsturen naar het
Bureau Werkgelegenheid Grafische Industrie
Antwoordnummer 8599,1000 VB Amsterdam
DEN HAAG Monique Kaufmann, het zestienja
rige schaats- en wielertalent uit Den Haag, boek
te gisteren in Clinge (Zeeuws Vlaanderen) haar
derde overwinning in dit seizoen. Over de vijftig
kilometer deed ze één uur, twintig minuten en
twaalf seconden. Wereldkampioene Beate Habetz
uit West-Duitsland moest genoegen nemen met
een zesde plaats. Haar zuster Gaby Habetz ging
voor de Nederlandse kampioene Tineke Koole-
Fopma als derde over de finish voor Truus van
Monique Kaufmann behoort tot de voorlopige se
lectie van trainer-coach Cor Bijster voor de we
reldkampioenschappen die in ons land worden
"gehouden. Monique Kaufmann, die ook in de
schaatsselectie zit van Jong Oranje, hoopt aan de
WK mee te doen. "Het zal moeilijk worden. Elf
meisjes zitten in de selectie, zes mogen er aan
het wereldkampioenschap meedoen. Voor een
paar staat de deelneming natuurlijk al vast. Lukt
het dit keer niet,dan is dat geen ramp, ik ben im
mers nog jong genoeg
Naast Keetie van Oosten-Hage, Anne Möhlmann-
Riemersma en Tineke Koole-Fopma komen er na
tuurlijk vele rensters in aanmerking voor de overi
ge drie plaatsen. Cor Bijster zal de vorm van het
ogenblik voor de overige drie plaatsen wel mee
laten spreken.
Marjan Bik Lekkerkerk) en Petra de Bruin
(Nieuwkoop) behoren ook tot de selectie van Cor
Bijster. Marjan Bik kwam zaterdag in het alge
meen klassement van de driedaagse van Harder
wijk op de eerste plaats voor Petra de Bruin en
wereldkampioene Beate Habets. Anne Möhlmann-
Riemersma eindigde als vierde voor Keetie van
Oosten-Hage.
WATERINGEN De mogelijk
heid is niet uitgesleten dat
Hennie Kuiper, een van de ve
detten uit de Ronde van Frank
rijk, ondanks het feit dat hij
voor de Ronde van Wateringen
op 26 juli een contract heeft
getekend met coördinator Peter
Bonthuis niet aan de start zal
verschijnen. In Frankrijk heeft
Hennie Kuiper ook voor de eer
ste week naar de Ronde van
Frankrijk enkele overeenkom
sten van zijn handtekening
Piet van der Touw, voorzitter
van de WBW:" Als Kuiper niet
komt, zullen we maatregelen te
gen hem nemen. In Kuipers
contracten staat dat zijn ploeg
leider ook moet tekenen. Dat
schijnt voor Wateringen niet het
geval te zijn geweest. Ik reken
vooralsnog op de komst van
Hennie Kuiper".
Joop Zoetemelk start niet in de
Ronde van Wateringen evenmin
als Bernard Hinault. Zij hebben
verplichtingen in Frankrijk. Er
komt echter genoeg kwaliteit
naar Wateringen. Op de deelne
merslijst staan de namen van de
winnaar van de Ronde van Italië
.Giuseppe Saronni; de winnaar
van de Ronde van Wateringen
I977 en I978 en pechvogel in de
Ronde van Frankrijk Jan Raas.
wereldkampioen Gerrie Knete-
mann en Battaglin. De huidige
kopman van de ploeg van Peter
Post, Uli Sutter uit Zwitserland,
zal er eveneens zijn. Bijna de
gehele ploeg van Post is van de
partij.
Onder de 55 renners die reeds
nu onder contract staan, bevin
den zich o m. Paul Wellens, Jo-
han v.d.Velde, Bert Pronk,
streekfavoriet Leo van Vliet, Aad
van den Hoek, (winnaar van de
Zes van Rijn en Gouwe), Paul
Wellens Belgie), Cees Bal
Adrie en Jan van Houwelingen,
Jo Maas, Jan Aling, Jos Schip
per, Fons van Katwijk, Gerben
Karstens, José de Couwer Bel
gie), Roy Schuiten, de winnaar
van Milaan - San Remo de Belg
Roger de Vlaminck en zijn land
genoten Willy Teirlinck, Rik van
der Linden Herman van Sprin-
gel en André Dierickx.
De entree voor de wielerdag,
die vorig jaar meer dan veertig-
Hennie Kuiper, wel
niet in Ronde van Watei
ringen?
duizend toeschouwers trok,
ook nu weer gratis. Om half
gaan de nieuwelingen van stat
gevolgd door de junioren
amateurs. Bij de amateurs o<a
klinkende namen, zoals kar»:
pioen Henny Stamsnijder en
winnaar van Olympia's Ron<
van Nederland, Jos Lammertir»
Alphen aan den Rijn Aai
van den Hoek is gisteren In A
phen aan den Rijn winnaar gi i
worden van de zesdaagse pr<r.
fronde. Op de zesde en laatsl
dag eindigde Van den Hoek a
vierde, met 35 seconden voot
sprong op Gerrie van Gerwe 1
die vijf dagen op de eersl
plaats had gestaan.
Van den Hoek nam de eerstü
plaats over van Van Gerwen, ds
negende werd in de zesde eta|]
pe. Theo Smit won in Alph&
de rit over 100 kilometer in u
uur 19 minuten en 18 seconder
Hij versloeg in de sprint zit
vier medevluchters.
Piet van Katwijk won zaterda
de vijfde wedstrijd. Hij was
Boskoop, na honderd kilom»
ters, de snelste sprinter uit ee[e
kopgroep van acht man. Aa
van den Hoek werd tweede éc
Jan Aling derde.
BUITENLANDS
VOETBAL
Intertoto-compe title
Werder Bremer»—Rapid Wien 2—1
Maccabi Nathania—Standard Luik
1—1; Antwerp FC—Grasshoppers
Zürich 13; Vejle BK—Duisburg
1—2; Malmo FF—Slavia Praag 3—1;
'Eintracht—St. Gallen 3—2; FC Zuri
chOdense BK 43; Bohemians
Praag—IFK Göteborg 3—2; Spartak
TrnavaKal mar FF 1-0; Vienna
WenenEsbjerg BK 0—2, Zbrojov-
ka BrnoSlavia Sofia 3—1Chenois
Geneve—ASK Linz 3—1; Austra
SalzburgPirin Blagojevgrad 1—2;
GKS Kattowice—Aarhus GF 1—0;
Grazer AK—ósters Vaxjo 3—3; Ba-
nik Ostrava—Darmstadt '981—1.
