Pronk Asopos De Vliet goed voor zege in Nieuwkoop Vijftigste SL „blik" voor ÏÏL, Derde titel voor Henny Koemans Eerste seizoenoverwinning Ajax mm Opnieuw nederlaag Alphians Loop- driekamp p SUCCESVOL HCC IN GOEDE PARTIJ GEKLOPT: 119-109 BUB VAN DE ZEE VERRASSENDE FINALIST (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM De Slotwed strijden zijn, op de Nationale Kampioenschappen over twee weken na, de laatste roeiwed- strijden van het seizoen. De meeste roeiers en roeisters voeren hier hun laatste wed strijd van het jaar en dat lever de voor de Leidse ploegen toch nog aardig wat overwinnin gen op. Ronald Florijn (Die Leythe) hoort tot diegenen, die nog wel even doorgaan. Als Nederlands snelste jeugdskiffeur was Ronald twee weken geleden al zeker van uitzending naar de jeugdwe reldkampioenschappen in Mos kou. Óp de Slotwedstrijden maakte hij deze uitzending vol komen waar door eerst zaterdag met grote overmacht de over gangsklasse skiff op zijn naam te schrijven en daarna op zon dag ook de seniorenskiff te win nen in de snelste seizoentijd tot nu toe van zeven minuten en veertien seconden, een toptijd die tot stand kwam door het zeer spannend boord-aan-boord- gevecht, tussen Ronald Florijn en de seniorenskiffeur Stege- man. Ook twee andere jeug- droeiers van Die Leythe, Douwe Atsma en Hein Wiersenga, mo gen de trip naar Moskou mee maken. Samen met Albert en Rob de Waayer (van Rijnland) waren zij in de vier met stuur man snel genoeg om aan de roeibondseisen te voldoen. Bei de ploegen zullen in Moskou worden gecoacht door Leythe- coach Jan Klerks, in samenwer king met bondscoach Iwan Va nier. Verdere overwinningen waren er voor Die Leythe traditiegetrouw in de kleine nummers (skiff, dubbeltwee, twee met stuur man), waarbij vooral de twee overwinningen van Henk Snaters en Hans Maarten van den Brink in de twee met stuurman tot de verbeelding spreken, evenals de uitstekende overwinning van Liesbeth van der Veld, die sa men met Nereus-roeister Susan Plessius de dames senioren dubbeltwee won. Tenslotte won nen Rob Robbers en Michèle Parmentier beiden hun finale in de sprint. Recordjaar Asopos De Vliet Veel aandacht was er ook weer voor Asopos De Vliet, waarvan vooral de dames hard aan de riemen trokken. Zowel zaterdag als zondag won een paars-rood viertje de overgangsklasse vier met stuurvrouw, waarbij de eer ste en de tweedejaarsploeg el kaar aan het erevlot afwissel den. Het slagenpaar van de tweedejaars, Karen de Vos en Mieke Schlatmann. wonnen bo vendien de overgangsklasse twee zonder stuurvrouw in een overigens slecht bezette wed strijd. Ook Madelein Buys mocht twee plakken mee naar huis ne men, één voor de dubbeltwee die zij samen met Tineke van Aller in een zeer snelle 3.40 op haar naam schreef en één voor de overgangsklasse skif. Naast de dames zijn de laatste weken ook de lichte roeiers van Asopos de Vliet erg succesvol. De lichte vier zonder van coach Guido Swart, die vorige week op de Koninklijke al zo uitste kend roeide, was ook nu weer de snelste en beheerste zater dag de overgangsklasse, hoewel drie van de vier heren met ver koudheid of een lichte griep kampten. Ook voor deze vier is het seizoen nu afgelopen, maar daar deze ploeg het volgend jaar in zijn geheel doorgaat zul len zij nog voor grote succes sen zorgen. Hun opvolgers staan ook al weer klaar, want de lichte eerstejaarsvier roeit in middels technisch erg mooi en bovendien nog hard, wat zater dag resulteerde in een eerste plaats in het nieuwelingenveld en zondag ook nog een leuke overwinning opleverde in de acht, samen met een Nereus- viertje. Voor Asopos de Vliet be tekende dit het vijftigste blik, waarmee het afgelopen jaar voor deze vereniging een recor- doogst aan blikken heeft ge bracht. Njordacht zeer snel Bij Njord zijn het vooral de zware heren die