Tracy Austin toe aan gedaanteverwisseling MARTINA NAVRATILOVA WINT ONVOORSPELBAAR DUEL Vroegtijdig afscheid Gelevert van toernooi Forescate Monsternederlaag softbalsters Storks SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 5 JUL11979 Waaruit zou kunnen worden afgeleid, dat Tracey Austin niet optimaal gemotiveerd aan de krachttoer tegen Martina Navrati- lova begon. In de praktijk is daarvan, in ieder geval in de eerste set, niets geble ken. Terwijl de titelverdedigster een ui terst gespannen indruk maakte en zich herhaaldelijk door gebaren afreageerde bij fouten, zette de kleine Amerikaanse zich uiterlijk onbewogen, energiek aan het karwei. Op de van haar inmiddels overbekende wijze zette zij vanuit het achterveld de gang van zaken redelijk naar haar hand, hetgeen in het 5 loop tot uitdrukking werd gebracht. Onvoorspelbaar Terwijl het volgepakte Centre Court ge boeid toekeek, ontstond er een wed strijd, die zich het best liet omschreven als onvoorspelbaar. Martina Navratilova begon al onmiddellijk haar opslag in te leveren, maar haar zes jaar jongere te genspeelster volgde dit voorbeeld. De eerste die in de problemen kwam was de Amerikaanse dreumes. Zij vertoonde te weinig controle en de kampioene kon tot 3-1 uitlopen. Maar deze voorspoedige gang van zaken voor de statenloze Navratilova, wier naam door de scheidsrechter herhaalde lijk werd verbasterd tot een soort Ara bisch, kwam abrupt ten einde. Terwijl Tracey Austin zich slechts naar voren spoedde als het echt niet anders kon, snelde haar tegenstandster wel enige ke- naar het net om dan kansloos te worden gepasseerd. Martina Navratilova verspeelde vier ga- op rij en haar zo gunstige stelling compleet afgebroken. Maar de bij elke moeilijk haalbare slag een gilletje slakende Tracey Austin kon ook deze voorsprog van 5-3 niet in takt houden. Het werd 5-4 en daarop volgde een game, waarin de kleine Amerikaanse r de eerste en enige keer blijk gaf i emotie toen een dubieuze bal van Navratilova werd „in" gegeven. Navratilova kwam met 6-5 voor en Tra cey Austin zag haar servicebeurt een verkeerde wending nemen. Navratilova kreeg drie setpoints, die zij alle onbenut liet door in het net te slaan. Het vierde was echter raak. Terwij Tracey Austin ineens wel aan het net verscheen, greep haar opponente haar vierde kans en pakte de set doordat de 16-jarige een bal buiten de lijnen deponeerde. Formaliteit De tweede reeks werd een formaliteit. Nadat de winnares van vorig jaar haar eerste opslagbeurt in takt had gehouden en haar rivale de hare zonder punten had moeten prijsgeven (0r2), raakte Mar tina Navratilova ineens „los". Zij leek alle zorgen van zich te hebben afgezet en tegen de plotseling van zelfvertrou wen blakende speelster aan de andere kant van het net raakte Tracey Austin uit haar ritme. Zij leek niet meer te ge loven in haar kansen en stond binnen de kortste keren met 5-0 achter. De enigszins verkouden titelhoudster, die Tracey Austin vorig jaar op Wimbledon nog in de vierde ronde op eenvoudige wijze had uitgeschakeld, etaleerde bij vlagen weer haar oude vorm en die le verde haar uiteindelijk met 6-1 de set en een finaleplaats op. „Het duurde even voor ik op gang kwam", vertelde een tevreden Martina Navratilova later. .