DAMMEN
Zevende en laatste ronde damkam
pioenschappen Nederland:
Wierama (Wed)—Tsjegolew (Rus—
-1—1, Bastiaannet (Ned)—Van der
Wal (Ned) 0-2, Koren/ewskl (Ru-
s)—Van Harten (Ned) 2—0, Jansen
(Ned)Weltman (Can) 2-0, Stokkel
(Ned)Clerc (Nod) 2-0, Drost (Ne-
d)—Piens (Bel) 2-0, Lauwen (Ne-
dH-Koot (Ned) 1—1, Galperin (Is-
-r>—Aubertin (Fr) 2—0, Van Duyverv
bode (Ned)—Gantwarg (Rus) 1—1,
Hooyberg (Ned)Gendlerman (Isr)
1—1, Gordijn (Ned)—Scholma |Ned)
Vngllng: 1Hoek.
Spanker: 1. Tijssen; 2. Brandt; 3.
Randmeer: 1Koot; 2. Blank.
Vrijheid: 1Vermeulen.
16 m2: 1. Breur; 2. V.d. Zee: 3.
Willemsen.
Voetsfcillen: 1. Van Deventer; 2. Van
Asselt.
Optimisten: 1. Hofkamp; 2. Engel-
bert; 3. Coeijr
Bulgarije
3.32.16,6 Groot-Brittannlë 3.36.13.
Dubbel twee - 1. Antonia Poesto-
wit-Loedmila Parfenowa (Sow)
3.23.22. 2. Cornelia Linse-Heidl
Westpha! (Odl) 3.24.97. 3. Beata
Dzadura-Janina Klucznik (Pol)
3.28.17,4. Astrid Ayling-Pauline Hart
(Gbr) 3.29.95, 5. Erika BertenyWSa-
briella Czako (Hon) 3.34.00. 6. Petra
Loehr-Doris Dannenberg (Wdl)
3.35.28.
Twee-zonder-atuurvrouw 1. Ute
Steindorf-Cornelia Buegel (Odl)
3.34.57, 2. Liesbeth VosmaerUoke
Dierdorp (Ned) 3.35.15, 3. Domini
que Cologni-Mario-Claude Sulin
Skiff 1. Martina Schroeter (Odl)
3.45.22, 2. Mariann Ambrus (Hon)<
3.46.89, 3. Beryl Mitchell (Gbr)
3.46.93. 4. Iskra Velinova (Bul)
3.47.57, 5. Hette Borias (Ned)
3.55.90,6. Thea Groell (Wdl) 3.57.66.
Steindorf-Cornelia Buegel (Odl)
3.38.12, 2. Regina Baltoetite-Raisa
Zarkowa (Sow) 3.39.59, 3. Liesbeth
Vosmaer-Joke Dierdorp (Ned)
3 40.56, 4. Czesaawa Kosclanska-.
Martina Schroeter (Odl)
3.40.63, 2. Beryl Mitchell (Gbr)
3.40.95. 3. Iskra Valinow (Bul)
3.42.32, 4. Marjann Ambrus (Hon)
3.44.52. 5. Hette Borias (Ned)
3.46.62, 6. Erika Bertenyl (Hon)
Dubbel vier 1. Oost-Duitsland
3.10.95, 2. Nederland 3.11.94, 3.
Hongarije 3.12.14, 4. Polen 3.14.47,
5. Bulgarije 3.16.10, 6. West-Duits
sec.; 2. Reggy de Jong (De Otters)
4.23.47; 3. Monique Drost (AZPC)
4.24,46; 4. Anneke van Kraay (PSV)
4.28.00; 5. Anja Grote Punt (De
Dinkel) 4.30.81 (4.30,30); 6. Harriet
Huiskes (ZPA) 4.32,70 (4.31,86); 7.
Jolanda van der Meer (Raket)
4.35.21 (4.31.63); 8. Jacqueline Fa-
r (AZPC) 4.35.53 (4.32,99).
42.18 sec.; 2. Antoinet de Groot
(Zwemlust-H) 2.44,39; 3. Ria Willem-
(Njord '59) 2.45.75; 4. Brigitte
neltjen (Dii
Erna Was
2.49,26; 6. Ni
2.51,97; 7. Christine Beukema (ZPB)
2.52,30 (2.52,15); 8. Mirjam
2Ó0 METER RUGSLAG: 1. Fred
Eefting (Zwemlust-H) 2 min. 5,80
sec.; Z Robin Schuyt (HPC) 2.10,27;
3. Gerard Smit (Zwemlust-Hj
2.13,82; 4. Aalt Egglnk (Dedemsvaart
AC) 2.14,84; 5. Leon Stoenbrink
(HPC) 2.15,96; 6. Jan van Beek
(AZPC) 2.16,42 (2.14,67); 7. Jan
Kruithof (Steenwijk '34) 2.17,62
(2.17,00); 8. Frank Drost (AZPC)
2.27.47(2.17.09).
B-FINALE: 1. Aóelbert Bouman (De
Ussel) 2 20,78 (2.20,25).
4X200 METER VRUE SLAG ESTAF
ETTE (Jongens onder 16 Jaar); 1.
HPC 8.12,44 (Ned. adsp. ree. oud
8.21,4 van AZC); 2. AZC 8.17.42; 3.
Zeemacht 8.30,10; 4. Zwemlust-H
8.35,23.
ESTAFETTE 4X 100 METER WIS
SELSLAG (Jongens tot 16 jaar); 1.
HPC 4 min. 13.06 sec. (adsp. ree.);
2. AZPC 4.15,06; 3. Zeemacht
4.20,90; 4. DZPC 4.26,95.
SCHAKEN
Tweede Uum
C: Terrasvogels—Bloemendaal
5—0, Robur '58—Uitsmijters 5—1
Standaardkis»
Hawks—Zwijndrecht 2—4, St Lode-
wijk—Botlek 5—8, Gouda—NADO V.