successen boe ken. De tweedejaarsacht. ver sterkt met Bakker en Dutterloo, die samen in de twee zonder het overgangsnummer wonnen, en met bovendien coach Florijn aan boord, gaat nog elke wed strijd harder. Nadat zij zaterdag de overgangsklasse hadden ge wonnen met 5.57, denderde de echt zondag over de baan in een razendsnelle tijd van 5.46, een tijd die de afgelopen jaren in Nederland niet meer geroeid is. Dat deze ploeg niet is inge schreven voor de nationale kampioenschappen is erg jam mer, maar misschien kan dat alsnog gebeuren. Ook Harald Punt. die nog steeds onder Njordvlag vaart.: maar tegenwoordig in Amster dam traint met Roel Micheli van De Hoop, was succesvol. Zowel bij de lichte heren, waar zij eigenlijk toe behoren, als bij de zware heren was deze dub beltwee onverslaanbaar. Punt en Michels bereiden zich voor op de landenwedstrijd in Luzem, volgende week, alwaar de eerste grote confrontatie met de lichte wereldtop zal plaatsvinden. ROTTERDAM Ondanks het feit dat de honk ballers van Alphians hun elfde nederlaag op rij leden was men na de wedstrijd tegen NADO/V, resultaat 7-0, niet ontevreden. Vooral het veld werk was uitstekend verzorgd bij Alphians. En dat was maar goed ook. Frans Schouten die we gens afwezigheid van pitcher Michel Grolló (va kantie) op de plaat stond, bezorgde NADO/V nogal wat honkslagen. Zoals gezegd, het veld van Alphians reageerde goed en de Alphense honkballers maakten dan ook alle negen innings vol tegen het op de twee de plaats staande NADO. Door uitstekend werk van NADO-pitcher Reckwec, Reckwec gooide een Honkbal fraaie curve-bal waarop de Alphenaars nauwelijks antwoord hadden, scoorde Alphians niet. Resultaten: Frans Schouten: 0 keer 3 slag, 3 keer 4 wijd, 10 honkslagen tegen. Veld maakte vijf fouten. Reckwec: 12 keer 3 slag. 2 keer 4 wijd, 3 honkslagen tegen. Veld maakte 2 fouten. Slag prestaties Alphians: Lex Eikenaar 0,333 (1:3); Wil liam de Greef 0,250 (1:4); Anton Gerrel 0,250 (1:4). OEGSTGEEST In een spectaculaire en goede partij cricket boekte Ajax de eer ste overwinning in dit seizoen. De reser ves van HCC, tegenstander van gisteren, werden met een klein verschil versla gen. De eindstand was 119-109 in het voordeel van Ajax. De wedstrijd werd uiteindelijk beslist door twee schitteren de run outs. Eerst was het Johan Gordl- nou de Couberville die de bal vanaf zes tig meter naar het wicket wierp, vervol gens was het de beurt aan Frits de Jongh die ervoor zorgde dat de score van HCC stokte bij 109 runs. Ajax begon gehandicapt aan de wedstrijd tegen HCC. Jan Wolter IJssel de Schep per, de beste batter van Ajax, kon we gens een enkelblessure niet meespelen. Die blessure had IJssel de Schepper op gelopen in het duel met HCC dat zater dag werd gespeeld. Die partij werd van wege de regen niet uitgespeeld. Ajax startte met batten, Frits de Jongh sloeg de meeste runs bij elkaar, 49. Jaap van Dorp 14 runs, Herman Harteveld 11 en Johan Gordinou de Couberville 10. Team captain Rens- da Graaf maakte de slag beurt van Ajax af. De Graaf schreef 29 runs op zijn naam, resultaat 119 all out. Bowlingprestaties HCC: Hubo Vermeulen 3 voor 24, Eduard Nieuwenhuizen Kruse- man 2 voor 42. Robert Vermeulen maakte drie vangballen achter het wicket. HCC opende de slagbeurt zeer sterk, 50 runs, 2 man uit was de score voor de thee. Na de pauze kreeg Ajax vat op de batsmen van HCC. Via zeer goed bowlen en scherp fielden kwamen de de cricke ters van Ajax sterk terug. Werper Ton El- dering (6 wickets voor 44) bowlde alle in nings, een formidabele prestatie. Bowler Johan Gordinou de Couberville bereikte door goed offspinbowlen een resultaat van 2 voor 12 in tien overs. Ook bij Ajax speelde een attente wicket-keeper. En gelsman Terry Jones maakte drie vangen achter het wicket (bij een vangbal achter het wicket is de slagman uit). Tenslotte betekenden die reeds eerder gememo reerde run outs van De Jongh en Gordi nou de eerste overwinning voor Ajax in dit seizoen. i; <2 NIEUWKOOP „Kijk, als w[| waren gaan rijden, hadden wij Gerrit ongetwijfeld teruggepakt. Maar dat had ook betekent dat wij Gerrit Möhlman in een leun- ui stoel naar de overwinning had- 12 den gebracht. En dat was nou ts net niet onze bedoeling. Ten- er slotte komt Möhlman helemaal er uit Apeldoorn en Pronk uit Den ut Haag.