Dammers strijdlustig Overwinning Wil Hartog Corral's Bond: „Een winnende baby in Derby" Coureur verongelukt op Nürburgring GESLAAGDE REDDING Golfdames negende 'Voorlopige 'voorsprong schakers Ritmische gymnastes uit finale NEDERLAAG VOOR BOXBERGERS inGelsenkirchen LEIDSE COURANT MAANDAG 9 JUL11979 PAGINA 11 j0 WASSENAAR Normaal gesproken mag piet van der Goor uit Roosendaal niet in I de sociëteit van Duindigt komen. Maar gis- v termiddag werd voor deze eigenaar van ai veertien volbloeds een uitzondering ge smaakt Hij had weliswaar geen witte anjer op zijn blauwe pak, maar dat mocht de ^pret niet drukken. Piet van der Goor liet lot vreugde van de vele gasten en leden in de Duindigtsoos de kurken springen van J|vele flessen met veel te dure champagne. Een uur tevoren had de Engelse jockey in Nederlandse dienst en kampioen van Ne derland, Kevin Oavies, de Derby gewonnen met een paard van Piet van der Goor. De it{ 51 ste derby, de snelste uit de historie, kwam op naam van Corral's Bond. Vandaar i He champagne, vandaar de aanwezigheid lat van de Brabantse eigenaar op de voor ODtiem feitelijk verboden plek, de sociëteit. Corral's Bond is in training in Engeland bij Nelson Guest. Enkele maanden geleden is het paard door Piet van der Goor en zijn mede-eigenaar Henk Mensinch aangekocht bij de Nederlandse fokker, de heer A.T.van der Lecq. Piet van der Goor:" Het paard is vanaf jaarling altijd in training geweest in Engeland. De fokker wilde hem graag verko pen maar kon voor Corral's Bond moeilijk een eigenaar vinden. Toen hebben wij hem maar verkocht. Hij is niet te duur geweest. Ik sta bekend dat ik nooit hoge prijzen wil betalen voor paarden. Het moet een aardig heidje blijven en de rensport heeft mij tot nu toe geen geld gekost. Wij wisten dat het een goed paard is, maar de Derby winnen, dat had ik nooit verwacht". De dolgelukkige Kevin Davies had de hengst gereden in de hengsten-produktenren en werd toen tweede. Hij kwam daarna nog een keer met Corral's Bond in Engeland in actie. Kevin Davies:" Ik had niet gedacht dat Corral's Bond Boxberger Queen en Box berger Bloem zou kunnen verslaan. Maar wat ging het makkelijk. Ik geloof dat mijn paard nog een Derby had kunnen lopen. Hij heeft er niets van gemerkt". Als Davies geen rit had gehad in de Derby was er ze ker voor hem een plaats geweest op een van de Boxbergers, omdat de Nederlandse kampioen wel meer voor eigenaar Nuy in actie komt. Trainer Nelson Guest:" Ik was er vast van overtuigd dat Corral's Bond zou winnen. Als tweejarige liet ik het dier starten in velden met vijftien soms twintig paarden. Hij bracht er niets van terecht. Het was net een baby. Alles was nieuw voor hem, maar rennen was er bijna niet bij. Nu is Corral's Bond nog een baby. Hij is dan wel wat sterker geworden, maar nog lang geen renpaard. Het volgend jaar verwacht ik veel van het paard. Dan is hij pas volwassen en is hij ook in staat om in Engeland rennen te win- Trainingsmogelijkheden Piet van der Goor:" Een paard In Engeland in training kost een heleboel geld. Als hij de Derby niet had gewonnen, hadden we hem voor goed naar Nederland gehaald. Dat kan je nu natuurlijk moeilijk doen te genover trainer Nelson Guest In Engeland zijn voor de paarden veel meer tralning- smogelijkheden dan in Nederland". Trainer Nelson Guest was zeer tevreden over de Wassenaarse baan. Voor de tweede grote klassieker na de Derby, de St.Leger, komt Corral's Bond niet naar Duindigt Voor klas siekers worden de paarden bij hun geboor te al ingeschreven. Fokker Van der Lecq heeft de Inschrijving ongedaan gemaakt voordat Piet van der Goor het paard van hem had gekocht. Hij is namelijk de me ning toegedaan dat de StLeger een te zware koers Is voor driejarigen. Immers, een paar jaar geleden ging zijn fokprodukt