7-6. VUC—Alphians 10-0. Neer-
lands Hoop—Laakkwartier 10—4,
Neerlands Hoop—NADO V. 3—2.
WIELRENNEN
RONDE VAN FRANKRIJK
1. Joaquim Agostinho (Por-Huys-
mans) 6 uur 12 min en 55 sec.,
2. Robert Alban (Fra-Geminiani)
6.14.52, 3. Paul Wellens (Bei-Post)
615.40. Michel Laurent (Fra-De
Muer) 6.15.43, 5. Jean-Rene Bernau-
(Nllsson. Zoetemelk, Martin en Sez-
nec) 25.13.07, 4. Post (Wellens,
Lubberding. Van de Velde en Kne-
termann) 25.13.15, 5. Geminianl 25.
18.54, 6. Everaert 25.26.27, 7. De
Nuer (Laurent. Kuiper, Duclos-Lasal-
le en Bourreau) 25.27.14, 9. Jossart
Kurau, Verlinden, Den Hartog en
iters) 25.31.31, 11. De Bruyne
(Van Calster, Schepers. Maas en
Schtonbacher) 24.35.49.
ALGEMEEN PLOEGENKLASSE-
MENT:
1. Guimard 280 uur 14 min. en 48
set.. 2. Huysmans 280.22.03.3. Post
280.23.18, 4. Jossart 280.30.01, 5.
Danguillaume 280.36.50, 6. Lelan-
gue 281.50.09,7. De Muer 282.14.27.
De Bruyne 283.03.11.
Hoek 72 punten, 2. Bert Ooster
bosch 68, 3. Piet van Katwijk 61,
4. Ger van Gerwen 58,5. Jan Hordijk
49, 6. Adrie van Houwelingen 48.
7. Theo Smith 47, 8. Fons van
Katwijk 47. 9. Cees Priem 34, 10.
Hans Langerijs 34,11. Jan Aling 33,
30.15. Ger Mak 23.
AUTOSPORT
Betty Cre
2.75,6. D
(Ne'
(Mot
W.
;(Fr) 2—0, Horn (Ned)—Guinard (Fr)
0—2, Martens (Ned)—Bies
0—2, Faugier (Fr)—Otten
1—1, Grégoire (Bel)—'Verschueren
(Bel) 2-0,
J(Frt
2—07 Aliar (Su'r>—Palaria (Isr)
I, Luteyn (Ned)—Sabau (Fr)
I. Leoné (Ned)Dubois (Fr)
Macaux (Fr)-Salomé (Fr)
-1—1, Simonata (Fr)FL Bergsma
(Ned) 1—1Lepslc (Joe)—Sen A Kaw
(Sur) 2—0, Sallaberry (Fr)—Wilsens
(Ned) 2-0, Segedin (Joe>-Lem-
mens (Bel) 0-2. Fiol (Fr>-Boro-
chow (Isr) 2—0.
Os eindstand: 1 t/m 5: Tsjegolew,
Wiersma, Jansen. Korenjewskl en
Van der Wal 11, 6 Stokkel 10, 7
t/m 10 Bastiaannet, Galperin, Drost
en Van Harten 9, 11 t/m 26 o.a.
Clerc, Gantwarg, Weltman, Gordijn,
Hermelink, Ivens, Gendlerman 8.
CRICKET
De competltlo-ultalegen
HCC en UD een draw (3-3); HCC
.169; UD141 voor 6.
HBS en Kieviten een draw (4—2 voor
HBS); HBS 228 voor 6; Kieviten 144
voor 8.
Ouick wint met 6 wlcjtets van VRA,
VRA138, Quick 139 voor 4.
Eerate klaaae:
ACC wint met 38 runs van Excelsior;
ACC114, Excelsior 76.
Bloemendaal wint met 5 wickets van
Quick (N); Quick (N) 243 voor 8.
Bloemendaal 244 voor 5.
5. Dominique Cologni-Marie
Claude Sulin (Fra) 3.42.80.
Dubbel-twee 1. Antonia Poesto-
wit-Loedmilla Parvenowa (Sow)
3.24.87. 2. Linse-Westphal (Odl)
3.27.16, 3. Zdravka Vordanova-Svet-
la Otzetowa (Bul) 3.28.05, 4. Astrid
Ayling-Pauline Hart (Gbr) 3.29.76. 5.
Petra Loehr-Doris Dannenberg
(Wdl) 3.31.66, 6. Erika Bertenyi-Ga-
briella Czako (Hon) 3.33.33.
Vler-met-stuurvrouw 1. Sowjet
Unie 3.16.39, 2. Oost-Duitsland
3.20.31. 3. Canada 3.27.38, 4. West-
Duitsland 3.27.70, 5. Bulgarije
3.27.99.6. Groot-Brittannië 3.35.06.
Dubbel-vler 1. Sowjet Unie
3.15.54, 2. Oost-Duitsland 3.17.58,
3 Hongarije 3.17.90. 4. Nederland
3.19.77. 5. West-Duitsland 3.21.02,
6. Polen 3.21.83.
Achten 1. Sowjet Unie 3.041,
2. Canada 3.04.93,3. Oost-Duitsland
3.05.57, 4. Nederland 3 08.52, 5.
West-Duitsland 3.09.29, 6. Groot-
Brittannlë.
HEREN:
Sklf 1
7.12.76, 2. Peter-Mit
(Wdl) 7.16.60, 3. Rocardo Ibarra
(Arg)7,18.63.
Twee-zonder-stuurman 1Bemd
en Joerg Landvolgt (Odl) 6.55.52,
2. Joeri en Nikolai Pimenov (Sov
6.58.32, 3. Metzle-Trumpler (Zwi)
6.58.80.
Twee-met-stuurmen 1. Celent-
Mrdulas (Jsl) 7.15.04, 2. Pfelffer-
Ubeier (Odl) 7.15.19, 3. Meyer-Ko-
nertz (Wdl) 7.23.22.
Dubbel-twes 8 1. Winter-Heppner
(Odl) 6.31.50, 2. Bailleu-Qark (Gbr)
6 34.15, 3. Saile-Weltnauer (Zwi)
6.38.29.