„Routinier Nico Toussaint 9( sloeg al analyserend de spijker Ti op de kop, want Möhlman, dit KROMMENIE Op de loop- driekamp in Krommenie liep Anne Politiek van De Bataven 12,8 op de honderd meter, 26,1 op de 200 meter en 59,8 op de 400 meter. Jeanet Hendriks liep (afstanden in dezelfde volgorde) 13,1, 26,9 en 63,1. Linda Krouwl bereikte op het onderdeel kogel stoten een afstand van 8 meter en 21 centimeter. Met de speer wierp zij 26,40 meter. Jan Hen driks, tenslotte, had voor' de 5000 meter een tijd van 16,44,8 jaar nog één dag drager van de leiderstrui in Olympia's Ron de van Nederland is een rappe finisher, erg rap. Dat bewees hij ook gistermiddag in Nieuw koop, waar het organiserend comité o.l.v. Harry van der We reld weer een puike wielerron de voorschotelde aan het pu bliek. Wat gebeurde er dan om Nico Toussaint tot deze uitspraken te brengen? Welnu, aaanvankelijk leek de Ronde van Nieuwkoop een enigszins saai verloop te gaan krijgen. Het uitstekende weer en de lengte van het par cours leken er de oorzaak van te zijn dat het peloton geduren de lange tijd compact bleef. Het ging wel hard en er moesten dan ook regelmatig enige min dere goden lossen, maar over het algemeen hielden de klep pers elkaar angstvallig in de ga ten. iets wat niet al te moeilijk was, want de snelheid van het voortjakkerende peloton was zo danig dat wanneeer een renner wilde ontsnappen, hij wel bij zonder hard moest fietsen. Op den duur gingen de kilometers echter wel tellen, want nadat het peloton danig was uitge dund, moest dit zelfde peloton een vluchtecsgroep van zo'n 12 man laten gaan, eenvoudig om dat op het .eerste gezicht er niet meer voldoende kwaliteit over was om een hergroepering tot stand te kunnen brengen. Toch geschiedde zulks nog lut tele ronden voor het einde. Het restant van de honderd vertrek kers was weer bijeen en deze 22 mensen leken naar een mas saspurt te rijden. Favoriet voor dit gebeuren was de reeds eer der genoemde Möhlman, zijn snelheid had hij al eerder in enige klassementssprints aange scherpt. Gerrit Pronk onderken de het gevaar. Hij sprong twee ronden voor het eind weg, sloeg een gaatje en kon dit gaatje behouden tot de verlos sende eindstreep, welke hij met dank aan Nico Toussaint c.s. passeerde. De snelheid van Möhlman reikte hierdoor niet verder dan een tweede plaats. Uitslag: 1. Gert Pronk (Den Haag) 2. Gerrit Möhlman (Apel doorn) 3. Dick Willegenburg (Leusden) 4. Bram Jouvenaar (Den Haag) 5. Cor Schuurman (Breukelen) 6. Ad Kraan (Gouda) 7. Nico Toussaint (Naaldwijk). 8. Theo Oudshoorn (Waddinxveen) 9. Jules de Jager (Lekkerkerk) 10. Frans van Veen (Naarden- J.GIJS ZANBERGEN LEIDSE COURANT MAANDAG 9 JUL11979 Meindert Jan Taalman Kip, hier aan slag voor Ajax.in afwachting van de bal, geworpen door HCC-bowler Hans Rijkens. |ub van de Zee sloeg zich als ongeplaatste speler in de finale. Henny Koemans is nu al drie toernooien lang in het enkelspel ongeslagen. JilOOR fians iRSCHOTEN Henny Koe- tians blijft in de toernooien- eeks de dienst uitmaken. Ook n het derde toernooi, waaraan y tij dit seizoen deelnam, is hij r; ils winnaar uit de strijd geko- nen. In de finale van Forescate 5.'