Roeiers Imponeren Verrassingen in kampioenschap Holland neemt kleine voorsprong op Friesland Vijfkampsters in Europese finale SPORTTRIBUINSE SPORTPRIJSVRAGEN FC Groningen 1.4 miljoen in het rooi Gebroken hand Drs Nico Smit LEIDSE COURANTMAANDAG 16 JUL11979 PAGINA 1 DEN HAAG De resultaten van de lotto's van Nederland, Duitsland en België en van het Nederlandse supertrio van dit einde zijn: Nederlandse lotto De winnende getallen zijn: 18—27—30—31—37—39. ReservegeJ 11 en 20. Er waren 688.899 deelnemers, die zorgden voor een van 3.024.919,50 gulden en een prijzenpot van 1.436.836.76 gi De prijzen zijn als volgt verdeeld: eerste prijs: 502.892,87, U prijs: 143.683,68, derde prijs: 215.525,51, vierde- en vijfde 287.367,35. Supertrio Het supertrio werd gelopen in de Walter Hollandia-prijs te Gi gen. De uitslag is: 1. nr. 7. Patricia Laren (T. Smeding), 2. Poesjkin (R. L. Pools), 3. nr. 12. Reindert (C. D. Imming). De van het supertrio was 228.256 gulden, de uitkering is 2223,20. Westduitse lotto De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 2—6—7—16 44. Reservegetal: 40. Winnend in „Spiel 77" is: 3905790. Belgische lotto De winnende getallen in de Belgische lotto van dit weekeind 617—19—232433. Het bijkomende nummer is 30. De was 135.263.000 franken, ongeveer 9,5 miljoen gulden. Groningen De gemeente de club spoedig om de Groningen heeft de jaarreke- gaan zitten om de financiël a ning van de betaalde voetbal- sitie nader te bekijken, vereniging FC Groningen voor het seizoen 1977-1978 goedge- ln het seizoen 77-78 hees keurd, wat betekent dat de club Groningen een nadelig 284.795,- subsidie zal ontvan- geboekt van 460.000,-. gen. houder Barmentloo verwacle Volgens wethouder A. Barment- het verlies in het afgelopeim loo heeft FC Groningen momen- z^n minder zal zijn. FC iri teel een schuld van 1.4 miljoen. ningen heeft nog een se Het gemeentebestuur van Gro- aan de gemeente Groningeie ningen wil met het bestuur van f 80.000,-. Minder contractspelers bij Sparta Rotterdam Volgens de rich- dens de presentatie vanllc tlijnen van het Budget Bewa- team bekend. Woordvo Ie kings Instituut (BBI) heeft de Floor Bouwer hekelde ti Rotterdamse eredivisieclub deze bijeenkomst het fa Sparta het aantal contractspe- van de gemeente Rottei Iers verminderd van 28 tot 21. die blijft weigeren de bet Dat werd zaterdagmiddag tij- clubs te subsidiëren. Verlies voor Cruijffc.s. NEW YORK De Los Angeles Aztecs, de ploeg van onder trainer Rlnus Michels en Johan Cruijff, heeft zaterdag in de I ;i competitie de uitwedstrijd tegen San Jose Earthquakes mel,e verloren. Na de normale speeltijd was de stand nog 0—0. Ch)€ Sting met Willem van Hanegem in de gelederen versloeg <(a gen terrein de Tulsa Roughnecks met 32. Uitslagen: Chicago Sting—Tulsa Tornado 43 (na verlenging Roughnecks 3—2, Rochester Lan- Jose Earthquakes—Los A cers—Fort Lauderdale Strikers 2— Aztecs 1—0 (na verlenging). 1, Tampa Bay Rowdies—Edmon- KEULEN Heinz Flohe, d ton Drillers 1—0, San Diego Soc- voerder van FC Köln en kers—Philadelphia Fury 1—0, Min- van het Westduitse elftal, nesota Kicks—Toronto Blizzard dag overgegaan naar de v< 2—1, Portland Timbers—Dallas club München 1860. Henk van Santen weer in training (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Henk van San- Beide Partijen hebben nog ten, de middenvelder van FC contract opgesteld, omdat Twente die vorig jaar na een bekeken moet worden liesblessure werd afgekeurd liesblessure bij zware train voor het beroepsvoetbal, is In niet protesteert. Van Sa principe weer in de A-selectie "M'in verzekeringsmaatscl van de ploeg uit Enschede op- neemt me weer op in de ie genomen. regeling als het toch niet lukt'fa 0 Oostduitsers 01oppermachtig in LUZERN De