Boekhouder Roel lansen kiest de Nutsspaarbank voor 'n salarisrekening. En steaks óók voor In spaarrekening! MENDELSSOHN BIJ OPENING HAARLEMSE ORGELMAAND „Juf" Schouten neemt afscheid Warmondse Caatje" te koop Onderzoek gevraagd naar nevenfuncties Raad van State LEIDSE SPAARBANK NUTSSPAARBANK BINNENLAND LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 JUL11979 PAGINA Weer cabaret in de Koopermolen De Amsterdamse „Koopermolen" in de Warmoesstraat, waarin Henk Elsink zoveel jaren zoveel gasten aangenaam heeft bezig gehouden, leek deze functie te verliezen, toen Henk „zijn tent" verkocht. Voor lopig kunnen in de komende zomermaanden plezierzoekers er te recht bij een nieuw programma van de cabaretgroep „Van Santen en van Santen", die hun repertoire deels in het Engels en deels in het Nederlands op de planken zetten. Zij doen dit elke woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag. Speciaal voor dit optreden in de „Koopermolen" schreven zij een geheel nieuw programma. ZOETERWOUDE Mejuffrouw Toos Schouten, onderwijzeres aan de St. Aloysiusschool neemt morgenavond afscheid van haar leerlingen en hun ouders. „Juf" Toos sluit hiermee een 42-jarige loopbaan in het onderwijs af. Als een van de belangrijkste redenen voor haar vervroegd pensioen voert „juf" Schouten de toegenomen werkloosheid onder de jongere leraren aan. Met juffrouw Schouten ver dwijnt het laatste lid van de familie Schouten uit de Aloysius- school. Begin deze eeuw begon haar vader daar zijn loopbaan. Later volgden haar moeder en zuster. Collega's, leerlingen, oud-leerlingen en ouders krijgen morgen avond van acht uur tot half tien de gelegenheid juffrouw Schouten de hand te drukken in de Aloysiusschool aan de Schenkelweg. Voor het omvangrijke levenswerk van Mendelssohn is op de huidige muziek markt slechts een klein plaatsje gereser veerd. Gcbruiksmuziek uit de barok, hoe oppervlakkig soms ook, wordt thans ge makkelijker geaccepteerd H«n zijn vaak boeiende versmelting van classicistisch vormbesef en romantische gevoelswarm te. Niet alles wat hij maakte, heeft blij vende waarde maar stellig méér dan uit de tegenwoordige repertoirekeus blijkt Daarom was het goed dat op het ope ningsconcert van de Haarlemse Orgel- maand een lans werd gebroken voor en kele van zijn verwaarloosde religieuze werken. Toen Mendelssohn tien jaar was, maakte hij een van de telkens terugke rende golven van jodenhaat in Duitsland mee. Zijn vader besloot toen tot de Lu therse kerk over te gaan en zijn kinde ren te laten dopen. Was bij hem sprake van een zeker opportunisme, zijn begaaf de zoon was later uit overtuiging Chris ten en getuigde daarvan in zijn werken. Het Kammerchor Stuttgart een goed ge schoold ensemble van ongeveer vijf en dertig merendeels jonge stemmen, heeft gisteren in de oude Bavo onder de sti mulerende leiding van Frieder Bernius twee koraalkantates en een koraalmotet van Mendelsshon uitgevoerd. Er zaten heel mooie dichterlijke vondsten in, en de strijkers van het Amsterdams Kamer orkest pasten goed bij het zoetvloeiende melos en de fijne harmonische kleuring. Niettemin werden deze stukken in ex pressief opzicht overtroffen door het achtstemmige dubbelkoor „Warum toben die Heiden", een posthuum uitgegeven werk dat zeer de moeite waard is. In de andere, vierstemmige werken van Men delssohn werden een paar kleine so- praansoli met heldere stem gezonden door Mieke van der Sluis, die in haar in tonatie echter niet steeds even gelukkig was. Ter afwisseling klonken enkele eveneens verwaarloosde composities van Brahms' die grote bewondering voor Mendelssohn had. Vooral Brahms zetting van psalm 113 voor driestemmig vrouwenkoor met strijkers was heel indrukwekkend maar ook het motet „O Heiland reiss die Him- mel aufsprak aan. Het zou geen opening van een orgel- maand zijn geweest als het monumentale Miiler-orgel er niet aan te pas was geko men. Stadsorganist Piet Kee speelde de boeiende, steeds interessante tweede or gelsonate van Mendelssohn en drie tere, sfeerrijke koraalmedidaties van Brahms. JOHN KASANDER Lagere premies ziektewet detailhandel UTRECHT (ANP) De ziek tewet-premies van de Detam, de berijfsvereniging voor de tailhandel, ambachten en huisvrouwen, zullen volgend jaar over vrijwel de gehele linie worden verlaagd. De premies die de werkgevers in de detailhandel moeten be talen gaan omlaag van 4,9- tot 4,7 procent. Voor de werk