Vler-zonder-stuurman 1. Oost-
Duitsland 6.14.54, 2. Sowjet Unie
6.20.66, 3. Groot-Brittannië 6.21.74,
4. Zwitserland 6 22.47, 5. Frankrijk
6.24.31,6. Nederland 6.27.50.
Vler-met-stuurman 1. Sowjet
Oost-Duitsland 3.00.81,3. Nederland
3.01.22, 4. Canada 3.01.82, 5. West-
Duitsland 3.07.24, 6. Groot-Brittan-
3. Groot-Brittannië 6.18.41, 4. Italië
6.28.41, 5. Zwitserland 6.39.56, 6.
Nederland I opgegeven.
menov-Primenov (Sow) 6.46.10, 3.
Netzle-Truempler (Zwi) 6.48.77, 4.
Nouzies-lzart (Fra) 6.56.94. 5. Clay-
7.05.33, 2. Minsjo Nikolov (Bul)
7.10.46, 3. Richardo Ibarra (Arg)
7.11.61. 4. Peter-Michael Kolbe
(Wdl) 7.15.46, 5. Bernard Destraz
(Zwi) 7.17.34, 6. Hugh Matheson
(Gbr) 7.23.55.
Twee-met-stuurman 1. Klaus
Meyer-Gabriel Konertz-Helmut Sas-
senbach (Odl) 7.10.08, 2. Zlatko
Celent-Duska Mrduljas-Josip Relc
(Joe) 711.52, 3. Juergen Pfeiffer-
Gert Uebeler-Olaf Bayer (Odl)
7 12.32,4. Italië 7.33.31,5. Honganje
7.24.36,6. West-Duitsland 7.28.10.
Vler-zondor-stuurman 1. Oost-
Duitsland 6.07.99, 2. Groot-Brittan
nië 6.13.61. 3. Zwitserland 6.14.36,
4. Nederland 6.14.44, 5. West-Duits
land 6.20.36,6. Hongarije 6.28.00.
Dubbelvler 1. Oost-Duitsland
5.53.63, 2. Joegoslavië 5.57.47, 3.
6.04.43.
Acht 1. Oost-Duitsland 5.39.57,
2. Sowjet Unie 5.45.20,3. Groot-Brit
van Kraay (PSV) 1.05,13; 5. Hansje
Geljssen (Dolfijn) 1.05,65; 6. Joke
Santbergen (De Devel) 1.06,33
(1.05,69); 7. Ingrid Esser (Zeester)
1.06.47 (1.05,95); 8. Tineke Janssen
(De Hoogwerf) 1.06,47 (1.06,13).
B-FINALE: 1. Monique Bosga
(Zwemlust-H) 1.05,90.
200 METER RUGSLAG: 1. Annelies
Maas (De Rijn) 2 min. 20,46 sec.;.
2. Monique Bosga (Zwemlust-H)
2.21,38; 3. Daphne Demuth (De Rijn)
2 21,61; 4. Connie van Benthum (De
Waterkip) 2.21,99; 5. Jolanda de
Roover (DJK) 2.23,92 (2.22,58); 6.
Ingrid Esser (Zeester) 2.26,91
(2.23.32); 7. Monique Kroeze (De
Mors) 2.29,74 (2.27,28); 8. Inge de
Lange (Zwemlust-H) 2.34,02
(2.27,48).
B-FINALE: 1. Eline Herfst (ZVR)
2.28.58.
AZPC (Jacqueline Faber. Gertr
Ossendrijver, Mary Anema en Moni
que Drost) 8 min. 44,37 sec. (Nieuw
Ned. en nieuw adsp. ree.); Z Zwem
lust-H 8.53,51; 3. De Otters 8.57,21;
4. PSV 8.59,93.
4X 100 METER WISSELSLAG ES
TAFETTE (Meisjes onder 16 jaar):
1. Njord '59 4.37,0; 2. AZV 4.42,52;
3. De Dinkel 4.43,40; 4. Zwemlust-H
4.45,69.
HEREN:
(Vst)—Ree (Ned) 1/2—1/2; Donner
(Ned)Sosonko (Ned) 1/2-1/2;
Smejkal (Tsj)-Torre (Phi) 1-0; Hort
rago (Hon)—Staan (Eng) 1/2—1/2;
Ligterink (Ned)-Leln (Vst) 1/2—1/2.
Farago—Ligterink 1/2—1/2.
Stand grootmoe «terg roep A: 1.
Hort, Sax en Smejkal 2 1/2 punten;
3. Ree 2; 5. Byme, Donner, Farago
en Ligterink 1 1/2; 9. Sosonko,
Stean. Lean Andersson en Torre 1
14. Sahovic 1/2.
Grootmeeetergroep B: Enklaar (Ne-
d)—Spassov (Bul) 1—0; Van der wiel
(Ned)Van Riemsdijk (Bra) O-I;
Bohm (Ned)Hernandez (Cub)
0-1; Holzl (Oos)Balion (Ned)
1—0; Dolmatov (Sov)Snamkovlch
(Vst) 1—0; Lange weg (Ned)—Van
der Sterren (Ned) 0—1; Nemst
(Joe)—Van Wi (gereten (Ned) 0—1
DolmatovVan Wijgerden 1/21/2.
De stand grootmee«t«r*groep B:
1. Hernandez 2 1/2 punten; 2. Van
der Sterren 2 (en 1 afgebr.); 3.
Enklaar. Shamkovfch. Van Wijger
den 2; 7. Van Riemsdijk, Van der
Wiel. Nemet 1 1/2; 10. Bohm. Holzl.
Spassov 1; 13. Langeweg 1/2; 14.
Baljon 0.
BERGKLASSEMENT:
1. Battaglin 200 pnt, 2. Hinault 150,
3. Martinez 110, 4. Van Impe. 5.
Kuiper 67,6. Zoetemelk 83,7. Agos
tinho 81.8. Pollentler 69.
SOFTBAL
Shell—EDO 4—2; DSS—Terraavo-
nO—2; HHC—Storks 11—1; DS-
loemendaat 6—0; Kinhelm
Terrasvogels 0—6; ShellHHC
UW—Pirates 3—1; Westerkwartie-
r—Pinguïns 2-1; HCAW-UW
Boifava), 8. Bernard Hin
Quimard), 9. Joop Zoetemelk (Neo-
Danguillaume) (z.t. als Nilsson), 10.