„Ik serveerde slecht en ik maakte me kwaad over een paar mis sers. Maar de condities waren hier in mijn voordeel, doordat de bal nauwelijks opkomt. Ik was blij dat ik die eerste set na die vele doorbraken nog kon winnen. Daarom was ik verbaasd dat de tweede zo gemakkelijk ging. Ik was overigens in de ochtend erg nerveus, meer dan tot deze partij het geval was geweest. Maar nu ik de finale eenmaal heb bereikt, kan ik me ontspannen daarop voorbereiden. Ik weet nu dat ik het weer kan 1 Act In die eindstrijd ontmoet Martina NayEAUV tilova evenals in 1978 Chris Lloyd, ftgen i zich eenvoudiger dan verwacht ontd^r vaj van Evonne Cawley. De sierlijke Ausb vaii lische kon alleen in het begin van tweede set haar vorige vorm benadei maar dat was niet voldoende. Met 6-3, 2 bereikte de aanzienlijk afgesl; Chris Lloyd de eindstrijd. lucht Zover lijkt Betty Stöve ook in het diL belspel te komen. De Nederlandse P'Sfij- ste zich gisteren voor de semi-finales het damesdubbelspel door met Wer> het a Turnbull af te rekenen met Sue Barlpdra de en Ann Kiyomura. ile ove FRANK WERKMJet de 1 kn aan! &st, dat d/Aus)—Barker/Kiyomura (VS) 6—3, 1—6, Heren dubbel: halve finales: Fleming/McEnl Gemengd dubbel: derde ronde: D. Lloyd/Char! (Eng)J. Lloyd/Casals (Eng/VS) 6—2. 6—3. SW beck/Stratton (VS)Damiani/Urroz (Uru/Chi) 6-' 75. Warwick/Nagelsen (Aus/VS)—Tiriac/RuJ (Roe) 76, 46, 62, Newcombe/Goolagojj (Aus)—Testerman/King (VS) 64. 63, Hewitt/Sv vens (ZA)Doerner/Doerner (Aus) 61, 6 McMillan/Stöve (ZA/Ned)Stolle/Potter (Aus/ Vrijdag Golf: Groot Haesebroekse- weg Wassenaar: Neder lands kampioenschap, 9.00 P aardes port: Manege West- land Lozerlaan: concours hippique De Glazen Stad, WEGWIJS IN DE Softball: Machiel hoeklaan Kijkduin: Westerkwartier-HCAW, 11.00 uur. Cricket: Van laan: HCC-HBS, Dr. Mansveltkade naar: De lijke.UD, 11.00 uur; Hogenhoucklaan: HCC Bloemendaal, 11.00 uur. Finland bedwingt Rusland HELSINKI Het Finse voetbalelftal heeft in Helsin ki met 1-1 gelijk gespeeld te gen Rusland. Het betrof een wedstrijd uit groep zes i het kwalificatietoernooi om de Europese titeL Bij de rust leidde Rusland door een doelpunt van Khap- salis in de 28e minuut Zeven minuten na de pauze maakte Atik Asmail de gelijkmaker. Rusland trad aan zonder ster speler Oleg Blochin. Door het gelijke spel nam Finland de leiding in groep De ploeg heeft uit vier wedstrijden vijf punten. Even veel als Griekenland, dat ech- een duel meer speelde. U zoekt een volautomatische wasmachine die- modern - energie bespaart en die toch - ouderwets - schoonwast. Die niet alleen bij één die hieraan vol- kleine wasjes, maar/doet: de ook bij volle trom melvulling, min stens 30% stroom bespaart en toch zorgvuldig en per- fekt wast. Dan is er maar AEG-LAVAMAT. En zo heeft AEG voor elk waspro- bleem een op lossing AEG laat je niet in de steek, i Slupianek in vorm POTSDAM f Tijdens atle tiekwedstrijden in Potsdam heeft Ilona Slupianek aange toond in topvorm te verke ren. De 22-jarige Oostduitse atlete realiseerde op haar specialiteit, het kogelstoten, 'een afstand van 22 meter en 4 centimeter, waarmee zij slechts 28 centimeter verwij derd bleef van het wereldre cord dat op naam staat van -de Tsjechische Helena Fibin- gerova. Overigens was Slupianek de eerste atlete, die dit seizoen de grens van 22 meter pas seerde. Met 22.04 kwam zij twee centimeter tekort om haar beste persoonlijke pres tatie te verbeteren. Het