Prince V/olter stuk in deze ren. De grote verliezers in de Derby waren na tuurlijk de paarden van Stal Nuy uit Weze- pe. Voor Boxberger Bloem was Greville Starkey overgekomen, de sportman van het jaar in Engeland, en voor Boxberger Queen de Engelse kampioen Willi Carson die dit jaar al de Ierse en Engelse Derby op zijn naam bracht Op papier, met de steun van Boxberger Eik Eric Eldin) kon een tweede achtereenvolgende Derbyzege voor eigenaar Nuy niet kapot. Maar Corral's Bond won in de recordtijd van 2.32.2-. Het oude record stond sinds 1963 op naam van Mr.Wilfred- voor Boxberger Bloem en Boxberger Queen. Op de vierde plaats kwam het eerste fok produkt van de Wassenaarse fokker Ger de Kroes, Lady Rosa met Robert Wetemans. De zoon van de Haagse oud-bokser Toon Wete mans ging voor de vierde Engelse jockey bij de eerste vijf, Taffy Thomas met Quick Star. Vier van de eerste vijf paarden uit de Derby worden in Engeland getraind. Alleen Lady Rosa, die nog nooit heeft gewonnen, komt uit de training van de kersverse Duindigt- trainster Margot van Dijk. De stalgenoot van Lady Rosa, Sir Wouter, maakte het hoge tempo in de ren. Tot het uitdraaien van de laatste bocht ging dit paard nog aan de lei ding. De enige vrouw in de Derby, Marianne Ooms, moest genoegen nemen met een voorlaatste plaats in het veld van veertien paarden. Haar hengst Leap Day uit de trai ning van Hans Wolffers had niets in de Derby te zoeken. ARTHUR VAN RUSWUK ROTTERDAM Volmac Rotter dam heeft gistermiddag in Rot terdam de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen schaken tegen Spartacus Boedapest af- i" gesloten met een voorlopige 3! voorsprong van 32. Een partij If werd afgebroken. >3 Het resultaat was voor de Rot- C'terdammers enigszins teleurstel- ty lend. Te meer daar Van der b Wiel met een fraai stukoffer als 'J eerste Rigo wist te overweldi- gen. Kortsjnoj sloeg aan het eerste bord in de tijdnoodfase toe tegen Csom, maar Timman moest Farago remise toestaan omdat hij een eeuwig schaakval letje over het hoofd zag. Hans Böhm overschreed in moeilijke stand de tijd tegen de Hongaar- f se kampioen Pinter en verloor snel remise tegen Lukacs. De partij tussen Van Dop en Szi- lagyi werd ook na de tweede zitting afgebroken. LONDEN De Nederlandse ploeg heeft bij de wereldkampi oenschappen moderne gymna stiek in de groepswedstrijden de finale niet gehaald. De ploeg, die na de eerste oefe ning van donderdag op de ne gende plaats stond, behaalde zaterdag in het tweede gedeelte 0.25 punten meer en kwam daardoor op 35.55 punten. Italië echter, dat achtste was, kwam 0.30 punten hoger uit en kwam daardoor als achtste en laatste in de finale van gisteren met 36.00 punten. De individuele titel bleef in bezit van de Russin Irina Oerjoegina die tot een totaal van 38.50 punten kwam. De tweede plaats was voor haar landgenote Elena Tomas met 38.45 punten en de derde voor de eveneens uit Rusland afkomstige Irina Ga- bashvili met 38.25. De Neder landse afvaardiging stelde niet teleur. Joke de Boer en Suzan ne Knip delen de 27e plaats met 35.70 pnt. De debuterende Irma Borgstede werd met 35.35 pnt. 32e. Er waren 83 deelneem sters. DUBLIN Het Nederlands da mes golfteam Is bij het Europe se kampioenschap in Dublin op de negende plaats geëindigd. De laatste wedstrijd tegen Wa les werd met 43 gewonnen. Alice Janmaat en Joyce Heys- ter wonnen in de foursome van rawlings en Isherwood. Zowel Janmaat als Heyster won nen daarna ook de partijen in de singles, waarin Ineke Keuken Briggs versloeg. De verliespun- ten kwamen op naam van Ma- rischka Zegger tegen Whitley en van Liesbeth Koopman tegen Johnson. Deze twee speelsters verloren de partij in de fourso me ook Jos Klumper (voorgrond) en Benny Wilken leveren felle strijd om de derde plaats in de eerste