Kort geding tegen niet betalende adverteerder Nieuw protest ambulancebedrij ven tegen regeling voor centrale post Üntiöühws Stadspolder molen in wederopbouw Protest Tamboerijn tegen verkeersplan RECLAMEBEDRIJF PLAATST ONGEWENSTE ADVERTENTIES \JSTAD LEIDSE COURANT DINSDAG 3 JUL11979 PAGINA 3 Dieren mishandeling LEIDEN-De vakanties staan weer voor de deur. Bijna niets ontgaat de attentie van de vakantieganger bij de voorbereidingen van een aantal genoeglijke weekjes zuidkust of Veluwe. Bijna niets... Maar dat is vaak net niet voldoende. Want wil het nou helemaal perfect gaan, dan zouden zeker alle huisdieren in het vakantieprogramma betrokken moeten worden. En dat gebeurt maar al te vaak niet Een slechte vakantie beleefde verleden jaar eer hondje, dat met een familie uit Lelystad een paar weekjes in de badplaats Katwijk doorbracht Urenlang was de viervoeter achtergelaten in de auto van zijn baasje, het was zomers weer en de zon brandde hevig. Toen de politie de hond uit zijn benarde positie had bevrijd, nadat hij bijna vanwege de hitte de geest had gegeven, werd een temperatuur van 48° Celcius in de auto gemeten. Op het kantongerecht beweerde het baasje tegenover de rechter nog dat hij zo'n dierenliefhebber was. „We waren een dagje naar het strand geweest, ik dacht dat mijn hond er wel tegen kon om in de auto te blijven zitten",was zijn commentaar. Nee, het meest had hij zich nog kwaad gemaakt over het optreden van de Katwijkse politie. De politie had namelijk na het forceren van het portier om de hond vrij te laten, vergeten deze weer af te sluiten. Hierdoor kan een dief, inbreker of misschien wel Katwijkse (gevel)toerist het dash-bord van de hondeneigenaar leeghalen. Het rijbewijs, een som geld en nog enkele andere bescheiden werden gestolen. Niet voor altijd overigens, want de dief had beslist een zeker gevoel voor stijl, misschien wel meededogen... Niet veel later, een paar weken na het incident van de hond, trof de man uit Lelystad namelijk een enveloppe in zijn brievenbus waarin alle gestolen papieren zaten. Alleen zijn geld ontbrak. Dat had de autodief behouden. Of was de dief eigenlijk geen echte dief, maar gewoon een dierenliefhebber, die op deze manier zijn ongenoegen tegenover de baas van het hondje had willen uiten...? Voor kantonrechter Van Dijke was het stelen van het geld echter geen reden om de voormalige badgast dan ook maar minder te straffen. De rechter vond, net als de officier, dat er sprake was geweest van ernstige dierenmishandeling, of dat nu opzettelijk was gebeurd of door onnadenkendheid. De hond had door het gebeuren bijna het loodje moeten leggen, hetgeen in de ogen van het gerecht ontoelaatbaar was. De .hondenliefhebber" uit Lelystad werd daarom veroordeeld-tot 200 gulden boete, waarvan 100 gulden voorwaardelijk. Het hondje bewees gisterochtend zijn onvoorwaardelijke trouw door direct nadat het vonnis door de rechtbank was gewezen op zijn baas af te stuiven. De viervoeter had tijdens de behandeling van de zaak alle tijd trouw op zijn baasje in de gang staan te wachten. Volgende week gaan die twee weer gewoon met .vakantie. Hopelijk krijgt het dier het dan meer naar zijn zin dan verleden jaar juni. PETER VIERING LEIDEN Na veel dreigende tele foontjes en een nog omvangrijkere briefwisseling komt het tot een ge rechtelijk treffen tussen R.E.P.-elec- tronics en de heren Groen en Groen, van wie de heer Wieberneit van R.E.P. de dupe dreigt te worden. De rechtzaak die morgenochtend om tien uur dient zal de eerste zijn in een, hoogstwaarschijnlijk, lange reeks van procedures aangezien behalve de heer Wieberneit nog vele adverteer ders door de heren Groen voor het gerecht worden gesleept wegens het niet betalen van facturen. De heren Groen beheren minimaal zeven B.V.'s, uiteenlopend van een automobielbe drijf, „Automobielbedrijf Groen B.V." tot een incassobureau, „Incassobureau Combi B.V.". De B.V. waar het in deze zaak om draait is de uitgeverij „Albema" Haren Gron. B.V. Deze Besloten Vennootschap houdt er een volgens de heer Wieberneit onge bruikelijke gewoonte van advertentie- colportage op na, die doet denken aan het ronselen van scheepslui in de ze ventiende eeuw die dronken in een schuit werden gestopt en er, eenmaal op zee, niet meer vanaf kwamen. De heer Wieberneit is iets dergelijks over komen. Hij begon in oktober 1977 een zaak onder de naam Hobrec Productions. Om het aantal opdrachten te laten stijgen en de naam wat meer bekend heid te geven zette de heer Wieberneit eenmalig een advertentie in de Noord- holland Post Dat is hem duur komen te staan, want het weekblad werd overgenomen door „Uitgeverij de War- tenhorst B.V.", ook van de heren Groen. Wieberneit is vanaf die tijd, dus nu al bijna 3 jaar, belaagd door een horde van advertentiecolporteurs die een néé van hem moeiteloos ver taalden in een opdracht om in allerlei blaadjes te willen adverteren. Op deze manier kwam Wieberneit in de K.N.V.B. bondsblaadjes, de gids „Vast goed" en in het jaarverslag van de Tomas parochie, met een totaal-bedrag aan rekeningen van achtduizend gul den. Ook een opdracht voor porte feuillekalenders kwam op deze wijze in de goed geoliede handen van de he ren Groen. De dagvaarding, die betrekking heeft op deze order, handelt over de factu ren van december 1977 en januari 1978 voor Hobrec Productions, maar is op naam van R.E.P. Electronics ge steld die sinds april in hetzelfde pand is gevestigd nadat Hobrec was opge houden te bestaan. Veel gedupeerden zijn de heer Wieber neit voorgegaan; zij zijn gezwicht voor het systeem van Groen en betaalden dan maar om van dat „gezeur" af te zijn. Morgenochtend zal voor de kan tonrechter blijken hoe waterdicht het systeem van advertentiecolportage van de heren Groen is. De Stadspoldermolen ontdaan van praktisch al het oude metselwerk. LEIDEN De eerste handeling, die wethouder Waal vorig jaar voor de restauratie van de Stadspoldermolen heeft ver richt, is niet, zo het zich misschien liet aanzien, tevens de laatste geweest Morgenmiddag om vier uur legt de wethou der de eerste steen voor de wederopbouw van de molen. Hoewel het bij de aanblik van de huidige staat van de Stad spoldermolen niet is te zien, gebeurt de restauratie van de mo len zelfs grondiger dan aanvankelijk de bedoeling was. In 1977 werd het benodigde krediet van 255.000 gulden verleend en met de renovatie werd begonnen. De molen bleek echter in nog slechtere staat te verkeren, dan werd gedacht Het metsel werk bleek door klimatologische omstandigheden over de ge hele hoogte van het molenlichaam in drie delen gespleten te zijn. Het herstel kon voordat het metselwerk hersteld was geen doorgang vinden. De enige oplossing bleek om het met selwerk vanaf de kap van de molen tot aan de onderkant van de fundering af te breken. Zo werd onlangs door de Leidse gemeenteraad een aanvullend krediet van 145.000 gulden beschikbaar gesteld, waardoor de werkzaamheden verder konden gaan. De Stadspoldermolen wordt wel degelijk hersteld, het gebeurt alleen nog grondiger, en het duurt iets langer dan de planning deed vermoeden. LEIDEN De particuliere ambulancebedrij- ven in Leiden en omstreken zijn zeer gebelgd over het feit, dat de gemeente wederom een concept-regeling voor de oprichting van een centrale post heeft samengesteld, alvorens overleg met de particuliere vevoerders te ple gen. De grote klacht van de particuliere am bulancevervoerders is, dat de nieuw opgestel de concept-regeling voorbij gaat aan hun be langen en dat de richtlijnen, gegeven door de staatssecretaris, niet worden nageleefd. In dien in deze zaak geen vorderingen komen, zullen de vervoerders uit de diverse regio's in Nederland door middel van acties duide lijk maken hoe ernstig zij de situatie nemen. De Wet Ambulancevervoer eist ondermeer, dat voorafgaand aan de oprichting van de centra le post de belanghebbenden dienen te worden gehoord. In een brief van 18 juli stelt