vorige seizoen stootte zij de kogel na het uitzitten van haar schor sing (anabole steroïden) 22.06 Evert Hoving is gisteravond winnaar geworden van de 800 meter tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Milaan. Hij legde de afstand in 1 min. 48,9 sec. af. Harry Schutting werd tweede op de 400 meter horden in 50,31 sec. De overwinning was voor de Amerikaan Edwin Moses in 14,72 sec. Tilly Verhoef snel NIJMEGEN Tilly Verhoef heeft gisteren op de kunst- stofbaan van Brakkenstein in Nijmegen op de 400 meter een tijd van 53,6 seconden gerealiseerd. De Sparta-atlete, die zondag niet aan de start kwam in Sittard bij de halve finales van de Europese bekerwed strijd uit protest tegen de KNAU-eis dat zij zaterdag in de Zuidlimburgse stad moest verschijnen, verwezenlijkte daarmee de op een na snelste chrono van dit seizoen. Eer der liet Tilly Verhoef 53,06 af drukken Tot een aanvaardbare presta tie kwam eveneens Henk Brouwer van Ciko '66 uit Arnhem. Brouwer, die zondag in Genève teleurstelde, kwam in Nijmegen op de 200 meter tot een tijd van 21,2 secon- LONDEN Tracy Austin kan zich nu wel een normaal kapsel laten aanmeten. Als 16-jarige is het haar niet gelukt om de fina le op Wimbledon te halen en het wordt tijd dat zij nu eens iets aan haar image gaat doen. Want die vlechtjes staan natuur lijk wel aardig en dat kinder jurkje werkt ook wel vertede rend, maar het effect lijkt zo langzamerhand uitgewerkt. Wan neer zij opnieuw een poging gaat doen om de Wimbledon-ti- tel te veroveren, en niemand be twijfelt dat zij daar zeer bin nenkort in zal slagen, moet dat maar gebeuren als iemand die er net zo oud uitziet als ze is. Het begint zo langzamerhand een beetje clownesk te worden om het op een ui terst volwassen manier tennissende meis je le zien rondlopen in een uitmonste ring, die leeftijdgenoten reeds lang in een voddenzak hebben gestopt. Want dat Tracy Austin als speelster inmiddels vol ledig behoort tot de .meerderjarigen", bewees zij gisteren in een halve finale tegen titelhoudster Martina Navratilova. In hun duel, dat zowel wat betreft in houd als entourage aanzienlijk uitsteeg boven het daaropvolgende treffen tussen de twee voormalige Wimbledon-kampioe- nes Evonne Cawley-Goolagong en Chris Lloyd-Evert, bracht zij Navratilova aan het wankelen. Maar vallen deed de oud- Tsjechoslowaakse niet. In de tweede set bleef zij zelfs kaarsrecht overeind, zodat zij morgen haar titel mag verdedigen te gen Chris Lloyd, die Evonne Cawley in een nogal taai duel onder de duim hield. Het sprookje van Tracey Austin is dus uit En de, zodra ze eenmaal van „bur gerkleding" is voorzien, goedlachse tee nager leek er niet eens erg over in te zit ten. Ruim een uur na haar uitschakeling verscheen zij tenminste goed gemutst in de interviewruimte om, soms wat gieche lend, dan weer opmerkelijk volwassen pratend, commentaar te geven op haar vergeefse poging de jongste winnares van Wimbledon van deze eeuw te wor den. „Ik had die partij tegen Billy Jean King nog in de benen", verklaarde zij. „Daarvan was ik nog wat stijf, omdat ik ontzettend veel had gelopen. Maar ik wil de vooral dié partij tegen Billy winnen. Daar had ik al mijn zinnen op gezet". VOORSCHOTEN Tot nog toe heeft slechts een van de geplaatste spelers op het open toernooi van de Tennisvereniging Forescate het veld