manche van de 250 cc-klasse. DEN HAAG Wil Hartog heeft gisteren bij motorwegraces In Donington Park de wedstrijd In de 500 cc-klasse gewonnen, die overigens niet meetelde In de strijd om het wereldkampioen schap. Hij bleef daarbij zijn Britse stalgenoot Barry Sheene voor. Hartog vestigde tevens een nieuw ronderecord. Voor de races begonnen, nam veteraan Mike Hailwood afscheid van de motorsport. De 39-jarige Engelsman, tienvoudig wereld kampioen en veertien keer win naar van de wegraces op het eiland Man, had zijn loopbaan willen afsluiten in de 500 co race. Een gebroken sleutelbeen, zaterdag opgelopen bij een val tijdens de training, verhinderde zijn deelname. Kees van de Ven uit Bakel heeft gisteren door twee overwinnin gen in Borculo zijn Nederlandse titel in de 250 cc-klasse moto- cross geprolongeerd. De traditionele kampioensraces op het circuit van Zandvoort hebben gisteren niet de ver wachte belangstelling opgele verd die door de bestuursleden van de KNMV en de NMB, dit maal eendrachtig samenwer kend. was beoogd. Onder gerin ge publieke belangstelling wer den in totaal zeven wedstrijden gehouden, waarvan er twee meetelden voor de strijd om het Nederlands kampioenschap. De zijspanklasse werd gewon nen door Kees Smit en Charles Vroegop uit Zuid Scharwoude. In de zogenaamde formule-klas se ging de zege naar Jack Mid delburg. De 400 n-klsse werd gewoonnen door Hernandt. Het tweetal Wil van der Laan- /Jaap van Vliet is gisteren in Helmond een stapje dichter bij de nationale titel voor zijspan nen motocross gekomen. Door een tweede plaats in het dagk lassement, de eerste manche werd gewonnen en in de twee de manchewerd men tweede, behield het duo uit Ter Aar de leiding in de strijd om het Ne derlands kampioenschap. Meer achter Gerrit WoJsink, die vorige week in de Grand Prix van Engeland zijn achterstand op de Britse leider in het wereldkampioen schap 500 cc motorcross, Gra ham Noyce, van elf punten naar 27 zag oplopen, heeft gis teren in de Grand Prix van Zwitserland zijn kansen op de wereldtitel vrijwel verspeeld. De achterstand op Graham Noyce werd nog groter en bedraagt nu 40 punten. Op het harde en heuvelachtige circuit van Payerne begon Wol- sink met pech. In de eerste manche kreeg hij problemen met zijn rem en moest met zijn motor naar het rennerskwartier. Ook in de tweede manche kon Gerrit Wolsink niet imponeren. Hij finishte als zesde. Graham Noyce boekte betere re sultaten. De Brit reëd een regel matige Grand Prix en werd in de eerste manche tweede achter de Fin Heikki Mikkola en in de tweede manche eindigde Noyce, nog net voor Wolsink, op de vijfde plaats. Wolsink: „Het zit mij de laatste tijd niet erg mee. In de Engelse GP had ik een slechte start om dat mijn versnelling niet snel genoeg schakelde en nu had ik problemen met de rem. De ach terstand op Graham Noyce be draagt veertig punten en dat is toch wel erg veel, vooral als je bedenkt dat een manche-over winning in een Grand Prix slechts vijftien punten oplevert. Dat zou inhouden, dat ik nog drie manches moet winnen in de Grand Prix van Nederland, België en Luxemburg, maar dan moet Graham Noyce uitvallen of in de achterhoede eindigen en dat zie ik voorlopig niet gebeu ren". De teleurgestelde Gerrit Wolsink geeft de strijd echter nog niet op. De komende twee weken krijgt hij de tijd om aan zijn machine te sleutelen, want op 29 juli is de Grand Prix van Ne derland in h«t Overijsselse Mar- kelo. Daarna staan de GP's van België en Luxemburg nog op het programma. De grote held in Zwitserland was de Finse titelverdediger Heikki Mikkola, die beide man ches won en daarmee dertig punten kon noteren. Mikkola, die door een ongeval in het voorseizoen al met een achter stand begon omdat hij niet aan de start kon komen in de eerste Grand Prix van