(ond hij Bub van de Zee, die e eindstrijd als ongeplaatste "eer verrassend had bereikt, te il enover zich. De grote verliezer p de finaledag was Yvette van i- e Ruit van Thor RW, die in rie finales naast de zege i! reep. In de enkelspelfinale ver- lor zij van Joke van Mastrigt. T ub van de Zee heeft niet in de batste plaats zichzelf verrast oor in de finale te komen, - (rant de Roomburger moest zijn akantie uitstellen om in actie i kunnen komen. Spijt hoefde »ij hiervan niet te hebben, want I iij zorgde met Koemans voor 1 en partij tennis van redelijk ge- lalte. De eerste set speelde Van i Ie Zee vrij uit, maar dat bleek liet de goede taktiek, al was de 1 voor Koemans geflatteerd. - oen Van de Zee het over een ferdedigende boeg gooide, ver- inderde het wedstrijdbeeld. Koe- nans was degene, die nu de r outen maakte, zodat het even- ils vorige week op Unicum op len derde set uitdraaide (6——4). )e derde set verliep als de weede, maar Koemans speelde neer geconcentreerd. Dat was k jenoeg om de eindzege te kun- len bewerkstelligen (6—3). In de halve finale had Koemans al leen in de eerste set moeite met Ruud Thijssen. Nadat hij de tie-break had gewonnen, viel de gespannenheid weg en was er voor Thijssen geen houden meer aan (1—6). Van de Zee had Engelenburg, die aan een sterk toernooT bezig was, tot staan gebracht (6—3, 3—6, 6— 4). Wat betreft de damespartijen in B viel het afgelopen weekeinde van fraai tennis te genieten. Het niveau was zeker twee klassen hoger dan normaal tijdens de toernooien in de regio. De par tijen kregen echter niet de aan dacht, die ze verdienden, ener zijds omdat de Haagse dames niet zo bekend waren, ander zijds doordat de dames steeds in de schaduw van de heren Joke van Mastrigt van de Was- senaarse OTC won in de eind strijd met 6—3, 64 van Yvette van de Ruit. In de damesdubbel, die niet onderdeed voor de her- endubbel bleven Jolanda van de Harst en Marjolein Visser, de dames van De Ruit en Treffers met 6—7, 6—2, 63 de baas. .Ook in het gemengddubbelspel was de overwinning voor Jolan da van de Harst samen met Bob van Overbeeke. De 76, 6—4 zege ging wederom ten koste van Yvette de Ruit, die Holderbusch als partner had. In het herendubbelspel B slaag den Blommendaal en Pasma er, tegen hun gewoonte in, niet in op het beslissende moment door te drukken. In de halve fi nale was het wel weer goed ge gaan door Van Overbeeke en Herman van de Capellen met 7—6, 7—6 af te troeven. Tegen Koemans en Arnold van de Ca pellen wonnen ze de eerste set met 7—5, dankzij een achter zijn benen genomen half-volley van Blommendaal. Ondanks een 5—4 voorsprong ind e tweede set, was de winst toch voor Koemans en Van de Capellen. Via 7—5, 8—6 toonden zij op nieuw aan de sterkste combina tie van het district te zijn. In C kwam Freek van de Capel len als sterkste naar voren, het geen na zijn sterke optreden in B ook wel te verwachten was. Zowel de boomlange Edwin Bosch als Jan van der Geest hadden niets tegen hem in te brengen. Bosch verloor in de voorlaatste ronde met 6-4, 6-2 en Van de Geest met twee maal 6-3. De dertienjarige Ellen Winkel heeft voor eigen publiek een drievoudige overwinning ge boekt. Met haar vastberaden „ik sla alles terug tennis" versloeg zij in D Inge Koemans met 7—6, 6—3. In C was het Marleen van de Mijn, die na lange strijd moest capituleren (7—5, 2—6, 5—7). In de laatste partij van de dag, voor Ellen Winkel inmid dels de vijfde, won zij samen met haar moeder het damesdub bel D. De dames Hennipman en Paauw stonken met 61, 54 voor. maar moeder en dochter gingen onvermoeibaar door en zegevierden met 76, 6—3. Uit slagen overige finales: DDC: B. Koemans/J. v. Wijk—Kuypers- /Bussemakers 75, 6—4; ÖDC: J. v. Wijk/E. Bosch—B. Koe- mans/R. Meyer 61, 62; HDC: Walenkamp/v. Geldrop—Vonk- /Hop 6—4. 6—1; HED P. Aldez- wezeltK. Vlekke 7—6, 6—2, GDD T. Kalf/Hoofdman—Troost- /Verduyn 67, 64, 75; HDD J. Koemans/P. Koemans—Lug- thart/Parlevliet 6-2,6-2.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13