Raymond Martin (Fra-Danguillau-
me) 6.16.29. 11. Lucien Didier (Lux-
Guimard) 6.17.02. 12. Henk Lubber
ding (Ned-Post) 6.17.26. 13. Rer»e
Bittinger (Fra-Huysmans) 6.18.22.
14. Jos de Sehoenmaeker (Bel-Huys-
mans) 6.18.31, 15. Lucien van Impe
(Bel-Lelangue) 6.18.51. 16. Bernard
Vallet (Fra-Everaert) 6.19.01,17. Ma
riano Marinez (Fra-Everaert) 6.19.36.
18. Didl Thurau (Wsl-Jossart)
6.19.37. 19. Johan
6.19.39.
(Fra-Geminiani) 6.20.07,
21. Guido van Calster (Bel-De Bruy
ne), 22 Ferdinand Julien (Fra-Gemi
niani) 6.20.28, 23. Gerrie Knetemann
(Ned-Post) 6.20.30, 24. Francisco
Galdos (Spa-Lelangue) 6.20.42, 25.
Alessandro Pozzl (Ita-Ferretti)
6.20.45, 29. Kuiper (Ned-Oe Muer)
6.21.13, 30. Maas (Ned-Oe Bruyne)
6.22.06, 33. Fedor den Hertog (Ned-
Jossart) 6.22.51, 52. Bert Pronk
(Ned-Post) 6.25.58,84. Stephen Mut
ter (Zwi-Post) 6.33.30, 94. Ulli Sutter
(Zwi-Post) 6.37,28, 96. en laatste
Patrick Pevenage (Bel-De Bruyne).
6.40.34. Vier rennera staakten de
strijd; Jacques Vertorugge (Ned-Oe
Bruyne). Pasquale Pugliese (ita-Boi
fava). Aldo Donadello (Ita-Ferretti)
en Alain de Saever (Bel-Lauwers).
ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Ber
nard Hinault (Fra-Guimard) 69 uur
<38 min. 15 sec., 2. Joop Zoetemelk
(Ned-Oanguillaume) op 2.45, 3. Hen
nie Kuiper (Ned-De Muer) op 19.22,
4. Jean-Rene Bemaudeau (Fra-Gui
mard) op 20,58, 5.
Jan Zuydweg (Krimpen a.d. Ussel)
100 km. in 2.21.11; 2. R. Kos (Oud-
Karspel); 3. Th. Hogervoret (Pijnac-
kor); 4. H. Craane (Dordrecht); 5.
R. de Boer (Vlaardingen); 6. H. Hoek
(Rotterdam); 7. J. de Keyzer (Wer
kendam); 8. F. Grootzwagers (Rot
terdam); 9. P. van Rij (Oud-Beijer-
land); 10. W. van Montfoort (Lopik);
11. P. Bosch (Gorinchem); 12. W.
van Steenis (Hoogblokland); 13. A
Raven (Groningen); '14. B. Jouve-
naar (Den Haag); 15. F. v.d. Enden
(Monster); 16. H. van Weers .(Don
Haag) 17. M. Dijkhuizen (Schevenin-
gen); 18. Kr. St. Nicolaas (Dord
recht); 19. P. Spaans Sc havenin
gang/LBreedijk(Holysloot).
Wielerronde van Harderwijk
Derde en laatste rit:
1. Gerrie Brokelman (Hardenberg)
100 kilometer in 2 uur 19 min. en
18 sec.; Z Gerrit Möhlmann Apel
doorn); 3. Popke Akkerman (Don
kerbroek); 4. Theo Wallenburg
(Leusden); 5. Peter Steyn (Wierden).
Eindstand: 1. Arie Hassink (Neede);
Herman Snoeyink (Denekamp); 3.
ke Barn hom (Haarlem) 50 klk>
r in 1 uur 25 minuten en 10
Eindstand;
1. Marjan Bik (Lekkerkerk): 2. Petra
de Bruin (Nieuwkoop); 3. Beate
Habetz (Wdl); 4. Anne Mohlmantv
Riemerema (Apeldoorn); 45. Keetie
van Oosten-Hage KIoetinge.
Wouwse plantege: 1. Gerrie van 't
Geloof (Oudenbosch) 90 kilometor
in 1 uur 58 min. en 20 sec.; 2. Bart
Europeee kampioenschap): 1. Ed
die Cheever (VS) Osella FA 2-79 50
ronden in 1 uur 9 min. en 37.66
sec. (Gem. snelh. 182.074 km/u), Z
Too Fabl (Ita). March 792 1.09.39.16.
3. Marc Surer (Zwi). March 92
1.09.39.87. 4. Alberto Colombo (Ita).
March 782 1.09.50.11, 5. Brian Hen-
ton (GB). Toleman Rait 1.09.56.07,
6. Ejo Elgh (Zwe). March 792
1.10.01.90, 7. Siegfried Stohr (Ita).
March 792 1.10.48.87, 8. Miguel-An
gel Cuerra (Arg). March 792
1.10.56.56, 9. Cocho Lopez (Arg),
March 792 Hart 1.10.59.20,10. Gian-
cario Brancatelli (Ita), March 792
1.11.02.34.
Stand om het Europeee kampioen
schap: 1. Cheever (VS) 29 pnt, Z
Surer (Zwi) 28, 3. Henton (GB) 24,
4. Dougall (Zaf) en Daly (ler) 18,
6. Stohr (Ita) 15.
Formule 2 (Tellend voor het Euro
peee kampioenschap): 1. Eddie
Cheever (VS) Osella FA 2-79, 2. Teo
roll), 4. John Watson (Ier/McLaren),
5. Jody Scheekter (Zaf/Ferrari). 6.
Jacky lekx (Bel/ligior) allen op één
ronde, 7. Patrick Tam bay (Fra/M-
c La ren). 8. Carlos Reutemarm (Arg/-
Lotus), 9. Hector Rebaque (Mex/Lo-
tus), 10. Didier Pironi (Fra/Tvrell)
allen op twee ronden, 11. Jan Lem
mers (Ned/shadow), 12. Elio de
Angelis (Ha/Shadow), 13. Patrick
Gaillaird (Fra/Ensign). 14. Gillea de
Villeneuve (Cam/Ferrari).
