Voorhouts college neemt voorstel tot uitgroei gemeente terug poggenpohl keukens/bad Veel irritatie over voor de deur geparkeerde caravam Vlag in top in Grashoek helpt u kiezen: Rene Meijer sterkste van 'Rijnegom' REGIO ■-EIDSE COURANT VRIJDAG 22 JUN11979 PAGIN J LEIDSE ALPHENSE RE GIO - De immens grote stroom landgenoten, die zich momenteel voorbereidt op een welverdiende zomerva kantie bezorgt de verschillen de politiekorpsen handen vol werk. Toeristencentra als de vele gemeenten in het Plas- sengebied van Midden-Hol land en de kustgemeenten in de Bollenstreek zijn inmid dels al min of meer gewend geraakt aan de onlosmakelijk, aan de zomer verbonden ver keersdrukte. Al evenzovele jaren zijn de plaatselijk ge stationeerde politiemannen echter, wanneer het gros van de Nederlanders geniet van een aaneenschakeling van vrije dagen, van de vroege morgen tot de late avond in de weer de stroom recreanten en toeristen in goede banen te leiden. De laatste jaren hebben die politiekorpsen er evenwel een geheel nieuw probleem bij. De romige wel vaart stelde veel gezinnen in staat een caravan aan te schaffen. Spullen inladen en hup, er vandoor op zoek naar ideale vakantieoorden. Maar de periode tussen inladen en wegrijden begon in de loop der jaren danig uit de hand te lopen, met als gevolg dat ontelbare caravans iedere zo mer langer en langer voor de deur bleven staan. Een nieuw zomers conflict was geboren. Was vroeger het bezit van een caravan bepaald een luxe en zeker niet weggelegd voor eenieder, de aanblik van een voor de deur staande caravan is anno 1979 bepaald geen bij- Zonderheid meer, en roept veeleer onlustgevoelens bij niet-bezitters op, die hun vrije uitzicht belemmerd zien door de mobiele vakantie-onderko mens van de buren. In Al phen aan den Rijn alleen al werden vorige week vele hon derden caravans gesignaleerd op pleinen, in straten en op parkeerplaatsen. Allemaal „startklaar" voor vakantie-ge bruik. Uit de hand gelopen „De stroom binnenkomende klachten bereikte afgelopen week een absoluut hoogte punt", verklaart wachtcom mandant De Jonge van de ge meentepolitie Alphen aan den Rijn. „Het bleek dat veel mensen al wekenlang de cara van voor de deur hadden staan, omdat binnenkort toch op vakantie zou worden ge- gaan." Het plaatsen van de caravan voor de deur is evenwel in vele gemeenten in de Algeme ne Politie Verordening (APV) haarfijn geregeld. In Alphen aan den Rijn bijvoorbeeld mag een caravan, vouwcara van of trailer niet langer dan 3 dagen voor de deur staan. Met name om verkeer- en parkeerproblemen te voorko men, maar natuurlijk ook om de overlast voor omwonenden te beperken. Een klachten- stroom van vele tientallen te lefoontjes per dag deed de Alphense politie eind vorige week besluiten „hard" op te treden. Caravans werden ge noteerd, waarna drie dagen later proces-verbaal tegen de betrokken eigenaren werd op gemaakt. Dat resulteerde in enkele dagen al in enige tien tallen bekeurde caravan bezit ters. „Normaal gesproken hadden we liever waarschu wingen uitgedeeld. Maar op merkingen van de wijkagen ten werden gewoon gene geerd. Vandaar dat er niets anders overbleef. Op het laatst had iedere wijkagent een dagtaak aan het caravan probleem. We hopen dan ook dat deze actie, die overigens nog niet beëindigd is, de an dere caravan bezitters doet be seffen dat hun caravan niet langer dan drie dagen voor de deur mag staan. Zo niet, dan gaan zij ook op de bon, want de regels zijn er om na geleefd te worden", aldus wachtcommandant De Jonge. Volgens woordvoerder, hoofd inspecteur Oudman van de politie Leiden loopt het in deze gemeente wel los met caravan-langparkeerders. „We krijgen hier natuurlijk iedere zomer wel klachten binnen, maar dat zijn er echt niet veel. Bbvendien laten die