Nautilus/De Hoop dubbel vier toonde het dul aan: de resultaten van de Rotterdams/Amsterdamse combinat de Koninklijke Hollandbeker roeiwedstrijden eind vorige maan|f de Bosbaan zijn allerminst een uitschieter geweest. Het afgell weekeinde bewezen de gebroeders Vervoort met Scheffera Göbel in de sterk bezette Rotseeregatta opnieuw hun klassfe vormden in Luzern de enige herenéquipe die zich waarmaaktF direct kan rekenen op uitzending naar de wereldkampioene pen eind augustus begin september op het idyllische bergmeL van het Joegoslavische Bied. Twee derde plaatsen achter de Oostduitse boot waarin onder T Dreifke en Bussert zaten uit de gouden dubbelvier van de wfe kampioenschappen van 1978, en achter de sterke Russen (zatefcr de Joegoslaviërs (gisteren) staan daar wel borg voor. Zoiij drong de Nautilus/De Hoop-coalitie aan dat de Oostduitsers, d alles aan gelegen wa^ om hun voorsprong te behouden, zo voor de enige verbetering van het baanrecord tijdens deze gei repetitie van de internationale roeitop voor de wereldkamj schappen. Het was voor Nederland het enige positieve punt bij het I roeien. De tweede Nederlandse troef, de Aegir/Phocasvier z( stuurman, was zaterdag kansloos omdat Atsma ziek was en op dertien seconden geroeid. Gisteren eindigde de boot weli slechts als vierde, maar was toen wel betrokken bij de strij de tweede plaats. Een „herkansing" heeft de gehandicapte for stellig verdiend. Duidelijk werd dat het zinloos is meer herenploegen naar BI te vaardigen. Het experiment met de acht mag als mislukt wi beschouwd nu de ploeg twee keer kansloos laatste werd. D stuurde vieren van Orca/Nereus imponeerden al evenmin. De sterdammers werden gisteren weliswaar vierde, maar de achter op de winnende Oostduitsers bedroeg een tiental seconden skiffeur Stegeman in dit internationale milieu niet zou kunnen komen stond eigenlijk voor de start al vast. Zoals gebruikelijk de laatste jaren hebben de Nederlandse de beste kans op eremetaal tijdens de wereldkampioenscha Men kan zich afvragen welke prestatie beter is geweest. De en tweede plaats van de Nereus-twee zonder stuurvrouw Joke dorp/Liesbeth Vosmaer of de tweede plaats waarvoor de com tie-dubbelvier zorgde. Zeker is dat beide ploegen sterk geroeid ben. De Nereus-twee moest beide dagen de Oostduitse wereli pioenen Cornelia Bugel en Ute Steindorf laten voorgaan, vi zaterdag voorts van de Russinnen doch toonde zich daags d te sterk voor dat tweetal. Hette Borrias, verrassend teruggekomen tijdens de „koninki werd op beide dagen vijfde. Zaterdag lag de Orca-skiffeuz achter. In de tweede finale wist zij het verschil tot twee lengt beperken. Aanvaardbaar De combinatie-acht leverde een alleszins aanvaardbare pri op de eerste dag werd de ploeg vierde met twee lengten fl( stand op de winnaars, gisteren toen het een derde plaats ty| was het verschil aanmerkelijk minder. Duidelijk werd wel dat de Skadi dubbeltwee toch weinig caplfr ten heeft om internationaal mee te kunnen komen. Belde Iffo, werd de eindstrijd niet bereikt. prei" Jeugéecord speerwerpen Bert Smit Westers kampioen vierspannen VELP Jan Westers uit Delfzijl Is gisteren op het landgoed Mid- den-Heuven bij Velp Nederlands kampioen vierspannen geworden. Hij verzamelde in totaal 37 punten. Tweede werd Tjeerd Velstra uit Deurne met 36 punten en als derde eindigde Wim Bobbink uit Orvelte met 35 punten. Zaterdag stond de marathon op het programma met als uitslag: 1. en 2. Velstra en Van Opstal. 3. Chardon. 