De snelste ronde was van Regazzonl
Gilles de Villeneuve 26. 3. Lafitte
24. 4. Reutemann en Depalller 20.
6. Regazzonie 16.
MOTORSPORT
Grote Prijs van Zwitserland
Izer/Meirehans fi
(Zwi.) op LCR; 3.
Trolliet/Petal (Fra.) op Sevmaz; 4.
Kumano/Arifuku (Jap.) op Yamaha;
5. Chabert/Daire (Fra.) op Yamaha.
DE STAND IN HET WERELDKAM
PIOENSCHAP IS:
1. Biland/Waltisberg 30 punten; Z
Holzer/Meirehnas 24; 3. Kumano/A
rifuku 16.
150 CC EERSTE MANCHE:
1. Michel Frutschi (Zwi.) op Yamaha
(gem. snelh. 138,909 km. p/u)
Yam
NUTTE RT NORTON-PRUS. 2040
meter; 1. Onno van Assum (B.
Dapper) 2.46,6 1.21,7; Z Obla van
Elsene; 3. Nanry Buitenzorg.
Winnend 2.40; plaats 1.50.
3.80. 12.80; koppel 63.00; trio
2189.80.
PONTEFRACT-PRUS. 2100 meter 1.
Pfalztaler (E. Bloem) 2.16,7; Z Caru-
so;3. High Wave.
Winnend 6.70; plaats 3.60.
2.10; koppel 20.90.
KAMPIOENSCHAP NEDERLANDSE
PAARDEN. 2600 meter: 1. Pyreua
Berkenhof (W. van Buytene) 327,7
1.19.9; 2. Pan Fried; 3. Nuttert
Norton (buiten weddenschappen);
4. Osslan.
Winnend 18.10; plaats 6.70.
6.30. 2.10; koppel/ 104.40; trio
(5-16-12)/ 5163.50.
.KAMERAAD-PRUS. 1600 meter 1.
Nant Buitenzorg (P. M. Smit) 2.04,4
1.17,8; 2. Orpheus; 3. Mai Regina.
Winnend 1.80; plaats 120.
J 2.50. 1.50;koppel/ 14.4a
EWMARKET-PRUS. 1301
■Huysmans;
sn (Bel-Jos
3 27.19,8.0
ZEILEN
Jeugdboot: 1. Helbing; 2. Han; 3.
v.d. Spek.
Cadet: 1. Insinger; 2. M. Gaillard.
420: 1. Groenendijk; 2. Wallage; 3.
v.d. Berg.
Flying Junior: 1Hartman.
Solo: 1. Vogelenzang; 2. Dirkzwa
ger; 3. Van EiJk.
Stem: 1. Dagelot; 2. Trompen; 3.
P. van Rtet.
Vaurten: 1. Teeling; 2, Brand; 3.
Kesselji
6.44.03, 3. West-Duitsland 6.46.05.
4. Italië 6.48 84. 5. Ierland 6.50.30,
6. Nederland (Van Noord-Adriaansz)
6.46.92.
Dubbel vier 1. Oost-Duitsland
6.01.33, 2. Sowjet Unie 6.07.31. 3.
9.31.
6.08.66, 4. Frankrijk
Acht 1. Oost-Duitsland 5.45.57,
2. Groot-Brittannië 5.51.88, 3. Sow
jet Unie 5.52.70. 4. West-Duitsland
5.54.69. 5. Frankrijk 5.57.96, 6. Ne-,
derland 6.02.13.
Finales van zondag
DAMES:
Vlsr-mel-shiurvrouw 1. Sowjet
Unie 3.20.82. 2. Oost-Duitsland
Skif 1. Raimund habert (Oos)
7.14.60, 2. Antonio Montosa (Spa)
7.15.95. 3. Pius Rotz (Zwi) 7.22.39.
4. Luca Migliaccio (Ita) 7.25.36. 5.
Karei Knibbeler (Ned) 7.27.01, 6.
Rodrigo Duarte (Por) 7.32.29.
ZWEMMEN
DAMES (Tussen haakjes staan til
den gemaakt in de leeftijdsgroepen)
400 METER VRUE SLAG: 1. Anne
lies Maas (Do Rijn) 4 min. 19,03
4.06,32; 5. Frank Drost (AZPC)
4.07,89 (Ned. Adsp. ree.); 6. Edwin
Kooyman (HPC) 4.12,26; 7. Patrick
Dybiona (AZPC) 4.16,51 (4.15,39); 8.
Ronnie Baars (VZC-R) 4.21,11
(4.16.20).
B-FINALE: 1. Richard Broer (WVZ)
4.14,86.
200 METER SCHOOLSLAG; 1. Ber-
jan Cornelisse (Koninklijke AZ-HDZ)
2.29,25; 2. Albert Boonstra (NZC'21)
231.91; 3. Hans Elzerman (U.)
2 33,70 (2.32.98); 4. Lex Brulnlnk (De
Aa) 2.35,10 (2 35.06); 5. Jan With
(DJK) 2.35,78 (2.35.35); 6. Fred Eef
ting (Zwemlust-H) 2.37,29 2.35,29);
7. Leen Beider (ZPB) 237,45
(2.35,67); 8. Gerard Smit (Zwemlust-
H) 2.38.37(2.35,91).
B-FINALE: 1. Henk Bakker (De De-
vel) 2.35,37.
10Ó METER VLINDERSLAG: 1. Kees
Vervoom (ZIAN-V) 56.96 sec.; 2.
Poter Duinmayer (Zwemlust-H)
58,93; 3. Edward Maasdijk (De Zijl-
LGB) 59,20; 4. Fred Eefting (Zwem-
lust-H) 59,41; 5. Leon Steenbrink
(HPC) 59,61 (59,14); 6. André in 't
Veld (ZPA) 1 min. 0,24 sec. (59,91);
7. Erik de Vogel (AVZV) 1.00.52
(59,86); 8. Gerard de Kok (HPC)
Tweedeklas A:
ADO—The Herons 14—6; Waaso-
irDe Spartaan 2—4; HeilooS-
HONKRAL
513. NicolsUW 155 6 1/2 Inn,
Naptunus—HCAW7-11.
A: Spartaan—Volewijckers 7—6.
TT—Sparks 4—6, TT—Sparks 1—4.