gevers van huispersoneel gaat de premie omlaag van 6,5 naar 6 procent terwijl er in de brandstoffenhandel een verlaging van 6,9 tot 6,5 pro cent wordt doorgevoerd. Het bestuur van de Detam besloot tot de gunstiger premiestelling op grond van de te verwach ten uitkomsten in 1979 en 1980. Ook dit jaar lagen de premies al lager dan in 1978. Drie mannen mishandelen alleenwonende vrouw MIDDELBURG De politie van Middelburg heeft drie mannen uit die plaats aange houden die hebben bekend zondag tot drie keer toe een 36-jarige alleenwonende vrouw in haar eigen huis te hebben mishandeld en de hele boel kort en klein te hebben geslagen. Nadat de drie mannen zon dagavond voor de laatste keer de flat van de vrouw waren binnengedrongen, molesteer den ze haar en namen haar in een auto mee naar Noord- Beveland, Daar zetten ze de zwaar toegetakelde vrouw uit de auto. De drie mannen, 27, 19 en 18 jaar, hebben tegen over de politie verklaard uit bravour en geldingsdrang zich zo te hebben misdragen. De drie zijn gisteren na ver hoor weer op vrije voeten ge steld. Ze zullen voor de poli tierechter moeten verschijnen. Tsjechisch gezelschap met Tijl Uilenspiegel DEN HAAG - In het Con gresgebouw zal op vrijdag middag 6 juli het Doprado- Toneel uit Praag een voorstel ling geven van 'Tijl Uilenspie gel'. Het Doprado-Toneel is een amateur-ensemble, o.a. van het Praags vervoerswe zen, dat kindertoneel brengt op een bijzonder hoog niveau. Het tsjechisch amateurtoneel is bijzonder bloeiend en het gezelschap uit Praag, dat het eerste amateur-ensemble is, dat ons land bezoekt, is daar een waardig voorbeeld van. In 1976 oogstte de groep veel succes in België, na de Haag se voorstelling gaat het gezel schap naar Engeland. De voorstelling kwam tot stand met medewerking van o.a. het ministerie van CRM. Beschermheer is de tsjechi- sche ambassadeur in ons land. Het ligt in de bedoeling, dat binnen afzienbare tijd een Haags gezelschap een tegen bezoek aan Praag zal brengen in het kader van een uitwisse lingsprogramma. De opvoering van Tijl Uilen spiegel begint om vier uur, vooral ook om schoolkinderen de gelegenheid te geven het stuk te zien. De toegang is gratis. 1 1/2 jaar voor vervalser vakantiebonnen ARNHEM De 49-jarige koppelbaas Toon van E. uit Nijmegen is gisteren door de rechtbank in Arnhem veroor deeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Van E. had valse vakantieze gels van de stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid in Ma drid laten drukken en die hier in omloop gebracht. Het was de bedoeling dat er voor 48 miljoen gulden aan valse zegels in roulatie zouden ko men. De officier van justitie had tweeënhalf jaar tegen Van E. geëist. In september moet Van E. weer terecht staan voor de rechtbank in Arnhem. Het gaat dan om het vervaardigen van valse vakantiebonnen in de Duitse stad Duisburg, voor bedreiging van zijn curator en voor het aanbrengen' van vernielingen in diens kantoor. De officier van justitie kon digde vorige week maandag aan, dat hij van plan is straf fen te eisen tot een maximum van acht jaar. De Wit stopt acties tegen KLM employé die voor het Hoogge rechtshof in New York een proces tegen de KLM en en kele van haar topfunctionaris sen heeft aangespannen, heeft in een brief aan de raad van commissarissen van de KLM zijn ontslag aangeboden. Het proces bevindt zich nog in een vóórstadium. Het advocatenbureau, dat de heer De Wit vertegenwoordigt. heeft de KLM-advocate in New York meegedeeld dat het zich uit de rechtszaak heeft teruggetrokken. Een woord voerder van de KLM in Am stelveen verklaarde dat er nog niets over een brief van De Wit bekend is. Wel beves tigde hij dat de verdediging van De Wit de tegenpartij er van in kennis heeft gesteld met de zaak te stoppen. WARMOND Het Syndi caat Warmondse Regenboog houdt op te bestaan. In het voorjaar van 1968 besloten tien particulieren uit War mond geldelijke steun te verlenen aan het instand houden van de regenboogk lasse. Zij richtten een syndi caat op, kochten in Aals meer het schip de Regen boog 58 en zochten een be- De regenboogklasse begon in die tijd zeldzaam te wor den. Er werden geen nieuwe schepen gebouwd en de oude verkeerden vaak in zeer slechte staat. De syndi caat-leden zagen de regenbo gen met droefenis vervallen en zij zonnen op een manier deze fraaie schepen wat meer in de belangstelling te brengen. Zij waren allen be reid