"Kijk, dat is nou het effect van logen" Rustende schoffelaar wil met vakantie gaan Vrouwenraad Noordwijk helpt bootvluchtelingen Meubelfabriek Oisterwijk In de rij voor de Woudwetering Kameel Natasja als trekpleister bij Hollandse poldermolen TAD/IREGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 JUL11979 PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad err land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. OORDW1JK Op initiatief de plaatselijke afdeling de „Vrouwen in de VD" wordt een beroep ge- ian op alle Noordwijkse rouwen om onder het neu rie overkoepelend orgaan m alle vrouwenverenigin- en in Noordwijk, de Vrou- enraad, de bootvluchtelin- en te helpen. oeJs bekend hebben de frac- es in de gemeenteraad on- ings besloten woonruimte be- ehikbaar te stellen voor de ntheemde Vietnamezen. Het vdA-raadslid Arno Bos, die iet <tit plan kwam dacht aarbij aan de leegstaande mbtswoning van de burge meester aan de Koepelweg. fet is echter de vraag of „De Landkant" voor dit'doel ge schikt is. Daarom kijkt men ook uit naar andere panden, die als opvangcentrum zouden kunnen dienen. Met woonruimte alleen is men er niet, vinden Noordwijkse vrouwen. Zo'n gebouw moet worden schoongemaakt en tot leefbare woonruimte worden ingericht en dat wil men ge zamenlijk ter hand nemen. Zo denkt men aan het inzamelen van bedden, beddengoed, meubilair en ander huisraad. Verder aan het opvangen, hel pen en terzijde staan van deze mensen, die uit eigen land en huis zijn verdreven. De afdeling Noordwijk van „Vrouwen in de VVD" roept alle Noordwijkers op - man nen en vrouwen - om straks met elkaar de handen uit de mouwen te steken. Zij die willen meehelpen kunnen zich nu al opgeven bij de Vrou wenraad Noordwijk en wel bij de presidente, mevrouw J. W. F. van de Most van Spijk- van Dam, Hoogwakersbosch- straat 37, telefoon 12981. ADVERTENTIE Vakantie Voorlichtingsdagen 1979 In de vakantie hebt u alle tijd om eens rustig te komen kijken en praten in een van de toonzalen van de Meubelfabriek Oisterwijk. Dan ziet u waarom wij vasthouden aan het oude loogprocédé. Logen namelijk maakt het eikehout rijker en sprekender. Vooral aan de "spiegels" in het hout is dat goed te zien. Trouwens, ook op andere punten houden wij het graag bij het oude. Wij gunnen ons eikehout alle rust om uit te werken. En in onze werkplaatsen zijn het geen machines, maar mensen die het echte meubel- makerswerk doen. Zoveel toewijding heeft natuurlijk tot gevolg, dat wij meubelen maken die altijd een waardevol bezit blijven vormen. U krijgt er dan ook een unieke garantie op: 12 jaar lang, onvoorwaardelijk, op het hout en de konstruktie. Bcrkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891^1670. RIJNSBURG ZIET DIE STENEN OEGSTGEESTENAAR AL KOMEN Je kunt duidelijk merken dat alles zo'n beetje doordrongen raakt van het vakantiecomplex. De mensen trekken weg en laten niets bruikbaars na voor de achterblijvers. Zoals journalisten die hun brood moeten zien te verdienen met het schrijven van luchtige en soms onderhoudende stukjes in kranten. Er zit goed het klad in de regionale nieuwsvoorziening en daarom vond ik het gisteren des te prettiger, te zien dat het stenen geval dat bij de samenvoeging van Rijnzichtweg en Rijnsburgerweg aan de Indische Buurt van Oegstgeest aanleiding gaf tot enige bezinning. De enorm gezette en onwrikbare tuinder die daar steunend op z'n schoffel eens naar wijdse verten uitkeek, tot zowat in Valkenburg toe maar al geruime tijd daarbij gehinderd wordt door een rij hoge bomen, is al vaak het middelpunt van spotternij geweest. Jaren terug kreeg hij een lading witte verf te verwerken, soms kreeg hij een emmer op z'n kanis of een hoed of er werd op een andere manier de draak met hem gestoken. Nu staat hij te kijk met een stuk karton op z'n buik: „Ik ga vrijdag met vacantie" staat daarop. Ik ben er niet helemaal zeker van, maar er bestaat een vermoeden dat hier een Rijnsburgse invloed merkbaar is. Natuurlijk gunnen we het beeld, dat al jaren onwrikbaar en onuitsprekelijk moe van het turen nog geen hand heeft uitgestoken, zijn vakantie. Maar Rijnsburgers - en dat is nu eenmaal zo - denken daar anders over. Men heeft allerlei bijnamen verzonnen voor deze stenen Oegstgeestenaar, die tegenover het voormalige buiten Rustenburg volledig tot rusten is gekomen: de Penker, de Ziener, de Schoffelaar, de