het seizoen (de GP van Oostenrijk), is echter kansloos voor de titel. Er zijn nog drie kanshebbers: Graham Noyce (180 punten), Gerrit Wol sink (140 punten) en de Ameri kaan Brad Lackey (137 punten). (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Een bont ge zelschap, de dammers die deze week In Amsterdam de krach ten meten met als Inzet het open Nederlands kampioen schap. Een handjevol spelers dat daadwerkelijk met het ver schuiven van walnoten schijven de boterham verdient Daar naast diverse lieden die in de vrije uren guldens vergaren met het verzorgen van trainin gen of het geven van simul taans, wat damjournalisten en een contingent buitenlanders. Buitenlanders die komen uit de Rusland, Frankrijk, Israël, Bel gië, Canada, de Verenigde Sta ten en Joegoslavië. Wereldkampioen Anatoly Gant- warg en Watjeslaw Tsjecholev boekten net als de andere grootmeesters tijdens de ope ningsronde een overwinning. Gantwarg vond als slachtoffer de Belg Piens, de Fransman Macaux moest buigen voor het raffinement dat Tsjecholev te berde bracht. Korenewski viel binnen het Russische gezel schap wat uit de toon. Hij moest de helft van de buit inle veren bij de geroutineerde Haagse meester Freek Gordijn. De zestig deelnemers lieten slechts zeven puntendelingen noteren. Een resultaat dat een gevolg is van de grote strijdlust der dammers en van het resuF Dit zijn de spelers, die gisteren in Amsterdam aan het open Nederlands damkam- pioenschap begonnenWiersma, Clerc, Gantwarg, Tsjegolev en Jansen (v.l.n.r). taat van de gewogen loting die in de eerste ronde de dammers van naam tegenover de minder gerouti neerden zette. Opvallend was de nederlaag van bondstrainer Jan de Ruiter. De onnauwkeurigheid werd de dam mer uit Deventer noodlottig in zijn partij tegen de Brabander Piet Lauwen. Een tweede verras sing was de nederlaag die Frits Luteijn (uit Den Haag) moest slikken in de confrontatie met de onbekende Belg Verschue- ren. Harm Wiersma en Rob Clerc wonnen van respectievelijk Frank Teer en de Joegoslaaf Lepsic. NÜRBURGRING Tijdens de negende race in de strijd om het Europees kam pioenschap voor toerwagens op de Nür- burgring Is gisteren een baancommissa ris om het leven gekomen. De 25-jarige Klaus Bierth werd aangere den toen hij met zijn collega's bezig was een in brand gevlogen toerwagen van de baan te verwijderen. Hij was op slag dood. Eèn van zijn collega's en een ca meraman, die het ongeluk op film zette, werden met zware verwondingen naar een ziekenhuis vervoerd. De vieruurswedstrijd op de Nürburgring eindigde in een drievoudige overwinning voor BMW dankzij Finotto/Facetti (Ita). Porsche heeft zaterdag de zesuurswed- strijd van Watkins Glen beheerst, die meetelt voor het wereldkampioenschap merken. De eerste zes plaatsen in het eindklassement waren voor het Westduit- se merk. De zege ging naar de Ameri kaan s-Westduitse combinatie Don en Bill Whittington-Klaus Ludwig. Op het circuit van Watkins Glen vloog deze Porsche Turbo in brand tijdens een zesurenrace. Twee teamleden vluchten terwijl coureur Gary Belcher tracht zijn co-equipier Hal Shaw uit de bolide te trekken (foto links). Dat lukte. Hal Shaw (foto rechts) rent weg (links) en Belcher heeft zich eveneens In veiligheid gebracht (rechts). GELSENKIRCHEN Speedy Volita Is gisteren in Gelsenkirchen derde gewor den in de elite-draverij. In een record tijd van 1.16.8 over de 2500 meter zege vierde de Amerikaanse hengst in Zweeds bezit, de winnaar van de Grote Prijs der Lage Landen, Pershing met op de sulky Berndt LindstedL Jockey Kevin Davies kijkt hoe eigenaar Piet van der Goor Corral's Bond de Derbydeken om doet. Boxberger Bloem als eerste over J" Corral's Bond gaat voor Boxberger Queen de eindstreep. en

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11