4. Robbink. Gisteren werden de dressuur, de presentatie en de hinderniswedstrijd gereden. WARSCHAU Het Nederlands meisjesteam zaalhandbal, dat deelnam aan een toernooi in Warschau, eindigde als zesde en laatste zonder een enkele overwinning. Denemarken won het toernooi, 2. Polen 1, 3. Bul garije, 4. Polen 2,5. Roemenië. BARCELONA De Spaanse rol- hockeykampioen Barcelona is Europees titelhouder geworden door Reus Deportivo (Portugal) met 61 te verslaan nadat de eerste wedstrijd met 31 was verloren. Deiras (Portugal) v de Europa Cup 2 door Voltrega (Spanje) met 101 te verslaan na de uitwedstrijd met 63 te hebben verloren. MONTEVIDEO Ruben Plaza (20) van de Uruguese club Naci- onal tekende een contract bij Austria Wien. GRAZ De Nederlandse da- mesploeg, bestaande uit Silvia Barlag, Tineke Hidding, Els Stolk en Olga Commandeur, heeft zich geplaatst voor de fi nale van de strijd om de Euro pese beker voor meerkampers, die op 1 en 2 september in Dresden (O.-Dld) zal worden ge houden. Nederland eindigde tij dens de kwalificatiewedstrijd in Schielleiten (Oostenrijk) op de tweede plaats achter Oost-Du its- land, dat als organiserend land toch al zeker van deelneming was. De eindstand van de wedstrijd in Schielleiten is: 1. Oost-Duits- land 13.649 punten, 2. Neder land 12.412 punten, 3. België 11.515 punten, 4. Denemarken 11.059 punten. Ook België zal in Dresden kunnen uitkomen. Het individuele klassement van de wedstrijd in Oostenrijk werd aangevoerd door Kristine Nit- ,sche (O.-Dld) met 4635 punten, Ramona Neubert (O.-Dld) met 4536 punten en Sabine Möbius (O.-Dld) met 4478 punten. De eindstand van de kwalifica tiewedstrijd in Boedapest is: 1. Rusland 13.278 punten, 2. Hon garije 12.889 punten, 3. Bulga rije 12.716 punten, 4. Polen 12.217 punten, 5. Zweden 12.049 punten, 6. Noorwegen 11.301 punten, 7. Spanje 10.357 pun ten. Rusland en Hongarije plaat sten zich voor de finale. Het individuele klassement van Boedapest is: 1. Nadesjda Karja- kaina (Rus) 4544 punten, 2. Margit Papp (Hong) 4541 pun ten, 3. Olga Rakawisjnikova (Rus) 4406 punten, 4. Valentina Dimitrova (Bul) 4389 punten. De drie Oostduitse atletes wer den gevolgd door Tineke Hid-: ding (4160 punten), Silvia Barlag (4139 punten), Els Stolk (4113 punten) en Olga Commandeur (4040 punten). Rusland en Polen plaatsten zich in Boedapest voor de finale van de strijd om de Europese beker voor tienkampers. Titelverdedi ger Rusland zegevierde met 23.238 punten. Nederland, dat zich niet voor de finale plaatste, eindigde als vijfde. De Neder landse tienkampers hielden al leen België achter zich. De Nederlandse meisjesploeg is zaterdag in een vijfkamp in Wil helmshaven als vierde geëin digd. De Nederlandse meisjes verzamelden 11.147 punten. Winnaar werd West-Duitsland (12.820 punten) voor Groot-Brit- tannië (11.188 punten) en het tweede Westduitse team (11.171 punten). Bert Smit van Swift uit Venlo bracht tijdens internationale meerkampwedstrijden in dezelf de plaats het Nederlandse jeug- drecord speerwerpen op 69.12 meter. Het oude record stond sinds vorig jaar met 66.94 meter op naam van Rob van Bokho ven. Tijdens de open Britse atletiek- kampioenschappen in Londen is zaterdag een aantal goede pres taties geleverd. De Ier Eamonn Coghlan versloeg op de 5000 meter onder meer de Keniaan Henry Rono en de Nieuwzeelan- der Rod Dixon. De tijd waarin Coghlan finishte (13.23,6) be hoort tot de beste tien tijden die dit seizoen zijn gelopen en dat was een opmerkelijke pres tatie van de Ier, die zich voor namelijk op de middenafstanden richt. De Amerikaan Edwin Moses was weer snel op de 400 meter hor den. Met 48,58 breidde hij zijn reeks tijden onder de 49 secon den uit. Eerder liep hij al 47,69 en 47,89. De 3000 meter hinder nis werd een overwinning voor de Keniaan Hillary Tuwei in 8.23,75. Zijn landgenoot Amos Korir werd tweede, de Brit John Marsay derde. Op de 1500 me ter zegevierde Steve Ovett in 3.39,1. Ovett kwam daarmee voor de eerste keer dit seizoen onder de 3.40,0. Double Dutch