Tuinder. Maar de lomperd staat zichtbaar niets te doen en dat prikt een oprechte Rijnsburger. In Rijnsburg zei staat in steen een tuinder achter een kruiwagen. Met een beetje verbeelding zie je de man staan duwen. En zonder verbeelding ziet de Rijnsburger, dat deze man werkelijk duwt. Het beeld herinnert aan de zware dagen van weleer, toen "de Rijnsburgers als pioniers het heet dan ook De Pionier) met kruiwagens vol bloemen voor dag en dauw de hort op gingen om ergens in Delft of Rotterdam hun prod uk ten aan de man te brengen. Het Rijnsburgse beeld, de Pionier, werkt dus. Z'n collega bij Oegstgeest staat op z'n lauweren te rusten en dat vindt Rijnsburg nou echt iets voor Oegstgeest, „dat dorp van renteniers". Daar moet je de Rijnsburgkenner bij uitstek, de heer S.Leenheer, maar eens over horen. „Rust, dat kennen ze bij ons niet. Maar eerlijk hoor, we vinden het al een pré in Rijnsburg, dat die doodvermoeide Oegstgeestse tuinder in elk geval een schoffel bij zich heeft. Dat lijkt tenminste al ergens op. Maar om nou opeens met vakantie te gaan, nou nee. Laat ie maar bij ons een tijdje op het dorp komen om onze pionier bij het duwen te helpen. Lijkt me een goed idee. Toch wel leuk gevonden, hoor, van dat bord om z'n nek. Ik zou me rot lachen als ie nog werkelijk ging ook..." Het nieuwtje is er eigenlijk al een beetje vanaf, maar toch wel aardig om de lezer via een plaatje te laten kennismaken met een wat hooghartig ogende kameel in een groene Hollandse wei. Dit is ze nou, Natasja, nieuwe bewoonster van de menagerie van de heer J. Moerkerk die z'n riante domicilie heeft aan de Hazerswoudse Rijndijk. Natasja werd enige tijd geleden door meneer Moerkerk gekocht van de Wassenaarse dierentuin, waar ze al zo veel van die schepen der woestijn bezitten en waar er om de v haverklap nieuwe bijkomen door geboorte, dat de Zoo leiding ze niet allemaal tegelijk kan hebben. Natasja is zowat der dagen zat en geniet nu van haar verdiende rust tussen een stel langwollige schapen, wat paarden en enkele levenslustige donkerkleurige varkens. In de passerende treinen op het traject Leiden - Alphen aan den Rijn stoten de reizigers elkaar al tijdig aan als ze in de buurt van het molentje in de polder Nieuw Groenendijk komen: „moet je 'ns kijken, joh, daar staat een kameel in het land". Goedmoedige Natasja zelf trekt zich van al die verbazing niks meer aan; zand of geen zand, ze heeft het er best naar de zin, eet wat gras, of gaat er op haar gemak bij liggen en verliest de laatste plukken haar die ze nog over heeft gehouden in haar kamelenleven. Dit is gewoon vakantie voor deze tweebul ter. Een prettige oude dag. Wie weet wat meneer Moerkerk nog meer in huis haalt. k OUBRUGGE - Het beeld van zich irbijtende chauffeurs verdwijnt verlo- l* g niet op de invalswegen naar de i1 rug over de Woudwetering bij Wou- 1 rugge. De reconstructie van de brug temt nog zeker vier maanden in beslag -ndanks het feit dat er in de bouwvak- akantie wordt doorgewerkt. Het werk at begin juni is begonnen en onder- leer een verbreding van de brug voor ïn vrij fietspad inhoudt, levert veel roblemen voor de automobilisten door e zeer lange wachttijden. Een half-uur, rker in het spitsuur, is geen uitzonde n- Vooral het beroepsvervoer klaagt over de zwakke doorstroming over de brug. De provincie, die het projekt bekostigt, raadt de frequente gebruikers van deze brug aan om de kaart van de omgeving nog eens te bekijken en een 'sluiproute' uit te stippelen. Het werk aan de brug, onderdeel van-de gehele reconstructie (met name de weg- kruisingen aan de oost- en de west-kant) rondom Woubrugge, kan ook de scheep vaart niet van enig ongerief vrijwaren. De brug wordt van 31 juli tot 3 augustus en op dagdelen van andere dagen niet opengedaan. Aan de sluizen zijn de pre- ciese data en tijdsduur aangeplakt Rijkswaterstaat stelde ook een 'strooibil jet' samen met de nodige informatie, on der meer zijn hier ook de 'wachtplaat- sen' vermeld. De data van de brugslui- ting zijn echter zo gekozen dat, in ver band met de bouwvakvakantie, er slechts weinig schepen hinder van hebben. Het resultaat wordt een veilige fietspa droute en na de vier lange maanden een betere doorstroming in deze belangrijke verkeersader richting Hoogmade. Natasja geniet van een welverdiende rust in de Hazerswoudse wei.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5