moeten ruimen. Alfred Gelevert bleek niet opgewassen tegen de harde, met veel effect geslagen, ballen van Visbeen die overigens voor zijn doen opvallend weinig missers produceerde. De toernooizege van Ge levert in Sassenheim moet na deze vroege uitschakeling voorlopig als een uitschieter naar boven worden gezien. Een feitelijk grotere verrassing gisteren was de overwinning van Freek van de Capellen op Marinus Brooshooft waarmee ook de jongste van het Van der Capellen-trio zich in B heeft gemanifesteerd. De eerste set kon Brooshooft ondanks een 4-1 achterstand in de eerste set nog binnenhalen. In de tweede set echter, gooide Van de Capellen het brutaalweg op de aanval. Regelmatig voleerde hij de relatief zwakke backhand van Brooshooft af. Dit le verde hem 6-2. winst op. De derde set ontaard de in risicoloos tennis. De durf bij Van de Capllen verdween toen de zege in zicht kwam. En ook Brooshooft speelden de zenuwen par ten. Van de Capellen bleek uiteindelijk over het meeste geduld te beschikken, (6-4). Ronald Blommendaal liet weer eens zien wat vechtlust is. De vorm was er tegen Thijs Steensma niet en dat resulteerde in een 5-1 achterstand in de derde set. Blommendaal werkte echter twee match-points weg en dat gaf hem een zodanige oppepper dat hij met een doorstoomde naar een 7-5 winst. Bub van der Zee was tegen Ruud Treffers aanvankelijk te slordig in de afwerking, hij speelde de defensief ingestelde Treffers daar mee in de kaart en verloor de eerste reeks via een tie-beak. Van der Zee zette daarna echter de puntjes op de i en toen gaven zijn beslist grotere tenniscapaciteiten de doorslag, (6-4).( 6-3). Overige uitslagen: Henny Koemans - Hedema 6-4, 6-1; Bruin - De Groot 7-6, 6-3; Overbeeke - Stam 6-2, 6-2; A van de Capellen - Ekker 7- 5,6-3; Pauwels - De Wit 6-2,6-0. Dames enkel B: Langeveld - Cats 6-4, 6-2; Van Mastrigt - Goemans 6-0, 6-0; Schouten - Engelenburg 6-1,6-3. Martina Navratilova reikt net ver genoeg om de bal te halen. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM Voor de eerste keer dit seizoen is de softbalploeg van Storks van het veld ge speeld. Dat gebeurde gisteravond in Haarlem, waar Kinheim fors uithaalde tegen de Haagse hoofdklasser: 22-7 in zes innings. Deze monsterscore ontstond onder meer omdat Storks qua veldspel volledig faalde. De Haagse dames maakten niet minder dan negentien veldfouten. Het enige lichtpuntje was het slag werk van Marjolein de Graaf. Zij produceerde twee homeruns. Werpster Monique Cayaux kwam tot de cijfers 2-0-12. In de tweede klasse B van de honkbalcompetitie Werpster Monique Cayaux ontberde won Ceientas met 3-2 van De Geuzen. tegen Kinheim de steun van haar veld. Zaterdag Golf: Groot Haesebroekse- weg Wassenaar: Neder lands kampioenschap, 9.00 Honkbal: Sportpark Es- camp III: ADO-Volewijc- kers, 14.30 uur. Paardesport: Duindigt Was senaar: rennen en drave rijen, 14.00 uur; Manege Westland Lozerlaan: con cours hippique De Glazen Stad, 9.00 uur. Zondag Golf: Groot Haesebroekse- weg Wassenaar: Neder lands kampioenschap, 9.0Q Honkbal: Machiel Vrijen- hoeklaan Kijkduin: Storks- Neptunus, 14.30 uur. Paardesport: Duindigt senaar: Renderby, 13.00 uur; Manege Westland Lc zerlaan: concours hippiqui De Glazen Stad, 9.00 uur. Tennis: Klatteweg: Wimble- don-gala Leimonias, 12.00

Leidse Courant | 1979 | | pagina 12