zich in de meeste gevallen oplos sen door een reprimande van de wijkagent Wij voeren de politiek om dit alles ooglui kend toe te staan. We grijpen dus alleen maar in als er klachten binnenkomen, of wanneer zo'n caravan ver keersgevaar Lijk staat. Een proces-verbaal wordt alleen maar opgemaakt als men zich niets wenst aan te trekken van waarschuwingen", aldus hoofdinspecteur Oudman van de Leidse politie. In de gemeente Leidschen- dam vormen de 1 angparkeren- de caravaneigenaren in het geheel geen probleem. Niet omdat er in deze gemeente geen caravans zouden staan, maar vanwege de constructie die de gemeentebestuurders aldaar in samenwerking met de poltie hebben gevonden. Eigenaren van caravans die langere dan enkele dagen voor de deur staan krijgen na verloop van tijd een aanslag ter betaling van precario-rech- ten in de bus. Een soort huur dus voor het stallen van de caravan op gemeentegrond. Dat kost een langparkeerder per vierkante meter in beslag genomen ruimte een bedrag van 1 gulden per week. Met een beetje forse caravan loopt dat bedrag dus al snel hoog op, zodat eigenaren er zelf wel voor zorgdragen niet al te lang een caravan voor de deur te hebben staan. Tussen de mazen doorglippen is er niet bij, omdat de gemeente Leidschendam voor de contro le hierop een speciale ambte naar in dienst heeft Burenruzies In Hazenwoude heeft streng politieoptreden in het verle- b.v. Gebr. Rollf's Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 VOORHOUT - Mr. G. C. G. Borst van het CDA noemde het „knap gevonden" toen burge meester M. Th. van de Wouw vannacht om kwart over één zei het voorstel aan de raad, om een principebesluit te nemen over het nieuwe uitbreidings plan „Oosthout", terug te nemen. In een motie, door vier van de vijf fracties on dersteund. legde de heer Borst vóór dat be sluit van het college, de grootste bezwaren op tafel van negen van de elf raadsleden. Tegen de motie waren de WD-er J. Dirkse en F. C. Meijer van Gemeente Belangen. In de motie verwoordde Borst dat de raad RAADSLID WARMENHOVEN:WE MOGEN GEEN SLAAPSTAD CREEREN" slechts enkele maanden geleden kennis heeft ge nomen van het feit dat het in juni 1977 ontwik kelde bouwplan, dat als basis diende voor de Voorhoutse reactie op het ontwerp Streekplan Zuid West, een financie ringstekort vertoont van 17 miljoen gulden. Raadslid Borst zei dat in die verlopen periode onvoldoende duidelijkheid is gegeven ten aanzien van de aard, de om vang en de financiële haal baarheid van de alternatieve mogelijkheden. In zijn motie noemde hij ook de ernstige bezwaren die gis teravond in de raadsvergade ring tegen de planologische opzet van het laatst gepresen teerde plan C. dat ook vorige week dinsdag in een openba re vergadering van alle com missies is gesproken, zijn op geworpen. Borst had ook moeite met de volgens verschillende raadsle den sterk uiteenlopende cij fers over de planperiode van 1980-1990 over de woningbe hoefte. Hij noemde dat in deze fase van de besluitvor ming onaanvaardbaar. De motie besloot met het ver zoek aan het college van B W, na intrekken van het voor stel, de raadsleden in de gele genheid te stellen zich, mede door commissievergaderingen en zo mogelijk een hearing, nader te verdiepen in de ver schillende aspecten van een werkelijk acceptabel plan, om kort na het zomerreces te ko men met een goed onder bouwd plan. Warmenhoven (Gemeente Belangen) noemde als één van de grootste bezwaren van zijn fractiegenoot Jansen en hemzelf het creëren van een slaapstad. „Voor alle nieuwe bewoners is het zeker dat wij voor hen géén werk hebben. Wij laten steden of andere plaatsen ontvolken, en laten hen pendelen. Ik durf die uit breiding een stad te noemen, want eenmaal begonnen zoals u bedoelt, leidt dit tot een enorme