ADO-Rooswijk 14—4 7 inn, ADO—
Rooswijk 9—0.
B: SchotenOWO 5-0. Feye-
noordPSV 7—2, Jeka—Euro/Stars
7—6. Hoofddorp—Hilversum 4—1
sede/Wasse
Zuidvogels—Oen Bos
,HMS—NISC'71 73.
B: DOS'32ODIZ/Frogs 4—1,
CromtioersBlue Birds 7—6, VI Ho
ly—Oe Geuzen 54.
C: The Caps—DVH 3-6, TYBB—Pi
rates 0—10, Thamerv—Gezellen
2—4.
Zondag
Hoofdklasse
Kinhelm—Storks 4—7, Sparta
Maas op 2/.19,8. Giovanni Battaglin
(Ita-Boifava) op 29.45, 9. Paul Wel
lens (Bei-Post) op 30.52,10. Claude
Criqulelion (Bel-Lelangue) op 31.08,
11. Didl Thurau (Wdl-Jossart) op
32.01, 12. Michel Pollentler (Bel-
Lauwers) op 33.42, 13. Sveo-Ake
Nilsson (Zwo-Danguillaume) op
38.41, 14. Ulli Sutter (Zwi-Post) op
38.32, 15. Lucien van Impe (Bel-Le
langue) op 4138. 16. Yves Hezard
(Fra-Oe Muer) op 44.26, 17. Eddy
Schepers (Bel-De Bruyne) op 44.40,
18. Van de Velde (Ned-Post) op
44.59, 19. Pierre-Raymond Villemia-
ne (FraGuimard) op 46.13, 20. Ma
riano Martinez (Fra-Everaert) op
46.19, 21. Henk Lubberding (Neo-
Post) op 51.22, 22. Bernard Vallet
(Fra-Everaert) op 51.58, 23. Jos de
Sehoenmaeker (Bd-Huysmans) op
52.06, 24. Rene Bittinger (Fra-Huys
mans) op 52.06, 25. Robert Alban
(Fra-Geminiani) op 53.17, 36. Gerrie
Knetemann (Ned-Post) op 1 uur 22.
min. en 15 sec., 45. Bert Pronk
(Ned-Post) op 1.38.36,53. Fedor den
Hertog (Ned-Jossart) op 1 50.14, 86.
Stephen Mutter (Zwi-Post) op
2.32.42.
PLOEGENKLASSEMENT:
1. Huymans (Agostinho, Bittinger,
Do Sehoenmaeker en Marlens) 25
uur 11 min. en 1 sec. 2. Guimard
(Bernaudau, Hinault. Didier en
Chaumaz) 25.11.59,3. Danguillaume
Hofmann (Moergestel); 5. Koes
Kuystermans (Bosschenhooft).
Uerop: 1. Hein Senden (Duizel) 100
kilometer in 2 uur 24 min. en 58
sec.; 2. Erik Visschers (Sweykhut-
zen); 3. Rinie Seuntjes (Bakel); 4.
Nico Toussalnt (Naaldwijk); 5. Geert
Oosterbosch (Eindhoven).
Nuland: 1. Peter Damen (Drunen)
80 kilometer in 1 uur 58 min. en
53 sec.; Z Arnold van Hooft (Kerk-
driel): 3. Henk Mutsaars (Schljndel);
4. Jan Jonksman (Den Bosch); 5.
Louis van Wely (Vught).
Emmon: 1. Theo de Rooy (Erica)
100 kilometer in 2 uur 18 min. en
10 sec.; 2. Gerard Veldschotsn (01-
denzaal); 3. Jan Bakker (Zijldijk); 4.
Dominicus Lolkema (Oosterend); 5.
Jannes Slendebroek (Vries).
SchaIJk: 1. Rinie de Veer (Geffen)
j). 2. Rob Leeuwenburg, Cros-
sle 33 F 24.17 41.3. Fred Krab. Delta
T 79 24.18.32. 4. Adnan Reynard
(Bel) Reynard 79 T 24.20.87, 5. Henk
Robijn. Crossle 33 F 24.21.13.
Renault 5 Alpine (12 ronden van
4326 Ion elk): 1. John Voe 24.22.29
(Gemiddelde snelheid 124.847
km/u), 2. John Postmaa 24.22.30,
3. Jaap van de Endo 24.22.51, 4.
Geerlof Stam 24.22.98,5. Joop Bodt
24.30.11. Snelste ronde; Post ma
1.59.93 (Gom. snelheid 126353
km/u).
Produktietoefwsgena 1600-2500 cc:
1. Louis Hutzezon, met Ford RS
2000 22.14.59 (Gem. snelh. 136.793
Opel Kadett GTE 22.55.09. 4. Dirk
van Vuure, Vauxhall Magnum
23.01..97. 5. Hans de Jager. Ford
Escort RS 23.07.67. snelste ronde:
Hutzezon 1.47.94 (Gem. snelh.
140.944 km/u).
Kleutjens, Ford Caprl 22.0
3. Ron Borst (Zwanenburg); 4. Peter
Gödde (Hulst); 5. Louis van Wely'
(Vught).
4. Hans Langerijs. 5. Rolf Gr<
6. Jan Hordijk, 7. Bert Oosterbosch.
8. Frank de Gendt, 9. Cees Priem,
10. Ger Mak. Uitslag Alphen: 1. Theo
Smith. 2. Adrie van Houwelingen.
3. Jan van Houwelingen, 4. Aad van
den Hoek, 5. Piet van Katwijk, 6.
Johan van der Meer. 7. Cees Priem.
Monza 22.06.75, 5. Erik Post, Opel
Commodore GSE 22.40.81. snelste
ronde: Slotemaker 1.48.23 (Gem.
snelh. 140567 km/u).
Tol 1300 cc (12 ronden): 1. Arie
Ruitenbeek. Simca Rallye III
23.27.57 (Gem. snelh. 129.700
km/u), 2. Berend Uberius Kapteyn,
Simca Rallye III 23.33.80, 3. ton
Hagen Simca Rallye III 23.3331, 4.
Chris Werkhoven, Simca Rallye III
24.04.90,5. Richard van Heulen, Alfa
Sud Tl 24.11.99. Snelste ronde:
Ruitenbeek 1.55.93 (Gem. snelh.