een aardige duit in het syndicaat te stoppen zonder daarvoor zelf in de regen boog te mogen varen. De bemanning zou bestaan uit jonge enthousiaste zeilers die dan op hun beurt propa ganda zouden maken voor de regenboogklasse. De re genboog die door het syndi caat werd aangekocht werd in 1931 gebouwd voor de Warmonder mr. E. E. ten. Na een grondige ratie werd het schip „Caat van Warmond" gedoo| Caatje als afkorting van ndicaat In juli 1968 Caatje voor het eerst hi kans de naam van Warmoi hoog te houden tijdens strijden op de Braassei Daarna werd met wisselen* bemanning vaak aan strijden deelgenomen met wisselend succes. Winnen met Caatje was niet het hoofddoel van he syndicaat Het voornaamst doel, propageren van het re genboogzeilen, is bereikt Sinds 1969 zijn er ruin twintig nieuwe schepen ge bouwd en er worden ooi, veel oude regenbogen geres taureerd zodat ook tijden de komende Kaagweek e weer een groot wedstrijd velt regenbogen aan de start za komen. Een machtige zicht. Nu het voornaamsti doel is bereikt en c grondige restauratie Caatje noodzakelijk blijkt hebben de syndicaat ledei besloten Caatje te koop aai te bieden. Wellicht is er eei enthousiaste regen boogzeilei te vinden die Caatje nog ja ren met plezier kan varen. DEN HAAG (ANP) De PvdA-fractie in de Tweede Ka wil dat de redering een onderzoek gaat instellen naar de i venfuncties die door leden van de Raad van State won1 vervuld. De socialistische Kamerleden Stoffelen en Vellenga hebbi deze wens tot uitdrukking gebracht in schriftelijke vragen a minister Wiegel van binnenlandse zaken. De vragen zijn i steld naar aanleiding van publicaties waarin wordt gemeld het lid van de Raad van State dr. W.H.van den Berge optre< als zaakwaarnemer voor de huidige CDA-fractievoorzitti Ruud Lubbers. De Kamerleden willen dat wordt nagegaan dr. Van den Berge inderdaad fiscale adviezen geeft aan Hj landia Kloos en aan de Stichting Lubbers in Krimpen aan 4 IJssel. En of deze nevenfuncties al dan niet in strijd zijn n de wet op de Raad van State. In deze wet staat dat het 1 maatschap van het hoogste adviescollege in ons land onvei nigbaar is met het ambt of beroep van bijvoorbeeld belastiri cosulent of zaakwaarnemer. ADVERTENTIE Roel Janssen houdt de boeken bij. Van en op 'n klein maar heel gezellig reis- buro. Hij houdt ook van boeken. Met lezen gaat 'n fors deel van zijn vrije tijd heen. Daarnaast is Roel ook nog aktief in het verenigingsleven. En het verbaasde ons niet toen we boorden, dat hij de penningen van de plaatselijke voetbalvereniging beheert Die vereniging staat 'r - ondanks slechte berichten over voetbal in 't totaal - goed voor. Dat kunnen wij weten. Want Roel kwam 'n tijdje geleden bij ons over een salarisrekening. Goed, da's een kwestie van even uitleggen. Maar Roel nam die rekening bij ons juist omd&t we de tijd hadden om 'em iets te vertellen over de mogelijkheden en zo. Ja, daar kan ook 'n boekhouder nog wel 'ns mee gediend zijn. En zo kwam Roel ook met ons over voetballen praten; van 't een kwam 't ander en nu voetballen wij zogezegd mee. Nu is de Nutsspaarbank onderdeel van een groter geheel. Zou 't zo gemoedelijk gaan op alle 80 kantoren in en rond Den Haag? Ja, punt uit. We weten van onszelf dat we de vriendelijkheid, de flexibiliteit en 't persoonlijke van een privé-bank hebben. We willen dat graag laten blijken en aan iedereen vertellen. Modern standpunt. De Nutsspaarbank is een bank van vandaag. Met alle diensten in alle sektoren van het geldverkeer. Salarisrekeningen, hypotheken, verzekeringen, speciale rekeningen voor jongeren, vreemde valuta en óók nog 'n aantal verschillende manieren van sparen en beleggen. Roel Jansen weet dat nu allemaal. En hij heeft als boekhouder inzicht genoeg om te konstateren dat 't ook voordelig is om met Nutsspaarbank in zee te gaan. En natuurlijk die persoonlijke benadering. Wellicht kiest hij straks óók de Nutsspaarbank voor 'n spaarrekening. De paperassen en de eerste dagafschriften van z'n salarisrekening heeft-ie allang opgeborgen in de speciale map van de Nutsspaarbank. Administratief gaat 't bij ons ook op rolletjes. Vlot. En verder wisselt Roel 's zaterdagsmorgens bij een Nutsspaarbankkantoor nog wel eens kleingeld voor de klubkas; vlak voor-ie zelf moet spelen. Laat ons juichen, Meneer Jansen! Inlichtingen: Douzastraat 35-37 2311 HA Leiden Tel. 071-141846

Leidse Courant | 1979 | | pagina 10