me vrouw mr. C.Veder-Smit, de staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, daf alle in een gebied van een centrale post werk zame vervoerders bij de totstandkoming van een dergelijke post daadwerkelijk moeten worden betrokken. Er moet een reëele over legsituatie bestaan en de huidige feitelijke po sitie van het particuliere vervoer in het be trokken gebied moet als uitgangspunt worden erkend, aldus de staatssecretaris. De belangenbehartiger van de particuliere am- bulancebedrijven in de Leidse regio, advocaat mr. M. Teekens jr. heeft aan de betrokken ge meenten een brief gestuurd, waarin hij duide lijk maakt, dat de wijze waarop thans in de régio Leiden geprobeerd wordt een centrale post tot stand te brengen in schril contrast staat met de woorden van de staatssecretaris. Volgens de advocaat verschilt het nieuwe con cept niet wezenlijk van de eerder gepresen teerde concept-regeling van 20 juni 1978. De eerste concept-regeling werd de particuliere ambulancevervoerders zonder vooroverleg on der de neus gewreven. En dat, terwijl de par ticuliere vervoerders toch tachtig procent van het ziekenvervoer voor hun rekening nemen. Vervolgens werd nog slechts éénmaal overleg gepleegd, waarbij volgens mr. Teekens jr. de particuliere vervoerders niet aan bod kwamen. Op het door raadsman Teekens bij de ge meenten ingediende eisenpakket is tot op he den geen reactie binnengekomen. Wel ontvin gen de particuliere ziekenvervoerders enige tijd geleden een nieuwe concept regeling, waarin de verlangens van de particulier ver voerders nauwelijks zijn verwerkt De enige, volgens de heer Teekens praktisch te verwaar lozen veranderingen bestaan wat betreft de particuliere ziekenvervoerders hieruit, dat het afgevaardigde lid in plaats van één, twee stemmen krijgt toegewezen. De vervoerders ei sen daarentegen, dat uit iedere betrokken ge meente één „particuliere afgevaardigde" zit ting in het dagelijks bestuur moet hebben (dit is zeven in totaal). De tweede verandering, die volgens Teekens niets behelst is, dat het alge meen bestuur belanghebbenden kan uitnodi gen of toelaten om in één of meer van zijn vergaderingen hun belangen te bepleiten of van hun gevoelens te doen blijken. Mr. Tee kens vind dat een concessie, die niets waard is. „De inhoud van het nieuwe concept bete kent een flagrante ontkenning van de feitelij ke positie van het particuliere ambulancever voer in de regio Leiden" aldus mr Teekens in zijn aan de regio-gemeenten gerichte brief, die overigens ook naar Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, aan de Staatssrcretaris van Volksgezondheid en Milieuhygiëne en aan de vaste kamercommissie voor Volksgezondheid werd gezonden. Rozenkoningin De Haagse rozenkoningin „Vivianne" zal de Leidenaren verleiden om een dagje naar Den Haag te komen. Vergezeld van haar al even aantrekkelijke hofdame Mari anne Frankenmolen, deelt zij zaterdag 14 juli vanaf drie uur op de markt Hooglandse Kerkgracht/Nieuwe Rijn ro zen uit Om half één is de koningin in Avifauna. Behalve rozengeur zal Vivianne ook invitatiefolders ver spreiden, waarin speciaal voor de jeugd een kleurwed- strijd is opgenomen. De komst van Vivianne is een on derdeel van een campagne ter bevordering van het dag- toerisme naar Den Haag en Scheveningen. Dicht In het kantoor van de Industriebond NW Afdeling Lei den (eigenlijk FNV natuurlijk), zal tijdens de komende weken driemaal geen spreekuur worden gehouden. Va kantie is er de oorzaak van dat op 26 juli, 2 en 9 augus tus de deur gesloten zal blijven. Voor dringende zaken kan tegen die tijd overigens contact worden opgenomen met de secretaris, R. Zandvliet Telefoon: 071-149567. LEIDEN De buurtraad De Tamboerijn heeft het bijzonder moeilijk met de uit werking van het verkeerscirculatieplan voor Leiden Zuid/West. De kritiek van de buurtraad richt zich voornamelijk tegen de diverse uithollingen in het straatprofiel en de obstakels in de weg die gevaar opleve