131.230 km/u).
1300-1600 cc (12 ronden): 1. Serve
Maassen. VW Sicorocco 24.54.12
(Gem. snelh. 132.858 km/u), 2. Kees
Glansdorp. VW Golf GT1 22.54.35.
3. Aart Kluvers. VW Golf 17 22.57.14.
4. Rene Prins Audi 80 GT I 24.12.24.
5. Gerard Pelleboer, Alfa Romeo
1600 GT J 24.30.03. Snelste ronde:
Maassen 1.5239 (Gem snelh.
134.645 km/u).
Grote Prijs van Engeland: 1. Clay
Regazzoni (Zwi/Williams) 320.892
kilometor (68 ronden van 4.719 km)
in 1 uur 26 min. en 11.7 sec. Gem.
snelh. 223.37 km per uur), 2. Rene
TWEEDE MANCHE:
3. Patrick Pons (Fra.) op Yamaha;
4. Michel Frutschi; 5. Raymond
Roche (Fra.) op Yamaha.
DE STAND VOOR HET WERELD
KAMPIOENSCHAP IS:
1. Johnny Cecotto 79 punten; 2.
Patrick Pons 49; 3. Michel Frutschi
43; 4. Sadao Asami 42; 5. Gregg
Hansford (Aus.) op Kawasaki 39.
LICHTENVOORDE
500 CC EERSTE MANCHE:
1. Roger de Coster (Bel.) Suzuki;
2. Toon Karsmakers (Ned.) Maico;
3. Frans Sigmans (Ned.) Maico; 4.
Gerrit Wolsink (Ned.) Suzuki; 5. Neil
Hudson (G-Br.) Maico.
2e MANCHE:
1. De Coster; 2. Graham Noyce
(G.-Br.) Honda; 3. Karsmakers; 4.
Tappint Pikkairanen (Fin.) Suzuki;
5. Hudson.
EINDKLASSEMENT:
1. De Coster; 2. Ka ramaker; 3.
Hudson; 4. Pikkairanen; 5. Sigmans.
2. Gerard Uljtdewillegen (Nieuw
Wehl) Honda; 3. Evert Koldenhol
(Apeldoorn) Suzuki.
ZUSPANNEN:
1Han Veld/And ré Godschalk (West
edorp) Bulsink EML); Z Hugo de
Vries/Sios Hurkmans (Katwijk) Ya
maha Wasp; 3. Hemk Kneuman/-
Henk Martens (Wijchen) Van Asten
EML
PAARDESPORT
KOERSEN DUINDIGT
Winnend 9.00: plaats 130.
2.40. 1.70; koppel 1430; trio
191.90.
JASPIS DU BOIS-PRUS. 2120 mster
1. Peter Snell (M. A. van den Aard
weg) 2.51,3 1.21.6; Z Odette Osce-
waard; 3. Oebele Spencer.
Winnend 2.80; plaats 1.70,
2.20, 1.70; koppel 1430,
TOTAUSATOROMZET:
673.885,00.
KOERSEN ALKMAAR
PANORAMA-PRUS. 2040 meter 1.
Ricca Donna (M. A Pools) 3.00,9
138.7; 2. Rinsky Tefka; 3. Susan
Winnend 4.40; plaats 1.80.
3 30. 1.50; koppel 39.00; trio
245.50.
FOTO-PRUS. 2380 meter: 1. Rudo
Admiral (L Schoonhoven) 332,3
1.29,2; 2. Rosaramona: 3. Pipo.
Winnend 7.00; plaats 2.50,
3.70,/ 19.00; koppel/ 18.30;trio
1281.70. Nist gestart; Paula Duke
PROJECTOR-PRUS. 2040 meter (Ie
afd 1. Saflx van Kooten (A de
Wrede) 3.01.2 1.28.S; Z Susy Bloe»
menlust3. Sexy Giri.
Winnend 7.40; plaats 2.00,
1.40,/ 1.50; koppel 19.00.
DIAFRAGMA-PRUS. 2040 meter. 1.
Rayteres (H. J. A Tiben) 3.01,0
1.28.7:2. Pip)V.;3. Sljtje.
Winnend 7.70; plaats 2.60,
3.30. 3.50; koppel 60.10; trio
710.10.
CAMERA-PRUS. 2040 meter. 1. On-
sia Harvester (B. Dapper) 238,8
137,6; Z Renee Victoria; 3. Sand ria.
Winnend 6.10; plaats 1.60,2.60,
1.90; koppe; 48.90.
LENS-PRUS. 1700 meter (Ie afd.):
1. Parie Norton (S. A Hartman)
2.23,2 1.24,2; Z Odinus H.; a Recat-
Winnond 2.80; plaats 1.50,
2.10, 1.40; koppel 35.70; trio
186.20.
2.58,31.26,4; 2. Ramon R.; a Smal.
Winnend 3.00; plaats 130,
2.90,/ 2.40; koppel 10.70.
FILM-PRUS. 2380 meter: 1. Paradies
KEES^ERI
du Bols; 3. Rar Extra.
NANOUK-PRUS. 2040 meter. 1. Sam
Avon (W. van Buytene) 2.463131.5;
2. Race H; 3. Rudy Norton.
Winnend 1.80; plaats 1.40,
1.10,1.20;koppel/ 3.00.
1.60, 1.50; koppel
_j Bols (J. Bakker) 3.20,8 134.4;
2. Major EUoemlust; 3. Macky.
Winnend 1.80; plaats 13a
1.30. 1.40; koppel aiO; trio
1360.
KLEINBEELD-PRUS. 2040 meter 1.
Longshot (C. D. Imming) 2.51,3
134,0; 2. Mack Axvils; 3. Matchless.
Winnend 3.30; plaats 1.3a
2.701.70; koppel 24.3a
LENS-PRUS. 1700 meter (2e afd.):
1. O. Duke (A J. Mollema) 232.8
134,0; 2. Poetje Patje; 3. Opium.
Winnend 330; plaats 1.50,
13a 1.60; koppel a60; trio
&rg!
Winnend 4.20; plaats 1.60,
2.00, 3.30; koppel 10.40. Nlot
irt: Sofia (1) en Rosa Lsmour
ff""
TOTALIS,
3.90,/ 1.80;koppel/ 55.81