vierde plaats SCHEVENINGEN De tweede wedstrijd uit de serie om het we reldkampioenschap zeilen in de half-ton klasse is zaterdag voor Scheveningen gewonnen door de Fransman Bernard Moureau met „Jina". Beste Nederlander was Christiaan Zundorf met „doublé Dutch", die als derde eindigde. De Israëliër Shimon Broekman is zaterdag bij de Spaanse plaats Denia Europees zeilkampioen in de 470-klacse geworden. Hij werd in de zesde en laatste race acht ste, maar kon niet meer worden achterhaald. Geert Bakker is als tiende geëin digd in het wereldkampioenschap Soling, dat de afgelopen In de laatste ronde ging Kameraad nog steeds aan de leiding van het pelo ton van zestien paarden. WASSENAAR Zestien paar den kwamen gistermiddag op de Wassenaarse baan Duindigt aan de start in het kampioen schap van Nederlandse paar den. Twee dravers, Niels Zuid- velde Jan Wagenaar) en Pri zefighter Maria Poort), die ook stonden ingeschreven moesten het door kreupelheid af laten weten. Teleurstelling bij het pu bliek vooral over het niet ver schijnen van Prizefighter, de tweede van het Europees kam pioenschap der vijfjarigen, die toch een van de smaakmakers zou zijn van dit met zesender tigduizend gulden gedoteerde kampioenschap. Er vyas echter kwaliteit voldoen de aanwezig voor een prachtige titelstrijd met als verrassende winnaar Pyreus Berkenhof met Wim van Buytene. "Ik had nooit gedacht te winnen. Kameraad ging zo goed aan kop en er stonden zoveel goede paarden in deze koers, en ik dacht ook dat de afstand wat te lang zou zijn voor mijn paard", aldus pi keur Wim van Buytene die in het laatste stuk erg hard toe sloeg en zegevierde in de kilo- metertijd van I.I9.9 voor de 2600 meter. De ogen waren meer dan ooit gericht op Ossian, de voor drie ton aangekochte draver van Stal Anjo kwam met Aad Harmsen voor het eerst in actie tegen de grote "klasse". In het tweede gaat hij met grote voorsprong aan de leiding in het klasse ment van de pikeurs. De Hilver- sumse pikeur had de mogelijk heid om de honderd vol te ma ken echter wel. Rache H en vooral Rieki V, die aan de lo pende band winnen, lieten het echter afweten. Bij de volbloeds stond de beker der amateurs centraal. Deze wis selbeker moet twee keer achter een of drie keer in totaal door dezelfde amatrice of amateur gewonnen worden. De naam van drs Nico Smit stond er al. twee keer op. Bij een overwin ning zou de beker definitief be zit komen. Met Corrona, een vierjarige mer rie uit de stal van trainer Hans Wolffers, kwam de oud-kam pioen van Europa als een van de favorieten aan de start. Zijn paard ging als eerste over de eindstreep, maar.... Nico Smit was onderweg van zijn paard gevallen. Later bleek in het zie kenhuis Bronovo dat hij zijn lin kerhand had gebroken. Al in de eerste bocht verschoof zijn za del en kon Nico Smit niet meer op zijn paard blijven zitten. Vele, combinaties hadden veel last van het loslopende paard in de baan. Country House met Marij ke de Kat zegevierde voor King of Honesty met de vrouw van Nico Smit, Anita Smit. De derde plaats was voor George Sand met Linda van Overeem. ARTHUR VAN RIJSWIJK Corrona -zonder Nico Smit- gaat als eerste over de eindstreep. Begrijpelijk ging de overwinning naar Country House met Marijke de Kat voor King of Honesty met Anita Smit. gelid achter de auto was Harm- sen met zijn paard matig weg. Maar bij het indraaien van de laatste bocht was Ossian toch naast leider Kameraad gekomen. Dat had natuurlijk wel een hoop kracht gekost. Aad Harmsen later." Ik kwam te vroeg met Ossian aan de lei ding. De laatste meters was hij helemaal leep. Het was mis schien beter geweest als ik later aan kop was gekomen. Maar dat is napraten, het paard heeft goed gelopen Teleurstelling was er bij Marinus