verstedelijking in de toekomst. Zelfs als men vana vond besluit slechts een ge deelte van dit plan uit te voe- r;n, dan zal het eindresultaat een sprong in het duister zijn. Een bouwlokatie of ongewen ste verstedelijking die later té groot blijkt is juist altijd tot stand gekomen per fasering en dén zelfs kan men zej dat het ongewenste ge steen voor steen werd o trokken". Mevrouw A. J. W. Wij Schellingerhout (PPR) zei laatste te zullen zijn om bouwlokatie af te wijzen neer de noodzakelijk daarvan keihard wordt aai toond. Zij bood mede nan Warmenhoven en Jansen Gemeente Belangen een v stel aan waarin ze zeggei overwegen dat het aantal gente aanvragen voor wc gen in Voorhout noojlz toch zo spoedig mogelijk de bouw van een aantal ningen te starten. Zij wj in het voorstel op de h van woningen in de Bi horstpolder waardoor in meest primaire behoefte worden voorzien. Vol| deze drie zal een finaiy en practisch verantwcx uitvoering van een ni plan uitsluiten dat van „wilde vestiging" van te mensen sprake zou zijn. Wethouder Van Duyn heeft de vlag in top gestoken en klimt voorzichtig de ladder af. NOORDWIJK Gistermiddag was het feest in het hart van de Grashoek. Het complex van 39 woningwetwoningen voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens stond in de kap en als blijk van deze mijlpaal in de bouw ging de vlag er op. Wethouder Van Duyn verrichtte deze ceremonie met geest drift, ten overstaan van zijn collegae van B. en W., raadsle den, gemeentelijke autoriteiten, een architectenteam, bouwer Jan de Raad en een schare van zijn bouwvakkers in een stra lende stemming. Burgemeester mr. Bonnike fungeerde als feestredenaar in de provisorisch opgezette kantine-tent In z'n enthousiaste speech noemde hij het complex van 39 woningen inclusief twee aangepaste woningen voor alleenstaande invaliden een prachtig en uniek project. „Het hoogste punt van het hoogste gebouw in de Grashoek is thans bereikt". De huur zal vermoe delijk liggen rond de 275,- per maand. Maar daar krijgen de toekomstige bewoners dan ook een comfortabele woning voor, die naast een woonvertrek, een afzonderlijke slaapkamer en keuken heeft, alsmede een douchegelegenheid met toilet. „Voor deze categorie woningzoekenden een ruime unit", aldus wet houder Van Duyn. Afscheid van een Koning „Koning is ierré f die zowat alle viteiten heeft leefd en overlee zo kenschetste gemeester T.A.J. van Eysf gisteren het sch a hoofd M.H. Ka van de openl Terweeschool dens diens scheid. Vele gé F digden hadden naar het 0 o tgeester raad d gespoed om scheidende kracht (tweede links) de hand schudden. Op foto is dat zijn volger Terken. heer Koning rijkelijk overlé g met loftuitingen geschenken, die laatste pat rie behoorden der meer vouwfiets, waar een rondje doo raadszaal werd maakt, een vei ker en een klei televisie. naleving van het APV-ail dat stelt dat een caravan, langer dan twee maal 2(n langs de openbare weg staan. Gebeurt zoiets dan worden de betrokki genaren aangeschreven mededeling de cara binnen vier dagen te vei deren. Onlangs viel dat lo caravanbezitters ten deel. dagen later bleken 21 hen gehoor aan dringi verzoek te hebben gege De vier „ongehoorzamen" gen een proces-verbaal. rs Uit de informaties werd ook duidelijk dat de „ecl caravanproblemen zich i in de wat grotere |h< meente voordoen. ii' Minder verdraagzaamh minder ruimte en minder ciaal contact met de buun lijken aanwijsbare oorza 1 voor de „grotere" probla de grotere woonconcer. Joi ties. Een irritatie die nati ai lijk niet op zichzelf st want de onverdraagzaam} van buren onderling reikt name 's zomers aanmerk! 