ren voor de fietser. Hoewel herhaaldelijk protesten werden inge diend bij de gemeenteraad, is er van deze zijde nog geen reactie gekomen; onvermin derd gaat het plan voort Vooral het idee van de gemeente dat de hobbels de snelheid van de automobilisten zoudén beperken wordt door de buurtraad bestreden. Als voorbeeld halen de bewoners de huidige si tuatie in de Cornelis Schuytlaan aan, die net zo'n race-baan is gebleven als voor de reconstructie de Sweelincklaan. Door het aanbrengen van hobbels en slingers in de Brahmslaan is een busrit een doffe ellende geworden, want de buschauffeurs rijden op tijd en houden, volgens De Tamboerijn, niet in bij een verkeersdrempeltj e. Doordat het verkeer onverminderd hard rijdt heeft de buurt nog meer te verduren van het verkeer dan voor de reconstructies. Tevens vragen de in de buurtraad verenigde bewoners om zo snel mogelijk de verhoging in de Corne lis Schuytlaan weg te halen, opdat de fiet sers daar geen overlast meer van ondervin den. ADVERTENTIE Een van de grootste collecties bruids- en avondjaponnen in Nederland. Haarlemmerstraat 42, LEIDEN (071) 131204 Aardige musicals in Zuiderpark school Leerlingen van de Zuider parkschool verzorgden gis teravond een complete musi calavond in het eigen ge bouw aan de Asserstraat. Drie musicals werden met succes uitgevoerd. De twee de klas vertolkte „Teun de Speelman" (zie foto), klas 3 hield zich muzikaal bezig met „Meester Pennelik" en de leerlingen van de zesde klas brachten het spannende „Spionnen in het Circus." Al met al een uiterst succesvol, blij gebeuren; tekenend voor de gemoedsgesteldheid van leerlingen die weten dat de vakantie weer voor de deur staat... Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Sander zn v. W.J.K. Brugman en Q.E.W. Her- bschleb; Bastiaan Take zn v. H. Anl- ba en B.MJ. Verhoeven; Frans zn v. W. Hoek en P.M. Wouters; Mare Ed win Rutger zn v. C. van Dijk en J.C. van Rijn; Pieter Jan zn v. J. Brouwer en J.D. Vrugt; Maria Pietertje dr. v. A. Vooijs en M.P. van der Spijk; Matthijs Leonard zn v. L Kleijn en V.C.M. Olgers; Annemarie Hanneke dr v. G.M. Heijmenberg en HJ. Hol- trop; Roëlle Lizette dr v. F.L Wasse naar en TJ. Biisterveld; Catharine Huibertina dr v. J. van Beelen en N. Ouwehand; Floortje Willemijn dr v. PA de Jong en M.R. Hoegen; Mari anne Victorine dr v. J.G. Los en E.V. Plas; Saskia Johanna Albarta dr v. A. de Winter en JA Koster; Astrid Re- nata Nadine dr v. A.E.M. Beijer en T.H. Oelen. Overleden: N.P.C. Mieloo geb. 11 dec. 1912 man; C.M. Hageman geb. 31 okt 1903 vrouw; A. van Starken- burg geb. 24 juli 1894 man; C. de Jong geb. 20 juli 1923 man; M.P. Kruit geb. 15 jan. 1885 vrouw; G» Hundersmarck geb. 3 juni 1927 man; P.M.E. Boom geb. 6 nov. 1929 echt genote van: N. de Wolf; MAA Gui- lonard geb. 6 april 1896 gehuwd ge- weest met: PJ.W. Slegtenhorst; T. de Jong geb. 24 april 1909 man; C.W. Schotten geb. 22 nov. 1902 echtgenote van: W.S. Corsel. Ondertrouwd: RJ. BeiJ en C. Later* veer; M.J.LM. Dekkers en AA Stof berg: J.P. Disseveld en C.M. van El- leswijk; LP.H. van Es en K. du Prie; LM. Franse en P. van Klaveren; FJ.P. van den Ingh en S. W. Parte- kusuma; D. van der Mee en A.T.M. Weijers; A.J. van der Meer en I.C. de Vos; I. Ouwerkerk en Y.M. Betcke; R. Sleijser en T.C. Sjaardema; FAM. Straathof en A. Molevelt; J.M. Veer»- stra en J. Schrijer; P. G. Verhage en M.T. Kampschuur; W. NagtegaaJ en A.M.G. Boom. Gehuwd: M. Benzlaoula en D. Karad- zoska; H.P.J.M. Snljers en T.M.G. Nijssen; P.P.L Kallenberg en R.MA Shenouda; M.MA Balk en B. Minke; SJ. van Nie en KM. Lensen; MJ.C. de Rooij en W.C. Marks; D. Mink en M. de vos; J. Noppe en J. Phlllppo; C. Smilde en S. A Beukema; P.S. Hartwijk en AL Agema; J.W.V. Nug- tor en N. de Zwart; PJ. Rozendal en C.M.C. van Schle; F.GA van den Berg en C.P.M. Krol; LM. Huber» en C.J. Woltjer; W.C. de Jong en CC. Monterrosa Amaya; AJ. ven den Berg en C J. Colijn.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3