van Leeu wen, de pikeur achter de veel voudig winnaar van de Gouden Zweep. Ik kreeg een prachtig parcours met Kameraad. Tot de laatste bocht lag ik steeds aan de kop maar toen ik in de rech te lijn wat aan het paard vroeg, pakte hij niet aan. Onbegrijpe lijk. ik had gedacht dit kam- pioenschao te winnen" Verrassing Giel van der Togt, de oud-Voor burger die zijn stallen heeft In Staphorst, zorgde voor een gro te verrassing door de kansloos geachte Pan Fried achter win naar Pyreus Berkenhof als tweede over de eindstreep te sturen voor Nuttert Norton, die voor de totalisator buitenwed denschappen, liep omdat het maar mogelijk is zestien paar den op de computer te spelen. Ossian. die als vierde over de eindstreep ging. was nu nog goed voor het derde plaatsgeld aan de totalisator. Een hoge uit betaling bracht het koppel Py reus Berkenhof 5) - Pan Fried (16). voor elke gulden maar liefst 204.40. De triouitbetaling was groot ƒ5163,50. Voor Wim van Buytene was de meeting op Duindigt uitstekend begonnen. In de tweede koers zegevierde hij met Sam Avon, een driejarige hengst die begin augustus een van de kanspaar den is tijdens de jaarlijkse Derby der dravers. Voor kampi oenspikeur Manus Bouwhuis verliep het gisteren niet naar wens. Met 99 overwinningen ivaii uiice verÖiayyever WARMOND Op de eerste dag van de negenenvijfstigste Kaagweek heeft Holland in de teamwedstrijd in de. Regenboogklasse afstand genomen van de Friezen. De stand is nu 26 3/4 - 28 in het voordeel van da Hollanders die zaterdag de reputatie, bete re "moolweerzeilero" te zijn dan de Frie zen, volledig waarmaakten. Het weer was inderdaad in het nadeel van de Friezen die zich beter thuisvoelen in wat ruwer weer. Er stond zaterdag een zwakke bries, reden voor de organisatie de Regenbogen één ronde te laten varen inpiaats van de twee geplande. De strijd werd volledig beheerst door twee Hollandse Regenbogen, gestuurd door Peter Frech en teamleider Hein de Goederen. Deze twee boten namen meteen na de start de leiding en stonden dis niet meer af. Daarom werd al snel duidelijk dat de strijd om de eerste plaats zou gaan tussen Frech en De Goederen. Peter Frech rondde de eerste drie boeien als eerste maar raakte zijn koppositie vervolgens kwijt aan teamge noot Hein de Goederen. De Goederen liet de Regenboog van Frech en het veld van achtervolgers ver achter zich en finishte met een ruime voorsprong, Peter Frech eindigde op de tweede plaats. Na deze twee Holland se boten passeerden vier Friese Regenbo gen de finishlijn. Van Dróoge werd derde. Harry Amsterdam, die de eerste boei als ze vende rondde, rukte op naar de vierde plaats. Puck de Vries eindigde als vijfde, Hessel Donker werd zesde. Klasseringen die er voor zorgden dab de voorsprong van Hol land klein bleef. Door de zwakke uwind was de eerste wed strijd tussen de Friese en Hollandse Regen bogen een wat tamme vertoning. Er waren een aantal schermutselingen bij het ronden van de boeien maar veel meer ander spek takel was er niet. Bij de derde boei hinder de het Friese schip Wilde Rakker van Jap- pie Hettinga de Hollandse Regenboog van Bulk. Hettinga besefte dat Bulk een protest tegen hem zou indienen en verliet de strijd. De Hollandse en Friese Regenbogen zullen elkaar nog drie fceer ontmoeten. Vandaag vindt de tweede race plaats. Uitslag: 1 Hein de Goederen(H) 3/4; 2 Peter Frech(H) 2; 3 Van Drooge(F) 3; 4 Harry Am- sterdam(F) 4; 5 Puck de Vries(F) 5; 6 Hes sel Donker(F) 6; 7 Ton Theunissen(H) 7; 8 De Groot(H) 8; 9 Bulk(H) 9; 10 Jappie Het- tinga(F) 10. Totaalstand Holland 26 3/4, Friesland 28 Hein de Goederen in actie in de Regenbogenwedstrijd, die hij als eerste zou afsluiten. WEINIG SPEKTAKEL BIJ OPENING KAAGWEEK

Leidse Courant | 1979 | | pagina 10