61 verder. Rokende barbeer en luidspelende muziek troebelden menige zwoele jj meravond in de grotere meente. t fe AJphens politiewoordvoei iffl De Jonge is echter van I ie ning dat met het analyse van de achterliggende frus p ties natuurlijk niet het hai |en lend optreden van de pc achterwege kan blijven. ligt er dan veel mensen j2e aan dit soort zaken sto| En als politiekorps is het n van de taken het algen belang te dienen. En da j het geval met luidspele muziekinstallaties of met I 1 geparkeerdstaande uitziek lemmerende caravans." Die opmerking wordt on( streept door de plannen de Alphense politie oml_^ niet bij bekeuringen allee J| laten. Een groot deel van verbalisanten denkt dat het ontvangen proces-ved ii in de hand een vrijbrief hebben gekregen de cara ee te laten staan. Vandaar druk overwogen wordt harnekkige overtreders zwaarder te treffen. "We( li pen naar een plaats waa/p* dingen wel mogen staan, eraard voor rekening van "Het is jammer want als je kort voor je staat kun je het geld ter gebruiken. Maar ook i W volwassenen gaat het spr woord „wie niet luisteren rpoet maar voelen" kla« kelijk op." den de laatste jaren duidelijk vruchten afgeworpen. „Het komt eigenlijk nog maar zel den voor dat er hier klachten binnenkomen", aldus poltie- woordvoerder Wassenaar van het Hazerswoudse korps. Die opmerking wordt onderschre ven door de heer Gerritsen van de afdeling Algemene Za ken van de gemeente. „Een caravan mag hier niet langer dan twee keer 24 uur aan de openbare weg staan. Maar we hebben op bepaalde parkeer plaatsen in de gemeente geen limietering. Komen er toch klachten dan wordt er in eer ste instantie gewaarschuwd. Pas als er in het geheel geen gehoor wordt gegeven aan de reprimande wordt er door de politie proces-verbaal opge maakt Ik kan me echter niet heugen wanner dat voor het laatst gebeurd is." Overigens is de heer Gerritsen van me ning' dat de langgeparkeerde caravans een typisch stad- sprobleem vormen. „In kleine re gemeente is meer ruimte. Bovendien is het sociale con tact wat steviger zodat de bu ren de eigenaar van een cara van zelf al wijzen op het on gemak. Klachten bij de politie komen eigenlijk alleen maar binnen van mensen die ook zonder de caravan al niet best met de buren konden op schieten. Zo'n caravan vormt dan ook een ideale stok om de hond te slaan. Het heeft dan ook al gauw meer iets weg van een burenruzie". Na genoeg hetzelfde verhaal leve ren de nagetrokken informa ties bij de politiekorpsen van de gemeenten Alkemade Nieuwkoop, Katwijk en Noord wijk op. Weliswaar wordt op gezette tijden gecon troleerd, maar echt verbalise rend optreden is er nauwe lijks bij. Onverdraagzaamheid In een wat grotere gemeente als Wassenaar worden de lang geparkeerd staande cara vans ook als een probleem er varen. De gemeentepolitie controleert dan ook streng op Na een aantal spannende wedstrijden in de finalepoule is Rene Meijer winnaar ge worden van de onderlinge wedstrijden van de Zoeterwoudse biljartvereniging Rijne gom". In de loop van het toernooi was Rene juist iets meer boven zijn moyenne uitgekomen dan Jan Brouwer en Bart van Diemen die respectievelijk als tweede en derde eindigden met eveneens zes wed- strijdpunten. Vandaar ook dat de winnaar, ook drie jaar geleden toonde hij zich de sterkste, na afloop verklaarde dat de titel „met een beetje geluk" was binnenge haald. Toch roemde bestuurslid J. Kliffen, die de prijsuitreiking van voorzitter H. van Oort wegens ziekte overnam, niet alleen het sterke spel van de andere finalisten Ger v.d. Werff en Sjaak Vermeulen, maar voor al ook de uitstekende wedstrijdmentaliteit van Rene Meijer. Aan het toernooi, jaarlijks een hoogtepunt, namen zo'n 50 van.de 60 leden deel. Vol gend jaar zal „Rijnegom" misschien met 4 teams (nu drie) in de LBB vertegenwoord igd zijn, de belangstelling, ook gistera vond, Is in ieder geval groot.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4